Keresés

Részletes keresés

Szürke Csacsi Creative Commons License 2002.10.14 0 0 275
Melyik könyvben volt ez? Biztos olvastam, de már nem emlékszem, mea culpa :)
Előzmény: Vera Rossakoff (269)
hétköznapi lány Creative Commons License 2002.10.14 0 0 274
Ms. Marple-ban is vannak nagyon jók, pl. az az almás sztori, nem jut eszembe a címe. (Amikor a halloweeen-napi gyerekzsúron öli meg valaki a kislányt, aztán a többieket) Vagy ez nem is Marple, hanem Ariadne Oliver... Ellopott gyilkosság, azt hiszem, ez a címe.
Előzmény: hullci (271)
-Tamas- Creative Commons License 2002.10.14 0 0 273
nem kell jelentkezni talira, csak el kellene jönni :-)
Előzmény: hétköznapi lány (268)
BlueBird Creative Commons License 2002.10.14 0 0 272
Nem, nem, azt hiszem az egy másik nő volt, még amikor Belgiumban kezdő rendőr volt egy gyilkosság kapcsán ismerkedtek meg, utána elhagyta az országot és a nő máshoz ment feleségül.

Jó a L. Edgware, nagyon szövevényes és brilliáns a megoldás, bár inkább angolul értelmezhető, a magyarban ez nem jön ki olyan jól, majd meglátod : )

Nekem meg az első A.C. könyvem a Holtest a könyvárszobában volt.
Azt is szeretem benne, hogy akármilyen társadalmi rétegről vagy különböző emberekről ír az mindig passzol, minden a helyén van. Úgy értem, hogy valósághűen tudja ábrázolni a felsőbb társadalmi köröket vagy azokat akik Anglián kívül élnek (Gyilkkosság Mezopotámiában, Gyilkosság az Antillákon, Halál a Níluson, stb.), az iskolásokat (Macska a galambok között, Hickory Dickory Dock) és még a gyilkos bőrébe is bele tud bújni.

Előzmény: hullci (271)
hullci Creative Commons License 2002.10.14 0 0 271
Az a grófnő az akitől azt a melltűt kapta P.??
Vagy nagy hülyeséget kérdeztem???

Kinek mi a véleménye A Lord Edgware meggyilkolása c. könyvről?? Most olvasom, és érdekelne...

Egyébként én előszörre a Gyilkosság meghirdetve c.-t olvastam, ezt is ajánlanám, de legalábbis semmiképpen sem Poirot-sat, mert abban előfordulhat 'idegen' elem, ami nem derül ki az olvasottakból. A Ms. Marple -könyvek meg amolyan 'domestic crime'-ok, persze van kivétel, pl Bertram szálló.

BlueBird Creative Commons License 2002.10.14 0 0 270
Hát, hogyne hallottam volna már Önről : )
Előzmény: Vera Rossakoff (269)
Vera Rossakoff Creative Commons License 2002.10.14 0 0 269
Sziasztok!

Én is nagy Agatha Christie rajongó vagyok,kb.10 könyvet olvastam eddig tőle,és azokon kívül,amik iránt elfogult vagyok,a legjobb szerintem a Temetni veszélyes volt.Fantasztikusan izgalmas volt az elejétől a végéig,és nagyon egyenletes volt.Közép kategória a Gloriett a hullának,ami szuper volt,csak a vége nagyon összecsapott és eléggé hihetetlen.

Ami az elfogultságom tárgyát illeti,nos őszintén bevallom,hogy a gyengém Agatha Christie témakörben Vera Rossakoff grófnő és Poirot románca,sorsuk alakulása.

Nos,róluk(róla)mi a véleményetek?
Ugye hallottatok már a grófnőről?

hétköznapi lány Creative Commons License 2002.10.14 0 0 268
Lehet jelentkezni még az A.C.-talira?
Előzmény: -Tamas- (264)
Isoy Creative Commons License 2002.10.14 0 0 267
Sziasztok!

Tamás:Igaz amit írtál van két könyv otthon és a mamának is van egy szekrényre való, de azok nem az enyémek! Különben sem tudom lenyúlni tőled a könyveket, mert ujabban csak elhozod őket hozzám,megmutatod, hogy elhoztad, aztán haza is viszed:))) lásd:Álmok háza
De ha úgy vesszük neked is vettem már egy pár könyvet, amég te sörözgettél valamerre.
Akkor vigyem a tagságit a délihez?

Más:nekem a Tíz kicsi néger tetszik a legjobban elolvastam már vagy husszor, de még mindig nem tudtam elsülni rajta.
ezen kívülmég ott van a topon a Gyilkosság az Orient Expressen, A ferde ház, Az Ackroyd gyilkosság(mindhárom végén nagyont lestem a gyilkos/gyilkosok kiléte miatt).
De van még egy csomo ami tetszik,és van egy pár ami nem.

-Tamas- Creative Commons License 2002.10.14 0 0 266
Szürke Csacsi: semmi baj, majd Isoy megveszi nekem a délinél megint :) egyébként négy könyvvel kevesebb hiányzik nekem is.
Előzmény: Szürke Csacsi (265)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2002.10.14 0 0 265
Palacsintázós hely kitűnő, de lehet, hogy én november 6-án elutazom. Vagy pár nappal később, ez még bizonytalan.

Viszont becserélték a felesleges Zátonyomat egy Nyaralóra, úgyhogy megszűnt a cserekönyvem.

Előzmény: -Tamas- (264)
-Tamas- Creative Commons License 2002.10.14 0 0 264
thibi: jaja, csütörtökön:) én is meg akarom venni :)

pen: ittam olyat is, de a legbejövősebb az ötputtonyos (4*1 dl) és a tokaji aszúeszencia (3*1) volt, sajna utána kiütött a dolog egy fél órára, pont a kajára nem voltam ráizgulva miatta :)

Isoy: ne mondd azt, hogy egy könyved sincs, mivel otthon megvan nektek a Macska a galambok között és az Öt kismalac; a mamádnak pedig van egy szekrénynyi! (Ezt helyesen írtam?) És minek neked könyv, ha tőlem nyúlod? :-)

off

Mindenkinek: November 9., szombat lesz a buli időpontja, a helyét meg még kinézem! :-)

pen, sz. csacsi: szerintetek ilyen palacsintázós hely megfelelő lenne?

Thibi Creative Commons License 2002.10.11 0 0 263
No megjelent a Cipruskoporsó az Európa kiadótól (Magyar Könyvklubos könyvek formátumában)
--
Szerző: Christie, Agatha / angol
Cím: Cipruskoporsó
Eredeti cím: Sad Cypress
Fordította: Zombory Erzsébet
Oldal kb.: 268
Formátum: 99x185
Kötés: kötött
Bolti ár kb.: 980 Ft
ISBN 963 07 7246 9
Várható megjelenés: 2002. október


Ismertető:

Előkelő, szép, fiatal nő a vádlottak padján. Halálsápadtan hallgatja a vádbeszédet.
– Elinor Katherine Carlisle – szól az ügyész –, ön gyilkosság vádjával áll előttünk. Bűnösnek vallja magát?
A lány szeme előtt összefutnak az arcok. Úgy érzi, sűrű köd veszi körül. Mozdulni sem tud; a beszédből csak egy-egy szó jut el a tudatáig.
– Bűnös vagy nem bűnös? – hangzik el másodszor is a kérdés.
– Nem vagyok bűnös – jelenti ki Elinor, de maga sem tudja, igazat mondott-e…
Sorra állnak elő a tanúk, és a vallomások kivétel nélkül mind Elinor bűnösségét látszanak bizonyítani. Egyedül Peter Lord, a fiatal orvos kételkedik… Sikerül rávennie Hercule Poirot-t, folytasson magánnyomozást. A zseniális belga mesterdetektív pedig megdöbbentő eredményre jut…
--

Brenda_ Creative Commons License 2002.10.11 0 0 262
Az tényleg nagy könyv! :-) Tetszett nekem is nagyon. :-)
Előzmény: pen (260)
pen Creative Commons License 2002.10.11 0 0 261
OFF
Mázlista!! Ha Tokajban utadba kerül a Hétszőlő pince, Sárgamuskotályt igyál!! :o)
pen
Előzmény: -Tamas- (241)
pen Creative Commons License 2002.10.11 0 0 260
Poirot karácsonya.
Én is ezt olvastam először, és úgy tetszett, hogy utána sorban elolvastam (majdnem) az összes többit is.
pen
Előzmény: Brenda_ (252)
Fabyen Creative Commons License 2002.10.10 0 0 259
Köszi.
Megyek, megnézem.:)
Előzmény: Szürke Csacsi (253)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2002.10.10 0 0 258
Poirot + vonat (imádom a vonatokat) + romantikus körítés + mittudomén.

Akkor inkább elmondom még, mit nem ajánlanék elsőre: Cards on the Table, Five Little Pigs, Ordeal by Innocence - azok közül, amiket nagyon szeretek. Hát, amiket nem szeretek annyira, azokat nyilván nem ajánlanám később sem, csak a legelvakultabbaknak :)))

Előzmény: Brenda_ (256)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2002.10.10 0 0 257
Hopp, rosszul írtam - Tamás honlapjáról másoltam, és ott így van - szóval Murder on the Orient Express.
Előzmény: Szürke Csacsi (255)
Brenda_ Creative Commons License 2002.10.10 0 0 256
Mi tetszett Neked abban annyira? :-)
Előzmény: Szürke Csacsi (255)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2002.10.10 0 0 255
Murder on Orient Express :)
Előzmény: Brenda_ (252)
Brenda_ Creative Commons License 2002.10.10 0 0 254
10 mp-el később írtál, mint én... ez ügyes. :-))
Előzmény: Szürke Csacsi (253)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2002.10.10 0 0 253
http://agathachristie.obp.hu
Előzmény: Fabyen (251)
Brenda_ Creative Commons License 2002.10.10 0 0 252
Halisztok!

Csak egy kérdés: ha beszélgetsz valakivel, szóba kerül A.C., és az illető azt mondja, hogy még egy könyvet sem olvasott tőle, melyiket ajánlanád neki?
:-)

Fabyen Creative Commons License 2002.10.10 0 0 251
Sziasztok!
Köszi az üdvözlést. :)

Tamás, hol találom a honlapot?

Előzmény: -Tamas- (236)
BlueBird Creative Commons License 2002.10.10 0 0 250
Igen, én is láttam már egypár filmben, a címükre sajnos nem emléxem, de az egyikben felügyelőt játszott (Gwyneth Paltrow és Michael Douglas irtották egymást férj és feleségként), a másikban meg valamilyen arab diktatúrában tábornokot vagy mit, meg emlékszem az általad említett teroristásra is, bár nem néztem végig egyiket sem.
Előzmény: vicc (249)
vicc Creative Commons License 2002.10.10 0 0 249
hihi:) mindenesetre kövérebb volt, mint amikor a tűzparancsban arab terroristát játszott:)
Előzmény: BlueBird (248)
BlueBird Creative Commons License 2002.10.10 0 0 248
Jó volt tegnap a film és éppen tegnap találtam rá a könyvre egy antikváriumban : )
Nekem egy kicsit kövérnek tűnt D. Suchet a tegnapiban, nem? Kövérebb, mint a sorozatban.
hullci Creative Commons License 2002.10.10 0 0 247
Köszi, de azokat már olvastam, gondoltam megpróbálok valami idegen dolgot AC-tól.
Sőt, a legjob az, hogy 14 évesen kb. 20 könyvet olvastam tőle, az idén meg a legtöbbet újra, és még így is volt meglepetés.:)
Előzmény: -Tamas- (220)
-Tamas- Creative Commons License 2002.10.10 0 0 246
Hárpia: nem, nem is tudtam, hogy mi van az Igy eltunk Mezopotamiaban, ugyanis meg nem tudtam beszerezni... nincs kedved ismertetőt irni rola, ugy vettem észre nagyon jó az irodalmi érzéked...
na, komolyan! Fel lesz egyből rakva a honlapra :)
Előzmény: Hárpia (242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!