Ha rá tudod szánni az összeget, akkor szerintem magasan a legjobb bolhaírtó készítmények a spot-on, cseppes szerek, amit a dokitól tudsz kérni, ha legközelebb nála jársz. Annyi vele a feladat, h. a cica 2 lapockája közé a hátbőrére kell kenni a kis üvegcsében lévő bolhairtót, ami nem csak hogy 1-2 nap alatt kiűzi (vagy megöli?) a bolhákat, de védettséget is ad, szere válogatja mennyit, 1-3 hónapnyit. Én a strongholdot szeretem legjobban, az nagyon gyors, de kicsit drágább, a frontline tán a legolcsóbb, meg azt több helyen is lehet kapni, biztos nem olyan erős benne a hatóanyag, de van még egy pár fajta ezeken kívül is. Amire figyelni kell, h. mindenképp cicának valót vegyél, és a súlyára szabott mennyiséget kell kapnia. De gyors, hatékony és elég tartós módszer. (1 db 1000-1500 Ft körül van emlékeim szerint). Ha nem fér hát nem fér, az is érthető, csak megemlítettem, mint lehetőség :)
Tegnap este, miután dél körül levettem róla a nyakörvet, három "nyomot" is találtam az alomban. Tehát megint össze-vissza pisil. :) Nem gondoltam volna, hogy ez ekkora örömöt fog okozni. Lehet hogy csak véletlen és nincs összefüggés azzal hogy rajta van-e a nyakörv vagy sem. Pár nap múlva visszarakom rá és figyelem, hogy reagál. Legalább most úgy látom nincsenek bolhái. Ez előtt egy perc nyugta nem volt, állandóan vakarózott. A kullancsokat is mindig összeszedi. A nyakörv elvileg jó arra is. Az sem tetszik, hogy nem tudom olyan szorosra állítani, hogy a nyelvével ne érje el. Mindig nyalogatta. Lehet, hogy ez volt a gond.
Ma éjszaka meg 4-kor felébresztett az a dög. Egy nagy tüsszentést hallottam. Odanéztem és láttam hogy az ágyam mellett ül a sötétben és figyeli, ahogy alszok. Felkeltem hozzá. Kinyitottam a bejárati ajtót, ő meg kiment füvet legelni. Hívtam, hogy jöjjön be, nem jött. Beraktam a fenyőfa alatt kiszemelt wc-zős helyére, hátha kell neki, de nem kellett. Csak körbeszaglászta, aztán leült. Gondoltam hagyom kint egy pár percig egyedül, addig bementem, hogy igyak egy kortyot + nekem kellett, úgyhogy én elmentem pisilni. Az ajtót nyitva hagytam neki, hogy ha akar be tudjon jönni. De nem jött be. Sőt, mikor visszamentem nem volt sehol. Hívtam akkor se jött. Úgyhogy hagytam kint és meg visszafeküdtem aludni. Reggelre előkerült. Az ajtó előtt feküdt a lábtörlőn.
Ezt az anyagi dolgot kár volt megemlítenem. Talán nem ebbe a topikba való. Még csak egy megjegyzést tennék a dologhoz: Akármennyire is szeretem a macskámat és a többi állatomat, hónap végén ha jönnek a számlák, nekem sajnos pár száz forint is számít.
"A férjemnek 1 hétre egészségi ügyböl kifolyólag Németországba kellett menni, ez alatt nem tudtam beadni a tablettát. Ezáltal egy hét alatt annyira leromlott, hogy felfakadtak a daganatai, s el kellett altatni."
:-(
Rohadt dolgok ezek. Betegség, stb. Az egyik macskám összeevett valamit, alighanem mérget, egy hétig ápoltam, borzasztó volt. S azért csak egy hétig, mert utána mondta a doki, adjam fel, nem fog felépülni. Most egy másfél méteres tiszafa van a sírja fölött.
"Na jó de egyik napról a másikra érte el ezt az időszakot? Nekem ez kevésnek tűnik, hogy napi egyszer vagy egyszer se intézi el a dolgát."
Nem tudok rá okosat mondani.
"Mert ahhoz képest, hogy messze ne állok olyan jól anyagilag, mint a 18 macskával rendelkező fórumtársunk"
Még én sem, de amikor kisfizetésű admin voltam, akkor is költöttem a macskámra, ebeimre. Ők voltak fontosak. A sok tartós holmit nem egyszer használod, jól fog jönni. Olyan ez, mint a gyerek: a legjobbat a kis szarosnak :-)
Szerencsére nálunk nem produkáltak ilyen tüneteket ivarérérskor a macsekok... Nőstény? :-)
Azt mondják az okosok, hogy a bolha elleni nyakörvön levö méreg, a cica börén keresztül a szervezetébe is bekerül, ami káros.
Ezért én soha nem tettem fel ilyen nyakörvet a macsekokra. Ha észreveszem, hogy bolhásak, nem nehéz, mert akkor nagyon vakaróznak, veszek egy spray-ot ott, ahol a tápot is veszem, ezzel egyszer-kétszer lefújom, s eltünnek a bolhák. Ez azért is jobb, mint a nyakörv, mert ezt tetü ellen is használ, ami bizony szintén elöfordulhat.
Egyébként, amikor az én egyik cicám rákos lett, a Culevit humán tablettát ajánlotta neki az egyik állatorvos. Ez kimondottan segített, csakhogy, nem engedte, hogy én adjam be neki a tablettát. A férjemnek 1 hétre egészségi ügyböl kifolyólag Németországba kellett menni, ez alatt nem tudtam beadni a tablettát. Ezáltal egy hét alatt annyira leromlott, hogy felfakadtak a daganatai, s el kellett altatni.
Na jó de egyik napról a másikra érte el ezt az időszakot? Nekem ez kevésnek tűnik, hogy napi egyszer vagy egyszer se intézi el a dolgát.
"Amennyit költesz rá. Szeretetből :-)"
Akkor én ezek szerint nagyon szeretem ezt a dögöt. Mert ahhoz képest, hogy messze ne állok olyan jól anyagilag, mint a 18 macskával rendelkező fórumtársunk, már bőven négy számjegyű összeget költöttem rá csak az utóbbi időben: Bolhanyakörv, bolhapor, fésű, féregtelenítés, oltások, dokinál heti kétszer több ezer Ft a vizsgálatokért, szemcsepp, játékok, szállítótáska, mert pórázon mégsem vihetem orvoshoz, tápok, alom, és még sorolhatnám.
Az én kutyámnak sosem voltak kiskutyái, mégis rendszeresen előfordult, hogy túltermeltek a mirigyei. Akkora "tőgye" volt időnként, hogy majdnem a földön húzta. Aztán ez elmúlt magától pár hét alatt. A cicám most ivarérik. Ki tudja milyen változások mennek benne keresztül a hormonjai által. Ugyan akkor az is igaz, hogy ez a doki volt az, aki félrekezelte a rákos kutyámat, mert nem tudta megállapítani, hogy mi baja van. Utána elvittem másik orvoshoz, ahol ultrahanggal megnézték rendesen és akkor derült ki. Akkor már késő volt. De persze nem azon a pár napon múlott a dolog. Szóval lehet hogy a macskát is el kéne vinnem máshova...? Az már megint csak újabb kiadás. :( Azt mindenesetre megvárom hogy most mit mond rá.
"Az nem okozhat ilyet? Lehet, hogy le kéne vennem róla, aztán meglátjuk..."
Nem hinném.
Szerintem egyszerűen csak elérte azt az időszakot, amikor már nem kell úton-útfélen pisilnie - lehet, hogy azt idegességből tette eddig is. Mint a kisbabák, idővel ők sem rakják tele a pelust óránként :-))
"Vajon mennyibe fog még kerülni nekem ez a macska?"
Amennyit költesz rá. Szeretetből :-)
Kiváncsi vagyok, mit mond a doki a dudorokra. Nem hallottam még ilyenről, mármint hogy csak úgy begyullad. Nekem a szoptatós kutyám csecseit kellett szorítókötözni, hogy be ne gyulladjon, miután csak egy kölyke maradt. Szegényem, igen idétlenül nézett ki a hasa körül a fáslival, de legalább nem lett gond. De hogy egy nem szoptató macseknál ilyen legyen!
Nemsokára viszem vissza az orvoshoz. A szeme javult, de a hasán a dudorok nem. Sőt még nőttek is. Már akkorák, mint egy-egy nagyobb méretű dió. Kíváncsi vagyok a doki mit mond rá. A cicának nem fáj, mert engedi fogdosni, étvágya van és továbbra is nagyon játékos. Azt szokta csinálni, hogy játékból elkapja a kezemet vagy a lábamat és elkezdi harapdálni. Mikor rászólok, akkor meg nyalogatja csak. Mikor azt akarja, hogy vegyem föl, helyből felugrik az ölembe. Egy pillanat alatt ott terem.
A másik újabb dolog ami aggaszt egy kicsit, az, hogy mostanában sosem akar wc-zni. Voltam olyan bátor és két nap is bent hagytam éjszaka a lakásban. Tettem ki neki azért almot is. És nem piszkolt sehova. Se a padlóra, se az alomba. Attól is féltem, hogy éjszaka, amíg alszok, beugrik az ágyamba mellém. De szerencsére ez nem jutott eszébe. Szóval reggel kizavartam, akkor se kellett neki. Tegnap délután, mikor hazaértem 5-kor beengedtem. Estig magától ki se akart menni. 11-kor kizavartam, hogy most már végezze el a dolgát, mert biztos kell neki. De semmi. Ma éjszak megint a pincében aludt, mert arra gondoltam, ezt a környezetváltozás okozhatta neki. De reggel tök száraz volt az alom. Kiengedtem, akkor sem csinált semmit. Azért furcsa ez az egész, mert pár napja még 2-3 óránként ha nem zavartam ki, akkor mindig bepisilt. Most úgy játszik átestünk a ló túlsó oldalára. Nagy baj nem lehet, mert mint írtam, eszik, iszik, játszik, fára mászik, futkos. Majd ezt is megemlítem az orvosnak. Vajon mennyibe fog még kerülni nekem ez a macska?
Közben eszembe jutott valami. Azóta nem pisil, mióta bolhanyakörvet kapott, mert annyira nyüzsögtek rajta a bolhák. Az nem okozhat ilyet? Lehet, hogy le kéne vennem róla, aztán meglátjuk...
Nagyon örülök ennek a hírnek, hogy a cicusnak nincs komolyabb baja. Nem kivánom senkinek sem azt, amit mi a mi rákos cicánkkal végigcsináltunk (operacíó, egyik a másik után, aztán már nem vállalták az op-t, élethosszabbítgatás speciális rák elleni vízzel, tablettákkal stb., ezzel megért még 3 évet.).
Mondjuk ezek nem a legjobb képek róla, de ezek voltak a legújabbak. Nagyon érdekes színe van. A füle mögött teljesen barnás. Az álla alatt és a hasán fehér szőrszálak is vannak. Ha valaki jobban megnézi a teste sem az a klasszikus szürke cirmos. Ezek szerint Neked is feltűnt. :)
Erre a hipószagra nem is gondoltam. Ezentúl mással mosom le, hátha az használ. Van kiszemelt helye. Az egyik kedvenc helye a bejárati ajtó melletti sarok. Oda sajnos nem tudok semmit pakolni. Abban reménykedem, hogy kinövi ezt a szokását. Egyébként lehet, hogy én magyarázom be magamnak, de mintha látnék lassú fejlődést.
Nagyon szép ő is, mondjuk látszik, h. a szeme nem százas, de a csepp majd rendbe teszi.
Tudod mi jutott még eszembe? Nem tudom mivel takarítasz, de a domestos szaga (és gondolom a domestos hatóanyagával megegyező hatóanyagú más takarítószerek szaga is) a cicákat inkább pisilésre készteti, mint eltántorítja, mert hasonlít nekik a saját pisijükre. Úgyhogy ilyet ne használj!
Amivel én még régen trükköztem, mikor még aprócska volt a nagyobbik, h. ahová odapisilt, kakilt, oda raktam valamit, eltakartam, fizikailag hozzáférhetetlenné tettem. Persze ez csak akkor működik, ha van kiszemelt helye.
Ma reggel voltunk az állatorvosnál. Megvizsgálták. Állítólag az emlőmirigyei túlműködnek és be is vannak egy kicsit gyulladva, ezért vannak a hasán a duzzanatok. A doki szerint ez ivaréréskor elő szokott fordulni. Kapott gyulladáscsökkentő injekciót. Meg a szemére szemcseppet, mert az is néha gyulladt szokott lenni és folyik is. Pár nap múlva megyünk vissza kontrollra. Azért örülök, hogy nincs semmi komoly baja ennek a kis szarosnak. :)
Hétvégén valami probléma volt a fórummal, mert nem tudtam írni. Itt az ígért kép a macskámról. Egyébként az előző képen lévő tricolor cicát is ismerem meg a gazdáját is. Szóval ő az:
Most látom csak ezekből a képekből, hogy 2 hét alatt is mekkorát nőtt. Már egy kicsit nagyobb ennél.
Hátvégén meg azt hittem csoda történt, mert odaállt a bejárati ajtó elé és halkan elkezdett nyávogni. Alig hallottam meg. Mikor kinyitottam neki az ajtót rohant ki elintézni először a kis, utána a nagy dolgát. Utána persze nagyon megdicsértem. Aztán este azért még odapisilt a konyhaasztal alá. De talán nem reménytelen eset.
Természetesen elhiszem, amit írsz. Én csak azt akartam mondani, hogy sajnos sokan nem foglalkoznak az egészségükkel. Ez természetesen nem vonatkozik mindenkire. A környezetemben azonban azt látom, hogy nagyon sokat mértéktelenül isznak, dohányoznak, a fözés meg a házimunka nem igen smakkol. Inkább megrendelik a pizza-futárt.
Az is igaz, hogy ezek az emberek nem az idösebb korosztályhoz tartoznak. Ezekböl lesznek azonban a jövö betegei.
(Kedves Lecki, nem akarom részletezni anyósomék összes egészségügyi gondját, nem is ide tartozik, de hidd el, nem olyan betegségeik vannak, amit egészségtelen életmóddal szedtek össze, vagy mert túl sokat ittak etc. Mint pl. apósom örökölt szembetegsége, melynek következtében megvakult. Ha tehetnék, nyilván ők is más körülmények között élnének, s másra költenének, de sajnos, nem tehetik meg.)
A fórum vagy 2 n apig nem müködött.Én írtam válaszokat is, de kérdem én, minek, eltüntek.
Sajnálom, hogy sokaknak a nyugdíjuk egyrészét elviszik a gyógyszerek. Magam sem vagyok sajnos gyógyszermentes. Allergia, magas vérnyomás. Ezek a legdrágább gyógyszerek, pedig egész életemben igyekeztem egészségesen élni. Soha nem dohányoztam, sportolok még ma is, természetesen csak a koromnak megfelelöen, inni csak kivételes alkalmakkor, mint születés-, vagy névnap iszom, akkor is csak mérsékelten.
Az étkezéssel is igyekszem vigyázni, amit lehet csak magam készítek el. Semmi elöregyártott étel, még mirelit sem, kivéve a zöldséget.
Saját magam gyárott gyümölcslevet - minden konzervárlószer nélkülit, ha édes a gyümölcs minden cukor nélkül, ha nem maximum 6 dkg-t üvegenként, iszom. Ugyanez a helyzet a gyümölcs joghurttal is. Az enyémben van 50 % gyümölcs, és csak minimális cukormennyiség. Mindig frissen készítem.
(Anyósoméknál ez mind megvan, de a nyugdíjasként végzett munka gyümölcsét a gyógyszerek viszik el. Ja, szégyen, de muszáj dolgozniuk nyugdíjasként... Bocs, tudom, ez nem ide tartozik.)
Diploma megvan, PhD fokozat rövidesen meg lesz (ha minden jól megy). A 40 éves munkaviszony még várattat magára. Ezek szerint egyenes úton haladok ahhoz, hogy addigra nekem is 18 macskám legyen. :)
Az én macskám is bármennyit meg tud enni. Állandóan éhes. Pl. hiába etettem meg előtte, ha látja hogy eszek odajön kunyerálni. Gondolom ha lenne más macskám akit látna, hogy eszik, ugyan ezt tenné vele is.
Hát te eddig miért titkoltad, h. egy ilyen kis csoda tricolorod van :) Viszont ez egyben lehet válasz is a problémáira, mert a tricolorok nagyon érzékenyek, mimózák, úgyhogy valószínű, h. a korai hányattatások miatt olyan nagyon félős, és vannak szobatisztasági gondjai.
Azért ez nem biztos, h. a szomszéd hibája, bár nem tudom milyen húsban vannak a maccsok. Az én nagyobbik cicám, annyit enne, amennyit eléraknánk, akármekkora is ez az adag. Kimért mennyiséget kapnak szuperprémium tápból, időnként főzök is nekik, meg egy kis esti tejcsi, szóval jól vannak tartva, mégis egyszer kirágták a lezárt macskakajás zsákot, és kb, 3 napi adag fogyott belőle néhány óra alatt (persze aztán volt gyomorrontás...) Szóval ő például biztos enne nálad is, hiába tartom én jól.