Keresés

Részletes keresés

Levendula68 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91647

Értem, mit mondasz. De el kell jutni odáig, hogy az az emberiség legfőbb  érdeke, hogy semmit se számitson az ,hogy ezen a téren annak az egyszeri embernek mi tetszik és mi nem, tekintettel arra, hogy a helyzet súlyosságát se nem képes, se nem hajlandó felfogni, sőt, ami rosszabb: nem is érdekli, mi lesz azokkal, akik túlélik őt.

 

És ha ez a demokrácia és a rablókapitalizmus végét kell, hogy jelentse, akkor jelentse azt, mert a demokrácia - mint a rövidlátók és együgyűek  uralma - eleve is egy önpusztitó társadalmi berendezkedés.

 

Ahol bevezetik a szükségállapotot, ott nem kérdezik meg Mari nénitől, hogy hajlandó-e beérni felannyi árammal vagy napi 20 dkg kenyérrel a napi 80 helyett, hanem annyit kap és kész, mert az egyéni  érdeke  irreleváns a közösségi érdekekhez képest.

Persze tudom, hogy most fel fogsz háborodni, de akkor nem látod át, hogy ez még mindig a jobbik, békésebb verzió lenne ahhoz képest, ami akkor fog történni, ha tétlenül ülünk tovább és élünk úgy, ahogy eddig. Én igy látom, sajnos.

(És én sem örülök neki. Nagyon nem, mert nekem is számos dologról kellene lemondani, amit szeretek. De azonnal hajlandó vagyok rá, amint látom értelmét. És nem, nem hiszem, hogy ez fára mászást kéne, hogy jelentsen, kőkorszaki életmóddal egybekötve; addig még vannak fokozatok még szép számmal.

És nagyon remélném azt, hogy minderre csak provizórikusan van szükség, az egyensúly megteremtéséig. )

Előzmény: Törölt nick (91643)
wulfin Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91646
Ez az epulet az utcankban az egyik legolcsobb. Meretben is kevesebb mint fele az atlagnak. nm araban is minimalis tobblet reforditassal kihozhato (kb 10% plusz). De ez csak egy dolog. Az energia csokkentos projektnek sok mas eleme is van. A gyerekek gyalog mennek iskolaba, en vonattal jarok, elkezdtunk novenyekkel foglalkozni amivel szeretnenk a kaloriank jo reszet fedezni (ez nem egy komoly munkabefeketes). Nem nezunk tv-t, a gyerekeknek nem hianyzik az xbox es megis mindenki jobban erzi magat mint usa-ban ahol tizszer ennyi energiat hasznaltunk es wc-re is autoval jartunk.
Előzmény: Törölt nick (91644)
ayantaqe Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91645
'Azt azert tegyuk hozza, hogy a passzivhaz ma nem mas, mint egy koltseges hobbi, es nem terul meg soha.'

Majd beszélgess el wulfinnal a gázszámláról 5 év múlva.

Amúgy meg ne csináljunk már ebből osztályvitát. Mindenki az erejáhez mérten takarékoskodik.
Előzmény: Törölt nick (91644)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91644

". En se azert csokkentettem le az energia igenyem mert a csaladomon kivul barkit is meg szeretnek menteni. Egesz egyszeruen azert mert ugy latom a jovoben kevesebb energiaval kell beerjuk, jobban jarok ha nem kell aggodnom az egyre emelkdo energia szamlak miatt."

 

Azt azert tegyuk hozza, hogy a passzivhaz ma nem mas, mint egy koltseges hobbi, es nem terul meg soha.

 

Nem is kell neki, mert olyan szintu komfortot jelent, amiert az ember boldogan aldoz.

 

Ha tud.

 

Mert ugye nem gondoljuk, hogy altalanosan csak valasztas kerdese lenne, hogy epit-e az ember 40-50 millaert hazat maganak.

 

sb

 

 

Előzmény: wulfin (91637)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91643

Egyaltalan nem ertetted.

 

Azt boncolgattam, hogy erdemi eredmeny eleresehez olyan komoly valtozasok kellenenek, amit az egyszeri ember nem akceptalna, egeszen egyszeruen elhajtana a politikusokat a francba es valasztana olyat, amelyik nem cseszegeti a jegesmedvekkel. Nem en, hanem az atlagember.

 

En szemely szerint nem latok a sajat eletemben jelentos potencialt az energiatakarekossagra, mert mar ma is takarekoskodunk.

 

A GDP-s kiszolasodra: egyszeruen nem foglalkozol azzal, hogy az emberek nem lesznek hajlandok nyomorogni es kokorszaki szinten elni szamukra megfoghatatlan indokok miatt.

 

sb

Előzmény: Levendula68 (91636)
Levendula68 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91642

De én képtelen vagyok nem aggódni, pontosan azért is, mert látom az uralkodó mentalitást.

Az információ pedig hiába van meg most is, az emberek - politikusok és közemberek egyaránt - kézzel-lábbal tiltakoznak ellene. És tény, a legtöbbjük akkor sem tudna változtatni, ha az információt elhinné és megértené, mert nem áll módjában.

Előzmény: wulfin (91637)
hanyattesett Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91641
Közlegelők tragédiája.
Előzmény: wulfin (91637)
ayantaqe Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91639
:) ha te mondod. újfent f.a.: eretnekség=/=nyilvánvaló ökörség de tudod te ezt.
Előzmény: Törölt nick (91634)
Levendula68 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91638

Nem, nem vagyok az. Senki nem tud ártatlan lenni, aki ebben a társadalomban él, mert fogaskerék egy működő gépezetben; hacsak nem vállal fel egy  remete-életmódot valamely hegyi barlangban.

Továbbá senki nem fog értelmetlennek tűnő áldozatot hozni (én pl. a rokonságban még azt sem tudom elérni a huszonéves családtagoknál, hogy öko háztartási szereket, mosóport stb használjanak, mondván, hogy "minek az, ha mindenki más a hagyományosat használja". Igy a legminimálisabb "lemondások" sem történnek meg.)

Ezért irtam, hogy be kell fejezni a kérlelést, és kőkemény korlátozásokra van szükség, társadalmi szinten - a zhozhat csak eredményt. A kérlelés ideje elmúlt, és ezt nagyon gyorsan fel kéne ismerni.

Előzmény: wulfin (91635)
wulfin Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91637
Ne aggodjal mar annyit a Folder, jol meglesz.

Itt nem az aldozat ami mukodni fog hanem az onzes. En se azert csokkentettem le az energia igenyem mert a csaladomon kivul barkit is meg szeretnek menteni. Egesz egyszeruen azert mert ugy latom a jovoben kevesebb energiaval kell beerjuk, jobban jarok ha nem kell aggodnom az egyre emelkdo energia szamlak miatt. A gyerekeim meg jobban jarbak ha XBox helyett megtanuljak hogy kell novenyeket termeszteni mer azt gondolom tobb hasznat fogjak venni.

A dolog csakis egyeni erdekbol fog menni. Ehhez pedig szemlelet valtozas kell aminek alapja az infomacio.
Előzmény: Levendula68 (91636)
Levendula68 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91636

Jobban értem, mint gondolnád. Semmilyen áldozatra nem vagy hajlandó azért, hogy a Föld megmeneküljön, ezért nem is várod el a vezetőktől az ehhez szükséges korlátozó intézkedések meghozatalát.

 

Nehogy már csökkenjen a GDP, uramjézus, még a végén vége lenne a pazarlásnak és a felesleges kacatok felhalmozásának. :-((

Előzmény: Törölt nick (91632)
wulfin Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91635
Es te tok artatlan vagy a dologban igaz?
Előzmény: Levendula68 (91633)
Levendula68 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91633

"Esetleg beprobalkozhatnal a sziv helyett az agy hasznalataval :P " Ezt a világot a sziv nélkül élő, Mammonon kivül más istent nem ismerő nagyokosok juttatták a végső pusztulás küszöbére.

 

Remélem, ők lesznek azok, akikre a bumeráng elsőként visszaüt.

Előzmény: Törölt nick (91573)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91632

ebben nem volt egy csepp ironia sem.

 

De ne kezdjuk el a betubaszast, ha nem erted amit leirtam, akkor nem erted.

 

sb

Előzmény: Levendula68 (91630)
wulfin Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91631
"Vegul is pont ezert hivatkoztam ra, kicsit felrazni a teljesen bezoldulteket."

Az jo is, csak az ostoba hazugsagokkal mar tele van tokom.
Előzmény: Törölt nick (91619)
Levendula68 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91630

Irónia, persze.

 

Miután vagy századszor fejted ki, hogy " Azt nem erted, hogy az emberi termeszet nehezen tud megbirkozni olyan tavlatokkal, amik kivul esnek a hatosugaran. Minnel egyszerubb, hetkoznapibb gondolkodasu, annal inkabb.

 

Kulonosen manapsag nehez hosszutavra tervezni. Azt sem tudom, mi lesz velunk 5 ev mulva, hol leszek majd, mit fogok csinalni. Terveim vannak persze, de 5 eve sem tudtam volna megsaccolni, hogy ma mi lesz, meg csak megkozelitoleg sem.

 

Annyi a bizonytalansag, hogy ebbe mar nem fer bele a 100 eves tavlat, meg az unokak. "

 

Előzmény: Törölt nick (91568)
berci222 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91629

 

Arrol meg mar ne is beszeljunk, hogy valami 13 mp kell szazig. Ha meg neadjisten 100-nal tobbel akarnek menni az otopalyan akkor biztonsagosabban ereznem magam valami masban mint Priusban.

 

1. Szamomra egy szinte teljesen felesleges parameter, hogy egy auto 10, vagy 13 mp alatt gyorsul 100 km/h-ra.

 

2. Soxor talalkozom Prius-okkal a zótópalyan, amelyek ~150 km/h-t siman tartanak (ugyanis nalam altalaban az az utazosebesseg). Nem hiszem, hogy komoly kenyelmi gondok lennenek vele.

 

Utananeztem. A Prius 10,4 mp alatt gyorsul 100-ra, a max. seb. 180 km/h

 

http://www.toyota.de/cars/new_cars/prius/specs.aspx

 

Előzmény: Törölt nick (91619)
Fulika Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91628

Gondolatok az elektromos autókról

 

Én is sokmindenbe bele tudnék kötni a fenti videóban, de azért érdekes (és ha kell, van magyar felirat ;) ).

Fulika Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91627

"De valoszinuleg messze nem annyival takarekosabb a Prius mint amennyivel (a rendszerben gondolkodni tipikusan nem tudo sotetződek) gondoljak."

Szerintem simán feladhatod, ez tipikusan értelmezhetetlen.

 

"Arrol meg mar ne is beszeljunk, hogy valami 13 mp kell szazig."

~10mp kell százig, ez még ma is egy átlagon felüli gyorsulás, persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs is jobb, nyilván sok kocsi többet tud, csak hogy elhelyezzem a palettán.

 

"Ha meg neadjisten 100-nal tobbel akarnek menni az otopalyan akkor biztonsagosabban ereznem magam valami masban mint Priusban."

Mégis mi lenne az? Hummer? A prius végsebessége 170-nél van, ott az elektronika leszabályozza. 170-ig gyakorlatilag 0-ról ugyanazzal a gyorsulással tolja el a hajtáslánc amíg van vellany az akksiban (és az esetek 99,9% mindig van elég), vagyis lazán röhögve eléri a végsebességet. Biztonság szempontjából a prius 5*-os törésteszttel rendelkezik, alapból 8 légzsákkal, menetstabilizátorral, abs-el, pirotechnikai övfeszítővel, gyakorlatilag minden ma elérhető biztonsági megoldással. Én nem akarok a prius fogadatlan prókátora lenni, mindenki azzal jár amivel akar, de amiről nyilvánvalóan nulla fogalmad van, arról illene egy kicsit szerényebben osztani az észt.

Előzmény: Törölt nick (91619)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91626

"De valoszinuleg messze nem annyival takarekosabb a Prius mint amennyivel (a rendszerben gondolkodni tipikusan nem tudo sotetződek) gondoljak."

 

Rendszerben gondolkodni nem tudó sötétzöldek, mint Advocatus, Ayantage és én. Jó!

Előzmény: Törölt nick (91619)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91625
:-))
Előzmény: Törölt nick (91624)
ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91623

Én is járok hóviharban is.

 

Az időjárás nem akkora gond, mint a csúszós út, ahogy Shadowbull is írta.

 

Csúszós útra és nagyobb csomagok szállítására szerintem csak a tricikli a megoldás.
Nem lehet normális háromkerekűt kapni, csak ilyen ortopéd gépeket. Talán most télre sikerül csinálnom egyet.

Előzmény: advocatusdiaboli (91615)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91622

"Nagyon idegesen tetszik reagalni."

 

Zéró idegesség. Abbéli örömömben írtam, hogy milyen szinten egyedül maradtál az őrültségeddel.

Előzmény: Törölt nick (91610)
ayantaqe Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91621
Ej-ej. Azért az itt két kézzel tiltakozók egyikét sem nevezhetnénk túl sötétzöldnek.

Az alábbi felvetéseid pedig nem győznek meg arról, hogy minket rendszerben gondolkodásra szerettél volna 'tanítani', inkább tűnik egy szurkos üstbe gyaloglás utáni önmosdatásnak. Harag pedig ne legyen. ;)

'Arrol meg mar ne is beszeljunk, hogy valami 13 mp kell szazig. Ha meg neadjisten 100-nal tobbel akarnek menni az otopalyan akkor biztonsagosabban ereznem magam valami masban mint Priusban.'
Előzmény: Törölt nick (91619)
ayantaqe Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91620
Akkor olvass egy kis Hummer hibastatisztikát, összevetve egy Priuséval. Olyat, hogy népítélet, fel sem merek vetni, túl szubjektív. :)

'Meg hany szaz oldal kene ahhoz, hogy ne hisztizz az 'eretnekseg' miatt?'

'Sehányszáz', inkább csak annyit kérnék, hogy funkcionális analfabetizmusodat egy időre tedd félre, és értelmezd a problémafelvetésemet. Mellesleg messze nem én vagyok az első és egyetlen, aki felveti, hogy ugyanmá', tessék publikálni a számítások alapjait. Az, hogy hosszú egy tanulmány és csurig van táblázattal és számmal, engem nem hat meg, téged se hasson.

Sima marketing fogás, hírverés az egész. Aki megkajálja, azokból élnek.
Előzmény: Törölt nick (91611)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91618

" De azért -10 fokban, hófúvásban ugye Te sem bringával mész?"

 

De. Mindig. Akar esik akar fuj, akar felmeteres ho van, akar 30 fok. A legizgalmasabb az az volt, amikor onos eso utan tukorjegen kellett tekerni, akkorat taknyoltam, mint a redvesbeka :)

 

Abban egyetertek, hogy nem mindenki tud biciklivel jarni, meg van aki nem is szeret.

Nem kotelezo.

 

Persze hozzatennem, hogy nekem bringaval kabe 10 perc a munkahely, es nem vagyok kulonosebben izzados.

 

sb

Előzmény: advocatusdiaboli (91615)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91617

"Aki környezettudatos az reggel bringára pattan és azzal megy a dolgára, még akkor is ha van kocsija, és nem okoz anyagi gondot a tankolás."

 

En ezt csinalom, bar nem kornyezettudatossagbol, hanem azert mert jolesik, es utalok dugoban ulni.

 

Itt viszont senki sem nez hulyenek erte :)

 

sb

 

 

 

 

Előzmény: krezidiesel (91608)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91616

"a forma 1 ben úgy tudom egy hibrid sincs"

 

Rosszul tudod.

 

Epp a mult hetvegen, a Hungaroringen szerezte meg az elso futamgyozelmet egy hibrid a Forma1-ben.

 

sb

Előzmény: Törölt nick (91605)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91615
"Télen nagy élmény biciklivel dolgozni járni."

El is hiszem... :-))) De azért -10 fokban, hófúvásban ugye Te sem bringával mész?

Egyébként dicséretes ez a mentalitás, csak ne forduljon át amolyan Levegő Munkacsoport-féle zöldfasizmusba. Egy öltönyös, tárgyalásról tárgyalásra járó üzletember egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy a nyári hőségben pacallá izzadva szálljon le a bicikliről, vannak hónapjaink (voltak az idén is), amikor gyakorlatilag minden nap esett az eső, és hát vannak hegyvidéki utak is. És vannak rengetegen, akinek az a munkájuk, hogy szerszámokkal-műszerekkel felpakolva járnak ügyfélről-ügyfélre egész nap. Én is nagyon szorgalmaznám a "járjunk amikor csak lehet bringával" mozgalmat, de azért tényként leszögezném, hogy az általam behatóbban ismert munkakörök-munkahelyek 50-60%-a esetén semmiféle módon, még esetileg sem alternatíva a drótszamár. A többiben igen.
Előzmény: ÁtlagFf_1963 (91612)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.08.04 0 0 91614
Olvastam ezt a "tanulmányt", és egy önigazolásra készült csúsztatáshalmaznak gondolom. Megjegyezném, hogy a tapasztalatok szerint már az első generációs Priusok között is sok van, ami a mai napig fut, és túl van a 4-500 ezer kilométeren - eredeti akkukkal! A Prius a tapasztalatok szerint nagyon tartós és megbízható autónak sikerült - a Hummernél sokkal megbízhatóbbnak.
A másik fele a dolognak, hogy bár a nagy terepjáró minden kétséget kizáróan sokkal-sokkal robusztusabb, túlméretezettebb, de ha nem használják tényleges terepjárásra (márpedig a tulajdonosok 95%-a soha életében le nem megy vele, még alkalmilag sem az utakról), akkor ennek igazán jelentősége nincsen, a tényleges élettartamot végül a rozsdásodás, az ülések szétülése, az amúgy elég ócska műanyag beltér széthullása, és főleg az erkölcsi elavulás fogja meghatározni - ami nem lesz hosszabb a Priusnál.
Hozzátenném, hogy a Hummer igen komoly gumi-költséggel közlekedik, aszfalton szépen, szorgosan fogyasztja a nagy terepgumikat, annyira, hogy a gumiköltség hosszú távon összemérhető a Prius üzemanyag-számlájával.

Az efféle tanulmányok egyetlen előnyének azt gondolom, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy azért egy autó életciklusa alatti költségeinek és környezetterhelésének megítélésében az üzemanyag-fogyasztás csak az egyik, és nem is feltétlenül a mindent eldöntő tényező.
Előzmény: Törölt nick (91611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!