Keresés

Részletes keresés

nightwish Creative Commons License 2001.01.03 0 0 1327
Szerintem azt gondolta, hogy most ő a Jim Morrison, és megpróbálta utánpzni, de nem igazán ment neki. Bocs!
Előzmény: Trixy (1324)
Szigi101 Creative Commons License 2001.01.03 0 0 1326
Spigo: Szerény honlapomról van szó, melyet megtalálsz, ha ide kattintasz.

MarK: Azért erre a két albumra gondoltam, mert talán ez a két album az, ami eléggé hasonlít egymásra, főleg hangulatában.

Gyönyörű madár:
(belemagyarázás lesz, készüljetek... :-) )

Hát szerintem pont ezzel adja fel az egész mindenséget, amit addig csinált! (És jön az Ikon!). Ne feledjük el az első négy sort sem:

"Már nem akarom tudni,
Hogy ki csinált ipart a zenéből,
Már nem akarom tudni,
Hogy miben hisz, aki a hitért öl"

Talán látta a vesztét, hogy egy meg nem értett őrült lehet, "nevetséges", "kiszolgáltatott", ha nem adja fel a céljait, az "Azért vagy itt" hitvallást, és nem bújik bele egy cinikus Ikon-jelmezbe. És a végén meg is hal ez a hitvallás, hiszen a "mysterious beautiful bird" énekelni kezd.

Tessék anyázni, Szigi101 megint elszállt gondolatokkal jött! :-)

Előzmény: Spigo (1319)
tsabee Creative Commons License 2001.01.03 0 0 1325
hi
"Mert én láttam a halált
Szép arca volt
- nos lehet, hogy látta (vmi halálközeli élmény) és könnyen lehet, hogy teccett neki-
A házába hívott engem
És meghajolt
-íme, itt a "bizonyíték"-
Aztán legyintett csak
És felnevetett
Mikor azt feleltem
Hogy még nem nem nem nem
Nem mehetek
- dühöngeni nem tudott, nyílván, mert még nemviheti magával - még nem jött el az idő

És nevetséges voltam

És kiszolgáltatott"
asszem én is az lennék a Halál előtt

Nios, ez nem a magyarázat, engem soha nem is érdekelt, hogy mit miért ír a "poéta". Egy a lényeg nekem, hogy jó az amit csinál. A többi nem lényeg.

peace

Előzmény: Norbert__ (1323)
Trixy Creative Commons License 2001.01.03 0 0 1324
Lenne egy kérdésem:
szerintetek mit értett Ákos ezen sorok alatt?

"Mert én láttam a halált
Szép arca volt
A házába hívott engem
És meghajolt
Aztán legyintett csak
És felnevetett
Mikor azt feleltem
Hogy még nem nem nem nem
Nem mehetek

És nevetséges voltam

És kiszolgáltatott"

Tényleg megélt egy halálközeli állapotot, vagy talán édesanyja halálára gondolt? Tudtok erről vmi konkrétat?
És mi az, hogy nevetséges volt és kiszolgáltatott? Vki elmagyarázná a saját teoriáját?

(Vicces egy kicsit, mert annyira konkrét dolgot ír, hogy nem értem. Megszoktam már, hogy mindig el kell vonatkoztatni!)

Norbert__ Creative Commons License 2001.01.03 0 0 1323
Sziasztok!
Múlt hét szerdán 15.00-tól 16.00-ig Ákos volt a vendég a Sláger Rádióban. Nem sok lényeges dolgot mondott. A fő, hogy lesz verslemez, DVD és VHS meg március-április környékén jelenik meg.
_Zoltán_ Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1322
Akkor érdemben is hozzászólnék, bár már ezt leírtam korábban is(legalábbis hasonló módon): nem értem, miért kell drámaivá tenni azt, hogy Ákos megváltozott az évek alatt? Ismerek olyat, aki totál ki volt azon bukva, mert külsőleg "átalakult". Elég szomorú, ha valaki ilyen dolgokon lovagol... A rajongókkal való kapcsolatára: engem mondjuk(bár említettem volt, nem vagyok rajongó típus) abszolút nem bántott pl. az Ikon, mint dal és mint album sem. Nem is úgy jött le nekem, mintha a közönség felé írta volna. Gondolkodjunk el a szövegeken, de ne magyarázzunk bele mindenféle negatív gondolatot. Bár az tény, hogy sem az Ikon sem a Hűség nem bővelkedik túl vidám dalokban.
_Zoltán_ Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1321
Ne sértődj meg, kérlek! Nyugodtan megoszthatod a véleményedet, írhatsz ide, demokrácia van. Maximum ha nem tetszik valamelyik megjegyzésed, akkor szétverem a képedet.:-))) Vicc volt, ne sértődj meg! Primitív, bunkó vicc. Rám jellemző.
Előzmény: nightwish (1317)
_Zoltán_ Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1320
Annyi történt a Lovardában, hogy Ákos nem "Ákosként" mutatta be saját magát, hanem azt mondta, hogy "és én, Zámbó Jimmy". Na, ez a poén akkor ott nagyon ült, de fejezzük is be ezt a témát villámgyorsan.
Előzmény: Spigo (1319)
Spigo Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1319
B.U.É.K. mindenkinek, te télleg!

Én nem szerettem a "királyt" sőt kifejezettem utáltam, de akkor is egy ember halt meg ostoba hülyeség miatt.

Lehet hogy én vagyok nem o.k. de mit mondot Debrecenben Ákos?

Szerintem a Hűség mögött profibb marketing stratégia van, és ezért többet hallani róla.
Személyszerint imádom mind a kettőt de Ikon Ákos legjobb albuma a Karcolatokkal egyetemben.
Egyébként hangzásban Ikon és a Hűség hasonlít és szerintem igenis hasonló a két dal is. Már csak azért is mert ugyanolyan stilusban lett eljátszva a koncerten is. Ez egy kicsit bántott is. Ha mélyebb elemzésre gondoltál azt később jó? Tudod, a vizsgaidőszak.

Lorena milyen honlapról beszél és mi a cime?

Tudom megint buta voltam, vagy nem?

Jó éjt mindenkinek!

Előzmény: Szigi101 (1316)
MarK Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1318
nightwish: ezt egy szóval sem mondtuk, és természetesen egyáltalán nem hasonlítottuk Ákost Jimmyhez...
Trixy: megkíméltél egy "halom" betű begépelésétől, köszönöm! :)) Sz'al teljesen egytértek.
Szigi: dalokra bontva, vagy egységében, az egész albumot? Csak mert pont e két lemezt már ízekre szedtük (pontosabban osztályoztuk a dalait... :)).
Összességében számomra zeneileg többet nyújt az Ikon, de tetszik a Hűség is. Mind a kettő a hosszantartó élvezet minőségét adja, de míg az Ikon első látásra(hallásra) szerelem(azóta is), addig a Hűség-ben pont a megfejthetősége, érlelhetősége tetszett... :))
A legfontosabb talán még, ami a véleményemet tükrözi e két lemezről, hogy míg 98-ig "csupán" jó számai (igaz, nagyon sok):) voltak Ákosnak, az Ikon óta kiváló lemezeket is készít :).
Lorena: ezt a kérdést (DM) nyugodtan felteheted a DM topicban is, bár megjegyzem, "optimális" választ erre nem lehet adni :). A legátfogóbb képet talán a Singles 86>98 adja a zenekarról. Ha a tipkus DM feelinget szeretnéd megismerni (bár ez minden dalban ott van), a Music For The Masses és a Violator lemezeket ajánlom. Ha a legjobb DM albumot, akkor a Songs of Faith and Devotion-t, ha a legfrissebbet, akkor az Ultra-t. A többi album "csak" 5-ös érdemjegyű (term. egy 5-ös skálán). A személyes kedvencem egyébként a Songs of...
Komolyan mondom, irigyellek, hiszen egy éltereszóló élmény áll előtted... :))))
nightwish Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1317
Nem ismerem, nem voltam ott, nem tudom, vettem. Befogom a számat, jó lesz?
Előzmény: _Zoltán_ (1315)
Szigi101 Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1316
...és a DM sem csinált soha két ugyanolyan albumot!

Tényleg, egy körkérdés, kicsit kifejtős lesz! (legalábbis szeretném, ha az lenne!).

Hasonlítsuk össze az Ikon-t és a Hűség-et!

Nos?

Előzmény: Trixy (1313)
_Zoltán_ Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1315
Ennek külön története van, aki ismeri Ákos új lemezét vagy volt a debreceni koncerten az tudja. Szerencsére Ákos nagyon-nagyon messze van a Jimmy-féléktől. Az egész azért jutott eszembe, mert Ákos az egyik rádióban nemrég azt nyilatkozta, hogy az ideális popsztár a halott popsztár. Egyébként utólag BUÉK mindenkinek!
Előzmény: nightwish (1314)
nightwish Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1314
Jaj, ne csináljátok már, legalább a kedvenceteket tiszteljétek egy kicsit! Még hogy a Jimmyvel összemérni? Te jó ég! :(( De halottakról vagy jót, vagy semmit, úgyhogy befejezem, megmenekül Ákos is.
Trixy Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1313
Lorena: tudod, én nem látom ennyire jelentősnek Ákos változását. A Bonanza számok és első Ákos számok között még nagyobb volt a változás. De elmondhatnám ezt az összes lemez közötti különbségre is. Test, Ikon, Hűség...stb. mintha nem is ugyanaz az előadó lenne - kis túlzással. Ha nem változna időről időre, azt hiszem egyszerűen megúnnánk. Hogy emberként változik, szintén természetes, annyi minden okozhatja: lehet a megszületett gyereke, ami óriási felelősségel jár, muszáj felnőnie a feladathoz, nem maradhat a lázadó suhanc, aki bakancsban és bőrszerkóban tépi a haját. Hogy mi változtatja meg? Hát azt hiszem ezt tőle kéne megkérdezni! Lehet, hogy a Mátrix!!! Az embert élete során annyi impulzus éri. Nem tudjuk, hogy milyen zenét hallgat, milyen filmeket néz, mi történik a közvetlen környezetében, ami befolyásolja érzelmeit, gondolatait?!
Nézd meg pl. Madonnát: ő aztán igazán változik. A kislányos, kurvás figurából, egy érett, két gyermekes anyává vált, aki kaméleon módjára tud meg-megújulni, szerintem zseniálisan.
Vagy nézd meg saját magad: eddig nem ismerted a Mode-ot, de idejöttél ebbe topicba, vszleg meghallgatod majd, szerintem tetszeni fog, és ki tudja milyen hatással lesz rád.
Mindez persze szubjektív, de remélem nem gázoltam bele senkinek a lelkébe!
Ja, még valami Lora: a "101"-et én is ajánlom, de nálam még kedvenc a "Music for the Masses", és a "Songs of faith and devotion".
_Zoltán_ Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1312
Nem tehetek róla, de hirtelen beugrott a "Kezem a fegyveren" c. nóta is. Ja, meg az, hogy Ákos Jimmy nevét is a szájára vette a debreceni lemezbemutatón. Na jó, befejezem. Nem akarok bunkó lenni.
Előzmény: MarK (1310)
A hely szelleme Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1311
Még ha így értette (volna) is, akkor is visszataszító, amiket magáról mond, szvsz. Amikor 1 embertől ilyen megnyilvánulásokat látok/hallok, akkor végleg leírom magamban az illetőt.
Az utsó ilyen, amire emléxem, az politikai jellegű és Boross Péterhez fűződik (1994 tavaszán egy tévéműsorban kijelentette, h nem lát saját magánál alkalmasabb személyt a miniszterelnöki posztra) de ez már itt erősen offos...
Előzmény: Don Roberto da Capo (1308)
MarK Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1310
Maradjunk annyiban, hogy az ideális vendélátóssztár volt ő...
Előzmény: _Zoltán_ (1309)
_Zoltán_ Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1309
Hát, gondolom Ti is hallottátok a hírt, meghalt Zámbó Jimmy, az Ideális Popsztár. Ha emlékeztek rá, hogy ezen Ákos-nóta mellett milyen fénykép található, akkor világossá válhat az összefüggés. Nem poénkodni akarok egy ember halálával(a családjának meg részvétem), csak érdekességként jegyeztem meg.
Don Roberto da Capo Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1308
Gondolom, nem csak én jártam úgy, hogy a "Könyvesbolt" feliratú üzletecskében csak huszadrendű, jól hangzó szerzői álnevekkel és erotikát-kalandot sugalló borítóval megspékelt giccsirodalmat találtam. Szerintem erre célzott.
Előzmény: A hely szelleme (1307)
A hely szelleme Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1307
Hallottam nemrégiben 1 rádióinterjút költőnkkel, és aszonta, nemsokára meg fog jelenni új verseskötete, amely "a magukra valamit is adó könyvesboltokban" kapható lesz.
Mit is szoktak ilyenkor hozzátenni? Jah:
No comment.
keheske Creative Commons License 2001.01.02 0 0 1306
Elszor is BUEK mindenkinek!

Masodszor meg menezgettem a hozzaszolasokat...

hozzaszolok, jo??

lilith24.:megint elemezgetunk, nezzuk, hogy akibáki mit miert is irt...gyerekek..mondtam mar, hogy ennek sok ertelme nincs...ranger..en azt nem ertem, hogy a leveled elejen azt irtad, hogy ugyebar a kolto maganak irja a verseit...ezt eddig korrekt, ahogy van..de utana meg egy felrenemertheto "elemzest", inkabb ertelmezest adtal par sorral kapcsolatban...ha mar komolyan ezt akarjatok, akkor legalabb ugytegyetek, hogy legyen valami mondani valoja is.Ertem azalatt, hogy megnezel egy szot, akkor nem csak egy jelenteset kell vizsgalni, hanem akar tobbet is, es azokat is tovabb nezegetni...nem leirni egypar szavas ertelmezest...ez igy tenyleg ertelmetlen..nem?
nem akarok senkit leszolni, en igylatom...

Nivi:mindenki úgy gondolja hogy egy zenész=bölcsödei gondozónő, aki rendszeresen odapakolja mindenki szájába a tejbepapit?
Ez nagyon nagyon tetszett!!!!!!!:o)))))

'Nezzunkkiazablakon'-kor:
Igen, ugy latom, hogy tenyleg kineztetek neha es nemcsak neztetek, ahnem lattatok is...
Ranger jol kettevalasztotta a kettot: a termeszetet es az un.emberi civilizaciot...
Maga a termeszet maga a csoda.Komolyan...es mi is a termeszet resze vagyunk, akar tetszi, akar nem...de akkor miert romboljuk?na jo, ez nem green peace mozgalom...nem arra gondolok...hanem a belso termeszetre..sok emebr tenyleg allatta valt..es meg eszre sem vezik..es ha fel akarod nyitni a szemuket, akkor meg kezzel-labbal ellenkeznek...megis : MI EZ?? fortelem...
S hogy csak megsugjam: ez az uj lemez valami ilyesmit tukroz vissza...valamit, ami emberi:
az emberi mocskot...

keheske

LoReNa Creative Commons License 2000.12.31 0 0 1305
már megint elfelejtettem valamit!

oberic: én sem azt mondtam, hogy ez igaz, pont azt, hogy aki így látja, ne törődjön bele.

loren

Előzmény: Oberic (1303)
LoReNa Creative Commons License 2000.12.31 0 0 1304
csak még annyit (aztán tényleg elköszönök egy időre, de sajnos nem bírtam ki):
szóval. még nagyon régen Szigi felsorolt egy rakat idézetet, abból a rajongókhozszóló-fajtából. és mivel akkor ezt nem tettem meg, szeretnék erre reagálni, hogy ezeknek (amiket leírtál) zöme szerintem (!) nem erről témáról szól. de azt sem lehet tagadni, hogy régen nem voltak ilyen húzásai. én viszont inkább úgy gondolom, mint az a valaki (már nem emlékszem, hogy ki írta, ezer bocs), aki azt írta, hogy ezeket... na, lényeg az, hogy egy csomót más szituációba is el lehet képzelni, és én is inkább ezt tartom valószínűnek. kinyögtem végre.

mindenkinek boldog új évezredet (de hülyeség ez a felhajtás!), legyetek jók, írjatok sok szép dolgot. na. loren

A bonanza fórum szépen felszívódott! :(((((

Előzmény: Oberic (1303)
Oberic Creative Commons License 2000.12.31 0 0 1303
Boldog Új Évezredet Mindenkinek!!!

Keheske: Ja, az 1. variáció, de az után általában automatikusan a 2. variáció lép érvénybe. Ezt aztán mindenki úgy finomítja ahogy akarja. :)

Ranger/matrix: Jólvanna, nem emlékszem pontosan.... :(

Lorena: "a világ úgy rossz, ahogy van, majd lesz valami, oszt kész." Ez nem is igaz. Pont ellenkezőleg. Úgy jó ahogy van.

na, abbahagytam.

LoReNa Creative Commons License 2000.12.31 0 0 1302
szigi, a honlapodon már egész jól kiismerem magam... egyébként köszi, hogy általában pozitívan reagáltál, tetszett a veled való eszmecsere... :))))))
sok jó hozzászólást a jövő évben is:
loren
Előzmény: Szigi101 (1296)
LoReNa Creative Commons License 2000.12.31 0 0 1301
namost. reagáljunk, fejtegessünk, elemezzünk - voltak már ilyen felszólítások! de ha ez mégsem jött be, akkor jó: ne reagáljunk, ne fejtegessünk, ne elemezzünk. de utoljára még szeretnék valamit ezzel kapcsolatban: a célom nem igazán az volt, hogy megértessem veletek, hogy Ákos mit érzett, gondolt, amikor szóbanforgó sorokat írta, egy szóval sem mondtam (vagy ha igen, akkor nem úgy gondoltam). inkább csak be akartam szállni abba a témába, miszerint: nekem ezt mondják a dalok, én ezt hallom ki belőlük, érdekelne, hogy ti mit?
attól, hogy nem tettem minden mondatom elejére, hogy ezt én gondolom, ez szerintem van így és a többi. különben is: Ákos feljogosította a zenéjét szeretőket, hogy azt értsék a dalokból, amit nekik mond. Én csak leírtam, hogy nekem mit mondanak, és tessék...

további jó szórakozást nektek.
lora

Előzmény: Nivike (1300)
Nivike Creative Commons License 2000.12.31 0 0 1300
Sziasztok!
Nivi vagyok, eddig csak érdeklődéssel olvasgattam hozzászólásaitokat, de egy pár napja megfogalmazódott bennem egy-két gondolat, és úgy döntöttem szabad folyást engedek.
Elöljáróban: én szeretem Ákost, hallgatom is, több más előadóval egyetemben.
Szóval stilus, hangulatváltás téma: egyszerűen soha nem tudom megérteni amikor rajongók azt mondják, csalódtam, nem ezt vártam tőle, nem azt kaptam amit megszoktam. Könyörgöm, mindenki úgy gondolja hogy egy zenész=bölcsödei gondozónő, aki rendszeresen odapakolja mindenki szájába a tejbepapit? Hát szerintem nem. Persze nem akarja ö azt, hogy belefulladjunk, de az biztos, hogy neki a saját útját kell járnia és nem a rajongókét. Gondoljatok bele egy zenész nem 5-10 évre tervezi magát, ö meg akkor is alkotni akar, amikor a hajdani tini rajongók már rég csalad-anyák, a fiúkból pedig őrült yuppie-k lettek és csak a laptop létezik számukra. Ö meg akkor is koncerteket akar adni, azt akarja, hogy több tizezren üvöltsék egy emberként a nevét. Persze tudom hogy nem lehet őt világsztárokkal össze-hasonlitani, akik millios db-számban adják el lemezeiket, de csak egy peldát hoznék fel. Lehet hogy nem tul jó összehasonlitás, vessetek meg érte: szóval Metallica. Ha jól tudom kb 15 éve már az egyik legelismertebb banda. Soha nem azt csinálták amit a rajongók diktáltak, mentek a fejük után. Betörtek egy új stilussal, amit gyorsan ott is hagytak, és minden lemezükkel folyamatosan döbbentik a közönséget. Akik velük indultak, már sehol nincsenek.Ök meg.Láthatja mindenki.
Szerintem Ákos járja csak az útját, keressen, próbálkozzon, persze nem mindig dönt jól, ember ö is. De nézzétek, még mindig itt van, van kiröl beszélni, kit hallgatni, sok régi rajongót elveszitett, de meg többen vannak újak. Én nem mondom hogy tudatos marketing ez,de nekem nagyon bejön, mert profizmus van a háttérben, és az nem igaz hogy az 100%-ig megöli a müvészetet.
Csa: Nivi
lilith.24 Creative Commons License 2000.12.30 0 0 1299
Kénytelen vagyok egyetérteni a hangulatváltás témakörében, tényleg drámai, vagy ha úgy tetszik, tragikus a váltás.
Szigi, mind a három külön felsorolt kategóriát marketingjellegűként neveztem meg. Mondjuk a Méreg nekem nem az, bár értem, hogy neked mért. A méreg az alkotói energiák éltető, tiszta forrásának beszennyeződéséről szól, illetve a testnek arról a funkciójáról, hogy megbetegiti magát, ha nem biztosithatja a kellő életet tisztelő energiákat. Ennek a felelős szerve a máj fiziológiailag. Ha a méregkiválasztás nem biztositott, egy idő után az ember meghal, és ezt törvényszerűen szuicid gondolatok kisérik. A szervezet többé nem képes önmagát meggyógyitani, a túlélés pedig, mint életstratégia, nem működik hosszútávon, a stressz csak életörömmel orvosolható, igy nem rombol. Persze, az értelmezés olvasatfüggő.
A verseknek csak elhanyagolható része tekinthető versnek. A megjelenő kötetekben nagyon kevés új mazsoláznivalót találtam, és ezek közül még kevesebb jól megirottat, annak ellenére, hogy a pasasnak szerintem van drótja bizonyos jelenségek láttató leirásához (pozitiv pld. Napló feletteseimnek, Berlioz-irások).
A Hűséget azonban nem fogom hallgatni. A legutóbb, amikor betettem a CD lejátszóba, másnap reggel annyira negativan indult a napom a tömény depressziótól, amit sugall, hogy rögtön kölcsönadtam. Felelős előadó nem ad el tömény depressziót lemezein, ha már felvállalja a vakok vezetését! (Kb. ferditése a művész úr mottójának)
Nagyon remélem, hogy nem redőnylehúzásnak szánta, vagy ha tényleg ennyire kiürült, talál forrást és új formát. Én szeretném, ha igy lenne, és nem az én kedvemért, vagy bárki másért, hanem azért, mert igy nem lehet emberi életet élni.
RANGER Creative Commons License 2000.12.30 0 0 1298
Üdv Keheske!

Rég hallottam felőled és nagyon örültem a hozzászólásaidnak!
Csak úgy árad belőlük az erő és értelem!!! (Ennyit arról, hogy kifogytál az erődből. A tó kiapadhatott egy időre, de a forrás végtelen...)
A világ rohan a végzete felé, igaz, de a világ egyének millióiból áll 'karnyújtásnyi körben felelős vagy a világért' nem volt szó szerinti idézés (Ákos: A Hűség Könyve)
Mindenki hat mindenkire. Mint egy szétterjedő kémiai reakció. Nagyon kevés ember az, aki átlát dolgokat, és az ereje+ bátorsága is megvan, hogy kimondja, felvállalja, változtatni akarjon.
Szerintem ők a jelen és a jövő potenciális katalizátorai.

MÁTRIX:
Szerintem az idézet nem volt pontos. (Nem tudom már ki írta) Én valami ilyesmire emlékszem:
'Nem a kanál az, ami hajlik. Te vagy az, aki hajol.' Tehát a kanál ugyanaz maradt, csak másképp látjuk.

-Kinézek az ablakon, és egy áldott, szent világot látok, amennyiben a felhőkben, fákban, napban, madarakban gyönyörködöm...
-Kinézek az ablakon, és egy elátkozott, gyilkos világot látok, ha a betonépületeket, a füst csíkokat, az autókat, a reklámokat nézem...

Üdv:
Ranger

Előzmény: keheske (1288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!