Ez a kérdés is mindig előjön, de most őszintén:
Te beraknál valakit a csapatba, aki úgy nyilatkozik, hogy
"Az olaszok sokkal jobbak, mi esélytelenek vagyunk, én pl. túl lassú vagyok ahhoz, hogy lefussak egy olasz védőt, örülnék, ha csak 2-3 góllal kapnánk ki."
Így nem lehet, kell, hogy legyen egészséges önbizalma egy válogatott játékosnak (persze olyan is van, akinek több van...), inkább az a baj, hogy ez a legtöbb esetben nem valódi önbizalom, csak szöveg.
A magyar válogatott és vezetői nem tanulnak a hibáikból.Továbbra is fogadkoznak nagymellénnyel,mintha mi sem történt volna.
Bozóky:"Abban bízhatunk, hogy az olaszok lesznek az idegesebbek, nem pedig mi, elvégre nekik van vesztenivalójuk."
Ekkora marhát.Biztos begörcsölnek az olaszok,mert 1 pontot kell szerezniük hazai pályán a "világverő" magyarok ellen.
Lisztes:"Néhány itthon játszó futballistának itt a lehetõség a bizonyításra, hátha éppen ott, Parmában fedezik fel a menedzserek."
:-)))))
Juhár:"Ebben komolyan hiszek, mint ahogy abban is, hogy nagy meccsre kényszerítjük majd az olaszokat. Lehet, hogy kezdõ leszek, de nincs bennem egy picike félelem sem."
A pályán majd kiderül...
Egyébként megfigyeltem,hogy a magyar játékosok,edzők(,és olykor még a média is)végleg elvesztik a realitásérzéküket a világhírű válogatottak elleni mérkőzesek előtt.Mint például júniusban,amikor sikeresen beetették az egész országot,mondván:ők bizony megverik a románokat idegenben.Most pedig az olaszokat fenyegetik.Csak tudnám,mire jó ez a kutyakomédia.
NS: Sebők Vilinek fontos feladatot szán Gelei a vb selejtezőn... én: remélem a vizespalackokat viheti a csapat után!!!
és 1 részlet:
"-Áldozatnak érzi magát? Ha netán igen, akkor nem tudom, miért éppen Sebõk Vilmossal tenne ilyet a sors...
- Erre a felvetésre nagyon egyszerû a válasz: néhányan külföldön játszunk, ott keressük a pénzünket, és az a legkönnyebb, ha a magyar futball jelenlegi helyzetéért minket tesznek felelõssé..."
hülyevili az eszedbe se jut te négyzetgyökér, hogy azért mert sza@rul játszottál????
Bizakodom egy tisztes helytállásban. Tudom, naiv vagyok.
Tulajdonképpen már annak is örülnék, ha nem állnák be védekezni, hanem támadó focit játszanánk.
Dvéri Zsolt helyett Böőr Zoltán kapott meghívót a válogatott keretbe.
Mint arról beszámoltunk, Dvéri Zsolt kisebb húzódással érkezett meg a válogatott gyülekezőjére, ezért Szilágyi doktor ultrahangos vizsgálatra küldte. Nos, a baj súlyosabb a vártnál, az első diagnózis ugyanis komolyabb izomhúzódást állapított meg Dvérinél. Gellei Imre ezért helyette a Debrecen középpályásának küldött "behívót".
Mint arról beszámoltunk, a XII. Hadosztály buszt indít az olasz-magyar mérkőzésre.
A XII. Hadosztály autóbuszos utat szervez a válogatott október 6-i, pármai mérkőzésére, és a szervezők arra kérték szerkesztőségünket, hogy közöljük az esetleges érdeklődőkkel: még akad hely a járművön. Az út 12 500 forintba kerülne, a meccsbelépőért 2600 forintot kell leszurkolni. A légkondicionált autóbusz két helyen (Padova, Velence) hosszabb időre megáll, így némi turizmussal is összekapcsolható az út. Érdeklődni Dózsa Istvánnál lehet a 06-23-368-242-es telefonszámon.
Egyelőre senkit nem hív be helyettük a keretbe Gellei Imre szövetségi kapitány.
A NAC Breda honlapja szerint Babos Gábor deréksérülést szenvedett, így valószínű, hogy nemet kell mondania Gellei Imre szövetségi kapitány invitálására. A kapus honlapunk érdeklődésére elmondta: egy ütközésnél rándult meg a dereka, így haza sem jön a keret találkozójára: egyelőre Hollandiában jár fizikoterápiás kezelésre.
Sebők Vilmossal más a helyzet, ő ugyanis ott lesz a hétfői „randevún”, és az itthoni orvosi stáb dönti el, hogy alkalmas-e a játékra, vagy sem. A védő egyébként térdsérüléssel küszködik, és bízik benne, hogy egy hét múlva Gellei rendelkezésére áll.
A szövetségi kapitány honlapunknak elmondta: egyelőre senkit nem hív be a két játékos helyett, hiszen még az is lehetséges, hogy mindketten meggyógyulnak az olaszok elleni meccsig.
---
A közhangulat eléggé Sebők-ellenes, lehet, hogy ismét egy sérüléssel oldják meg az összeállítási kérdéseket.
Állítólag Gellei azt ígérte Kuttornak, hogy ha jól játszik a Bordeaux ellen, akkor ő lehet a középső védő az olaszok ellen.
Gellei Imre kihirdette az olaszok elleni kereteket
Pető Zoltán is meghívót kapott
A válogatott hétfőn tizenegy órakor találkozik a Népstadion toronyépületében, s Gellei sajtótájékoztatója után a csapat Tatára utazik. Ott pedig már várja majd őket az egy nappal korábban, a Népstadionból fél tizenegykor induló utánpótlás-válogatott, amelybe visszatér a kispesti Torghelle Sándor és az angyalföldi Polonkai Attila is. „A gárda utolsó fellépése lesz a mantovai, hiszen többen kiöregednek a korosztályból -mondta Gellei, aki helyett az ötödikei mérkőzésen Dunai Antal foglal majd helyet a kispadon. -A találkozónak nagy a tétje, ezen a mérkőzésen megmutathatják a játékosok, a későbbiekben kiből lehet válogatott labdarúgó, vagy éppen hazai, esetleg külföldi klubjában meghatározó játékos."
Végül nézzük az olaszok ellen készülő kereteket. A-válogatott: Király Gábor (Hertha BSC), Babos Gábor (NAC Breda), Szűcs Lajos (Ferencváros) -kapusok; Pető Tamás (NAC Breda), Bodnár László (Dinamo Kijev), Kuttor Attila (Debrecen), Dragóner Attila (Ferencváros), Juhár Tamás (Vasas), Sebők Vilmos (Cottbus), Győri János (MTK), Mátyus János (Cottbus) -védők; Dárdai Pál (Hertha BSC), Pető Zoltán (Újpest), Lendvai Miklós (Charleroi), Vasile Miriuta (Cottbus), Dvéri Zsolt (Újpest), Lisztes Krisztián (Werder Bremen), Egressy Gábor (ZTE) -középpályások; Ferenczi István (MTK), Kabát Péter (Göztepe Izmir), Tököli Attila (Dunaferr) -csatárok; Fehér Csaba (NAC Breda), Hrutka János (Ferencváros), Kiss György (Dunaferr), Korsós Attila (Wüstenrot Salzburg), Sztipánovics Barnabás (Maribor) -biztonsági tartalékok.
Utánpótlás-válogatott: Takács Tamás (Haladás), Balogh János (Debrecen) -kapusok; Bognár Zsolt (Győr), Szélesi Zoltán (Újpest), Korolovszky Gábor (Újpest), Udvari Tamás (ZTE), Gyepes Gábor (Ferencváros), Lőw Zsolt (Újpest), Bodor Boldizsár (Germinal Beerschot) -védők; Farkas Balázs (Győr), Tokody Tibor (Újpest), Simek Péter (Vasas), Torghelle Sándor (Kispest), Polonkai Attila (Vasas), Buzsáky Ákos (MTK), Halmosi Péter (Haladás), Terjék Lajos (Videoton) -középpályások; Szabics Imre (Stum Graz), Fehér Miklós (Porto), Bajzát Péter (Debrecen) -csatárok; Szántai Levente (Újpest), Szalai Tamás (Videoton), Nagy Gábor (Haladás), Kanta Szabolcs (MTK), Gyánó Szabolcs (Vasas) -biztonsági tartalékok.
Azért remélem nem lesz üres a vendégszektor En viszont igen. Ez a hulladekcsapat nem erdemli meg, hogy szurkoljanak neki, a gyarban a munkapad mellett lenne a helyuk, nem a focipalyan, foleg nem ennyi penzert.
Én csak azt tudom írni, amit szeretnék hinni:
Nyerni fogunk, mert
- számunkra nincs tét, felszabadultan játszhatunk
- olaszok viszont éppenhogy feszültek lesznek, mert ki kell harcolniuk a csoportelsőséget
- nem kell felállt védelem ellen focizni, nyugodtan kontrázgathatunk
- különben is, éljen a magyar-román barátság, őket akarjuk csoportelsőnek.
:-)
Ígéretéhez híven a Debrecen kupameccse után kihirdette az A- és az U21-es válogatott keretét Gellei Imre.
A felnőtt válogatott hétfőn 11 órakor találkozik a Népstadionnál, majd a tatai edzőtáborban készül az olaszok ellen a csütörtöki elutazásig. Az utánpótlás-csapat vasárnap 10.30-kor gyülekezik, és a fiatalok is Tatán lesznek, és csütörtökön, a nagycsapattal együtt utaznak el Olaszországba.
Ez igaz...
Engem leginkább az zavar,hogy az 'emelesz' nagyivben lesz@rja az egészet és a szurkolókat is!
Nem lehet jegyeket vásárolni ,sem az utaztatást nem szervezi meg!
Talán ez még románia esetében érthetö is volt,de most már rendszert akarnak csinálni belöle!
Paraguayi játékvezetői hármas a pármai mérkőzésen
2001 szep. 24 20:13 - Forrás: sportforum.hu
A jövő évi világbajnokság előtt mintegy fél évvel, az interkontinentális törekvésekkel összhangban, nem európai játékvezetők vezetik az Olaszország-Magyarország világbajnoki selejtező mérkőzést, amelyet a csapatok a 8. európai selejtezőcsoport küzdelmeinek záró mérkőzéseként játszanak Parmában.
Mivel a magyar válogatottnak nem maradt esélye a továbbjutásra, ezért a Gellei Imre vezette csapat számára a legfontosabb cél a tavalyi budapestihez hasonlóan szoros eredmény kivívása lehet. A FIFA nemzetközi törekvéseire jellemző érdekesség, hogy az október 6-i mérkőzést Epifanio Gonzalez Chavez személyében paraguayi játékvezető dirigál majd (segítői Miguel Giacomuzzi Gotze, Miguel Bernal Foster illetve Carlos Torres Nunez lesznek majd).