Keresés

Részletes keresés

Khelben Creative Commons License 2006.01.05 0 0 663
biztos vmit rosszul csinálok, de engem még sose akartak szopatni a rendőrök. és szóváltásom se volt velük. viszont mindegyikkel normálisan el tudtuk intézni az épp aktuális dolgot, akár igazoltatott, akár megbüntetett.
Előzmény: Törölt nick (662)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.05 0 0 662
Na jo, de azert ez nem ugy mukodik, hogy ok szopatnak, en meg kussolok. :-)

Szlovakiaban mar "nyertem meg" ugyet a helyszini szovaltas vegen azzal, hogy "maga is a zarovonalon fordult utanam" :-)

ZOH
Előzmény: Khelben (660)
Szaszu4 Creative Commons License 2006.01.05 0 0 661

Hali.

Mit értesz nappali menetjelző lámpán?

Előzmény: esso1 (656)
Khelben Creative Commons License 2006.01.05 0 0 660
de sokkal egyszerűbb ha nem kötexel és akkor nincs semmi baj :o)
Előzmény: Roy.K (658)
Khelben Creative Commons License 2006.01.05 0 0 659
50 km/h sebességkorlátozás.
lehet hogy így nincs benne a kreszben, de mindenki tudja miről van szó, tehát érvényes.
Előzmény: WiZARD (657)
Roy.K Creative Commons License 2006.01.05 0 0 658
Ha az intézkedő közeg nem ismeri a szabályokat?
1. A JQA - de ezt ne mond neki!!! :-)
2. Udvariasan világosítsd fel és finoman jelezd, hogy nézzen utána!!! (Egy ismerősöm KRESZ könyvvel a kesztyűtartóban jár, amikor először láttam, röhögtem rajta, de az idő őt igazolja!)
3. Ha bármi más után kérdezősködik jelzésszerűen kérd el a jelvénye sorszámát...
4. Esetleg említsd meg a BM kommunikációs "csoportját", régebben volt már szó róla... Ha jól emlékszem: police kukac bm pont gov pont hu a címük...

5. Indulás előtt mindig ellenőrizd az elsősegélycsomagodban a mull-lap szavatossági idejét... :-D
Előzmény: esso1 (656)
WiZARD Creative Commons License 2006.01.05 0 0 657

50 km

 

ez a tábla mit jelent? (szar kép, "50 km" van ráírva)

kreszben nem találom...

 

(mondjuk egy gyorshajtás esetén)

esso1 Creative Commons License 2006.01.05 0 0 656

Üdv. mindenkinek!

A kereső hozott ebbe a topikba, mivel nappali menetjelző lámpára kerestem rá, és itt,- jócskán ezelőtt-, volt szó erről a szerkezetről.

Kérdezni szeretném van-e ennek használója, és vannak-e tapasztalatok?

Én amióta lehet, használom, 3 vagy 4 éve. Többször kellett már magyarázkodni az igazoltató rendőrnek, de eddig viszonylag simán ment a dolog. (Műszaki vizsgán legalább kétszer voltam amióta megvan, sose szóltak miatta.)

Ma viszont öt egy ellen arányban kellett felvilágosítani a közegeket arról hogy mi is az a nappali menetjelző lámpa. És olyan hangnemet engedtek meg maguknak mint amit egy  szerbiai rendőrtől hallottam legutoljára.

Szóval a KRESZ értelmezése: Mi van akkor amikor az intézkedő rendőr nem ismeri a szabályokat, ami még nem is lenne nagy baj, de amikor nem jön össze neki a fellépés, erőlködni kezd, mindenáron keresni akar valamit? ( talált is radardetektort az ablakban, de az se jött össze neki) 

Van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

atompyka Creative Commons License 2005.12.14 0 0 655

Igen, ez a lexarabb a rendszerben, hogy vannak olyan szituk, hogy nem tudod bizonyítani az igazad.

Előre/hátra kamera kicsiny memóriakártyával.

:-)

Előzmény: GWY_128 (654)
GWY_128 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 654

Egész konkrétan úgy történt, hogy nem hogy fékeznie nem kellett, hanem vissza kellett váltania hogy padlógázzal utolérjen a következő sarok után.

 

Csak az összes többi belémkötési próbálkozása kudarcbafulladt.

Papírok rendben priusz lekérdez, csomagtartóban sem talált se hullát se drogot, a szonda sem hozott eredményt. Maradt ez.

 

Én is úgy gondolom, hogy bekaphassa.

Csak azért az ember nem örül neki hogy feljelentgetik semmiért és járhat tárgyalásokra és még az is benne van a pakliban hogy megvágnak pár tizessel.

Ők ketten voltak én egyedül, azt találnak ki amit akarnak.

Előzmény: atompyka (653)
atompyka Creative Commons License 2005.12.14 0 0 653

Egyetértek Khelbennel (kivételesen :-) ), ha még fékeznie sem kellett, akkor miről beszél a lükepók rendőr?

(Hacsak nem úgy történt, hogy mivel már megállni úgysem tudott volna, nem is fékezett, hanem reflexből elrántotta a kormányt a teli buszmegállóba. )

Előzmény: GWY_128 (651)
Khelben Creative Commons License 2005.12.14 0 0 652
az elsőbbségadás azt jelenti, hogy nem kényszerítheted hirtelen fékezésre vagy irányváltásra. Enyhe lassításra viszont igen. Szal ha nem kellett fékeznie, akkor bekaphassa...
Előzmény: GWY_128 (651)
GWY_128 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 651

Volna egy kérdésem a hozzáértőkhöz:

 

Ha közledik kettő autó egy jobbkezes kereszteződés felé, milyen esetben kell az elsőbbséget megadni?

 

Illetve, milyen esetben minősül szabálysértésnek, ha kikanyarodok az elé aki egyébként jobbról jön, de messze?

 

Történt ugyanis, hogy ezért jelentettek fel.

Pont rendőautó elé kanyarodtam ki, de saját bevallása szerint sem kellett fékeznie.

 

A sztori részletesebben a Mercedes-BenzCars topik 41907. hsz-ében olvasható

 

Előre is köszi a segítséget!

atompyka Creative Commons License 2005.12.14 0 0 650
Jó.
Előzmény: Khelben (649)
Khelben Creative Commons License 2005.12.14 0 0 649
semmi kedvem értelmetlenül vitatkozni, mindenki tudja, hogy a záróvonal mit jelent, csak te értelmezed sajátosan :o)
Előzmény: atompyka (648)
atompyka Creative Commons License 2005.12.14 0 0 648

Na, akkor máshonnan közelítve.

Sávok közti záróvonal lámpa előtt.

Ott már nem válthasz sávot, mégis lehetsz mindkét oldalán.

Na?

:-)

 

Ja, és ne urazz engem, ha az lennék, nem is ismerném azt a kifejezést, hogy KRESZ. Nem lenne rá szükségem.

:-)

Előzmény: Khelben (647)
Khelben Creative Commons License 2005.12.14 0 0 647
dehogynem, mindenki így értelmezi, kivéve az urat itt lejjebb :o))
Előzmény: Szakadás (646)
Szakadás Creative Commons License 2005.12.14 0 0 646
Ha már előtte átment a másik forgalmi sávba, akkor nem lépte át, mégis ott van a túloldalon, de ez a jelek szerint nem így értelmezi mindenki.
A 38.§ arról szól, hogy a sávon belül pl. egy biciklist azért megelőzhetsz akkor is, ha nem látod be a kanyart, feltéve, hogy nem érinted a záróvonalat.
Előzmény: Khelben (645)
Khelben Creative Commons License 2005.12.14 0 0 645
amúgy ha a túloldalán vagy, akkor átléped, de mindegy :o)))
Előzmény: atompyka (643)
Khelben Creative Commons License 2005.12.14 0 0 644
hát, akkor ezzel tényleg nem lehet már micsinálni, csak röhögni rajta :o)))) sok sikert :o))))
Előzmény: atompyka (643)
atompyka Creative Commons License 2005.12.14 0 0 643

Érintem vagy átlépem szerinted?

 

A sebességes példád szvsz nem passzol ide, ott úgy van meg fogalmazva, hogy nem mehetek gyorsabban.

 

639...

Előzmény: Khelben (642)
Khelben Creative Commons License 2005.12.14 0 0 642
636 :o)

18.§. c. A záróvonalat érinteni és átlépni nem szabad.

Elképzelem, ahogy magyarázod a rendőrnek. Biztos úr, láttam a 30as táblát, azt jelenti, hogy a 30km/h sebességet átlépni nem szabad. De mivel fél órája 120szal megyek, közelébe se voltam a 30nak, így nem is tudtam átlépni :o))))))
Előzmény: atompyka (641)
atompyka Creative Commons License 2005.12.14 0 0 641
639
Előzmény: Khelben (640)
Khelben Creative Commons License 2005.12.14 0 0 640
záróvonalat nem lehet átlépni, le van írva alant. Magyarul nem lehetsz a túloldalán. Érdekes, eddig ezt mindenki megértette :o))
Előzmény: atompyka (639)
atompyka Creative Commons License 2005.12.14 0 0 639
Add meg légyszi azt paragráfot, amit áthágok!
Előzmény: Khelben (634)
atompyka Creative Commons License 2005.12.14 0 0 638

Nem mehetsz, mert:

"34. § (1) Előzni abban az esetben szabad, ha

a) az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan távolságban szabad, hogy - figyelemmel az előzni kívánó és a megelőzendő jármű sebessége közötti különbségre - az előzés a szembejövő forgalmat nem zavarja;"

 

 

Előzmény: Khelben (637)
Khelben Creative Commons License 2005.12.14 0 0 637
(8) Tilos előzni:
c) be nem látható útkanyarulatban, illetőleg bukkanóban, kivéve, ha az úttesten egyirányú forgalom van, vagy záróvonal van felfestve és az előzés annak érintése nélkül végrehajtható;

tehát a záróvonal kezdete előtt kimehetek előzni bukkanóban, majd a záróvonal végén visszajövök, a bukkanó túloldalán, igaz? Az, hogy közben jön 2 kamion szembe, kitérdekel :o))
Előzmény: Szakadás (636)
Szakadás Creative Commons License 2005.12.14 0 0 636
18. § Útburkolati jelek
c) záróvonal: hosszirányú folytonos vonal, amely az úttest felezővonalát jelzi, illetőleg a két forgalmi irányt, a forgalmi sávokat egymástól, vagy a nyílt villamospályát a forgalmi sávtól választja el; a záróvonalat járművel sem átlépni, sem érinteni nem szabad; ha azonban közvetlenül a záróvonal mellett terelővonal is van, a záróvonal a terelővonal felől - az előzésre, illetőleg a bekanyarodásra vonatkozó szabályok megtartásával - átléphető;

Ennyit mond a KRESZ. Lehet vitatkozni meg mondani a példákat a magyarázó részből ...
Előzmény: Khelben (635)
Khelben Creative Commons License 2005.12.14 0 0 635
"az előzni tilos tábla azt jelenti, hogy a tábla vonalától előzni tilos, - tehát a megkezdett előzést a tábla vonaláig be kell fejezni - vagy a még a tábla előtt megkezdett előzés a tábla után is be lehet fejezni."

és neked van jogsid? :-O
Előzmény: makimano (632)
Khelben Creative Commons License 2005.12.14 0 0 634
"Vannak érdekes szituk, nem tom, megvan-e még, Enesén volt egy olyan hely, ahol volt egy darab záróvonal, de nem volt előzést tilsó tábla, csak balkanyart tiltó. Itt pl. - a közvélekedéssel szemben - lehet előzni, de csak úgy, hogy a vonal előtt megkezded, és utána befejezed."

húha, érdekes lenne, ha így lenne :o))) Mindenki kerülgetné a záróvonalakat :o))
Akkor ha meg van szaggatva a záróvonal, akkor megkezdhetem az előzést, de nem jöhetek vissza? :o)))))

Szóval ez így marhaság, maradjunk annyiban ;o) Záróvonal azt jelenti, hogy azon a részen nem lehetsz az úttest másik oldalán.
Előzmény: atompyka (633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!