Keresés

Részletes keresés

finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13157

Én inkább pragmatizmusnak és józan észnek hívnám, de ezen nem veszünk össze.

Ha én nem is morazilálok, azok, akik ezt teszik, nyilván a saját morális elveik alapján teszik, amiknek szintén megvan a saját logikája. És ha ezt a saját logikát nyíltan megszegi, az bizony csípi a szemem, és ha olyan a hangulatom, akkor szóvá is teszem.

Előzmény: Törölt nick (13156)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13156

Nem, nem, nem.

 

Te jópár hozzászólásban kifejtetted, hogy a haszonelvűség a nyerő. Ilyen felállás mellett viszont nincs tere a moralizálásnak.

 

Előzmény: finom_rakottkrumpli (13155)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13155

Nono, csillagvirágom, ha valaki hülyeségeket beszél, azt szóváteszem xD

Előzmény: Törölt nick (13154)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13154

Kisdrágám, döntsed el, hogy cinikus haszonelvű vagy - vagy szemforgató álmoralizáló - vagy a kettő együtt :)

 

Előzmény: finom_rakottkrumpli (13153)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13153

Hát az oroszok kezére már nemigen fér több kosz...

Előzmény: Antisystem (13149)
ameone Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13151

http://atv.hu/cikk/20111024_libia_a_sarija_lesz_minden_torveny_alapja?source=hirkereso

 

ebből a cikkből is látszik,hogy Kadhafi semmit nem értett,nem szabad egy hetven éves embernek teljhatalommal rendelkeznie,mert agyérelmeszesedett feje már nem fogja fel az idők szavát,simán megúszhatta volna,ha nem rögeszmés.

A sáriára pedig kíváncsi leszek,láttam egy fotót ,ahol kb.tíz harcos imádkozott,a többi harminc körülöttük cseverészett.A fiatalok másképp akarnak élni,nem úgy mint eddig,ők élni akarják az életüket szabadon,  buzgó vallásosság nélkül,slussz.

Antisystem Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13150

A gyilkosait még most is lehet... a Sarko-Cameron-Obama triumvirátussal együtt... csak a fél genfi hadijogot rugták fel...

 

ÜdV

Előzmény: arnys (13148)
Antisystem Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13149

Azt azért tisztán kell látni szerintem, hogy az oroszok ezen az egész líbiai kavaráson csak sokat kerestek, anélkül, hogy egy pöttnyit is koszosabb lett volna a kezük... Ezzel szemben Sarkoék kezén már egy lavor hyó sem segít, és zömmel a NATO országok polgárai (mi) fizettek többet az orosz olajért... a politikában azért meglehetőst ritka az ennyire tiszta szereposztás...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (13145)
arnys Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13148

Bizony csúnya dolog volt legyilkolni. Nemzetközi bíróság elé kellett volna állítani.

Előzmény: Törölt nick (13146)
Contempt Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13143

"...ez nem Afganisztán...... nem is Irak..... ezúttal a nato tényleg egy nagyon nagyon sötét erőt támogat....."

 

Ugyan már, sima megtorlás, ahogy győztes felkelések után nem ritkán szokott lenni.

A miszrátaiak rohadtul gyűlölték Kadhafit és embereit miután közel 3 hónapig ostromolta a várost.

 

Előzmény: Törölt nick (13140)
Farkas Csapó Gyurka Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13142

ezúttal a nato tényleg egy nagyon nagyon sötét erőt támogat

 

 

Friss hir, a libiai átmeneti kormány vezetője bejelentette, hogy a jövőben a saria lesz a libiai jogrend alapja!

Előzmény: Törölt nick (13140)
Antisystem Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13141

Nézd, itt páran már márciusban azt feszegettük a topic elején, hogy a kínaiak, oroszok, irániak csendben röhögnek, amig a hüjje Sarkoék vehemens léptekben fűrészelik az ágat, amin ülnek...

Ezeknek az országoknak ez a líbiai folyamat maga az ingyencirkusz... amin ők csak nyerhetnek legfeljebb...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (13140)
Contempt Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13139

lényege:

 53 holttestet találtak a jogvédők egy hotelben Sirte városban, Kadhafi-pártiaknak vélik őket, egy részük egézsen biztosan az volt.

Sirte elfoglalása után a visszatéről lakosok találták ott őket, éppen zsákokba rakták őket, amikor a jogvédők rájuk találtak.

Némelyiket hátrakötött kézzel érte a halálos lövés.

Az NTC tisztviselői nem voltak elérhetők magyarázatra.

Előzmény: ameone (13134)
ameone Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13134

Lényege magyarul? vagy németet tudsz adni?

Előzmény: Contempt (13132)
ameone Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13133

ez a hét találós kérdése lehet egyébként és érdekelne mi lehet az aktatáskában,biztos ,nem az uzsonnája:)

Előzmény: loding (13127)
Contempt Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13132

(CNN) -- The bodies of 53 people, believed to be supporters of ousted Libyan leader Moammar Gadhafi, has been found in a hotel that was under the control of anti-Gadhafi fighters, Human Rights Watch said Monday.

 

The rights group said it found the bodies clustered together at Hotel Mahari in Sirte on Sunday. About 20 residents were putting the bodies in body bags to prepare them for burial when Human Rights Watch found them.

 

"We found 53 decomposing bodies, apparently (Gadhafi) supporters, at an abandoned hotel in Sirte, and some had their hands bound behind their backs when they were shot," said Peter Bouckaert, emergencies director of Human Rights Watch.

 

"This requires the immediate attention of the Libyan authorities to investigate what happened and hold accountable those responsible."

 

Officials with the National Transitional Council, Libya's new leadership, were not immediately available for comment.

 

The residents told Human Rights Watch investigators they found the bodies last week after the fighting in Sirte stopped and they returned home.

They identified some of the deceased as Sirte residents and Gadhafi supporters.

ameone Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13131

Gondolom a gyűrű Kadhafié volt,ez a srác se fogja túlélni a hírnevet,mert lesz  aki bosszút fog állni,minden pénz kérdése és lesz az a pénz ,amennyiért korpásodni fog egy bérgyikos haja. Egyébként abban a káoszban ki lőtt,ki tudja,hallatszik fegyverropogás rendesen,valaki ott volt,akinek lőnie kellett, ezt a gyereket előretolták,szegény még nem tudja,hogy jobb lett volna,ha hallgat. Ha a miszrátiak találták meg,nem csodálom,hogy így végezte Kadhafi,ők nagyon sokat szenvedtek,de kitartottak segédlettel persze a gyülölet az csak nőtt bennük,ki tudja mi történt ott ,mikor elfogalták  a kadhafisták a város egy részét,a nők és fiúk  megerőszakolásáról  hallgatni fognak,mert az nagy szégyen náluk.Valószínü ez fordítva is megtörtént,nem szentek egyik oldal sem,ez a polgárháború vastagon.Érdekes ,hogy Kadhafi körül ott vannak a testőrei,emberi halottan,egy se maradt életben,még sebesülten sem,persze nem írták alá előtte a genfi egyezményt,ez világos.

Előzmény: loding (13130)
loding Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13130

egyik mezitláb van, a másikon a bakancs fűző nélkül, mindkét kézre szükség lehet ilyen helyzetben, az akatatáskás személy jelenléte - nem túl életszerű

a többivel teljesen egyetértek, összefoglaltad

 

http://www.liveleak.com/view?i=7fb_1319401994

Kadafi állítólagos gyilkosa + gyűrű

 

 

 

Előzmény: ameone (13129)
ameone Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13129

Érdekes fotók és felvételek,nem tudom,hogy miért van bekarikázva a bakancs  és a cigis kéz,no  de a megerőszakolós vidit már nem is lehet kommentálni,undorítók,barbárok,attól függetlenül,hogy a Kadhafi sleppje is tett érte bőven,hogy azzá fajuljon a dolog,ami lett,egyébként azt gondolom,hogy rendesen félrevezették Kadhafit a talpnyalói, tábornokainak egyrésze meg szépen a mani egyrészével elmenekült időben, Saif is él,habár ez akár lehet nyugtalaniító hír is az új vezetés számára,itt nem lesz rend egy darabig,ezeket a vidiket elnézve,ember legyen a talpán,aki kordába tudja majd tartani ezt a barbár népséget. És rengeteg fegyver van kinn a kezükben,begyüjteni a lehetetlenséggel határos. 

Előzmény: loding (13128)
loding Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13128

 

loding Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13127

ez ki ????

 

loding Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13125

HD video Kadhafi elfogásáról, penge éles képek.

http://www.liveleak.com/view?i=5cc_1319401073

most láttam először, részleteket figyelni, háttér stb

ki a lehet a faszi a dipóval, mit keres az első vonalban? ez szürreális

 

A pupák pék pókja Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13124

Aggaszt, hogy a kincstári rizsát nem mindenkinek veszi be a gyomra?

 

 

Előzmény: denes (13120)
Antisystem Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13123

(amúgy igaz.... mert már Gordon Brown is mondott olyat az angol parlamentben, hogy a sáriát be kell építeni az angol jogrendbe, de nyilván nem úgy gondolta, hogy eltiltják a nőket az autóvezetéstől)

 

Nézd, egy szempont van, ahol még én is, nem különösebben "rendpártiként" egyetértek ezzel. Észre kell venni, hogy az az egyébként alapvetően helyes törekvés, hogy ne az áldozat - mint nyilván részrehajló fél - ítélkezzen a bűnt elkövető felett, a nyugati jogrendszerekben mára átesett a ló túloldalára, teljesen az állam és az elkövető közötti jogi aktusra szűkült az eljárás, az áldozat már legfeljebb zavaró tényezőként van jelen, aki majd azután, majd egy polgári perben, majd ha az állam már lerendezte a magáét a tettessel, majd talán kaphat némi kompenzációt az őt ért kárért, de nem ez a fontos az egészben, hanem az állam sérelme és az állam lángpallosa. Szóval leestünk a ló túloldalán... evvan.

A sarija viszont alapvetően áldozat-centrikus jogrendszer, ilyen szempontból pár dolgot nyugodtan átvehetünk belőle, anélkül, hogy a szélsőségeit vagy kifejezetten vallási előírásait kooptálni akarnánk. Legalább annyit, hogy az áldozat zavaró mellékkörülményből másik főszereplővé lépjen elő a jogszolgáltatás aktusában. Ha csak odáig jutnánk el, hogy egy eljárásban döntenének a büntetésről és az áldozat kárpótlásáról és nem az áldozatnak kellene még az igaza után futni a jogerősen elitélt bűnössel szemben is, már az se lenne rossz. És ez nyugodtan beleférne a nyugati jogrendszerekbe, lévén a cc. legutóbbi évszázadig benne is volt nagyjából...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (13116)
Antisystem Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13122

Nézd, amennyit ebből megtudhat a nyájas olvasó, arra inkább büszkék lehetünk. Mert hát legfeljebb az változott, hogy a politikai elit részéről éppen ki tiltakozott egy ilyen kalandorakció ellen (a szerbiai ellen anno az MSZP csinált tüntetést, az iraki részvételt az MDF kritizálta legélesebben, a líbiai kavarást meg a mainstream által "szélsőjobbnak" meg "szélsőbalnak" nevezett csoportok), a közvélemény mindhármat egyértelműen és nagy többséggel utasította el. Ami az ontopic, az kivételesen egy olyan kérdés, amiben nincsenek átjárhatatlan lövészárkok a mai magyar társadalomban, amiben jelentős társadalmi egység van.

 

ÜdV

Előzmény: denes (13120)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13121

Ide is beírtad? Akkor én is :D

Így igaz, Kadhafi csapatai már Kairó felé közelednek xD

Előzmény: Törölt nick (13117)
A pupák pék pókja Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13118

már épp érezni kezdtem volna valami megrendülésfélét..aztán Lockerbie-re gondoltam, és a szánakozás szép lassan visszagördült a helyére.

 

Tudod....

 

Ha a Lockerby tragédia hivatalos verziója lenne az igazság, akkor nem parolázott volna Kadhafi Obamával, nem kapott volna vörösszőnyeges fogadtatást Sárközytől, Blair nem szaladgált volna hozzá....

És nem lett volna hirtelen Líbiának majd 100 milliárd dollárja, amit amerikai, francia és brit bankokban lehetett fialtani... ehem... a válságig, amikor is nemes egyszerűséggel a pénzt lenyúlták.

A felháborodott Kadhafiról meg hirtelen kiderült hogy véreskezű diktátor.

 

Ja... és nem kellett volna olyan gyorsan meglincselni a fiaival együtt, mert még kiderül hogy akkor mégis ki és mi állt a Lockerby merénylet mögött.

 

 

 

Előzmény: Állományjavító (13095)
Antisystem Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13115

Ja, csak annak egy szekularizáltabb formája...

 

ÜdV

Előzmény: arnys (13113)
Antisystem Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13114

mit is támogat akkor a nato...?

Az ilyen konfliktusokban (akárcsak a kocsmai verekedésben) törvényszerűen eljön az a pillanat, amikor már nem tudni, hogy ki kivel van, és egyáltalán miért verekszenek... ha erről tényleg megkérdeznél egy NATO politikust, valszeg elsőre megkapnád a csunyagonoszkadhafi ver. 311 trillát, és ha utána is visszakérdeznél, akkor nézne rád nagy boci szemekkel...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (13110)
arnys Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13113

Kadhafi alatt is sharia alapú törvénykezés volt.

A mubaraki Egyiptomban is.

Előzmény: Törölt nick (13110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!