Keresés

Részletes keresés

andiano Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1631

    A hormon injekciót bőr alá kell beadni mnit ahogy az inzulint is .Tizenéves korban tablettát kap majd injekció helyet, és 12-13 éves korban majd nemi hormno tartalmú tablettát kezdik majd adni neki. ne félj a mellékhatásoktól, nem lesz semmi probléma ha rendszeres kontroll mellett kapja. Én sajnos nem kaptam testnövesztő hormont, és 140 cm magas vagyok. Lépten nyomon akadályba ütköztem és ütközöm ez miatt az életben. Ahogy tudod készítsd fel  a lányod arra hogy milyen kezelésre van szüksége. ha kel vidd egy gyerekpszichológushoz. Én azt javaslom hogy vidd el hormon kezelésre a kislányod.

Előzmény: petya 41 (1629)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.24 0 0 1630

Szia!

 

Üdvözöllek a fórumon!

 

Én is felnőt érintett vagyok.

 

Endokrinológushoz kell majd járni.

Szerintem, ha nincs küönös ellenjavaslat, kapja nyugodtan a növesztő hormont. Ha elég öntudatos, talán fel is fogja már a lényeget, hogy miért kell. Főleg, ha majd meglátja, hogy már nem ő a legkisebb a csoportban pl.

Persze ez attól is függ, menniyre van elmaradva a magassága,

 

Szia, szép napot

Anna

Előzmény: petya 41 (1627)
petya 41 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 1629

Köszönöm a gyors választ.Az endoklinológus javasolta mivel kb 140cm-re nöll nélküle.Én a mellékhatásoktol félek és a mindennapi torturátol.Eggyáltalán hova kell beadni a széruumot?Még van 2 hét a leletek megérkezéséig.Addig kell dönteni de gondolkozom rajta.

Előzmény: andiano (1628)
andiano Creative Commons License 2011.11.24 0 0 1628

Üdvözöllek a fórumon!Vidáné Hegyi Andrea vagyok , én is érintett vagyok ebben a betegségben. Én azt tanácsolom, hogy ha a szakorvos javasolja a testnövesztő hormont akkor inézd el hogy kaphassa a kislány. Neuroendokrinológushoz kell elvinned a kislányod.

Előzmény: petya 41 (1627)
petya 41 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 1627

Sziasztok . Van 3 lányom a kicsi 4 éves szindrómás . Ugy nézki kell neki növesztő hormon de tanácstalan vagyok . Őrülök , hogy találtam ezt az oldalt ez is nagy segitség , de ha valaki hozzászol és tud tanácsot adni KÖSZÖNÖM .

Előzmény: Törölt nick (1626)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 1626

Sziasztok!

 

Légyszi jelezzetek, hogy ki jön december 10-én!

 

Köszönöm!

 

Szép napot mindenkinek!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.10 0 0 1625

Sziasztok!

 

Hanga19, jó hírek:-)

Egyébként milyen változásokról van szó? (Volt nálam is).

 

Akkor légyszi, hozd vagy legalább juttasd el a papírokat a következő találkára dec 10-én!

 

Szia, szép napot

Anna

Előzmény: hanga19 (1623)
hanga19 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 1624

Helyesírási hibákért elnézést,most is kapkodom. "b" lemaradt

hanga19 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 1623

Sziasztok!

Sajnálom kicsit eltűntem,de igyekszem.Életünkben számos változás állt be,nem tudom utolérni magam.

Elkezdtem küldeni nektek a RIROSZos infokat,sajnos a legutóbi gyülésre oda sem tudtam elmenni h képviseljem kis "klubunkat".

Ha vki nem kér ilyen infot szóljon,ill. ha az újak szeretnének kapni szóljanak.

A Ritka betegségek szövetségének mi is tagja vagyunk,tartom velük a kapcsolat és próbáljuk segíteni a munkájukat.

Kinyomtattam az egyesület megalapításához a papírokat amik az első lépésekhez kellenek,bár nem tudom a Monte család mit intézett,kicsit lemaradtam.

Érdemes lenne a különböző támogatások miatt a közös fellépés......

szép estét!

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1622

Sziasztok!

 

Andiano, örülök, hogy jobban vagy.

 

Anita, én is most költöztem össze a párommal, kezet foghatunk :-))

 

A következő alkalom egyébként december 10-én lesz, ugyanott, ugyanabban az órában.

 

Monte küldött néhány anyagot mailben, biztos azért, hogy ez kerülhetne a weboldalra. Rákérdezek hamar.

 

Üdv, szép napot

Anna

andiano Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1621

Igen, már sokkal jobban vagyok.Nagyon örülök, hogy összeköltöztél a pároddal!

Előzmény: Ranita86 (1620)
Ranita86 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1620

Sziasztok!

 

Már megint csak szabadkozni tudok: sajnálom, hogy nem tudtam ott lenni a találkozón. Az életemben most nagy változások történtek: a legnagyobb, hogy végre összeköltöztem a párommal.

A munkahelyemen is most nagy átalakítások vannak. Szóval rengeteg most a változás, de nagyon jó. :)

Remélem akik ott voltak, mind jól érezték magukat a találkozón!A következőn már nagyon-nagyon szeretnék majd ott lenni!

Andiano! Bízom benne, hogy már meggyógyultál!!

 

Üdv mindannyiótoknak!!

 

 

Anita

Deborah75 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1619

Szia!

 

Hogy Turneres és fiú? Neki is van 45X kromoszómája, de 95 % XY, igazából 4 féle sejtvonala van ... Amikor megszületett 6 hetes koráig azt mondták lányként kell felnevelni, mert csak úgy lehet boldog. Aztán mégis amelett döntöttek az orvosok legyen inkább fiú a felnevelése, hátha ... és annyira fiú, nem is tudnám elképzelni milyen lenne lányként, hogyan viselkedne.

De sajnos jön a kamaszkor és kezdek aggódni, amikor  jönnek majd a kudarcok ... egyenlőre boldog gyerek és megtalálta a helyét ebben az iskolában. Aztán hogy mi lesz később, nem tudom. Most úgy élünk mintha egészséges lenne, szerencsére sok betegség elkerül minket (fülproblémák, vesebetegség, cukorbetegség stb.) és eléggé eleven gyerek.

 

Igen a Turneresek lányok ...

Előzmény: Törölt nick (1618)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1618

Sziasztok!

 

A találkozó jó volt, főleg az egész lelki oldaláról volt szó, ami szerintem nagyon jó.

 

Andiano, jobbulást!

 

Deborah, ez tényleg igen ritka eset lehet, még nem hallottam ilyet...

 

Szép napot,

Anna

hanga19 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 1617

Sziasztok!

Lányom nem érezte jól magát, ezért nem mentünk,pedig kinyomtattam az egyesület alapításhoz papírokat.majd legközeleb. Milyen volt?

Deborah75 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 1616

Annyit még szeretnék írni, hogy a növekedési hormon tényleg nagyon drága 5 ampulla (3 hónapnyi adag) 400.000 Ft. Turneresek csak dobozdíjat fizetnek, mi nekünk pont ezért nem akarta megadni az endokrinológus a tartós betegségről az orvosi igazolást "mert épp elég támogatás ez", keressünk másik orvost aki megadja. Szerencsére találtunk, mert jártunk épp elég orvoshoz.

Előzmény: Törölt nick (1613)
Deborah75 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 1615

Sziasztok!

 

Akkor újra írom ... nekünk is mindig "ki kellett harcolni" a magasabb családi pótlékot, mert jár-jár de ... amikor megszületett járt a fejlődési rendellenesség miatt, aztán emiatt már nem tudták megadni, akkor megkaptuk amiatt, mert szívműtéten esett át aztán ez is megszűnt, mert nem szed rendszeresen gyógyszert. Utána megint egy évig a fejlődési rendellenességek miatt kaphattuk aztán megint másik orvos adta meg, végül is az összetett probléma miatt. Enélkül nem igazán tudnánk létezni, mert több minden jár vele, utazási kedvezmény, közgyógy ellátás, habár gyógyszert nem szed (kivéve a növkedési hormont kapja), de a gyógycipő elég drága - igy kétszer egy évben ingyenes.

 

Ennyit akartam írni - utána kell járni - hátha ... SNI-is gyereknek is jár és ha jól tudom a Turnereseknek vannak tanulási problémáik. Az enyémnek is van ... alapitványi iskolába jár -pont emiatt.

 

Még egy: nekem fiam van - Turner variáns vagy Mozaik Turner szindróma. Itt azt olvastam, meg a kórházban is mondták a Turneresek lányok ... és hogy a mi esetünk nagyon ritka.

 

Örülök, hogy van ez a fórum, lehet kicsit olvasgatni ... 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1613)
andiano Creative Commons License 2011.10.30 0 0 1614

Sziasztok lányok! Milyen volt a találkozó?Sajnos beteg vagyok , nem tudtam elmenni.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.28 0 0 1613

Üdv!

 

Remélem Haruka látja a kommented.

Ha van kedved, írj ide többet, vagy veddfel velünk máshogy is a kapcsolatot (az én privát mailem pl. matanna@index.hu), esetleg nézz el te is a holnapi talira - részletesen le van írva lejjebb :-)

 

Szeretettel várunk mindenkit holnap!

 

Üdv

 

Anna

 

 

Előzmény: Deborah75 (1612)
Deborah75 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 1612

Sziasztok!

 

Harukának üzenem!

 

Egy két évvel ezelőtti rendelet szerint - fejlődési rendellenességek és a nehezitett körülmények miatt - (ezt nem tudom pontosan hogy volt írva) sőt ha tanulási zavar is van - Sajátos Nevelési Igényű a gyerek (SNI) akkor JÁR !!!

 

 

Ha "csak" Sajátos Nevlési Igényű akkor is jár (ha nincsenk komolyabb fejlődési rendllenességek). 

 

Egy hosszú levél elszállt, nem írom most újra. Mi is érintettek vagyunk.

 

 

Előzmény: Haruka1 (1589)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1611

Andiano, szépen kérlek legalább priviben írdd meg, mi a gond, miért nem tudsz jönni?

Előzmény: andiano (1608)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1610

 

Akit érdekel:

 

http://www.nlcafe.hu/oltozkodjunk/20090615/hodits_160_centi_alatt_-_oltozkodesi_tippek_alacsonyaknak_es_torekenyeknek

 

Mondjuk egy bibi van vele. Azt írja, hogy a megfelelő méretet hordjuk (Kis Mukk hatás elkerülésére gondolom...:-))), de sajnos a konfekcióban ritkán van 34-es pl.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1609

Sziasztok!

 

Andiano, szerintem töltsd ki ha gondolod! Én kitöltöttem de az csak az én szempontom ugye. És ha a határidő napján még egyszer átküldték akkor talán adtak még türelmi időt.

 

Egyébként a találkozóra van még egy felnőtt jelentkező aki ide még nem írt, és egy apuka a 16 éves lányával, akik nemrég írtak.

 

Szép napot mindenkinek!

 

Anna

Előzmény: andiano (1608)
andiano Creative Commons License 2011.10.16 0 0 1608

Sziasztok lányok! Hogy vagytok? Találkozóra nem tudok menni.Azt szeretném megkérdezni, hogy a kérdőívet amit a Rirosz listához van csatolva kitöltsük egyénenként?

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 1607

 

Üdv!

 

 

 

Köszöntelek közöttünk.

Az alábbiak szerint lesz találkozó, ahol az előadáson kívül lesz idő kötetlen beszélgetésre is. A vendéglátó kislánya is hasonló korú mint a Tied, de leszünk többen is.

 

Az időpont október 29-én, szombaton 13:30 és 15:30 között. Vendégelőadónk Evan Parks pszichológus lesz, aki magyarul tart előadást "Szembenézni a csalódással és célra lelni" címmel. Szeretettel várjuk a gyerekeket is, az előadás ideje alatt elfoglaltságot biztosítunk nekik. A Fórumban találkozunk (VIII. ker. Krúdy Gyula u. 14, 8-as lakás. A csengőn "Fórum" felirat található, az épületre is ki van írva.)  Az előadás után egyéb ügyekről is fogunk beszélni.

 

 

 

Azóta van még egy felnőtt jelentkező is, aki szinte biztos jön. 

 

  

 

Szép napot, 

 

Anna 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: turnertunder (1606)
turnertunder Creative Commons License 2011.09.29 0 0 1606

Sziasztok!

 

Valaki tudna esetleg nekem információt adni leendő találkozókról?

7 éves Turner syndromás kislányomat egyedülálló apukaként nevelem.

hanga19 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 1605

Sziasztok!

 

mi is megpróbálunk menni.

szép napot!

Előzmény: dijut (1604)
dijut Creative Commons License 2011.09.26 0 0 1604

Én is ott leszek. Addig is minden jót.

 

dijut

nemeta22 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 1603

Szia!

 

Szeretném, ha tegeződhetnénk.

Nagyon szívesen segítek, lévén én egy kommunikációra érzékeny apa vagyok, ugyanakkor a lányomon is érzem a kapcsolatteremtési nehézségeket.

Azt olvastam itt, hogy október 29-én lesz egy találkozó. Orsi lányom és én biztosan ott leszünk. Szívesen megismerkedem Veled ott is vagy akár előtte is. Üdv, Attila

Előzmény: dijut (1602)
dijut Creative Commons License 2011.09.23 0 0 1602

Remélem, hogy találkozunk, és tud segíteni, mert nekem komoly kommunikációs problémáim vannak a másik nemmel, pedig tanár vagyok!

 

dijut

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!