Keresés

Részletes keresés

totoro_hun Creative Commons License 2006.05.19 0 0 781
Bombaba: Mi lotusszilva alanyra oltottunk. A vetés utáni évben már oltható méretű lesz ha elég nagy konténerbe vetetted. Éppen tegnap dicsekedtem, hogy miylen jól sikerültek az oltások, egy hete láttam utoljára őket ( apósomnál voltak), és most kimentem a szőlőbe, és mindkettő elpusztult. Apósom egyiket kiültette szabadföldbe, másikat nagyobb könténerbe. Szerintem az átültetés lehetett a gond :(
bombaba Creative Commons License 2006.05.19 0 0 780
Az első kérdésemre megtaláltam a választ, a második még érvényes.
Előzmény: bombaba (778)
bombaba Creative Commons License 2006.05.19 0 0 779
Ez felettébb érdekes, ahhoz képest, hogy a terebess-leirás szerint 'a virág himelőző', azaz először a porzók jelennek meg, és azután a bibe.
Kiváncsian várom a fejleményeket.
Előzmény: Flanell (775)
bombaba Creative Commons License 2006.05.19 0 0 778
Elmondanád röviden, mi az a chip-szemzés?
Meg hogy mennyi idő alatt fejlődik magból oltható db.
Köszi.
Előzmény: totoro_hun (771)
Flanell Creative Commons License 2006.05.19 0 0 777

Nekem a datolyaszilváról nem tudta egész meggyőzően állítani, hogy olyan, mint amit kértem.

Mint mikor a piacon árul valaki egyféle paprikapalántát, és mikor mondom, hogy milyen fajtát keresek, akkor megörül, hogy ez pont olyan.

Előzmény: Taxus (776)
Taxus Creative Commons License 2006.05.18 0 0 776

Hát az a helyzet, hogy nem tudom, ők két félét árulnak, de az az érzésem, hogy sokszor nincs annyi növényük, mint amit a katalógusban felsorolnak. Adják ami éppen van. Lassan áttekinteni sem tudják a rengeteg változatot, és hogy melyiket hozzák el a megrendelőnek. Én bronzszínű, kisebb termésű korán termőre fordulót kértem,  de mikor átvettem kissé elbizonytalanodott Rappai úr, azt mondta, hogy termő. Viszont a termés mérete alapján lehet a másik is, az aranysárga gyümölcsű nagyobb, ökölnyi méretű. Hát ez nem az a pontos meghatározás!

 

Flanell Creative Commons License 2006.05.18 0 0 775

A paw-paw-val kapcsolatos dolgok egy része ezennel ünnepélyesen visszavonva.

A legelőször kinyílt virágban megjelentek a porzók. A bibe már nem tűnt valami fittnek, de a következő 3 virág bibéjére kentem port. Hátha lesz belőle valami így saját porral is.

Pl. a Cacanska lepotica nevű szilva önporzóságáról is ellentmondanak egymásnak a szakkönyvek, esetleg itt is lesz valami eredmény.

Tavaly lepotyogtak a virágok a porzók megjelenése előtt, azt hittem, azért hullottak le, mert elvirágoztak porzó hiányában.

Még egészen kicsi bimbó is van a fán.

Flanell Creative Commons License 2006.05.18 0 0 774
Rappai honlapján kétféle normál gránátalma is van. Ez a nagyobb, ami nem olyan korán fordul termőre?
Előzmény: Taxus (767)
kiwancsi Creative Commons License 2006.05.18 0 0 773
Taxus Creative Commons License 2006.05.17 0 0 772

Az jó lenne, bár már egyszer jártam Lovaséknél sok évvel ezelőtt, de akkor épp nem nagyon árultak dolgokat, és már sem cím sem telefon nincs meg.

Úgy olvasom a topikban, hogy árulnak növényeket is. Honlapjuk nincs esetleg?

 

 

Előzmény: totoro_hun (771)
totoro_hun Creative Commons License 2006.05.17 0 0 771
A datolyaszilvát sima chip szemzéssel, kora tavasszal, a nedvkeringés megindulása elött kell oltani. Mi két kis fát oltottunk március 20 körül,a Grifi-től kapott ológallyakkal, és mindkettő gyönyörűen megeredt.
A pawpaw kérdéshez nem tudok hozzászólni, az biztos hogy az első egy két évben félárnyék kell neki, de utána viszont már a napon érzi jól magát. Ha kell megadom Lovas emailcímét és megkérdezheted tőle.
Taxus Creative Commons License 2006.05.17 0 0 770

Elgondolkoztam a paw-paw (Asimina triloba) ültetésén, de visszarettent, hogy 2 növényt kell ültetni, vagyis 2 fát, ennyi helyem nincs, a kézi beporzás, de különösen a nyirkos talaj, párás levegő. Igaz ez? Nálam száraz homokos talaj van és igen száraz a levegő is, bár sokat locsolok mégis, még a mezei (erdei) mogyoró is szenved évről évre kisebb lesz, ellentétben a gránátalmával, a fügékkel és yukkákkal ezek virulnak.

 

PjotrP Creative Commons License 2006.05.17 0 0 769

Jó napot mindenkinek!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy a datolyaszilvát vagy khakit mikor érdemes beoltani

(hónap) és milyen módszerrel? Kb 10 éves bő termő 3-4m magas magról kelt az alany. A válaszokat előre is köszönöm.

 

PjotrP

Flanell Creative Commons License 2006.05.16 0 0 768
Valamit ki kell vágnom vagy le kell bontanom, hogy legyen helyem egy ilyennek...
Előzmény: Taxus (767)
Taxus Creative Commons License 2006.05.16 0 0 767

A termése egyszerűen megérett és ettől repedt fel októberben, állítólag hazájában ha teljesen megérik szétpukkan, ezért nevezték el gránátalmának ha jól tudom.

Mérete ekkora a tenyeremben jó nagy, nekem a tenyerem is jó nagy. A kép október 21-én készült mikor az utolsó terméseket leszedtem.

 

Termés októberben
Előzmény: Flanell (760)
bombaba Creative Commons License 2006.05.16 0 0 766
Hát igen, egy másik fajta 3 éves kiviből a porzós már tavaly, 2 éves korában virágzott, az egyik termősön pedig meglepetésre van néhány virág. A 33-tól messze van. De legalább a remény él, hogy talán megkóstolhatom. A tápanyagon meg a vizen kivül azért fajtafüggő is (szerintem).
A koktélkivi (a kis kopasz) meg a kis szőrös hamarabb nyújt sikerélményt, mert már a második évben terem.
Mikor és milyen formában tápozod a kiviket?
Előzmény: grifi (765)
grifi Creative Commons License 2006.05.16 0 0 765

Nálunk az egyik termős kivi már a 3. évben virágzott, (33 db gyümölcs volt rajta), a másik most, a 4. évben hoz virágot. A porzósak a 3. évben mindig virágoztak.

Tápanyag kell neki, és sok víz.

Előzmény: Taxus (748)
Flanell Creative Commons License 2006.05.15 0 0 764

Olyan nagyítóm van, hogy rákattintottam a képre. :)

Az enyémnek a szirmai nem ilyen cirkalmasak.

Bibéje van, csak porzók nincsenek. Az a gömbölyű rész megvan, lehet, hogy majd lesz virágpor is. Tavaly nem volt, mert lehullott az összes.

A bibe nem 4 ágú, hanem csak 2.

Előzmény: bombaba (763)
bombaba Creative Commons License 2006.05.15 0 0 763

Hát telefonnal tényleg nem egy nagy látvány a virág...
A fentit a netről szedtem, ha van nagyitód, nézd meg a virágot. Elvileg most, ilyen barnás-lilás szinben van kinyilva, a fenti képen elég jól látszik a porzó meg a bibe.
Ha nincs benne bibe, akkor sose nem lesz belőle semmi. Sajna. Pedig egészen kedvet kaptam hozzá, olyan jókat irnak a gyümölcsről. Az a fránya keresztporzás azért problémás, ha a virág komplett, akkor is.
Előzmény: Flanell (762)
Flanell Creative Commons License 2006.05.15 0 0 762

Telefonnal sajnos nem tudok jobbat.

Viszont a 708-ban van egy link, nem rákattintós, de ha beviszed a google-ba, akkor műxik.

Az enyém is hasonló, csak nincsenek benne porzók. Lehet, hogy ezután jönnek ki. Viszont tavaly ilyen állapotban potyogtak le a virágok, nem várták meg a porzókat.

Már vagy 10 napja ki van nyílva a barna.

Előzmény: bombaba (761)
bombaba Creative Commons License 2006.05.15 0 0 761
Nem tudnál fotót feltenni barna meg zöld virágról?
(A papau beporzás-leirást a 716-ban én másoltam be, de még sosem láttam a virágot és érdekelne. A leirás szerint egy virágban van a porzó és a termő is. Az elmúlt pár év alatt megtanultam virágokat szexálni, mint a japánok anno a csirkéket a keltetőkben. A citrusoknál, kivinél már egész jól megy nekem.)
Előzmény: Flanell (758)
Flanell Creative Commons License 2006.05.15 0 0 760

Mitől repedt meg a termés? Szárazság utáni eső? Jó nagy, ha jól látom.

 

A datolyaszilva ekkora korában már teremhet. Ha idén nem, akkor jövőre.

Előzmény: Taxus (753)
Flanell Creative Commons License 2006.05.15 0 0 759

A datolyaszilváról nem tudsz egy fényképet csinálni?

Nálam a fiatal levelek pöndörödöttek, aztán kisimulnak. Meg most kimentem megnézni, és levélsodró hernyókat találtam rajta.

Előzmény: totoro_hun (755)
Flanell Creative Commons License 2006.05.15 0 0 758
Új fejlemények a papauvirág-fronton: a legelsőként kinyílt virág ma délutánra barna lett, mint a katolikus lapon látható. De porzónak még mindig nyoma sincs.
totoro_hun Creative Commons License 2006.05.15 0 0 757
Taxus: Valahol régebben idemásoltam egy hosszabb irást a fügéről. Abban irnak a takarásról is, szerintem az a legkorrektebb módszer. Nekem is minden évben visszafagyott amig kukoricaszárral állva hagyva takartam. Le kell dönteni, szalmával, kukoricaszárral takarni, ha egy kis földet is teszel rá akkor meg már tuti biztos nem lesz gond. Csak ne felejtsd ki a patkánymérget is alóla mert az egerek körberágják a kérgét.
kiwancsi Creative Commons License 2006.05.15 0 0 756

 

A gránátalma beérett szára fás. A fügéé más struktúrát mutat. Talán nagyobb a víztartalma. Ha megnézed ritkás, szivacsos a belseje.Amúgy nem értem, mert az én fügefám csak idén szenvedett a fagytól, mert nem tudtam már jól takarni. Az első években nádfonatot tettem köré, azt megtöltöttem avarral. Kb 6 éves, de az első tavaszon két szemre vissza kellett vágni. Idén a negyedik termő éve következik, de már öt éve is próbálkozott ősszel néhány gyümölccsel.

Előzmény: Taxus (750)
totoro_hun Creative Commons License 2006.05.15 0 0 755
Az mitől lehet, hogy a nagy datolyaszilvafámon a levelek nem akarnak rendesen beindulni. Össze vannak pöndörödve, mint a baracknál a levélfodrosodásnál . A frissen elindult hajtásokon növő levelek már normálisak, de a tavalyiakból csak kis pöndördött vackok lettek. Ahogy látom ezeken az ágakon virág sincs, csak a frissen beindult hajtásokon van néhágy bimbó :(
Paw-paw: Én direkt rákérdeztem Lovasra, hogy a magoncai biztosan teremnek e majd, de azt mondta hogy a paw-paw magnemes, ugyhogy biztosan. Meg hogy egy csomó helyen teremnek már.

Topictali: Van még valakinek kedve a zombai topictalihoz? Nekem 28-a vasárnap lenne az ideális időpont.
Taxus Creative Commons License 2006.05.15 0 0 754

Köszi, várom türelemmel a termést.

Remélem lesz elég helye, mert a gránátalma közelében 2 m-es kerítés előtt van, forró napos helyen.

A 2004 tavaszán ültetett diospyrostól is csak 1-2 év múlva várhatok kóstolót ha jól tudom.

Előzmény: bombaba (752)
Taxus Creative Commons License 2006.05.15 0 0 753

A termő gránátalmát 2003 tavaszán vettem Rappaiéktól, pontosabb fajtát nem tudok, mert csak termőként adták el. Azonnal el is ültettem, déli meleg napos oldalra fehér palakerítés elé. Itt nyáron kb. 50 fok van és izzik a homok, ami talajként funkcionál nálunk. Természetesen alá tettem marhatrágyát és tápoldatoztam. 1. évben gyorsan nőtt, télen takartam, 2. évbe (2004) virágzott, de nem kötött termést, ekkor már nem takartam télen, tavaly azután meglepetésre termett.

Nálunk Dunakeszin több felé láttam szabadon gránátalmát takarás nélkül, igaz termést még nem.

2004-ben vettem egy dísz változatot is, ez viszont takarás mellett az elmúlt 2 télen szinte tövig visszafagyott.

 

1. kép október végén az érett termésekkel

2. kép még augusztus elején a növekvő termésekkel.

 

 

termés októberben

 

gránátalma augusztusban
bombaba Creative Commons License 2006.05.15 0 0 752
A porzón kb a 3. évben már lehet virág, a termőn egy-két évvel később. Persze ez lehet fajtafüggő is, de ezekről a 'hagyományos'-akról azt mondják, 4-5 év alatt fordul termőre. Addig türelem és épitgesd neki a támrendszert folyamatosan. (Egy év alatt 3-4 métert nőhet.)
Előzmény: Taxus (748)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!