Talán off a kérdésem, de aktuális: ha kiderül, hogy nem a készülék a hibás, hanem rosszul szerelték fel, van rá lehetőségem, hogy a beüzemelési díjból valamennyit visszakapjak? Végül is nem keveset fizettem érte, és nem tudom használni.
Mint a legtöbb mechanikai szerkezetnek amiben forgó mozgó, kenést igénylő alkatrészek vannak a legjobb ha soha nem áll meg és soha nem indul el.
Állandó üzemben megállás nélkül jár körben az olaj a rendszerben, minden alkatrész közel állandó hőfokon van, nincs erős igénybevétel az induláskor.
Némileg más ebből a szempontból az inverteres készülék, mert lágyan indít, ráadásul nem lekapcsol a kompresszor, amikor elérte a kívánt értékeket, hanem lelassít, visszavesz. Persze van olyan amikor ez is lekapcsol, de ez elkerülhetetlen.
Ha kikapcsolgatod akkor újrainduláskor erősebben kell dolgoznia, minden alkatrészének újra fel kell vennie az üzemi hőfokát, stb.
Nagyon jó példa erre a szeretett ON/OFF 10+szezonos noname klímám. Ezt nyár elején bekapcsoltam és ősszel ki.
Értsd úgy, hogy maga a kompresszor soha (egy két éjszakai hűvösebb napot kivéve) egy percre sem állt meg egész nyáron. Azon egyszerű oknál fogva, hogy közel 2kW-os hűtőteljesítménye rettentő kevés volt az egész ház lehűtésére, kellemes időt csinált, de a beállított 23'-ot szinte sosem tudta elérni. 10+ szezon után is tökéletesen működik, sosem volt baja, ugyanolyan csendes, mint új korában.
Úgy két hónapja vettem egy Nord Sahara klímát. Most mutatkozott be egy F0 hibakóddal kezdésként. Úgy tűnik, jó barátok leszünk. Nem hűt semmit, csak a ventilátor megy. A kézikönyv annyit ír, hívjak szerelőt... Mi lehet ez?
Szia! Mi foglalkozunk vele már több, mint tíz éve permanensen. Több féle monoblokkos klímánk van. Ha érdekel, az elérhetőségünkhöz kattints : PANNONKLIMA
Ezzel a már többször említett folyamatos járatással, temperálással kapcsolatban lenne kérdésem, szeretném ezt a témát részletesebben kivesézni, hogy jól értem-e amit írtok.
Az otthoni felhasználásra tervezett, szóval nem ipari klímák is bírják vajon ezt a tartós üzemet, a napi 24 órás folyamatos járatást? Nem fog így pár héten belül mechanikailag tönkremenni, pl. csapágyas lesz, stb? Szóval bátran járathatom folyamatosan is?
Eddig úgy csináltam pl. a nappaliban lévő klímánál, hogy ha elmentem otthonról 3-4 óránál hosszabb időre vagy amikor lefeküdtem éjszakára aludni, akkor átkapcsoltam csak ventilátor üzemre, hármas fokozatra és 1 órás kikapcsolási időzítőre, hogy kiszáradjon mielőtt kikapcsolt. Meleg időben visszakapcsoláskor nyilván ilyenkor sokat kell dolgoznia, mire ismét visszahűti a szobát az általam kívánt 23 fokra.
Ez helyett akkor vajon az lehet a megoldás, hogy amikor a szobában vagyok, akkor 23 fok van beállítva, amikor meg nem tartózkodok ott több óráig, akkor ugyanúgy hűtésen hagyom, de mondjuk feljebb veszem 24 vagy 25 fokra és a legkisebb, csendes ventilátorfokozatra kapcsolom, amíg haza nem érek? Ez így inkább ajánlott lenne, mint a kikapcsolgatás? ÉS akkor bátran hagyhatom bekapcsolva napi 24 órát így?
Amúgy az én klímám Daikin FTXB35C (ha ez számít), tavaly szereltettem be az tőleted kapott tanácsok után.
Igen. Minden csatlakozó t szedje le, nézd meg jól ... de ne kaparászd ... Csak szép tiszta legyen az érintkezés. És rakd össze újra ... Jó lesz szerintem. Egy kis kontakt hiba lehet ... amire kommunikációs hiba a válasz.
OFF
(Ugye szokás szerint nincs mindennek külön kodja, bele tuszkolták egy kódba az összes buszos hibát. Olyan mint az autó világít egy sárga lámpa azt kalap ... Vasárnap délután az M7-n nincs jobb érzés. )(Jó mondjuk egy 5* drágább BMW kiírta hogy hiba van a váltóban mehetek még de ha leállitom akkor az újra indítás nem lehetséges.)(az Astra csak világitott azt nem mondta hogy nyugi csak beegett az egr és egy kicsit jobban tisztítja a kipufogógáz t de haza fogsz érni sőt megyen így akár száz évig.)
Ez a Daikin nem akar dolgozni. Ha jól látom C 7-t kódot jelez. Távirányítóból elem ki és vissza akkor kód eltűnt de nem hűt. Ez mit jelent, mi a hiba és teendő? Köszi
Köszönöm. Akkor nem aggódom. Az inverteresek csendben indultak, csak ez a régi on/off rendszerű zajos az elején pár percig. Viszont még mindig érdekelne, hogy melyik helyettesítő közeg vált be az R22 lecserélésére.
Sziasztok. Segítségeteket kérem, van egy kis gondom. Az egyik klímámból elszökött a gáz. Indítás után zajos a rendszer. Mivel ez egy régi (de stabil) darab, nem szeretném kidobni. Inkább a javítás mellett döntenék. A régi R22 hűtőközeget mire érdemes cserélni? Melyik helyettesítő vált be a legjobban az évek alatt? Gondolom a kompresszor olajat is le kell majd cserélni, ha más fajta hűtőközeg lesz benne, de ez a legkevesebb.
Hát én meg elkötelezettje vagyok a daikinnak, fujitsunak..... 7 éve is dícsértem őket, most is.... persze nem a belépő modelleknek, azok csak úgy vagyogatnak.
10 éve az LG art cool sorozatot istenítettem.....mindaddig, míg 2009-2010 tájékán nem lett egy drasztikus minőség romlás, mely sok esetben nálam csapódott le a garanciális ügyintézésnél.... attól kezdve nem ajánlottam, mert csak magam szopattam volna az elveinkkel ellentétesen.
Igen, kell. A legionella baktérium okozta bajok igen komolyak lehetnek, veszélyes betegség okozója is lehet. Tehát, ha olyan helyen jársz, ahol ez előfordulhat, jogos lehet az aggodalom.
A mobilklímád nem ilyen, tehát a kondenzvíztartályát érdemes kiüríteni, a kivehető szűrőt kitakarítani, kimosni. Aggódni e miatt semmiképp :)
Tavaly nyár közepén vettem mobilklímát, kb. 2 hónapot ment, mikor indokolt volt. Milyen időközönként kell tisztítani? Idén kell aggódnom a legionella miatt?
Nem fogyasztana többet. Ezek inverteresek, a maxon mondhatni sosem járnak. Nálam 700-900W-on hűtögetett a nyáron a Daikin klímám. De másnál is hasonló. A lényeg a minél többet járatás, a temperálás.
Én is a Whirlpoollal szemezgettem, míg meg nem láttam a Daikin FTXV25AB klímát. A Daikin jobb, vagy nincs olyan minőség, mint a drágább társai és pont ezért is alacsonyabb az ára?
A Whirlpool SPIW 412L 3,5kW-os 102e, de a 409L 2,5kW-os 110e. 16-20nm-es szobáknál nagyon érezhető lenne a 412-es fogyasztása a 409-eshez képest?
A szavazás lezárult! Én hetek óta kukázom a netet de nem tudtam tovább lépni így döntött a 3,5 másodperces női érvelés: "Ez jobban néz ki"! Hát ezzel nem is tudtam vitatkozni így a Fujitsu lett a nyertes! :-)
Amúgy 12 éve dolgozok Japán cégnél ebből 11 évet minőségellenőrként húztam le! Ismerem a Japán minőséget! :-) Azért is választottam japán klímát! ;-)
Köszönöm a segítséget mindenkinek! Remélem a kivitelezés is minőségi lesz!
Amikor néhány évvel ezelőtt a húsz évnél régebbi Mitsubishi VRF - hez kellett rendelnem japánból vezérlőpanelt, akkor én is azt gondoltam, hogy ez impossible mission, de amikor három hét alatt ideért, majd működött is vele a rendszer, akkor azért megemeltem a kalapom. A Samsunghoz már 5-7 év után sem tudnak adni olykor alkatrészt.
Ha ezt nézem, akkor viszonylag sok márka mellett lehetnék elkötelezett. De nem vagyok egyik mellett sem, sőt voltam már olyan gyárban is, ahol inkább elriasztottak az ott látottak, ellentétben a Mitsubishivel.
Rettegek ha japánt kell szerelni, és ha majd alkatrészt kell szerezni az rémálom mindnél. (nekem)
LG-nél még sosem sz@rakodtak, küldik és kész. Samsung már le se k@kil, de nem volt mindig így, küldték nem kérdeztek.
Kínai na azt rühellem még karbantartani is.
Ja nekünk még van oroszból jött Mitsubishi ... amit már vissza is vásárolnák az oroszok, de nem adjuk. :-) 10db. jó áron, de a szerelési időpont csak 30 nap múlva hamarabb esélytelen.
Kicsit egyértelműbben. Az embert nem feltétlenül anyagi érdek vezérli, mert egy márkát, brandet képvisel. Nyilván nem lehet mindent tartani, mert mindenhez nem érthet/és nem is akar érteni az ember mert szétaprózódik (van aki a piacon nem így gondolja). Ugyanakkor olyan ez mint az autó. Mindenki arra esküszik nagy százalékban ami neki van. Az ember nem foglalkozik olyan berendezésekkel amelyekkel utána probléma van, rossz szájíz a Megrendelőnél stb.
Nekem két FUJITSU-m van itthon, és ennél az említett kategóriánál nem tudom miben lehet olyan nagyon jobb a MITSU. ami meggyőző.
Egy gyárlátogatás nyilván megteszi a hatását, és erős benyomást kelt az emberben - ezért szervezik disztributorok és MO-i márkaképviseletek.
Félretéve a viccet. Mivel én nem vagyok "Fujitsu specialista" de még ugyanezt elmondhatom a Mitsubishi és a Daikin esetében is, nem áll anyagi érdekemben, hogy bármelyiket előrébb helyezzem a másiknál. Forgalmazzuk a Fujitsut is, sőt jelenleg akciózzuk is, és a Mitsu is fenn van a repertoárunkban, tehát nekem igazából mindegy lenne, hogy melyiket ajánlom. Mégis a tapasztalatom azt mutatja, hogy a Mitsu stabilabb, masszívabb gép, mint a Fujitsu, és amit a Mitsu gyárban láttam, minőség-ellenőrzési protokoll, és annak gyakorlati megvalósulása, az annyira meggyőző volt számomra, hogy ha minőségi klímáról beszélek, akkor mindenképpen a Mitsubishit szoktam felhozni példának. Természetesen a Daikint sem felejtem el, és a Fujitsut is jónak tartom, de a Mitsubishi, az most nagyon ott van.
Szia!Én is fehérvári vagyok,azt szeretném megkérdezni,hogy vállaltok problémásabb eseteket is?Nálam úgy fest a dolog,hogy 4 emeletes panel ,4.emeletén kellene megoldani a kültéri felszerelését,de mivel szélső lakásba lakunk csak az oldalfalra(végfalra)engedélyezik!(önkormányzati rendelet...)Ja és a kondenz víz elvezetését is "nekem" kell megoldani,mert ezen az oldalon még senki nem kötött be klímát!Itt is megszabták ,hogy 32mm es pe csővel történhet,(ezt legalább fizeti a lakásfentartó szövetkezet)hogy a többi lakás is bele csatlakozhasson a késöbbiekben!Attól tartok,hogy ez nem lesz olcsó mulatság... :(
Van 3 Lakes klímánk, és elég rossz állapotban vannak a távirányítók. Eredetit kapni képtelenség. Nézegettem univerzális távirányítókat, de nincs felsorolva egyiknél se a Lakes explicite, pedig sok 100-hoz jók állítólag. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata vagy tippje? Előre is köszönöm!
Köszönöm mindenkinek az ötleteket, a teljes helyzet a következő:
A lakás galériás, a beltéri egységet mindenképp itt szeretnénk elhelyezni, mert ez a háló is egyben, így monoblokk nem járható (homlokzattal ellenkező helyen helyezkedik el)
Még várok a közös képviselő visszajelzésére, de a házban lakók infói alapján eddig még senkinek sem sikerült beszerelni homlokzatra (részleteket nem tudok, talán engedély?)
klimakiraly: Csövet már elhelyeztük felújításkor, a falakon átjutás , illetve az elrejtés miatt sajnos a kanyarok 90-es légtechnikai idomok és nem ívek
Van egy lichthóf, de a fölöttem lakó éjjel nappal nyitva hagyja az ablakát, már azon is kiakadt, hogy a páraleszívó oda megy.
Még a függőfolyóson gondolkodtam, erre is visszajelzést várok, 2/3 nehézkes a házban.
Többen jeleztétek, hogy mindig van megoldás, mire gondoltatok ez alatt?
Hát nem tudom, ennyi infó alapján azt mondom, mindig megoldható az osztott klíma.
A mobil klíma kb 3 méter kitol biztosan ha van egy szintén 150-es bevezetőnyílás ahonnan ugye bejön az levegő mennyiség amit kitol. Igen jól látod, ha kitol 150m3/h-t meleg levegőt akkor be is kell engedni helyett 150m3/h levegőt ... ami lehet hogy 35°C-os ... ha ezt egy 50m3-es helység teszed akkor ott majdnem 3x-os lesz a légcsere ami már jó friss. :-)
Kimenet biztos nincs egyiken se hogy indítson segéd ventilátort. Neked kell valahogyan meg hekkelni. A kompresszorral együtt induljon a rásegítés is.
Ja és az 5méter plus 5 könyök is esélyes működésre, pláne ha könyök nem könyök hanem ív. A lefolyó KG könyök nem túl ideális. A légtechnikai szeletekből jobb, az egybe ívek tuti frankó ...
Szerintem, ez nem megoldható. A gyártók úgy adják meg, hogy nagyjából a legnagyobb távolság a gyári készletben lévő flexibilis cső hossza. Egyébként meg mindig van megoldás. A mobilklíma nem az.
Sziasztok! Sajnos a lakásunkban nincs lehetőség split klíma felszerelésére, ezért az egyetlen megoldás a mobil, de ott is a kivezetést csak egy 5 méter hosszú 150 mm átmérőjű szellőzőn keresztül lehetne megoldani, ráadásul ebben is 5 könyék lenne.
Van valakinek ezzel bármi tapasztalata, van olyan mobil klíma ami elbírja ezt a hosszt?
Ha nincs, extra ventilátort lehet valahogy csőbe vagy azon kívül helyezve összehangolni a mobil egység saját kivezetésével?
Esetleg van itt olyan szakember aki tud nekem a kérdésben segíteni?
mmn pár ilyen széles gép.- Mitsu alapgépe 799mm Daikiné 780, Hitachi 790 , Fujitsu sajnos 820 mm de a LECA sorozat 790 mm volt az LMCA sajna 840 mm a LUCA .
Én még nem találkoztam vele ... de hogy nem tervez hosszútávra a forgalmazója az tuti. :-) Abból az összegből, nem tudom mire futja, de alkatrész raktározásra nem gondolom hogy sok marad.
Az OBI-ban kapható inverteres split klímáról mi a vélemény? 100e alatt van. Ha jól olvastam 70 a beszerelés-max elődolgoznék, hogy annyiból meg is álljon.
Megnéztem a honlapot! Bár ne tettem volna! Az a Fujitsu ASYG12LLCC akció felpiszkálta az agyam rendesen! :-) Az a baj hogy június elejére van betervezve a családi költségvetésbe! Azt hiszem jelentkezni fogok! Köszi az infót!
Klíma vásárlás előtt állok és érdekelne hogy tudtok-e székesfehérváron egy megbízható klímás céget! Olyat aki forgalmaz és telepít is! Tudom a google a barátom de ha csak ez a felhozatal egy ekkora városban az gáz!
Néhány éve nagy elégedettséggel használok fűtésre egy klímát a házam földszintjén, de mióta a tetőteret is birtokba vettük ez már kevés, nem akar felmenni a lépcsőn elég meleg, hiába lenne elég teljesítmény lent :)
Szóval arra gondoltam, jó lenne +1 klíma fentre.
Ami gond, hogy igazán ideális helyre egy folyosó végére tudnám tenni, ami csak 83cm széles.
Guglizgatva nem találtam olyan fűtésre is megfelelő beltérit, ami ide beférne, tud esetleg valaki javasolni?
Alul-felül van hely, mert a folyósó a lépcsőházban folytatódik, szóval nem lenne egy kis lyukba beszorítva, csak a szélesség korlátozott ennyire.
Azt is tudom, hogy előírás szerint kellene oldalt is hagyni némi távolságot, ha ennek elhagyása garanciavesztéssel jár, azt a rizikót vállalnám.
Mivel a Nord "márka" nem ellenőrzött sehol, senki nem méri - rajtad kívül -, hogy a forgalomba hozó által megadott adatok valósak-e, így simán előfordulhat, hogy bármely megadott adat valódisága köszönőviszonyban sincs a valós, mérhető adatokkal. Ezért érdemes olyan klímát vásárolni, ahol az Euroventen utána lehet nézni az energiahatékonyságnak, zajszintnek, stb.
A problémám az, hogy amikor ki vannak kapcsolva, egy Düwi fogyasztásmérő szerint 36 Wattot vesz fel, illetve megmértem egy műszerrel is az átfolyó áramot is, 0,15 Ampert mutatott. A gyári leírásban pedig, standby üzemmódban 0,5 Wattot kéne felvennie.
Kipróbáltam azt is, hogy kikapcsoltam a beltériben a Wifit, illetve a kijelzőt is teljesen, de nem változott semmi. Elképzelhető, hogy hibásak a készülékek, vagy csak bemondja a gyártó ezeket az értékeket, de köze nincs a valósághoz?
"Arra a páramentesírtő gép jó ami hűtve-fűtve szárít ellentétben a klímával."
Még a régi ururu sárgára Ftxr tudott hűtve és fűtve szárítani.
De gondolom a párakivezető az ablakba is elég lesz. Mondjuk az zajosabb néha mint egy klíma ... Jó forgalmas út mellett még kutyatelep mellett nem túl komfortos.
A klíma nem csinál szellőztetést(kivéve Daikin Ururu vagy a légcsat és kazettás gépek egyszerű frisslevegő beszívása) illetve ha mindenáron kell szellőztetés akkor egy Marley mini hővisszanyerős venti egy helyiségbe megteszi 100 E alatti áron. Párátlanításban is vannak határai ha kinn mínusz van akkor nem alkalmas a célra. Arra a páramentesírtő gép jó ami hűtve-fűtve szárít ellentétben a klímával.
A hőigény számításhoz azéért pár adatot tudni kell de alapvetően ha egy inverteres gép valamivel többet tud mint a becsült szükséges hőigény/fűtőteljesítmény akkor nagyon nem lehet mellélőni, mivel azért inverteres:) A hőigény számítást a winwattaal csináld inkább ingyenes és egész tűrhető. persze többféle méretező szoftver van nem csak a Fujitsu hanem LG MultiV LatsLoad, daikin, Mitsubishi is csinált hasonlót. De ezek klímás szoftverek . Míg a winwatt erre van kitalálvaa. Vagy ha van időd ellenőrizd le mindegyikkel.
A Panasonioc gépek esetén a szervízanyagokban vannak részterheléses adatok is. Az új TZ sorozat meg esztétikus (az R32-es hűtőközeges). Paraméterei átlagosak.
Egyetértek. Alternatíva még a Gree U-Crown annak a küültérije 5 kw-os még a 2,6-os modellnek is és a csőmérete is 6/12mm . cserébe drága de fullos.RF táv wifi alap.
Kívülről nem lehet szigetelni mert ez társasház és nem tartunk ott hogy az egészet beszigeteljük csak az én sarkomat meg nem lehet.
5 év alatt nem rohadt rám a szoba, de úgy tudom a klíma csinál pàratlanítást/szellőztetést is de nyilván rà fogok kérdezni. Az ablakon is lesz aereco szellőző.
Kéményes pl. bentről szív, nem tudom, hogy parapetesben van-e olyan, de mindegy is, mert ablakcsere után garantált lesz a gombatenyészet, ha most még nem észlehető is.
Nem a wifi a lényeg nekem, hanem hogy normálisan tudjak fűteni.
Úgy néz ki egy FUJITSU ASYG 12 LLCC-re benevezek majd, vagy egy 5kw-os Gree lomo plusz inverterre.
Amúgy eddig egy régi gázkonvektorral fűtöttem a 20nm-t, alattunk pince, a padlót idén cseréljük és alászigetelünk, a két kert felöli falon belül van 3 cm-es hungarocell szigetelés, ablakcsere nyáron lesz, 3 rétegű üvegezéssel.
Holnap megyek klíma szaküzletbe beszélni a dologról valakivel.
Ha fenti táblát nézed akkor maximális beltéri ventilátor fokozaton -15°C külső mellett a 3,5-es (12-es) gép tud kb. 3.02 - 2.87 kW-ot ... attól függ hogy 20 vagy 24°C akarol.
20*2,9 = 58m3
3.000/58 = 57W/m3 ... na az már elég rosszul szigetelt szoba lehet. 30-50W/m3 manapság már a felső széle, kb. szigeteletlen kádárkocka.
De egy 2,5 és 3,5 közötti árkülönbség minimális ... a szabályzási tartomány alja meg ugyan az.
Beltéri koppra ugyan az ... a kültériben viszont jóval nagyobb a hőcserélő ...
Hőszükséglet számítás vagy legalább annyi, hogy eddig a mivel ki tudtad fűteni milyen teljesítményű hőforrás volt. A másik lényeges hogy 3,5 kw gépek közt is igen nagy a szórás teljesítményben azt nézd -10C illetve -15C külső hőmérséklet esetén mennyi a gép fűtőteljesítménye. Az a max adat áűltalában, nem részterheléáses adat. A Gree Smart csak wifit tud de a fűtési képességei nagyobb hidegben a japán gépektől jelentősen elmaradnak. A Fujitsu ASYG12LLCC pl egész tűrhető az alapgépek közt fűtőteljesítményben de van pár hasonló. Ilyen táblázatokat keress pl. Neked ez a lényeges wifis okosítás fillérekért elérhető más eszközökkel is.
Ebben inkább klimahun első megérzése lesz a helyes. A mai radiátoroknál konvekciós. De egy lapradiátor ma többszörös teljesítményű egy régi vasradátorhoz képest. Szóval a nagy konvekciós hányad úgy jön ki, hogy a sugárzás ugyanannyi, csak a konvekciós hőátadást közben megnövelték a sok réteggel, csatornával, optimális "aerodinamikával".
A radiátorok ablak alatt vannak, mivel a régi fa nyílászárókon átszivárgott kinti levegőn valamit melegítettek + kompenzálták a rossz hőátadási tényezőt. Azt se felejtsük el hogy a radiátor 60-70%-ban sugárzó fűtés.
Ha fent van a berltéri, akkor a levegő rétegződése miatt pár fokkal melegebb levegőre kell ráfűtenie. Minnél nagyobb a helyiség/ház hőigénye ez annál inkább faktor, mert nő a rétegződés mértéke. Csökken mind a leadható max teljesítmény, mind a COP attól a pár foktól is. Ha egy nagyobb beltérit akarsz(nagyobb térbe vagy több helyiségre), akkor különösen fontos ez, különben könnyen csalódni fogsz ebben a megoldásban. Gondolj csak bele, a normál fűtötestek miért is a padló közelében vannak a falon? Ugyanez az optimális hely a beltérinek is, hogy hatékonyan tudjon dolgozni, illetve hogy minnél nagyobb légtömeget tudjon átmozgatni és felmelegíteni.
A kijövő levegő inverteresnél mindíg változó. 40- 49 fok között szokott lenni a max, afölé nem mennek, alatta lehet ha visszaszabályoz.
Nem mindegy, hogy 10 fokos a beszívott és 25 a kért vagy 22 a beszívott és 23 a kért.
Tapasztalatból mondom, hogy a ventifokozatok között nincs nagy különbség a leadott teljesítményben. Értsd. X teljesítményt lead silentben ugyanúgy, mint 2-3. fokozatban. Annyi különbséggel, hogy előzőnél tud magasabb kifújt hőmérsékletet, míg utóbbinál langyosabb viharosabb a dolog. Sok összetevőből variálja ki magát a gép.
Szóval nem lehet egzakt módon kijelenteni.
Múltkor kérdésem volt, hogy mire/mikor/miért olvaszt a gép. Arra sincs egyértelmű válasz. A Skynet életre kelt és teszi a dolgát.
Általában a legnagyobb fordulatszámon adják meg a leadott fűtőteljesítményt. Mint a személyszállítógépjárműveknél ott is a legnagyobb fordulatszámon éri el a légsebességet ... (nem a legmagasabb sebességi fokozatban némelik modell.)
pedig ez a szabványos vagyis az EU rendelet alapján ezt kell kiadni a gyártóknak ... a Kínaiak vagy ki sem adják vagy nem elérhető ... minden rendelet annyit ér amennyit betartatnak belőle.
Neked inkább databook adatok kellenének, de azt lusta vagyok kikeresni neked, úgy se az Én ügyfelem vagy ... gondolom Budapest mert nem adtad meg honnan írsz ... az egyenlő Budapesttel. :-) :-) :-)
Köszi. Tehát ha jól látom mindebből, a 12llcc-vel kb. 0, jó esetben mínusz egy-két fokig lenne elég teljesítmény. Ez ilyenkor úgy értelmezendő, hogy a klíma folyamatosan üzemel és a beltéri a legnagyobb fordulatszámon megy?
> Budapest, belváros, polgári ház, utca frontra lenne szerelve a kültéri egység, kell hozza engedély szerintetek?
a.) Mivel a homlokzat a társasház osztatlan közös tulajdona, így első körben a tulajdonosok hozzájárulása is kell. Belső (nem utcafronti) homlokzatok esetén ebből általában nincs probléma, a lakóközösség hozzá szokott járulni.
b.) Az utcafront esetén a helyi szabályozás építési engedélyhez kötheti, vagy adott esetben teljesen meg is tilthatja. Pl. a IX. kerületben velünk az összes, sok éve fennlévő klímát utólag leszedették, kérésre sem lehet engedélyeztetni. Azt mondta az önkormányzat, hogy nem lehet kint, látható helyen kültéri, és pont.
van a cégnél kb. bruttó 250 ezer Ft-os keretem egy 3,5kW-os split klíma beszerzésére (mármint magára a készülékre, a szerelés külön történet)
Ezért az összegért gyakorlatilag az összes gyártónak van legalább egy-két fajta készüléke, kínaitól koreain át japánig. (Gree-Midea-Fujitsu-Mitsubishi-Daikin-stb.)
Az a cél, hogy (megbízhatóság szempontjából) a legjobbat vegyem meg, nem jelent előnyt, ha az egyik olcsóbb a másiknál.
Csak hűteni kell, azt viszont tavasztól őszig 24 órás üzemben.
Ki mit mond?
(Előitélet: magamnak pár éve egy Daikin FTX35JV-t vettem, de bosszantó baja van: néhány órás üzem után elkezd zakatolni benne a mókuskerék. Ez nekem csalódás, pont egy Daikintől nem vártam volna ilyen banális problémát.)
Az biztos, hogy kevés lesz. Mindkét berendezés +7 °C körül tudja a 4 kW fűtésteljesítményt leadni, így ez alatt 12 fokkal, sokkal kevesebbet. Inkább egy öt kW-os gépet kéne talán nézni....
A kérdésem a szakikhoz szólt volna, csak rosszul címeztem. Vagyis hogy egy Fujitsu ASYG12LLCC beválik-e fűtésre, vagy például egy MITSUBISHI DM INVERTER MSZ/MUZ-DM35VA?
Klímád lehet így is, de mindenképpen kell neki földelést vinni, mert különben előfordulhat, hogy rázni fog. Nem gondolom, hogy túl nagy költség elhúzni egy földelt kábelt a klíma kültérijéig.
Hat igen azt gondoltam hogy nem kapok valami sokat ennyiért de én azt hiszem beérném ezzel. Van viszont egy olyan probléma hogy a lakásban a szoba részen nincs foldelt konnektor.. régi építésű lakás ilyen esetben hpgy lehet foldelni a klímát? Vagy így nem is lehet klimám?
kb. annyit ér mit az ára. Kicsi olcsó, olcsón megoldanak mindent. De hogy a 8 év után amit a törvény előír lesz-e alkatrész az gyanús.
És ami fontos nagyon nézd meg hogy Whirlpool Hungrary hozta-e be vagy valaki más. mert hogy ha nem Whirlpool Hungarys ... nem az lesz ... akkor nehézkes lehet a garanciás ügyintézés.
Persze ez minden márkára igaz ... de ha jól sejtem a Whirlpool most jól belenyúl a tutiba ...
Klímával fűtést tervezünk, kérdezném tisztelettel, hogy milyen magasra rakassam a szerkezetet ha hűteni is szeretnénk vele de a fűtés is megfelelő legyen?
H tarifás mérő kiépítése folyamatban van.
Illetve, a klímaszerelő vállalja-e a bekötést, ha a kismegszakító a telepítési helytől kb. 10 méterre van (kábelcsatornázni kéne), vagy erre egy villanyszerelőt kell külön keresnem? Aki az fogyasztásmérőt kiépíti, nem vállalja lakáson belül a melót mert el vannak úszva a munkákkal és csak a bejárati ajtó fölé viszi be a vezetéket.
Kb. 1,90 a belmagasság, a szoba 20nm-es.
Ezt a típust néztem ki a célra : Gree smart inverter GWH12QC, 3,5kw-os. Árban 220 ezer fér bele kb.
Esetleg egy megbízható kereskedő/kivitelező elérhetőségét, jelentkezését is szívesen venném aki vállalja a munkát Bp. bah csomópont közelében.
A csendes működés lenne fontos, de úgy nézem, még amit úgy hirdetnek, hogy Silence, ott is az éjszakai funkció inkább csak hűtéshez létezik, az meg ugye nem kell.
Ha stabil a fafelület, akkor nem lehet akadálya. Ha nagyon üreges, akkor érdemes a beltéri elé egy vékony hangszigetelő anyagot tenni, a dobhatás elkerülése végett. Fűtésre én leginkább valamelyik japán gyártó berendezését javasolnám, Fujitsu-Mitsubishi-Daikin, stb.
Kizárólag fűtésre szánt klímát akarnék telepíttetni. A parapetes fajtákat azonban szinte dupla áron találom. Ha egyszerű fali klímát teszek parapetre, akkor azt fejjel lefelé kell?
sracok, van egy elado Broadlink mini black bean infra vezerlom (wifirol barmely klimat vezerel a taviranyitot szimulalva okostelefonrol) 3e ft, valakinek kell? Emailem el.
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, Budapest, belváros, polgári ház, utca frontra lenne szerelve a kültéri egység, kell hozza engedély szerintetek? Vagy mi a menete ennek tud valaki egyértelmű választ adni?
Minden klímaberendezés egyfajta hőszivattyú. Egyszerűen leírva az egyik helyről szivattyúzzuk, szállítjuk a hőt a másik helyre. A folyamat egyik oldalán melegebbet "gyártunk" a másikon hideget.
Nem nagyon értem, mi az, hogy induló ház, de ha jól gondolom épülőre gondolsz. Általában könnyebb a helyzet, hiszen még van lehetőség tényleg jól elhelyezni a klímát, mint már egy lakott, berendezett házban.
Ha fűteni akarsz vele leginkább, akkor előnyös lehet a parapet-magasság alá történő szerelés.
A két egység közötti távolságot a gyártók megadják, lehet akár 20-30 méter is.
Nem csak klímát csinálunk van víz, gáz, fűtés, kéménybélelés, villanyszerelés,tűzjelző és automata tűzoltó rendszer szerelés, légtechnika is ezért kell 8 modult cssinálni, az ADR meg 160ezertől 800 ezerig van de még nem tudom pontosan mert még nem találták ki hogy mi kell de a szállító járművet is adr-ezni kell az tuti.
Amit ma hallottam az meg rossz hír sokaknak mert jármű klímára már csak akkor lehet majd hosszabbítani ha van autószerelő végzettsége is a prolinak.
Nem 8, hanem 16 részre "szedték szét", de a klímaszereléshez elég az 1-est megcsináltatni, mert ugye sem 300 kg-ot meghaladó A-B osztályú anyaggal nem kell bánni, meg tűzjelzőt, hő és füstelvezetést nem kell babrálni, hogy a többiről ne is beszéljek. Esetleg még szóba jöhetne a tűzgátló tömítésekkel, valamint a tűzállóságot növelő burkolatokkal foglalkozó tevékenységek, de ez szinte soha nem a klímások csinálják. Arról nem beszélve, hogy 5 évente kell megújítani.
Akit bővebben érdekel a dolog olvassa végig a 45/2011. (XII. 7.) BM rendelet, nem egy hosszú olvasmány.
Az ADR-rel kapcsolatban nem vitázom, ahhoz nem értek, de legutóbb nekem 15-20.000 Ft-be került az korlátozott.
Az utolsó nullákról annyit, hogy a tűzgyujtásit most szétszedték 8 külön modulra és nekem mindegyiket meg kell csináltatnom mindegyik emberemmel és modulonként 25000Ft/fő. És már ahoz is kell ha csak köszörülsz, mert egyik bevásárló központba, áruházba sem engednek nélküle dölgozni, a bkv nál megkérdeztem és elengedték a bírság felét így csak másfél milliót kell kiperkálniuk.
Amit még jó ha tudtok,hogy elsőre még nem lehet bírságolni csak figyelmeztetni lehet a dolgozót, de a vállalkozást lehet elsőre is büntetni.
(A héten hívott egy ügyfél kérdezem hogyan talált meg. És elárulta hogy egy FaceBook hozzászólásban megadtam a telefonszámom. No még onnan is kimoderáltam magam. :-) )(Remélem egyszer kész lesz ez a szép Szegedi irodaház, és akkor majd szerelünk mini splitet is, de hogy az mikor lesz azt szerintem senki nem tudja.)
Mi emeltünk árakat és továbbra is csak a javasolt listaáron értékesítünk. Igaz, sokkal több időt töltünk el az ügyfélnél, mert alapos és tisztességes munkát végzünk. Nem értünk egyet azokkal, akik különböző webes kedvezményekkel becsalják az ügyfelet, majd a látszólag olcsóbb megoldással gyorsan összecsapják a munkát és már rohannak is a következő ügyfélhez. Nem vagyok meggyőzve, hogy az ügyfelek többsége teljes mértékben elégedett ...sőt :(
Általában én is teszek a szabályokra de amilyen büntetéseket osztogatnak mostanság egyre elgondolkodtatóbb hogy inkább bankot raboljak mert kb ugyanannyi a büntetési tétele mint klímát szerelni papírok nélkül.(A bkk nál szódagéphez ment el az ember co2 palackot cserélni ADR nélkül és 3 milliós büntit kapott)
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni az itt lévő szerelőktől,hogy idén mennyiért szerelnek klímát,mert én most kalkulálom mennyiért dolgozzak de az már biztos hogy horror lesz a ránkpakolt költségek miatt. ( 800.000Ft ADR vizsga 2 évente ,200,000Ft tűzgyújtási +sok papírmunk a hatóság miatt, sok új szerszám- szivárgásvizsgáló stb kb 1 mila stb)
Hát elvileg megszűnt a nimbusz márka. De vagy az elején van on/off nyomógomb vagy ha kinyitod az elejét ott van egy mikrokapcsoló. Megnyom elindil, még egyszer leáll.
vagy ha egyszer akkor hűt ha még egyszer fűt, ha még egyszer leáll.
Vagy egyszer akkor automata üzem ha kell hűt ha kell fűt a célhőmérséklet 26 fok hűtés és 24 fok fűtés.
Kínai gyártmány, Chigo is és a Gree is volt beszállító. Tudni kellene a tipusszámot. Ha távirányítót szeretnétek hozzá, akkor javaslom a GELKA-t megkeresni ők foglalkoztak anno a szervízzel, szerintem nekik van hozzá, vagy tudnak szerezni. Legvégső esetben meg lehet próbálni az univerzális távirányítót is.
Sziasztok valaki tudja hogy ezek a nimbusz klíma (légkondi) honnan származik?
Azért mert sehol nem találtam netten használati útmutatót. Mert jelenleg nem tudjuk hol a távirányító és meg akarjuk nézni hogy működik e mert érettségizőknek be kell hűteni a termet.
Egy 10 éves on/off Midea a mai inverteres világban, nagyon nem oszt vagy szoroz a véleményben.
Tudod, régen minden jobb volt.
Ma meg már egy Whirlpool Premium Selection mosógép is meghal 1 éven belül és új vezérlőpanel kell bele. Vagy egy 50 ezres Samsung porszívó konkrétan ipari hulladék, de minden része, a motortól a gégecsőig. Félve vetted elő, hogy most mi baja lesz, mert megint viheted a szervizbe.
Szóval az a mérvadó, hogy a tegnapi és mai modellek hogy bírják. Mert nem árulják már sehol újonnan a te 10 évvel ezelőtti Mideádat.
van egy 3 éves fujitsu-general ashg09leca klímám otthon, ami most elromlott. Elvileg a hibakód alapján a belső-külső panel nem kommunikál egymással, belső indul, de a külsőt nem tudja indítani. Ilyenkor egész külső egység csere? Lehet így külön kapni? Mert webshopba nem találtam. Egy jó szerelőnek is örülnék, Szegeden lakom, melyikőtöket zavarhatom miatta? :D
Szia. Nem akarlak befolyásolni semmilyen irányba de annyit azért mondok hogy nekem van egy kb 10 éves Midea és még mindig dönget nem is akárhogy. Igaz ez még on/off de oda ahol most jelenleg van elég. Volt már nyuzva rendesen át is volt szerelve és csak megy és megy. Az újakat nem ismerem. De ez megszolgált. Igaz hogy már Japánt veszek de más miatt. Gree ről nincs saját tapasztalom ezért nem mondok se jót se rosszat. 180 körül már van japán.
Hosszú távon mindenképp, de a megtérülési idő években mérhető.
Egy szigeteléssel mondjuk felére csökkenthető a fűtési költség ez az esetemben max 100 ezer ft megtakarítás (minél nagyobb a fűtés számla annál nagyobb a megtakarítás).
A teljes szigetelés ára sok év alatt jön vissza... és eladásnál sem biztos hogy megfizetik a vevők a ráfordított pénzt.
Tévedés. A kiírt netes áron vétel nem kötelez semmire. Sőt, az automata visszaigazoló email sem. Ha ügyintéző igazolja vissza az elírt árat, akkor érvényes.
Ebből is látszik megéri hőszigetelni, kollégám új háza 120m2, egy fűtő GREE (office talán), és 4 nobo panellel ugyanilyen költsége van a fűtésre (komplett villanyszámla neki is 46 volt decemberben).
Nekem volt/van mindkettő, szerintem azt vedd, ami éppen akciós a kiszemelt klímásnál! Volt Daikin FTX meg FTXS most van Mitsu MSZ-SF ezeket merem ajánlani.
A képen szembe a fürdő van. A nagy hidegekben 30fokra volt álítva a légkondik, de a fürdésnél nem kellett soha bekapcsolni plusz fűtést. A fürdő melletti ajtó jobról, ott azért elég jól lehült a levegő éjszakánként.
Annak idején sokat olvastam a fórumot sok hasznos információt olvastam itt, ezért megosztom veletek a tapasztalataimat, remélem ugyanolyan hasznosak lesznek másoknak mint nekem voltak a korábban itt olvasottak.
A klíma egy 3.5 kw-os GREE Comfort klíma egy 30 m2-es nyaralót fűtöttem vele ezen a télen (ami egyáltalán nem volt szokványos a -18 hideggel időnként). A nyaraló B30 téglából épült, fa nyílászárókkal extra szigetelés nélkül.
Az alábbi villanyszámlák keletkeztek a fűtési szezonban:
2017.03. 12.900 ft
2017.02. 23.556 ft
2017.01. 36.703 ft (-10 alatt egy 3000 w-os hősugárzónak mennie kellet egy tárolóban éjszaka ahol a vízcsövek futnak)
2016.12. 46.698 ft (-10 alatt egy 3000 w-os hősugárzónak mennie kellet egy tárolóban éjszaka ahol a vízcsövek futnak)
2016.11. 19.647 ft
2016.10. 18.564 ft
2016.09. 7.625 ft
Ezekből az összegekből még lekel vonni kb. 6500 ft-ot amennyi a villanyszámla szokott lenni egy nyári hónapban amikor nem megy a fűtés.
Illetve nálunk még annyiban speciális a helyzet télen a nyári hónapokhoz képest, hogy mivel egy nyaraló övezetben lakunk itt télen a fagykárok elkerülése végett a városi vizet elzárják, ezért ilyenkor a vízellátást fúrt kútról házi vízművel oldjuk meg, illetve a téli hónapokban a ház párátlanításában szerepet játszik még egy 390 W-os páramentesítő gép amit szakaszosan üzemeltettünk. Ennek a két elektromos berendezésnek a fogyasztását még lekellene vonni ahhoz hogy pontosan megkapjuk a klíma fogyasztását, de mivel ezeket az értékeket pontosan csak mérésekkel lehetne meghatározni nincs módom erre.
Ettől függetlenül szerintem az összességében látszik, hogy abszolút gazdaságos volt a fűtés klímával.
Egyéb tapasztalat:
- Nagyon sok múlik azon hogy mennyire tagolt az ingatlan, illetve a klíma elhelyezésén. Nálunk a nappaliban lett elhelyezve a klíma a hálószoba ajtóval szemben ezáltal mindkét helységet tudtuk fűteni vele.
- A leghidegebb érdekes módon a klíma alatt volt (a levegő felfelé áramlása miatt: szemközti falról, mennyezet, klímába vissza), legmelegebb pedig a klímával szembeni falnál.
- I Feel funkció legnagyobb előnye, hogy nem kell veszekedni a feleséggel, hogy miért állítottam feljebb a fűtést, elég hidegebb helyre tenni a távirányítót ;)
Nagyon jó áron találtam a NORD NUBIAN NWH09QB oldalfali klímát (122e).
Nem túl sok infót találtam róla.
Az kiderült hogy a GREE gyártja, és több néven is forgalmazzák.
A fürdőszobába gondoltam, de nem tudom +7, -7, és -15 fokon milyen teljesítménnyel, és milyen COP-al tud fűteni. Érdemes egyáltalán foglalkozni vele, vagy felejtős? Csak fűtésre használnám.
Üdv Mesterek! Tudna valaki információt adni arról hogy ha én egy folyosóra rakatom fel a klímát és szembe vele van a 3 szoba ajtaja akkor érdemben lenne érezhető hatása a szobákban fűtés illetve hűtés módban?
A szűrők a mindennapokban, nem pedig "feature" tekintetében jelentenek valami pluszt? Tervek között szerepel a kötelező évenkénti(?) tisztítás, karbantartás hivatalos formában, a plusz szűrők jelentenek plusz költséget az egyszerűbb, kevesebb szűrőt tartalmazó klímákhoz képest? Ha igen, arányait tekintve mennyi az ár differencia?
A temperálás alatt mit kell értsek?
A heti programozás lehetősége ha van, akkor jó, de annyi felárat nem adnék érte.
Kültéri nem gondolom hogy beszerezhető ... panel legutóbb 50.000 bruttóért ért ide. De hogy 10 éves géphez kapható-e még az azért már lutri. Amikor Én rendeltem akkor 2db. volt még európai raktárban. Nézesd meg hátha él.
Jajj! Ha elfárad az általában azt jelenti, hogy drágán, de egy új áránál lényegesen olcsóbban javítható benne valami fő alkatrész, vagy hogy kuka az egész? Azt jól látom a neten hogy ha javíthatatlan a kültéri egység akkor az min. 170.000-Ft?
A típusa S12AT 1500W-os. Egy szezonnal korábban augusztus végén már eljátszotta, aztán tavaszra megjavult. Azután tavaly augusztusban megint jött a hibaüzenet, de most tavaszra sem javult meg. Olyat is tud hogy ha megunja a "próbálgatást" akkor még a villanyt is le......ssza. Ahogy mondtam egy 10 éves klímáról van szó..
Tegnap fél 9-től éjfélig melóztam, és rohadt sok videót kellett végignéznem és jegyzetelnem, mert lopnak a diákok a cégtől. Ez durván lefárasztott, meg a műszakvezetői melóval is megcsúsztam emiatt. :(
Kezd elegem lenni abból, hogy van itt egyetem meg főiskola, mégse találni egy diákot se melóra. Nagyon könnyű melóra.
---
Másoknak:
én a fórumból 2 klímást ismerek személyesen:
A Pannonklíma főnökét (Windy) és a Frigotrade főnökét ( Dr Pacskert Dr Klímát) ;-)
Őket ajánlani is tudom úgy szerelésre mint karbantartásra. És nem csak a fővárosban!
Van egy LG inverteres klímám (kb 10 éves darab) ami elromlott és a CH5 hibaüzenetet írja ki. Milyen sansz lehet a javításra és költségbe szerinted mire számíthatok?
valaki tudnal ajanlani megbizhato klima ceget? aki nem csak szepen dolgozik, ért is hozzá!? aztan még karban is tartja? budapesten lenne! frigo trade-rol velemeny? vagy unio pont
És mintha Én azt venném észre hogy ezekhez a nyomott házas forgódugattyúsokhoz nem kérnek. Vagy csak kihagyják a service/installation manual-ból ... nem tudom.
6 méter szintkülönbséget kellene áthidalnunk, a kültéri fent lenne a tetőn, klímásom azt mondja lehet, hogy be kellene építeni olajcsapdát a csőhálózatba.
Hát, müködik ahogy egy Daikinnak kell. Én személy szerint rühellem az egybeöntött takaríthatatlansága miatt. De nagyon sok klímagyártó azt gondolja 2016-ban hogy ez így jó.
Mondjuk az Opel Astra-nál sokkal jobb, annak a hőcserélőjét még látni se látom, ennek legalább az látszik és jól meg vegyszerezhető.
Jobb szeretem(szerettem) azokat a klímákat aminek a csepptálcája kiszedhető és szinte mindeni szépen takarítható. (2016-ban a Toshiba Mirai tért vissza ehhez a szétszedhető kialakításra.)(De olyan drága hogy 1-et szereltem, egész évben. :-) ) (Ilyen FTXB meg nem is tudom mennyit. ... mikor már volt.)
Ha jol olvastam, akkor 48gr/m3 a kritikus hatar . Tehat nagyon trehany szerelesnel fordulhat csak elo egy belteri eseteben, hogy gyors gazvesztesnel ez eloallhasson mint veszelyforras. Szereleskor meg nem kell cigizni . :)))
Az almát az almához a körtét a körtéhez ... igaz itt csak alma megadása kötelező a többi választható. És úgy látom egy márka már biztosan megadja a melegebbet is hogy legyen kavar. pedig az energia címke szerint, mi már nem is hogy nem átlagos zóna vagyunk hanem már a hidegebb. :-( A melegebb megadása itt tuti irreleváns ... no de ez van ezzel kell főzni ... kavarni a ...
A vasarlonak nehez a dolga, mert mi szerint valasszon? A futesszezon atlagos homersekletet vegye figyelembe, ami lehet +5°C M.o.-on, vagy a meretezeshez hasznalatos -15°C homersekletet? Ahogyan Te is ramutattal, nem mindegy, hogy a gyarto melyik homerseklethez adja meg a SCOP-ot. Szicilian telen a leghidegebb +8°C korul szok lenni, ott lehet megadva a SCOP A+++ ,de nalunk ez biztosan legalabb egy plusszal kevesebb, vagy dombos eszaki oldalon akar kettovel is. Nagyon oda kell figyelni a valasztasnal. Szerintem egy-ket tized kulonbseg a SCOP-nal csak akkor jatszik, ha nincs nagy arkulonbseg.
Én Mindig az "átlagos zóna" értekeit viszem fel, a melegebb/warmer értéket soha, a colder/hidegebbet meg ha véletlen megadják akkor. De akkor is a scriptem az átlagossal gyűjti le. Ugye nem vagyok reklám partner így nem linkelem.
Tervbe van véve a káosz kifésülése is, de ez nem tudom mikor lesz megoldva.
Ugye a gyártói katalógusok még mindig névleges teljesítmény adnak meg a típusban és a katalógusban. 09 kBTU vagy 12kBTU, de ez nagyjából a hűtésre igaz. A fűtésre már ugye van a pdesingh érték ami sokkal 10-20-30%-al kisebb mint a névleges fűtési teljesítmény. Viszont az Én scriptem (de szerintem másé is) a névleges szerint gyűjti le a 2,6-os 3,5-es klímákat, és a hozzá tartozó energia besorolást. Pedig (talán?) logikusabb lenne a pdesingh érték alapján legyűjteni. De ugye egy pdesigh 2,6kW os klíma kb. 5kW-ot tud fűteni +7°C-ban, de méréskor csak kb. 0,8kW-ot vesznek figyelembe.
teljes káosz, lehet nem is jó írtam le, néha még Én is belekavarodok.
De a kérdésedre, SCOP >= 4,6 is sok van de A+++ SCOP >= 5,1 is akad. Igaz nem kettessel kezdődik HUF ára. 2017-ben.
Ha talalsz ilyen klimat: "" A COP legalább 4,6 vagy felette legyen, A++ vagy A+++ klímát szeretnék. ""
Amelyik klima M.o.-ra ugy van megadva, hogy A+++ es tud COP 4,6-ot, akkor kerlek ird majd meg . Multkor irogattunk pont errol az osztaly besorolasrol. Kicsit feluletesen vannak megadva egyes ertekesitoknel . Erdemes utanna jarni a szamoknak!
Tervezem a klímafűtés kipróbálását, először egy 25 m2 szobában. A COP legalább 4,6 vagy felette legyen, A++ vagy A+++ klímát szeretnék. Ahogy az árakat nézem, ~ 300e körüli árakon vannak ezek.
Mindegy, melyik gyártmányt választom a japánokból? Fujitsu, Toshiba, Mitsubishi stb... ? Mindegyik egyformán megbízható?
A szűrőt azért könnyen tudjam tisztítani magam is.
Klímavásárlásban szeretnék tanácsot kérni. Adott egy 4. emeleti, 4 emeletes szigetelt, 62nm-es panel lakás, a nyílászárók kicserélve. Kelet-nyugati fekvésűek az ablakok. A nyári forróság csökkentésére szeretnék valami megoldást találni, ehhez szeretnék segítséget kérni. A klíma ára max br. 220e lehetne (természetesen az olcsóbbnak jobban örülnék). A klímát a nappaliba tervezem (oda fér el, a többi helyiség nagyon keskeny). Extra igény a relatív halk működés lenne az éjszakai használat miatt, valamint télen párátlanítás. Ja igen, az erkélyen van egy kb 74-75 cm-es beugró, ha ide elférne a kültéri egység, az örömmel töltene el.
Találtam ezt a típust: Fujitsu ASYG09KXCA / AOYG09KXCA, valamint ezt: GREE GWH09YC AMBER R32. A kínálatot elnézve viszont abszolút elvesztettem a fonalat, akkora a választék.
Általánosságban véve a nagyobb SCOP és SEER hatásfok megéri a felárat a kevésbé energiatakarékosakhoz képest?
Nem akarnak átverni nyugi ... ha jó szerelőt fogsz ki ...
Valóban ezt a játékot gramm-ra játszik, nem pedig nyomásra.
Ezért mindet leszedik, majd ha nem hiányzik gyanúsan sok, csak a táblázatban megadott ... kb. 50-100gram/év akkor nincs egyéb teendő visszatölti a pontos mennyiséget és béke boldogság.
De ha nincs benne a 600-700 gramm helyett csak 50-60gramm ... akkor lyukkeresés és hibaelhárítás. Ha ilyenkor is csak tölteni akar, akkor jó eséllyel *nem jó helyen vagy ... és újra elfog szökni a töltet.
Ha jol tudom, akkor lekell fejteni az egesz toltetet, mert siman ratolteskor nem tudjak, hogy mennyi olaj kell bele (gep vegzi a munkat, a szemelyzet csak kezeli). Lefejtik, a gep kiirja, hogy mennyi volt a toltet es abbol hany gramm az olaj, majd a gep ujratolti az eloirt aranyban es mennyisegben, amirol kapsz egy papirt az osszes adattal.
Az R134A és a HFC134A gáz az ugyanaz? Autóba szeretnék töltetni, de múltkor azt mondták hogy az egészet le kell vákumozni és kompresszorba olajat cserélni hogy a sima R134A-t bele lehessen tölteni, de ahogy guglizok a kettő egy és ugyanaz. Akkor?
igen, hasonló leírásokat találtam én is erről a modellről. így ahogy minden vásárlásomnál lépünk 1 árlépcső. most a 160eft ársávban a daikin ftxb35c van kinézve remélhetőleg ez már valamivel jobb, és az ára mögött lesz is valami plusz de ennyiért már a gree gwh is szóba jöhet, de akkor melyik? Illetve a keresgélés során szembejött egy gyanúsan olcsó modell is: https://edigital.hu/klimaberendezes/whirlpool-spiw412l-35kw-split-klima-p367109 erről mi a véleményetek? csak mert ez beszereléssel is csak annyi, mint a többi készülék magában.
Érdekes. Miért hirdeti valaki ezt a klímát a saját honlapján ezzel a szöveggel. Mintha nem akarná eladni, de akkor miért árusítja. Én nem értek a klímákhoz azt majd az itteni szakemberek véleményezik de ez a szöveg nagyon bűzlik.
"A gyártó 2014-es alapmodellje. Ez a sorozat egy rövid próbálkozás volt az extra olcsósítás oltárán. A Daikin fennállása óta először vitte a gyártósort Kínába, és reméljük hogy utoljára. Rendkívül gyenge minőségű készülék, olcsó anyagokból és alacsony összeszerelési minőségben. Szerencsére ők is hamar ráébredtek, hogy mekkora hibát követtek el, és csupán 1 évig gyártották ezt a sorozatot. Senkinek sem ajánljuk, ez egy fekete folt a Daikin történelmében. Még a Kínaiak saját márkájánál is rosszabb lett. "
Szia! Tavaly 4 darab inverteres Gree-t szereltettünk fel a lakásunkban. Csendesek, keveset fogyasztanak, mutatósak, Mi elégedettek vagyunk vélük, bár csak egy szezonnyi tapasztalatunk van e ketyerékkel.
Most, hogy eladtuk a lakást, a házba is ugyanezen gyártmányokból, csak 6 darab lesz beépítve.
Sziasztok kb 200000ft-ból szeretnék egy szigetelt nyugati fekvésű 6. emeleten lévő panellakásba klímát itt Óbudán. Alapterület 69m2, 2,5m belmagasság, de a teljes alapterületből két egymásba nyélló szobát szeretnék hűteni(kb 40m2). kb 60000ft-os szerelési díjat adtak mindenhol. így kb a 140000ft-os készülékek közt tudok nézelődni. Ennyiért mit ajánlanátok? Két kiszemelt modell van jelenleg: Samsung AR12KSFHBWKNZE 145000ft Daikin FTXV35AB / RXV35AB 141000ft Itt a fórumon a Samsungról igazából jót nem igen olvastam, míg a daikin ezen modeljéről csak annyit, hogy 2014 modell, meg gree bérgyártmány, belépő modell, de konkrétan senki nem írta meg, hogy most jó vagy rossz készülék, merjem e megvenni, vagy se. Kinek mi a véleménye a két modellről, ill ki mit ajánlana esetleg helyette? Köszönök szépen minden segítséget.
Szeretném megkérni a nagyérdeműt hogy kommentálják pontosan ennek az esetnek azt a speciális változatát, ha a rendszert a leghidegebb napok kivételével a hálószobák fűtésére szeretném használni. Oka, hogy nem szeretnénk padlófűtés működtetése mellett aludni egészségügyi kockázatok miatt (már amennyire valós dolog).
Az adottságok a teljesen hasonlóak: három egymás melletti tetőtéri szoba, amelyből nagy hirtelen legalább kettőt kellene klimatizálni.
Amikre eddig gondoltam:
0. veszek egy robotporszívót és nem lesz mit lebegtetnie a padlófűtésnek :D Ekkor bármilyen minőségi oldalfali split megteszi
1. Daikin Nexura, minden szobának külön kültérivel
2. Nexura beltérik 3-as multi kültérivel.
3. Valami kevésbé szofisztikált konzol rendszerű megoldás (nem találtam egyszerűből sem jelentősen olcsóbbat a Nexuránál)
4. Mivel végig álmenyezet van és van még fölötte hely bőven, akár légcsövezni is lehetne csak hogy lesz abból szobánként jól szabályozott hőmérsékletem?
De egy nyári napon nem igazán a hőmérséklet a gond ... de a jól záródó ablakok miatt télen se ... hanem a levegő páratartalma. És ha azt nem tudod csökkenti, mert ugye felület hűtéssel nem tudok, akkor lesz bent egy +27°C / 100%RH és az nem túl komfortos.
ha meg kikapcsolod a páravezérlést ... akkor szépen megszámolod hány cső megy a falban ... mennyezetben.
Mondjuk itt egy hővisszanyerős szellőztetővel is súlyosbítva volt a helyzet.
Azt mivel támasztod alá, hogy a felülethűtés (mennyezet, fal) nem komfortos. Szerintem ennél komfortosabb megoldás nem létezik, nincs légáram, nincs látható beltéri egység, meg rácsok a mennyezeten, stb., mégis egyenletes kellemes hűtést eredményez.
Adott a családi házunk, amit pár éve vásároltunk. A ház tetőtér beépítésű (kb. 25 éve épült). Felső szinten találhatók a hálószobák. A tetőéren 25-30 cm vastag üveggyapot szigetélés van. Ennek ellenére (vagy köszönhetően), nyaranta van olyan időszak (2-3 hét) amikor minden átmelegszik. Ilyenkor az éjszakai szellőztetés sem segít, mert ilyenkor a kinti hőmérséklet is 25C fok felett van.
Következők a dilemmáim: 1. A felső szinten lévő 3 helységbe külön-külön beltéri egységet-, vagy egy légcsatornázható klímát tegyek? Az utóbbi megoldás csak akkor jönne szóba, amennyiben a helységenkénti hőmérséklet szabályozás megoldható, és olcsóbban jönne ki mint a helyiségenkénti telepített beltéri egységek.
2. Felmerült egy olyan ötlet, hogy a padlófűtés vizét hűteném és azt keringtetném. Az alsó és felső szinten is padlófűtés van. Majd a helyiségekben lévő mennyezet ventilátorokkal próbálnám hűteni a helyiségeket. Itt felmerül a kérdés, hogy hány fokra kellene temperálni a padlószerkezetet, hogy megfelelő legyen a helységek hűtése, és a lábaknak ne legyen (kellemetlen) túl hideg. Ez az eset az kisebb lenne a karbantartási költség és kevesebb szereléssel járna kivitelezés. Télen meg fűtésrásegítésként működhetne, ha elszaladnának a gázárak.
3. Megoldható-e költséghatékonyan, hogy nyári időszakban, a hűtéskor kivont hőmennyiséget meleg-víz előállításra fordítsam, ahelyett, hogy azt a szabadba kidobnám. Jelenleg gázzal állítom elő a meleg-vizet.
Elsődleges célom, hogy a megfelelő komfortérzetet biztosítását egy minőségi-, költséghatékony megoldással valósítsam meg. Melyet gazdaságosan tudok majd üzemeltetni.
Budapest vonzáskörzetében tudtok-e ajánlani megbízható tervezőt/kivitelezőt?
Már töpbbször segítettetek, amikor klímát kestem pár éve. A hozzászólàsaim furcsa mód nem találom, de biztos ti voltatok azok, ráismerek a jó öreg nicknevekre.
Most egy jól felszabdalt, pici nyalaló apartmanba szeretnék klímát. Erkély erkély mellett, ezért talán a legfontosabb keitérium a csendes külső egység (persze belső is).
A szoba 14 nm, amit hűteni (néhány nap pedig fűteni) kellene. Direkt napfény nem nagyon éri, a ház előtti fák miatt, de a nyár közepére így is átmelegszik, nem beszélve a páráról, fülledt időben.
Az árról, árfekvésről mincs elképzelésem, mert jelenleg nem vagyok benne a témában.
Üdv. Szeretnék érdeklődni hozzáértőktől hogy régi típusú on-off klímaberendezésben hűtőközeg cserét hogyan lehet kivitelezni mert az R22-est ugye betiltották. Lehetséges ezt megoldani?
Az, hogy A+-os vagy A++-os hűtés üzemben kb. annyit számít, ha utánaszámolsz, hogy kb. 500 forintot tudsz vele megspórolni egy szezonban. Ha egész télen fűtesz vele, akkor kijöhet jobban a különbség, de abban a két hónapban, amikor a hűtésre van szükség ennek igazán nincsen sok jelentősége.
Válassz szerintem egy jó minőségű japán márkát, és igen nagy az esélye, hogy elégedett leszel.
Ha nem nagy kérés ,mit ajánlanál? 3,5kw -os és lehetőleg a hűtés A++ -os legyen. Falun padlásszobás ház emelet előszobába lenne,26nm (hátsó tűzfalra) vele szembe 2db kis szoba egyenként 12négyzetm , szóval fújja át az előszobát és azért a két szobába is menjen valamennyire. A Hátsó t.fal kelet az első szobák nyugati fekvésűek.
Az alábbi samsungot meg kapom185-ért és ennél azt írják nagyobb levegő tömeget megtud mozgatni a kialakítása miatt ezáltal messzebbre is visz.
A Samsung klímák legendásan megbízhatatlanok, és ez már évtizedes dolog. Ettől függetlenül az újabbak már lényegesen kevesebb zűrrel járnak, de még mindig nagyobb a hibaarány ezeknél is, mint az összes többi gyártónál. Ráadásul régebben az ár a Samsung mellett szólt, de most mégcsak nem is olcsóbb, mint egy-két japán gyártó gépe. Akkor meg nem is értem, hogy miért akar valaki Samsungot......Olcsóbban vagy ugyanannyiért lehet venni jobbat, akkor nem tűnik ésszerű választásnak egy kockázatosabb termék.
Az FTXB/RXB sima belépő modell, marha olcsó a neten, szerintem alig-alig van jobb választás ár-érték arányban.
FTX.J3/RX.K komfort modell, jobb gép, de igazából nem összetartozó szett, bár működik (A szórványosan fellépő kompatibilitási problémákra nemigazán reagált a gyártó képviselete)A beltéri egység kb. 5 éves konstrukció.
FTX.KMV../RX.KMV.. ugyanazzal a kültéri egységgel, modernebb, újabb beltéri egységgel, ami lényegesen csendesebb, mint a régi volt.
Tudna valaki segíteni, hogy az alábbi 3 gép közül melyiket miért érdemes vagy éppen nem érdemes választani? (inkább hűtésre használnám, családi ház, nem szerver terem..., wifi nem számít)
Vagy úgy is feltehetem a kérdést, h műszakilag melyik mennyivel jobb a másiknál, amiért érdemes azt választani?
1Hz-es szabályzás szerintem baromság ... direkt ki kell hagyni a rezonancia frekvenciákat ... tudod nem lépnek a katonák egyszerre a hídon, mert ha eltalálják a rezona frekvenciát akkor még akár le is szakadhat a híd.
persze lehet megoldották, csak csillagos megjegyzéssel nem közlik velünk.
2 stage, 2 szakaszos.
Meg karattyolnak a vapor injection szerű valamiről.
Szerintem egy katyvasz a videó.
Egy a vapor injectoros scroll kompresszoros rendszer az tudja a -30-at ... mélyhűtőházak.
Az hogy ez a két lépcsős (kaszkád?) forgó dugattyús mit tud azt titkolja a service manual-ja.
Nézegetem a gree u crown klímák adatlapjait és a youtube-os gyári videókat. A kis kínaiak szépen elmondják hogy mennyire világújdonság a 2 utas(?) kompresszor, az 1 hz-es szabályozás stb stb. Én abban a hitben vagyok hogy a japán klímák a legjobbak, ezért is javasoltam a környezetemben mindenkinek a toshiba,fujitsu,daikin és mitsubishi klímákat. Eddig egyikkel sem volt gond soha, az én daikin ururu sararám is hetedik évét húzza, semmi gond nem volt vele - és egyik említett japán légkondival sem.
Viszont új klíma vásárlásánál lehet hogy elcsábulnék a gree u crown felé. Az I-feel funkciót nagyon hasznosnak gondolom, és a -30C-ig való fűtés is is jól jöhet ha lesz egy ilyen tél mint az idei.
Viszont ez a 2 utas kompresszor és 1hz-es szabályozás illetve egyéb csuda tulajdonságait elmagyarázná valaki hogy én is megértsem? Valós pozitívumok ezek vagy valami parasztvakítás? Higgyem el a kínainak hogy ez u crown valami technológiai csoda, vagy a japánok közt is van ami -30C-is működik? Eddig a mitsu csúcsgépeinél láttam -25-öt. Egyáltalán mint márka hová sorolható a gree (meghibásodás, szervíz háttér)?
Jól gondolom, hogy az előremenőt kell először zárni, hűtésben begyűjti a gép a gázt a kültériben?
De ettől még valamennyi marad a beltériben, meg a csövekben. Azt mindenképp pótolni kell majd újraszereléskor. Főleg, hogy akkor vákuumozni is kell mindenképp.
Ennél a géppel lefejtés mindenképp jobb és szakszerűbb.
Köszi, Azért most már hívtam szerelőt mert eszembe jutott hogy még van rá 2 év garancia,nehogy garancia vesztés legyen belőle.De ha már itt tartunk amúgy ez egy funkció amit távirányítóval kellene tudnom vezérelni és akkor visszaszívja gázt a kültéri egységbe?Vagy hogy működik nem igazán tudom elképzelni.
Olyan kérdésem lenne, hogy házszigetelés miatt le kell szerelni a klíma kültéri egységét.Olvastam olyat hogy valahogy visszalehet szívatni a gázt a kültéri egységbe hogy ne menjen kárba a gáz és nyugodtan le lehessen venni a csöveket.Ezt hogyan tudom itthon megcsinálni?Vagy Hívjak szerelőt aki jó pénzért megcsinálja?
A hutokozeg a Samsung regisztralt szerelo kezei kozott szokott el a klimavedelem jegyeben. A klimat a lakasombol szereltek le amikor a H tarifara valtottam. Fogalmam sincs, hogy miert nem jutott eszebe a szerelonek a csapot elzarni mielott leszerelte. Szoval ezt a cuccot szereltek at a hetvegi hazamba. Soha nem volt meg beuzemelve azon a helyen. A masik klimat egy ismerosomtol szereztem. Nem tudok semmit az eloeleterol csak annyit, hogy a csonknal fagy ami nekem mint laikusnak az jott le, hogy valoszinuleg ebben sincs tul sok hutokozeg. Szoval ez a tortenete a cuccaimnak. Ha valaki tudna segiteni a beuzemelesben annak nagyon orulnek. Akik elkezdtek csinalni ket evvel ezelott mar reg nincsennek az orszagban :(
Sziasztok! Klimasok segitseget szeretnem kerni akik jarnak a Balaton kornyeken. Egesz pontosan Balatonalmadi. Ket db. inverteres klimat kellene feltolteni R410 gazzal. Az egyik tokures, a masikban pedig nem tudni mennyi gaz van. Bocs, hogy ide irok, de osszesen egy darab szerelot talaltam es O is eppen mutet utan labadozik :(
Hát a kollégám is ezt mondta mikor FLEX-el elvágtam a második vágásra egy 16-eres "UTP" vezetéket. :-) Pont benne volt az álmennyezeti tartó szerkezetbe csúszva, Én meg elküldtem mert a másik oldalt voltam. Buktunk 16db pattintós WAGO 221-t, de reggel kinyitott a LIDL és másnap se hívtak szervizt semmihez. Szóval mák ... vagyis forgács. :-)
Küzdök, egyszerűen nincs kint elérhetőségem sehol, amit Én menedzselek. Aki levelezik az jelenleg ... és most vascsövet szerelek fan-coil-nak, rézcső elég rég volt a kezem közt.
..". de javítsd meg garanciába az eladási árrésért ... ami a nullához konvergál..."
Na ezért nem kell mindenáron eladni akarni. Mostanában megint divat lett csontig akciózni, meg benyalni az ügyfélnek, hogy csak vegyen gépet.... aztán ha baj van, akkor sokan meg csak pislognak, hogy mellényúltak, de rendesen.
Talán ha Te is küzdenél a 0 árréssel értékesítők ellen, akkor előrébb lennénk egy picivel. Tudom, hogy a sok eladás hoz magával sok munkát, amin talán picit lehet keresni, de azzal nem lehet céget-vállallkozást fenntartani...az csak a mutyizós-hétvégizős-maszekolós überszerelőknek jó :(
Szerintem semmi különbség nincs, talán annyi, hogy az új gép beltérije csendesebb - nem mintha a régi hangos lett volna. Van egyébként háttérinformációm erről az egészről, ráadásul elég jó helyről, de sajnos azt itt nyilvánosan nem oszthatom meg....
Segíts nekem ha tudsz ... nekem még mindig nem volt KM sorozat a kezembe (papírjairól meg álmodni se merek) milyen különbség marad a J3 és a KM között?
Örömmel olvasom megtisztelő válaszát, melyben tudomásomra hozza, hogy a leírt problémám megoldásában Ön illetékes és az intézkedés fáradságos teendőit magára vállalja.
Irónia detektor ... Gondolom egyszerübb1GW- rá tervezni mint 1000*1000kW ra. ... A hálózatra gondolom saját költségén csatlakoznak. Az elszállítás ha jól sejtem nem az ő problémája. De majd utána olvasok fizetnek e valamit érte. Ha nem akkor intézkedem. (Tudod mint a rendőr intézkedik mai napig nem tudom mit jelent ... általában az okot nem szünteti meg)
Azt akartam mondani amit a démász oldala is mutat. Hogy az áram kb. Annyit ér hálózat nélkül. Mint a benzin üzemanyag kút nélkül.
Itt is így kellene, 10,500 - 18,400 Ft./kWh megvenni abban az időben amikor ellehet adni valakinek. Ha nem kell senkinek ennyiért akkor lekapcsolni a hálózatról.
És persze rendszer-használati díjat is meg kellene fizetni felfelé irányba is nem csak lefelé ... az még 7,297 - 13,967 Ft./kWh
Találkoztam olyannal hogy egy mókus egy társasház tetejét úgy mond kibérelte a lakóközösségtől. És nekik táplál vissza ... horribilis pénzt tett bele, és még nem is teljesen fehér az üzlet ... ha jól tudom Én mondjuk nem kereskedhetek árammal ... nem is tudok kiváltani ilyen engedélyt ... gondolom Ő sem.
No abban a 9 lakásos házban sem fog sosem megtérülni ... szerintem ... de megpróbálja van miből.
Nálunk a saját megtermelt energiáért kb 25% fizetnek s te pedig ugyanazt, 100% kapod meg. Tehát 9.25 forintért "árulod" és 37 forintért veszed meg. a jelenlegi törvények szerint, nincs olyan lehetőség, hogy a nyári töbletet, télen felhasználod. Tehát "itt" nem a legjobb megoldás bele táplálni a városi hálózatba. Az akkucsomag lehetősége pedig lehet nem a leggazdaságosabb mert ha jól tudom, ezeknek csak pár év az élettartalmuk. A lehetőség talán egy zárt rendszer kialakitása s a nagyobb energiafogyasztók használata napos időben. Nem tudom hogy igy megéri-e a bekektetés..
De ha elfagy a lefolyócsonk, -10°C-akkor az úgy rothad meg a következő olvadásig ... és akkor csak szaporodik. Legalábbis nálam. Fel nem megyek a létrával olvasztgatni ... egyszer kipróbáltam milyen, aztán azt mondtam így marad. Remélem a hőcserélő aljában lévő csövek bírják még egy darabig ezt az extra terhelést.
Máshoz kimenni azt locsolgatni órabérbe, hát nem tudom kitudják-e fizetni.
Nem hinnem, hogy az olvasztasi ido keves a befagyas ellen. Nekem a talcat alulrol melegiti a futotest leolvasztasi ciklus alatt. Amikor olvaszt a klima, a leolvado viz homerseklete magasabb mint a fagyaspont es plusz a talca is meleg. Igy abszolutt nincs gondom azzal, hogy esetleg a talcara fagyna nagyobb mennyisegu viz. Mire a talca ujra fagypont ala hul, mar csak nedves a felulete. Nincs annyi viz benne, ami legkozelebb gondot okozna.
SZVSZ 23óra alatt nem rakódik annyi jég semmilyen körülmények között amit nem tudna lekezelni a gép. -5-0 kb a legkritikusabb tartomány, ilyenkor szerintem nem tud vastag légtömb összeállni a tálcában ennyi idő alatt, de ha igen akkor 2X 1 óra. Igen én is arra gondoltam, hogy vezérelni kell.
Viszont ezzel párhuzamosan azt is mondanám, hogy a gép leolvasztási ideje alatt csak kevés, vékony réteget lehet a befagyott tálcából, kifolyócsőből kiolvasztani.
Azert amikor paras-ködös az idö 0°C alatt ,akkor eleg veszelyes helyzet is kialakulhat a rafagyassal a talcan. Csak a venti lapatjai ne erjenek a jeghez , akkor talan nincs akkora problema. Folyamatos leolvasztas az valoban energiapazarlas. Ezert kell vezerelt.:)
SZVSZ a legegyszerűbb az egész fagyásveszélynek kitett szakaszt naponta (2naponta?) 1 órára 5 fok fölé emelni. Minek annak állandóan menni? Kialakítástól függően ezek annyira eltérő igények lehetne, hogy erre garanciában bevállalható gyári megoldást szinte lehetetlen gyártani. Illetve be lehet vállalni, de akkor az biztos sokat megy feleslegesen.
Ha csak kicsorog a tálcából a földre merőben már, mint amikor el van vezetve több méterre, valami csatornában.
Talan sokkal jarhatobb ut a gazos leolvasztas . Eleg egy hurok a talcaban parhuzamosan kotve a kulteri hocserelovel . Ha jol emlekszem az U-Crown mar ugy olvaszt. Akkor felesleges komplikalni az elektromos vezerlest.
"Fűtő" klímáknál ki vagyon építve, ha úgy rendeled ...
Szia,
Ezt hogy érted, nekem mint felhasználónak kell így rendelni vagy a forgalmazónak ? Nem hallottam még ezt az opciót, de ha tudok hozzá rendelni akkor is mely gyártó adja így ? Nekem most már mind1 mert egy darabig nem szándékozom cserélni de köszi az infót legközelebb rákérdezek vásárlás előtt. Mindig tanul az ember :-)
Pl a Midea könyvében is van fűtés opció de az is termosztátos vagyis pont ugyan olyan mint amit a klíma szerelő kiépített a részemre. Ezzel csak az a bajom, hogy állandóan fűt ha hideg van és megy a klíma nem pedig csak olvasztáskor. Ha már van ilyen gyári opció semeddig nem tartana még a Mideának sem a nyákra tenni egy csatlakozót energia hatékony vezérléshez. És akkor még tovább gondolva esetleg egy beállítást, hogy valaki csak olvasztáskor kéri a fűtést vagy folyamatosan mint a rajzon van ( termosztát mind a két esetben szükséges ).
Egy kis kutakodás után megtaláltam a Fujitsu klímám szerviz füzetét. A kapcsolás szerint a 4 utas szelepet egy Fujitsu FTR-F3 relé kapcsolja. Ezek szerint egy 12 V -os relé elégséges lenne a fűtőkábel kapcsolására.
Ha lesz egy kis időm le ellenőrzöm tényleg így van-e.
Kár, hogy a gyártók nem építenek ki a fűtő klímáknál egy csatlakozási pontot a fűtőkábel vezérlésére így egy mini relével egyszerűen meg lehetne oldani mindenféle barkécs hekkelés nélkül.
Azert egy kicsit gondolkodjunk ! Feltetelezzuk , hogy futeskor mondjuk allando feszit kap a tekercs . De olvasztaskor elereszt . Akkor neked hutesre kell , hogy bekapcsoljon . Viszont nyaron is hutesre allitva van a negyutas . Tehat oda kell figyelni , hogy jol mukodjon es csak akkor , amikor kell .
Ha egy tekercses akkor számomra valami trükkös megoldású lehet, mert bistabil állapotot kell produkálnia. Állandó mágnes és egyenáramú tekecs polaritásváltásával szokták megoldani. A gyakorlatban két vezérlőszelep segítségével váltják át a munkát végző dugattyú helyzetét pneumatikában és hidraulikában is az ilyen tipusú szelepeknél. Ha 230V-os a szelep akkor biztosak lehetünk abban hogy monostabil, akkor pedig fűtés üzemben állandó áramot igényel. Valóban jó lenne a klímások véleményét erről megismerni!
Szigetüzemű amikor van otthon akkucsomagod és abban tárolod az energiát.
A másik amikor a hálózatra táplálod bele az energiát, mert a szolgáltató lehetővé teszi. Olyan órát kapsz ami oda-vissza mér, éves elszámolásod van.
Tehát nyáron felpörgeted a termelésed, télen pedig elhasználod a hálózat felől. Nálunk figyelni kell, hogy ne legyen túltermelésed éves szinten, mert azt a minimális pénzt amit a szolgáltató fizet(ne) az átvett áramért azt adózni, könyvelni, bonyolítani kell(ene), egyszerűbb elhasználni.
Mivel nem vagyok klimas, igy nem tudom neked megmondani, hogy a negyutas valtoszelep hogyan van megoldva. Itt a kep: Ezen csak egy magnestekercset latok. Szerintem a valtas impulzus segitsegevel tortenik es nem van aram ,nincs aram elven. Ehhez inkabb egy klimas szaki kellene, aki erti is a mukodest es segitene. Mert ha impulus alapjan, akkor a vezerlest arra kell megepiteni. En ezert epitettem be a homerseklet kulonbsegre vezerlo egyseget.:)
Mivel az elképzelésem szerint a tálcafűtést az irányváltó szelep lekapcsolása (átváltása hűtés üzemre) indítaná, nem látom mitől indulna be nyáron a tálcafűtés. A késleltetett elengedésű időrelén kívül talán még egy ledet kötnék a fűtésre, így ránézésre könnyebben lehet ellenőrizni a működését.
Ami még aggaszt, túl sok szakadt, nem működő önszabályzós fűtőkábellel találkoztam. Ennek a hibának a jelzésére is alkalmas az a bizonyos egy db visszajelző led.
Jelenleg Romániában (Nagyváradon) a kWh ára 37.06 ft és sajnos nincs h tarifa. Nálatok ez mennyi? A lakás éves áramfogyasztása kb 4300 kWh (beleszámitva a most fűtésre használt légkondit). Ez évente közel 160.000 ft. Szerintetek ilyen adatak alapján érdemes belevágni egy napelemes rendszerbe? Hány éven belül térül meg a bekektetés? A tetőt egész nap éri a napsütés.
Ezen én is agyaltam. Az eon ingyen kicserélné a nem használt vezérelt órámat.
Dilemmám csak az hogy a kb 45e ft-ot kifizetem az eon-nak havonta részletekben, és helyette évente egy alkalommal visszaigénylem a kb 38e ft-ot, ami után adót is fizetek. Nekem ez így macerás.
Azt is szokták mondogatni hogy ahol működő gázrendszer van kiépítve, ott nem igazán éri meg villamos fűtésre áttérni. Én így tettem és nem bántam meg.
A közelgő nyugdíj és várható összege, a banki kamatok, a klímás fűtés és a kihívás hogy a lehető legolcsóbban meg tudom-e építeni magamnak az elképzelt és magam tervezte PV rendszert, adta a kezdeti lökéseket hogy belevágjak.
-Hány volttal működik a négyjáratú irányváltó szelep? Gyanítom és célszerűnek tartom hogy 230V-ról.
-Ami fontosabb, fűtés üzemben amikor a kompresszor és a ventilátor leáll mert annyira kicsi a fűtésigény, a szelep húzva marad? Ha igen és úgy tartom logikusnak, akkor működőképesnek gondolom a mgszelep vezérelte tálcafűtést.
Ha csak a kompresszor megy, se a 4 járatú szelep se ventilátor nem megy akkor olvasztunk.
Ha megy a kompresszor és a ventilátor hűtünk.
Ha megy a kompresszor, a ventilátor és négy járatú szelep akkor fűtünk.
Természetesen szerver hűtésnél ez nem jó megoldás mert ha fázik a kültéri akkor leállítja a ventilátort, ilyenkor azt gondolhatjuk hogy olvasztunk de nem.
Persze a DC motorok korában már nem elég a relé kapcsolás, mint anno a az on-off idejében. (Meg AC invertereknél sem, meg a fázis hasításos AC ventilátorok ... ) (nem fűtésre valók ezek a kacatok)
1100kWh december-január-februárra, mással nem fűtünk, 60 négyzetméter a ház, a külső hőszigetelés még nincs készen, csak a falban van 15 cm kőzetgyapot.
Tavaly április végéig a két klímám 2010 kWh-t fogyasztott. A mostani fogyasztásuk eddíg 2020 kWh. 2300-2400- ra saccolom mire vége lesz a fűtésnek. Plusz 1m3 fa és 300m3 gáz, 80nm-es ház. A villanyt kb 8 évre előre kifizettem. A fűtés így kb 35e ft lesz.
Az "úgy gondolom" kijelentésem utal arra hogy én sem vagyok a klímák szakértője, de talán egy igazi szaki csak kijavít ha tévedek.
A szelepnek feltételezem hogy két állapota van, hűtés és fűtési helyzet. Fűtés üzemben a leolvasztáskor átvált hűtés üzemre, nem tudok róla hogy normál üzemben kapcsolgatna. Ezért gondoltam hogy az átváltás hűtésre egy biztos kiindulási pont a leolvasztás kezdetének érzékelésére. A meglévő termosztátod megakadályozza meleg időben a tálcafűtés működését.
A takarítást azért hanyagolom mert a szennyeződés minimális, a fogyasztásokat jegyzetelem és az évek során nem tapasztaltam fogyasztás növekedést.
Előszőr is köszönetet szeretnék mondani az itt olvasottak miatt. Ti ajánlottátok és bejött. A Fujitsu 12LMCA alacsony szereléssel (40 cm a padlótól) kiváló fűtőeszköznek bizonyult. 21/22 fokra állitva ment. Az utóbbi 6 hónapban 1300 kwh fogyasztást mértem vele folyamatos üzemmódban. A kifűtött terület egy közepesen szigetelt 100 nm lakás egy kandalló napi 1-2 tüzelése mellett. A kandalló kb 7 méter fát fogyasztott el ebben a fél évben. Nagyváradon a kwh ára 37.06 ft és a fa méter ára 12.400 ft. Igy a fűtésre szánt összeg: 134.000 ft. Ha minden jól megy akkor ősztől ott a gáz, igy a hidegebb hónapokban a klimát pihentetem és mehet a kazán. Nálatok mennyit fogyasztott a klima ebben az igen hideg télben?
Ertem en, hogy ez is jo, de ez is 12Voltos tapot igenyel es mar +3°C kornyeken kapcsolnia kell. Ez is fogyaszt :( En inkabb kinyitom a padlasfeljarot es kihuzom a dugaljbol a dugot es pihen oszig a vezerles kisebb az esely a meghibasodasra. :)
A négyjáratú szelep olvasztási módban nem ugyanolyan vezérlést kap mint nyáron a hűtésnél hiszen ugyanaz a irány mind a két esetben ? Nem vagyok nagy guru csak feltételezem. Ezért kell még valami ( termosztát ? )ami "megmondja" a rendszernek, hogy tél van.
Érdekes, hogy 4 éve nem takarítottad a klímát és rendesen fűt -hűt. Én évente 1x tavasszal fullosan takaríttatom a szerelőmmel a kültérit és a beltérit valamint ősszel én takarítom ki a beltérik szűrőjét.
A megoldásod tökéletes. Nálam más a helyzet mert a kültérik tényleg a kültérben vannak és felhasználom a már utólag beépített hőfok kapcsolót. Valamint nem szeretném a tápegységet kézzel kapcsolgatni,
E-bayen néztem egy ilyen hőkapcsolót. Rendelek egyet próbára és megnézem. Youtube-on van róla videó és ez alapján tökéletesnek tűnik, áramszünet után is tartja a beállításokat.
4. éve fűtök klímával tálcafűtés nélkül. Az idei hidegebb tél miatt néha besegítettem az olvasztásba hőlégfúvóval, nem volt vészhelyzet de zavart a jegesedés látványa.
Tisztítva még nem voltak a klímák, úgy gondoltam ha jó idő lesz megnézem a kültériket és ha már megbontom, rakok bele fűtést. Ha jól tudom a fűtő klímákban van hűtőközeg áramlásirányát megfordító mágnesszelep ami leolvasztáskor átvált. Ennek működése indítaná a fűtőszálat időrelén keresztül, így be tudom állítani a fűtési igény időtartamát tapasztalati úton.
Nem bonyolultabb mint egy termosztátos kapcsolás, viszont csak akkor van fütés amikor a klíma olvaszt. Hűtés üzemben természetesen a működést bénítani kell, de az is megoldható automatikusan.
Szerinted van optimalisabb vezerles, amit utolag tudsz beszerelni? Az az 1Watt keszenleti fogyasztas nem vag foldhoz.:) Csak akkor aktivalodik a futes, ha valos teny a leolvasztas. Volna meg egy precizebb, ami a valos jegesedes es leolvasztaskor futene, de ilyen tulbonyolitott dolog nekem felesleges.
Ez egy jó ötlet de van valami oka hogy hőkülönbségű vezérlést használsz ? Tovább gondolva egy mechanikus termosztát és egy állítható hőkapcsoló automatán tenné a dolgát. A termosztát pl +1-2 Celsiusnál bekapcsolna így adna tápot a vezérlő elektronikának természetesen csak akkor ha a klíma is be van kapcsolva. A leolvasztásnál pedig már működne a hőkapcsoló.
Nálam a bekötés úgy lett kivitelezve, hogy a termosztáton keresztül csak akkor van tápellátás a fűtőszálnak ha mindkét állapot teljesül vagyis a beállított hőmérséklet alatt van a levegő illetve a kültéri megkapja a 220V tápot. De ez nem az energia hatékonyság mintaképe, hiszen a fűtőszál állandóan fűt amikor a klíma is és a levegő 1 C alatt van egyszerre.
2015 februárjában és 2015 augusztusában volt levél váltásunk. Nálunk a helyzet nem sokat változott, az árak kismértékben emelkedtek. Azóta nem kerestél, így tőlünk nem kaphattál aktuális imfót.
Szakember hiány van rendesen. Nagyon sok a hozzá nem értő egyén, aki megpróbálkozik szereléssel. Soha nem látott mennyiségű javítási megkeresések vannak.
Ha valaki előrelátó, akkor nagyon érdemes meggondolni, hogy kivel dolgoztat.
Idén gondoltam okosan még a főszezon előtt rászánom magam egy klíma beépíttetésre. Kezdtem az ajánlatkéréssel, melyben leírtam minden szükséges paramétert, illetve lehetőséget biztosítottam helyszíni felmérésre is HA szükséges. Több helyről kértem ajánlatot, olyanoktól is akik itt is megtalálhatóak (vagy régebben azok voltak, most nem olvasgattam a topikot vissza). Neveket nem fogok írni, nem célom lejáratni senkit. Csak megosztanám azt a szomorú tapasztalatot, hogy eddig egy helyről kaptam vissza ajánlatot, akiktől meg fogom rendelni a munkát. Korrektek is voltak, de szerettem volna kontroll ajánlatokat mellé, kicsit sokalltam a szerelési díjat (más hirdetett árakhoz képest), de már nem érdekel az se.
Próbáltam én augusztusi 30 fokban is klímát szereltetni, akkor megértettem hogy egyetlen egy választ se kaptam, nem is szomorkodtam, így jártam. Amit viszont nem értek, hogy márciusban is ennyire jó világ van, hogy 1 darab inverteres klíma szerelés egy budapesti kertesházba már nem ér meg annyit se, hogy visszaírjanak, hogy "Bocs, keress mást."? Tényleg jó lenne, ha valaki felhomályosítana, hogy miért van ez így, mivel olyan érzésem van mintha leprás lennék, vagy mint ha Budapesten senki se akarna klímát szerelni.
Nalam 8 szezont futott idaig a klima . En egy hokulonbsegre vezerlo elektronikaval vezerlem a 150w-os futoszalat, ami a talca alatt van szerelve . Tudnod kell, nalam a kulteri a padlasterben van . Az elektronika figyeloallasban 1W-ot fogyaszt . A ket termisztort a kompresszor feletti terben helyeztem el . Az egyik csak be van "logatva" nincs kapcsolatban egy klima alkatresszel sem . A masikat pedig a hocserelo kompresszor felol jovo oldalara felrogzitettem alufolias ragasztoszalaggal . Mukodes: Amikor indul a leolvasztas, akkor ugye a kulteri hocsereloje felmelegszik . Igy valtozik a termisztorok homerseklete ,bekapcsol a futes . Amint az olvasztas utan ujra megfordul a folyamat, akkor hidegebb lesz a hocserelo mint a kompresszor feletti ter . Igy a vezerles lekapcsolja a talcafutest . Amikor mar nincs fagyveszely, akkor csak kihuzom a tapot a klimabol kivezetett dugaljbol.:)
Olvasgatva a topikot a fűtéssel kapcsolatban lenne kérdésem. 3 db klímám van és 4 éve amikor felszerelésre kerültek kezdtem velük a fűtést. A telepítés alkalmával mindegyik kültéri egy kis átalakításon esett keresztül a szerelő javaslatára. Mégpedig egy külső termosztát és egy fűtő kábel lett beépítve. Szépen tették a dolgukat egészen fagypont környéki külső hőmérsékletig ahol a kültéri tálcája alatt kezdett gyülekezni a jég. A hideg miatt így maradt azon a télen. A második évben a lefolyó csőbe újabb fűtőkábel került és így vígan tudta tenni a dolgát. Viszont így a COP nyereségnek adtam egy maflást és kikötöttem minden fűtőszálat csak fagypontig használom a klímákat és az alatt inkább a gáz fogy jobban.
Kérdésem kinek milyen trükkje van a kültéri és környéke jégtelenítésére ami energia hatékony ?
Jó ez a fűtőszál de a mínuszok miatt az amúgy is csökkenő COP értéket a fűtőszál COP 1-je igencsak lerontja. A fűtőkábel 50 W/m így rögtön a fogyasztás kb 200-250 W-ot felugrott klímánként.
Pedig unios eloiras. En amerre dolgozgatok kulfoldon, ott minden kozepulet igy van megoldva, hogy a teton napelemmezo. Ez van azon a Segmüller butoraruhazon, ahol utoljara dogoztam. 30 drb inverterszekreny es 330strang. Ez a jovo nalunk , kulfoldon mar ma.:).
Második nap voltam a tetőn ... sőt a folyadékhűtő tetejére is felálltam ... a Dr. Klíma kollégája megmondhatja ... amelyik épület 10m-nél magasabb annak a tetejére felmentem mindig ha csak egy kicsi lehetőség is volt. És ha tudtam felálltam a kéményre is. :-)
No itt dohányzóterasz lesz a tetőn nem napelem.
Ezt a szabályt Én Magyarországon még nem hallottam...
Ma fújt a szél úgy hogy csak 4.-ik ről videóztam. :-)
Ez igy egy szuper energiasporolos megoldas. Ugyan igy volt a Segmüller uj aruhazaban, meg akar a BMW-ben is. Csak Te elfelejtettel felmenni a tetöre. Ott a valasz. Az egesz tetöt napelemmezo boritja. Az uj eloiras szerint 0-lasnak kell lennie minden kozepuletnek mar es 2019 utan minden uj epuletnek energiamerlegileg.
Túl kép semmi, csak Én ilyent még nem láttam. Állítólag ez egy "A" osztályos irodaház lesz. Lehet ez hatékonyabb mint egy központi kazán cirkulációs rendszerrel ... 1000 ember munkahelye lesz állítólag, és hogy ilyen mennyiségre a COP 1 a megoldás, hát több mint érdekes nekem így első blikkre.
Az ftxb35c egész télen fűtött, de most egyre hangosabban csörög a hőcserélő a kültériben. Néha szinte elviselhetetlen a hangja, pedig még csak az első telet fűtöttem vele. Mi történhetett vele, és hogyan lehet ezt orvosolni?
Mint az F1-ben nyilatkozta tegnap valaki, hogy menni kell üres tankkal is mert az nem állapot hogy teli tankkal megyünk azt majd abból kiszámoljuk milyen gyorsak lennénk üres tankkal időmérőn.
Azért kapcsolom ki, mert amikor ma írtam 23.3 fok volt a fűtött helyen és a gép 19 fokra állítva akart fűteni. Aránylag sokat kell korrigálnom nap közben
20 fokra állítva 20,5-21 között ingadozik nálam. Ventilátor nagyon ritkán mozdul el az 1. fokozatról, de volt már, hogy napokig éjszakai (szuperlassú) állásban hagytam. Ugyanaz volt az eredmény.
Nalam a klima belteriben a venti maximumra van allitva allandora, igy mindig olyan a homerseklet, amilyet szeretnek ,ugy 23 fok korul. Azonban a kliman allitok a kinti homerseklettol fuggoen a hofokon. Magyarul, minel hidegebb van kint, annal magasabbra . Most 24 fokra van allitva es a szobai homeron 23,3 fok van .
Nem tudom, hogy "reklámpartnert" ér-e reklámozni, de ha Windy karbantartói hasonlóan korrektül dollgoznak, mint a telepítői akkor Ő lesz az embered pesten.
Daikin ftbx35 klíma Budapesti karbantartásához keresnék szakembert. A telepítőt nem szívesen hívnám szerintem nem végzett jó munkát. Ezért is szeretném hogyha egy normális szakember a karbantartáson túl felmérné az esetleges kockázatokat is és javítaná a hibákat. Nem szeretném hogy a nagy melegben magamra hagyjon. A helyszín fővárosunk IX kerülete a klíma 2 éve lett telepítve.
előre elnézést ha kitárgyalásra került a konkrét típusok valamelyike, de érdekelnének a tapasztalatok:
Samsung AR12KSWSBWKNZE VAGY Gree GWH12MA Trend
A klímaszerelő az utóbbit javasolta. 50m2 lehűtéséhez keresek 3,2-3,5 KW-os klímát, bármilyen ezektől jobb ötletet megköszönök. A rá szánt keretösszeg szereléssel együtt ~230e HUF. Köszönöm!
Az lemaradt, hogy ezek a számok akkor mondanak valamit ha tényleg egy olyan helységet fűtünk. Aminek a hőigénye -10°C-ban 2,4kW. Ugye ilyenkor ez a klíma -10°C-en megy 100%-on ha ennél melegebb van kint, akkor már lassul a kompresszor és meg nő a hőcserélő leadott teljesítmény arány.
Agyalok erősen ezen a Micu klímán. Most akkor jó, vagy sem? Képes fűteni -15°c-on, vagy csak -10-ig? Nem értem, ezt a kétféle adatlapot. Ha meg hiánycikk is, akkor végül is mindegy.
Másik jelölt a DAIKIN FTXB50/RXB50, erről mit lehet tudni?
Talaltam egy szerintem korekt adatlapot. Ebben is talaltam hibat szerintem.:) A futesnel a SCOP es COP a mersekelt egovi adatnal fel van cserelve 5,1 es 4,1 van megadva.Sajnos cseh nyelvü az oldal, de a Google a baratunk.:) http://www.haier-klimatizace.cz/haier2013/Data/Katalogove%20listy%20Haier%20Dawn.pdf Ha igaz amit irnak, akkor elmeletileg ez is egy jo gep.
És mivel a Zsoltnak nagyon sokkal tartozom (nem anyagilag) így ha kéri akkor az idén is Ő kezelheti a vásárlókat.
DE ELTÉRTÜNK A TÁRGYTÓL ... a kérdéses klíma létező modell. Az eurovent-rol származnak az adatok. Ha az eurovent is elkurvult hogy csak egyszerűen átveszi a gyáraktól az adatokat, arról hadd ne Én tegyek.
És ha tudsz mutatni másik olyan klímát ami pdesingh = 5,5kW mellett tud SCOP > 4,0 akkor várom.
Persze nagyon sok márka 2017-es választéka még nem ismert ... de ha megismertetsz vele megköszönöm. :-)
Ha pedig valaki hibát talál az oldalamon, akkor állók rendelkezésére ... email, fórum, facebook, és telefon is!
Többi kijelentéseddel meg a moderátorokhoz fordulok, ha Te nem teszed meg!
Szerintem minden nagykereskedesnek kellene az orszag klimajanak megfelelo energiabesorolast feltuntetni a termeken . Mert igy ,hogy behozom Japanbol ,Kinabol ,Koreabol aztan azokon meg nincs semmi korekt, csak az hogy hidegebb,vagy melegebb eghajlatra. A vevonek meg az uzletes beadja a sajat maszlagjat, csak eladhasson. De sajnos ez nem csak a klimaknal van igy, hanem a hoszipkaknal, kondenzacios kazanoknal,szelloztetogepeknel,stb. Minden olyan berendezesnel, ami ma felkapott energiatakarekossag urugyen. Kertem klimara Gree U-Crown-ra es egy levego-viz hoszipkara arajanlatot. Az elsore 1335 euro, azaz durvan 407000 HUF es a masodikra ami 5kW-os 7500 euro (a szereles ingyenes,mert a kiallitason kertem az ajanlatot,de a csomag erteke 650euro) az durvan 2287500 HUF plusz a csomag 198250 HUF. Akkor inkabb megmaradok a regi kinai klimamnal meg a turbos gazkazanomnal. Mert mint ahogyan Elek szokja irni, soha meg nem terulo befektetes.:(
Az a legcsúnyább, hogy az erp doksiban +7 fokra COP=5,5 van megadva, míg a valós mérésen alapuló eurovent minősítésen csak COP=3,65-öt tudott. Ebből sehogy se jöhet ki a leírt sCOP, valahol elquták egy copy/paste-nél. Ennél minden mérési ponton jobb paramétereket produkáló gépek sCOP-ja lényegesen alacsonyabb.
A -10 legalacsonyabb fűtési paraméter minden doksiban benne van.
Ez a HJ50 se jobb más belépőmodelleknél fűtésre, sőt! Csak "hibás" "megszépült" az adatlapja.
Azért szerintem érdekes összehasonltani egy 5 kW gépet egy 7 kW-sal, ami ráadásul csak valami szellemkép, hiszen nincs is Z71-es Panasonic jelenleg. Konkrétan egyszer majd lesz , megkérdeztem a CS80-t , egyelőre semmilyen adata nem végleges. Ismerve a Minkert és tulajdonosát, azt hiszi, hogy innen onnan beszerzett adatokkal lehet parasztvaktani, de még a katalógus sem jó amit belinkeltetek a géphez.
Mennyire korrekt eljárás ez?
Majd itt a fórumon tényként tálalni?
Mindenki tudja a szakmában, hogy kizárólag a profit maximalizálás vezeti a Minker-t, innen-onnan összevásárolt gépekkel 10 weblap felhasználásával, de könyörgöm némi valóságalapot keverjetek bele.
Valami adatbázisból generálják, szerintem. És más beállításokkal kérték le. De a számadatok megegyeznek, szemre. Mert hogy az egyikben szövegesen a másikban képként szerepel.
Mintha az uniós rendelet a képként kiadandó táblázatról karattyolna, ami teljes elme baj. Az utolsó két lapon lévő táblázat kép a rendelet szerinti megjelenés.
Viszont lehet, hogy tevedni emberi dolog. De egy szakember ranez az adatokra es latnia kell, hogy nem ulnek ugy, ahogyan ott le van irva. Akkor nem fogja eroltetni a vevonek, hogy pedig am ez egy csucs gep SCOP 5,5-el kozben meg nem igaz , aztan csak csodalkozik a vevo, hogy milyen magas a villanyszamla:(
Hogy nem A+++++++++ -os arról nem Én tehetek ... és keresőt sem fogok már készíteni, hogy be írd hogy -15°C és ott mennyit adott meg a gyár és kikeresse neked a program. Kézzel kerestem ki csak neked. :-)
Az az eredeti nyomdába küldött változat dátuma. Utána adtak hozzá még plusz infot. A közzétett link legelső változata, úgy tűnik, Hollandiából származik. (pdf letölthető - 10 Mb)
En ezt ertem, csak akkor miert mixelik a magasabb SCOP ertekhez a kisebb SCOP eves fogyasztasat ? Tudod engem a SCOP sem erdekel. Ha egy futesre kihegyezett klimat szeretnek, akkor nekem a mi eghajlatunkon elofordulo homersekletekhez tartozo fogyasztas legyen megadva +10 , +5 , 0 , -5 , -10 , -15°C-ra, az altalam igenyelt teljesitmeny eseteben. Magyarul, ha nalunk -15°C amivel szamolunk es a hazam hoigenye ilyenkor 2kw es olyan gepet valasztok ami a gyarto szerint azt tudja , akkor nekem megfelel.
Az átlagost kötelező megadni ... zöld. A melegebbet (piros) és a hidegebbet (kék) ha akarod.
Viszont katalógusokban kötelező megadni az átlagost! Az hogy a melegebb van megadva ... és még csillag sincs, az egyszerű ... de ugye minden törvény/rendelet annyit ér amennyit betartanak belőle.
És egy kis idézet a weblapomról ... kb 2 éve írtam.
Csak egy kis gonoszkodás részemről. Kis hazánk a hidegebb övezetbe tartozik az energia címke térképe alapján, nem pedig az átlagosba. Íme egy -15°C bivalenses gép előnye egy -10°C bivalens és -15°C Ttol szemben.
Persze 2 után se tudtam kinyomozni, hogy valóban hidegebb övezetbe tartozunk-e.
A Hitachi és a Gree ad meg hidegebb zónára adatokat egy-két klímánál. A fenti szöveget tartalmazó oldalon ki is listázom ...
Ugye nem linkelhetek nem vagyok reklám partner de google szerintem látja.
Azert magyarazd mar el legyszives, hogy akkor hogyan is van ez ! A mi eghajlatunkra sem az A+ ,sem az A+++ nem ervenyes. Mi a kek mezoben vagyunk, ami nincs ertekelve:)
Ha nagyon akarom, akkor meg ugy a kozepso mezobe belegondolhatom magunkat, de akkor mar csak az A+ ervenyes a magasabb eves fogyasztassal. Ha mediterranba tesszuk magunkat, akkor ervenyes az A+++ es a kisebb eves fogyasztas.
Nem kukacoskodni akarok ! De biztosan en nem ertem jol a szamokat.:( En mindig ugy gondoltam, hogy a magasabb SCOP nagyobb hatekonysagu gepekre vonatkozik . Itt a bekarikazottnal akar hogyan szamolom, a nagyobb gep Ptervezetten tobb elektromos energiat igenyel mint a kozepso kisebb testvere egy szezonra megadva. 1267 . 5,5 = 230,36kWh elektromos energiat hasznal fel kiloWattonkent, mig a kisebb testvere 781 : 3,8 = 205,52 kWh-t . Gondolom mindegyik gepet azonos felteteleknel szamoltak. Igy az A+++ ertekelest nem ertem.:( Segitenel, hogy hol tevedek?
Lehet, hogy nem is kellett volna válaszolnom, akkor nem lennék "primitív" megmondóember.... a lelkem mélyén hidd el, hogy segítőkész vagyok :)....vagy csak beképzelt ?!? :xD :)
A fogalmazási stílusom olyan amilyen, öregszem....hülyülök....ja és felejtek :)
Én úgy gondolom, hogy egy kicsit nyersebb megfogalmazás (talán többször is el kell olvasni), jobban megmarad és jobban a tudatba ékelődik azoknak is, akik csak átfutják a hozzászólásokat. Ha van időm írok, ha nincs akkor nem....és ha netán írok is, akkor is még ott van az épp aktuális hangulatom-időm hányadosa.... Nem szeretek ingyen dolgozni, s igyekszem a valóban fontos dolgokra koncentrálni.
Az, hogy ide írogatok, szinte hobbi....Régebben még üzleti érdek is volt, legalábbis annak látszódhatott, mert soha senkit nem érdekelt a valódi ok. Jelenleg nem az új vevők megszerzése a cél....azzal küszködjenek azok, akiknek mindenáron kell a munka, stb... Nekem a meglévő ügyfelek kezelése a főbb szempont. Na velük meg nem itt tartom a kapcsolatot, nem itt konzultálunk.
Nem tudom, hogy mennyire világos amit írni akartam, de arra sincs időm-energiám, hogy ezt a pár sort újraolvassam és esetleg átfogalmazzam, hibákat kijavítsam, stb
A lényeg az, hogy nem érdemes a klímát méregetni. Ha nagy a baj, azt úgyis észreveszed. A kis problémákat meg a klímások egy része sem veszi észre, illetve nem foglalkozik vele, s ugyanezt feltételezem az átlag felhasználótól, akinek nincs műszaki rálátása
doki
...ja és azért Dr. Klíma a nickkem, mert 2001 ben ezt álmodtam meg az egyik éjjel, mikor rátaláltam az előd-előd-előd fórumra..... lassan 16 éve nyomom azonos néven, elérhetőségen ..... szidjatok, bíííírom :))
Feri túlbonyolítja a dolgot, hogy.... nem részletezem, hogy miért.
Neked annyit kellene (?) tudnod, hogy 100m3/h óra légáram 10 fokkal való emeléséhez 330W szükséges. Kilesed a manuálból hogy milyen légáramokat tud a géped legmagasabb fokozatban. 30 fokra állítod, vársz fél órát mérsz kilépőt belépőt, számolsz és megnyugszol. hogy megvan az x kW.
Amúgy meg ha kevesled, akkor vedd feljebb a beállított hőmérsékletet.
Köszönöm a "választ" és nem haragszom,de ezeket miért pont egy mezei felhasználónak(nekem) mondod el . Sajnálom hogy fel kellett sírnod a faxságomon......
Én special nem az iskolai végzettséged vonom kétségbe, hanem azt hogy egy általános kérdésre miért így és ilyen tartalomban kellett válaszolni.
A klíma tulajdonosok 95%-a nincs tisztában számára egy-két fontos kérdéssel és ezért próbál kérdezni az itt posztoló szakiktól.
Egy tanács:Ha válaszolsz,akkor le kell hozzánk ereszkedni és ha kérdez valaki, akkor úgy elmondani,hogy mi is értsük ,hogy esetleg a használat során mire is figyeljünk,mert ha mégis nem veszünk észre valamit időben és hívjuk a szerelőket(többek között benneteket) ,akkor mi vagyunk a b...kók,hogy miért nem szóltunk ha ezt-és ezt tapasztaltuk.
Vagy....nem kell válaszolni sehogyan.
Mi több lépcsőfokkal lejjebb vagyunk ebben a témában,ezért teszünk fel ostoba de számunkra fontosnak tűnő kérdéseket !!!
Még egyszer mondom,nem haragszom,de mi csak userek vagyunk.
(Gyereket vártak a családba, és az új családtag az Én ügyfelem volt ... és engem hívott kérdés nélkül ... lehet nem ez a hosszú házasság titka. :-) De a tiszta klíma titka ... :-) )
Légy szíves fotózd le nekem ennek az 5kW alap mitsu kezelési kézikönyvének az utolsó oldalát.
Szerintem a magyar nyelvű adatlapja hibás, nem a+++ kategóriás fűtésben és csak -10 fok a fűtés alsó határa, legalábbis a világ sokkal nagyobbik részén...
Aztán mitől jutott eszébe a delikvensnek, hogy ki kéne takarítani a gépet? Vagy csak szimplán elromlott, és kiderült, hogy éveken át le volt tojva a karbantartás?
A dr.-nak most igaza van, butaság már maga a kérdés is, főleg ECOban. :))
A kifújt levegő hőmérséklet csak a kifújt levegő mennyiséggel együtt ér információt.
Ezt a kettőt pedig sokmindentől függővé teszik ezek a gépek, összevissza tekergeti magát, csakhogy a COP minél jobb legyen meg azért mégis teljesítse a kérést amit a távirányítótól kap.
Egyébként ha nagyon méregetni akar valaki akkor azt javaslom Nyomja meg a TURBO gombot és nézze meg mennyit lök a lakáson a gép mire visszaáll normálba, megjegyzi és egy év múlva megismétli.
Ezt sem érdemes más felhasználókkal hasonlítgatni, mert 2 egyforma lakás ritkán van.
En is csak felhasznalo vagyok ! Ha merni fogsz, akkor allitsd be a klimat egy kivant hofokra. A mereseket vegezd el minden ventifokozaton , esetleg majd ird meg a kinti es a benti homersekletet is ! Kivancsi leszek, mint irsz majd.
Nekem a gree most 25 fokra van állítva és jelenleg 42 fokos levegőt nyom. Holnap szerelik fel a daikint majd megmérem azt is. Az előzővel meg ne törődj nem tudja ,hogy nekünk mezei usereknek a legfontosabb ,hogy hány fokos levegőt nyom a klíma ! :)
Ez a fajta gondolatsor, mely időnként itt felbukkan (méregetitek a kifújt levegő hőmérsékletét)...egy akkora faxság, hogy sokan felsírnak.
Az, hogy 37-42-45-48 fokos a kifújt levegő hőmérséklete, nem jelent SEMMIT. Abból érdemben nem lehet semmire következtetni. max azt, hogy fűtés üzemben megy a készülék.
Ha akarunk valami okosságot levonni, akkor ahhoz még nagyon sok adatra lenne szükség. Többek között a kompresszor működési frekvenciájára, exp szelep állapotára, légszállítási adatokra, áramfelvételekre, ....túlhevítés, utóhűtés, páratartalom és még sorolhatnám tovább ..... normál műszerekkel ezeket nem fogod tudni pontosan meghatározni.
Kapcsold be a klímát és használd. Ha úgy érzed, hogy nem fűt megfelelően (hideg marad a lakás), akkor hívd első körben a klímásod. Vagy alul lett méretezve a berendezés, vagy szarul lett telepítve, vagy egyszerűen nem megfelelően használod. Az összes többi dolog csak hókuszpók....
Persze értem én hogy ettől pörög a topik, de nagyon elment "hobbi", barkács megoldás jellegbe.
Vegyen mindenki olcsó gépet, mert kár a többszázezres gépekre költeni, hisz mind ugyanazt tudja, csak olcsóbban....az összes klímás hülye, mert a klímát látott felhasználók többsége olyan okos lett az elmúlt időszakokban, hogy megmondják a tutit... nem is értem, hogy sokan miért járunk sok-sok évet iskolába-oktatásra, stb, mikor kézrátétellel és lázmérővel is megmondható a diagnózis :) ...remélem az utolsó mondataimban értitek az iróniát :)
Van egy Daikin FTXB35C klímám és nem igazán tudom,hogy milyen hőmérsékletű levegőt kell fújnia a köv. beállításokkal:
ECO mód,kettes fokozat,25 fokra állítva.A kifújt levegő hőmérséklete 34,7 fok,és ez a legmagasabb,amit mértem.A többi fokozatban 2-5 tized eltérést mértem.
Emlékeim szerint valahol azt olvastam, hogy egy ilyen beállított pozíciónál a kifújt levegő hőmérséklete kb 45-47 fok kell,hogy legyen.
Akkor most az általam mért értékek jók ,vagy esetleg gyanakodjak valamilyen hibára ?
A gép egy éves és most lesz az első garis karbantartása....
Nem tudom. Ez a nappali étkező egyben (9mX3,75m), kb 6mX1,10m folyósó és egy kinyitott ajtóval a konyha. Padlástéri a lakás, 1m ig tégla fal majd dől a tető.