Keresés

Részletes keresés

Barnabodri Creative Commons License 2013.03.02 0 0 2826

Üdv!

Ezek milyen színek? Így jött ki a gépből, vagy már utómunkázott? Szerintem végtelenre teszteld a fókuszt, ne egy méterre. Jól értem, hogy műanyag szűrőt tettél be? Lifepixel is azt rak?

Előzmény: Canon 550D (2818)
Canon 550D Creative Commons License 2013.03.02 0 0 2825

Az infravörös fénykép ápol és eltakar ;)

 

tubazoltan Creative Commons License 2013.02.27 0 0 2824

Nem tudom, ez hozzám szólt-e, de ha igen: szerintem is ugyanazt kell tudnia, csak én szerettem volna elkerülni a látható villanást.

 

Előzmény: taminol (2823)
taminol Creative Commons License 2013.02.27 0 0 2823

Bocs, nem értem, szerintem az objektívre tekert infraszűrő + vakuzás az pont ugyanazt tudja mit a szűrőzött vakufény.

Én úgy emlékszem IR72-es szűrő + direkt vakuzás működött együtt, csak az eredmény gagyi lett.

tubazoltan Creative Commons License 2013.02.27 0 0 2822

Aha, én sem tudom, mire lenne elég. Egy erős vaku se elég erős ahhoz, hogy néhány (max. 3-4) méterre lévő tárgyakat elegendő mértékben bevillantson egy átalakítatlan gép esetén? (Nyilván éjszakáról van szó, a napfény nem zavarna.)

Előzmény: Canon 550D (2821)
Canon 550D Creative Commons License 2013.02.27 0 0 2821
Átalakítatlan géppel szerintem felesleges próbálkozni, erős napsütés esetén is pár másodperces expoidő miatt. Nem világít annyi ideig a vaku folyamatosan, hogy egy átalakítatlan gépbe elég infravörös fény bejusson, nem fog látszódni semmi.
Előzmény: tubazoltan (2819)
Canon 550D Creative Commons License 2013.02.27 0 0 2820
Szia, én egy alternatív megoldáson gondolkodom, vagyis már meg is vettem a kellékeket hozzá, legfőbb alkatrésze ez a tíz ledes 880nm-es lámpa: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=149233

Legföbb előnye, hogy nem látható szabad szemmel ahogyan világít, ellenben egy átalakított fényképező látja a fényét. A fenti lámpa egy közepes zseblámpa erejével világít az infravörös tartományban. A Conrad.hu-n van sokkal erősebb infrareflektor is, de azok 12Volttal működnek általában, amit én szerkesztek, annak elég lesz 4db 1.5 voltos ceruzaelem is. Az elemtartó is megvan és a vakutalp csatlakozó is (az utóbbit a Tajti music boltban szereztem be 1500ft körül).
Előzmény: tubazoltan (2819)
tubazoltan Creative Commons License 2013.02.27 0 0 2819

Helló!

 

Nem tudok most visszaolvasni, mert sürgősen kéne: tud valaki ajánlani olyan helyet Budapesten, ahol be tudok szerezni infraszűrő fóliát, vagy bármilyen szűrőt, ami csak infrát enged át? Vaku elé szeretném tenni (állítólag van értelme), szóval az objektívre csavarhatók nem annyira játszanak.

 

Köszi!

 

Zoli

Canon 550D Creative Commons License 2013.02.26 0 0 2818

Bocs a sok képért ;)

 

Előzmény: Canon 550D (2817)
Canon 550D Creative Commons License 2013.02.25 0 0 2817

Kb 20 perce lettem készen a 10D-m átalakításával. Vettem a 220V-nál egy Cokin infravörös műanyag szűrőt (720 P (89B) (P007)). Szétszereltem a lifepixel leírása szerint a vázat, az egyes lépésekről rajzot készítve, a rajzokra celluxal ráragasztva a csavarok, hogy ne keveredjenek.

 

A Cokin műanyag szűrőt szétdaraboltam, kettő 28x22mm-es négyzetet (ekkora az eredeti szűrő mérete is) vágtam ki belőle (mégegyszer ennyi kijön majd az egyetlen szűrőből.

 

A kettőt egyberakva lemértem tolómérővel, 3.2mm. Ez pontosan 0.5mm vastagabb az eredetinél.

 

Letisztítva beépítettem a régi szűrőhelyére, és a cmost rögzítő csavarok alá egy pontosan 0.5mm-es hézagolóból alátéteket készítettem, így az érzékelő annyit jött hátrafelé, amennyivel a két összetett infraszűrő előrelóg.

 

Összeszereltem a gépet és kipróbáltam. Az autofókusz működik, Canon 85/1.8-as objektívvel tesztelve kb egy méterről fél centit téveszt F1.8-on, úgy hogy nagyjából pontos.

 

Egyelőre jpegben próbáltam manuális fehéregyensúlyt egy piros infrás képről beállítva, így szép kék lett a hajam;)), majd holnap letesztelem napfénynél, raw-val mit alkottam...

 

Igazából kétszer szereltem szét, először nem használtam hézagolást, akkor túlment a végtelenen a fókusz. Most nagyjából jó.

 

 

Aztán lehet, hogy változtatok rajta még, pl az egyik infraszűrő helyett valamilyen üveget is lehetne használni, így egy kicsit "meredekebben" vágja (ha egy diagramban néznénk) a nanométereket, tehát kicsit kevesebb a képen a szemmel látható fény, de így is maradt még.

Sz_Gábor Creative Commons License 2013.02.25 0 0 2816

Átalakítva persze. Infrához igazából a bridge gápek a legalkalmasabbak, az előnyeik nagyon sokrétűek, a hátrányaik pedig alig jönnek ki ezen a téren. Obit cserélni ugyan jó dolog, de még jobb látni a keresőben, meg nem szívni a fókusszal.

 

Mondjuk tudjál róla, hogy az általad említett típusnak ritka, RGBE rendszerű szenzora van, a RAW képek teljes értékű feldolgozásához három helyett négy színnel kéne dolgozni, a külsős programok többsége erre pedig nem alkalmas. Úgyhogy ezek magasról tenni fognak az E pixelekre, vagyis a hasznos képinformáció negyede megy a levesbe. A gyári progival természetesen nincs ilyen gond, de hogy az mennyire használható, azt nem tudom.

 

Én a 2008-ban amolyan kísérleti nyúlként, asszem 20€-ért vett Canon Powershot G1 CYMG rendszerű szenzorával nagyon megszívtam, ott még ez a fapados módszer sem működik, ezért szinte semmi nem támogatja, a hozzáadott progi pedig ultrabéna és már XP alatt sem működik :( Már kezdtem azt hinni, hogy a Photivo végre megoldás lesz, de rá kellett döbbennem, hogy a támogatása iszonyat lepra módon van megoldva, brutális módon felerősíti a képi zajt. No meg persze a sárga szűrős EIR-utánzási technika sem használható :(

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 2815

Infrásított canon dslr vázat keresek!

falperka(kukac)gmail(pont)com

_attis Creative Commons License 2013.02.17 0 0 2814

Ha ki szeretném próbálni az infrafotózást, akkor érdemes a Sony DSC-F828-cal kezdeni?

Elég jó áron kapható.

rednifegnar Creative Commons License 2013.01.28 0 0 2813

Elirtam de megváltoztatni már nem tudom (hála az indexnek), amugy meg a gyártói leírás szerint 900nm.

 

 

Előzmény: DimensionSeven (2812)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.01.28 0 0 2812

A B+W 093 nem 1000nm, csak 830. ;)

Előzmény: rednifegnar (2811)
rednifegnar Creative Commons License 2013.01.27 0 0 2811

Sziasztok! Eladó két ir szûrõ (72,093), részletek a szûrõs topicban.

 

 

 

efPen Creative Commons License 2013.01.26 0 0 2810

irjal publikus e-mail cimemre

Előzmény: Barnabodri (2809)
Barnabodri Creative Commons License 2013.01.26 0 0 2809

Persze, ha tudsz átépítő szakembert, akkor az is érdekelhet.

Előzmény: efPen (2807)
Barnabodri Creative Commons License 2013.01.25 0 0 2808

olcsóbb vázra gondoltam: d40x, esetleg szép d200, d3000 ilyesmi. Átépíteni egyenlőre nem szeretnék, majd ha lejár a garija a d5100 vázamnak, azt szeretném.

Előzmény: efPen (2807)
efPen Creative Commons License 2013.01.22 0 0 2807

Vennék egy ir72-vel szerelt nikon vázat. Valakinek ötlete?

 

Milyen elkepzeleseid vannak? Mondjuk tipust illetoen?

Es mondjuk egy meglevo vazad atepeitese?

Előzmény: Barnabodri (2806)
Barnabodri Creative Commons License 2013.01.05 0 0 2806

Vennék egy ir72-vel szerelt nikon vázat. Valakinek ötlete?

lackter99 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2805

Üdv!
Kérdéssel fordulnék ide hogyan tehetném láthatóvá az infravörös fényt ?
Nem digitálig gépem van .
Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.14 0 0 2804

A Ricoh-Pentax bejelentette a középformátumú 645D infravörös fotózásra alkalmasabbá tett 645D IR változatát, melyben nem található infra vágó-szűrő, így a CCD-hez veszteség nélkül jutnak el az infravörös hullámhosszú fotonok.

A Pentax 645D IR mind csillagászati, mind infra tájképfotózásra alkalmasak, alkalmazástól függően esetenként szükség lehet az objektív elé infravörös szűrőre (a látható fény kiszűrésére).
Természetesen a 645D IR minden egyéb paraméterében megegyezik a 645D-vel, így általános jellegű fotózásra is használható, ez esetben IR vágó-szűrőt kell az objektív elé helyeznünk a nemkívánatos elszíneződések megelőzése érdekében.

A cég egyelőre csak Japánban kezdi meg az új változat forgalmazását, melyből évi 100 darabot kíván gyártani.

 

 

 

 

http://pixinfo.com/hirek/2012-12-12_274223

efPen Creative Commons License 2012.11.09 0 0 2803

"baratom kinal eladasra egy atalakitott (tehat lapka elol lapul egy IR szuro) K20D gepet, kb. 300 € lenne az ara (alkukepes) egy 18-55 kitobjektivvel"

 

E topiklakoinak koszonhetoen a gep tulajdonost cserelt. Igaz, kicsit bonyolultabb volt a csere, de remelem a gep meg van elegedve az uj tulajdonosaval, es a tulajdonos gepevel.

Koszonom!

 

Előzmény: efPen (2800)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.30 0 0 2802

Haliho!

szeretnék megosztani veletek némi információt amit

"efPen" fórumtárstól az imént kaptam..

mindenki okulására ,hátha van aki még nem ismeri...

(én nem ismertem)

 

http://www.h-maccario.de/wordpress/?page_id=921-

 

 

efPen Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2801

Csak a felreertesek elkerulese miatt megjegyzem - a kepek NEMI utomunkaval keszultek...

Legtobbet a magyarvalkoi templommal foglalkoztam, utana a Varjuvar (itt inkabb az tartott sokaig, hogy eldontsem, milyen verziot hasznaljam, mert szuletett agyonszaturalt kep is). A tobbi kettot meg nem tartom kesz kepnek, a barna kepen meg a "szincsatorna babralast" sem csinaltam ...

Előzmény: efPen (2800)
efPen Creative Commons License 2012.10.26 0 0 2800

Udvozlom a tarsasagot!

Most fedeztem fel ezt a fonalat, nehany szolasom a Pentaxosoknal talalhato, de inkabb olvasni szoktam az Indexes forumokat...

Iden tavaszan fedeztem fel egy pozsonyi emberket (ja, magam is Szlovakiaban elek, Szlovak is vagyok, igy elnezest az esetleges hibakert a szovegemben), aki Pentax vazak IR-re "atoperalasaval" foglalkozik. Kesobb sajat, mar kicist kioregedett K20D-met kuldtem hozza kezelesre. A mutet sikerult, junius ota hasznalom a gepet. Kozben az emberkevel virtualis baratsagot is kotottunk.

Az ok, amiert mostt "zaklatlak" benneteket az, hogy a virtualis baratom kinal eladasra egy atalakitott (tehat lapka elol lapul egy IR szuro) K20D gepet, kb. 300 € lenne az ara (alkukepes) egy 18-55 kitobjektivvel.

Az en gepembol kb. ilyenek "hulltak ki", ugye nemi szamitogepes utomunkaval:

A mailcimem publikus.

Udvozlettel

jozef

Sz_Gábor Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2799

Szórakoztam kicsit az említett Opteka makróelőtéttel.

 

Egy régi SD kártya látható fényben (a fókusz sajna kissé el lett cseszve):

 


És infrában, enyhén felhúzott kontraszttal:


Ez az a híres-nevezetes "átlátszóság", ami egyes fürdőruháknál is felléphet. 1998-ban ezt fújta fel a k*****ott média, a Sony emiatt hívott vissza lóhalálában egy egész videókamera-szériát, és butította le aztán a NightShot funkciót. Ha ez a balhé nem lett volna, valószínűleg most nem kéne a gépek átalakításával bajlódnunk, mert a legsikeresebb típusok infrás változatban is megjelennének (kb. ahogy vannak kis darabszámú asztrofotós szériák is, pl. Canon EOS 60Da). A hülyeség persze mindenek felett...

Sz_Gábor Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2798

Hm, ez tényleg szép. Kérdés, hogy mennyire látszik meg a képen, és hogyan befolyásolja a hangulatát. A mélyvörös tartomány vöröses-barnás színnel kerül rögzítésre, míg a nagyobb hullámhosszok türkizzel. Tehát ezek a szűrők több vörös és barna komponenst, vagyis tulajdonképpen színesebb képeket produkálhatnak. Legalábbis átalakított géppel, a szűz példányoknál valószínűleg felejtős, mert ott a beszivárgó mélyvörös fény könnyen elnyomhatja az infrát.

 

Érdekes lenne különféle fényviszonyok mellett összehasonlítani egy Hoyát meg egy ilyen hongkongi példányt... Nincs itt véletlenül egy kísérletező kedvű Hoya tulajdonos?

DimensionSeven Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2797

Antireflex bevonatot semelyik infraszűrőn ne keress, a B+W 093-ason sincs. ;)

 

A Hoya precízségéről meg csak ennyit: http://www.hoyaoptics.com/color_filter/ir_transmitting.htm

Ezt nem hozza semelyik kínai noname filter... :)

Előzmény: Sz_Gábor (2796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!