Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95581

Van benne logika, lényegében az europai únió bővülésel Europa a hagyományos határon lett elválasztva, keletre a pópák, nyugatra a papok. (-:

Bár én inkább az egész eu-t gondolnám bizánc reinkarnációjának, az usa pedig a nyugat római birodalom.

Persze lehet ez csak egy válasz az eféle scenariókra is:

http://www.hirextra.hu/2009/09/01/az-usa-2010-re-osszeomlik/?p=1

 

http://www.hirextra.hu/2009/09/01/az-usa-2010-re-osszeomlik/?p=2

 

Az a beszéd viszont nem tetszik benne, hogy azt mondja, hogy a nyugati cégek elviszik K-Europából a gyáraikat és otthon létesítenek munkahelyeket. Ez egyrészt akkor már egyáltalán nem kapitalizmus, ha nem ott gyárt ahol olcsóbb és a profitot felül írja valami.

Másrészt meg akkor mi van? Hol van az kőbe vésve, hogy itt senki nem tudja pl azt, hogy hogyan kell lámpát gyártani? Az itt maradt emberek előbb utóbb úgy is csinálnak valamit, ha másként nem akkor megint kgst és vám védelem a helyi iparnak. Szóval jobban járnak azok ha maradnak... sőt örüljenek ha maradhatnak. (-:

Előzmény: Levendula68 (95579)
GPS Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95580

Klasszikus mosakodás. Én is ezt csináltam, amikor cég-góré voltam.

"Tudjátok, fiúk, én most nem azért rúgom szét a seggeteket, mert rosszfiú vagyok - meg hát a barátaim is vagytok, ugye - dehát tudjátok ti is, hogy a befektetők meg az én belemet tapossák ki....pláne, amióta ilyen szarul mennek a dolgok.

Így hát megértitek, ugye, hogy egy lófaszt se kaptok most Karácsonyra...és januártól az autókat se vszitek haza...de ezt tényleg nem én találtam ki, hanem a drágalátos befektetőink". Nekem se könnyű, higyjétek el."

Hej, de sok ilyen dumát nyomtam le én is a 14 év alatt.
.
Előzmény: Törölt nick (95578)
Levendula68 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95579
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95578

"a Rexi az tényleg élet-halál ura volt - és bizony egymagában képes volt ilyen-olyan útra terelni a csürhét."

 

A Mikszárth regényben, a Fekete város-ban, Görgey az alispán egyszer úgy beszél, hogy, azt mondja, hogy.... én itt parancsolok az embereknek, de nekem is parancsolnak a körülmények és a körülményeket meg az emberek csinálják... (-:

Előzmény: GPS (95572)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95577

"(demokrácia) kissé nem működik történelmi távlatokban szerintem."

 

De működik az, ha vannak hozzá rabszolgák. (-:

Előzmény: Törölt nick (95575)
Levendula68 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95576
Van bizony, több is, egyféle verzió a politikusoknak, egy másik meg a köznépnek...
Előzmény: berci222 (95571)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95574

Egy doki mondta, hogy a kórházban vannak spéci antibiotikumok, amiket onnan kivinni szigorúan tilos, éppen azért, hogy a baktériumokat ne "idegesítsék" vele. Vannak special kórházi ferőzések, ha ott kap valaki pl. egy tüdőgyulladást az biztosan halálos lenne.

Egyébként az antibiotikum fejlesztésekkel a gyógyszergyárak már le is álltak úgy 10-15 éve. Túl költséges, reménytelen is lépést tartani a baktériumokkal ... na meg a beteg aztán szedi 2 hétig, sokkal jobb üzlet amit 30 évig vásárol, egyszerűbb annak kitalálni időnként egy új nevet és csomagolást. (-: na meg árat... )-:

Előzmény: GPS (95569)
GPS Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95573

Bocsánat: a halvány-lilának erre az árnyalatára van csak óvszerünk!!!
Ha kikevernek nekünk egy püspökebb-lilát belőle - azzal megint pont ott vagyunk, ahol a part szakad.

Lassan ott tartunk majd az oltásokkal, hogy minden reggel - iskolába menet előtt - kap a gyerek egy oltást az "aznapi mutációból" - mint valami vitaminos étrendkiegészítőből.
.
Előzmény: berci222 (95571)
GPS Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95572

Most nem a modern diszpinty-uralkodókról beszélünk - hanem arról a korról, amikor a Rexi az tényleg élet-halál ura volt - és bizony egymagában képes volt ilyen-olyan útra terelni a csürhét.

Persze, csak ha meg nem mérgezték, vagy le nem szúrták - a nagy terelgetés közepette.
.
Előzmény: Niceee King Doom (95568)
berci222 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95571

 

Ez ellen a "halvány-lila fing" ellen viszont mar van oltoanyag es oltogatnak is.

 

Előzmény: GPS (95569)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95570

Szerinted tán ezt a nagy jövés menést meg is lehet úszni? (-: Egyébként szerintem a netnek is az lesz a végzete, egy idő után majd nem győzik szűrőkkel. (-:

Na jó... ilyen témákban néhány évtizedet könnyen lehet tévedni, de ez rád is érvényes.

Előzmény: berci222 (95566)
GPS Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95569

Egy biztos: ez a H1N1 - csak a jelenség média-gyüjtőneve. Érted? A Jelenségé, amit mindenki ért ....nagyjából.

Vagyis azt, hogy valami nagyon nagy gebasz van. De kb. ennyi.

De az, hogy valójában mik lappanganak-mutálódnak itt a fejünk felett - szerintem az a "halvány-lila fing" kategóriájába tartozik egyelőre. vagy még oda se.
.
Előzmény: Törölt nick (95567)
Niceee King Doom Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95568
Job helyeken van szakrális uralkodó és tényleges vezető.
Az előző uralkodik, de nem kormányoz. Ezt miért ne lehetne akár örökölni is?
Az utóbbit egészséges kultúrákban mindig választották, bár többnyire egy behatárolt arisztokratikus körből.
Előzmény: GPS (95564)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95567

Az indexen volt egy cikk pár hónapja, nem mentetem el. Egy tv műsorban is ilyesmit mondott egy nem tudom hogyan hívják, olyan idősebb, körszakálas virológus, gyakran készítenek vele riportot ha van ilyen téma.

Egyébként én nem is értem, mert már megyen vagy 20-25 éve ez a nagy repülőzés ösze vissza a világban, hogy hogy nem tört még ki tényleg valami? Nem csak az emberek, utaznak a vírusok és a bakttériumo is, azok is kereszteződnek, variálódnak....

Igaz, elég hatékony az ellenlépés is, már néhány fertőzés a világban és már mindjárt vészhelyzet és szerintem ez így nagyon helyes is.

Előzmény: Levendula68 (95563)
berci222 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95566
Theta te virologus vagy? Vagy a virologus is a te törzskocsmadba jar?
Előzmény: Törölt nick (95556)
Levendula68 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95565
"(egy ilyen tartalmú hozzászólásért most töröltek egy nicket,) " Szakadjak meg, ha értem az itteni moderálás  logikáját....   :-((  Jó lenne tudni konkrétan, részletezve, mi az előirás, miről mit kell gondolni, a miheztartás végett. :-))
Előzmény: Törölt nick (95559)
GPS Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95564

Igenám, de azt, hogy melyik farkas tud nagyobbat harapni a többiek seggébe - azt nem lehet ám papíron örökölni, átruházni, stb. Azt tudni kell !!!!

Sőt: nem is tart örökké - csak ameddig erre képes.

A királyságot viszont örökölni lehet - bármekkora idióta, véglény is legyen az örökös.

Ez szerinted egy normális rendezőelv?

Hogy egy idióta uralkodjon a nálánál 1000 x okosabb és rátermettebb úgymond "alávalókon" ?

És ez nem elég - mert ha valaki nem szíveskedik idő előtt kinyirni az uralkodót (ritkán: lemondatni) - akkor azt élete végéig ott eheti a fene a trónon - még ha a népe rá is megy a baromságaira.

Ennél már fejlettebb és főleg: ésszerübb azért a farkasok berendezkedése - ami a vezető kijelőlését illeti, legalábbis.
.
Előzmény: Törölt nick (95561)
Levendula68 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95563
Van esetleg olyan linked, ahol erről bővebben lehet olvasni?
Előzmény: Törölt nick (95556)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95562

"a származékos pénzügyi instrumentumok és hasonlók áldásainak oda elviteléhez mások is kellettek ám..."

 

De nem a szovjet megszálló? Abban csak egyetértünk? (-:

Tetszik, hogy a szabad világ 20-25 évvel később csak eljutott ugyanoda ahová mi itt K-Europában. Kárörömre éhesen várom, hogyan jönnek ki belőle. (-: Kár, hogy megint benne vagyunk a közepében. )-:

Előzmény: Niceee King Doom (95560)
Niceee King Doom Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95560
A büdös izlandiak maguktól csak a bálnazsírt meg a rozmárbőr kacagányt találták volna fel, a származékos pénzügyi instrumentumok és hasonlók áldásainak oda elviteléhez mások is kellettek ám...
Előzmény: GPS (95557)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95559
...na jó.... de szovjet megszállás az tényleg nem volt... (((-: Az usa ban se... ((((-: Angliában se, a látszat mégis az, hogy a sity és a wall street feketejánosokkal van tele. (((-: Izland meg nem tudom, 262 000 izlandinak van ottan körül az adósága mint pl a 10 000 000 magyarnak (egy ilyen tartalmú hozzászólásért most töröltek egy nicket, kíváncsi vagyok ezt észre veszik e) szóval szerintem annyira azért tán nem dőzsöltek, annyit nem lehet elherdálni, ezek az adóságok valahogy visszamennek szerintem a hitelezőnek a számlájára nagyon rövid úton, az adósoknál csak megszámolni van egy kis ideig.
Előzmény: GPS (95557)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95558
Nyerobe vagyok vele. Ha jo lattam a supportok bebuktak lefele.
Előzmény: manta-z (95553)
GPS Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95557

Tévedsz, mert Izlandnak is megvolt a maga "kádár-rendszere"....csak ott nem a gulyás-al hozták kapcsolatba az indokolatlan jólétet...hanem gondolom valami helybéli hal-csemegével.

Ugyanis az izlandi derék pógárok is majdnem dubai-i szinten éltek jól (mondhatni: dőzsöltek) évtizedekig...csakhát a gejzírből mégsem olaj tör ki, mint az igazhitüeknél.

Most meg nagy a sértődés, hogy - kissé megkésve ugyan - de megérkeztek a számlák.
.
Előzmény: Törölt nick (95554)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95556
A virológusok 2012 re mondják, Magyarországon olyan millió körüli halottal. De nem a betegségtől, hanem amik abból következnek, energia szolgáltatási zavarok, élelmiszer ellátás, közlekedési balesetek, bűnözés, más betegségek stb...
Előzmény: GPS (95550)
GPS Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95555

Megint lesz gáz-balhé, az fix. Már jó korán belengették - és garantáltan nem fogunk csalódni bennük.

Most az ukránoknál azon megy a belső-balhé, hogy Tyimosenko őnagysága úgy fizetné ki a ruszki gázsszámlát - hogy plusz pénzt nyomtatna a nyomdában. Ismerős, nem?

Ettől az ötlettől aztán Juszcsinak megint bibircsókos lett az arca a dühtől.
.
Előzmény: JAMIE21 (95552)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95554
Azt írta valaki, hogy mindent Németországból szálítottak oda, Izlandon még a csomagoló anyagot sem tudják előállítani. Szerintem az is lehet, hogy még a halat is importálják (-: pedig nem is voltak se megszállva, se kommunisták, se kádárrendszer, se feketejános... ((((-:
Előzmény: Niceee King Doom (95551)
manta-z Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95553
Beborult a CIT group...

http://index.hu/gazdasag/vilag/2009/11/02/csodvedelmet_kert_egy_amerikai_oriasbank/

Alakul(hat) az SP500 shortod :)))
Előzmény: V.4_BlackVoid (95512)
JAMIE21 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95552
Amíg az influenzától rettegünk,addig ki figyel oda az olajár növekedésre,meg az újabb orosz-ukrán gázos balhéra...
Előzmény: GPS (95550)
Niceee King Doom Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95551
http://index.hu/gazdasag/blog/2009/11/01/megrohantak_a_mcdonald_sokat_izlandon/

"Megrohanták a McDonald'sokat Izlandon
2009.11.01. 11:05 - Független Hírügynökség

Kígyózó sorok és forgalmi káosz kísérte Izlandon a McDonald's éttermek utolsó munkanapját. A háromszázezer lakosú szigetország három amerikai gyorséttermének bezárását hétfőn jelentette be a hálózat helyi vezetője, aki a pénzügyi válsággal indokolta a döntést.

Az utolsó nyitvatartási napra az éttermeknek kisegítő személyzetet kellett felvenniük, a szigetlakók ugyanis hosszú sorokban vártak az utolsó menükre. Legalább húsz percbe került, mire a vevő megkapott egy hamburgert, míg az úgynevezett drive-in ablakok előtt valódi forgalmi dugók alakultak ki a vacsorára várakozó autósok miatt.

Izlandról tizenhat év után vonul ki a McDonald's, és ezzel a szigetország egyike lesz annak a kevés nyugati államnak, ahol a vevők nem ehetnek többé Mc-menüket. A három étterem fenntartása eddig sem volt olcsó, mert az elszigetelt országba Németországból hozták az alapanyagokat. Az izlandi korona gyengülésével azonban a költségek kétszeresére nőttek, indokolta a bezárást Jon Gardar Ogmundsson. a gyorsétterem hálózat helyi vezetője. Ogmunddson most azt tervezi, hogy üzleteit átnevezi és ott olcsóbb, izlandi alapanyagokat felhasználó vendéglátóhelyeket hoz létre."
-------------------------------------------------------------------------
A szükség akkora úr, hogy még a józan ész érvényesülését is kikényszeríti...
Hihetetlen, vagy nem, de az izlandiak kénytelenek lesznek helyi eredetű élelmiszert enni.
Már akinek jut majd, ha így megy tovább. Izland egy kanári a bányában, ez lesz mindenhol.
GPS Creative Commons License 2009.11.02 0 0 95550

Apropo influenza. Csak nekem rémlik, vagy tényleg mondott olyat az a vén, szenilis, zsidó orvos....vagy 500 évvel ezelőtt - hogy az "általános világ-jólét hajnalán" (pontosabban: annak előtte) - részünk lesz egy kis "mindent vivő" járványocskából ?

Mert ez az "ukrán verzió" - amiről fingja sincs senkinek, hogy mijatúró lehet - ez igen humoros jelenetekkel kecsegtet, itt a szomszédból.
.
Előzmény: JAMIE21 (95548)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!