Keresés

Részletes keresés

Flanell Creative Commons License 2006.05.15 0 0 758
Új fejlemények a papauvirág-fronton: a legelsőként kinyílt virág ma délutánra barna lett, mint a katolikus lapon látható. De porzónak még mindig nyoma sincs.
totoro_hun Creative Commons License 2006.05.15 0 0 757
Taxus: Valahol régebben idemásoltam egy hosszabb irást a fügéről. Abban irnak a takarásról is, szerintem az a legkorrektebb módszer. Nekem is minden évben visszafagyott amig kukoricaszárral állva hagyva takartam. Le kell dönteni, szalmával, kukoricaszárral takarni, ha egy kis földet is teszel rá akkor meg már tuti biztos nem lesz gond. Csak ne felejtsd ki a patkánymérget is alóla mert az egerek körberágják a kérgét.
kiwancsi Creative Commons License 2006.05.15 0 0 756

 

A gránátalma beérett szára fás. A fügéé más struktúrát mutat. Talán nagyobb a víztartalma. Ha megnézed ritkás, szivacsos a belseje.Amúgy nem értem, mert az én fügefám csak idén szenvedett a fagytól, mert nem tudtam már jól takarni. Az első években nádfonatot tettem köré, azt megtöltöttem avarral. Kb 6 éves, de az első tavaszon két szemre vissza kellett vágni. Idén a negyedik termő éve következik, de már öt éve is próbálkozott ősszel néhány gyümölccsel.

Előzmény: Taxus (750)
totoro_hun Creative Commons License 2006.05.15 0 0 755
Az mitől lehet, hogy a nagy datolyaszilvafámon a levelek nem akarnak rendesen beindulni. Össze vannak pöndörödve, mint a baracknál a levélfodrosodásnál . A frissen elindult hajtásokon növő levelek már normálisak, de a tavalyiakból csak kis pöndördött vackok lettek. Ahogy látom ezeken az ágakon virág sincs, csak a frissen beindult hajtásokon van néhágy bimbó :(
Paw-paw: Én direkt rákérdeztem Lovasra, hogy a magoncai biztosan teremnek e majd, de azt mondta hogy a paw-paw magnemes, ugyhogy biztosan. Meg hogy egy csomó helyen teremnek már.

Topictali: Van még valakinek kedve a zombai topictalihoz? Nekem 28-a vasárnap lenne az ideális időpont.
Taxus Creative Commons License 2006.05.15 0 0 754

Köszi, várom türelemmel a termést.

Remélem lesz elég helye, mert a gránátalma közelében 2 m-es kerítés előtt van, forró napos helyen.

A 2004 tavaszán ültetett diospyrostól is csak 1-2 év múlva várhatok kóstolót ha jól tudom.

Előzmény: bombaba (752)
Taxus Creative Commons License 2006.05.15 0 0 753

A termő gránátalmát 2003 tavaszán vettem Rappaiéktól, pontosabb fajtát nem tudok, mert csak termőként adták el. Azonnal el is ültettem, déli meleg napos oldalra fehér palakerítés elé. Itt nyáron kb. 50 fok van és izzik a homok, ami talajként funkcionál nálunk. Természetesen alá tettem marhatrágyát és tápoldatoztam. 1. évben gyorsan nőtt, télen takartam, 2. évbe (2004) virágzott, de nem kötött termést, ekkor már nem takartam télen, tavaly azután meglepetésre termett.

Nálunk Dunakeszin több felé láttam szabadon gránátalmát takarás nélkül, igaz termést még nem.

2004-ben vettem egy dísz változatot is, ez viszont takarás mellett az elmúlt 2 télen szinte tövig visszafagyott.

 

1. kép október végén az érett termésekkel

2. kép még augusztus elején a növekvő termésekkel.

 

 

termés októberben

 

gránátalma augusztusban
bombaba Creative Commons License 2006.05.15 0 0 752
A porzón kb a 3. évben már lehet virág, a termőn egy-két évvel később. Persze ez lehet fajtafüggő is, de ezekről a 'hagyományos'-akról azt mondják, 4-5 év alatt fordul termőre. Addig türelem és épitgesd neki a támrendszert folyamatosan. (Egy év alatt 3-4 métert nőhet.)
Előzmény: Taxus (748)
Flanell Creative Commons License 2006.05.15 0 0 751
Nahát! Eddig még nem láttam olyan gránátalmát, amit teljesen fagyálló volt. Honnan vetted? Hány éves korában termett először? Mekkora termése van?
Előzmény: Taxus (750)
Taxus Creative Commons License 2006.05.14 0 0 750

A takart füge mellett 3 éve élő gránátalma viszont takaratlanul sem fagyott vissza, tavaly már hozott egy csomó termést. Jelenleg így néz ki:gránátalma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Diospyros csak 10-15 cm-t fagyott vissza, igaz ezt takartam, most kb 160 cm-es és idén már 25-30 cm nőtt némelyi ága.

 

 

 

Diospyros
Taxus Creative Commons License 2006.05.14 0 0 749

A 4 db fügém (barna, lila, "Babits" és kanári) elég csúnyán visszafagyott, úgyszolván tövig, pedig erősen takartam, gyékény, faforgács, levél, tetején fólia. Az elmúlt 4 évben mindig tövig fagyott, mindig erősen takartam, nem tudom mikor lesz nagy füge belőlük? Pedig a környékünkön előfordul tekintélyes méretű bokrok is.  4-ből 2 védett helyen kerítés, ház mellett déli oldalon van.

Így elfagynak a legfinomabb és legnagyobb első termések is.

 

"Kanári" füge

 

 

"Babits" füge
Taxus Creative Commons License 2006.05.14 0 0 748

Tavaly ültettem egy kivit, olyan hagyományosat fiú, lány külön, a telet nagyon jól bírta, csak cm-eket fagyott vissza, hihetetlen erővel megyindult. Mikor számíthatok termésre?

 

1. kép 3 hete április 21-én készült.

2. kép tegnap.

 

 

kivi áprilisban

 

kivi májusban
Flanell Creative Commons License 2006.05.13 0 0 747

Múltkor itt hülyeséget írtam pow-pow ügyben. (Hiába, régen volt tavaly.)

A virágok nem csak porzósak, hanem csak termősek. Porzót nem látok bennük, pedig már több, mint egy hete ki vannak nyílva, lett volna idejük előbújni.

Vannak még kinyílatlan virágok is, de szerintem azokban sem lesz porzó.

Ezek a virágok nem barnák, mint a Lovas-cikkben, hanem zöldek.

Amikor vettem tőlük, nem mondták, hogy nem öntermékeny, mert akkor nem is vettem volna meg.

totoro_hun Creative Commons License 2006.05.12 0 0 746
Rappaiék új honlapja napokon belül kész lesz: www.rappaikerteszet.hu
Flanell Creative Commons License 2006.05.11 0 0 745

Elkezdett hajtani a "fagyott" fügém.

Amikor láttam, hogy a talajközeli (hó alatt telelt) részek szépen hajtanak, az összes többi meg meg sem moccan, és a megvizsgált rügyek is halottak voltak, nekiestem a bokornak, és térdmagasságban mindent levagdostam. Nem tűnt élőnek vágva sem.

Erre ma látom, hogy szinte minden ágon végig ki vannak pattogva a rügyek. A hó alatt telelt részeken már 10 centisek a hajtások.

Flanell Creative Commons License 2006.05.08 0 0 744

Az én papaum is a Lovasoktól van.

Abonyban hideg, alföldi a tél, ha jól tudom. Gyöngyös meg, ha nem is vetekszik Péccsel vagy a budai hegyekkel, de elég enyhe éghajlatú. Magát a várost értem, mert 2 kilométerre délre már nem ilyen az éghajlat.

Előzmény: raiff (743)
raiff Creative Commons License 2006.05.08 0 0 743
Sziasztok. Hely szerint Füzesabonyban van, ezért kérdeztem flanellt mert Gyöngyös nincs messze. Szoktam nézni az országos hőtérképet a Mátra és a Bükk között egészen idáig betör a hideg északról. Egy hétig volt minusz 21-23 fok. A pawpaw-k közül egy Bene L. -tól van, egy a Lovas házaspártól.
Előzmény: Flanell (742)
Flanell Creative Commons License 2006.05.07 0 0 742

Az enyémnek nincs baja. (A fügén kívül semmi nem fagyott el.)

Van rajta vagy 15 bimbó, a két legnagyobb már elkezdett kifeselni.

5-6 éves lehet, de közel van egy nagy fenyőfához, és mert nem locsolom naponta, még csak ujjnyi vastag.

Takarni semmit nem szoktam, egyrészt mert lusta vagyok, másrészt meg, ha valami ki akar fagyni, inkább most fagyjon ki, mint több év munka után. Így csupa fagyálló növényem van...

A tiédnek a fajtájával lehetett baj.

 

 

Előzmény: raiff (739)
bombaba Creative Commons License 2006.05.07 0 0 741
Okulásunkra elmondanád, hogy az ország (vagy világ) melyik részén történt mindez, milyen fajta és mennyi idős növényekkel, milyen fekvésben, milyen minusznál? A paw-paw-t irtad, láttam.
Előzmény: raiff (739)
Zotyi75 Creative Commons License 2006.05.07 0 0 740
Kedves Flanell!

Lennél olyan kedves, hogy megírnád e-mailbe, hogy milyen növényeid vannak eladók, mennyiért adnád és mekkorák, termőek-e, vagy virágzóak-e. Elöre is köszi. Üdv: Zotyi
Előzmény: Flanell (726)
raiff Creative Commons License 2006.05.07 0 0 739
Sziasztok. A fagykáraim: kivi- 90%, datolyaszilva- 100%, paw paw- 100%. Mind betakarva kukoricaszár padlószőnyeg stb. Flanell, a te pawpaw-d megmaradt ? Az enyémeknek annyi. Kétméteres gyönyörű fák, 6 éve ültettem.Teljesen elvagyok keseredve.
totoro_hun Creative Commons License 2006.05.04 0 0 738
Megjött a 2 paw-paw om :)
Már méter körüliek, talán jövőre már teremnek is egy két szemet mutatóba.
( lassan ültetvényem lesz belőlük, nálam ott a 4 1 éves magonc, most meg a 2 újabb )


Flanell Creative Commons License 2006.04.29 0 0 737

Á, most már nem érdemes vele kínlódni, az új gyökereket mind letördelnéd. Nem olyan sok az a 40 centi, főleg, hogy olyan nagy gödröt ástál neki. Pár év alatt fel fog jönni a gyökere a felső, levegősebb és tápanyagdúsabb rétegbe, ásáskor mindig bele fox akadni. (Ha nem gyep van ott.)

Datolyaszilváról még nem láttam gyökérrajzot, de hasonló méretű és habitusú fa, mint egy erősebb növekedésű őszibarack vagy gyengébb alma, és ha jól emléxem, egy felnőtt őszi gyökértömegének fele 40 centi fölött van, 70 centi alá meg tán 10% megy. Almánál is legfeljebb 10 centivel mélyebbek ezek a határok.

Előzmény: GuMiSZu (736)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.04.29 0 0 736
Hi!

Akkor kiszedjem a fát és ültessem el sekélyebbre, még szerintem lehet, vagy hagyjam a retekbe?

Az oltás a föld felett 15-20cm-re volt és én ezt letoltam kb 20cm mélyre > így kb 40 cm-el van mélyebben a gyökere mint eddig volt?
locsolni direktbe tudom , a föld agyagos ...

kéretik minnél többen véleménytet nyílvánítani ..

Előre is köszi

Üdv Gumi
babett anyó Creative Commons License 2006.04.29 0 0 735
Most még lehet, hogy rajta van a fán a tavalyi mag, én is valamikor tavasszal szereztem. Ha ősszel gyűjtöd, ültetésig nem szabad meleg helyen tartani, mert tönkre mehet.
Előzmény: Encsi84 (734)
Encsi84 Creative Commons License 2006.04.29 0 0 734
:)Dejó, ezt nem is tudtam:). Ezen a nyáron,akkor én is lopok magamnak!:)Köszi az ötletet!!!Jó, hogy írtad!
Előzmény: babett anyó (733)
babett anyó Creative Commons License 2006.04.29 0 0 733
Akarom mondani, könnyű magról szaporítani, szinte mind kikel.
Előzmény: babett anyó (732)
babett anyó Creative Commons License 2006.04.29 0 0 732
Van nem messze egy nagy fa, arról loptam magot. Nagyon könnyen.
Előzmény: Encsi84 (731)
Encsi84 Creative Commons License 2006.04.29 0 0 731
Megszeretném kérdezni, hogy a selyemakácot hogy szaporítottad?
Előzmény: babett anyó (727)
Flanell Creative Commons License 2006.04.29 0 0 730

Igen, ez a szokványosabb, iparibb.

Gondolom, Rappainak már nem hajlik a dereka.

Előzmény: bombaba (728)
Flanell Creative Commons License 2006.04.29 0 0 729

A jujubák 30-40 centisek, tippem szerint jövő tavasszal már virágzanak, de legkésőbb nyár végén.

Cserébe főleg kivire vadászom, de biztos meg tudunk egyezni valamiben. Olyasmi érdekelne leginkább, ami már most gyökeres, vonaton szállítható, kintiként nem túl nagyra növő (kivéve, ha gyümölcstermő), mediterránként sokáig elvan max. 10 literes edényben és lehet teleltetni nem túl világos helyen, szobanövényként, ami viszonylag kis termetű és lehetőleg virágzós. Ha van egy kis időd, csinálhatnál egy felsorolást. A legérdekesebb növényekhez véletlenül szoktam hozzájutni, hogy "ja, még ilyen izé is van". Lehet emilben is.

És helyileg? Pl. a Keletibe megyek valószínűleg kedden délelőtt.

Előzmény: babett anyó (727)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!