Keresés

Részletes keresés

morpet Creative Commons License 2001.02.08 0 0 1507
MarK Creative Commons License 2001.02.07 0 0 1506
Bocs, tényleg nem kötözködni szeretnék, de ez ismét a siralmas zenei felfogásodat tükrözi... Ákos remélhetőleg sohasem fog a közönség kénye-kedvének (v. ha jobban tetszik, ízlésének) megfelelően játszani, hanem a saját elképzeléseit, a saját magának tetsző ötleteket fogja megvalósítani, ami aztán v. tetszik vkinek v. nem. Legalábbis én úgy látom, hogy eddig eszerint cselekedett, de lehet, hogy tévedek, előfordul :).
A lényeg, hogy legalább a viszonylag "nagyobb nevek" ne hódoljanak be! Kis mértékben persze érdemes engedni a hatásoknak, hiszen nem élhetünk befogott füllel.
De ne az aktuális piac alakítsa a zenészt, hanem a zenész alakítsa a piacot. Szerintem. Sajnos itthon nem ez történik.
Üdv.
Előzmény: Chris Flower (1504)
clairvoyance Creative Commons License 2001.02.07 0 0 1505
Ákos nagyon elszállt magával. Jobb, ha minél kevesebbet szerepel. :-))
Chris Flower Creative Commons License 2001.02.07 0 0 1504
"Mit szólnátok hozzá, ha Ákos valamilyen műsorvezető lenne a TV-ben? Ti hol látnátok szívesen?"

Nem igazán tetszene, ha beállna a nagy showman-ok közé. Maradjon csak a zenénél. :-)
Egy stúdiónapját azonban szívesen megnézném. (Szakmai ártalom)

Egyébként most jutott eszembe, hogy mekkora marketing lehetőség is rejlik egy ilyen fórumban.
Gondoljatok bele, hogy az érintett előadó váltani akar, de nem tudja igazán mit is vennének tőle szívesen. Mit tesz ilyenkor. Egy aktuális fórumon valamilyen nick-el bejelentkezik, feldobja a témát, aztán lehet hátradőlni és figyelni. Néhány nap alatt meg van a válasz. És nincs hatalmas kidobott pénz közvéleménykutatásra, nincs rossz elképzelés, a közönség azt kapja az arcába, amit szeretne. És közben boldog, hogy milyen jó, hogy kitalálták mit akar, mit szeretne. Hát nem óriási? :-)

Üdv: Chris Flower

Előzmény: Trixy (1501)
Oberic Creative Commons License 2001.02.07 0 0 1503
Otthon a kisfiával. :)
Ákos asztala maradjon az alkotás. (már ha lenne közöm hozzá...)
Előzmény: Trixy (1501)
_Zoltán_ Creative Commons License 2001.02.07 0 0 1502
Most így hirtelen elképzeltem a TV-Híradóban bemondóként...:-))) Szerintem eszméletlen lenne!
Előzmény: Trixy (1501)
Trixy Creative Commons License 2001.02.07 0 0 1501
Mit szólnátok hozzá, ha Ákos valamilyen műsorvezető lenne a TV-ben? Pl. valamilyen könnyűzenei - vetélkedő műsorban lenne házigazda, amolyan Kifutó jellegű műsorra gondoltam. (tehetség kerestetik) Vagy magazin jellegű műsorba is el tudnám képzelni. Bár, ha jól emlékszem vendégként szerepelt már valamilyen Vágó által vezetett vetélkedőben többször is, talán az Esti Broadway-ban. Ugye?
Ti hol látnátok szívesen?
Oberic Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1500
Igen, így is igaz. :)
Valahol mindenkinek ugyanazt jelentik, csak más-más néven nevezzük. (Jó látni, hogy hasonlóan érzed.)
Előzmény: Szigi101 (1499)
Szigi101 Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1499
Karcolatok: Szerénység
Test: Lendület
Indiántánc: Zenit, ragyogás
Beavatás: túlérettség
Ikon: Pusztulás
Hűség: Újraéledés (zökkenőkkel)
Előzmény: Oberic (1498)
Oberic Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1498
Az én jellemzésem inkább tartalmi.

Karcolatok: Köszöntés, ébredés (ébresztés)
Test: Megmutatkozás, hang
Indiántánc: Hívás, várás (varázs)
Beavatás: Összegzés, elmélyülés
Ikon: Nyitás, lendületvétel
Hűség: Mozdulat, óvatos mozdulat... (indulat)

Hozzáfűzve:
- Elfogult vagyok.
- A legjobb jellemzés maga az albumcím.
- Ez is csak egy vélemény.

trend Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1497
Karcolatok: a legemberközelibb
Test: a Karcolatok folytatása, kifinomultabb dallamok, talán a legegységesebb
Indiántánc: néhol üres
Beavatás: üres, az elöző folytatása
Ikon: a legüresebb. Mintha csak magának írta volna, önismétlések
Hűség: kisérletező, önmagát ismétlő (mintha már nem lenne mit mondania)
Előzmény: MarK (1496)
MarK Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1496
OK, ilyet úgyis éppen most írtam a DM topicba... :))
Karcolatok: útkereső, egysíkú
Test: irányadó, erőteljes
Indiántánc: a legklasszikusabb
Beavatás: sokszínű, mégis összefogott
Ikon: a legművészibb, legjobb
Hűség: kisérletező, de egyben "visszanyúló" is
morpet Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1495
Vagyis szerintem Szigi ezt AKARTA kérdezni. (Én nem beszéltem vele erről, szóval nem tudom biztosan.)
Előzmény: morpet (1494)
morpet Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1494
Én el tudom képzelni, hogy nightwish-nek tényleg ez a véleménye Ákos lemezeiről, akkor pedig a kérdésre válaszolt. Támadás, hurrogás az lett volna, ha ilyet ír: "ki mondta neked, SDzigi, hogy Ákosnak vannak TELJES ÉRTÉKŰ albumai?", vagy hasonlók. Nightwish válaszában véleményét mondta el, ez szerintem teljesen korrekt, mégha más is mint a tied.

Egyébként Szigi szerintem nem is ezt kérdezte. Hanem azt, hogy egyenként jellemezzétek 1-1 szóval Ákos albumait.

Előzmény: Trixy (1492)
nightwish Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1493
Ne gyerekeskedj! :)
Előzmény: Trixy (1492)
Trixy Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1492
Az mindegy, de nem is mondtam, hogy arra vonatkozik. De a magatartásod annyira tipikus! Gyerünk, támadjunk, hurrogjunk, ellenkezzünk...stb!
Előzmény: nightwish (1490)
withe Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1491
kicsit tul ertekeled ákit
Előzmény: nightwish (1490)
nightwish Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1490
Itt most Ákos lemezeiről van szó, nem arról, hogy mit gondolsz arról, hogy mit gondolok Ákosról.
Előzmény: Trixy (1489)
Trixy Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1489
Az egoistával egyet értek, de szerintem ez nem kifejezetten negatív kritika! Én biztos vagyok benne, hogy többre vagytok képesek! Gyerünk fiúk hurrogjátok tovább Ákost! 2-en együtt ennyire vagytok képesek!? Istenem, ez szánalmas! Hajrá nightwish, ennél biztos tudsz jobbat!
Előzmény: MarK (1488)
MarK Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1488
Hatásos zene és szöveg.
Előzmény: Szigi101 (1484)
nightwish Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1487
Két szóval:

túlértékelt, pózoló

Előzmény: Szigi101 (1484)
A Broken Frame Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1486
1 szó? Hmmmm...
EGOISTA? ÁLSZTÁR?
Vagy... megvan!
BEETETÉS!
Előzmény: Szigi101 (1484)
Trixy Creative Commons License 2001.02.06 0 0 1485
Hú! Erről már én is folytattam éjszakákba menő vitákat a barátommal, ugyanis ő ki nem állhatja Ákost. Szerinte sem verset nem tud írni, sem énekelni nem tud. Na hát gondolhatjátok, nekem ez mennyire esik jól, úgyhogy rengeteget vitázunk emiatt. Van is közöttünk egy hallgatólagos megállapodás, hogy kölcsönösen tiszteletben tartjuk egymás véleményét, és egyszerűen nem beszélünk róla! Amúgy ne gondoljatok róla rosszat, nagyon értelmes, okos ember, csak a zenéhez nem ért!! :)))
De hogy visszakanyarodjak a feltett kérdéshez, szerintem a magyar nyelvben nincs olyan szó, ami egy 10-12 éves zeneszerzői-versírói munkásságot hitelesen átfogna, jellemezne. De azt hiszem jelzőket lehet rá találni, mint pl. zseniális, meghatározó, mindig megújuló, lendületes, kihivó, arrogáns, szemérmetlen...stb.
Végülis mire jutottatok a barátaiddal?
Előzmény: Szigi101 (1484)
Szigi101 Creative Commons License 2001.02.05 0 0 1484
Egy baráti társaságban lefolytatott beszélgetés vitt rá arra, hogy rákérdezzek itt valamire, ami engem nagyon érdekel (remélem mások sem fogják érdektelennek tartani).

Tehát:
Ha EGY (max két) szóval kellene jellemezni Ákos teljes értékű stúdióalbumait (Karcolatok, Test, Indiántánc, Beavatás, Ikon, Hűség), akkor Ti hogyan jellemeznétek őket? Várom a válaszaitokat! :-)

Előzmény: Chris Flower (1483)
Chris Flower Creative Commons License 2001.02.05 0 0 1483
Hahó emberek

Eltününk?

Chris Flower Creative Commons License 2001.02.01 0 0 1482
Az előző hozzászólás egyik sorában helytelenül lett begépelve egy szó (késő van..)

Tehát helyesen: Akit megérint az adott ELŐADÓ stílusa, zenéje...

(Csak mert szeretem a tiszta munkát)

:-)

Üdv: Chris Flower

Chris Flower Creative Commons License 2001.02.01 0 0 1481
Kedves Nightwish

Olyan ember nincs, aki mindenkinek szimpatikus lenne, pláne úgy, hogy olyan dolgokkal foglalkozik, ami nagy nyilvánosság előtt zajlik.
Egy előadónak többet kell nyújtania mint egy átlagembernek, és ezt a befogadó réteg különböző módon értékeli. Akit megérint az adott elődó stílusa, zenéje, szövegei, az valószínűleg elismeri, akit pedig nem, az úgyis negatív véleményt fog alkotni. Egyszerűen ennyi...
Ez így működik.

Ákos dalszövegeit az értelmezi versként, aki ismeri tényleges verseit (néhány kötetecske), mert hogy azok is vannak ám...

Maradok legnagyobb tisztelettel, az értelmes véleménycserék reményében: Chris Flower

Előzmény: nightwish (1480)
nightwish Creative Commons License 2001.01.30 0 0 1480
kárhogy is számolom, már legalább ketten vagyunk ebben a topicban olyanok, akiknek valami baja van Ákossal! :)

Mátéffyt meg ne cikizd, elég érzékenyen reagál ilyesmire, tudod, harmincöt éves, magyar-történelem szakos tanár, Ákos-rajongó, muveit versként olvassa o meg a fél tanári kar; sikerült bemutatkoznunk egymásnak így a neten keresztül, csak mondom, mire számíthatsz!

Előzmény: Gery CyberJunkie (1477)
Gery CyberJunkie Creative Commons License 2001.01.30 0 0 1479
Mikor is?

Az IKON BS koncert után volt egy kisebb turné, de akkor már játszottak egy újabb számot a rádióban (na hol: Danobius) Keresem az utam? Na, akkor már nem volt a régi bennem a lelkesedés.

Ha ez Neked tényleg fontos...

Előzmény: Szigi101 (1478)
Szigi101 Creative Commons License 2001.01.30 0 0 1478
Mikor csalódtál egészen pontosan Ákosban?
Előzmény: Gery CyberJunkie (1477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!