Keresés

Részletes keresés

Dr. Lecter Creative Commons License 2000.12.14 0 0 375
Kedves Iván Gábor!

Tisztelettel kérlek, hogy a freemail-es postaládámba több kéretlen levelet ne küldjél. Ha munkásságodra kíváncsi leszek, majd beleolvasgatok a topicjaidba.
Megértésedet köszönöm.

Dr. Hannibal Lecter

MaceeLacee Creative Commons License 2000.12.14 0 0 374
De most, hogy egymással szemben álltok tükörrel kezetekben, ugye nem keditek részletezni, ki milyen tükörképeket lát :)

Kedves Gábor!

Nem akarom érdemeid csökkenteni, de a bizonytalankodók meggyőzése és a fanatikusok meggyőzése teljesen más dolog.
Természetesen segítene az előbbiek csoportjának egy nyilvános leleplezés, de nem feltétlenül szükséges, bőven elég ha a 'feltaláló' munkásságára vetnek egy pillantást és elgondolkodnak.

Jól értettem ki egyik hozzászólásodból, hogy szabadalmi védelmet kapott a kerék?
Hát akkor ott se egy 'Einstein' bírálta el a kérelmeket :)

Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 373
colonel Cathcart-ba bújt Vassy Zoltán!

Hát akkor köszönjük, hogy szórakoztatsz benünket.

Én pedg a tükörtartónak mutattam meg milyen a tükörképe tükörtartás közben.

Van még egy jó pár tükröm.

Előzmény: Törölt nick (372)
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 371
colonel Cathcart-ba bújt Vassy Zoltán!

A Vassynak nem válaszolnia kellene, hanem itt megjelennie és azt írnia, amit írnia kellene.

Csakhát mivel te vagy Vassy Zoltán nick is, igy most eljátszod a nemtudom én mit is kaptamot.

Ha ez nem igy lenne, akkor nem szeppentél volna meg, hanem folytattad volna amit eddig is csináltál.

Hát hol is van az az igazi felkészültséged, meg a megmutatjuk neki ezt, azt, meg amazt???

FELSÜLTÉL / MEGINT

Előzmény: Törölt nick (370)
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 369
Kedves Fórumolvasók!

Gondolom már Ti is nagyon unjátok colonel Cathcart-ba bújt Vassy Zoltánt ezért most küldtem egy e-mailt Vassynak.

Tehát most vagy történik valami, vagy nem.
A logikai hurkon szerint teljesen mindegy.

Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 367
colonel Cathcart, Vassy Zoltán!

Természetesen ez csak úgy lehetséges, ha a moderátor is velem együtt védi Fülöp úrat.)))))

Vagy esetleg a moderátor is én vagyok?)))))))

Szerintem a Zyx hozzád intézet szavaira kellene inkább reagálnod. Vagy azért nem teszed mert szerinted Zyx is én vagyok és ő is védi Fülöp úrat? ))))))

Előzmény: Törölt nick (366)
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 365
Mit Tudhatunk eléggé biztosan Egely vitalitásmérőjéről; avagy

--------------------- A VITA ÖSSZEFOGLALÁSA 2000.XII.14-én -----------------------

az én szemszögemből;

1. Nem önálló ötletre alapul, az USA-ban korábban forgalomba került hasoló szerkezet Energy Wheel néven 1980-ban. Tehát Egely legfeljebb újítónak mondhatná magát feltaláló helyett, mivel nem talált ki egy elveiben új szerkezetet, csak kényelmesebbé tette a működtetését.

2. Egely (Zyx szerint sem) nem végzett semmiféle kontrollkísérletet a kerékkel a hőhatás vizsgálatára. A vízforgatásos eredményeit tekinti a kerékre is igaznak. Hát a kettő nem úgyan az.

3. A parajfalók 1998-ban végeztek kisérleteket a hőhatással kapcsolatosan és az eredményes volt, tehát a kerék csupán hőhatások és áramlások miatt is forgásba jött. Ez 2 ford/perc értéket jelentett húzatmentes környezetben.

4. Egely 6 fordulat/perc, vagy 100%-os értékben adta meg az átlagember átlagos vitalitásszintjét. Egely a készüléket objektív mérőműszernek nevezi. A vitalítás-, bio-, életenergiák mérését felváltva használja az objektív mérőmüszrére.

5. Egely elismer az Élet és Tudományban egyértelműen a Parajfalók hatására, egy 33%-os hibaszázalékot hő hatására az átlagos 6 ford/perc értékhez viszonyítva a műszerén.

6. Bebizonyosodik, hogy a kerék nem mőködik, ha bármilyen szilárd anyaggal búraszerűen körülveszik. Ezt Egely is elismeri.

7. Bebizonyosodik, hogy az emberi kéz hőeloszlása nem homogén, hanem akár 8 celsiusfok hőkülönbségek is lehetnek rajta.
könyvre való hivatkozás: János Boczán dr M.D.;New Concepts Concerning the Test of Fitness for Driving 1986

8. Bebizonyosodik, hogy stresszes emberek kezén nagyobbak a hőkülönbségek.
könyvre való hivatkozás: János Boczán dr M.D.;New Concepts Concerning the Test of Fitness for Driving 1986

9. Bebizonyosodik, hogy a kereket eltérő hőmérsékletre felmelegített kölönböző tárgyakkal is(két vasaló) az átlag embei értéken azaz 6 ford/percen meg lehet forgatni. Ezt bárki kipróbálhatja.

10. A kerék mindig abba az irányba forog, amerre a körülötte lévő levegő áramlik és sohasem ellenkezőleg. Ha a kereket rögzitjük a levegő akkor is áramlik, tehát nem lehetséges fordított ráhatás. Ezt is bárki kipróbálhatja.

11. Gyúrmában tárolt hő képes nagy értéken megforgatni a kereket, amikor már semmi élő nincs a közelben. Ezt is bárki kipróbálhatja. Korábban itt leírtam, hogyan kell megtenni.

12. Bebizonyosodik, hogy sokan akkor forgatták a legnagyobb értéket a kereket, amikor betegek voltak. Pl: Gráff Zoli hozzászólása

13. Évtizedes gyakorlattal rendelkező, nyugodt pszichológiai szakembereknek nem akart forogni a
kerék. Egy Egyely kerék forgalmazó cég vezetőjének levele alapján.

14. A kereken közben módosításokat végeztek igy 24 ford/perc helyett 36 ford/percet is tud már mérni. Az átalakítás lényege, hogy szabadabbá tették a levegő áramlását a tárcsa körül, annak magasabbra való helyezésével az alaplapjától.

15. A mozgó levegő az a legésszerübb anyag ami a kereket forgatja és nem tud áthatolni semmiféle tömör buraszerű anyagon a kerékhez.

16. A tenyér izzadása és hütése miatti légmozgás is szerepet játszhat a forgás létrejöttében. Az egyik hozzászóló kísérletei alapján.

17. Emberi test közelségére mozgást végző szerkezet megnevezéssel a Szabadalmi Hivatal 1999.12.22-én, 10 év kérelem útán 217 477 lajstromszámmal találmányként bejegyzett egy szerkezetet. Ezt feltalálói tevékenység hiánya, vagy már létező találmány okokkal a Szabadalmi Hivatal jogi osztálya szerint kérelemmel semmissé lehet tenni.

18. Egely György és ((Paulinyi Tamás)) nem tudja megvédeni "találmányát". Az általa/uk említett bio/élet/vitalítás energia mérési jegyzőkönyveket nem teszik sem itt, sem tudomásom szerint máshol közzé..

19. A hőelmélet elegendő a Egely bio/élet/vitalítás elméletének az elvetéséhez, viszont nem ad teljes magyarázatot egyenlőre a kerék mozgására, amely egyébként is rendszertelen és semmiképpen nem lineális. Persze itt az is fontos lehet, hogy a hő nem csak hőátadással, áramlással terjed, hanem sugárzással is. Tehát ha a környezet hősugárzásait is vizsgálnánk talán még kissebb lenne a hiányzó rés. Továbbá a tenyér izzadása, párolgása és hütése is befolyásoló tényező lehet. A kerék egy idő utánni lelasulására a hőkiegyenlítődés lehet a magyarázat.

==============================================================================

Szerintem a fentiekből a következő következtetéseket lehet levonni;

I. A kereket a levegő mozgatja, illetve mozgó levegő nélkül a kerék sem forog.

II. Az Egely által megadott vitalitástáblázat téves

III. Az Egely által megadott összefüggés a vitalitás és a kerék forgása között nem állandósítható, mert rendszertelen, de ezen rendszertelenségen túl is inkább fordított, mint amit megadott. Tehát a stresszes embereknek nagyobbak a kezén a hűkülönbségek és ezért nekik forog általában gyorsabban a kerék és nem a nyugodtabbaknak. Tehát az Egely kerék egészség helyett inkább betegségre ösztönzi használóját.

IV. Egely György nem mondhatja magát feltalálónak a 217 477 lajstomszámmal a Magy.Szab.Hivatalban nyilvántartott szerkezetnél.

V. Egely György képtelen érveket felhozni találmánya müködését illetően, és képtelen cáfolni az általunk felhozott ellentmondásokat.

===============================================================================

Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 364
Péter!

Erre hamarabb is rájöhettél volna, hogy itt semmi keresnivalód nincs.

Arra is hamarabb rájöhettél volna, hogy átlátok rajtad az első perctől kezdve.

A pénzre utalva pedig tényleg hasznosabb, ha azt orvosra költöd.

Előzmény: Kelemen Péter (363)
Kelemen Péter Creative Commons License 2000.12.14 0 0 363
Ez a vártnál is gyengébb volt Gábor, de nekem még 1 Ft-ot sem ér meg ez, hogy folytassam, a telefon pedig dárga...
Ebből az életben nem lesz értelmes vita, semmilyen szinten és semmiről, de nem is ez a cél.
Sajnálom az időt és a pénzt ilyenre pazarolni.

Így aztán további jó szórakozást az index olvasóinak...

Péter

Előzmény: Iván Gábor (359)
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 362
Kedves Fórumolvasók!

Itt a közleményekre kattiontva, bárko olvashatja a következőt;

"moderator adatok | e-mail 2000-12-12 23:06:21

Paradox nick jogait megvontam. Indoklás : a nick megvonásra kerül, ha valaki valamely, az Indexen már bejegyzett nickre hasonlító, megtévesztésre alkalmas néven jelentkezik be."

Előzmény: Kelemen Péter (356)
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 361
colonel Cathcart, Vassy Zoltán!

Még mindig nem vetted észre, hogy a Rath Vegh Istvan elveit továbbfejlesztettem és visszaforgattam rád?

Teljesen mindegy ki vagy, nekem igy is úgy is hasznot hajtottál, mert Vassyra jellemzően viselkedtél. Ha pedig nem Te vagy a Vassy, akkor már neki jelentkeznie kellett volna. Egyébként nemsokára fog is.

Felőlem nyugodtan lehet a Vassy, Egely után a Fülöp is szélhámos nem zavar. Én egy tudományosnak állított pívízít leleplező cikket lepleztem le és nem Fülöpöt védtem.

Itt az a probléma viszont, hogy az már kiderült, hogy a pivízet leleplezni akaró Vassy szélhámos. Ezután ki fogja neki elhinni, hogy esetleg ettől még a Pivíz is lehet szélhámosság. Szerintem senki. Talán majd ha időm engedi megvizsgálom azt is, hogy Tényleg szélhámosság-e a pivíz. Egyenlőre, most Egelyn és a Vassyn van a sor.

Előzmény: Törölt nick (357)
Zyx Creative Commons License 2000.12.14 0 0 360
Kedves Cathcart!

Nem tudom, hogy akarod legyőzni az IG-t, ha egyetlen szakmai érvet sem hozol fel soha, viszont többször kijelentetted már hogy amúgy egyetértesz vele, tehát akkor mi miatt is vitatkozol itt vele?

Ez a topik a kerékről szól, ha le akarod őt győzni, ahhoz igazolnod kellene a kereket és Egely állításait, ami ellentétes a véleményeddel.

Tehát kérdezem, mit szándékozol ez ügy feloldása érdekében tenni?

Előzmény: Törölt nick (357)
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 359
Kedves Fórumolvask!

Kelemen Péter hazugnak nevezett, ezért ennek az eldöntésére, hogy ki is itt a hazug idéznék egy itteni hozzászólásából;

Az első idézetet én írtam Kelemen Péternek

Kelemen Péter válasz erre | adatok | e-mail 2000.11.15 10:44 (171)

Kedves Gábor!

"Így nem nagyon szeretnék társakat, mert az csak bonyolítja a helyzetet a segítség helyett. "

Rendben van Gábor ez egyenes beszéd, akkor maradj meg magadnak.
Csak azt nem tudom, hogy honnan fogsz információkat kapni a jövőben, mert ennek a témának te is szerelmese vagy, akár tagadod, akár nem.

//////Továbbá javaslom olvassák el itt 154,161 és 163-as hozzászólásait a testen kívűli élményeit illetően és ennek összefüggébe hozását az Egely kerékkel.

Üdvözlettel: Iván Gábor


Előzmény: Kelemen Péter (356)
Zyx Creative Commons License 2000.12.14 0 0 358
Nem lehetne ezt abbahagyni végre és a kerék lehetséges működési mechanizmusára koncentrálni?

Engem se Cathcart se Paradox nem érdekel, a kereket mozgató hatás viszont igen.

Van valakinek ötlete, hogy a kerék forgása során tapasztalható teljesítménycsökkenést mi okozhatja?

Előzmény: Kelemen Péter (356)
Kelemen Péter Creative Commons License 2000.12.14 0 0 356
Látod Gábor!

Még jósolni is tudok, persze itt egyszerű volt.
Tudtam, hogy orvoshoz fogsz küldeni, ezért mondtam, hogy ne is írd le majd megfontolom.

A Paradox dumát nem veszem be. Te vagy Paradox, és ezek szerint belőled elég egy is.

Gábor visszanéztem a neked küldött leveleket, de ezekben szó nem volt könyörgésről, összesen két levelet küldtem neked, amelyben valóban ajánlottam, hogy kísérletezzünk együtt, de erre nem voltál vevő, így a második levelem ennyi volt.

Hát jó, te tudod.

Ez nem igazán könyörgés, de persze lehet, hogy neked már ez is annak számít.
A leveleimben pedig egyetlen szó nem esett testen kívüli élményekről, vagy álmokról, csak itt a fórumon volt róla szó....

Na, légy jó és ne hazudozz ennyit.

Péter

Előzmény: Iván Gábor (350)
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 355
Kedves Fóromolvasók!

Mivel colonel Cathcart azt tette közzé, hogy szerinte Iván Gábor és Paradox név mögött egyazon személy ír. (Ez egyébként nem igaz)

Nekem is jogom van közzé tenni, hogy szerintem meg Vassy Zoltán és colonel Cathcart név mögött egyazon személy ír.

Zyx Creative Commons License 2000.12.14 0 0 354
Ha a kerék forgása olyan triviális és könnyen magyarázható, kaphatnék választ a kérdésemre valakitől?
Előzmény: Iván Gábor (345)
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 353
Ez csak a vég kezdete. A helyes kifejezés: Agónia
Előzmény: Törölt nick (352)
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 351
"Tehát a népszerűség volt a célom"
helyesen
Tehát NEM a népszerűség volt a célom
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 350
Kelemen Péter!

Az origón a logikai hurok elméletemet teszteltem le, tehát azt, hogy hogyan győzhet egy ember vitában nagyon sok ellen. Működött és nyertem. Tehát a népszerűség volt a célom. Egyébként nagyon sok origóssal tartom a kapcsolatot és levelezgetünk. Az origón lévő beírásaimra is válaszolgatnak. Lásd Te kit, miért kedvelsz itt, vagy hasonló nevű topicot a 18+ rovatban. A Dallnokversenybe irott néhány versemet maga Darksoder dicsérte meg.

A Paradox megkeresett engem és a Te hozzá írott leveled is átküldte. Az indexen akart neked válaszolni, de állítólag a neve betű szerint hasonlít egy másik névhez ezért elvették tőle a névhasználatot. Irtam neki, hogy felrakom én a levelét, mint ahogyan ő is segített nekem, de azt irta, hogy nem érdekli már az egész. Paradox egyébként az ataisták honlapján való beírásom alapján talált rám és az indexre is. Egyáltalán nem zavar ha továbbra is azonosnak hisztek vele.

Péter veled meg az a helyzet, hogy magán e-mailedben könyörögtél nekem, hogy kisérletezzek, veled. Továbbá mindenféle testenkívűli és más zavaros pszichés élményeidről számoltál be. Ezek egyrészét nyilvánosságra is hoztad itt a fórumon is. Szerintem tényleg hasznosabb lenne, ha szakemberrel és orvossal beszélnéd meg ezen élményeidet és nem hoznád összefüggésbe az Egely kerekével, mint tetted. Sőt Te és az Zyx is a pszichés élményeiddel kivánta egyrészt bizonyítani az Egely kerék valamiféle fizikán túli működését.

Továbbra is pszichológus, vagy pszichiáter szakember felkeresését javaslom a számodra. Ebben nincs semmi rosz, mert azt is megállapíthatja , hogy nincsennek problémáid. Lehet, hogy csak azért szorongsz, mert azt hiszed, hogy problémásak lehetnek az állmaid. Lehet, hogy ezek természetesek és ettől meg is nyugodhatsz.

Üdvözlettel: Iván Gábor

Előzmény: Kelemen Péter (349)
Kelemen Péter Creative Commons License 2000.12.14 0 0 349
Szia Paradox Gábor!

"Bevallom most már el sem olvastam végig mit írsz és már nem is érdekel."

Azért szépen megköszönted ZYX-nek, hogy levakarta rólad a kellemetlen ellenfelet.
Hiába öröm neked segíteni.
Azt mondom, hogy egyszer és mindekorra tegyél pontot ennek a vitának a végére.
Csinálj egy pert a nyűgjeidből, és a bíró eldönti. Ide csak a végeredményt tedd bele és mindnyájan elfogadjuk.
Valószínű, hogy nem gondolkodtál még rajta, de ezt a vitát valamikor be kell fejezned. A paradoxos ötlet nem jött be, már szinte senki nem foglalkozik veled, és mindeki azt szeretné, hogy fejezd be. Az Origon létrejött "Te miért akadsz ki Iván Gábortól" topic nem azt mutatja, hogy túl népszerű lennél, még akkor sem, ha az ottani moderátor teszi a dolgát, és kimoderálta a nevedet a címből.
Nem tudom, hogy akarsz kiszálni, de gondolom, hogy győzni szeretnél. Most ismét volt egy lehetőséged, hogy győztesen elvonulj, de eszed ágában sem volt. Pedig csak akkor győzhetsz, ha egy alkalmas pillanatban felállsz és elnézést kérve mindenkitől, bejelented, hogy az egész csak egy anyaggyűjtő akció volt, és az emberek magatartását szeretted volna tanulmányozni....
Más győztes út számodra nincs, hatalmas felületet hagysz a támadásra mindenki részéről. Az meg, hogy kitérsz a válsz elől, és fikázol, ha kellemetlen a feltett kérdés, hát rád vall, de senkit meg nem győz.
Persze folytathatod is a gittrágást, amíg az index tárkapacitása bírja......
Tudod mit, ne is válaszolj, tudom, nem vagyok hiteles személy, éppen csak, hogy vissza bírod fogni magad, ignorálsz engem is, menjek orvoshoz, stb.
Jó megfontolom, de addig is:

Kellemes karácsonyt mindenkinek, így neked is.

Péter

Előzmény: Iván Gábor (343)
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 348
Tisztelt Fórumolvasók!

Ezúton és az külön e-mail útján is FELSZÓLÍTOM a Szkeptikusok Társaságát, hogy oszlassák fel saját magukat, mivel alapcéljaikkal ellentétesen cselekednek!
Üdvözlettel: Iván Gábor
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.14 0 0 347
Kedves Fórumolvasók!

A MaceeLacee hozzászólása nem szokatlan a számomra, hiszen teljes egészében megegyezik azon állásponttal, amit a magyar Szkeptikusok Társasága is közölt felém.

Ezt irta Macilaci; "A fanatikus bioenergia-hívőket, tudománygyalázókat és a csalókat pedig nem fogja egy tudományos alapú cáfolat meggyőzni. Gondolom ezt nem kell részleteznem miért." Nem is őket kellene tájékoztatni, hanem azokat akik nem tudják eldönteni, mert nem kaptak tényszerű téjékoztatást. Vagy csak egyszerűen még fiatalok. Az Élet és Tudományban megjelent cikk is mint el nem dönthető, rejtéjes szerkezetként ír a kerékről. Az Élet és Tudomány pedig ott van többnyire minden középiskola könyvtárában.

Egyébként az sem igaz, hogy a másik oldalon, csak fanatikus hívők lennének, hiszen magam is tagja voltam a Para-Kutatási Tudományos Társaságnak. Nagyon sok olyan embert sikerült meggyőznöm a Macilaci által meggyőzhetetlenek közzül, hogy az Egely kerék nem mérhet bioenergiát. Csak néhányat sorolok fel közülük; A Szellemi Búvárok Egyesületének vezetőjét, az Agykontroll alapítvány vezetőjét, a Para-Kutatási Tudományos Társaság volt elnökét, Kisfaludyt is már részben, itt a fórumon V. Lacit, aki előtte hitt a kerékben, stb

Viszont a Szkeptikusok Társasága pont az ilyen csalások leleplezése és a tudomány népszerűsítése miatt jött létre. A munkám segítése és támogatása helyett, viszont hátráltatást és negatív megkülönböztetésben részesültem még tagjukként is. Két hónapi tagság után ki is léptem közülük.

Talán akkor le lehetne vonni a következtetéseket és egy önfeloszlatással megszüntetni ezt a társaságot, tehát a Szkeptikusok Társaságát, vagy más néven Tényeket Tisztelők Társaságá, mivel már saját alapcéljával is ellentétesen cselekszenek.

Ettől függetlenül köszönöm Macilaci szavait, csak ezek a gondolatok jutottak eszembe róla.

Előzmény: MaceeLacee (346)
MaceeLacee Creative Commons License 2000.12.14 0 0 346
Várom már azt a NAGY LELEPLEZÉST, de szerintem nem fog az akkorát szólni, mint Iván Gábor gondolja. Sőt még egy kisebbecske botrány sem lesz belőle. Hogy miért?

Mert ilyen a világ.

Akit érdekel Egely munkássága, az már könyvei alapján pontosan besorolhatja az Egely-Wheel-t az azt megillető helyre.

Egely egyik könyvében igyekszik rábeszélni a kedves olvasóit, hogy egy még drágább könyvét vásárolják meg, mert abból pontos technikai leírást kapnak egy csodamasinára, mely megoldja minden energiaszükségleti gondjukat, sőt az emberiséget is rövid távon megmenti. Az értelmesebbje már itt jót nevet a 'kutatón' és a könyvből némi energiát igyekszik kinyerni egy exoterm folyamat során (mert energetikailag ez a leghasznosabb felhasználási módja).

Aki nem elég tájékozott vagy valami egyéb dolog (kíváncsiság, naivitás stb.) miatt arra a butaságra vetemedik, hogy ezek után megvásárol egy Egely-kereket, az vegye úgy, hogy ez volt a tanulópénz, mert egy doboz dominóval is jobban és értelmesebben eljátszadozhatott volna.

A fanatikus bioenergia-hívőket, tudománygyalázókat és a csalókat pedig nem fogja egy tudományos alapú cáfolat meggyőzni. Gondolom ezt nem kell részleteznem miért.

Hogy is hívják az olyan embert, aki haszontalan dolgokról valótlan tulajdonságokat állít és azokat pénzért árulja a hiszékenyeknek?

ui.: mindenképp megnézem a tv-ben a leleplezést, ha Iván Gábor a levágott kéz mellett szurkot és libatollat is visz a felvételre :)

Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.13 0 0 345
Kedves Fórumolvasók!

A Zyx azt akarta állítani rólam, mintha azt írtam volna, hogy a fordított hatás a keréknél rendszeres, állandó és lineálisan összefüggő. Pedig többször elhangzott tőlem és másoktól is hogy a kerék rendszertelenül mér.

Mivel ezt külön nem emeltem ki idáig ezért most nyomatékosítottam is a III. pontban.

Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.13 0 0 344
==============================================================================

Szerintem a következő következtetéseket lehet levonni az eddigiek alapján az Egely kerkről;

I. A kereket a levegő mozgatja, illetve mozgó levegő nélkül a kerék sem forog.

II. Az Egely által megadott vitalitástáblázat téves

III. Az Egely által megadott összefüggés a vitalitás és a kerék forgása között nem állandósítható, mert rendszertelen, de ezen rendszertelenségen túl is inkább fordított, mint amit megadott. Tehát a stresszes embereknek nagyobbak a kezén a hűkülönbségek és ezért nekik forog általában gyorsabban a kerék és nem a nyugodtabbaknak. Tehát az Egely kerék egészség helyett inkább betegségre ösztönzi használóját.

IV. Egely György nem mondhatja magát feltalálónak a 217 477 lajstomszámmal a Magy.Szab.Hivatalban nyilvántartott szerkezetnél.

V. Egely György képtelen érveket felhozni találmánya müködését illetően, és képtelen cáfolni az általunk felhozott ellentmondásokat.

===============================================================================

Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.13 0 0 343
Zyx!

Bevallom most már el sem olvastam végig mit írsz és már nem is érdekel.

Már unom, hogy állandóan hőzöngsz semmitmondó és önmagadnak is ellentmondó dolgokkal.Amit meg én irok azt igyekszed félremagyarázni.

Annyiszor kaptalak már valótlan állításokon, hogy nem vagy a számomra szavahihető személy. A most felsorolt dolgaidat sem hiszem el és nem is ellenőrzön le.

Sajnálom Zyx, de már, amit kérdezel azt sem hiszem el.

Maradjunk abban, hogy Te már kétszer ignoráltál engem, most viszonzásul én is ignorállak téged.

Üdvözlettel: Iván Gábor

Előzmény: Zyx (342)
Zyx Creative Commons License 2000.12.13 0 0 342
Ennek a válasznak nincs köze a kérdéshez. Nem is magyarázza meg azt.

Megismétlem a kérdést: A hőkülönség okozta levegőáramlás, mint a kerék forgásának magyarázata, milyen magyarázatot ad a forgatási teljesítmény drasztikus csökkenésére egy 10-í5 perces kisérlet során?

Erre nem magyarázat, hogy egy feltételezett bioenergia mit tud és mit nem. Nem ismerünk jelenleg semmiféle bioenergiát így a tulajdonságairól sem állíthatunk semmit sem. Az sem magyarázat, hogy levegő áramlik a kerék körül, ez természetes velejárója minden mozgásnak. Az sem jelent semmit, hogy szimulálni lehet e a jelenséget valami módon vagy sem. Itt elhangzott egy lehetséges magyarázat, melynek minden kérdésre választ kell tudni adnia.

Azonban felteszek még egy kérdést. Mi a magyarázata annak, hogy a kerék teljesen más és más fordulatszámot mutat ugyanolyan hőmérséklet és hőeloszlás esetén, ugyanolyan kisérleti körülmények között?

Példa:

I Kisérlet:

1. Kéz hőmérséklet 34 C. Különbség az ujjak és a tenyér között 1 C. Forgás 18 f/ perc

2. 10 perccel később ugyanaz a személy. Kéz hőmérséklet 34 C. Különbség az ujjak és a tenyér között 1 C. Forgás 12 f/ perc.

II. Kisérlet:

1. Első személy: Kéz hőmérséklet 35 C. Különbség az ujjak és a tenyér között 1,5 C. Forgatás 8 f/perc.

2. Második személy: Kéz hőmérséklet 35 C. Különbség az ujjak és a tenyér között 1,5 C. Forgatás 21 f/perc.

Ezek inkább azt mutatják, hogy nincs semmilyen kapcsolat a hőeloszlás és a forgás sebessége között.

Javaslom a kisérletek visszaigazolását és várom a választ a kérdéseimre.

Köszönettel
zyx

Előzmény: Iván Gábor (341)
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.13 0 0 341
Zyx!

Én ezt irtam összefoglalásomban: "Szerintem a fentiekből a következő következtetéseket lehet levonni;

I. A kereket a levegő mozgatja, illetve mozgó levegő nélkül a kerék sem forog"

Tehát a levegő a hőkülönbségek miatt (és sok más miatt is)áramlik, amit egy egyszerű föstölővel megfigyelhetünk. Ha a levegő mozgását bármilyen tömör anyaggal meggátoljuk a kerék körül, akkor a kerék nem forog. A bioenergiának valamilyen tömör anyagon át kellene tudnia hatolnia a kerékhez.

Azonkívül a kereket egy eltérően felmelegített lemezzel, vagy két eltérően felmelegített vasalóval is meg lehet forgatni.

Röviden ennyi.

Előzmény: Zyx (336)
Iván Gábor Creative Commons License 2000.12.13 0 0 340
colonel Cathcart V.Z.!

Most már tudjuk kivel azonosultál álnevileg, ha már az igazit nem mered használni. Illik rád.

Olyan dolgokra reagáltál és olyan dolgokra nem és éppen olyan időpontokban, ami alapján V.Z. lehetsz. Másnak nem fájnának ennyire a pívízes dolgok és nem csinálna miatta ilyen cirkuszt. Olyan informácoókat is írtál amit csak V.Z. tud és rá jellemző.

Srizoféniája pedig annak van, aki mindig azt hiszi, ha valamit írok a pivíz anyagösszetételét illetően, hogy ezzel Fülöpöt védem. Ez egy Fülöp mánia.

Továbbra sem idézted írásaimat, ahol szerinted a pívízet, mint gyógyító valamit védeném a Fülöppel együtt. Azért nem tudsz ilyet idézni, mert én soha nem is irtam ilyet. Ez csak a Te beteg elméd szüleménye.

Előzmény: Törölt nick (335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!