Keresés

Részletes keresés

Szigi101 Creative Commons License 2000.12.30 0 0 1296
Most nem merülök bele a vitákba, majd jövőre.

Lorena: Én a Black Celebration-t, vagy a Violatort javaslom, de nem rosszak Rokakoma tippjei sem. A DM dalszövegeket és azok fordításait pedig tudod, hogy hol találod meg... :-)))))

Nightwish: A kérdésedre már előre leírtam a választ: Mert nem ismerem az összes Kispál szöveget. Te ismered az összes Ákos-dalszöveget?

Előzmény: LoReNa (1295)
LoReNa Creative Commons License 2000.12.29 0 0 1295
Kössz mindenkinek a választ. De: szeretném kihangsúlyozni, hogy NEM TARTOM EGYÉRTELMŰEN ROSSZNAK ÁKOS VÁLTÁSÁT, inkább csak az érdekel, hogy mi az a dolog, ami ennyire meg tudja változtatni egy ember életszemléletét. Na tessék.

Meg: egyáltalán nem kéne már most azt mondani, hogy "a világ úgy rossz, ahogy van, majd lesz valami, oszt kész." De ez egyáltalán nem Ákos téma.

Még egy valami ahhoz, hogy Ákos gyilkos zenét ír: szerintem nagyon fontos, hogy csak annak, aki úgy fogja fel, vagyis csak akkor, ha
"nem értetted meg", vagy abban az esetben, ha "most is elhibázta". Szerintem nem hibázta el, ennek következtében számomra nem gyilkos a zenéje... Na jó, inkább leállok. :)))

Pá: Loren

Előzmény: keheske (1294)
keheske Creative Commons License 2000.12.29 0 0 1294
azt hiszem szep lassan megint kanyarodunk az elemezgetesek fele...regi hiba :o)))

nightwish:egyben válasz arra is, miért vannak erős fenntartásaim vele+a "teljesítményével" kapcsolatban.

En nem tudom..Miért? mondd el a sajat szavaiddal.
Kivancsi vagyok a velemenyedre.

Oberic:
Ugy nezem ez a matrix egy visszatero latomas/jelenseg lesz..megis erdemli :o))
Komolyan..amit irtal, arra meg nem is gondoltam...
csak eggyel nem ertek egyet igazan..ahhoz, hogy a vilagot megvaltoztassuk, nekunk miert kell megvaltoznunk?lehet ezt mindenhogy erteni...
1. variacio: meg kell valtoznunk, ergo, fel kell nyitni a szemunket, nemcsak nezni, hanem latni is kell..
2. variacio: alkalmazkodni a vilaghoz?feladni abbol a gondolatokbol, amik hajtanak minket?
Gondolom az elso variacio a helyes.
Hurra, megnyeretem az egy milliot!
no jo...
Szerintem finomitani kene a gondolatot..olyara:
maradj magad, de eloszor magadban a gerendat, mint masban a szalkat keresd...nem de? utana meg kedvedre keresheted az utadat :o))
Es meg egy kis igazitas....nem is megvaltoztatni a vilagot, hanem felnyitni a szemet, haho, nezd mit muvelsz, oktalan barom...
( hej, de nagy szavakkal dobalozzunk mi itten..vilag esatobbi..hejhej...)
Csak azert ne gondoljuk agunkat vilagmegvaltoknak am!!:o)))

keheske

Rokakoma Creative Commons License 2000.12.29 0 0 1293
Mindenképpen hallgass DM-ot!
Be fog jönni, hidd el.
Az Ultra jó , de kezdheted a Singles-szel is. Vagy a 101.
Alapművek.
R
Előzmény: LoReNa (1286)
nightwish Creative Commons License 2000.12.29 0 0 1292
LoReNa, tökéletesen megfogalmaztad az Ákos-"jelenség" lényegét, s ez egyben válasz arra is, miért vannak erős fenntartásaim vele+a "teljesítményével" kapcsolatban. Lovasiról+a Kispálról nem mondható el ugyanez. (Szigi, ez már neked szól!)
Ha pedig gondjaid vannak a Lovasi szövegekkel, nyugodtan lépj csak be abba a topicba, micsoda duma, hogy oda pedig nem mész? Így keletkeznek a belterjes kis csevegések. ha valami nem tetszik, azt is meg lehet, sőt, kell is mondani. Legalábbis szerintem.
Előzmény: LoReNa (1276)
totyus Creative Commons License 2000.12.29 0 0 1291
A Jóslat, a Búcsúkoncert, és a Monumentum ( nem a Pillanat emlékműve ) című CD-ket már nem lehet kapni. Kazettán még meg lehet kapni mindegyiket, csak legfeljebb több boltban.
Oberic Creative Commons License 2000.12.29 0 0 1290
Sziasztok!

Lorena: "Dehát attól, hogy a világ már ennyire borzasztó, miért kéne ebbe belenyugodni? "

Keheske nagyon jól mondja: nem kell, de hát ez van. Nem kell belenyugodni, de el kell fogadni. Ha a Mátrix című filmet néztétek, akkor biztosan emlékeztek arra kis kopasz srácra az orákulum-néni házában, na ő valami ilyesmit mondott: "ahhoz, hogy a kanál meghajoljon, először neked kell meghajolnod" (...és akkor a kanál meggörbült). Vagyis ahhoz, hogy a világot megváltoztasd, először neked kell megváltoznod.
Asszem Ákos most megváltozott, és ha jól csinálja akkor folyamatosan meg és meg fog változni, és ugye a sok kicsi változás sok kicsi halált is jelent egyben... lehet, hogy ez válasz a halál és fegyver szavak gyakoriasodására? Lehet, de akkor hol van itt a fegyver? Egyszerű. A fegyver egy eszköz, mégpedig olyan amivel a halált osztogatják. S azzal hogy Ákos a fegyvert a kezébe veszi nem más, minthogy kihívja maga ellen azokat a dolgokat, melyek változásra sarkalják, vagyis: kűzd, harcol, csiszolódik. Azzal, hogy a múltban egy állandó jellegű, stílusú és egy "mindíg olyan" zenész volt, gyakorlatilag nem tett mást, minthogy melegen tartotta többezer ember lábvizét, hagyta az őt hallgatókat tartalmilag elkényelmesedni. Mit is hallunk? "Nekem hiányzik a régi Ákos..." Hát akkor elő kell venni a régi lemezeit, mert úgylátszik sikerült összegyűjtenie a maradék erejét, mielőtt egy "halhatatlan és változhatatlan" kőszoborrá lett volna... Hehe, erre van is tőle egy jó régi idézet: "vigyázz ha ledől a bálvány".
Lehet, hogy Ákos nem akart bálvány lenni?
Lehet, hogy Ákos élni akar? ("mostantól élned kell, hát ébredj fel")
Lehet.
(Gondolom mindenki ismeri az érzést, mikor a környezetünknek való megfelelés felőrli életerőnket, kiszipolyoz miket, és elveszi a lehetőségeinket attól, hogy a magunk életét éljük. Pedig, ha a "kopasz kissrácnak igaza van, akkor először magunknak kell megfeleni. Csak egy erős és kifejlett gerinc bír el egy nagy és nehéz testet...)

Tényleg, azokat a szavakat, hogy: élj, élned... is meg lehet számolni.

Üdv,
Oberic

u.i. Lorena: DM-ből ajánlom az Ultra-t.

Spigo Creative Commons License 2000.12.28 0 0 1289
Én imádtam a "régi" Ákost, de az "imidzs" váltás szerintem igenis jót tett neki
Az új, sötétebb világ is rejt érdekességeket és most már szinte minden hangulathoz találok dalt.
És szerintem ő is belefáradt egy kicsit a "Szent tűzbe".

Keheske: nagyon jók a hozzászólásaid! Csak így tovább!:)))

keheske Creative Commons License 2000.12.28 0 0 1288
Lorena:"Dehát attól, hogy a világ már ennyire borzasztó, miért kéne ebbe belenyugodni? "
Egyaltalan NEM kell belenyugodni..
de ez a tenyen mit sem valtoztat.
Ahhoz, hogy mi valtoztathassunk, rengeteg ero, energia kell....
es foleg az, hogy onmagunk legyunk...
ehhez talan egy kolto, vagy ezer kolto ad segitseget...csak meg kell oket erteni es hallani..
Az igazsag az, kedves, hogy eleget probalkoztam felnyitni masok szemet...es buszken mondom, sokaknak sikerult is..de ki is fogytam az erobol..
belefaradtam, en is elvesztettem valamit magambol..
ezert utalom mar az egeszet, ami korul vesz..
vagyis nem az hogy utalom, hanem, hogy egyre inkabb elkeseredettebbnek latom a helyzetunket...
ez bant, nem mas..
egyszoval:
halad a vilag onmaga vegzete fele..

keheske

Előzmény: LoReNa (1284)
LoReNa Creative Commons License 2000.12.28 0 0 1287
nem kell "úgy mondani", felőlem egyértelműen kijelentheted, hogy ezt rám értetted, nem fogok sírva fakadni. :)))
lehet, hogy az utóbbi időben tényleg kicsit túlelemezgettem a dolgokat, akkor ezer bocsánat, na, mindegy, az elkövetkezendőkben majd kicsit visszafogom magam.
Lora
Előzmény: keheske (1285)
LoReNa Creative Commons License 2000.12.28 0 0 1286
Kérés-kérdés mindenkihez:

Egyáltalán nem ismerem a DM-et / :(((((( /, de most szeretném ezt megváltoztatni. Szóval:
szerintetek mivel érdemes ezt kezdeni?

Másik dolog:

Melyek azok a bonanza-albumok, amelyek már nincsenek forgalomban?

Köszi-köszi, neked, Szigi, ismét:

Lora

Előzmény: keheske (1283)
keheske Creative Commons License 2000.12.28 0 0 1285
ujra en.
visszaolvastam egy ket levelet, vissza, a regmultba...ami nem is volt oly reg..
azt nem ertem, hogy miert masztok bele mindig minden szavaba a daloknak..."hogy akos ezt meg ezt irta/mondta, biztos ezt meg ezt erezte/gondolta"
Hogy a magyartanarnom szavaival eljek: " A KOLTO CSAK MEGIRTA A VERSET!"
az lehet, hogy nektek ez meg az a szo ezt is ezt jelenti, de ezt akkor is ti erzitek..
es a szavak alapjan nem az irot kell minositeni, hogy biztos milyen agybajos volt..
lehet elemezgetni az albumokat meg a dalokat, de akkor ne vonatkoztassatok, mert ugy tunik ki a velemenyetek, mntha tenyleg ugy volna, ahogy gondoljatok...

es ez lehet, hogy igaz is..
de lehet, hogy nem...
nem tudhatjatok...
senkisem..meg az sem, aki megirta a dalokat.
ti csak hallgasatok a dalokat, elemezgessetek, de ne vonatkoztassatok...mert az iro mar egy masik leny, masik lelek, es nem tudhatjatok iagazan, mit is el at, mikozben alkot.

(ezt az egeszet a 1255os iras ihlette, hogy ugy mondjam..)

keheske

u.i.: bocs amugy, ha valakit megbantottam ezzel, nem allt szandekomban.
Jo ejt!

LoReNa Creative Commons License 2000.12.28 0 0 1284
Oké, igazat szóltál keheske. Dehát attól, hogy a világ már ennyire borzasztó, miért kéne ebbe belenyugodni? Pontosan nekünk kell a további elkorcsosulást megállítani. Vagy talán nem?
Lora
Előzmény: keheske (1283)
keheske Creative Commons License 2000.12.28 0 0 1283
Szigi101:
ez a tema, hogy akos ilyen lett, olyan lett, mar regi tema ezen a topicon, azt hiszem...es erre mar egyszer valaszoltam is, hat megteszem ujra...

Tudjatok: mindenki valtozik "minden nap buneitol tisztulna, minden nap, minden aldott nap", csak hogy kicsit atkoltsem...Te is valtozol, Lorena is valtozik, mindenki, hogy ne szemelykedjek, es persze en is...es mivel Ákos is emberbol van "Ujra gyurva", akar regi hibakbol, akar uj erzesekbol, de megis ember, o is valtozik...
Igen, nekem sem igazan tetszett ez az egesz imidzs valtozasa, de hat istenem!Tudunk ellene tenni valamit, azonkivul, hogy kibeszeljuk?
Ok, igen, megertelek titeket, mintha magamat hallottam volna, de akkor is..
elfogadtatok mar, hogy nem a Sztart kell nezni..
ha nem tetszik, mint magan ember az eletben, akkor tessek a muveszetere koncentralni.

Amugy nem lepodok meg azon, hogy a dalaiban, szovegeiben egyre inkabb eloterbe kerulek a Gyilkos es a Fegyver szavak..
Konyorgom!!
Nezzetek korul!
Mit lattok?Oroszlan kiralyt bekesen legeleszni Bambival?!
Vagy pedig egy orjito, forgo vilagot, amiben csak robotta es elettelenne valik mindaz , ami emberi...

Most, ha felkeltek a geptol, nezzetek ki az ablakon a "nagy vilagra" es gondoljatok bele:
Milyen jelzo illik erre a vilagra?
Szent vagy Gyilkos?

keheske

Előzmény: Szigi101 (1281)
keheske Creative Commons License 2000.12.28 0 0 1282
MarK:öööö, ize, asszem, telleg igazad van, ezer bocs...ha valaki nem tudja mi is folyik a tema medreben, az ne is szoljon bele, nem igaz??de.nem?de..na latjatok :o)))
ezek szerint: mindkettonknek igaza van :o))
en csak arra kerekedtem fel, amit a tobbiek irtak, es hasonlitgattak....ez nem teccett..

keheske

Előzmény: MarK (1280)
Szigi101 Creative Commons License 2000.12.28 0 0 1281
Lorena: Gyönyörű hozzászólás, gratulálok! Nagyon jól látod a dolgokat. Az, hogy miért adta fel, jó kérdés. Szerintem

1) Vagy belefáradt a dologba, és megadta magát a divatnak, elfogyott az ifjonti héve ("Már nem akarom tudni, hogy ki csinált ipart a zenéből" - énekli a Beavatás ZÁRÓSZÁMÁBAN)
2) Vagy direkt akart egy ilyen éles váltást csinálni, hogy nehogy begolyózzon a Fénynek Szent Tüzébe
3) Vagy szélesíteni akarta a rajongótáborát, leszakítva arról az ultra-fanatikus, bonanzás rajongókat, hogy helyettük sokkal több, igaz, sokkal felületesebb rajongókat szerezzen.

Érdekesség:

Egyszer összeszámoltam, hogy az Ákosra oly jellemző szavak albumonként hányszor fordulnak elő (ne tartsatok megszállottnak, ez a honlapomon a Keresés funkcióval nem egy nehéz feladat). A Beavatás és az Ikon között számos érdekesség található, pl. a "Tűz" szó az Ikon album óta nincs megemlítve. A "Tánc" is eltűnt az Ikonon, igaz a Hűségen visszatért. A "Szent" szó sem jelent meg az Ikonon, de a Hűségen már felbukkant - pedig a Beavatáson elég sokszor előfordul ez a szó. Ugyanakkor a Beavatásig csak elvétve megjelenő "Gyilkos" és "Fegyver" szó nagyon megszaporodott az utolsó két albumra. A tanulság úgy érzem, egyértelmű.

Előzmény: LoReNa (1276)
MarK Creative Commons License 2000.12.28 0 0 1280
keheske: nem nagyon értelek, ha visszaolvasnál, nightwish miatt hoztam fel az említett előadókat, s konklúzióként szintén azt írtam, hogy a "mindegyik a maga modjan tokeletes".
?
Előzmény: keheske (1274)
Oberic Creative Commons License 2000.12.28 0 0 1279
OFF

ezt nézzétek meg:
http://ircnet.hu/bsbgay.swf

ON

LoReNa Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1278
Szigi:

"tök jól elcsevegünk, nem?"

Pont én is ezt akartam írni (mint már sokszor), megvitattuk itt ketten a dolgokat. Kössz az infót, már megint hasznát veszem a honlapodnak.
Lora

Előzmény: Szigi101 (1265)
LoReNa Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1277
nightwish:

"ha bűnös is vagy
akard és lehetsz még
újra tiszta
a hitedet más
úgysem adja vissza"

Ákostól volt az egyik kedvenc idézetem, aki ugyebár "dobálózik" a szavakkal. Akkor most lássunk pár sort valami gagyi együttestől:
"vége van már a hétnek
a hétvégi buli láza éltet
vége van már a hétnek
mindig örülök annak, ha leköszön a péntek"

Vagy valami hasonló. Látod a szavak mögötti jelentést, amit csak többszöri hallgatás után lehet megérteni? Azt a fantasztikus mondanivalót, amit ez a pár sor tartalmaz? Azt az élettapasztalatot, amiből ezek a pazar megállapítások születtek? :))))

Aki azt mondja, Ákos ismétli önmagát, hallgasson Kozsót vagy Véteket.
Lora

Előzmény: Szigi101 (1275)
LoReNa Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1276
De rég hallgattam kispált, gyerekek! De imádtam, annyi biztos. De szerintem ebbe ne bonyolódjunk bele.
Akiket még érdekel Ákos:

Még mindig a váltás témával vagyok elfoglalva, nem tudok elszakadni tőle. Bár én igazán csak az utána levő korszakot éltem át, mégis nagyon érdekesnek találom.

Van egy ember, ugye, Kovács Ákos, aki cirka 10 éven keresztül azt magyarázza az embereknek, hogy
ő a jel, aki nem hagy el, számíthatsz rá; ha nem maradt semmid, akkor őt akard; csak hozzád szól; hinned kell (?) benne; őt mindig eléred; és ha nem hiszel már, akkor idézd fel.
Mindezt nyomja jó pár éven keresztül, ő az elérhetetlen, megközelíthetetlen sztár, aki akkor még csak ákos.
Aztán történik valami. mert kell, hogy történjen. Ugyanis színre lép ÁKOS. Egy zselézett fejű fickó, aki ott vigyorog (vagy éppen keménykedik) az újságok minden második oldalán, a tévéműsorok minden második percében. Az imádtató szövegek cinikussá változnak. a csapból is keresem az utam folyik. mindent kiad, ami kiadható (?). Koncertjegyárak az égben. Olyan fellengzős prédikációk a tévében, hogy hűha. Egy gagyi cikk: Ákos a storyban. Telefonkártya a fejével és így tovább...

De ekkor kérdezem én, hogy miért?
Miért ennyire kiábrándult, rendszertelen és bizonytalan valaki, aki tíz éven át olyan hitelesen (?) adott erőt az embereknek, olyan biztos volt magában? miért? Mert hogy magától nincs ilyen, az tuti.

MIÉRT????????????????????????????

Nagyon remélem, hogy sikerült dalba fojtania a dühét, és ez nem fog így folytatódni. Mert attól tartok, hogy a hűség-dolog (képek, szövegek átlagban) egy részét már csak rátette, "majd én megmutatom, milyen kemény legény vagyok, tudok nagyon zúzós szövegeket is írni, ha akarok"
Nekem ez jön ki az egészből.

Lora

Előzmény: Szigi101 (1275)
Szigi101 Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1275
Nightwish: Csak hogy tudd: most éppen erősen fogom vissza magamat a Lovasi szövegeket olvasva. És miért fogom vissza magam? Mert nem ismerem a Lovasi szövegeket. Talán csak a 30%-ukat. Egyik sem tetszett (kivéve: "Ki lehetett az, aki telefonált, hogy felejtsen már el?"), sőt nagy részük kifejezetten idegesített, de lehet, hogy a maradék 70 fog. Nem szólok tehát semmit. (annyiban igaz, hogy ez nem is a Kispál topic, igaz oda meg nem megyek). De ezt csak mint érdekesség írtam le.
Előzmény: MarK (1272)
keheske Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1274
csak azt nem ertem, minek itten hasonlitgatni..
TCS nem igazan ismerem, barataim hallgatjak, egeszsegukre, Kispalt megplane nem hallgatok, barha adanak, nem hajitanam el....
becsulom ezt a ket zenekart.azert, amit elertek.
de hogy osszetrutymakolni ezt a harom eloadot, ennek nincs ertelme..mindegyik a maga modjan tokeletes.
es ez kulonben is akos topic.

keheske

_Zoltán_ Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1273
Mark, ez a hozzászólás csillagos 5-ös!!!
Előzmény: MarK (1272)
MarK Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1272
Nézd, megfelelő Ákos szövegismeret nélkül nagyon is nehéz elképzelni... Szóhasználatban, stílusban, megfogalmazásban, egyáltalán az egész "feeling"-jében gyakran valóban eltérőek (pláne, ha még a zenét is hozzávesszük), de sok esetben érzek átfedéseket is... Legtöbbször az emberi kapcsolatok (szerelem, szeretet, vágy, kín, öröm, fájdalom) témájában.
Például a Lopott könyvek, v. a Szeretek, szeretek (számcím már nem jut eszembe) sorait szerintem akár Ákos is írhatta volna. És a fordítottjára is van példa.
De ennek ellenére nem is tudom, hogy érdemes-e és egyáltalán kell-e itt hasonlítgatni, én csak leírtam, hogy nekem a maga módján mindhárom tetszik. Ha neked ebből csak 2 jön be, akkor ez van, OK. Nem hiszem, hogy meg kéne győznöm téged, v. kiállnom Ákos versei mellett, elmezve azokat. Elolvasol egy szöveget, neked kell eldöntened, megérint-e, vagy sem.
Nem tudom, hogy egyáltalán jó kérdés-e az, hogy "mi miért szeretjük ezeket a dalokat?" Lehet, ugyanazért, amiért Te Lovasi verseit bírod. Attól még megérteni nem fogod (bár ki tudja, lehet, hogy igen), hogy nekünk miért/miben ad vmit Ákos. De talán nem is baj.
Azért örülök, hogy nyitott vagy...
:))
Előzmény: nightwish (1271)
nightwish Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1271
Nagyon örülök, hogy ismersz Kispál+TCS szövegeket is, csak azt nem értem, miért írod: mindháromban van van valami közös. Szerintem ugyanis még az általam említett kettőben is nehéz közös vonásokat találni (pontosabban: mind a Kispál, mind a TCS szövegek annyira különbözőek, hogy egyazon szövegíró munkáit is külön-külön kategóriákba lehetne sorolni); úgyhogy érdekelne, mi az a közös.

Kispáltól kedvencem még a Múlató, az Égbolt zár, a Tingli-tangli, a Szívrabló; a TCS-től nálam a Connector 567 album vezeti a listát. Hogy ezekhez képest Ákos hol van, hát, nem is tudom... :))

Előzmény: marks (1268)
marks Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1270
Lukács László:

"Lopok neked egy könyvet, a lapjait teleírom
vérrel verítékkel, valahogy még kibírom,
de aztán elmegyek inne messze, hogy többé ne is láss,
lopjon könyvet, írja a könnyievel tele valaki más

Lopok neked egy könyvet, a lapjait teleírom,
a festék, ha megszárad a kifakult a papíron,
akkor elmegyek innen végleg, magammal viszlek Téged,
oda, ahol többé soha senki el nem érhet.
Tudom, hogy hagynád, én addig szeretnélek,
amíg mozogsz, amíg van benned élet.
A véredben fürödnék, átvágnám a torkod,
néznél rám, de nem értenéd a dolgot.

Lopok neked egy könyvet, a lapjait teleírom,
a képeket kitépem, rajta lesznek a síron,
amit kettőnknek ások,
úgy, hogy ne is lássák mások,
mikor a szemedbe nézek,
szólok, aztán magammal végzek..."

"Mikor Clinton beül a Lincolnba,
mintha valamit titkolna,
az arca itt van előttem,
álmomban már lelőttem

Te az orrodig se látsz,
neked jó a McDonalds,
neked elég, ha Coca a Cola,
de Te ugyanúgy tehetsz róla,
hogy átbasznak a reklámmal,
ezzel az amerika lekvárral,
ezzel a műanyag élettel,
ahol annyi ember tévedt el,
mint a háborúban fogjok,
csak a parabola mocskot fogjuk,
ahol minden nő tökéletes,
és minden férfi izmos,
meg a legjobb mosópor,
ami a faszom tudja hogy mos,
meg az izomagyú miki egér,
aki bárkit megöl a kokainért

Meg a néger csaj az utácán,
aki nincs még tizenöt éves,
de húszér' kúr és tízér' szopik
és talán még nem AIDS-es,
meg az öccse, akinek pénz kell
a cuccra, beléd rakja a kést,
de mielőtt elkapják a yardok,
bekap egy aranylövést..."

"Automata vagy ebben a gyárban,
a dagadtak meg isznak a bárban,
ha rágondolok, hányhatnék,
beszáll az autójába a rohadék,
neked meg nem jut más, csak a maradék..."

"A kopó, ha vérszagot érez,
először üt, aztán kérdez,
az idő jó, de rossz a hely,
dudg fel a botodat magadnak seggfej..."

"Elhagyott, mint a kifutópályát a gép,
újra egyedül (tudtam, hogy lelép...),
Ő az égen, én meg a repülőtéren,
tekerek gyorsan, talán még utólérem.

A hüvelykujjam az égre mutat,
a csizmámon vastag a a por,
látom magam előtt az utat,
ki vesz fel ilyenkor?
Előtte kilométerek, mögötte mérföldek,
néhány óra múlva egy új világban ér földet.

Várom, hogy szóljon a telefon,
látod, könnyítek magamon,
várom, hogy újra itt legyen,
elég a szó,
gyűrd össze a lepedőt velem"
:)))
Kiváncsi vagyok a véleményetekre!
Ezek csak kiragadott példák/szövegek, de szerintem nagyon jók!
Mindenféle kommentár nélkül idézek majd Ákostól is, melyek különösen tetszenek... :))

Előzmény: marks (1269)
marks Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1269
...először Lovasi:

"Szeretek, szeretek, okosan szeretek,
először nem túl nagy dolgokat szeretek,
hanem csak kicsiket keresek szeretni,
ha megvan, eldobom - szeretem keresni.

Csak azzal játszom, amit elérek,
de mi lenne akkor... (na jó, ez csak elmélet)
...ha sokkal hosszabbra nőne a kezem,
vagy azoknak, aki játszanak velem.

Figyelem magamat, ahogy én szeretek,
mérem egy műszerrel, ha kilendül, nevetek.
Mit mutatsz mutató? Ember az, vagy állat?
Mutasd csak nyugodtan, még biztos Te sem láttad..."

"Kinek kell egy játék, amiben a csillagok mind kövek?
Föld, kaland, ilyesmi - szép szavak, mind jöhet..."

"Vitorlázz némán, át a réteken,
túl a sóson, túl az édesen,
annyira kemény, annyira látványos
csatáink voltak... Hát hogy lesz most?"

"Kényszer, érdek, ösztönélet,
3 nagy fekete fabábú.
Döntsd fel őket, menj el délnek,
bérelj szobát, fess a falára egy képet,
amin a tenger öregember
és a lábad köré megy be a sodra,
emlékszem, én kövér voltam,
Te meg hal és behúztál a tóba..."

"Készűltem én eleget, másra, mint ami aztán lett,
bordó függönyök mögül néztem a "mindeneket",
mentek végtelen sorban, mindenen túl, mindenen túl,
közéjük szédültem, mert a minden vonzó nagy úr..."

"...és mikor már mindet lelőttem,
összehúzza a lelőtteket előttem
egy péntek típusú rabszolga,
akit lelövök majd, ha nem mondja:
Úgy szeretlek, azér' amit olyan jól csinálsz velem,
úgy szeretlek, azér' amit olyan jól csinálsz velem..."
:))

Előzmény: marks (1268)
marks Creative Commons License 2000.12.27 0 0 1268
Devon: írod, nem minősíted, aztán utána mégis... Bravó. De köszi a felvetést. Presser Pici jobb, ha meghúzza magát, de mindegy, ez nem az a topic. A versekötetekkel a következő a helyzet (szerintem): nem a "húzzunk le még 1 bőrt" c. dolog miatt adja ki, és elsősorban nem a dalszövegek miatt jelennek meg. Ákos mostanában több interjúban is elmondta, hogy inkább költőnek tarjta magát semmint zenésznek. Eddig mindegyik verseskötetében sokkal több "egyéb" vers jelent, mint dalszöveg. Ezek sok esetben még jobbak is, mint az albumairól már ismert versek, szövegek. Nem értem, a kettő miért zárja ki egymást. Miért ne lehetne "csak" papírra szánt, ill. dallamok közé formált sorokat is írni?
A kötetekben egyébként találhatóak még kisebb novella szerű írások és filmlevelek is.

nightwish:
szó volt korábban itt az Ákos versek tartalmi, formai színvonaláról, érthetőségéről, és ellenpéldának Te Lovasi (Kispál) és Lukács (Tcsapda) szövegeket említettél. Utóbbiaktól ígértem néhány általam is kedvelt idézetet - nem zárva ki ezzel az Ákos versek/témák iránti szeretemet sem... :)) Szerintem a 3 legjobb magyar szövegíróról van szó (+ Zorán is jó e tekintetben :)).
Mind a 3-ban találok vmi közös hangulatot, ugyanakkor mind a 3 külön-külön máshogy hívja fel magára a figyelmet. Közülük talán valóban Ákos a legkevésbé egyértelműbb, szövegei elvontak, néhol értelmetlennek tűnnek. De nekem pont emiatt tetszenek, tehát egyszerre többféle érzést is kifejezhetnek, nem feltétlenül konkrétak, de ettől jók. Játszadozás a szavakkal, hangulatok ébresztése a cél... Na mindegy ez is csak egy szubjektív vélemény :-)).

Nézzük a másik kettőt...

Oberic Creative Commons License 2000.12.26 0 0 1267
Igen, akár lehet vihar előtti csend is. Sőt, valószínű ez sokmindenben igaz.
Viszont az is lehet, hogy csak eljött a pihenés ideje: Karácsony, család, Újév(ezred), stb...
Olyan ez, mint amikor valami növekedni kezd, aztán megérik, s hirtlelen minha mise-történt volna rohanni kezd egy cél felé, egyedül arra öszpontosítva. (reméljünk sikerül neki)

Csak ennyit akartam hozzáfűzni.

Előzmény: LoReNa (1263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!