Keresés

Részletes keresés

nightwish Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1271
Nagyon örülök, hogy ismersz Kispál+TCS szövegeket is, csak azt nem értem, miért írod: mindháromban van van valami közös. Szerintem ugyanis még az általam említett kettőben is nehéz közös vonásokat találni (pontosabban: mind a Kispál, mind a TCS szövegek annyira különbözőek, hogy egyazon szövegíró munkáit is külön-külön kategóriákba lehetne sorolni); úgyhogy érdekelne, mi az a közös.

Kispáltól kedvencem még a Múlató, az Égbolt zár, a Tingli-tangli, a Szívrabló; a TCS-től nálam a Connector 567 album vezeti a listát. Hogy ezekhez képest Ákos hol van, hát, nem is tudom... :))

Előzmény: marks (1268)
marks Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1270
Lukács László:

"Lopok neked egy könyvet, a lapjait teleírom
vérrel verítékkel, valahogy még kibírom,
de aztán elmegyek inne messze, hogy többé ne is láss,
lopjon könyvet, írja a könnyievel tele valaki más

Lopok neked egy könyvet, a lapjait teleírom,
a festék, ha megszárad a kifakult a papíron,
akkor elmegyek innen végleg, magammal viszlek Téged,
oda, ahol többé soha senki el nem érhet.
Tudom, hogy hagynád, én addig szeretnélek,
amíg mozogsz, amíg van benned élet.
A véredben fürödnék, átvágnám a torkod,
néznél rám, de nem értenéd a dolgot.

Lopok neked egy könyvet, a lapjait teleírom,
a képeket kitépem, rajta lesznek a síron,
amit kettőnknek ások,
úgy, hogy ne is lássák mások,
mikor a szemedbe nézek,
szólok, aztán magammal végzek..."

"Mikor Clinton beül a Lincolnba,
mintha valamit titkolna,
az arca itt van előttem,
álmomban már lelőttem

Te az orrodig se látsz,
neked jó a McDonalds,
neked elég, ha Coca a Cola,
de Te ugyanúgy tehetsz róla,
hogy átbasznak a reklámmal,
ezzel az amerika lekvárral,
ezzel a műanyag élettel,
ahol annyi ember tévedt el,
mint a háborúban fogjok,
csak a parabola mocskot fogjuk,
ahol minden nő tökéletes,
és minden férfi izmos,
meg a legjobb mosópor,
ami a faszom tudja hogy mos,
meg az izomagyú miki egér,
aki bárkit megöl a kokainért

Meg a néger csaj az utácán,
aki nincs még tizenöt éves,
de húszér' kúr és tízér' szopik
és talán még nem AIDS-es,
meg az öccse, akinek pénz kell
a cuccra, beléd rakja a kést,
de mielőtt elkapják a yardok,
bekap egy aranylövést..."

"Automata vagy ebben a gyárban,
a dagadtak meg isznak a bárban,
ha rágondolok, hányhatnék,
beszáll az autójába a rohadék,
neked meg nem jut más, csak a maradék..."

"A kopó, ha vérszagot érez,
először üt, aztán kérdez,
az idő jó, de rossz a hely,
dudg fel a botodat magadnak seggfej..."

"Elhagyott, mint a kifutópályát a gép,
újra egyedül (tudtam, hogy lelép...),
Ő az égen, én meg a repülőtéren,
tekerek gyorsan, talán még utólérem.

A hüvelykujjam az égre mutat,
a csizmámon vastag a a por,
látom magam előtt az utat,
ki vesz fel ilyenkor?
Előtte kilométerek, mögötte mérföldek,
néhány óra múlva egy új világban ér földet.

Várom, hogy szóljon a telefon,
látod, könnyítek magamon,
várom, hogy újra itt legyen,
elég a szó,
gyűrd össze a lepedőt velem"
:)))
Kiváncsi vagyok a véleményetekre!
Ezek csak kiragadott példák/szövegek, de szerintem nagyon jók!
Mindenféle kommentár nélkül idézek majd Ákostól is, melyek különösen tetszenek... :))

Előzmény: marks (1269)
marks Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1269
...először Lovasi:

"Szeretek, szeretek, okosan szeretek,
először nem túl nagy dolgokat szeretek,
hanem csak kicsiket keresek szeretni,
ha megvan, eldobom - szeretem keresni.

Csak azzal játszom, amit elérek,
de mi lenne akkor... (na jó, ez csak elmélet)
...ha sokkal hosszabbra nőne a kezem,
vagy azoknak, aki játszanak velem.

Figyelem magamat, ahogy én szeretek,
mérem egy műszerrel, ha kilendül, nevetek.
Mit mutatsz mutató? Ember az, vagy állat?
Mutasd csak nyugodtan, még biztos Te sem láttad..."

"Kinek kell egy játék, amiben a csillagok mind kövek?
Föld, kaland, ilyesmi - szép szavak, mind jöhet..."

"Vitorlázz némán, át a réteken,
túl a sóson, túl az édesen,
annyira kemény, annyira látványos
csatáink voltak... Hát hogy lesz most?"

"Kényszer, érdek, ösztönélet,
3 nagy fekete fabábú.
Döntsd fel őket, menj el délnek,
bérelj szobát, fess a falára egy képet,
amin a tenger öregember
és a lábad köré megy be a sodra,
emlékszem, én kövér voltam,
Te meg hal és behúztál a tóba..."

"Készűltem én eleget, másra, mint ami aztán lett,
bordó függönyök mögül néztem a "mindeneket",
mentek végtelen sorban, mindenen túl, mindenen túl,
közéjük szédültem, mert a minden vonzó nagy úr..."

"...és mikor már mindet lelőttem,
összehúzza a lelőtteket előttem
egy péntek típusú rabszolga,
akit lelövök majd, ha nem mondja:
Úgy szeretlek, azér' amit olyan jól csinálsz velem,
úgy szeretlek, azér' amit olyan jól csinálsz velem..."
:))

Előzmény: marks (1268)
marks Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1268
Devon: írod, nem minősíted, aztán utána mégis... Bravó. De köszi a felvetést. Presser Pici jobb, ha meghúzza magát, de mindegy, ez nem az a topic. A versekötetekkel a következő a helyzet (szerintem): nem a "húzzunk le még 1 bőrt" c. dolog miatt adja ki, és elsősorban nem a dalszövegek miatt jelennek meg. Ákos mostanában több interjúban is elmondta, hogy inkább költőnek tarjta magát semmint zenésznek. Eddig mindegyik verseskötetében sokkal több "egyéb" vers jelent, mint dalszöveg. Ezek sok esetben még jobbak is, mint az albumairól már ismert versek, szövegek. Nem értem, a kettő miért zárja ki egymást. Miért ne lehetne "csak" papírra szánt, ill. dallamok közé formált sorokat is írni?
A kötetekben egyébként találhatóak még kisebb novella szerű írások és filmlevelek is.

nightwish:
szó volt korábban itt az Ákos versek tartalmi, formai színvonaláról, érthetőségéről, és ellenpéldának Te Lovasi (Kispál) és Lukács (Tcsapda) szövegeket említettél. Utóbbiaktól ígértem néhány általam is kedvelt idézetet - nem zárva ki ezzel az Ákos versek/témák iránti szeretemet sem... :)) Szerintem a 3 legjobb magyar szövegíróról van szó (+ Zorán is jó e tekintetben :)).
Mind a 3-ban találok vmi közös hangulatot, ugyanakkor mind a 3 külön-külön máshogy hívja fel magára a figyelmet. Közülük talán valóban Ákos a legkevésbé egyértelműbb, szövegei elvontak, néhol értelmetlennek tűnnek. De nekem pont emiatt tetszenek, tehát egyszerre többféle érzést is kifejezhetnek, nem feltétlenül konkrétak, de ettől jók. Játszadozás a szavakkal, hangulatok ébresztése a cél... Na mindegy ez is csak egy szubjektív vélemény :-)).

Nézzük a másik kettőt...

Oberic Creative Commons License 2000.12.26 0 0 1267
Igen, akár lehet vihar előtti csend is. Sőt, valószínű ez sokmindenben igaz.
Viszont az is lehet, hogy csak eljött a pihenés ideje: Karácsony, család, Újév(ezred), stb...
Olyan ez, mint amikor valami növekedni kezd, aztán megérik, s hirtlelen minha mise-történt volna rohanni kezd egy cél felé, egyedül arra öszpontosítva. (reméljünk sikerül neki)

Csak ennyit akartam hozzáfűzni.

Előzmény: LoReNa (1263)
Oberic Creative Commons License 2000.12.26 0 0 1266
Boldog Karácsonyt Mindeninek!!!

...nemtom ki hozta szóba, de az hogy "elkoptatott szavakat használ", egy erősen szubjektív dolog. Mert lehet, hogy neked az egy üres és kopott szó, de attől még nincs ez így mindenkivel. Töltsd meg te is tartalommal, ennél jobbat itt nem is tehetsz.

Üdv,
Oberic

Szigi101 Creative Commons License 2000.12.26 0 0 1265
Lorena: Tök jól elcsevegünk itt, nem? :-)
Most amiket írtál, nem reagálnék, nagy részükkel egyet is értek. Az angol Induljon a banzáj! szöveg fenn van a honlapomon, az Induljon a banzáj! album dalszövegeinél az Adjon Isten után a Megváltó társaságában.
Előzmény: LoReNa (1264)
LoReNa Creative Commons License 2000.12.25 0 0 1264
még csak annyit:
az is elég érdekes, hogy Ákos azt mondta, hogy mostmár egyáltalán nem a rajongóknak ír szöveget, mert nem érdekli; meg hogy a tábora már úgysem fog nőni, csak csökkenni. viszont most egyre többször szerepel tévében , újságban, rádióban, népszerűsíti a "termékeit", minden kiadhatót kiad, akkor most mi ez? az meg a másik, hogy az sem vet túl jó fényt rá, hogy ha az előbb említett nyilatkozatából indulunk ki, akkor aszerint régen a rajongók miatt írta a dalokat, és nem szívből jöttek. de lehet, hogy egyszerűen csak vagánynak tartja azt a stílust, amit mostanában nagy igyekezettel próbál kialakítani. ezt tartom a legvalószínűbbnek.
hát akkor most tessék reagálni! :)))

(Szigi, már megint nagy hasznát vettem a honlapodnak! de az angol induljon a banzáj szöveget nem találtam rajta, lehet, hogy csak nem kerestem eléggé. nem tudtok olyan helyet, ahol beszerezhetném? kösz)
Lora

Előzmény: LoReNa (1263)
LoReNa Creative Commons License 2000.12.25 0 0 1263
Mi az, hogy hol van a reagálás? A legtöbben véleményezni szoktuk a leírtakat, amennyiben érdekes a téma. Legalábbis ami számomra az, mindig hozzászólásra késztet. De vannak dolgok, amikben egyáltalán nem vagyok otthon, mint például az angol albumok, amit Szigi, te is említettél, még egyet sem hallottam.
De azt senki se mondja, hogy ez az egész Ákos-jelenség nem érdekes dolog... Hiszen ez már az ezerkétszázakárhanyadik hozzászólás!
Ez a nagy csönd, ami mostanában van, nekem is gyanús, biztos készül valami. Az etalonban csak véletlenül kaptam el Ákost, de csak nagyon keveset láttam. Az ő véleményét akkor is meghallgatnám/elolvasnám, ha nem ő lenne az egyik kedvencem, mert szerintem nagyon érdekes dolgokat mond. Szóval érdekes ember. De mostanában már kezdenek idegesíteni ezek a felsőbbrendűsködő szentbeszédei, az a stílus, ahogy előadja magát.
Szigi, köszi, köszi, és még egyszer köszi. :))) Az az igazság, hogy ezek a dolgok már rég foglalkoztattak, sokat tűnődtem rajtuk, talán ezért volt olyan összefogott a mondóka. Már ha az volt szerinted. Viszont mért ne jöhetett volna rá valamire? Lehet, hogy egy dolog úgy hatott rá, hogy hirtelen megváltoztatta az elképzeléseit a rajongó-rajongott kapcsolatról. Mindig azt hangoztatja, hogy olyan magányos, ez is kicsit olyan nagykéspűsködős, mintha nem lenne senki, aki "rangban" hozzáillene, barátja lehetne. Bonyolult egy ember ez az Áki. Néha nagyon szeretnék kérdéseket feltenni neki, ez lenne az első, amit megkérdeznék, ez a hirtelen váltás-téma.
De azért annyira nem felejtkezett el rólunk... (akos.hu)
Hát még egyszer: békés ünnepeket!
Lora
Előzmény: Szigi101 (1262)
Szigi101 Creative Commons License 2000.12.24 0 0 1262
Lorena: Ragyogó hozzászólás (1255.), gratulálok! Egyedül abban nem értek Veled egyet, hogy Ákos "rájött", hogy nem szabad "bályványoznia" magát. Gondoljunk bele: az I.D.S. nemtom mikor jelent meg, talán 98 májusában, júniusában, még a legtöményebb hit-tűz-remény-szeretet szövegekkel. És júliusban jött az Ikon maxi, mindezek összezúzója. Tartok tőle, hogy Ákos már régóta tervezte ezt a meglehetősen kemény lépést.

Ellenpélda:

"Soha nem akartalak szeretni
Nem akartam érezni a hiányt
Becsapott a hangod és két szemed:
Elég volt már nekem a csalás

És minden, amiben reménykedtem,
Pont Te használtad fel ellenem,
Vajon Te miben hinnél, mondd,
Ha megölnék a hitedet?"

/Beaufiful Bird, az I.D.S zárószáma/

BÉKÉS, BOLDOG, SZERETETTELJES KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!!

"Ünnepe forró, asztala dús..."

Előzmény: LoReNa (1253)
Spigo Creative Commons License 2000.12.24 0 0 1261
Volna egy kérdésem:
Hol vagztok Ákos rajongók?
Elolvasom a topicot és rossz kedvem lesz.
nem baj hogy vannak kritikák meg provokativ kérdések
de
hol vannak a reagálások

Egyébként Ákos szerintem azért ir zenét a verseihez mert a zene még jobban kifejezi a leirt érzéseit, hangulatát, gondolatait

Szép Karácsonyt, Boldog Chanukát és Könnyű Ramadant habár szerintem annak már vége!!!

gyep Creative Commons License 2000.12.24 0 0 1260
sziasztok!!!

lenne egy kérésem! Akinek van ákos mobilcsengése'
az küldje el a 06-30-368-1175ös telefonszámra. Nagyon köszönöm, előre is
gyep

totyus Creative Commons License 2000.12.23 0 0 1259
A koncert előtt arról volt szó, hogy csak VHS-en és DVD-n fog megjelenni, TV verzsön most nem lesz. Meglátjuk.
Aki volt valamelyik koncerten, biztos látta a közvéleménykutatókat. Na ott pl. volt egy olyan kérdés is, hogy megnéznél-e egy Ákos koncertfilmet moziban, ill. vennél-e Ákos DVD-t?
Nincs kétségem a kutatás eredményéről.
Később Ákos - a 20 kamerával felvett anyagot látva - határozottan kijelentette: elkészíti első koncertfilmjét! Ez nekem azt jelenti, hogy TV nuku ( ha jól hallottam valahol, a felvételt most nem is a MTV készítette ), de lesz mozi és VHS, nameg DVD.
A verslemez karácsonyra már biztos nem jelenik meg..:-O, egyébként gyanús ez a nagy csend.

A többire most nincs kedvem válaszolni.
De aki még mindig a Hűség könyve című "dalszöveg gyűjteményt" keresi, annak tudom ajánlani a Rózsavölgyi Zeneműboltot, vagy ha ott már nincs, akkor a most aktuális PestiEst-ben fel vannak sorolva a könyvet árusító boltok. Árban szerintem a tisztán könyves helyek ( tehát nem ilyen fotex meg violin rablóbandák ) a legjobbak.

Bulvár rovat:
- Vasárnap 10:00-tól a Zmeg Etalon(?) műsorában a sztárok karácsonyi vásárlásait mutogatják be. A beharangozóban Ákost is emlegették.
- A sztori magazin olvasóinak szavazatai alapján Ákos lett az év énekese.....Hurrá.
- A Bravó c. valamiben egy pár mondat mellett két kép is található a novemberi koncertekről.

Boldog Karácsonyt, és versekben valamint dalszövegekben gazdag Új Esztendőt kívánok!

oceF Creative Commons License 2000.12.23 0 0 1258
sziasztok!

kérdés: ki mit tud arról, hogy mikor lesz a Hűség koncertfelvétele a tevében?

előre is thnx

oceF

LoReNa Creative Commons License 2000.12.23 0 0 1257
egyébként meg: szerintem bárki írhat a topicba, akár szereti Ákost, akár nem. szerintem a magyar könnyűzene állóvizében elég érdekes téma, én szeretek róla vitázni. szórakoztat, meg érdekel is.
lora
Előzmény: Törölt nick (1255)
LoReNa Creative Commons License 2000.12.23 0 0 1256
Kérdésedre így nem igazán tudok választ adni, talán ha hallottam volna az interjút. De azért Ákos nem csak a dalszövegeit adta ki a verseskötetében! Akkor tényleg elég durva lenne, dehát nem így történt. Nagyon kiváncsi vagyok az új versekre, de hogy hol fogom beszerezni, arról fogalmam sincs. Egyébként én is egyre ellenszenvesebb személyiségnak tartom Ákost, de a dalait már annyira megszerettem, hogy nem tudom elképzelni nélkülük. Hát ez van.
A nagyon emlegetett verslemezével mi van? Ami "karácsonyra megjelenik"? Mert még egy nap van hátra, és én eddig nem sokat hallottam felőle. De úgysem venném meg, úgyhogy teljesen mindegy. Az előbb még annyi értelmes téma volt az eszemben, amit le kéne írni, de most csak írkálok itt össze-vissza. Kezdem karácsonyi hangulatba öltöztetni a szívemet...
Még egyszer: békés ünnepeket mindenkinek!
Lorka
Előzmény: Törölt nick (1255)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.23 0 0 1255
Nos, legyen szabad néhány észrevételt tennem a topic címében szereplő zenésszel kapcsolatban, és egy kérdésem is lenne a rajongókhoz. Kezdem a kérdéssel :
Az igen tisztelt Ákos rajongók mit szólnak ahhoz, hogy imádott zenészük a dalszövegeit verseknek titulálja, és ezeket egyik nem túl régi interjújában József Attila valamint egy másik /sajnos nem emlékszem melyik/ nagy költő verseihez hasonlította. Az én véleményem szerint ez mát több mint önimádat és beképzeltség. Ez már a butaság kategóriába tartozik.

Mellesleg az egyik rádióban épp tegnap volt Presser Gábor a vendég, aki enyhén szólva begyújtott Ákoska alá a következő mondatával.
"Nem értem egyes szövegírók miért nevezik a dalszövegeket verseknek, és miért jelentetik meg azokat verses kötet formájában. A dalszöveg ugyanis egyszerűen dalszöveg, amiben természetesen vannak egyszerűbbek és mélyebb tartalmúak attól függően hogy milyen zenére, és milyen ízlés kielégítésére lettek megírva. A verseket nem popzenei szövegírók írják, hanem költők. A költők 99%-a pedig nem zenére ír verset."
Nagyjából ez hangzott el, és bár az Ákos nevét nem említette, teljesen egyértelmű volt hogy rá gondol. /Más dalszövegírónak nem sűrűn jelent még meg verses kötete/

Én nem minősítem az Ákos nevű előadó által kreált zenéket, szövegeket. Azonban számomra nem más, mint egy önimádó, végtelenül beképzelt féltehetség.

LoReNa Creative Commons License 2000.12.22 0 0 1254
Nos, én egy olyasfajta Ákosszerető emberke vagyok (lányban), amilyet Zoltán leírt a 1241-es hozzászólásában.

Még egy dolog, amit furának tartok: amikor még nem szerettem Ákost, azt gondoltam, hogy a magyar emberek kábé ötven százaléka ákosrajongó. Nem tudom mért, de számomra ez nagyon egyértelmű volt. És most, hogy kicsit közelebb kerültem a témához, rájöttem, hogy ez egy elég túlzott feltételezés volt. Most, ha így belegondoltok, a hűséget alig vette meg valaki. Zámbókirálydzsimmi azt mondja, öt milliót adott el. Ez egyrészt hülyeség, másrészt hol van akkor Ákos mindezek mellett? Persze a hűséget már én is bánom...
na pá, ha már nem találkoznánk, akkor békés ünnepeket nektek:
Lora

Előzmény: _Zoltán_ (1239)
LoReNa Creative Commons License 2000.12.22 0 0 1253
szerintem albumokat azért nem lehet összehasonlítani, mert mindegyiknek más a hangulata, bár nem kell ennek feltétlenül negatívnak lennie, de ha már így sikerült? Szerintem egyébként Ákossal történt valami, ami miatt ennyire megváltozott, és itt nem arról van szó, hogy van-e női vokál, milyen betűvel írja a nevét, vagy hogy milyen haja van. Bár ezzel a zselézett fejjel tényleg kicsit durva, ennyire le nem kellett volna adni...
Szóval valami miatt felhagyott azzal, hogy megértesse a rajongókkal, hogy ott lesz velük minden áldott nap, ami jó dolog, mivel ez a legnagyobb hülyeség volt, hogy ezt akarta elhitetni. lehet, hogy elő akarja készíteni azt, hogy abbahagyja. Persze attól még nem kéne mindenkit kiábrándítani a világból:
"a jövő eljött
így minden okod
megvan rá
hogy félj"
Azt én pozitívan élem meg, hogy felhagyott a CSAKÉNVAGYOKIMÁDJATOK tipusú szövegekkel. én úgy érzem, hogy az ikon és a szabadíts fel sorai ("gyönyörű jel, sose hagyj el, kérlek, hogy engem szabadíts fel) azt akarják kifejezni, hogy annak az emberre nézve elvakult rajongásnak nincs értelme, ami az archoz kötődik, és nem amit csinál. már (legalábbis remélem) nem akarja tovább fokozni, hogy az arcát szeressék, bár ettől még a cédére és alá is szépen felpakolta a vagány pofiját:)
Hiába mondja, hogy nem érdeklik a kritikák, valamennyire azért kell, hogy érdekeljék, ha már annyi dalba bebeírja. Ez a dolog valószínűleg már régóta érlelődött, de most kibukott belőle, és túlzottan is kiérződik a lemzekből. Lehet, hogy a Beavatás után hatalmas váltás volt az ikon, de ha megváltozott a szemlélete ezt a dolgot illetően, akkor mért kéne ugyanott folytatnia? Az a legnagyobb hülyeség lenne. Mért baj az, ha rájött, hogy nem kell többé sztároltatnia magát?
ÖNGYILKOS ÁLOM sajnáltatás ide vagy oda, ez a dal olyan tökéletes megfogalmazás, hogy nem tudom nem szeretni.
AKAROD MÉG a rajongás-téma jeleit két résznél fedeztem fel:
"én szerző vagyok, furcsa szerzet
téged is én írlak meg
de a dalt
még meg kell tanuld jobban"
...
"elvesztett háború vagy
és én néha sajnállak
úgy nézem elfeledted
HOGYAN SZERESS SZABADON"
ÚJ VILÁG
"engem miért ne léphetnél át"
Ennél a mondatnál éreztem úgy, hogy na, itt aztán több lemez nem lesz.
"bátrabb és szebb lesz az új"
Mintha a hűségre gondolna, ami nem feltétlenül szebb, de kétségtelenül bátrabb.
MINDENKI TÁNCOL
"...megváltozott minden
hogy nincsen többé Isten"
ebből nagyon az jön ki, hogy magára gondol.
IDEÁLIS POPSZTÁR
az új dalok inkább azt sugallják, hogy magadra támaszkodj, ne egy bálványra
"csak az marad talpon
aki önmagával táncol"
LÁZADJ FEL ÚJRA
"mondd miben tudnál hinni így?
vagy saját maga küzd ezzel, vagy rájött, hogy ő is csak egy földi halandó, és nem alkalmas arra, hogy bárki is higgyen benne (eltúlzottan)

Nekem a mostani Ákos olyan szétesőnek, bizonytalannak, és főképp kiábrándultnak tűnik.
"keresem az utam"
"szétestem teljesen"
"most nem vagyok nagy legény"
"gondolj rám, hogy érezzem
hogy van még erő énbennem"
"a világ egyre csak pöröl velem"

valószínűleg úgy gondolja, hogy a dalokba írja bele ezt a rosszat, ami történik vele
"a dühömet mindig dalba fojtom"
és ha ez mostanság gyakran előfordul, akkor megvan a magyarázat, hogy mért borongósak a dalok.
Egyébként szerintem nem az általa rockosnak mondott hangzás miatt kemény ez az album, hanem inkább a kiábrándultsága és az életuntsága a nehezen emészthető.
Lora

Előzmény: Szigi101 (1252)
Szigi101 Creative Commons License 2000.12.21 0 0 1252
Mondanivalód nagy részével egyetértek, bár koknrét marketingdalt nem emeltél ki (Kezemet nyújtom, Erő és alázat, és még az Örvényt sejtem bele a mondandódba).Így viszont elég sok marketingdal van, pl. az Ismerj fel album jókora része, nem?

Dalok, melyeket én marketingdalnak érzek: Ilyenek voltunk, Méreg - és nincs több.

Előzmény: lilith.24 (1251)
lilith.24 Creative Commons License 2000.12.21 0 0 1251
Szigi.101-nek
Azt nem mondanám, hogy minden szám depresszió. A KAU-t szeretem és bár biztos, hogy nem vidám dal, de az édes-bús kategória az én fejemben csak az élet teljes megélése. Az Ikont a hangszerelése miatt kevésbé éreztem asztrál lények villódzásának. Ezen a lemezen azonban alig van emberi figura, vagy ha igen, súlytalanabb, lebegőbb. Az Asszonynak sincs olyan súlya, mint amilyen volt az Akronymnak -- bár tetszik a bibliai kép, amire hivatkozni kíván. (Mondjuk ez naná is, azután hogy ezen a néven jelentkeztem be.) De a Mindenki táncolt is szívesen hallgatom, mert jót tesz a mágikus realista lelkemnek.
Ebbe ezek szerint jól bele másztam, már ami a marketing jellegű és a bensőséges dalokat illeti. Először is kijelentem, meglehet, hogy ugyancsak szubjektív a dolog, de én határozottan rühellem "a fallokrata popsztár meglobogtatja amilye van " típusú nótákat. El szoktam gondolkozni azon, hogy ezek már születésükkor is erre szánódnak, vagy csak ha már ír a szex drive-ról, akkor tesz rá egy lapáttal a színpadon is? Vannak bizonyos helyzetek, amikor én nem szeretem, ha a pofámba ejakulálnak.
Aztán promó kategóriába sorolom még a "ha választanod kell, kérlek, engem válassz" stílusú programbeszédeket, és sajnálom, én nem bírom emiatt az Erő és alázatot sem. Pedig a címbeli témamegjelöléssel nincs gondom, és az ezzel kapcsolatos eszmefuttatásaival az úrnak egyetértek. Csak ettől számomra egy dal teljesen hamissá tud válni.
Még a "zúzunk, zúzunk, zúzunk" néhány kategórianyertes indulatlökete, vezessük le a tömeg indulatyját, pl. Félek magamtól, brrrr!!! (Ezek gyakran hiányolják az alapvető szöveg összekötő elemeket, amit mi szakmai körökben csak szövegkohézióként szoktunk aposztrofálni.) Kell ez, tényleg, ha valakinek van tehetsége, alázata és hajlandó tanulni?
Bensőségesként élem meg a Get down-t, mond valamit a zúzós Nem!, bár nem szeretem, a Titok, bár valóban hosszúra nyúlt, annyira ellazít, hogy olyan mintha belőlem esnének ki a sorok, ugyancsak hat rám a Csak a szerelmen át!, de még inkább a Megíratlan könyv vagyok... kezdetű opusz utána. Repülős zeném a Beavatás, és meg vagyok győződve róla, hogy angolul sokkal jobban szól. Szeretem a Táncolj a tűzön át!-ot, mert nemcsak a kétoldali depi, hanem az élet lüktet ezekben a dalaiban, és nem csípem, amikor egy életerős fickó dagonyáz kedvenc depressziópocsolyáiban, amit tematikusan fel lehetne sorolni, mert visszatérnek lemezről lemezre. Bár a Méreg ebből a szempontból újdonság az új lemezen -- bár tünetként sajátosan ötvöződik bennem a borítóképpel, és remélem, rendbehozták a fiú máját... Azt hiszem, eltértem a témától, úgyhogy véget ért a móka mára, zárul Lilith mókatára...

Előzmény: Szigi101 (1193)
nightwish Creative Commons License 2000.12.19 0 0 1250
Ezt a megértést, na, most már szégyellem magam :((, :)) A Beatricét be lehet szerezni, máig kapható, ha jól tudom, Betiltott dalok címmel.
Az Emese, hát az tényleg elég könnyű volt, gondolom, azért tették fel az albumra, hogy legyen, ami viszi. Tipikus "húzódarab" :))
Viszont azon az albumon van a Disznók tánca, A magyarség tengerérzése, a Pistike a malév gépen, a nyár volt sblúzát a szél..., és a csúcs: Az égbolt zár. Nem olyan rossz arány :))
Mellesleg elmondhatnád azt is, mi a legjobb Ákostól - csakhogy a fanokat ne bosszantsuk fel a kelleténél jobban! :))
Előzmény: MarK (1249)
MarK Creative Commons License 2000.12.19 0 0 1249
Aha.
A Beatrice-t kivéve nagyjából képben vagyok. Az egyik legjobb magyar lemez szerintem a Legjobb méreg és tetszett még a Jönnek a férgek is. A Kispál-nak is inkább a korai lemezei tetszettek, az Ágy, Asztal, TV még jó volt, de aztán... Hm, lehet, hogy kinőttem belőle? Nem, ez nem jó szó, eccerűen csak 94 felé az elektronikusabb zenék kezdtek el érdekelni...
Az Emese (+ hasonló szörnyűségek) szerintem Lovasinak saját magához képest is visszalépés.
Idézek majd Tankcsapda, Kispál, de Ákos szövegeket is, hogy pontosan melyek tetszenek. Szerintem mind a 3 más, de van vmi közös is bennük. :))
Előzmény: nightwish (1248)
nightwish Creative Commons License 2000.12.19 0 0 1248
MarK, íme, a válaszom: tetszenek a régi Beatrice szövegei (az ős-Beatriceről beszélek, a "kiadatlan" felvételek időszakáról); az első kettő (és nem az összes többi) Edda-albumomn található szövegek; a Tankcsapda nem bulizós-zúzós, hanem elmélyültebb hallgatást kívánó számai (pld. a Vezér, vagy a Bárány a Connector 567-ről, de ez csak két kiragadott példa volt); végül Lovasi András ironikus-cinikus, vagy irodalmi utalásokat tartalmazó szövegei. Ha van róluk véleményed, nem fojtsd vissza, de nem akarom kizökkenteni Nagy Ákosotok topicját, ezeknek a témáknak külön topicja van, ott folytathatjuk.
Gagyigyerekezni és provokálni miért ne lehetne? Nem fellendült ez a topic is? :))
Előzmény: MarK (1243)
nightwish Creative Commons License 2000.12.19 0 0 1247
Zoli, könnyen lehet, hogy nem voltam egyértelmű. nem rád mondtam, hogy gyagyigyerek vagy, személy szerint - ismétlem, sarkított, provokatív állítás volt -, hanem általában. És mivel én azt írtam, hogy Ákos intézi el a csengőhangot, te meg azt válaszoltad, hogy saját magad tetted fel - a kettő nem ugyanaz -, úgy gondolom, a továbbiakban már egyáltalán nem kell magadra venned az állítást.
A csengőhangok jó része pedig igenis gagyi szerintem (valaki attól lezs kemény, ha a MI témájával jelentkezik be a telefonja, vagy aqttól lesz nagyobb, ha az SW-indulót fütyüli?ó, ugye, hogy nem); aki ilyesmire ad, az gagyi dolgokkal foglalkozik. Hát nagyjából ennyi.
Ami pedig azt illeti, hogy europid vagy nem, hát ez a te véleményed, jogod van hozzá. Ha megbántódtál, sajnálom. :))
Előzmény: _Zoltán_ (1244)
Rokakoma Creative Commons License 2000.12.19 0 0 1246
Kösz norbert_!
Meg van a cím ahol találtad?
Én csak a saját emilemet tudommegadni. Megtalálod a zadatoknál.
Onnan le tudom tölteni ?
sajnos nem értek hozzá.
Érdekel más koncert is
Cső R
Előzmény: Norbert__ (1245)
Norbert__ Creative Commons License 2000.12.19 0 0 1245
Rokakoma: mp3-ban jo lesz? Ha igen, akkor irj mailt, aztan felteszem valahova
_Zoltán_ Creative Commons License 2000.12.18 0 0 1244
Ez a gagyigyerekes beszólás tényleg nem volt europid. Én nem tartom magam gagyigyereknek, bár Te ezt nem tudhatod, mert nem ismersz. Épp ezért ezt egy kicsit elhamarkodott volt kijelentened.
Előzmény: nightwish (1241)
MarK Creative Commons License 2000.12.18 0 0 1243
Nem, nem baj. De provokálni és gagyizni nem kell, enélkül is lehet kultúráltan vitázni. Sok vélemény/ellenvélemény ütközött már itt a topicban, tényleg azt tanácsolom, hogy egy kicsit lapozz vissza. Persze újra is beszélhetünk dolgokat. A magam részéről az érdemi kérdéseidre úgy érzem, válaszoltam.
Visszakérdezek: neked mikor jó egy szöveg, egy dal? Milyen előadókat szeretsz?
Előzmény: nightwish (1241)
nightwish Creative Commons License 2000.12.18 0 0 1242
tőle=tőlem, bocs!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!