Keresés

Részletes keresés

takacsheni Creative Commons License 2013.08.23 0 0 57517
Huuuu ez egesz jol hangzik.s mit sportoltal?elsö baba?szerintem nekem azert nehez ez a dieta kerdes mert allando ejszaka dolgozok.fizikai munka amit ugy erzem nem lehet birni 160g szenhidrattal.sokszor 10-12orazunk a 35-40fokba,es eszen kell lenni.van feleloseg rajtunk.baratnom is kismamakent dietazot(terhessegi diabetesz)es mondta annyi ereje volt hogy fekudni tudott.jovohonapba enis felkeresek egy diabetologust.igy dieta mellett mekkora a babad?nem kisebb az atlagnal?baratnom babája pici lett,es miota megszületett csak eszik csak eszik.azt mondja,biztos azert eszik annyit szegeny gyerek mert a pocakba ehezett most meg nem gyözi potolni,pedig elmult 2eves:D
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.23 0 0 57516

Metformin fogyás: 

 

5 évvel ezelőtt amikor felírták a sima met-et akkor 2*850 mg volt az adagom és egy fél év alatt ledobtam közel 30 kilot. 94-ről lejöttem 65-re, utána átraktak metformin xr 500-ra és feljöttem 70-re amit a mai napig tartok. Tegnap voltam 26 hetes és összesen 72 kg vagyok, tehát csak 2 kilot szedtem fel. 

Előzmény: takacsheni (57514)
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.23 0 0 57515

Szia.

 

Tegnap beszéltem egy dietetikussal, és azt mondta, hogy az Accu chek használati utasításában benne van, hogy 15%-ot le kell vonni a mért értékből és akkor kapja meg a vénás vér eredményt. A Méry gyártója meg azt mondta, hgoy az övéké eleven vénás vérhez van igazítva, így az én MÉrym és az Accuchek között csak 0,3 eltérés van, ami nem eltérés. Ma reggel megyek a körzetihez összehasonlítjuk az ő mérőjével is,de ír nekem ki éhgyomri vérvételes labort, ahova viszem a mérőm és elválik. 

 

Diéta: nem okozott túl nagy változást az életembe, mert azt tartom 3 éve. Inkább az a gond, hogy most mindent méricskélni kell, mindent számolgatni, eddig meg úgy találumra ettem. Ráadásul az a gondom, hogy máskor sütöttem egy tálca diabetikus muffint 12 darabot abból két délutáni köztes étkezésre megettem egyet és jól éreztem magam. MOst hogy beállt a terhességi cukorbetegség mindent meg kell mérnem, és nem biztos hogy ez belefér. Ráadásul délután 4 kor beengedhető a gyümölcs és így hogy terhes vagyok, hogy mondjam a babának kapsz egy muffint egy barack helyett? Azért mégis figyelni kell a vitaminokra. 

 

Amúgy jobb is, hogy elmentem egy dietetikushoz, mert olyan ügyesen sikerült kihagyni egy egy köztes étkezést és úgy összeválogatni az ebédet, hogy képes voltam a 150 gr ch helyett 110-120 gr ch-t enni és készültem nekimenni a falnak, csodálkoztam is mennyire szédülök. 

 

Kiscsaj úgy néz ki, hogy Emília lesz:) Tetszett még nekünk a Kamilla is, de az december 28-án van, és én nov 28-ra vagyok kiírva, így nem akarjuk hogy anyagi csőddé összecsúszanak az ünnepei:)

Előzmény: takacsheni (57512)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.22 0 0 57514
Amugy te mennyit vogytĂĄl miota metet szeded?
takacsheni Creative Commons License 2013.08.22 0 0 57513
Amugy te mennyit vogytál miota metet szeded?
takacsheni Creative Commons License 2013.08.21 0 0 57512
Szio.nekem is merym van.ha nem is a legpontosabb de ad egy tampontot.s hogy fogjak hivni a kiscsajt?hogy birod ezt a dietat?
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.21 0 0 57511

szia

 

Nekem mindenféleképpen így terhesen 150 gr diétát írtak, egyéb esetben 160 gr ch diéta szokott lenni a mérvadó. Milyen vércukor mérővel mérsz? Nekem Mérym van, de már arra is ráfogták, hogy nem megbízható. 

 

A terhelésre meg azt mondta a doki, hogy egy egészséges szervezetnek le kellett volna tudni reagálni a 7,5 dkg- cukrot, ez egy szűrési módszer náluk, nem tudta lereagálni, ezért diétázni kell. 

 

A mesterségeset majd látod, előbb szerintem kell egy kis idő míg rendeződik a szervezeted. Nekünk kislányunk lesz már kétszer is látta  a doki a kis puncikáját:)

 

Előzmény: takacsheni (57510)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.21 0 0 57510
Huuu ez nem hangzik tul jol.sajna nekem gondjaim vannak a dietaval,egesz nap mükodik,este nem igazan.egyaltalan hany g szenhidratos dieta kellene.a cukrom meregetem,2szer volt 7felett a többi normalis volt.fogytam is.neha azt gondolom kisse lehet tulreagaljak a dokik.eleve dieta mellett hogy lehet viszonyitani a terheleses vervetelhez,hisz te nem terheled meg ugy a szervezetedet mint ök a sziruppal.nekem baratnöm oltotta magat terhesen,de elötte se,azota se.a baba vallalassal enis igy vagyok,ketyeg az ora.bar nekem mar van egy 15eves fiam,de szivrsen vallalnek a mostani paromnak.de sajna nem tartunk az elsonel se.a dokim a mesterseges megtermekenyitest mondogatja,az ora ketyeges miatt.szoritok neked nagyon.lany v fiu lesz?:)
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.21 0 0 57509

A babázás még odébb van, előtte van még három kő kemény hónapunk, túl élni és életben maradni és mindkettőnk egészségét megőrizni. Jelenleg úgy állok, hogy a meglévő IR-em és csökkent glukózintoleranciám megmutatkozott a24 hetes terhelésen is a 0 perces 4,2 a 120 perces 10,1 azonnal rámnyomták a terhességi cukorbetegség diagnozist. Jelenleg 150 gr ch diétára fogtak, előttem áll egy kórházi cukorprofilos bent fekvés, és hálat adhatok az égnek ha nem fognak inzulinra és a metformin lerakásával egyidejűleg nem vágodik teljesen tacsra a cukorháztartásom és sikerül megóvnom a baba egészségét.

 

Kérdésedre válaszolva első neki futásként szerettünk volna másodikat, de a történetek alakulása folyamán fogjuk tudni ezt eldönteni. Meg nyilván az anyagiak alakulásának függvénye is. Én jelenleg 32 éves vagyok, ha nem vállalom be egymás után a kettőt, 37-38-39 évesen ilyen háttérel már biztosn em fogok nekifutni.

 

Remélem veled minden rendben lesz. Elképzelhető, hogy a történetek miatt megterhelnek a 16-dik héten, de lehet hogy várnak vele a 24. dik hétig, akkor leszel okosabban hanyadán is áll a cukorháztartásod. Addig mindenféleképpen a met mellett diétázz. 

Előzmény: takacsheni (57508)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.20 0 0 57508
Szia Szeleszte.nekem szerencsem van dokit illetöleg.2.honapja szedem a metet,de mar van időpontunk atjarhatosagi vizsgalatra is meg partnervizsgalatra is.itt pörögnek az esemenyek.azt mondja az idö ellenünk dolgozik.(34leszek)endo dokihoz se jarok,a nödokim figyeli helyette,söt andokrinologia is hivatalosan szakterülete.bizok benne,jo orvos.szept-be meglesz minden eredmeny.lenyeg h te mar babazhatsz;)terveztek utanna meg babat?
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.19 0 0 57507

Szia Heni:

 

2012 júliusában kezdtem újra szedni a metet másfél év kihagyás után. Szeptemberbe szóltam az endodokinak, hogy babát szeretnénk, ezért célirányosan mindig próbálta lekérni a peteéréshez tartozó hormonokat, hogy egyátalán van-e. A vizsgálatokat nem akarták kiírni, az endodokinál 2013 áprilisban a párom vizsgálatát én sírtam ki és ő javasolta, hogy célszerű lenne 8-9 hónap folyamatos vérvétel után egy petevezeték átjárhatósági vizsgálat. Az sztk-s nődokik véleménye várjunk míg letelik az egy év, igazából ott egy cikluskövetést sem tudtam kikérni, nemhogy még egyebet. NIncs sok túl jó tapasztalatom az orvosokkal, ha te nem mész a dolgok után, és nem sírsz rírsz akkor nem nagyon mocorognak az ügyedbe.

 

Azért ne add fel, kell a kitartás. Nekünk is volt pár pofára esős negatív tesztünk, ezért már mi sem mertük se beleélni magunkat, sem pedig folyamatosan tesztelgetni. MÉg akkor sem akartam, amikor kiderült, hogy tényleg babás vagyok, mert tartottam a csalódástól. Tényleg türelem játék és idő kérdése az egész. 

 

 

Üdv

 

           Szele

Előzmény: takacsheni (57506)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.18 0 0 57506
Szeleszte neked mennyi idő mulva rendeltek elő a vizsgàlatot a gyogyszerszedest követően?annyira fèlek h sehogy se jön majd össze.pàrom ugy beleèlte már magát.
takacsheni Creative Commons License 2013.08.18 0 0 57505
Hàààt nekem is lehetne akkora szerencsem h vizsgálatokat megelözve sikerülne a baba.tegnap jol elkeseredtem,vercukormerest csináltam,magabiztosan,8as lett.pedig szedem a gyogyit,igyekszek odafigyelni mit,mennyit eszek,s megis.most meg jobban figyelek rá,max ehen halok:D
vikiviki Creative Commons License 2013.08.18 0 0 57504

Csajok, van némi problémám! Eddig mindig pontban 30 napra jött meg a mentrucáióm, legutóbb meg ha jól számolok, 18-ra. Ráadásul rendes, sőt, inkább erősebb vérzés, nem pecsételő meg barnázgató... Mi lehet ennek az oka? 

Szeleszte Creative Commons License 2013.08.17 0 0 57503

Szia.

 

Nekünk is már ki volt írva ez a két vizsgálat, de pont akkor jött össze a baba. Nekem annyit mondtak, hogy a páromnak be kell mennie az új klinikán egy szobába ott teljesítenie kell és megszámolják a dokik mennyi a spermiumba az élő katona.

 

Rám a HSG technológiás petevezetékátjárhatósági várt volna: azt mondta az endodoki, hogy kapok egy nyugtató injekciót kontrasztanyagos folyadékot vezetnek a hüvelybe, méhbe és azzal nézik, hogy átjárható-e a petevezeték. Ha van elzáródás, akkor fájdalmas tud lenni a vizsgálat. Persze ez egyénfüggő, olvastam olyanokat akiknek nagyon fájt, és olyanokat akiknek meg se kottyant. 

 

Mivel szerencsére nekem ez a kettő kimaradt az életemből így csak elvi síkon tudok nyilatkozni róla. Főnökömnek is kell átjárhatósági vizsgálat, ő magán úton intézi és HYCOS technológiával akarja megcsináltatni, mert arról azt írják fájdalommentes és kiméletes.

Előzmény: takacsheni (57502)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.16 0 0 57502
Tegnap megjártam a dokit.partnervizsgálat ill átjárhatosági vizsgálat következik.a met napi 2szer1000mg maradhat.erröl a 2vizsgálatrol ki mit tud,kinek van tapasztalata?
Szeleszte Creative Commons License 2013.08.16 0 0 57501

Jokeva:

 

Néha tényleg mennyire igazad van. A belgyógyász egyszer leírta, hogy a metformin fokozatos elhagyása javasolt, a másik papíra a metformin elhagyását nőgyógyásszal beszélje meg.  A nődoki kicsit berezonált hajlott arra, hogy lerakassa velem. Nem hagytam magam, mert sajnos rossz lett a terhelt cukor eredménye a 0 perces 4,2 volt, a 120 perces 10,1. MOndtam a dokinak, ha előtte diétáztam szedtem a metet és egyensúlyba voltam és rendben volt a terhelt cukrom is, akkor most hogy rossz mi indokolja, hogy lerakjam? Azon kezdett el parázni, ha 150 gr szénhidrát diétával hogy áll a met, mondom nagyon jól. Így nagy nehezen sikerült rávennem, hogy maradhasson a 32-dik hétig a met. 

 

Ami még probléma. Kaptam öcsémtől két éve egy Méry vércukormérőt, amire azt gondoltam ideje üzembehelyezni, vettünk bele új elemet meg új csíkot 3300 Ft-ért. Elvittem a belgyógyászhoz, ahol a1,3-al kevesebbet mért a Dcont mérőjüknél. Elmentem a patikába ott Accu chekknél 1,1-el mért kevesebbet. Azt mondta a gyártó, hogy ne hasonlítgassam össze más mérőkkel, csak a vénás vérrel. Na arra most a körzeti nem adott beutalót. Annyit tudott mondani a körzeti doki, hogy most dolgozzak ezzel a cukormérőmmel ami van, és hetente azért menjek le hozzá és egy időben összehasonlítjuk és azt is lejegyzem.

 

na amikor az ember azt gondolná félig meddig megoldotta a helyzetet, akkor jön elő, hogy nem jó a méry újjbegyszúrója sem. A belgyógyász háromszor próbálta, a patikus háromszor, majd elővette a sajátját. Én is próbálgattam itthon csak a nyávogás ment, és párom is 8 szor szúrt egy alkalommal, mondván ha ő fogja a kezem biztos nem tudom elrántani de még 5-ös fokozaton sem szúr.... Kénytelen voltam rendelni egy Accu chek újjbegyszúrót potom 4620 Ft-ért.... 

 

Anyagiak: egyre kellemetlenebb történeté alakul ez az egész, mert ugye most a csík és az elem 3300 ft, az új újbegyszúró 4600, és a csík is napi ötszöri méréssel csak 10 napig elég, szóval még rákölthetünk 6 eft-ot erre a történetre. Ha még kitalálják, hogy nem jól mér a Méry vércukormérő, akkor lehet venni abból is másikat. amúgy annyira jó pofák sose kérdik meg, hogy ezt miből fizessük ki.....és az is felháborító, hogy a vércukormérő egy szabványnak megfelelő van rajta még 4 év garancia vadi új készülék.

Párommal már tegnap azt osztottuk szoroztuk mennyi pénzünk maradt, hogy még három hétre kifussa a reggeli, ebéd vacsit....

Szeleszte Creative Commons License 2013.08.16 0 0 57500

Szia

 

Nekem 6 éve ismerték fel, a hajam sajnos hullik. Volt egy jobb időszakom, amikor valahogy dusabbnak láttam, de azért hullik rendesen. Váll alá érő hosszú hajrengetegem volt, de most úgy a nyak aljáig levágattam, mert minnél hosszabb volt annál jobban zavart, hogy a fésűben mennyit látok. Most, hogy babás vagyok az ösztrogén miatt megint kicsit erőre kapott, aminek nagyon örülök, de szoptatás alatt megint kihullik. 

Előzmény: szegedi_lány (57498)
Jokeva Creative Commons License 2013.08.15 0 0 57499

Az enyémet kb 6 éve ismerték fel.

A hajam hullik továbbra is, persze nekem is nőnek babahajak.

Levágattam rövidre, így nem abban fetreng az egész család.

Előzmény: szegedi_lány (57498)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.08.15 0 0 57498

:( ne keseríts el:(

Nekem a  szőrösödés sokat javult, de a hajam tovább hullik, az endokrinológus nem fogta a PCO-ra, keressük tovább az okát. A fodrászom szerint szerencsére vannak új szálak is folymaatosan, így nem látványos a hajvesztés, de azért engem idegesít. Hajerősítő, vagy vitaminos kezelésekkel nem próbálkozott senki? Kiváncsi lennék, hogy akinek 3-5 éve vagy hosszabb ideje van felismert PCO-ja s hullik a haja, mit kezd vele...

Előzmény: Jokeva (57497)
Jokeva Creative Commons License 2013.08.15 0 0 57497

Igen, a hajhullás PCOS-s tünet. És sajna nem javul minden esetben, tehát pl hiába tökéletesek az eredményeid, látványos a javulás, a hajhullás (meg az extra szőrösödés) sok esetben maradandó :(

Előzmény: takacsheni (57496)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.14 0 0 57496
Hàààt eleve nem egyszerű dolog ez a dièta.a hajhullàs pco val jár együtt?nagyon hullik a hajam:/holnap mennem kell a dokimhoz,tán okosabb leszek.jo lenne már ha összejönne a baba rövidesen.règ várjuk.
Jokeva Creative Commons License 2013.08.13 0 0 57495

Ugyanúgy. Diéta, mozgás (nyilván lájtosabb), és gyógyszer.

De a gyógyszert Mo-n nem vállalják a dokik felírni terhességben (tisztelet a kivételnek), így célszerű jó előre raktározni belőle. Szoptatásnál aztán már fel merik írni :)

Tapasztaltam többeknél, hogy ugye kénytelenek voltak abbahagyni a gyógyszert terhességben, aztán jött a terhességi diabétesz, meg a szülés utáni pocsék cukoreredmények :(((

 

Abbahagyni, háááát... elvileg van rá esély, ha normalizálódnak a hormonok és a súly, hogy a későbbiekben pusztán diétával és mozgással szinten tudod tartani magad.... de bevallom, ilyet még nem láttam.

Előzmény: takacsheni (57493)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.13 0 0 57494
Esèly arra van h abbalehet majd hagyni a gyogyit?
takacsheni Creative Commons License 2013.08.13 0 0 57493
Mikor megfogant a baby utánna hogyan folytatodik a kezelès?
szegedi_lány Creative Commons License 2013.08.13 0 0 57492

Meg az "í" helyett "i"-t. :)

 

Valószínűleg olyan karakterkészletet használ a géped, amit az oldal nem tud megjeleníteni: túl új vagy túl régi lehet a szoftvered.

Előzmény: Jokeva (57490)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.08.13 0 0 57491

Ma is 36,8. Nem tudom, miért volt az az egy nap 37-es kiugras...

A TSH-m normális, most szedek még rá 25 mg Letroxot, de így is normális, az endokrinológus szerint a hajhullásom miatt kell, bár a leletek nem igazolták vissza, hogy e miatt hullana a hajam, sőt még un reverz T3 szintet is nézetett, de az is jó. És nem mondanám, hogy most nem hullik a hajam :(

Egyébként mindig is 36,6-36,7 körül volt az alaphőm. A nőgyógyász nem mondott rá semmit, őt inkább a második 14 nap hőmérsékletei érdekelték.

Előzmény: Jokeva (57487)
Jokeva Creative Commons License 2013.08.13 0 0 57490

Az "é" betűd helyett. Írj "e"-t inkább :)

 

A mozgás célzottan sport kéne legyen, nem váltja ki a melóhelyen való futkosás :))

Előzmény: takacsheni (57489)
takacsheni Creative Commons License 2013.08.13 0 0 57489
Mèrt ir ilyen számokat?:(
takacsheni Creative Commons License 2013.08.13 0 0 57488
Sziasztok.köszi szegedi lány:)te a szomszèdba laksz,èn hmvhely,ès szegedre járok dokihoz:)háát mozgáskènt elègnek találom a melohelyet,pèksègbe dolgozok.diètát igyekszem követni.elmult 3honapba fogytam is 8kg-ot,de mèg van miböl fogyni:/azèrt jo h rátok találtam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!