Keresés

Részletes keresés

berci222 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95645

 

Ez csak egy szempont. A DESERTEC egy eleg regota vajudo dolog.

A multkor eccer beraktam, hogy pl. manapsag olyan üzemeket lehet kesziteni, amelyek 10 masodpercenkent keszülnek el egy tablaval. Csak gyözzek elhordani villastargoncaval. A masik konkurrencia pedig Kina.

Ezekkel valszeg a magyar körülmenyek nem teljesen kompatibilisek.

 

Előzmény: GPS (95642)
GPS Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95644

A kúr-ucon olvastad? Akkor majd jön a folytatás is, miszerint ez tuti zsidó vallású vírus lehet csak.

Becsületes, keresztény (és legfőkébb: magyar) vírus nem képes ilyen ocsmányságokra.
Az már biztos...ha a kúr-uc is megírta.
.
Előzmény: Levendula68 (95643)
GPS Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95642

Most már értem, HOGY miért zárták be a magyar napelem-gyárat:

EZÉRT NEM KELL MAGYAR NAPELEM
.
thé.ta Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95641

De ha érdekel egy igazi nosztalgia, akor kukkants be a Páva éllamosít című topicba... (((((-: háááát... hallod.... ((((-: az már tényleg olyan mint egy igazi, 70 es évek korabeli kisz gyűlésen rendezett vita fórum... a legkisebb ellentmondást perceken belül törlik nickestül természetesen. Az már tényleg nem is tudom... egy undorral vegyes nosztalgiát ébreszt az emberben.

Viszont érdekes, hogy az origón nem ütköztem még eddig legalábbis ilyesmibe. Ott kevesebet szólok tán hozzá, de szerintem itt se olyan nagyon sokat.

Előzmény: Törölt nick (95640)
berci222 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95639

 

Szerintem a najcki ujabb adag lóßart forgatott be a csicsoka ala (hogy meg mit, azt majd ö leirja, de en legalabb ezt biztosnak tartom). :-))

 

Előzmény: Fulika (95635)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95638

Bocs... megvan... (-: a hsz is megvan... (-: nem tudom mi volt az, a bejárt topicok listáján ráklickeltem és azt írta, hogy törölve... kellett ott legyen valami zavar. Egyébként azzal kb egy időben, egy szinvonalasnak is mondható (mármint polidili szinvonalasnak) vita is kezdett kikerekedni a Páva államosít, ttopicban a pécsi vízmű témában, na ott azt a részét a topicnak tényleg törölték, a deviáns nickel együtt.

Szerintem valami moderátor túl lépi a hatáskörét.

Előzmény: berci222 (95634)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95637
Ha beteszem ide is, akor ha törlik a nicket az nem gáz, de most nagyon megvadultak, lehet törlik a topicot is. Talán körülírva elmeg? Woodrow Wilson bizonyára megbánta, hogy 1913 ban aláírta a fed megalapítását, mert 1916 ban tett egy nagyon elkeseredet handvételű kilyelentést, 6-7 mondat, azt másoltam be egy hsz be. Aztán egy óra múlva mikor oda klikkelek azt üzeni vissza, hogy a kért topicot töröltük... vagy a szoftvare kavar valamit? Megpróbálom tán a keresővel, mert tényleg hiheteten, te is írogattál oda. Ha az nem megy el egy fórumon amit úgy hívank, hogy polidili hát akkor mi?
Előzmény: berci222 (95634)
GPS Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95636

Én újabban gázon melegítem a vizet az automata mosógépembe - mert a gáz az ingyen van....a vellany meg nem.

Pontosabban: általányt fizetek a gázért, így tökmindegy mennyit fogyasztok.

Gondolom, ez egy nagy lépés azért a (főleg villamos) energia megtakarításában.
.
Előzmény: Fulika (95635)
Fulika Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95635
Tényleg, évek óta beszélgetünk arról, hogy jön a nagy bammeg. Ki mit tett ennek hatására, amit lehet, hogy enélkül nem tett volna meg?

- Hogy magamon kezdjem: kandallót építettem/építek, egyáltalán rentgeteg építőipari munkát, megoldást tanultam meg. Áttértem közlekedésben hibridre. Még az áramellátásom függetlenségét akarom majd megoldani.ű

Persze mindezeket lehet, hogy a topic nélkül is csinálnám, de mindenképpen plusz adalékot jelentettek az itt olvassottak. A többiek?
Előzmény: Niceee King Doom (95630)
berci222 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95634

 

Mi volt a beiras?

 

Előzmény: Törölt nick (95629)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95633
Illetve, nem úgy gondoljátok inkább, hogy ha már olyan energia szűkösség van, annyira drága minden joul, hogy jelentősége van, hogy vaskerék vassinen gurul vagy gumi az aszfalton, akkor már a fene úgy is megette az egészet... az az, hogy ilyen nem létezhet... ilyen jövő nincs?
Előzmény: Fulika (95619)
berci222 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95632

 

Manapsag a JIT (Just in Time) vilagaban nem igazan menök a hetekig kallodo kontainerek.

Ha Spanyolorszagban berakjat a paradicsomot, akkor azt szeretnek 2 nap mulva Milanoban, vagy Münchenben eladni.

 

Különben Nemetorszagban van egy kialakult (meg adotechnikailag is tamogatott) es kifinomult vasuti kontainerszallitas (ahol altalaban csak a kontainert, vagy a teherauto leakasztott reszet szallitjak, a vonojarmüvet altalaban nem). Ennek ellenere a forgalma elenyeszö. Hianyzik tovabbra is a rendszer rugalmassaga.

 

Előzmény: GPS (95627)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95631

"felhivod valamelyik lebiggyedt szaju armageddonista cimboradat, hogy segits? "

 

Érdekes, én meg éppen ezeket látom a legpozitívabb embereknek. A te hozzászólásodból viszont érzekvalami negatív érzelmi kisugárzást.

Előzmény: ayantaqe (95624)
Niceee King Doom Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95630
Azért mégis itt egy frappáns válasz:
nyald ki a seggem, dugd fel magadnak a vagyonod és vigyázz, ha jön a Vonat!
Előzmény: ayantaqe (95624)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95629
Termeltek ám a moderátotok! Az usa egy lehetséges jövője volt a címe egy topicnak a polidilin. Tegnap beleírt valaki egy szó szerinti idézetet egy régebbi amerikai elnöktől, Woodrow Wilsontól, 1916 ból amire érkezett egy abszolút light hozzászólás... aztán se kép se hang... a topic törölve... ilyen topic az indexen nincs és úgy látszik nem is lehet. Pedig az usa jövője ennek a topicnak a tárgyát is jócskán érintené. De hát ez van. Jól van ez így? Legalábbis érdekes. Itt vajon megállnak, vagy ez is egy afféle vitafórum lesz mint amiket anno rendeztünk pl kisz gyűlésen? Lehetett ott vitázni, sőt bátran bíráltuk azt amit bátran lehetett bírálni. (-:
berci222 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95628

 

A japanok + kinjukban olyan maglev-vel küszködnek, aminek meg kereke sincs.

 

Ellentetben a najcki "Szamaraskordély"-ával.

 

Japanese Maglev, 581km/h

 

http://www.youtube.com/watch?v=VuSrLvCVoVk&feature=related

 

Előzmény: Fulika (95626)
GPS Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95627

A fenét lenne körülményesebb a folyami konténerezés. Tengerjárót megpakolni nem körülményes?

A Feketén az uszályokat kitolják egész Agigea-ig, a nyilt tengerre... a constanta-i kikötő tőszomszédságába.
Ott ráhányni pár konténert, azt a darus a félkezében az uzsonájával is megcsinálja.

Na most az megint egy másik kérdés, hogy anno, azokból a milliárdokból, hogyan tették hajózhatóvá a Dunát...mert a mai napig is van, hogy bizonyos helyeken 3-4 heteket is vesztegel a hajó...az alacsony vízállás miatt.
.
Előzmény: berci222 (95625)
Fulika Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95626
Hát persze, hogy nem FOG, mert ez már múltidő:

tgv speed record at 574.8kmh - 357.16mph
Előzmény: Niceee King Doom (95622)
berci222 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95625

 

Dunai kontainerszallitasrol en sem tudok. Valszeg a körülmenyessege miatt nem menö. A tavolsagok tul kicsik. Egy teherauto az EU-ban 1-2, max. 3 nap alatt mindenhova eljut.

 

A vasut/vizi szallitas ömlesztett arunk szamara jo. Pl. Hamburgba leszallitott feketeszenet az erömühöz galyazni, ...

 

Különben a betett abran alul van (kék) a viziforgalom. Nem lehet szamottevöen növelni. Ebböl az következik, hogy a potencial mar többe-kevesbe ki van meritve.

 

Előzmény: GPS (95623)
ayantaqe Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95624
voidot ne sorold magad melle, o veled ellentetben ertelmes ember.

tudod, en az elmult masfel evben kidolgoztam a belemet is, de megtobbszoroztem a kapcsolati tokemet es a vagyonomat. elobbinek mar nem kell sok, hogy azt mondhassam, barmikor, ha gond van, megfeleloen magas helyen keresgelhetek. utobbi fontossagat ugysem erted meg a feudalis jovokepeddel, amelytol a tarsadalmi poziciod javulasat varod, pedig szoges ellentete kovetkezne be a viziod beteljesulesekor.

na es te najcki? te mit tettel a veszes idokre keszulve az elmult par evben? azon kivul, hogy eldtal meg par karton bort, hogy ultess belole ket sor csicsokat, vegyel par tucat konzervet es kifizesd az internetszamlat, hogy legyen hol keseregned, mert a csalad haja mar egnek all? hogy fogod kivedeni a ket hummernyi allig kalasnyikovozott banditat, akik a konzervedert jonnek, na meg az asszonyt is megkivantak? felhivod valamelyik lebiggyedt szaju armageddonista cimboradat, hogy segits? vagy eloveszed a csuzlit? vagy mit?

ne faraszd magad valami frappans valasszal, csak koltoi kerdesek voltak.
Előzmény: Niceee King Doom (95621)
GPS Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95623

Hát ez az. A "strasse" növekedett - a tőbbi meg egy lószart se.

Ha már itt tartunk, akkor ennél már sokkal nagyobb baromság a viziutak kihasználatlansága.
Hát basszus, ma már a Konstacai kikötőtől - Regensburg-ig fel lehet hajózni, szinte min egy sztrádán.

És hajóznak? Egy nagy túróst.

2 x 600 LE-vel 9x 1600 = 14.400 tonnát el lehet rongyolni - hegymenetben. 6 emberes személyzettel !!!!

Ez 720 kamionnyi árú, 720 pilótával és 288.000 LE bevetésével.

1.200 LE vs. 288.000 LE - ugyanannyi árura. 1:240 -hez arány. Ész megáll, mi?
.
Előzmény: berci222 (95618)
Niceee King Doom Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95622
Semmi nem fog 500-al menni.
Egyébként nem vitatom, hogy közuti forgalom még akkor is lehet, amikor a vasút már rég bedöglött. Szamaraskordély, stb.
Előzmény: Fulika (95619)
Niceee King Doom Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95621
Nem , mert nem tartottad be a használati utasítást.
Megmondtuk világosan BlackVoid Testvérrel együtt, hogy olajos heringet kell venni, az sose romlik meg, legfeljebb kilyukad a doboz a rozsdától x év után.
A kiásott bunkernek még hasznát veheted sírként...
Előzmény: ayantaqe (95620)
ayantaqe Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95620
tukon ulve varom evek ota a hordaidat najckika, de nem gyunnek. pedig mar bunkert is astam. ha megromlanak a konzervjeim, remelem megterited.
Előzmény: Niceee King Doom (95614)
Fulika Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95619
"Összeomlás következtében le fog csökkenni a szálljtanivaló."
Ha ez így lesz, akkor ami marad arra meg bőven elég lesz a közúti szállítás nagyságrendekkel olcsóbban. Szóval akár így, akár úgy a vasút a jelenlegi formájában menthetetlen.
A repülőgép forgalom alternatívájaként talán lenne benne fantázia, bár egy 500-al menő tárgy inkább a levegőben haladjon...
Előzmény: Niceee King Doom (95614)
berci222 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95618

 

Ezek Nemetorszag adatai (ahol mindent megtesznek a vasuti forgalom növelesere).

 

 

http://de.wikipedia.org/wiki/G%C3%BCterverkehr

 

Előzmény: GPS (95615)
berci222 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95617
:)
Előzmény: Niceee King Doom (95614)
Niceee King Doom Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95616
Vannak a világon jól menedzselt magánvasutak, pl. az USÁ-ban, ahol ezt régesrég megoldották. Gyorsan tanulmányozni kéne. Magam láttam 15 éve.
Előzmény: GPS (95612)
GPS Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95615

Nincs a francot kapacitása. Elegendő megrendelője nincs - mert mindenki fosik tőlük.

Vagonok ezrei állnak kihasználatlanul - mert a franc se akar velük szállítatni...

Pláne, amióta a rakodómunkásokat sem lehet már egy fél liter, rossz pálinkával kifizetni - hanem rendes munkabért kell adni nekik -
És egy kamion kiállása - km-től függetlenül - annyi amennyi manapság + a megtett km.

Horror végbekerülés és macera van csak a vasúti-szórakozásból.
.
Előzmény: berci222 (95613)
Niceee King Doom Creative Commons License 2009.11.03 0 0 95614
Összeomlás következtében le fog csökkenni a szálljtanivaló. Amia marad, arra elég lenne a kapacitás, kár, hogy az összeomlás az egész vasutat is szétzilálhatja. És akkor rakásradöglés...
Előzmény: berci222 (95613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!