Keresés

Részletes keresés

Kikinda Rangers Creative Commons License 2019.11.18 -1 0 794

Lehet, hogy most nagyon szomorú leszel, de a nemzetközi szövetség szerint a Csíkszereda román klub, és ha netántán a nemzetközi mezönyben pontokat gyüjt a klub, akkor azok a pontok a román jégkorongot gazdagítják és nem a magyart. Ugyanez gondolat jegyében a London Angelst az angol, a Siófokot a magyar szövetség indítja a nemzetközi kupákban.

A Dunaszerdahely csapatáról lehet olyan fals elképzelésünk, hogy magyar csapat, de az esetleges BL-gyözelem esetén szlovák testvérkéink büszként dörgölhetnénk orrunk alá az újabb strigulát a szlovák BL-gyözelmek oszlopában.

Igazság80 Creative Commons License 2019.11.18 0 2 793

Végül is a tökfőzeléket is hívhatom rántott sajtnak, csak ettől még nem lesz az. De én nem akarom megmondani ki mit gondoljon, döntse el mindenki maga. Én nálam a London Angels magyar csapat, mivel a szűk értelemben vett csapat, játékosok és edzők mind magyarok akik a pályán hatással vannak az eredményre. Mivel a sportcsapatot a magyar játékosok alkotják, így számomra nem lehet angol.

Angol klub, Angliát képviselik azt elfogadom.

Ez olyan, hogy szerintem nem lennénk túl népszerűek, hogyha a Csíkszeredai jégkorong csapatot felvilágosítanánk, és ráébresztenénk arra, hogy ők voltaképp románok))

Még ők maguk is a saját honlapjukon "székely jégkorongcsapat" megnevezéssel illetik a saját gárdájukat...

Előzmény: Gojira (785)
Taliga007 Creative Commons License 2019.11.18 0 1 792

Az külön vicces volt, hogy a SPORT TV "felszop*embereinek" hetek óta az volt a legnagyobb gondja, hogy Győrben vajon sikerül e újra "Búlátovicsot" formába hozni..., aztán nagy arccal közölték tegnap, h milyen jó, végre sikerült..., Borsos meg benyögte, hogy KR biztosan örül majd ennek, amikor a montikkal megyünk szembe  csoportkörben :)

jamaica2 Creative Commons License 2019.11.18 0 0 791

Amikor Videoton nagy kupa menetelése volt a fociban a 80-as években, pont elmentem Fradi bajnoki foci meccsre jegyet venni. A pénztárnál  a jegyeladó kifejezetten fölhívta figyelmemet, hogy nézzem a Videoton nemzetközi meccsét, nehogy elfelejtsem. Nyilván (össz)magyar sportsikernek gondolta a Fradi jegyeladója is.........Ez örökre megmaradt bennem. Talán ilyesmi nem várható, hogy a Loki jegyeladója Siófok női kézilabda meccs nézésére bíztasson Loki szurkolót ma! Erről van szó.

Előzmény: jamaica2 (790)
jamaica2 Creative Commons License 2019.11.18 0 2 790

Mondjuk nézem a média erőlködését, hogy tudja nem Veszprém szurkolóknak vagy pont kézilabda iránt kevéssé érdeklődőknek érdekessé tenni a Veszprém  magyar játékosok hozzáadott érték nélküli meccseit. Egy Szeged szurkoló még mint versenytárs csapat fontos lehet a figyelem, de egy kevéssé érdeklődő számára mi lehet ebben a vonzó? Sió kérdés is az, hogy más klubok hívei felé a nemzetközi kupa szereplés okoz e rokonszenv növekedést, vagy kézilabda iránt kevéssé érdeklődők felé figyelem keltést? Az ETO világklasszis begyűjtése azért növelte a klub szurkolóinak a számát ez tagadhatatlan, de hogy a munkahelyemen összesen találtam 1 főt a kb 200 ból aki hallott Grootról és pont kedvelte. Inkább ilyesmiket kaptam vissza, mint a kolléganőmtől, minek nézzen külföldieket?

maedros Creative Commons License 2019.11.18 0 0 789

Nem tudom, Wald Kirát kipróbálta már Golovin a junioroknál bal szélen? Meglepően hatékonyan használta ki eddig azt a kis játékidőt, ami a nagycsapatban jutott neki.  

Előzmény: jamaica2 (784)
maedros Creative Commons License 2019.11.18 0 1 788

Szerintem meg ne erőlködj.

Előzmény: Kikinda Rangers (787)
Kikinda Rangers Creative Commons License 2019.11.18 -1 0 787

Segítek: ha Solberg nem megy a Györhöz, a Siófok akkor is magyar csapat marad. Szívesen.

Előzmény: maedros (786)
maedros Creative Commons License 2019.11.18 0 0 786

Így van, pláne, hogy már van egy fix kezdő magyarjuk Tomori személyében - jövőre, ha tényleg megy Solberg Győrbe, akkor kettő: Szikora is az lesz szerintem - és a széleken többször előfordul csereként Hársfalvi Julcsi és a Nelli. Tavaly mikroszkóppal kellett keresni őket.

Gojira Creative Commons License 2019.11.18 0 1 785

A wikipédia nem bizonyíték semmire, mert ha akarom, bármikor átírom. A London Angels egyébként egy angol csapat, melynek tagjai magyarok. Egy csapat (klub) hovatartozása nem az őt alkotó játékosok nemzetiségétől függ.

Azt meg végképp nem értem, miért a Siófokon lovagoltok, amikor a Győr semmivel sem különb.

jamaica2 Creative Commons License 2019.11.18 0 1 784

Szerencsére az MKSZ kötelezően előírta, hogy minden élvonali klub utánpótlás csapato(ka)t tartson, így a Siófok része magyar kézilabdának és nem London Angels. A Vardar Skopje női csapatnak, ha jól tudom nem volt  nagy UP érdekeltsége.

Előzmény: Igazság80 (783)
Igazság80 Creative Commons License 2019.11.18 0 0 783

Nagyon tömören magyar klub, nem magyar csapattal kis magyaros fűszerezéssel...

Előzmény: Igazság80 (782)
Igazság80 Creative Commons License 2019.11.18 0 0 782

Érdekes kérdés ez a dolog. Mert most akkor ki hova sorolná a London Angels HC történetet. Még a wikipédiai is úgy írja, hogy "magyar női kézilabda csapat az angol bajnokságban"  Pedig London a székhely, valahogy én sem nevezném őket angol csapatnak, hiszen színmagyar. Igaz tán a tulaj is az.  Akkor mi számítson, székhely, város, tulaj, bajnokság, klub, vagy csapat?...

Mert a klub meg a csapat fogalma sem ugyanaz. Klub jóval tágabb fogalom, mint a csapat. A csapat az egy célért küzdő játékosok közössége, esetleg edzőkkel együtt számítható és ők együtt.

A klub része a csapat. De része (ha van) más sportágak csapatai is. De ha csak kézilabda klub, még akkor is ebbe tartozik az ifi, junior, serdülő stb. csapatok is.  A klub része a vezetőség, a gazdasági szakemberek, az orvosi stáb, gyúró, szakmai stáb,  de még a portás is, meg a karbantartó, és a pom-pom lányok akár. Sőt a klub részei a szurkolók is, akik kijárnak a "klubba" mert a klubhoz hozzátartozik maga a pálya is, az épületek és az egész sportlétesítmény területe is.

Ezért én úgy határoznám meg a Siófok csapatát, hogy kétségtelenül magyar klub, akik nemzetközi csapattal rendelkeznek 1-2 magyar játékos aktív részvételével immár ebben az évben...

jamaica2 Creative Commons License 2019.11.18 0 1 781

Mondjuk a Quatari kézilabda ereje vitte ezüstig őket? Pedig a Quatari férfi kézilabda válogatott nem is egy klub csapat!

Előzmény: Assai (780)
Assai Creative Commons License 2019.11.17 0 0 780

Én ezt komolyan kérdeztem. Ezért szeretnék komoly választ is kapni, amennyiben lehet.

Előzmény: Törölt nick (779)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.17 0 0 779

Erre majd akkor válaszolok, ha a Siófok jövő nyáron leigazolja a komplett Barcelonát. :-)

Esküszöm én leszek a legnagyobb szurkolójuk, ha megteszik.:-)

Előzmény: Assai (778)
Assai Creative Commons License 2019.11.17 0 0 778

Bocs, de te nem az én kérdésemre válaszoltál.

Nem arra kérdeztem hogy az egyik klub, mondjuk a Siófok szurkolója tud-e szurkolni a másik klub, mondjuk a DKKA csapatának nemzetközi kupában. Hanem erre: 

Ha a Siófok jövő nyáron leigazolja a komplett Barcelonát, szeptemberben már indulhat is velük a foci BL-ben és azt megnyerik Siófok FC néven 2021-ben akkor ez a magyar labdarúgás nagy sikere lesz?

Előzmény: Törölt nick (769)
jamaica2 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 777

Loki Fradi meccsen a Fradinak szurkolok. Azonban anno amikor a Videoton a 80-as években menetelt (foci) a nemzetközi kupában, az egész ország nekik szurkólt akár, Újpest akár ETO akár Fradi szurlkoló volt a foci kedvelő.

Előzmény: Törölt nick (774)
RnD Creative Commons License 2019.11.17 -2 3 776

...és örültél a Siófok sikerének is a nemzetközi kupában?

Előzmény: jamaica2 (770)
RnD Creative Commons License 2019.11.17 -2 2 775

Természetesen nem. De a 'definíciók' között ugyanúgy lehet különbséget tenni mint a különböző elméletek között, aszerint hogy mennyire pontosak, logikusak és mennyire felelnek meg az adott közösség szóhasználatának. Azaz nem minden definíció egyformán önkényes.

Előzmény: Fradista Utazó (768)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.17 0 0 774

Gondolom amiért a Deberecen - Fradi focimeccsen a Lokinak drukkoltál.

Előzmény: jamaica2 (773)
jamaica2 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 773

A Siófok különösebben nem mozgatta meg az érdeklődésem, a Debrecen (Loki) meccseiből meg többet élesben néztem szurkólva nekik Fradistaként. Vajon miért?

Előzmény: Törölt nick (772)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.17 0 0 772

Dehogynem. Szíved joga.

Előzmény: jamaica2 (770)
van_Persil Creative Commons License 2019.11.17 0 0 771

A ti sikeretek pláne nem össznemzeti, az igazából összeurópai, sőt globalista, mivel a legfontosabb játékosotok nem is európai.

jamaica2 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 770

Azért Fradi hívőként örültem a Kohász sikerének az EHF kupában, ezek szerint ezt nem szabad?

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.17 -1 0 769

A Siófok sikere Siófok városé. A Fradi sikere meg Ferencvárosé, stb... Mivel ezek Magyaroroszágon vannak, így akár minden magyar örülhet. De nyilván pl. az újpestiek nem tekintik a Fradi sikerét magukénak, akkor sem ha csak magyar játékossal érné el, tehát egy klubsikert nem lehet össznemzeti sikernek nevezni. Függetlenül attól, hogy mely klub mennyi magyar játékost foglalkoztat. Arra ott vannak a válogatottak.

Szerintem.

Előzmény: Assai (765)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.11.17 0 1 768

Azok egyike sem (idézet tőled) "definíció kérdése". 

Előzmény: RnD (767)
RnD Creative Commons License 2019.11.17 -4 4 767

Joga arra is van mindenkinek h a Pitagorasz-tételt vagy Einstein relativitás elméletét marhaságnak tartsa. Ettől az még nem lesz marhaság.

Előzmény: Fradista Utazó (766)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.11.17 -1 2 766

>Ez definíció kérdése. És szerintem az én definícióm teljesen indokolható.

Így van. És mindenki másnak pedig megvan a joga hozzá, hogy a definíciódat komplett marhaságnak tartsa. 

Előzmény: RnD (761)
Assai Creative Commons License 2019.11.17 0 1 765

Ha a Siófok jövő nyáron leigazolja a komplett Barcelonát, szeptemberben már indulhat is velük a foci BL-ben és azt megnyerik Siófok FC néven 2021-ben akkor ez a magyar labdarúgás nagy sikere lesz?

Előzmény: Gojira (764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!