Keresés

Részletes keresés

ayantaqe Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91602
Köszi. Ennyi, tessék a cikket elolvasni, benne van egy mondatban a lényeg az első oldal alján.
Előzmény: Törölt nick (91600)
ayantaqe Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91601
Na, pár perc alatt utánakerestem ennek a 'CNWMR' cégnek, akik készítették ezt a tanulmányt, kapásból két gyanús hiba:

- soha nem publikálták nyilvánosan a számítási módszereiket és az adataik forráslistáját, csak ködös utalások voltak, mégis hogyan jöttek ki a számok. 'peer review' - ez, hogy tudományosan a minimumot teljesítse, meg kellene hogy történjen.

- a Priust 100ezer mérföldre 'hitelesítették', a Hummert 300ezerre. Na ezt nevezem 'apró' csúsztatásnak. Mert hogy egy ilyen szám, hogy 3x-os élettartam egy megbízhatatlansági listákat vezető autóra, mint egy toplistás Toyota, na ez vicc. Ráadásul erre nincsen egzakt számítás vagy modell, így a minimum lenne, hogy egy ilyen, az egész 'tanulmány' fundamentumát képező adatnál odabiggyesszék, hogy erősen közelítő adat csak, nincs empirikus alátámasztása egyszerre mondjuk három ponton, akár. Így pedig persze, hogy kijönnek az előnytelen számok.

Utánanézhettél volna te is a forrásodnak, főleg, ha nyilvánvaló baromságokat állít.
Előzmény: ayantaqe (91598)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91600
A H3 mar igencsak polgari fejlesztes.

Amugy meg:

http://totalcar.hu/magazin/technika/hummerhybrid/1/#szoveg

sb
Előzmény: ayantaqe (91598)
manta-z Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91599
Simán ellensúlyozzák a kiesést a teljesítmény adó brutál emelésével, mintahogyan 2010-től lesz :)))))
Előzmény: krezidiesel (91595)
ayantaqe Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91598
Nem olvastam el, nincs rá időm és kedvem sem, de a hummert az amerikai hadseregnek fejlesztették. Komolyan gondolod (tegyük félre a tanulmányt, azt írnak, amit akarnak, egy fél napos munkával összerakok neked egy olyat, hogy meggyőzlek arról, egy két személyt szállító F-16-os gazdaságosabb a polgári repülésre, mint egy B-747), hogy egy hadi célokra fejlesztett járgány, amit utcára 'upgradelnek' (tehát még telerakják egy raklap felesleges kütyüvel, stb.), az bárm ilyen szempontból, aminek a takarékossághoz köze van, felveheti a versenyt egy olyan járművel, amit direkt erre fejlesztettek? Sőt, 10 éve rója vidáman tömeggyártásban az utakat, ergo bizonyított is?
Előzmény: Törölt nick (91593)
krezidiesel Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91596

Egy átlag családi ház mondjuk 1500m3 gázt fogyaszt évente.

Nagyon durván ez 1500l benzin. Azzal kb 20ekm-t lehet autózni átlagosan.

Ezen felül a házakban villanyt is használunk...

És szerintem  lakása-háza több embernek van mint autója, a középületekről nem is beszélve.

Egy átlag család energiafogyasztása (szvsz) durván fele-fele arányban osztozik  az autója és a kéglije között. 

Előzmény: Törölt nick (91529)
krezidiesel Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91595

A 90-es években volt, hogy évi több mint 100ekm-t autóztam.

Ráadásul általában úgy mint akit üldöztek...

Most évi 10ekm körül, és még ezt is csökkenteni fogom. És mióta a tehén seggében is trafi van még a kreszt is nagyjából betartom.

Az autóhasználat mennyisége és módja  sokkal többet számit mint, hogy mit ir a marketing egy autó fogyasztásáról...

Ebben sokkal nagyobb takarékossági potenciál van. (szvsz, vagy lásd saját példám a 90-es évekhez képest kevesebb mint 1/20-ára csökkentettem üzemanyagfogyasztásom)

Mo-gon meg hogy állandóan vadásszák a gyorshajtókat szerintem jelentős veszteségeket okoz az államkasszának, mégha úgy tűnik, hogy milyen jó pénzeket is szednek be a büntetések címén.

Ha egy autót kiméletesen használnak sokkal kevesebbet fogyaszt, és sokkal ritkábban romlik el, törik össze, igy ezáltal csökkenő fenntartási költségek adótartama jelentős bevételkiesés. Sokkal nagyobb ez a tétel mint amit a büntetésekből (nettó) be lehet szedni.

 

Előzmény: wulfin (91591)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91594

Figyelj!

 

Ha hozok egy honlapőot, ami szerint a Trabantnak sokkal jobbak a gyorsulási- és menettulajdonságai, mint a Porsche Carrreranak, akkor te se fogsz sokat keresgélni a cáfolazok között. Wulfin talált valamit, az miért nem jó?

Előzmény: Törölt nick (91593)
wulfin Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91591
Igen, figyelmesen vegigolvastam.

A 2009-es Chevy Aveo 34 mpg-vel eleg messze van a Prius 48 mpg-tol. Es hat az ara se a fele.
Előzmény: Törölt nick (91589)
wulfin Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91588
"Tovabbra is szkeptikus vagyok."

http://www.been-online.net/Energy-Efficiency-in-the-EU-Building-Stock.293.0.html

"The building stock accounts for around 40 percent of the EU’s total final energy use, of which two thirds are consumed in the residential sector."





Előzmény: Törölt nick (91565)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91587

"Priusnak egyedüli kritikus pontja az akku"

 

Mire a most gyártott Priusok akkui tönkremennek, akkora lesz a kereslet a bennük felhalmozott anyagok iránt, hogy bőven megéri majd őket szétbontani.

Előzmény: dajtás (91585)
dajtás Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91586
Pár héttel ezelőtt az M5-ön összefutottam egy Hummer "kombival". Gondoltam csak lehúzódok a külső sávba, mert nagyon siet. Csalódást okozott a vezetője, mert beállt mögém 110-el araszolva(Suzukival járok). Szegény tulaj biztosan környezetbarát vezetési stílusát vette elő, mert a sok fű,fa,bokor fontos volt neki... Megszokott 25 liter helyett csak 15 literből hozta ki a 100-at :)
dajtás Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91585
Józan paraszti ésszel kiszámolható, hogy erősen sántít a Hummeresek tanulmánya.

1. Élete során mennyi üzemanyagot fogyaszt el a Hummer/Prius?
2. Hummer/Prius előállítása(anyag energia) mennyibe kerül?
3. Mekkora a környezet pusztítása(áttételesen) a Hummernek/Priusnak?

Ha felteszed ezeket a kérdéseket, akkor a Hummer gyalázatosan leszerepel, Priusnak egyedüli kritikus pontja az akku.

Mindenki tud rendelésre írni bármilyen tanulmányt, ékes példája erre a Hummer vs. Prius.
Előzmény: Törölt nick (91579)
wulfin Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91584
7500 auto, 151 millio merfold, ha statiszikara vagyunk kivancsiak:

http://www.greenhybrid.com/compare/mileage/toyota-priushsd.html

Ezek szerint a Prius II 47.5 mpg-t tud 1759 darab auto meresei alapjan.
Előzmény: wulfin (91583)
wulfin Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91583
azert ebben nem keves hazugsag van.

"It delivers the same fuel economy as a Prius, but at half the price."

Ebben a mondatban pl ketto:)
Előzmény: Törölt nick (91580)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91582

"Mer' ha mindent belekalkulalsz a gyartastol a kipurcant akkuk biztonsagos eltakaritasaig, akko' a Prius jobban szennyezi a kornyezetet mint egy Hummer..."

 

Legalábbis a Hummer-kereskedők szövetségének szóvivője szerint...

Előzmény: Törölt nick (91562)
wulfin Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91581
En ugy tudom a megnovekdett CO2 onamgaban nem gyorsitja a novenyek novekedeset, tobb hoszabb tavu kiserlet tortent ezzel kapcsolatban.

pl: http://news.stanford.edu/pr/02/jasperplots124.html

Ami viszon jelentos a fagyos napok szamanak csokkenesevel a fotoszintezis ideje is megnovekszik es nyaron a kisebb jegfelulet miatt nagyobb feluelteten mehet.



Előzmény: Törölt nick (91575)
galland Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91578
Szóval szerinted (szerintetek) ha az emberi tevékenység kipusztítja a fajokat, az az evolúció része. Földtörténet bla bla, az hány milliárd év is? 4,6? Mennyi ideje van ember? 200 ezer éve? Egy 65 millió évvel ezelőtti meteorbecsapódás pusztította ki a fajok nagy részét, így a dinoszauruszokat is. Ez szerintem nem az evolúció része, az embert is inkább a meteorhoz hasonlítanám. Persze szép, hogy az élet mégis fennmaradt, és fejlődött más irányba utána. Az ember viszont olyan anyagokkal rakja tele a bolygót, ami nem létezett előtte, (mű-anyagok, atomhulladék, stb.) ennél még egy meteor is természetesebb anyag. Nem értem, miért nem értitek ezt.
Előzmény: Törölt nick (91569)
dajtás Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91577
Látom te is megetted a Hummer PR kutatását, hogy ők környezet barátabb autót állítanak elő, mint a Prius... Komolyan gondolod ezt az orbitális csúsztatást?
Előzmény: Törölt nick (91562)
Fulika Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91576
Legalábbis Te ezt akarod hinni...
Előzmény: Törölt nick (91562)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91574
Attol függ.Ha termonukleáris bombákkal teszed,akkor nagyon sokat.
Előzmény: Törölt nick (91572)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91572
Jut eszembe, van valakinek adata arrol, hogy hany gigatonna CO2-t tudnank megsporolni, ha lelonenk a netet a francba?

sb
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91568
Anyu, te olyan merev vagy, mint az uveg.

Rajtad kivul mindenkinek lejott a keseru ironia.

sb
Előzmény: Levendula68 (91539)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91567
"Számomra világos, hogy az ember és a Föld nem tud együtt élni harmóniában - és innen kezdve nem kétséges, melyik az, amelyik jobb, ha eltűnik végleg. "

Te ilyen embergyulolo vagy, nemde?

sb
Előzmény: Levendula68 (91536)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91565
"Itt nalunk is kb ott van (lehet hogy kicsit tobb)."

Tovabbra is szkeptikus vagyok.

"A teve is jol birja a szarazsagot, akar elete vegeig is kibirja viz nelkul."

:)))

sb
Előzmény: wulfin (91534)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91561

Eszembe jut rólad egy francia felfedező (ha jól emléxem, D'Estrecasteaux), aki nem sokkal a francia forradalom kitörése előtt elindult a Csendes-Óceánra, bolyongott vagy négy-öt évet, aztán Robespierrék kivégzése környékén hazajött. Na, az kérdezhetett ilyesmit, hogy történt-e valami említésre méltó..

 

BSM és Théta szándékosan kizáratták magukat, a topik kb. nyolcvan százaléka követte őket, aztán törölték a topikot, aztán némi lobbizás hatására visszanyitották.

 

Ezen kívül eseménytelen uborkaszezon.

Előzmény: Kolmogorov (91560)
Kolmogorov Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91560
Sziasztok!

Több, mint egy hétig távol voltam, és nincs kedvem végigrágni magam az offtopic hozzászólásokon. Történt valami említésre méltó? Esetleg érdekesebb cikkek, linkek, események voltak? Az új blog megjelent már, vagy nem maradtam le róla?

Köszi
wulfin Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91559
Ha melegszik az atlaghomerseklet akkor csokken a fagyos napok szama ami megnoveli a fotoszintezist a tengerekben es a szarazfoldon is. Nem a tropusokon hanem a sarkok kozeleben. Hogy hogyan fog valtozni a csapadek az nehez kerdes nem tudom ezzal kapcsolatban lehet-e mondani egyaltalan valamit. De adott esetben pl Szeged lehet egy meditarran tengerparti varos, palmafakkal. Gronland megint zold lehet stb.
Előzmény: Levendula68 (91557)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91558

Az erdőket nem a felmelegedés veszélyezteti, hanem az emberi élettér növekedése. A legelők, termőföldek kihasítása és a városok terjeszkedése.

 

Ha ez a tényező nem lenne, önmagától nőne az erdőterület, mert több széndioxid és több vízgőz van a levegőben.

Előzmény: Levendula68 (91557)
Levendula68 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 91557

"ha felmelgedes jon az megnoveli a foldi biomasszat " Mire gondolsz konkrétan? Mert az erdők már most óriási veszélyben vannak az irtások és különféle betegségek miatt.  Nincs ma olyan őserdő, amely ne lenne komolyan veszélyeztetett.

Előzmény: wulfin (91555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!