Keresés

Részletes keresés

Chris Flower Creative Commons License 2001.02.22 0 0 1537
Hol vagytok?

üVegpohár Creative Commons License 2001.02.18 0 0 1536
"Szóval elkészült az új Ákos-CD, ez ellen már semmit sem lehet tenni."

:))))

_Zoltán_ Creative Commons License 2001.02.18 0 0 1535
Kívánságod számomra parancs, úgyhogy még néhány aranyköpés a korábbi időkből:

"Szinte a léc alatt jutott a döntőbe Ede és a Bonanza Banzáj(!!!). Szintizenéjük ezúttal sem bővelkedett izgalmakban, lassúnak gyors, gyorsnak lassú volt, furcsa módon azonban a közönség egy része hatalmas ovációval fogadta.(...) Ede mindenesetre talányos mosolyával "eladta" az unásig ismételt refréneket, bár az én rangsoromban azért Kaszab Tibor és Balázs Ági is megelőzte."

(Magyar Ifjúság, 1987.nov., a Csillag születik elnevezésű tehetségkutató-versenyről való tudósítás)

A következő idézetnek nem tudom az előzményeit, csak sejtem. Popcorn, 1992. nov:

"Ami történt - hogy egy, a sikertől megmámorosodott, öntudattúltengésben indulatoskodó popsztár "elszáll", s úgy gondolja, hogy bármit megtehet -, nem újdonság a hazai popvilágban. Kovács Ákosnak(...) voltak elődei, vannak társai a szakmában. Felemelkedésüket, majd zuhanásaikat könnyű lenne felidézni."

És a hab a torán:
"Szóval elkészült az új Ákos-CD, ez ellen már semmit sem lehet tenni."
(Z Magazin, 1997.nov.)
Itt szerintem a 97 októberében megjelent Újramix c. albumra gondolt a tisztelt újságíró.

Előzmény: LoReNa (1533)
LoviGabi Creative Commons License 2001.02.18 0 0 1534
Sziasztok.

Annak akit esetleg érdekel, egy cím: http://list.akos.hu/cikkek/ , avagy régebbi és mostani Ákos- és Bonanza Banzai cikkek, interjúk, poszterek.

LoviGabi

LoReNa Creative Commons License 2001.02.18 0 0 1533
Zoltán, van még több is? kiváncsi lennék nagyon, ez az egy is haláli! csúcs, mit össze nem tudnak irkálni az ilyen "húderáéreztemmostazigazságra" tipusú emeberek. írjál még ilyet! ez tetszik a népnek! vagy legalábbis nekem igen. loren
Előzmény: _Zoltán_ (1524)
withe Creative Commons License 2001.02.14 0 0 1532
igen lehet
ha nagy szive van minden lehet,ne
Előzmény: mud (1531)
mud Creative Commons License 2001.02.14 0 0 1531
Ha látnád a kebeleit, meglenne a bizalom...Is.
Előzmény: withe (1530)
withe Creative Commons License 2001.02.14 0 0 1530
kapcsolataimat a bizalomra epitem
ha valakinek egy szavat se hiszem.......ugy nem megy
Előzmény: mud (1529)
mud Creative Commons License 2001.02.14 0 0 1529
Ja, volt egy ilyen ismerosom(is), valami Kasszandranak hîtták, de nem a Peterson a nagy melleivel, ez egy regebbi kiadas, uhhogy nem hiszem, hogy tudnal vele konzul. Tálni.
Előzmény: withe (1528)
withe Creative Commons License 2001.02.14 0 0 1528
regi akos topikba jaro vagyok
csak idonkent kiutalnak
csak azert mert a legunszimpatikusabb enekesnek tartom akoscht?!
figyelmeztetem a rajongokat idonkent, mint jo profeta
de halatlan a szerep
Előzmény: mud (1527)
mud Creative Commons License 2001.02.14 0 0 1527
white, hogy te hol meg nem fordulsz...ákos?
Előzmény: withe (1526)
withe Creative Commons License 2001.02.14 0 0 1526
ki irta?
worluk?
Előzmény: _Zoltán_ (1524)
Oberic Creative Commons License 2001.02.14 0 0 1525
:)))
Előzmény: _Zoltán_ (1524)
_Zoltán_ Creative Commons License 2001.02.12 0 0 1524
Na jó, bevallom, nem tudtam.:-)))
Más:nagytakarítás közben megtaláltam a Pesti Est Ikon-koncertre kinyomott különszámát. Na, van benne egy érdekes oldal, ahol Ákosról ill. a Bonanzáról megjelent kritikák kapnak helyet. Most idézem a legérdekesebbet, aki már olvasta, azoktól bocsi:

"Leginkább Kovács Ákos furcsa szövegei érdemelnek említést, de a hangja neki sem jött meg a Csillag születik óta(hiányát viszont remekül ellensúlyozza egyénies kántálásával), és a dalok is nagyjából egyféle dallamfűzést követnek. Fiúk! Emlékezni fog erre a lemezre valaki is - rajtatok kívűl - néhány év múlva?"
(Mai Nap, 1989.ápr. az első Bonanza album kritikája)

Így utólag milyen jóízűt lehet mosolyogni az önmagát nyílván szakértőnek valló zsurnaliszta sorain.

Előzmény: Trixy (1523)
Trixy Creative Commons License 2001.02.12 0 0 1523
Persze, persze. Gyenge, átlátszó magyarázkodás: tudtam, hogy tudtad...:)))
Előzmény: _Zoltán_ (1521)
MarK Creative Commons License 2001.02.12 0 0 1522
Üdv!
:)))
"Nem azt írtam, hogy Ákos ezt teszi, egyszerűen csak felötlött bennem, mennyire ki lehetne használni ilyen szempontból a fórumot." Újraolvasva a hozzászólásom, semmi nem utal arra, hogy azt gondoltam volna: Ákos szerinted ezt teszi.
Tudom, hogy "csak felötölött" benned, erre válaszoltam, hogy remélem nem teszi, és hogy szerintem ez egy hibás út bárki számára.
De mindegy, már megint túlragoztuk :).
Minden jót! :)
Előzmény: Chris Flower (1511)
_Zoltán_ Creative Commons License 2001.02.11 0 0 1521
Én pedig- akár hiszed akár nem - tudtam, hogy tudod azt tényt, miszerint Jamie írta a zenét, csak megtréfáltalak, hogy megsértődj és rögtön írj egy indulatos kis hozzászólást. Szabadidőmben ugyanis embereket szoktam bosszantani.
Előzmény: Trixy (1519)
Trixy Creative Commons License 2001.02.11 0 0 1520
Ha már láttátok, bocs, én most találtam, és gondoltam megosztom veletek!

http://index.hu/franko/akosjatek

Trixy Creative Commons License 2001.02.11 0 0 1519
Tényleg, na ne mondd!! :) Most nagyot mondtál! Ezt én tudom, és ha nem tűnt volna fel, próbáltam sugallni a mondandómban. Ha nem vetted észre, azt sajnálom!
Azt, hogy a "saját száma" pedig úgy értettem, hogy az ő neve alatt fut, az ő albumán jelent meg.
Inkább hagyjuk...
Előzmény: _Zoltán_ (1515)
üVegpohár Creative Commons License 2001.02.10 0 0 1518
Ikon 1.. Ikon 2.. Ikon 3..
üVegpohár Creative Commons License 2001.02.10 0 0 1517
szerintem az Ikon mint albumcim az összes albumához illene :)
LoReNa Creative Commons License 2001.02.09 0 0 1516
akármi is van, szerintem ez a cikk hülyeség, persze ez csak az ÉN véleményem. nagy ötlet volt az egyszavas jellemzés, törtem is az agyam egy jó kis válaszon, de csak ismételni tudom, miszerint az albumcímnél semmi sem jellemzi jobban a lemezeket. az ikon olyan ikonos, a test meg ízig-vérig test... jobb szavakat tényleg nem találni rájuk.
Lora

(szigi, megnyugtatlak, biztos szenvedtek a többiek marhára a mi kis párbszédünk idején!)

Előzmény: _Zoltán_ (1515)
_Zoltán_ Creative Commons License 2001.02.09 0 0 1515
"Még jó, hogy a szöveget legalább ő írta, mert akkor azért legalább ennyi köze van a saját számához!"
Ákos már áprilisban, a hivatalos KAU rádiópremier előtt kb. 46-szor elmondta, hogy ez nem az ő száma, csak az ő előadásában válik majd ismertté, a dalt ugyanis Jamie írta. Tehát szó sem volt arról, hogy a zene Ákosé.
Előzmény: Trixy (1513)
morpet Creative Commons License 2001.02.09 0 0 1514
Krausz Barnabásné nem létezik. Krausz Barnabás sem, ez csak egy televíziós személyiség álneve, most meg nem mondom, mi is a valódi neve, nem lényeges, állítólag éjszakai műsorokban bukkan fel-fel néha a Magyar Televízióban.
Előzmény: Trixy (1512)
Trixy Creative Commons License 2001.02.09 0 0 1513
Most volt a rádióban (a nevét nem mondhatom, mert az reklámnak minősül:)))))) egy rövid riport Ákossal, hogy hogyan készült a KAU c. dal. Nos Ákos elmondta, hogy Jamie Winchester egyszer egy mámoros éjszaka után hajnalban becsöngetett hozzá, hogy kitalált egy tök jó dallamot, amit ott helyben azonnal legitározott, és Ákos már rögtön első hallgatásra tudta, hogy ez óriási sláger lesz. Gyorsan előkaptak valamilyen hangrögzítő berendezést, hogy felvegyék, de sajnos ezt a felvételt nem tudták megtartani, mert a felesége nyaggatta őket, hogy hagyják már abba, meg tök korán van, és hallatszik ez a felvételeken. Úgyhogy term. fel kellett újra játszania Jamie-nek. Amúgy Ákos kisebb ódát zengett erről a srácról, hogy kb. vele egykorú, és milyen iszonyú tehetséges, és hogy számára a megtiszteltetés, hogy vele dolgozhat!
Na mit szóltok? Még jó, hogy a szöveget legalább ő írta, mert akkor azért legalább ennyi köze van a saját számához! (most cinikus voltam, de attól még csípem ezt az Áki fiút)
Trixy Creative Commons License 2001.02.09 0 0 1512
Elolvasván a cikket...hát komolyan mondom, ez a Krausz Barnabásné (a cikk szerzője) vagy be volt lőve, amikor a műsort nézte, vagy nem normális. Ugyanis én láttam ezt a bizonyos Ernyei féle műsort, amiben Ákos egyáltalán nem beszélt úgy a nőkröl, ahogy azt ő írja. Hát mi igazán tudjuk, hogy ha valaki, akkor Ákos valóban tisztelettel néz a női nemre (főleg az igenre!), ezt elég egyértelműen kiolvashatjuk a dalszövegeiből! (talán meg kéne ennek a Krausznénak mutatni pölö az Asszony c. dalt, vagy a Mire vagy jó?-t, vagy a Dúdolni halkan-t...stb) Annyira felidegesített, hogy nem tudok olyan hangulatjelet idetenni, ami azt hitelesen kifejezné!!!! :)%=(+!!%/=@&*$#%$@
Istenem, de szívesen elbeszélgetnék vele! Mi jogon veszi a bátorságot arra, hogy ilyen hangnemben beszéljen valakiről, akiről gondolom sz@rt se' tud! Lehet, hogy fel sem fogta, miről beszél Ákos!

Na jó, most végre lenyugodtam, hogy kiírtam magamból!

Előzmény: morpet (1507)
Chris Flower Creative Commons License 2001.02.09 0 0 1511
Bocs tényleg nem kötözködni szeretnék, de ez a hozzászólásod ismét azt tükrözi, hogy nem érted mondandóm igazi lényegét.
Nem azt írtam, hogy Ákos ezt teszi, egyszerűen csak felötlött bennem, mennyire ki lehetne használni ilyen szempontból a fórumot.

"De ne az aktuális piac alakítsa a zenészt, hanem a zenész alakítsa a piacot." Ebben nagyon egyet értünk. Végre valami.

Tisztelettel: Chris Flower akit Mark mindíg félreért. :-)

Előzmény: MarK (1506)
oceF Creative Commons License 2001.02.08 0 0 1510
Egy művész, nevezzük popsztárnak attól kezdve, hogy egy "ipari selejt" műsorban műsorvezetői szerepet vállal, attól kezdve meghalt, mint zenész. Szerintem. Vagy ez, vagy az. Az egyik a másik rovására megy, akár bevallja, akár nem. Nem "ipari selejt" (Ákos szavai...Népszabadság egyik régebbi számából, igaz nem arra mondta, amire én) műsort csinálni pedig annál nagyobb feladat, hogy neki sikerülne. Maradjon ott, ahol eddig volt. Mert ott jó helyen van, és lesz is egy ideig. szvsz

pápá
oceF

lilith.24 Creative Commons License 2001.02.08 0 0 1509
Látókörötök továbbárnyalására javaslom az eheti Hölgyvilágot. Eléggé provokatív ahhoz, hogy megvitassátok.
Ami a megszólalásait és az esetleges műsorvezetést illeti, én személy szerint szeretem, ha provokálnak -- bár az is igaz, ez témafüggő. Igen építő bír lenni, mert az ember újrastruktúrálja a gondolatait, ha jól, okosan provokálják, indulatok nélkül. És ha vevő rá.
Talán filmklub, ha érdeklődési körét figyelembe vesszük. (TV hírek... Na szép kuriózum lenne:-)!)Egyébként előbb-utóbb úgyis kibalhéz magának egy filmet.
Egyébiránt, Oberic, nem hiszem, hogy ez kizárná az általad fölvázolt főbb pontokat. (Hacsaknem zsigerileg vannak ellenérzéseid a filmkritikái iránt.)
Chris Flower, marketingötletnek tényleg elsőrangú ez az ötletbörze. Ki is találhatta így ki?
_Zoltán_ Creative Commons License 2001.02.08 0 0 1508
Na, egy ízig-vérig feminista cikk. Nem igazán értem miért baj az, ha valakinek véleménye van a nőkről... Ákos egyébként sem azt mondta, hogy "szellemileg" kiéhezve, hanem hogy "szemileg" kiéhezve érkezett haza, ez azért nem ugyanaz. Az a gondja a Népszabadságos hölgynek, hogy a Ákos bá' nem dícsérte az ellenkező nemet agyba-főbe. Anyám is látta a műsort és azt mondta, hogy Kovács Úrnak igaza van. Pedig anyám is nő, egyáltalán nem meglepő módon. Hülye feminista, népszabadságos barom.
Előzmény: morpet (1507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!