Keresés

Részletes keresés

kiwancsi Creative Commons License 2006.04.19 0 0 661

 

Ez a Te Magnóliád szaporítható????????? :-)))

Előzmény: rágica (649)
kiwancsi Creative Commons License 2006.04.19 0 0 660

 

28-29-ről beszélsz? Az jó!

 

Van köztetek 50+ -os is? Mert nem akarnám a fiatalokat "terhelni" a jelenlétemmel? :-)))

Előzmény: totoro_hun (656)
Arth_ur Creative Commons License 2006.04.19 0 0 659

Egy, de csakis egy hajtáson már látom a bimbókat, az egyértelmű.

Legalább porzós virágot már fogok látni élőben. Megkóstolni is szerettem volna saját termést végre, hát talán jövőre... ;-)

Előzmény: grifi (654)
Évi5 Creative Commons License 2006.04.18 0 0 658

Most kezd a datolyaszilvafám hajtani, a rügyek most kezdenek beindulni.

 

Vettem a szegedi kiállításon egy kivi párt, egy porzó és egy termő van egy műanyag dézsába ültetve, nagyjából egy méter magasak. Szépen nekiindultak a fejlődésnek, a futópályát sürgősen meg kell építeni számukra.

Évi5 Creative Commons License 2006.04.18 0 0 657

Én személy szerint nagyon szeretnék találkozni más topiktársakkal is, ráadásul még Rappaiéknál se voltam. Mivel május utolsó hétvégéjéről van szó, így bizton állíthatom, hogy nem tudok elmenni, akkor már hetek, napok kérdése, hogy egy új jövevénnyel bővüljön a család, így ezt a találkozót kihagynám.

Ha jövőre is lenne egy hasonló találka, akkor 1 főt már be is jegyezhetsz a naptárba.

Előzmény: totoro_hun (656)
totoro_hun Creative Commons License 2006.04.18 0 0 656
Sziasztok!

Május utolsó hétévégéjén lesz nyilt nap Rappaiéknál Zombán.
Nincs kedvetek egy topictalit tartani ott?

Évi5 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 655
Ez jó! Aranyos lehet a kutyátok, ha "visszateleportálja" a csigákat.
Előzmény: Arth_ur (653)
grifi Creative Commons License 2006.04.12 0 0 654
Hamarosan lehet már látni a bimbókat a kivin, az új hajtásokon, a levelek hónaljában lesznek.
Előzmény: Arth_ur (647)
Arth_ur Creative Commons License 2006.04.12 0 0 653

Ez a módszer egy darabig szokásban volt nálunk is. A gyerekeim csak annyit mondtak, mikor hány csigát "teleportáltak".

Akkor szoktunk le róla, amikor a kutyánk úgy gondolta, hogy ez jó játék, és minden teleportált csiga után nyomban átugrott a kerítésen, hogy megkeresse. (Néha még vissza is hozta...)  :-)

Előzmény: Évi5 (651)
Arth_ur Creative Commons License 2006.04.12 0 0 652

Köszi a tanácsokat!

 

Metaldehydes granulátummal már próbálkoztam tavaly is, nyírta is őket rendesen, ha eltaláltam egy-egy jó, búvóhely-közeli pontot. Azért hagytam abba másfél kilónál, mert nagyon sok veszteség ment el a legkülönbözőbb helyekre kitevéssel.

Idén még valami egyszerű, fedett tartó eszkábálásával kísérletezni fogok. Valami olyasmire gondolok, mint a hangya, meg csótánycsapdák, amikben a méreg/csali zártan, de a csigák számára hozzáférhetően lesz.

 

A biokertes tanácsok egy-egy csigát elriaszthatnak, de ha már tömegesen legelik és rágják a paradicsomot és a páfrányt is a meztelen csigák, akkor a velük való mulcsozás kétlem, hogy segít.

Egyébként gyepes (tehát nem ásott és gereblyézett) terület földjében is tömegesen találtam petecsomókat és fejlődő kiscsigákat.

Előzmény: rágica (649)
Évi5 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 651

Bevallom, én néha a kerítésen keresztül, az utcára szoktam hajigálni őket, az árkon túl. Mivel nyitott kerítésünk van, így látom, hogy hova puffan. Ha a puha fűre, akkor elméletileg életben marad, a lelkiismeretem tiszta. Ha a kibetonozott ároknak ütközik, akkor vége. Annyi esélye volt, hogy elvétem, így nem érzem magam csigagyilkosnak. Összetaposni képtelen lennék.

Jó pár évvel ezelőtt anyukámnál is hasonló módszerrel próbáltunk megszabadulni a csigáktól, annyi különbséggel, hogy nála zárt téglakerítés van, így nem láttuk, hogy hova puffan. A legtöbbje az árok melletti füves területre esett, de volt kettő, mely elvétette az irányt, pont a bejáró felé szálltak. Az egyik éppen az akkor érkező leendő férjemnek csapódott, a másik picivel kerülte csak el. Csak nézett, hogy repülő csigák? Mi így fogadtuk az udvarlókat...

Megyek, és én is megnézem, hova másztak fel. Így tényleg sokkal kényelmesebb, ha nem kell lehajolni.

Előzmény: Arth_ur (650)
Arth_ur Creative Commons License 2006.04.12 0 0 650

Egy előnye van ennek a mostani iszonyú belvizes, esős időnek: a csigákhoz nem kell lehajolni...

Mind a házfalakra, fákra, kerítésre menekül a víz elől, és felmásznak kézmagasságba! (Ma reggel 30-at szedtem össze a fészer oldaláról.) :-)

Előzmény: Évi5 (648)
rágica Creative Commons License 2006.04.12 0 0 649
Néhány tanács csigák ellen.

A Marie Luise Kreuter Biokert-jében vannak természetes módszerek, pl. a talajtakarás ezzel-azzal. A sazmócát én szalmával akarom bepakolni csigák ellen, meg a termés se lóg le a földre, és nem kezd rothadni...

A következőket ajánlja még: köztes növényként csigaűző növények ültetése: mustár, sarkantyúka, mulcsozás paradicsom- vagy páfránylevéllel.

A föld repedéseiben telelnek és szaporodnak, ezért ha simára gereblyézzük a földet, nem találnak búvóhelyet.
Tavaszi gereblyézéssel pedig ki lehet forgatni őket, és éjjel megfagynak. Erről idén már lecsúsztunk.

Van valami csigaellenes lemez ágyásszegély is, nem tom, nálunk lehet-e kapni, aminek visszahajlik a pereme, nem tudnak bemászni az ágyásba.

És létezik nagyon enyhe feszültséget produkáló akkumulátorral felszerelt műanyag ágyásszegély is, ami csigapásztorként hat.

Azt írja, száraz időben hatásos lehet a mészpor, fahamu vagy kőzetőrlemény kiszórása is a védendő növények köré.

Nappalra pedig lehet nekik csapdát készíteni: salátalevelet, félbevágott grapefruit héját, vagy valamit, ami nedves és árnyékos, nappal a nap elől alámásznak, és este be lehet gyűjteni őket.

Kivégzésre a forrásban lévő vízzel leöntés ajánlatos a könyv szerint, mert azzal nem kínozzuk őket.

Speciális csigaölő granulátumok:

Delicia
Mesurol
Metaldehid 5G

Kipermetezve pedig:
Mesurol 50 WP
Előzmény: Arth_ur (647)
Évi5 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 648

Ha másként nem is, de a sörösüveggel agyon tudod csapkodni a csigákat.

 

Pár hete a Lidl-ben árultak csigacsapdát, melyet sörrel kell feltölteni.

 

Sok sikert a harchoz.

Előzmény: Arth_ur (647)
Arth_ur Creative Commons License 2006.04.12 0 0 647

A fügék nálam is megindultak, a kiwin meg már 5-6 centis hajtások is vannak!

Mikor lehet már meglátni rajta a virágbimbókat?

 

Egyébként a csigák is megindultak rendesen, szabályosan lelegelték a korai nárciszaink virágait... Féktelen haragra gerjedtem, a tavaly elcsitult háború újult erővel tört ki. Ha eláll az eső, bevetem a tömegpusztító sörösüveget, amit Évi5 ajánlott a télen.

Előzmény: grifi (644)
bombaba Creative Commons License 2006.04.12 0 0 646
06-1-3624730 esti órákban.
Előzmény: borztej (645)
borztej Creative Commons License 2006.04.11 0 0 645

sziasztok!

 

tudnátok abban segíteni,hogy milyen számon tudom elérni a Bene Lászlót?a 604-es hozzászólásban említett lap nem jó

 

előre is köszönöm!

grifi Creative Commons License 2006.04.11 0 0 644
Nálam már elég rendesen hajt a datolyaszilva és a kivi is, sőt a füge is kezd már hajtani.
Előzmény: Évi5 (643)
Évi5 Creative Commons License 2006.04.11 0 0 643

Sziasztok!

 

Még nálam se hajt a datolyaszilva, pedig naponta nézegetem, hátha.

A hétvégén a szegedi virágkiállításon vettem kivit. Egy dézsában két kivi csücsül, az egyik termő (Hayward), a másik porzó (Tomuri). Külön nem árult termőt, pedig úgy szerettem volna, ha van egy porzó, és három termő. De kezdetnek ez is jó.

 

grifi Creative Commons License 2006.04.10 0 0 642

Szia!

Örülök, hogy sikerült az oltás! Az apósod nagyon profi lehet! :)

Előzmény: totoro_hun (641)
totoro_hun Creative Commons License 2006.04.10 0 0 641
Sziasztok!

Griffi: hajtanak a beoltott datolyaszilvák! Köszönöm szépen még egyszer, ugy néz ki tényleg rendben lesz :)
Apósomnál is elkezdett hajtani a datolyaszilvafa, semmi fagykárt nem szenvedett, igaz tisztességesen takarva volt.
Az én fám viszont még élet semmi jelét nem mutatja, de remélem ott sem lesz gond.

Vettem Rappaiéktól egy jujujbát, van már valakinek tapasztalata vele? Nem túl bizalomgerjesztő, kis aszott szúrós kóró, de a srác esküdöztött hogy ki fog hajtani, remélem tényleg igaza lesz. A gyümölcsről tud valaki értékelést mondani?
FAPATA Creative Commons License 2006.03.24 0 0 640

Szia Gáborke !

 Köszönöm kimerítő válaszodat.

 Majd még jövök kérdezni.

Előzmény: gáborke (639)
gáborke Creative Commons License 2006.03.23 0 0 639
A pomelot nem nehéz tartani, teleltetni optimális a 10-14 fok, de szobában is jól telel trópusi származása miatt. Gyorsan nő. Magról is általában jó minőségű termést hoz igaz csak sokára (10 év). Ezért oltani célszerű. A magnövény hajtásai simák, az oltott nemes pomeló viszont kissé szőrős hajtású.
Napot szereti. Tápoldatozása vastartalmú táppal ajánlott.
A télálló banán, tavasszal ültetve nagyra megnő kertben. Ősszel fagyok elött , 20-30 cm-re a talajtől levágjuk a törzsét és szalmával vagy egyéb hőszigetelő anyaggal takarjuk(fóliatakarás+szalma akár több rétegben is megfelelő). Nem szélsőséges hideg helyen evvel a módszerrel jól áttelel. áprilisban ismét hajt. Később virágzik is, de termését nem tudja beérlelni a tél miatt.
üdv.
Előzmény: FAPATA (638)
FAPATA Creative Commons License 2006.03.23 0 0 638

 

 Sziasztok!

 

  Érdeklődöm , hogy valakinek van-e tapasztalata

 a télálló japán banán és a pomelo tartásával kapcsolatban.

grifi Creative Commons License 2006.03.22 0 0 637
Szívesen, remélem, sikerül az oltás! ;)
Előzmény: totoro_hun (635)
Évi5 Creative Commons License 2006.03.22 0 0 636

Szia totoro hun!

 

Hogy micsoda paradicsomok vannak?!!! Tényleg nem hülyéskedsz? Én csak az egyszerű pirosat és sárgát ismerem, hosszúkás, kerek és koktél változatban. De hogy ilyenek is léteznek!!! Nem semmi. Majd ha teremni fog, kérlek, fényképezd le, oszd meg velünk itt a neten. Még arra lennék kíváncsi, hogy ízben mennyire térnek el a normál paradicsomtól, vagy csak a kinézetük más.

 

Nem tudom, mit szólna a férjem, ha elébe raknék egy lila paradicsomot, vagy egy banán alakút. Kiakadna, az biztos.

Előzmény: totoro_hun (635)
totoro_hun Creative Commons License 2006.03.22 0 0 635
Szia Grifi!

Elképesztő jó helyen laktok.
Vétek is lenne nem kihasználni ilyen adottságokat.
Köszönöm az oltógallyakat, úgy néz ki jók lesznek!

Off: Akit az egzotikus gyümölcsökön kívül esetleg más is érdekel:
Most rendeltem a paradicsomkiraly@freemail.hu cimen elérhető sráctól különleges paradicsomokat. Többszáz fajtáról tud listát küldeni. Én 42 napos tenyészidejű korait, meg néhány extrát : lila paradicsomot, banán alakú sárgát, körte alakút, csíkosat stb rendeltem. Elképesztő hogy paradicsomból ezernél több fajta létezik.
On:
Előzmény: grifi (634)
grifi Creative Commons License 2006.03.21 0 0 634

Sziasztok!

 

Ez a fügefánk, amiről régebben már írtam. Kb. 15 éves, kb. 4,5 m magas, és 5-6 m széles. Soha nem szoktuk takarni. Egy kicsit lehet, hogy meg kell vagdosni, mert egyre terebélyesebb.
totoro_hun Creative Commons License 2006.03.17 0 0 633
Bene oldala még elérhető, csak a kezdőlapot tiltották le, próbáljátok ki ezt:

http://www.orchideak.hu/html/arjegyzek.html#gyumterm

Előzmény: GuMiSZu (629)
odin88 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 632
Kaktuszos maglistát lehet kérni Dósa Béla növénynemesítőtől: 1188 Bp. Bercsényi M.u.6/b

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!