Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

őrült elmebeteg Creative Commons License 2002.01.18 0 0 212
Már olvastam máshol ezt a Francia dolgot.
Ugye nem hiszi el senki , hogy 5 évesnél idősebb
autókkal nem lehet majd kereskedni Franciaországban?
Előzmény: tomlaker (208)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2002.01.18 0 0 211
Jó.
Előzmény: Attiska (207)
tomlaker Creative Commons License 2002.01.18 0 0 210
ez azt jelenti, hogy itt veszek egyet, hazaviszem átcsavarozom a rendszámot, vagy mást azért fizetek? mert vám most sincs vagy nem sok. és mennyi az elidegenítési idótilalom? ha van
Tom
Előzmény: gabriel_ (209)
gabriel_ Creative Commons License 2002.01.18 0 0 209
1. passz
2. nem fogadjak el, eurotax alapjan fizetsz vamot
3. ket ev utan vammentesen behozhatsz 1-et

Udv,
Gabriel_

Előzmény: tomlaker (208)
tomlaker Creative Commons License 2002.01.18 0 0 208
sziasztok!
3 kérdésem van.
1.mit tudtok a franciaországban v.(eu) bevezetendő korkorlátról, tehát, hogy bizonyos kor után nem értékesíthető az autó.
2. mi van ha egy rokonom v. barátom nekem ajándékozza a kocsiját 0 ft-ért?, mit vesznek figyelembe a vámosok , miért, hogy lehet kikerülni?
3. ha külföldön élek van -e valami kedvezmény a behozatalra, amikor hazamegyek.( hivatalosan vagyok kint)
kösz
Tom
Attiska Creative Commons License 2002.01.18 0 0 207
őrült elmebeteg!

Ha megkérhetlek, néznél nekem Fiat Marea ELX Weekend 1,6 vagy 1,8 árakat?

Előzmény: őrült elmebeteg (206)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2002.01.18 0 0 206
Vasárnap megyek ki Olaszországba.Mi is kellene pontosan?
Előzmény: Leon155 (205)
Leon155 Creative Commons License 2002.01.18 0 0 205
Sajnos én is nagyon jól tudom, hogy irtó sok jön rá, de nem akarok kisebbet. (akkor meg fizessek....LOL :)))
Csak érdekelne mennyi a kinti offline ára mondjuk egy 98asnak, ha esetleg vki meg tudná nézni.
Thx!
Előzmény: GRoman (200)
intarzia Creative Commons License 2002.01.18 0 0 204
még el vagyok havazva. türelmet pls.
Előzmény: őrült elmebeteg (203)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2002.01.18 0 0 203
Most mi van már? Hatásszünet...
Előzmény: intarzia (202)
intarzia Creative Commons License 2002.01.18 0 0 202
Hali!

Ma este lesz időm. Regényt írok.

Hali
Laci

Előzmény: fila1 (199)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.18 0 0 201
Szervusztok!

Engem motorkerekpar-behozatal erdekelne. Van valakinek tapasztalata ilyen teren? Olyan kereskedo kellene, akinek nagy valaszteka van, es persze olcso.

Udv

sb

GRoman Creative Commons License 2002.01.18 0 0 200
Leon155:

Az a baj a QV-vel, ti-vel, ilyesmivel, hogy 1600 kobci folott mar 20 % a fogyasztasi ado...

Előzmény: Leon155 (197)
fila1 Creative Commons License 2002.01.18 0 0 199
varjuk...
Előzmény: intarzia (198)
intarzia Creative Commons License 2002.01.17 0 0 198
Hali!

Sajna még nincs infóm. De ha lesz azonnal írom. Egyébként szívesen válasszolok emilekre, de mindenkinek ugyanazt tudom írni :-)))
Egy kicsit később leírom az összes rendelkezésemre álló infót.

Hali
Laci

Előzmény: Leon155 (197)
Leon155 Creative Commons License 2002.01.17 0 0 197
Örülök hogy végre feléledt a topic. Én is autóvásárláson vagyok, és jobban szeretném kintről megoldani. Na persze ha nem csak szivatásból áll a dolog, vagy esetleg "jó" ismeretséggel. Jelenleg egy Alfa 145 Qv-t keresek, de neten elég húzós árak vannak. Minél újabbat szeretnék, és érdekelne mik az offline árak kint. Ha esetleg ebben tudnátok segiteni, az nagyon jó lenne.
Intarzia vannak már részletek autó behozatalról?
zezse Creative Commons License 2002.01.17 0 0 196
Sziasztok,

az a kérdésem hogy furgont ( Kastenwagen) érdemesebb e kintről behozni? itthun nagyon lestrapáltak vagy drágák. Az előzö furgnunk hollandiából volt, de múlt héten valmi nyomorult ellopta. Pedig 12 éves volt. vw lt. Nagyon szerettük. És milyen tipust érdemes venni? Mi az amit nem lopnak?
zsu

Köt-Köt-Kötöde Creative Commons License 2002.01.17 0 0 195
SZVSZ "csoringer" magyarkent nagyon nagy hiba "uvegpalotaban..." autot vasarolni, plane kulfoldon

Pedig megdobbento, hogy sokszor kedvezobbek mint masok.
Erdemes olykor pl. a www.mercedes-benz.de hasznaltauto arait bongeszni.

Nomeg es ilyenkor hozza kell tenni a jogosan elvarhato nagyobb kvalitast, vadi uj TUV es AU mellett. (amit a markakereskedo szervize csinal).

Előzmény: gabriel_ (194)
gabriel_ Creative Commons License 2002.01.17 0 0 194
SZVSZ "csoringer" magyarkent nagyon nagy hiba "uvegpalotaban..." autot vasarolni, plane kulfoldon.
Tegyem meg hozza, hogy mostanaban rengeteg nemet tv-musor foglalkozik a hasznaltauto-trukkozesekkel, amik ott mennek. Nemsemmi...

Tobbek kozott ezert is vettunk mi torott autot kint, igy legalabb a javitasi koltseg magyar oraberen megy, nem nemeten, meg alkudni is sokkal jobban lehet :)
Persze ehhez bizonyos szakertelem kell, a tores nem volt veszes, mar ki is javitottak :)

Udv,
Gabriel_

Előzmény: Köt-Köt-Kötöde (192)
gabriel_ Creative Commons License 2002.01.17 0 0 193
Tarol(tat)ni az autodat csak akkor kell, ha az o altaluk kalkulalt osszegre nem tudod (vagy nem akarod) kifizetni a vamot (vambiztositekot), illetve nincs kezesseged (speditortol).
Ha ezt megoldottad, akkor a vameljaras elso szakasza lezarul, az auto forgalomba helyezheto.
Innentol a vamosnak kell bizonyitani, hogy a szamlad hamis, ill. az uj szabalyozas szerint ha te pereled a vamhatosagot, akkor annak a pernek kell lezajlania. Ha ezek lezajlottak (vamhatosag nem birja bizonyitani a hamissagot, ill. megnyerted a pert), akkor felszabadulsz a kezesseg alol ill. visszakapod a penzedet.
A buktato ott van, hogy ezek az eljarasok hosszan tartanak ill. sokba kerulnek. Ha tehat az ember forgatni akarja a penzet, akkor nem jar jol, ha az 0 kamattal ucsorog a hatosagnal, ill. a speditor kezessegvallalasa eleg sokba kerul... (8%).
Nem tudom felmerni a pontos hatasat ennek a rendelkezesnek, tul sok az ismeretlen tenyezo.
De az szinte biztos, hogy az allam nem nyert ezzel, meg az is, hogy a hasznaltauto arak fel fognak menni kb. aprilis-majustol. Vagy valaki kitalal ujabb trukkot...
Persze mar most is vannak, akik 0 vamot fizetnek es hamis papirokkal dolgoznak, ezeket nem erdekli a mostani modositas... :)
A vamhivatal nyer annyit, hogy kevesebb lesz az ugyintezes.

Egyebkent nagyon erdekes, hogy en pl. meg vagyok elegedve a tervezett haszonnal, amit egy auto behozatalaval sikerul realizalni, pedig abszolut legalisan oldottuk meg a dolgot. Mondjuk nem is fektettunk bele olyan nagyon sok penzt.
Persze az mas, akinek van 20-30-50 autoja, es mivel tele a piac, nem tudja eladni, annal nyilvanvalo, hogy szeretne minimalizalni a penzt, ami all a keszletben.

Bocs ha hosszu lett...
Udv,
Gabriel_

Előzmény: őrült elmebeteg (163)
Köt-Köt-Kötöde Creative Commons License 2002.01.17 0 0 192
az vagy ossze-vissza volt torve es javitgatva (Svajcban!!! hihetetlen de igaz)

Ezt sajnos en is alairom. A nemet szerelok (persze csak a fonok nemet, a "melosok" nagy reszben kelet-europaiak) igen profin tudnak toreseket elsimitani.
Esetemben a hatso kerekfelfuggesztes volt torott, majd profin hegesztett, lereszelt, csiszolt, tobbszor vastagonfestett.
Ket ev mulva, egy szimpla alvazvedelemnel bukott ki a dolog. Utana mar senki sem mert az autoba ulni. Totalkar.
Es raadasul nem szimpla kereskedonel vettem, hanem markakereskedonel. (Tobbek kozott fiatal bombazo titkarno, uvegpalota, kellemes zene, kave peksutemeny elozekeny fonok tarsasagaban stb stb.)

Ekkor Magyarorszagon semmi lehetoseged, semmifele jogorvoslatra nincsen. Ha ne'adj'Isten valaki megserul egy ilyen esetleges balesetnel, s nyomozohatosag, majd ugyeszseg vizsgalja a dolgot, s kiadja szakertoknek a hegesztes korat megvizsgalni (ami nem olcso mulatsag), s esetleg kiderul, hogy a vasarlas elott tortent a hegesztes, akkor is a ket orszag kozotti nem letezo egyezmeny miatt a markakereskedo jot rohog a markaba az ingyenkave es a peksutemeny kozott, de minden jogi kovetkezmeny akkor is a tied.

Előzmény: raider (120)
GRoman Creative Commons License 2002.01.17 0 0 191
Jo reggelt!

Sracok, ha mar ugyis kozlonyoket nezegettek: az auto-utlevellel kapcsolatban valtozott valami? Mert eddig eleg szigoru feltetelekhez volt kotve, nem beszelve a vamosok zupas ormester stilusarol "vert ne adjak maganak...?".

Attiska Creative Commons License 2002.01.16 0 0 190
gabriel_!

Esetleg Te nem tudod, hogy merre van Mőnchen környékén egy nagy Fiat lerakat?

Előzmény: gabriel_ (189)
gabriel_ Creative Commons License 2002.01.16 0 0 189
Persze. Kb az autok 0.1%-a van fenn a neten...
Legtobbszor a neheze(bbe)n eladhatok, foleg ha kereskedonel van. Maganzok persze felrakjak kenyelmessegbol is, meg jobban is jarnak mint a kereskedovel.

Udv,
Gabriel_

Előzmény: intarzia (186)
fila1 Creative Commons License 2002.01.16 0 0 188
Es mi van azokban a kozlonyokben?? Mi valtozott tavalyrol? Valahol fellelheto az interneten??
Előzmény: gabriel_ (178)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2002.01.16 0 0 187
Köszi, megnézem.
Előzmény: gabriel_ (183)
intarzia Creative Commons License 2002.01.15 0 0 186
Hali!
Nézegettem, de talán a valóság kicsit másabb, vagy nem?

Szia
Laci

Előzmény: gabriel_ (185)
gabriel_ Creative Commons License 2002.01.15 0 0 185
Mostanaban nem nezegetek, mert melozok :)
Regebben nezegettem, amugy mobile.de -n lehet frankon keresni varosra is pl.

Udv,
Gabriel_

Előzmény: intarzia (184)
intarzia Creative Commons License 2002.01.15 0 0 184
Hali!

Nézegettél kinnt autókat? Vectra A, vagy új B Omega érdekelne 94-95 körüli 2000ccm 16V 136Le, klímával, el.abl. stb. Mennyi kilométert futtotak ezek a típusok és kb. milyen árban vannak? Esetleg Calibra ís szóba jöhet 93-94-es hasonló paraméterekkel (115Le nem kell).
Ebben tudsz segíteni?
Előre is köszi.
Szia
Laci

Előzmény: gabriel_ (183)
gabriel_ Creative Commons License 2002.01.15 0 0 183
128 es 140 amiben tuti van relevans dolog.

Udv,
Gabriel_

Előzmény: őrült elmebeteg (182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!