A topic célja a BMW motorkerékpárok tulajainak és azoknak a szimpatizánsokanak az összefogása, akik szeretik ezt a motormárkát.
Szinte hihetetlen, hogy nincs ilyen Topic még!
Mentem én az R1200R-el homokos szőlőhegyi utakon . Nagyon jól elboldogult . A széles kormányával , teljesen jól lehetett úton tartani . Gyorsan menni ? Kinek mi a gyors ? Én , magamhoz képest , az R-el mentem a leggyorsabban . Úgy mentem 140-eket , hogy csak még ! :) Sőt ! A mostani R-emmel is gyorsabban járok , mint a K16-osal . Mondjuk , az Angyalszeműt , nem merem megdönteni mióta kiment alólam , mert kúrván fosok , hogy kicsúszik az eleje :(
Szerintem , az új blokk , műszakilag egyértelműen sokkal jobb , cserébe sokkal rondább a hangja . A karosszéria viszont a régebbieknél a sokkal szebb , sőt ! talán a legszebb ! Láttam DOHC blokkot , elektromos gázzal . Tán az R-ninet ben !? Az , a léghűtéses R1200R kasznival , tán már maga a tökéletes motor lenne :)
Nagyon pöpec volt mindene, csak nekem túl sportmotoros volt az üléspozíció. Tudod, amikor aktívan kell figyelned és hátizomból tartanod magad hogy lazák legenek a karjaid. Amit persze nem lehet sokáig csinálni, aztán csak azt veszed észre, hogy a kezedre támaszkodsz és emiatt darabosan kanyarodsz.
Meg akarom köszönni, hogy erre az eljárásra felhívtad a figyelmemet!
Ma végre volt 2 órám ezzel játszani. Kipróbáltam többféle lemezt, amit találtam: 2,4; 1,9; és 1-es.
Nálam az 1mm-es ~2800-as fordulaton adta ki az 1000-1100 körüli alapjáratot. A jobb oldali bypass-t kellett csak kb 1/8-ra nyitni és tökéletes lett! A TPS-t nem gondoltam túl. Gyári értéknek 387-et mértem, végül kiegyeztem a 320-szal. Összeségében a bűzfaktor jelentősen csökkent és a fülemnek is jobb ezt hallgatni.
Remélem jövő hét elején belefér majd egy próbakör is.
A leömlő egyelőre maradt a gyári bár múlt héten nagy lelkesedéssel a szimmetrikusat is felpolíroztam. Azt olvastam a fórumon, a 1150-es bukócsövével fel is menne. Akármilyent nem tennék fel, de ha sikerülne egy wunderlich-szerűt értelmes áron találni már semmi sem tartana vissza.
Amit mondasz igaz, mert valahogy mindenkit elkap a váltás szele, vagy egyből ezzel kezd. Talán ez mutatja az univerzális mivoltát legjobban. A vizes, a blokkban fejlődött szerintem legjobban, az már olyan japános lett a kuplungjával együtt. Nekem a levegősök motorja, váltója is tetszik, mondjuk 4-4,5 ezer feletti fordulatok már nem állnak neki jól, és a vizesnél ezt javították ki, és ezzel lett fogyaszthatóbb, a mai teljesítmény orientált világban. Nekem a futómű már az 1150-nél is hozza a csodát, ami sokkal nem is lehet már jobb az újaknál. A könnyedebb vezethetőség, amiben igazán fejlődött, de azt a tank érzetet már kevésbé hordozza. Mackónak igaza van a tesztben, hogy már túl jó, túl kicsiszolt.
Nem tudom az 1300 Gs miben tud jobb lenni, de ezek után kezd érdekelni :-) Na ettől prémium a Bmw! Szerintem!
Azért az 1250 gs az egy elég délceg ugrás, a levegősökhoz képest. Már az 1200 LC is, a shiftcam igazából csak az állatkodást segíti, normál túrázóknak nem ad annyi pluszt
Igen, pont ez az érzésem, ha az 1250 Gs-emre gondolok, és az 1200 GSA Dohc-n ülök.
Tegnap a nagyfaluban voltam oldaldobozok nélkül, és szépen tudtam haladni. Nem éreztem egyáltalán, hogy egy ilyen behemóton ülök, egészen jól tudtam vele manőverezni, csak az volt észrevehető, hogy nyílik előttem a sor. Ezek szerint észrevehető vagyok a tükörben, és ennek örülök, mert a láthatóság itt nagyon sokat számít. Azért az 1250 sem volt rossz a városban.
Mondjuk az R-nél azért volt olcsóbbítás, a telelever elhagyásával, bár én mentem R 1250 Rs-el, amiben ugyanaz a rugóstag, és nem éreztem, hogy annyira rossz lenne. Gondolom a villanyos, automatikus rugózás állítása miatt.
Ma volt a GS 10e-es szerizen. Minden nagyon korrekt volt, minden pontosan a megbeszéltek szerint zajlott. Kaptam egy R1250R-t cseremotorként. Majdnem hibátlan a váltója és nagyon megy. Alaposan kipróbáltam, mentem vele 207 km-t. De amikor visszaültem a GS-re, sokkal kényelmesebb volt, és a szépvédelme is aranyat ér. Nem hiába ő a király. :)
Mikor esőben kicsit hátrébb húzod a lábad a lábtartón, hogy ne verje a csizmádat annyira a víz, akkor ér hozzá s kardánházhoz. Nekem oda van ragasztva egy kis áttetsző karosszéria fólia, pont emiatt. De mintha anno mondtam volna, hogy mit kell bevédeni a motoron :-)
Le vagyok nyűgözve. Cimborám felesége pár hónapja megszerezte a motoros jogosítványt. Vettek neki egy Kawa Z650-et. Ma együtt voltunk motorozni, előttem ment végig. Semmi bizonytalanság, semmi bénázás, még a kanyarokat is nagyon szépen fűzte. Ötven körüli óvónéni. Második túrája volt ma, a motorban nincs 600 km., többségét a cimborám tette bele.
Nálam tegnap fűnyírás (csak olyan 600 nm kb.), bokor kiszedés, földhordás, majd asszonyka után fűkasza szerelés volt. Utána az olajcsere, lazításnak. Tudod előbb a munka, aztán az élvezet. 😀 A hétvégére letudtam a rabszolgáskodást.
Ma lemostam a motort. Szomorúan tapasztaltam, hogy - vélhetően - a csizmám sarokerősítése összeb@ta a hátsó villát. 🙁 Nem túl erős ott a festés, mert nem sokat van ott a lábam, sőt eddig nem is tudtam, hogy odaér.
Úgy tudnám megfogalmazni, kb kicsit mintha egy kisebb katyúba mennék bele. Nem elerőtlenedik szép lassan "hosszabb" másodpercekre, hanem mintha teljesen kiesne az erő, de ez csak egy miliszekundumig érezhető, amint előrehőkölne a motor, már megy is tovább rendesen.
Amíg ti itt mindenféle bypassos szinkrongyertyáról meg mittoménmiről egyeztettek, addig én egyedül lecseréltem az olajat meg a szűrőt. Március elsején voltam 21ezres szervizen, azóta belement a mocija 5000+ km. Nem is volt túl szép az olaj.
Tudom, a távgyógyítás a Gyurcsok műfaja volt, de felteszem a kérdésemet, hátha valaki már találkozott hasonlóval és meg is lett neki a megoldás:
duplagyertyás 1150 évek óta azt csinálja, hogy néha megtorpan de csak egy pillanatra. Ez a néha itt azt jelenti, hogy egy túrán mondjuk csinálja 2-3x, (hideg vagy meleg motor mellett is, bármilyen oktánszámú üzemanyaggal) de van hogy több különálló túrán sem jön elő akár 1000km-en keresztül sem. Eko-nak régebben emlitettem, azt mondta ha sűrűsödik könnyebb lesz nyomozni. Nem sűrűsödött, és volt már az első alkalom óta gyertyacsere, ü.a.szivattyúcsere, 120e km szervíz, anyámkinja, stb.
A jobb gyertyapipám már volt cserélve, de az más tüneteket produkált hibásan, esetleg a gyujtótrafó lehet így rossz elméletben? A hall jeladóra tippeltem még, bár az is más tünetekkel szokott elhalálozni, ahogy itt a korábbi tapasztalatokat olvastam..
Ha bárkinek van ötlete, hogy mit nézzek meg, vagy próbáljak ki, azt előre is megköszönöm!
Amikor Gerd ezt írta, akkor négy gyertyás 1150 GS-e volt, annál a 950 jó lehet. 1150-nél sokkal kevésbé macera, hogy melyik oldallal szinkronizálsz, mert ott csak egyféle szeleptárcsa van, és az kevésbé hajlamos lebegni.
Ezen az oldalon, és főleg a fórumon megtalálod a világ összes információját a TPS-sel kapcsolatban. Csak ugye alapvető gond, hogy a tiéd nem gyári keverékképzéssel megy, szóval mit állítasz mihez?
Ha erre jársz nyugodtan, én azzal már nem szoktam messzire menni.
Hihetetlen, hogy 15 éve írták és eddig nem vettem észre. A németem nem erős, de ha jól értem, itt a jobb oldali ütközőkkel szinkronizál, 950-850-es alapjára állít, amit picit kevésnek tartok és hiányolom, hogy a TPS-t sem említi.
Azért szívesen meghallgatnám azt a 1100r-t. Nem kizárt, hogy eddig traktort vezettem.
Azért érdekes, hogy ez kizárt, mert az aszimmetrikus leömlős GS-emet simán szinkronizáltam így, és teljesen jó volt. Max, ha negyed fordulatnyit kellett az egyik bypasst piszkálni, hogy nagy melegben is stabil legyen.
Nem, szimmetrikussal könnyebb minden fordulatszámra szinkronizálni, azaz kijön a motorból, ami benne van, mégpedig anélkül, hogy közben szétrázza magát és hogy tartott gáznál meg elkezdjen rángatni. Alapjáratot mindennel könnyű csinálni, az alapjáratról felpörgést nehezebb beállítani az aszimmetrikusnál.
Úgy jutottam el ide, hogy ebben semmi különös nincs, jónak kell lennie.
1100r-em van, és szó szerint nincs hangja 3500 alatt, a gumik hangosabbak, mint a motor. De ugyanaz a motor és a kipufogó, mint a GS-é. Csak az enyémen szimmetrikus leömlő van.
Ahogy írod is, az aszimmetrikusnál adott fordulatszámhoz szinkronizálok. Aztán kiveszem a lemezkéket és kb kizárt, hogy a zárt bypass-szal is jó marad az alapjárat. Vagyis korrigálni kell, mint ahogy egyébként most is teszem, de nyilván sokkal inkább.
Az is értem, hogy szimmetrikussal lesz jó alapjárat, ami a bypassal még szuperebb lesz. De egy gyári leömlős GS-en, aminek szerintem nincsen traktor hangja, rendesen felpörög, jó az alapjárta, mennyit érhetek még el/mennyi értelme marad még az ilyen szintű aprólékosságnak? Akár egy youtube videon is jó lenne ezt hallani, mert azt hiszem még keresem a motiváció. Te milyen indítatásból jutotál el idáig?
Egyébként a bowdenek rendben vannak és tök jó, hogy ezeket leírtad, sőt most újra ott motoszkál a fejben a gondolat, hogy mégis csak ki kéne próbálni azt a másik leömlőt. Van esetleg megosztható hangod egy ilyen 1100Gs-ről, amin még a gyári dob van?
Ha chiptuning, akkor a TPS-t ahhoz kell állítani, így amiket megadtam, nem jó értékek. Egyébként jogos, mV.
A legtöbb (oké, az összes) chip annyit csinál, hogy dúsabb keveréket ad. A "komolyabbak" csak kb. 2000 és 4000 között, a gagyibbak mindenhol. Mivel a 2.2 Motronicnál a TPS szerepe annyi, hogy több feszültség = több üzemanyag, a fene tudja, mi a jó.
A szimmetrikus leömlő önmagában annyit hoz, mint ezek a sportlégszűrő, nagyobb szívócső meg chip mágiák, mert azzal minden fordulatszámra lehet szinkronizálni, a gyári aszimmetrikusnál mindig idő kell, hogy jó legyen a szinkron. Éppen ezért gyakori, hogy nem is sikerül, mondjuk 3000-nél szinkronizálva a bowdeneket jó, 4000-nél meg nem. És hirtelen gázadáskor meg teljesen szétesik a szinkron.
A nem elosztósnál a bal oldalon két bowden van, az egyik jön a gázkartól, a másik a blokk fölött megy át a jobb oldali fojtószelephez. Ha ilyen, azt nagyon érdemes átalakítani, ha nem, akkor nem kell.
Én az egy darabos rövideket használom (a hosszú műanyag nyelű megbillen és feszíti a fojtószelepet), de ha kettes lemezből vágsz két kis darabot, az is jó. A lényeg, hogy egyformák legyenek.
1. Ha nem óvatosan zárod el, szerencsétlen esetben roncsolod a végüket.
4. A bal oldal csillapított, mert ott a TPS, a jobb nem.
5. Mindenki úgy szívatja magát, ahogy szeretné.:) Ha az embert zár bypassnál kreál egy jó alapjáratot, akkor azt nagyon egyszerűen tudja még jobbá tenni. Ha nyitva van a bypass, akkor mi adja éppen az alapjáratot, az, vagy az ütköző? És milyen arányban? Ennek szokott az lenni a vége, hogy az ember húz egy gázt, és a motor meg megtorpan, mielőtt felpörögne. Az ember meg csak pislog, hogy miért. Meg nagy melegben is, hogy miért áll le a motor alapjáraton kiszámíthatatlanul.
6. Úgy, hogy a csavarok billegnek, és minden kontrázás más eredményt ad.
Mivel az alapjárt egész jó lett tegnap, ma csináltam egy szinkront. Az új tengelyekkel ez szuperkönnyű volt és a korábbiakhoz képest az hiszem elég precízen be tudtam állítani a több mint fél méteres csövemmel is. :)
Látok fantáziát a további lépésekhez de előtte tisztázni szeretnék néhány előfeltételt:
A leömlőkgyáriak. Tízen éve volt egy becsípődésem. Beszereztem másik leömlőt is, devégül nem raktam fel mert nem volt kedvem megnyirbálni a bukócsövet. Ekkortájt felkerült még egy szélesebb beömlő, a KH légszűrő, meg valami tuning chip. A CO-t nem tekergettem (ezért azóta büdös alapból is és nem tudom kiszagolni a hibát). Minden egyéb gyári.
Hogy érted azt,hogy gyári leömlővel nem adja ki? Csak az elsőre nem vagy előfordul, hogytovábbi próbálkozás(ok)ra sem?
A TPS értéket konzekvensen mA-nak hívod ezért az nem tűnik elírásnak, de nem értem, hogyan és hol kell mérni. Én a mV-ról tudok, amit a két szélső csatlakozón mérek.
Hogyan tudom lehetőleg bontás nélkül a legegyszerűbben megállapítani, hogy elosztós-e gázbowden?
A jobb oldali fojtószelep tárcsája ugyanonlyan mint a bal. Mi indokolja cserét és mire?
Milyen hézagmérőket javasolsz beszerezni/használni ehhez a művelethez? A legtöbb, amit találok 20+ darabos és max 1mm-ig van, de ez nem tűnik ideálisnak mivel 3-4 darabot együtt kellene használni mindkét oldalon.
A lépésekről:
1: mire kell az óvatosság úgy értem, ha nem jár a motor, mire kell itt figyelni?
3: tehát ha nincsen meg a 2200-es fordulat akkor vastagabb hézagoló kell. Ez ok.
4: ha nem egyszerű a ballal, akkor miért kell mégis ehhez az oldalhoz ragaszkodni? Másrészt ez akkor azt is jelenti, hogy csak ezen az oldalon állítom el/át a gyáriütközőcsavart és a másik oldal eredeti állapotában marad, nem igaz?
5-6: Igaza lehet Istvánnak. Itt kellene alaphelyzetbe hozni a két bypasst.
6: Ha eleve 1000 körülről indulok, hogyan fordulhat elő, hogy a ennyire a kiindulási érték alá kerülök? Mi lenne az ideális alapjárati fordulatszám?
A termálon kívül mindet megjártam az utóbbi 2 évben . Visegrad-ra eljutni is élmény , annyi alagút van egymás után .....
Nekünk ami kimaradt az Beratban a vár ( tavaly valahogy nem volt rá affinitás hogy felgyalogoljunk ) . Azért júliusban visszamegyünk , meg a termálforrásért is . Aztán még van jó pár hely amit kinéztünk .
Igen ez egy veterános találkozó is, ilyenkor a parkoló is érdekes. A mi motorjaink nem olyan különlegesek ott, az elismerő szavakat a megtett távolság miatt kaptuk.
Hihetetlen gépeket láttunk - hallottunk, a két RS dübörgése mindent vitt!
1100-nál egyszerűen elkezd egyszerűen szinkronban járni (de nem tudja jól korrigálni). Ilyenkor amúgy büdösebb a kipufogógáz is, mert az egyik oldal dúsan, a másik szegényen jár.
Az 1150-nél melegen leállítod, újraindítod, és ha nem jó a szinkron, de beáll egy fél percen belül, akkor a számítógép korrigál.
Ugye kb. az eredeti helyen maradnak a fojtószelepek, azaz alapjáratod lesz valamilyen, ha szerencséd van.
De nem lesz jó.
Szóval kezdjük akkor a TPS-sel, bár amit írtál, abból az jött le, hogy azt tudod.
Összerakod a motort, a TPS-t beállítod úgy 320 mA-re.
Bemelegíted a motort rendesen. Ha annyira elmegy a beállítás, hogy nem akar járni, akkor beállítod fülre.
Ellenőrzöd, hogy mind a két bowden laza-e.
Innen jön a szinkron.
1. Elzárod óvatosan a megkerülőket.
2. Mind a két oldalra azonos hézagmérőket raksz az ütközők és a tárcsa közé. Most ezek adják a gázt, olyan, mintha húznád a gázkart.
3. Beindítod a motort. A gázt nem piszkálod, mert kiesnek a hézagmérők. A fordulatszám remélhetőleg 2200-2600 között lesz.
4. Szinkronizálsz a bal oldali csavarral. Ez annyira nem lesz egyszerű, mert amikor meghúzod az ellenanyát, el fog menni a szinkron, szóval el kell találni, hogy akkor legyen jó, amikor azt meghúzod.
5. Ha jó a szinkron, akkor kiveszed a hézagmérőket (húzol egy gázt és kiesnek).
6. Ellenőrzöd az alapjáratot, ha nem jó, szinkronizálsz a megkerülőkkel. Ha az alapjárat a hézagmérők kiszedése után 850 alatt van, akkor ne ezekkel szinkronziálj még, hanem ismét a hézagmérőkkel szinkronizálj magasabb fordulatszámra, és kezd elölről.
7. Megnézed, hogy a TPS mit mutat. Megint beállítod kb. 320 mA-re.
8. Megcsinálod a szinkront a gázbowdenekkel emelt fordulatszámon.
9. Elvileg készen vagy.
Csakhogy ha a gyári leömlőid vannak, akkor az egész nem mindig adja ki. Ha nem jár szépen, először állítsd magasabbra a TPS-t, de ne állítsd 380 mA fölé. Ha ebben a tartományban nincs olyan pont, ahol normálisan jár, akkor érdemes az egészet elölről kezdeni. Ha esetleg nem elosztós a gázbowden, akkor úgyis minden mindig elmegy, szóval kezdd azzal, hogy azt lecseréled elosztósra, és lecseréled a jobb oldali fojtószelep tárcsáját is.
Az átlátszó csőből csinált U-csöves manométer, ha van vagy fél méteres, teljesen jó.
Fogalmam sincs, soha nem tettem tönkre egyet sem, nem kellett vennem.
Zöld_I: köszönöm a felajánlást! Ha nem vagy nekem túl mesze a dél-budai agglomerációtól, lehet élnék is vele. Már jó ideje furdal a kíváncsiság, mennyi különbség lehet a csöves meg egy célszerszámmal csinált szinkron között. A mikort még ki kell találni, mert a következő két hétvégémet már telerakták, aztán következik néhány hét kényszerpihenő.
Egyébként már minden a helyére került és TPS beállítva. Az ütközők viszont még eredeti állapotban és szinkront sem állítottam még. A motor egész jól jár viszont az alapjárat csak alig 1000. Talán holnap lesz időm és akkor kívácsiságból csinálok egy szinkront, de nem gondolom, hogy azzal +100-at nyerek szóval lehet tcaoe-nek lesz igaza.
Köszi, igy már értem, sejtettem, hogy többek közt a nagy burkoltság miatt nem jön be az RT. Bár én ahogy telnek az évek én egyre közelebb érzem magamhoz ezt a tipust is, nekem a térdszög nem tűnt rossznak amikor próbáltam RT-t és a 17" első se zavart, ellenben az F800 21"-osa már nagyon furcsán keljfeljancsis volt nekem aszfalton a nagyobb GS után.
Köszi az itinert is, nagyon szeretem én is ezt a környéket motorral (nomeg a haluskyt is), úgyh meg is lesem ezt az útvonalat!
Mi csak egyszer jártunk arra kb 2010-ben, Montenegro volt a cél, ott szinte mindenhol voltunk. Albánia még kimaradt, és Bosznia is rohanás volt, tehát van miért újra elmenni arra. És ahogy mondod, ez még ma emészthető áron van.
Pár jellemző képet felrakhatnál Albániáról! Gondolom többeket érdekelne.
Szégyellem, de még nem voltam motor múzeumban, jó helyen is van ez a Vorchdorf, legközelebb becélzom. Úgy látom egy találkozó is volt egyben az apropó, biztos megnézték a gépeiteket. Vagy ezek fiatalnak számítanak ott?
Már itt is el lehetne tölteni 2-3 napot, annyi minden van ( a 84-es téli olimpia lepusztult létesítményei, a frissen helyreállított lanovka, az Óváros Bascarsija, a tér, ahol négy vallás templomai vannak egymás mellett, a 92-95-ös blokádról szóló emlékhely és Alagút-túra), de inkább csak az utikönyvekben is megemlített Cevap-Zeljo éttermében kell enni egy csevapcsicsát és inni joghurtot J ( a sör máshol van)
Második nap elmentünk Visegrádra, megnézni az Ivo Andrics által megírt hidat a Drinán, innen fel Zabljakba a Tara-hídon át. zabljak már a Durmitor Nemzeti Park része, de van egy igazi látványút, át a Durmitoron, nem érdemes kihagyni már ha éppen járható a hótól. Úton a Kotori öbölbe érdemes Niksicnél tenni egy kis kerülőt, és felmenni az Ostrogi kolostorba, csodálatos látvány. Kotorban szintén el lehet(ne) tölteni sok időt, de 3 órát az Óvárosban mindenképpen.
Ezek után a teljesség igénye nélkül : Lovcen nemzeti Park ( zsírúj aszfalt, kiváló útvonal), Ulcinj, majd Albánia nekem mindig Shkoder az első megálló. Innen bementünk keletre, tettünk egy kanyart, átmentünk az Ohridi-tó macedón oldalára döntögetni, vissza Albániába és az UNESCO Világörökség részét képező Beratban ( Ezer Ablak Városa), majd innen lementünk Permettől cca 10 km-re délre az SH 75-ön a termálforráshoz, ahol lehet kicsit fürdőcskézni. Innen irány Sarande, vagyis Albánia Monte Carlo-ja. Aki már volt ott, tudja, miért nevezik annak. Útközben az SH 99-ről be kell menni a Kék Szem forráshoz, amihez fogható vízkitörés kevés van, talán Európában is.
A túra 3-4 csillagos hotelekben történő alvással ( szállás + reggeli 25-40 EUR), 1,30-1,40 EUR/l üzemanyagárakkal üzemelt, a kaja 60-70%-a az itthoni áraknak ( Albániában benn, a szárazföldön kevesebb), a tengerparton akár 75-80 %. Egy csomag cigi ( én 20 éve nem bagózok) 1000 ft alatt, ásványvíz, üditő - fillérek. Emberek kedvesek, a közlekedés elsőre káosznak tűnik, tulajdonképpen olyan, mint az anarchia hatalom nélküli rend. J Szerintem már csak a Balkánon oldható meg, hogy napi 250-350 km motorozással belül maradsz a napi 100 EUR költségen mindennel együtt.
Az utak minősége döntő többségében kiváló, rengeteg útfelújítás van, valszeg tudják, hogy az infrastruktúra állapota a fejlődés egyik fő meghatározója. Ugyanakkor van azért elmaradásuk nem kevés, tehát és ez főleg Albániára igaz ha békésen motorozol egy egyszámjegyű főúton ( pl. SH 6), az nem garancia arra, hogy a következő kanyarban még aszfalt fogad és nem 30 centis gödrökkel tarkított hepe-hupa, kb. 300 méteren keresztül. J
Sokadszorra, de nem utoljára voltam. Nem vagyok Balkán szakértő, de 2019 óta rendszeresen járok, ha valami kérdés lenne, válaszolok, ha tudok J
A 3450 egy benzinálló epoxy amivel legutóbb egy autó fém beöntőcsövét javítottam. Ez itt akkor nem játszik, mert az hőre sem fog elengedni. Megköszönöm, ha javasolsz egy konkrét terméket mert csak ritkán ragasztok ezért nincsen sok tapasztalatom melyik, mire jó és hogyan enged el. Vagy majd megkérdezem az eladót a boltban hátha ért ahhoz amit árul. :)
Lambda nincsen, tehát ráérek. Az ütközők igazítása az új tengelyekhez valóban egy precízebb eljárásnak tűnik. Ha jól értem ezek lennének a lépések, de a TPS-ről nem írtál:
1. hézagbeállítás a bal oldalon 2. hézagmérő átrakása a jobb oldalra 3. TPS állítás 370mV-ra? 4. szinkron a bal oldali ütköző csavarok állításával, 2300-2500-as fordulaton 5. ütközők fixálása 6. TPS végső beállítása 370mV-ra 7. mindkét bypass 2 és fél fordulatra 8. szinkron a bypass-szal. Itt szintén a bal a preferált oldal? 9. szinkron a bowdenekkel, 3000-es fordulaton
Kihagytam valamit?
A 8-9-et eddig mindig megcsináltam egy átlátszó csővel és nincs is egyéb műszerem hozzá. A 4. lépésnél lenne bármi hozzáadott értéke egy szinkronteszternek?
Lehet nem vagyok eléggé vájtfülű, de traktor hangot sosem hallottam ki az enyémen és a motor járásával sem volt soha gondom sem alapjárton sem fordulaton. Egyedül az alapjárati ciripelés zavart, aminek most meg kell szűnnie.
Akkor a kupakhoz keresek vmi loctite-ot, talán még 3450 van is itthon és megpróbálom csak annyira ragasztani, hogy azért még le is tudjam később szedni ha szükségem lenne rá, de tartok tőle ez akkor már eldobós lesz.
Egyébként ilyen kupakot acélból lehet kapni valahol? Még a 24-en sem látom, viszont jobban érezném magam, ha inkább egy ilyent tudnék felpattintani.
Miből látni hogy mikor korrigál a motor ? Mit látni , mit mutat a vákum mérő ? Én tegnap csináltam egy ilyen műveletet ( injektorokat cseréltem 1,2-esére után ) . Nem vagyok biztos benne , hogy mindent jól csináltam :( Egy darabig viszonylag simán járt a motor ( kb néhány 10 km ) de már megint reszket...
Hézagmérőkkel szépen bejátszod, hogy 2300-2500 körül legyen az alapjárat, elzárt bypassokkal (kb. 2, 2,2 mm-es hézagmérőkkel lesz ennyi). Ha már jár, az egyiket békénhagyod és szinkronizálsz a másikkal (célszerűen a ballal). Utána kiveszed a hézagmérőket, és szinkrizálod a bypassokat. Ha katalizátoros, akkor erre egyszerre kb. fél perced van, utána elkezdi a lambdaszabályozás korrigálgatni a hengereket, és buktad a bulit, hagyni kell egy kicsit pihenni (látni fogod a sznkronteszteren, hogy mikor kezdett okoskodni a vezérlés).
Ja, ez általános nézet, azért jár az 1100-ak nagy része úgy alapjáraton, mint egy traktor. Azok csak egy eleve jó beállítás finomhangolására jók, azaz kb. addig, míg el nem kopnak a tengelyek, vagy szét nem szedik. Ki fogod szedni a csappantyúkat, azoknak nincs teljesen egzakt helyzete, semmi sem ott lesz, ahol volt.
Akkor oda jó bármi, ami benzinálló. Ott nem lesz egyébként benzin, míg jól tömített s tengely, csak por ellen van a kupak.
A fojtószelep ütközőcsavarjai nálam még meg vannak festve, így ha nem akarom, nem tudom elmozgatni. Eddig nem is akartam. Egyébként mi a beállítás menete?
Én is gondoltam arra, hogy az új tengelyeken talán picit máshogy áll majd a tárcsa, de még abban bízom az esetleges 1-2 fok eltérést majd az alapjárati csavarokkal is kompenzálni lehet.
A kupak nálam nagyon puha és tuti alu. Kízárt, hogy ez magától ott marad. Nagyon nehezen jött le és talán eredetileg ragasztva is volt, mert mintha annak a nyomát is látnám alatta.
Melyik ütközőcsavarokra gondolsz? A fojtószelepekére?
Azokat jó eséllyel el fogod mozgatni, de azért nem nagy szám őket újra beállítani. Plusz az sem tuti, hogy a tárcsa pont ugyanúgy fog állni az új tengelyen.
A kupakot óvatosan kell leszedni, és akkor szépen visszapattan a helyére. Azt nem kell semmivel ragasztgatni. Egyébként nem alu, hanem acél.
Gratulálok a km-hez, ebben sok strandolás nem volt :-) Árak elviselhetők arrafelé? Szívesen olvasnék az élményekről, főbb, kihagyhatatlan látnivalókról.
Éppen most ettünk a Szlovák Paradicsomnál is Brindzové Haluskyt, de az közel sem volt olyan finom. Egyébként annyira jó hely, hogy a városból ide járnak ebédelni sokan, hétköznap is. Ja és faház, nagyon hangulatos, jó terasszal, és nagy parkolóval. És a palacsinta is nagyon finom!
Rt-m volt, de a 17-es első kereke nem jött be, valamint a páromnak is jobban tetszik a Gs, nemcsak nekem. Az Rt túl burkolt, valamint a kormány pozíció pazar, de a láb nekem túl hajlított volt. A szöghajtás csere, és az R kipu nem sok változtatás, és így használható a szimmetrikus Sw-Motech rendszerem, valamint a hangja sem túlzó, mint a Dohc gyárija, szerintem.
Bp-ről is elérhető a kedvenc utam Selmecbányára, majd Zólyomra:
Bp-Dkő-Esztergom, Kamenica nad Hronom, majd az emelkedő tetején balra Zalaba-Hontianska Vrbicán-jobbra, Santovkán balra, majd Cankovban jobbra-Brhlovce-Bátovce után jobbra Jablonovce-Badan balra-Stiavnicke Bane-Banska Stiavnica (Selmecbánya) Itt a világörökség központ mellett, érdemes a volt bányász-erdész akadémia botanikus kertjét megnézni, ami a mamutfenyőkkel egy kis ékszer. Aztán Banska Béla felé ki az autópályáig, ami ingyenes, azon be Zólyomba, majd a Sahy felé vezető kijáraton túl, a benzinkút mellett találod a Kolibát. Hazafelé egyszerűen le Sahy (bár itt már elég sok kamion van, de jó az út), és neked a 2-es út Vácig-Bp, vagy több idő esetén Sahy-Kemence-Letkés Ipoly híd-Sturovó- Eszetrgom-Dkő-Bp.
Köszi a beszámolót, a horvátországi túra előtt lehet, hogy egy ilyen sztrapacskát én is megnézek az általad ajánlott helyen, meghoztad a kedvem hozzá! :)
Amúgy egy DOHC RT-n nem gondolkodtál? Vagy van valami kimondott oka, hogy a GS-t RT-síted és nem egy RT-t használtok? Tudom a futómű, a dizájn más. De ott adott a jobb szélvédelem, szimmetrikus dobozok, hosszú áttétel, alacsony kipu, stb. Ahogy olvasom az írásaidat, szerintem nektek két személlyel jobb kiindulási alap lenne egy RT-t GS-esíteni mint így fordítva..
Sok nagyon jó aszfaltúton mentünk a Dunakanyarból ÉK-i irányba, ahol Kékkő váránál (Modry Kamen) értük el a hegyeket. Talán a főútnak jelölt, Telgárt-Vernár hágót kivéve, nagyon jók a szerpentinek, és a teherautó itt ismeretlen fogalom. Az Alacsony-Tátra utolsó csúcsán már bőven volt hó (Király-hegy/2024 m), majd izgalommal vártuk a Magas-Tátra hihetetlen látványát, amihez botos túrát választottunk másnap. A Szlovák-Paradicsom (Slovensky Raj), egy kis nemzeti park, aminek érdekessége a számtalan, szurdokos útvonal hihetetlen létrákkal fűszerezve, Rám-szakadék XXL. A Hernád-áttörésnél elég nagy volt a gyalogos forgalom, aztán a hegymenet már rostálta a népet, az igazi kilátást nyújtó, kolostorrom fölötti rétről (Klastorisko), hihetetlen Magas-Tátra panorámát élvezhettünk, a különösen szép időben. A jutalom sört, már előző este elfogyasztottuk, pedig jól esett volna a nagy mászás után, de a zéró tolerancia motoron betartandó, aznap még haza is kellett érnünk.
Délután aztán irány vissza, ahol a gyorsabb utat választottuk kis pályázással (motorral ingyenes), így még egyszer megcsodálhattuk a Magas-Tátrát, majd az Ördöglakodalma-hágón (Certovica) már kiváló aszfalton kanyarogtunk hazafelé. Nálam már kötelező program, a kihagyhatatlan, nagydíjas sztrapacska, Zólyom szélén, a Koliba Neresnicában. Kicsit itt is felmentek az árak, de a Bryndzové Halusky, 0,5 l Kofolával, még így is 10 Euro alatt van (7,2 + 1,5). Sajnos a knédlis, káposztás tarja most kimaradt, de azt is érdemes kipróbálni, a fogyózóknak esetleg a káposzta leves lehet alternatíva.
A Gs-Rt jól teljesített, külön kiemelném az Rt szöghajtást, ami jól jött a gyorsabb szakaszokon, és 4,6-os fogyasztást eredményezett 2 személlyel, teljesen feldobozolva. Egyedül a Bmw gyári, számomra túl puha ülése volt kényelmetlen, ami cserére szorul, jelezhet akinek van Touratech/Kahedo elfekvő készlete. Sajnos a piros-fekete jubileumi szín, így bukik, mert ezekből még nem láttam piros verziót. Még egy kis kozmetikázás tervben van, de csak fóliával, hogy az eredeti, 30 éves ünnepi összeállítás, megmaradjon.
Srácok, ha valaki szeretne egy Givi Trekker 58 l hátsó dobozt ami hibátlan állapotú, alapjáraton is fekete, de Carbon fóliázott, belső csomaghálóval, háttámlával egy kulccsal és van rá 160e Forintja, keressen bizalommal🙂
Van még egy kulcs, de az az oldaldobozokat nyitja, persze ha nagy az érdeklődés, tartókonzollal, két fekete oldaldoboz is eladó, szintén Carbon fóliás, hibátlan 3 az egyben + Konzol 400e és lehet menni túrázni (egykulcsos rendszer)
Akkor legalább ki lett kórmolva :) Az is kell néha ... Ma mentem én is egy Esztergom-Fehérvár , oda-vissza utat . Szépen nyugisan , 70-80-al , ahol lehetett . Nekem a sisakommal van bajom . Nincs semmi szivacs a homlok részén , és ekkora táv-idő alatt , púpot nyom a homlokomra :( Ezt nem vártam egy Nolan-tól ! :( Még régen vettem tartalék sisaknak , azt pár hónapja tönkrement 103-asom végleg , és akkor vettem elő . Az a gáz , hogy csak ehhez passzol a meglévő hedszettem , az újabbakhoz nem jó .
Most értem haza, megkergettem a vasat és mivel a szuper prémium (Kínai Olasz sz@r🤮) Dainese gatyóm, ami 1 éves és kb 3.000 km van szétszakadt, na utána a motor viselte a következményét a felháborodásomnak, szóval ez a Pirelli Scorpion Rally gumi nagyon tapad👍
Én sem értem igazán, de a trail2 mindig megcsúszott pl zebra felfestésen, ez meg ugyanott, ugyanazzal a motorral meg sem mozdul, akárekkora gázra 2ben.
Azt még nem tudom június 5-én hogy viszem el szervizbe a mocit, de muszàj lesz, mert garivesztés a következmény. Bízom benne, hogy júliusban màr tolom a szelet az arcommal :-)
Egy aszfalt gumi nem tapad úgy mint egy 50/50 Aszfalt/Terep gumi, azért ez elég bütykös
Sajnos a hátsó le van kopva, nem volt jó érzés hazahozni vele a motort, rázta a seggét, azt hottem elhagyom a kereket, szóval maradok a bevált receptnél Trai II.
Legalább akkor kabrióz! Nem ugyanaz, de élvezd! (Én is elgondolkodtam azon, hogy hogy hozhatnék ki a motorból és az autóból egy Z4-et. Szerencsére sehogy.)
Én még mindig rokkant :-( 5 hónapja lassan ágyban töltöm a nap nagy részét. Viszont most vettünk párommal egy öreg BMW kabriot kényelmes üléssel. Jövő hétvégén, ha belerokkanok is megyünk valahova. Vagy Alpok vagy tengerpart, csak sajna nem nagyon látok jó időt sehol akkorra.
ha valki balkáni túrára menne, motorhoz kaptam, de nem ez lesz felszerelve, így eladó 1200 GS LC-re való Pirelli Scorpion Rally STR 170/60R17 gumesz, amely teljesen Új valamint a jelenleg levételre váró még használható első abroncsot: kettő együtt 55e Ft
akkor pörög a km a DOHC-ba, helyes🙂👍 Jó utat nektek!
Most már rommá pironkodtam magam, holnap gurulnom kell nekem is, város tele motorossal, látom a nemzetközi túrázókat itt nálunk SK, PL, CH, A, D szóval útra fel Polgártársak!
Ha nem drótküllős kereked van , elméletileg a szerelést is megtudom csinálni ( az enyémet én csinálom egy ideje... ) De a karcmentes szerelést nem tudom biztosra vállalni , azt azért nem ajálgatom .
Nem akarlak idegesíteni (dehogynem :)), de Németországban 102e forintnak megfelelő euró volt ez a két gumi és a szerelés is kb. ennyi. Csak a fizetésünk 2X, 3X annyi, átlagban.
visszatérő kérdés: Ki hol vesz gumit és azt hol szerelteti fel?
R1200 GS LC-re néztem Pirelli Scorpion Trail II
Első: 120/70 R19
Hátsó: 170/60 R17
Árak kerekítve három különböző forgalmazónál:
R17: 108.000 HUF
Kék Hold: 120.000 HUF
MBM: 108.000 HUF
Kék Holdat felhívtam, elmondták, hogy 19.000 HUF a szerelés, ha ott veszed a gumit, ha viszed a gumeszt, akkor 39.000 HUF.... azóta sem kapok szikrát, lemaradtam valamiről az elmúlt egy évben, ez mindenütt ennyibe kerül.?
"más mondatába belemagyarázod a saját gondolataid..."
Nem akarattal, de nyilván olvasol valamit, az rád hatással van. Ezt szerettem volna megfogalmazni, hogy bennem fura gondolatokat keltett az első fogalmazás, leginkább negatívat. Ez viszont remek lett !!, ha tudnék adnék rá pluszt, de most vettem észre, hogy nem megy, hiába kattintok..
Mesteri ez a banános mondat, szerintem a kutyák és lovak olvasói mind nagyra értékelik! :D (feltéve, hogy valaki látta a "sztárom a párom")
Egy barátommal kanyarogtunk csodás útvonalakon Horvátországban, de tenné tele banánnal az Úristen a horvát időjárást... (meg egyébként a horvát autósokat is, aki klasszisokkal szarabbak a szlovák autósoknál)
Az úgy volt, hogy 10-en megyünk, hét motorral. Ebből négyen három motorral indultunk otthonról csütörtökön Hatvan környékéről, a többiek Letenyén vártak minket. Mire odaértünk, meggondolták magukat az esőre való tekintettel, így végül hárman mentünk ki, két motorral. Csütörtökön 670 km-t mentünk, mivel volt egy kis eltévedés. Ebből a 670-ből kb. 370 km-t esett - lényegében Letenyétől, illetve kicsit előbbtől a szállásig (Novi Vinodolski / Povile) végig. A terv az volt, hogy Karlovacig pálya, utána kicsivel kaja, majd a 3-as út. Ebből majdnem végig pálya lett.
Pénteken fél 11-kor indultunk neki a 8-as útnak dél felé, esőben. Jablanacban ebédeltünk, ekkor elkezdett az eső eltűnni, majd Priznaba érve kávéztunk a kompnál, de ekkor már sütött a nap. 20 fok lett, szikrázó napsütéssel, így felmentünk a Kubus Ura-hoz, majd még tovább a 8-as úton, kb. a Paski híd magasságáig, csak a szárazföldön. Onnan vissza. 290-300 km lett.
Szombaton szép, száraz időben indultunk, esőruha nélkül, megint dél felé. Lementünk a Maslenicki hídig, be a szigetre, majd végig Pag szigeten Novaljáig, onnan pedig le a kompig. Menetközben megálltunk egy kempingnél, lementünk a partra kávézni. Kb. 22-23 fok volt, ragyogó napsütés. A kompot nem néztük meg, hogy mikor indul, így pont előttünk ment el. 1 óra 45 percet szobroztunk a kikötőben, eközben elkezdett csepegni az eső. A komppal átmentünk Priznaba, onnan a szállásig megint esett, kisebb szünetekkel. Ez a nap 300 km-t adott.
Ma reggel irtózatos szélre ébredtünk - ki kellett a riasztót kapcsolnom, mert annyira lökdöste a szél a motort, hogy folyamatosan riasztott. 5 vagy 6 áttervezés után észak felé indultunk haza, csodaszép, szűk, forgalom mentes úton jutottunk el a 3-as útig, amin már esett, de a kinti útminőség néha nagyobb tempót engedett esőben, mint az itthoni utak szárazon. Karlovacig jót motoroztunk az esőben, utána fel a pályára. A szél erős volt, az eső esett, de nem volt annyira vészes, bár kellemes se. Letenyénél megpihentünk, majd vissza a pályára. Onnantól ordas szívás volt, hol sötét, hol szakadó eső, és mindeközben erős szél. Végül Velence környékén lementünk a 7-es útra, mert addigra a pálya forgalma olyan lett, hogy a szél mellett látni se láttunk a vízfüggönytől - én persze a szemüveg miatt résnyire nyitott plexivel nyomtam. Velencétől 7-es, majd 6-os, majd M0-M31, végül Gödöllőtől ismét országút. A mai nap 640 km lett, 9 órás úttal.
Azt nem, de azért még számtalan módon kifejezhetted volna.
Pl.
Na gyerekek, a hétvégén voltam Horvátországban.... v.
A hétvégi túra Horvátországban volt... v.
Mi Horvátországban motoroztunk..
Ezek ugye a semleges megfogalmazások, aztán lehet pozitív töltetet is adni
Mi csodás útvonalon motoroztunk Horvátországban.. v.
Egy barátommal kanyarogtunk Horvátországban
És lehet negatívan, ahogy te is írtad:
Túl vagyok a horvátországi túrán. v.
Mi Horvátországban áztunk szarrá a hétvégén v.
Tenné tele banánnal az úristen a Horvát időjárást...
Na most számomra a motorozás hobbi és élvezet, még akkor is az lehet, ha épp elkapott az eső. Ezért a negatív mondat, főleg a kezdő mondat, nem túl jó kezdés, utána már magyarázhatod, hogy egyébként jó volt...
Pumpát nyugodtan rakhatsz bele utángyártottat(akár amit lentebb belinkeltél), ha nem rohasztod bele a benzint, azok is elmennek +- 10 évet........és mielőtt megkérdeznéd, hogy honnan van az infó, annyit elárulok, hogy a sarki krimóban, két fröccs/tüske kombó után, a pultos Gizike súgta meg bizalmasan:DD
Nézd, leegyszerűsítem neked. A felmerült kérdésedre 2 "megnyugtató" megoldás létezik: 1. a gyári cső(100%-os), 2.a fém csöves, amiről itt senkinek sincs tapasztalata, de legyen 95%-os, ráadásul a gyári olcsóbb is. Arról van szó, hogy a méterben vett benzincsőnél, nem érsz el akkora árelőnyt, ami lefedné az újbóli kicserélésének a munkáját/útközbeni szopatását. Ez olyan, mint a hátsó főtengely szimering/szimeringek. Méret alapján simán veszel autósboltban, sőt, egymás mellé rakva a gyárival, nem mondod meg, hogy melyik-melyik, de az autósboltosból 10-ből 9 folyni fog. 8.000Ft árelőnyért szerintem nem éri meg kockáztatni a motor újbóli félbeszedését.
Passzolok, használt motorok voltak. A nagy többség azt szokta tudni, hogy hordtam szervizbe, hogy mikor mi volt cserélve azt max akkor, ha sok százererben volt a beavatkozás
Köszönöm, de fénykép nélkül is elhiszem, hogy nem bírta. Hacsak nem az "első autósboltban méterben vett kategória volt, érdekes lenne tudni a helyet meg a típust, amit benzinállónak adtak el.
Más: A képen az előszűrő sarkán le van válva a forrasztott rész. Majd nézz rá ha legközelebb szétszeded, mert ott lyukadni is szokott.
Tux:
A szűrő utáni U alakú cső kapcsán írtam. A videón is látok olyant.
2 db közvetlen ismerősömnek lyukadt ki az a könyök. Az enyik megúszta azzal, hogy félgaz felett ledadog a motor. A másiknak lett egy tréleres spanja szlovéniában :)
Az a baj , hogy nem fényképeztem le , azt a nem gyári benzinálló csövet , ami 1 év után úgy nézett ki , mint ami 25++ éves . Aztán a bmwbayer-től rendeltem csőszettet bilincsekkel együtt . Azok jelen állás szerint kiváló állapotnak örvendenek .
Ellenben van egy 2019 képem ( akkor vettem az 1150-et ) amiben én cseréltem az üzemanyag szűrőt . Minden más ( benzinpumpa rajta a szűrő , valamint a gumicsövek ) szemrevételezés alapján történt . Azok kiváló állapotúak . Mind gyári .
Nem akarunk rábeszélni semmire , mindenki abban hisz , és fektet bizalmat amibe akar . Ilyen az olaj kérdés is .
Nekem menet közben lett már olajos a hátsó gumim (kb 70-80e-nél), kb tíz éves korában állt már meg alattam hall-jeladó hiba végett és úgy emlékszem motoroztam már szakadt kuplung bowdennel is. Ez a csöves sztori lehetne az első meg nem születő téli estés történet.
Szóval továbbra is motoszkál bennem a kérdés: van itt bárkinek ilyen története amikor a nem gyári cső kotlott meg vagy ezek a tanácsok mind egy tőről fakadnak? (az egyik BMW specialista azt mondta, abból csak gyárit vegyek, különben megszivatom magam)
Az ilyesmit átélt népességhez szólva:
Nagyon izgat még a pumpa kérdéskör is és érdeklődve olvasnám ki, mikor, mire cserélte.
Az U-csőből a gyári drága ugyan, de tuti jó. Nem nagyon van hely kísérletezgetni, és az 1100/1150 GS tankjában szivattyút szerelni sem a kedvenc élménye az ilyesmit átélt népesség jelentős részének. Ha nem adja ki a fém/gumi megoldás, akkor ugyanott vagy, csak egy csomótt pocsoltál a benzinben, meg egy csomó időt töltöttél vele. De ez a jobbik eset. Ha úgy nem adja ki, hogy menet közben hullik szét a tank belsejében, akkor az egy elég jó sztori lesz hosszú téli estékre.
Ez azért rögtön elgondolkodtatott, hogy így fogalmaztál. Túl lenni egy vizsgán kell vagy egy műtéten, nem egy élvezetes motorozáson. Bár ahogy olvasom, ti inkább motort mostatok, alapos mélytisztítós, majd szárítás a napon, ismételt mosással :D
Egyébként a Héfal-os fémhálós fékcsövek is jól működnek, igaz még csak alig több mint fél éve vannak fent és senki nem garantálja, hogy elmennek majd 20+ évet mint a gyári.
zöld_i:
Értem, amit a beszerződről írsz. Én sem láttam még olyan kereskedőt itthon, ahol tankon belülre való csövet m-ben árulnak. Engem talán picit megnyugtatna, ha azt a 30cm 27093-at gyári csomagolásban kapnám és nem az alkatrészkereskedő vágná le egy dobról.
A BMW specialistás példa is ok, de azt gondolom ez úgy lenne kerek, ha tudnánk mi az amivel megszívták. Mivel próbálkoztak, hol vették? A szopóroller kétségtelenül létezik de olyan nincsen, hogy minden sz@r.
Túrtam picit az advrider-t. Több mint tíz éve írnak már erről a 27093-ről. Nyilván nem tudtam elovasni az összes bejegyzést de azért az elgondolkodtat, hogy panaszt még egyet sem olvastam. Persze sok más is árnyalhatja ezt a dolgot, pl ott Made in US van a csőre írva, errefelé meg kb Made in Turkey vagy még az sem.
Azt is érdekes látni, hogy egyre több külföldi oldalon árulnak már az öreg motorokhoz belső csöveket, de negatív visszajelzés eddig nem jött szembe velem. Megint nem láttam mindent?
Nem tervezek sok vagy hosszú motorozást a következő 2-3 évre és így talán a szopóroller faktor is redukálódna. A héten lehet futok egy kört még a fémcső legyártása végett és ha értelmes áron összejönne, vennék egy 27093-at is (14 EUR-ért) aminek egy darabját kíváncsiságból egy benzinnel töltött tormásüvegbe raknám, hogy lássam is a bomlási folyamatot. A fedőt minden újévkor cserélném.😊
A Till-es csatit már régóta nem látom nála. Mi az értelme a szorítófogóhoz képest? A Till-es injektor viszont szuper!
Kupec:
Már értem mire gondoltál. Bennem az elfelejted még a létezését is hagyott csak némi kétséget.
Benzinpumpa gyanánt is szívesen venném az ajánlást vagy azt mit ne. Ebben az esetben talán a BMW-s szakik sem a 170e Ft-os gyárit ajánlják. Úgy látom ez még távlati terv de kezdésnek egy ERA 770038A-ra gondoltam.
A következő játékom az injektorházak felújítása lesz, alapanyag már megvan hozzá.
Szerintem nem. Ők csütörtökön és pénteken esőben túráztak Letenye-Bajna majd Bajna-Szlovákia útvonalon, mi pedig két szuper napot motoroztunk a tengerparton, és nem buktunk el egy rakás pénzt.
Az úgy volt, hogy 10-en megyünk, hét motorral. Ebből négyen három motorral indultunk otthonról csütörtökön Hatvan környékéről, a többiek Letenyén vártak minket. Mire odaértünk, meggondolták magukat az esőre való tekintettel, így végül hárman mentünk ki, két motorral. Csütörtökön 670 km-t mentünk, mivel volt egy kis eltévedés. Ebből a 670-ből kb. 370 km-t esett - lényegében Letenyétől, illetve kicsit előbbtől a szállásig (Novi Vinodolski / Povile) végig. A terv az volt, hogy Karlovacig pálya, utána kicsivel kaja, majd a 3-as út. Ebből majdnem végig pálya lett.
Pénteken fél 11-kor indultunk neki a 8-as útnak dél felé, esőben. Jablanacban ebédeltünk, ekkor elkezdett az eső eltűnni, majd Priznaba érve kávéztunk a kompnál, de ekkor már sütött a nap. 20 fok lett, szikrázó napsütéssel, így felmentünk a Kubus Ura-hoz, majd még tovább a 8-as úton, kb. a Paski híd magasságáig, csak a szárazföldön. Onnan vissza. 290-300 km lett.
Szombaton szép, száraz időben indultunk, esőruha nélkül, megint dél felé. Lementünk a Maslenicki hídig, be a szigetre, majd végig Pag szigeten Novaljáig, onnan pedig le a kompig. Menetközben megálltunk egy kempingnél, lementünk a partra kávézni. Kb. 22-23 fok volt, ragyogó napsütés. A kompot nem néztük meg, hogy mikor indul, így pont előttünk ment el. 1 óra 45 percet szobroztunk a kikötőben, eközben elkezdett csepegni az eső. A komppal átmentünk Priznaba, onnan a szállásig megint esett, kisebb szünetekkel. Ez a nap 300 km-t adott.
Ma reggel irtózatos szélre ébredtünk - ki kellett a riasztót kapcsolnom, mert annyira lökdöste a szél a motort, hogy folyamatosan riasztott. 5 vagy 6 áttervezés után észak felé indultunk haza, csodaszép, szűk, forgalom mentes úton jutottunk el a 3-as útig, amin már esett, de a kinti útminőség néha nagyobb tempót engedett esőben, mint az itthoni utak szárazon. Karlovacig jót motoroztunk az esőben, utána fel a pályára. A szél erős volt, az eső esett, de nem volt annyira vészes, bár kellemes se. Letenyénél megpihentünk, majd vissza a pályára. Onnantól ordas szívás volt, hol sötét, hol szakadó eső, és mindeközben erős szél. Végül Velence környékén lementünk a 7-es útra, mert addigra a pálya forgalma olyan lett, hogy a szél mellett látni se láttunk a vízfüggönytől - én persze a szemüveg miatt résnyire nyitott plexivel nyomtam. Velencétől 7-es, majd 6-os, majd M0-M31, végül Gödöllőtől ismét országút. A mai nap 640 km lett, 9 órás úttal.
Elég régóta foglalkozom a témával, 2 éve ki akartam cserélni a benzincsöveim. Az egyik BMW specialista azt mondta, abból csak gyárit vegyek, különben megszivatom magam. Elmentem az egyik beszerzőmhöz, aki autót is szerel(tet) 4 csápon, kértem, adjon olyan benzincsövet méterre, ami tutti benzinálló, és nem puhul meg 2 év alatt.
Azt mondta, nem tud ilyet méterben, pedig 20 éve van boltja, és csak minőségi cuccokat tart, pl Gates.
Én is megvettem a gyárit. Meg a Tillses gyorscsatit fémből :D
Igen, a bütykösre sokan hiszik, hogy kompromisszumos utcán, holott pl a GS aljmagasságával a TKC 70 is még bőven sok a lábtartóig is,ahova a gazdik jó 80 százaléka az életben nem dönti le.
Nem volt meg ilyen cső a kezemben, viszont számítok rá, hogy merev lesz és nem akarom majd hajlítgatni. Ezért is írtam, hogy akkor a fém kerülne oda. Jól érzem, hogy próbáltad már azt a Gates 27093-at de nem vált be? Esetleg tudnál konkrét tapasztalatot megosztani: mi az a márka vagy hely ahol csak rámondják de nem benzinálló? Mivel van jó tapasztalat?
Az a cső nem hajlított, hanem formára van sütve, ezért ha Te hajlítasz oda egyet, akkor az nagy valószínüséggel megfog törni a szűk ív miatt. Ha nem egyből, akkor rövid időn belül + rengeteg márka és csőkészítő cég rámondja, hogy kívül is benzinálló, de a tapasztalatok alapján ez közel sem így van. Neked kell eldöntened, hogy egyszer megcsinálod rendesen és elfelejted még a létezését is vagy megszivatod magad és újra bindzsizel vele:)
Meg tudnám engedni magamnak, de rettentően irritál a 24. Ráadásul 20+ év után a másik két 8-as darabot is illene cserélni. Az eddigi keresgélés alapján a Gates 27093 egy jó választásnak tűnik és ha ez ebből megmaradó kb 24 cm nem adja ki a kanyart, akkor is inkább tenném oda a fémet mint azt kb 6 centis hajlított gumit.
Ilyen a Gs, egyszerűen beszivárog a testedbe, és aztán magáévá tesz. Aztán már lehet kapálódzni más motorokért, de minek, mindig kiderül, hogy ez a jobb. Mondjuk ez azokra vonatkozik, akik egy motorba keresik a megváltást, mert ennél univerzálisabb motor, szerintem nem létezik.
Nálam közben nyert a GS, ma elvitték a kistigrist. Egyik szemem sírt, mert jó kis motor, de a másik nevetett, mert a GS még jobb. :) És mintha valahogy a váltója is javulna, ahogy gyűlnek bele a kilométerek, ami optimizmusa ad okot. :)
Jó, egy gumicsere után használható. Inkább értelmetlen a jó kifejezés, bár a motorozás és az értelem széttartó fogalmak.
Inkább az a furcsa, hogy a flex paganiniei tényleg művésznek gondolják magukat és ehhez szabják az áraikat. Elhiszem, hogy ennyiben van, de ezt a másodpiac nehezen fogadja el.
Annyira nem szép, hogy ennyit érjen, de teljesen normálisnak tűnik. Oké, nem fog 200-at menni, mint a szélcsatornában tervezett eredeti idomokkal, de ez szvsz az R100-aknál már nem is annyira elvárás.:)
Naugye. Erről leszórja az ember a két nagy lámpát, tesz rá négy rendes indexet meg egy kipufogót és első sárvédőt, aztán a vizsgaállomások 90 százalékán átmegy. Ja meg betömködi a tank alá az ABS kilógó csatiját.
Én se adnék többet 250-nél érte és szigorúan csak bontásra. Mondjuk a jó üzleti érzékkel rendelkezők, simán rászervezhetnének csoportokat, a "katasztrófa túrizmus" szegmensben :))
Az építő forradalmi gondolatai jelennek meg az építés szinte minden elemében. A fejidomot erős disszonancia jellemzi, a szélesen feszülő superbike kormány antagonisztikus ellentétben áll a büszkén dülleszkedő cruiser lámpákkal. Az installáció tetején levő műszercsoport mintegy megkoronázza az eklektikus frontrészt, egyfajta dakar-tribute attribútuként dacol a széllel, kifejezve a BMW-k legendás tartósságát, Dakar örökségét. A Tommot ülés azt sugallja, az építő nem sajnálja a pénzt a motorjától, ad a szépre. A sportlégszűrők is ezt a gondolatot erősítik, bumszli airboxxal bárki járhat, kinai sportszűrővel csak az igazi bátrak. A tank körüli neon betét tovább fokozza a kontrasztot. Olyan hatást kelt, mintha egy erőtér lebegné körbe a járművet, előrevetítve a hagorkánt, amivel a büszke tulajdonos távozni fog a kávézóból a az irigy tekintetek perzselő tüzében.
Most erre mit mondjak :( Sokan vannak , akik azt hiszik , ha sok munka és pénz ráfordításával széjelcsesznek egy motort , akkor az sokat fog érni... Ez mondjuk ha összegre nem is annyira sok , ár/érték arányban viszont nagyon .
Azért én nézegettem verziókat Lednicére, csak 1 napba, kényelmesen nem fért volna bele. Mivel számomra ismeretlen utakon mentünk, nem is volt annyira unalmas, a forgalmasabb részeken pedig volt gyorsforgalmi út. Egyedül a Kis-Kárpátokon áthaladó szerpentin út volt csalódás, a sok kamion miatt. Annak van egy délebbi verziója, az a pozsonyi motorosok Mátraringje.
Köszönöm. Érdekes módon engem az első keréktől jövő szélzaj nem zavar. A korai LC-n zavart, lehet a gumi is más volt. A szélvédelemmel is elégedett vagyok. Próbáltam az ADV plexit, nagyobb, de nem egyértelműen jobb.
Én ADAC tréningen voltam, nagyon jó volt. Kezdem megszokni, megszeretni a GS-t. Mintha javult volna a váltó, már ritkán darál, csak csattan nagyokat, valamennyire kiszámítható, egyre kevésbé zavar. Cserében én voltam a tréning királya, minden gyakorlatot könnyedén, jól csináltam vele. Rajtam kívűl csak az oktatónak volt GS-e, 1250-es ADV. A résztvevők odajöttek beszélgetni a GS-ről, hogy miyen szép, milyen jól megy, csak úgy hízott a májam. :) A záróbeszélgetésen az oktató azt mondta, hogy GS-el minden gyakorlat könnyebb, ha van valakinek 17e eurója motorra, vehet belőle egy új Kawasaki-t, vagy egy nagyon jó használt GS-t. :)
Én örülök, hogy révbe értél. A 1250GS-d sajnos lerombolásra került, szegény Csabi (aki megvette) meg felesége meg felépül..
Én a magam részéről ezt a zaj dolgot, a szélvédelmet, stb olyan enyhe hisztiként értékelem. :( Olyan ez mint amikor épp Halle Berry -vel lepedő akrobatikázol és azon keseregsz, hogy nem igen megy a bőrszíne a tapétához, kicsit világos jobban kiemelkedne a háttérből. Aztán cserélsz Jessica Alba-ra, de ő sem jó, mert nem tud főzni. :)
Egyszerűen nincs tökéletes, kinek mi a fontos. Engem nem érdekel a váltó csattanás, ha darál (de nem darál), a szélvédelem (legalsó állásban a plexi), nem rázza a sisakom, a szélzaj, elnyomja a kerékzajt :D, az ülés pedig olyan amilyen, megvannak a technikák, hogy kell a vérkeringést újraindítani. :)
A tökéletesség keresőknek jó hír, hogy megvan a megoldás a bajokra. Tovább kell lépni!
És mi van, ha már nincs út előre, magán a tökéletességen ülök, és még mindig kétségeim vannak? Váltani kell, és nem szégyen visszafelé sem.
Ismeritek szenvedéseimet az 1250 Gs-el. Illetve nem szenvedtem, mert összességében egy nagyon jó motornak tartom a mai napig, de volt egy-két dolga (nekem a szélvédelem tökéletesítése után, az első kerék felől feljövő zaj maradt meg), amit mindig méltatlannak éreztem egy ilyen értékű motoron. Szóval sokszor elővett a dolog, és rájöttem, hogy nem a nekem megfelelő motoron ülök. Ebben sok minden benne van, talán ár-érték aránynak nevezném azt a valamit, ami a pillanatnyi helyzetben megszabja, hogy merrefelé keresgessek.
Most, hogy megvolt a hosszabb távú teszt (kb 500 km), meg kell állapítsam, hogy megérkeztem. Ehhez persze kellett némi átalakítás, amiben a legfontosabb a szélvédelem. Érdekes, hogy egy felső toldat egyből jó eredményt szolgált, és azóta is viselem ezt az eredményt, mert persze ez sem tökéletes (nagy szélben, autósorok mögött stb), de egy jó kompromisszum. Az 1200 R kipu, Kupec Úr jóvoltából, a polcon várta a felhasználást, csakúgy mint az Rt szöghajtás, és ezek meghozták az igazi áttörést. Főleg az Rt szöghajtást emelném itt ki, mert a DOHC gyárija tényleg jól szól, így azt biztosan kevesen cserélnék le. Mondjuk nekem a szimmetrikus doboz elrendezés miatt jó, hogy alul van a kipu, és véletlenül csendesebb is.
Szóval ez a hátsó hajtás csere, olyan, mintha egy sebességgel többed lenne a motorban. A lég-olajos Gs-ek végső stádiuma, az áttétel módosítás lett, nem a lényeges teljesítmény növelés. Mondjuk a DOHC Gs, finomabban jár a 4000 feletti tartományban, úgy 4500-ig, majd az is méltatlan rezgésbe kezd. Jó hír a vizes kollégáknak, hogy éppen ez a rezgés szűnt meg az új blokkal, ott nem gondolkodtam a hátsó hajtás cserén, más problémák foglalkoztattak. Szóval az áttétel csere meghozta azt a nyugodtság érzést, amit kerestem, bár kicsit többet kell így váltani, de megéri. Titkon reméltem, hogy van még egy hozadéka a cserének, és be is igazolódott. Eddig 5,2-5,5 volt a fogyasztásom, és most 4,4 lett. Persze ehhez kellett István Úr nyugodtabb tempója, de most nagyon jól nyomta, szépen haladtunk a forgalommal, voltak autópályás szakaszok is, szóval nem spórolós menet volt.
Azért még egy változtatásra szükség van, a gyári nyereg ilyen távon már kényelmetlen nekem, szóval néznem kell egy Touratech/Kahedo ülést, ami eddig bevált, és keményebb tömésű, mint a gyári.
Köszönöm Istvánnak a túrát, Lednice egy csoda, de erről beszéljenek az Ő képei, mert én csak mobilos műkedvelő vagyok. Azért azon elcsodálkoztam, hogy a K 1600 GTL-je mekkora egy dög, mondom ezt, egy 1200 GSA árnyékából :-)
Ja, sorry, de nem. Az jött csak le, hogy ja, ez ilyen, de mint látszik, lehet vele élni, és attól hogy konkrétan nem emel ki, még nem lesz baja 100e km alatt sem. Meg az, hogy bár a 4 generáción átívelő fejlődés tagadhatatlan, és az azonos architektúra ellenére látszik hogy egy dínó meg egy transformer áll egymás mellet, de nekem az utcára nem ad annyi pluszt, hogy erre vágyni kezdjek.
+ mentem 1050 Tigerrel is ma, na azt ajánlom bárkinek, aki szereti nyújtani az alkarját.
Akkor te már tudod milyen egy kényelmes, jó futóművű, dinamikus, remekül kanyarodó motorral menni, miközben benned van az érzés, hogy jaj, csak alacsony fokozatokba ne kelljen váltogatni, mert az elrontja a flow-t. :)
Ma átgumiztam egy korai LC-t, és el kellett vinnem 10 km-rel arrébb, ahol egyből átpattantam a sajátra, ahova meg az LC gazdája vitte el a sárgát.
Szubjektív gyors teszt: Az új gumikon is mérsékeltebb valamivel a kanyarodási hajlandósága. Az ergonómiája valamivel jobb (az enyém rám van alakítva, és még úgy is), a fék akkorát harap egy ujjal, mint az enyém kettővel. Jóval dinamikusabb, de hála a kipörgésgátlónak, pl fehér aszfalton hiába nyelezed kettőben, rohadtul nem fog gyorsulni :DD Az egygombos indexre vissza lehet szokni, de ez nyomi, kicsi a gomb és erősen kell pöckölni. A wonderwheel-t meg sem próbáltam piszkálni, biztos jó. A futómű egy kicsit feszesebb,vsz nagyobb a rugóerő, de kellően hosszú az útja, remekül csillapít, összességében egy fokkal jobb az enyémnél. A gyári ülés tökéletesen kényelmes, az enyém egy hulladék volt ehhez képest gyárilag.
A váltó: a váltó szar :D Pontosaban a kuplung nem emel ki rendesen. A motorban 104 ezer van, 1 gazdája volt előtte. Konkrétan nem lehet kivenni álló helyzetben 1-ből vagy 2-ből üresbe. Tavaly került bele a módosított hosszabb kuplungpálca, ezzel is ilyen, milyen lehetett előtte 98 ezer kilométeren át. Egyből kettőbe reccsen, fölötte csak simán kicsit csontos. Ja, és a váltónak ennek ellenére amúgy semmi baja, nem is volt, szóval nem kell fosni, meg hallgatózni, csak rugdalni :D
Az LC gazdi véleménye az enyémről: " Nagyon jó, érdekes, de könnyebben fordul. Hondáról jövök, ennek a váltója Hondás. Az enyém meg szar. Annyi még a különbség, ezen minden keményebben működik. Ezt még férfiaknak csinálták, ezt az újat meg puhányoknak." :D
Jót röhögtünk, aztán mindenki ment a dolgára. Ahogy kanyarodtam ki a főútra, feltűnt, hogy tényleg milyen kemény a kuplungom :DDDDDDD
Milyen kamera ez? Reggie zenét egy GS -hez? :), ráadásnak ilyen hangosan, mikor mi imádjuk amikor számolja a fogakat a GS? Egyfolytában a kuplungot tapenyolod.. :)
Erre csak egy ember adhat megnyugtató választ, mégpedig a topik "Chuck Norris"-a(annyit segítek, hogy a nick-je "t"-vel kezdődik és "caoe"-vel végződik) :))
Tudna valaki segíteni f.országi környezetvédelmi matricával kapcsolatban?
A nyári tervemben szerepel több olyan francia város ahol már él a cirt'air szabályozás (Bordeaux és Grenoble) és a forgalmim alapján nem tudom biztosan, hogy milyen euro standardnak felel meg a motorom (R1200R 2007).
Help! A mobilon megy a belépés, a laptopon nem. Már regisztráltam újra is. Ázért olvasni tudok, köszi a Gs Rt gratulációkat, az Rt hajtás egy álom. Teszt holnap Lednicére! Jó motorozást mindenkinek!
Aggtelek-Pelsőc-587-es út Csetnekig, majd ott egy balos, rá az 526-os útra, Jolsva-Nyústa-Krivány érintésével. Kisforgalmú, jó burkolatú út, kellemes kanyarokkal. Utána Bozók lehet jó köztespont, a többiről már kopnak az emlékeim, de a többiek majd elmondják. :)
Ja, meg elhittem, hogy a 2017-es modell már javított, a BMW sorolja, hogy miket módosított a váltón. Azután azt is elhittem, hogy az 1250-es már tényleg jó. A motor, kardán hangok tényleg jók lettek, talán a váltója is jobb lett a nagyon szar 2013-ashoz képest, de jó még nem lett. Most elhiszem azt, hogy vannak jó példányok, csak nekem nem volt eddig szerencsém. :)
Köszönöm, végignéztem. Jól hangzik amiket mond, és a koncepció is jó lenne, habozás nélkül cserélném az 1250-es eg ilyen régebbire, ha találnék hibátlan váltóst. Csak nehéz hinnem benne, mert volt egy 2013-as, az volt a legszarabb, és egy 2017-es is, ami szintén messze volt a hibátlantól. De a koncepció jó, csak nem találtam még ki hogyan tudnék annyit ipróbálni, hogy találjak egy jó váltost. :)
Vigyél utast, az is csökkent a turbulencián :-) Komoly!
Most már szerzek valami zsíros állást itt Pakson Tcaoe-nak megfelelő szellemi kihívással és maszekban építünk egy légcsatornát a hátsó kertemben és 3D nyomtatással ellátunk minden "szélbajost" egyénre szabott légterelőkkel :-)
Csak félek, hogy Stenmark kolléga és Te kevesen vagytok, hogy jól keressünk vele :-)))))
Úgy csak keveset mentem, nem éreztem nagy bajt nélküle. Így vagy a kézvédő lehet a hibás, vagy a tanktáska rossz pozíciója. Jövő héten túra, előtte van két szabad napom, majd tesztelek.
Kézvédő:
Az 1250-en lehet állítani? Nincs otthon akkora torx fejem (azt hiszem 50-es), így nem tudtam kipróbálni, de a tükörnél lévő rögzítés alapján számomra úgy tűnik, hogy fix a kormányhoz képest.
Én is hasonló képpen cselekedtem. Felkeltem jó korán, észleltem, hogy csak az új felnyitós RPHA van itthon, úgyhogy felcsaptam azt, füldugo nélkül és nekimentem pár szlovák 3-4 számjegyűnek. Találtam újakat is, régieket is, földutazgattam, reggeliztem a dombtetőn, hallgattam a madarakat, láttam annyi fácánt ,sast, őzet, nyulat, mint nagyon régen, csináltam repcés képeket, csalódottan vettem tudomásul, hogy tótéknál is nemzeti ünnep van,(Kofola, Deli csoki kimarad) de attól széles vigyorral vasaltam a kátyúkat a Pilisben hazafele. Ez a sisak nyitogatós létére marha jó. Abszolút semleges a fejforgatásra, nem zajosabb a C70-nél. A napszemüvege ugyan olyan, szembetűző nap ellen kevés, de garázsban sem olyan, mint régi hegesztőpajzsba nézni :) ami nagyon meglepő, olyan látótér van, mint a Schubertheknek, szóval amúgy jó szűk, de emiatt mégsem klausztrofób. Valamiért nem is nehéz. Ha szellőzőket nyitok, rendes áramlat van benne, szóval az 50 eurót úgy érzem, megérte.
Én tegnap voltam egy nagyobb kört a Plansee-nél. Nem fogadom el, hogy egy 8 milliós motornak szar a váltója, de ez nem jelenti azt, hogy nem motorozom amennyit szeretnék. :) Ráadásul a Tigrissel voltam, annak hibátlan a váltója. Minden másban a GS jobb. :)
Ezt velem is eljátszották egy céges üdülőnél. Minden nap sétakor ráültették a motoromra a kisgyereket. Jól összekarcolta szandival a tankot. Kiderítettem ki volt és szóvá tettem. "Mi baja lesz tőle?" flegma választ kaptam. Megkérdeztem, hogy mit szólna, ha csak úgy beleülnék a kocsijába, vagy nekidőlnék és a farmer gombokkal kicsit összekarcolnám. Akkor leesett neki a tantusz. Mondtam, hogy egyébként semmi kifogásom nem lett volna, ha megkérdezi, csak a szandit kellett volna levenni és már ülhet is rá.
Meg egyszer egy lerogyott alkesz a kocsma előtt felült az MZ-mre, rászóltam, a válasz egy "Tedd magad takarékra öcsi, nekem is ilyen volt". Na ő, kapott egy lángost :-)
Mondjuk annak nem örültem amikor a boltból arra jövök ki, hogy ráültették a gyereket aki lerúgta a gyertyapipát. "De csak egy fotóra",aztán még én voltam a morcos vén hülye.
Köszönöm a segítséget szerintem az első link segíteni fog 14-es alkatrész és a hozzá tartozó 17 gumigyűr lesz az. Égő cserénél sikeresen ráfeszítettem a könyököm és megreccsent :-)
Szeretnék 1200 Rt -hez a tanknál lévő benzincső gyorcsatit rendelni ami sajnos elrepedt és spriccel. De nem találok sehol sem, esetleg valami beszerzési megoldást vagy linket szeretnék kérni. Köszönöm előre is!
A maximalizmus és az önsorsrontás között azért van egy nem elhanyagolható különbség.:)
Én lecsaptam a plexit a legalsó állásba, beraktam a füldugókat, aztán csattogtattam a váltót a napsütésben összesen vagy 800 kilométeren át itt a környéken.:)
Szombaton leszedtem a kormánymagasítót, és a tanktáskát előre toltam. Az SW-Motech Pro tanktáskám alja állítható. A kormánymagasító miatt a leghátsó pozícióban volt a táska,- legközelebb felém, legtávolabb a kormánytól - ezen tudtam a kormánymagasító nélkül változtatni, s mintegy 7 cm-t előretolni. A koncepció az volt, hogy a kerék felől feljövő áramlatot elzárjam. Arra tippeltem, hogy a tank körüli idom megvezeti felfelé a szelet, amit a táska nem úgy tör meg, ahogy kéne, és ha többet kitakar a táska, akkor hátha.
A kormányt a 0 fokos jelzéshez állítottam. Ettől a kézvédő nagyjából vízszintes, talán picit inkább hátra lejt. Korábban, a magasítóval a 10 fokos beállás volt használva, ettől előre dőlt a kézvédő.
Eredmény: nem tökéletes, de tartósan alkalmassá vált a moci a 130-as tempóra. Minimális fejrázás van, talán a szélzaj is kisebb. Azt tippelem, hogy a sisak aljánál keletkeztek azok az örvények, amelyekkel gond volt.
Jövő héten megnézem ezt az egészet 10 fokos kormányállásánál is - simán lehet, hogy nem a táska pozíciója volt a javulás okozója, hanem a kézvédő helyzete. Illetve az is lehet, hogy a testhelyzetem megváltozása az ok. Plusz a táskában is még van egy kis játék, talán fél centi.
Ilyet szerelnék rá. A Tigeren bevállt, jól tölti a telefont, könnyű betenni, kivenni, oda forgatom, ahová akarom, ha akarom fekszik, ha akarom áll, mi az? :)
Az ülés alatt, bal oldalt lévő DIN csatlakozóról tudsz előre vinni gyújtásvezérelt 12V-ot. Vagy rámérsz az USB csatihoz menő vezetékre, hogy mennyi van benne. Vagy ha azon 5V van, vidd onnan, ha 5V-ot igényel a töltőd. Milyet akarsz beépíteni? Van kiszemelt?
A dobozokkal 96 cm széles, a táskákkal (nagyfaluban használom) 80 cm. Az Rt szöghajtással nagyon jó lett a 90-110 tartomány, az egyest sem érzem jelentősen hosszabbnak, hátrány a kerék mögötti sárvédő nem felszerelhető így.
Múlt héten megjött a hjc rpha-m, valami egészen valószínűtlenül újszerű állapotban, nem tudom, hogy lehet bármire ennyire vigyázni. Na mindegy is, a c70 utan vettem fel egyből, és habár csak dinamikus városi menet volt a menű, szerintem csendesebb a zártnál. Majd csinalok egy rendes tesztet, ha vác fele lesz dolgom.
Ma egy kölcsön Schubert C3Pro-ban motoroztam. Ugyanúgy remegett a fejemen, pedig aki adta, ő esküdözött rá, hogy nem fog. De fogott. Szóval a sisak kérdést kizártam. Viszont a felhajthatós sisak nagy királyság.
Kezd az lenni a gondolatom, hogy lehet, nem is a plexi magasságával kéne játszanom, hanem a szélességével. Mi van, ha nem is felülről remeg a sityó, hanem alulról, amit a plexi melletti levegő gerjeszt? Vagy az, ami a csőr miatt a kerék felöl feljön?
Csattan 1-esben? Igen, csattan. Legalább tudom, hogy bevette :)
A K12-vel sikerült ott is találnom néha ürest, ahol nem kellett volna. Cserébe nem csattant egyesben.
Ma feltettem a Wunderlich-féle kormánymagasítót, ami közelebb is hozta egy kicsit a kormányt. Ég és föld, hogy mennyivel kényelmesebb így az üléspozíció.
Meg felkerült a versenyplexi is, végre nem a sisakra tolja az összes levegőt.
Tavaly szívtam meg a Road 5-el. A matek alapján még bőven volt benne 3-4000km. Igenám, de nem számoltam vele, hogy lesz csomag, meg két személy. Így az 1500km-es távon teljesen legatyásodott a svájci szerpentineken. Jóval tovább használtam, mint szerettem volna, de kibírta.
Idén nincs ilyen bajom, mert nem tudok motorozni :-)
Ezt nem arra írtam, hogy el kellett volna adnod, hanem hogy szégyen, mikért akarnak pénzt kérni ;) Múlt héten egy fb haveromnak kerestem használt gumit, hát többet ilyet nem csinálok.
Hát ja ! : Elég sok helyen lehet látni , hogy hulladék szintért , még pénzt kérnek . Én a szerszámgépes kínálatban többször láttam "Ócskavasat" , alkatrész áron kínálni...
Általában én is, de 2 hét múlva készülünk egy 3e+ km-es gurulásra és félő, hogy azt már nem bírná ki, akármilyen kíméletesen is bánik vele a motorom. Így előrébb kellett hoznom a cseréjét.
Az Lc-n okosan ki van találva a mutató. Függőlegesen lefelé 0, 45 foknál 45 km/H, 90 foknál 90 km/h, 135 foknál 135 km/h, 180 foknál 180 km/h. Ránézel és az állásából tudod mennyi az annyi.
Rég volt már gumi-téma, akkor legyen erről is szó :-)
Az imént felkerültek az új gumik motorkámra, ismét Michelin Road 6 lett. Az előző garnitúra kereken 13500 km-t ment el úgy, hogy a kopásjelzőnél még 1,7 mm volt a hátsó gumin.
Az elsőn valamivel több, de azt nem nézettem meg. Kb. hozza pont ugyanazt, mint korábban a Pirelli Scorpion Trail 2-ők.
Szerintem simán ment volna vele még 1-2 Sk kanyart, talán 15e-ig is bírta volna, de így sem vagyok vele elégedetlen.
Meg azért aki rendszeresen ki-kihúzatja a motorját, annak már a hangjából, rezgéséből pontosan illik tudni, hogy mikor kell elvàltani, nem kell ahhoz fordulatszámmérő, meg váltásjelző. Én nem is igazán nézem. Max unalmamban, autópályán szoktam nézegetni, hogy milyen sebességhez milyen fordulatszám párosul.
"(De ez nagyban függ attól, hogy milyen lesz superbike kormánnyal az ST, mert az az üléspozíciót és a helyben megfordulást kivéve mindent jobban csinál.)"
Az is kicsi. Mindig a fordulatszámmérő a legnagyobb, de ha most gyorsulni akar az ember, akkor a váltásjelzőt figyelné, ha meg nem akar, az inkább érdekes, mint fontos információ.
Köszi, bár én nem mondanám szépnek, és egészen kevés vas van már benne, nagyrészt műanyag.:)
Az nem GSA ülés, csak sima GS. Ugyanilyen van a másik 1200GS-emen is.
Kellemes motor egyébként, valószínűleg meg is tartom egy ideig.
(De ez nagyban függ attól, hogy milyen lesz superbike kormánnyal az ST, mert az az üléspozíciót és a helyben megfordulást kivéve mindent jobban csinál.)
Igen a világítás volt még téma. Most, hogy kiégett a tompított égője, gondoltam tuningolok kicsit, mert az Lc-k ledese azért kicsit hiányzik, a lég-olajosnál főleg a reflektor gyengécske, és önállóan nem is állítható.
A ledes lámpa cserét elvetettem, mert önálló nappali menetfény funkciót nem tud, és elveszi a lámpa magasság állítás lehetőségét. A lég-olajos lámpája belül állítható, és 3 ponton rögzített, így még billenteni sem lehet. Mondjuk egy márkatárs parkolt mellettem nemrég a nagyfaluban, Ő egy madzaggal húzogatja az utólagos ledes lámpáját, tehát mindenre van megoldás.
Szóval a ledes égő nem fért bele a régi helyére (talán jobb is, mert az nem is nagyon szabályos, és lehet, hogy vakítana), így egy emelt fényerejű Osram került be, egyből a reflektorba is, így elég jó lett a fényhatás. Persze a kieg fény ledesre cserélése azért kellett, mert arra szükség van a figyelem felhívás miatt, főleg a vadveszély terén, na meg az óvatlan kapualjból kihajtók ellen. Ezért forgattam kicsit kifelé, így a szembe jövőket nem zavarja.
Még egy ülés cserén gondolkodok, de az nem sürgős, amúgy sem találok megoldást, a Touratech/Kahedo vonalon, a piros színre, az meg hozzá tartozik a jubileumi GSA-hoz.
Na ennyi, remélem nem untattalak benneteket! Karakterben tuxot amúgy sem lehet überelni, csak, hogy a német nyelvnél maradjunk :-)
Szép a vas, különösen ezzel a fehér gsa üléssel, +1 pont a lég-olajos 1200 Gs eknek. Ma egyértelmű, hogy ez a legjobb univerzális szériája a Bmw-nek. Legalább is Mo-on biztosan vállalható, talán tuxnak lehetnek No-ban problémái, mert ott már ritkulnak. A TFT talán az egyetlen, ami hiányzik, de onnan is a digitális sebesség kijelző. A GPS megoldotta ezt a problémát, azóta ott nézem a sebességet. Ami pedig egyértelműen rossz volt az Lc szérián, az nem a váltó, hanem az első kerék felől feljövő zaj. Na az nincs a mostanin, végre béke-barátság, csak suhanás.
Tegnap feltettük a GSA-ra a koronát, István mesterrel, az Rt szöghajtás egy nyugodt túramotort varázsolt a kissé izgága Gs-ből. Igaz eggyel többet kell így váltani, de végre van feljebb, és nem hosszú hatos, mint az 1150 szérián, ugrással, hanem egyenletesen. Ja és az R kipu bevált, minden átalakítás nélkül felrakható a Dohc-re, szimmetrikus lett így a dobozrendszer, és pont annyira hangos, hogy jól lehessen hallani, szépen röfög.
Nekem a DOHC műszarfalával nem volt bajom, az LC-jén nem láttam jól a sebességet, valahogy kissebbek voltak a számok és tükröződött, a TFT-t pedig szeretem. A 800-as Tigerét is, pedig az kissebb. A 900-as Tigerét pl. szerintem elrontották.
Az én lányom 22 éves lesz, remekül kezeli a dolgot, minden pasit akit bemutatott, "felkészítette", hogy ne lepődjön meg semmin, fater egy "vadállat" :D
Az aktuális pasi (már több mint 1 éve) elég jól viselte az első pár találkozót, azóta rájött, hogy nem vagyok mégsem emberevő...
Amikor a lányom bemutatta, az első mondatom az volt: "áh, szóval te dugod a lányom.." :D Túlélte, jó fej, azóta jóban vagyunk, kicsit már a vejem :)
Egyébként full antiműszaki, fogalma nincs a fizikáról, gyenge matekból, szóval lányomnak nincs apakomplexusa :D, viszont teljesen olyan mint a fiam, szóval nem is volt olyan nehéz megszokni. Mondjuk se fiamnak, se "vejemnek" még a fagolyót se adom kölcsön, mert azt is elrontják :)
GS-t nem vezettem TFT-vel, de pl. az 1250R műszerfalán a millió lehívható infó közül pont az az egy van viszonylag kicsi számokkal kiírva, amit az ember vezetés közben legtöbbször nézne. És ha éppen úgy süt a nap és az emberen meg polarizált napszemüveg van (mivel két sisakomban is ilyen van eleve, ez nem nehéz feladat), akkor szinte egyáltalán nem látszik, nemhogy elég lenne egy rövidke pillantás, hogy hol áll a mutató. A váltásjelzője sem egy lámpa, hanem egy kép a műszerfalon, szóval nézni kell, nem érzékeled a villanást. De autóban is csak azok igazán jól átláthatók, amik azt játsszák, hogy ők egy analóg műszerfal. Ami egy DOHC-n eleve adott.:)
"Sokat mész éjjel?" Hátugye az előfordul azért, hogy az ember leül egy kellemes helyre jobb társaságban napsütésben, aztán már megy 1-2 órát sötétben meg mínuszban, ha nem is ez az alaptermészete. Különösen ősszel és tavasszal. Már persze azok, akik gyakran motoroznak a kerület határain kívül is.:)
Viszont egy DOHC meg egy 1250 árkülönbözetéből elég komoly világításfejlesztést lehet csinálni, így ezt félig megadom.
A jobb műszerfalat mondjuk én sem értem ezen a szinten, az 1200-ak műszerfala elég jól leolvasható.
A kamasz lányomnak én is beszoktam ígérni, hogyha nem tud normálisan viselkedni, akkor a lábánál fogva a falhoz csapkodom :D (közben meg ölni tudnék érte)
Csórikám, lehet ezért nem mer hazahozni semmilyen pasit?! :) Vizuális típusoknak: Ülök a verandán a hasonlóan elborult pajtásaimmal és megérkezik a lányom, az ecsetfejű, tornából felmentett pasijával.........na Boborjánnak ezen a szűrőn kéne átjutnia :D:D:D
Kis érdekesség azok számára , akik nem tudják hogyan rakják el télire a motort . Tavaly kb. ősz közepén leraktam a K16-ost , tartalék felett kicsivel ( nem teli tankkal ) 95-ös benzinnel . kivettem az aksit , az bent volt a szobában tárolva . Ma vissza raktam az aksit , és zokszó nélkül , első pöccre indult , és rendesen járt... Van rá tanu is... :) Én eddig , lényegében mindig így pihentettem a járgányaimat , csak a pihenési idő volt változó . Ezért is csodálkoztam mindig , ezen a "csak 100-as benzin , meg adalék..." dolgokon .
És a két éve már cserélni készült akkum szintén köszöni jól van , és indít vígan . Most , tán 6-éves körül lehet .
A helyzet az, hogy én szeretem a feleségem, sosem bántanám, még szóval sem, nem hogy tetlegességgel. Báááár, lehet rosszul csinálom, mert az a kutya amit mostohán tartanak sokkal ragaszkodóbb, azt, hogy a kölkeim nem kaptak, azt már néha bánom :).
"Sokat mész éjjel?" - Ha keveset, azt jó vakon menni? :) Szerintem bármikor előfordulhat, hogy sötétben is kell menj, ez szerintem fontos, annak is aki várhatóan soha nem akar éjjel menni.
"Tempomat: sokat autópályázol?" - Miért a tempomatot csak ott lehet használni? Lehet persze arányaiban többet használom a tempomatot autópályán, de én nem csak ott használom, hanem bárhol, ahol valamiért pl nem akarom túllépni a megengedett sebességet.
Nem minden kardán ütött, nem mind rozsdásodott! Az enyémet cserélték azonnal, mert 73e km volt benne, meg se nézték, szerintem nem lett jobb, a fúrás is felesleges volt, nem volt benne víz, de lehet most már van :)
A lényeg, hogy ez TMK volt, azaz megelőzés miatt cserélték, ha kellett, ha nem. Olyan ez, mint amikor lekeversz két nagy frászt az asszonynak, aztán vagy kiérdemli vagy nem :D
jobb műszerfal: minél "rosszabb" annál többet figyeled a forgalmat, a tablet buzergálás helyett
fűthető nyereg: ok
kulcsnélküli indítás: ok
kanyar ABS: ok (a régi is atom jó)
vészjelző berendezés: földművelő látásrontás
nappali menetfény: 2004-óta világít a tompított elöl, halál felesleges
gyorsváltó: az Úr ajándéka
Tempomat: sokat autópályázol?
-Ezen kívűl egy új motornak is más a hangulata: ja, megvigyázod mosogatod, jaj nehogy karcos legyen, nekem is volt. Ahelyett, hogy önfeledted használnád. Mondjuk ezt nem tapasztalod meg, amíg nem volt.
-nem gyalázta szét senki előtted: Egy motort ha nem váztörött, szinte bármilyen szétgyalázásból hibátlanra helyre lehet állítani, nem kellenek hozzá évek, mint egy kocsihoz.
- nem kell azon agyalni, hogy meddig bírja még a kuplung, szöghajtás: Ha jól emlékszem, ezeket Veres Pistivel megcsináltattad. A DOHC szöghajtás felújítható, az LC megvehető. És nyugi, az is elromlik.
-Plusz van még rá 2 év garancia, májusban viszem az egy éves szervizre: Ez nyilván jó, cserébe ott a nem túl jelentéktelen szervízdíj, itthon mosolyogva levesznek 110 ezerre egy olajcsrére(bocs, olajcsere-szerviz).
-A szalon/szerviz 10 percnyire van és 20 Euróért csere motort kapok: A 10 éves motorral pont ilyen messze lett volna :D
- Volt sok használt motorom, kerestem eleget szükségből az olcsó megoldást, most gondoltam kipróbálom hogyan csinálják ezt a németek, mert végre megtehetem: Akkor meg örüljél :D :D :D
Akik únják e témát kérem lapozzanak vagy vessenek fel érdekesebb témát. Én ezt találom érdekesnek és nem mehetek vele a csipkehorgolós topikba. Köszönöm.
Amit a motorkerékpárgyártás fejlődött 10 év alatt, meg amit a GS visszafejlődött váltó terén. :) A "jobban tetszik kulsőre" is fontos. Ezen kívűl jobb világítás, jobb műszerfal, fűthető nyereg, kulcsnélküli indítás, kanyar ABS, vészjelző berendezés, nappali menetfény, gyorsváltó, tempomat. Ezek nélkül lehet jót motorozni, de együtt csak egy vonzó csomag, ezek adják egy korszerűbb, biztonságosabb motor érzetét, és nem csak az érzetét. Ezen kívűl egy új motornak is más a hangulata, nem gyalázta szét senki előtted, nem kell azon agyalni, hogy meddig bírja még a kuplung, szöghajtás. Plusz van még rá 2 év garancia, májusban viszem az egy éves szervizre. A szalon/szerviz 10 percnyire van és 20 Euróért csere motort kapok. Ezek nélkül lehet jót motorozni, de egy 10+ éves motorban nincsenek benne ezek a kiegészítők. Volt sok használt motorom, kerestem eleget szükségből az olcsó megoldást, most gondoltam kipróbálom hogyan csinálják ezt a németek, mert végre megtehetem. Ennek fényében különösen bosszantó, hogy minden nagyon jó, csak éppen sebességvéltéskor alacsony fokozatokban soha nem tudom, hogy csattani fog, darálni, akadni vagy éppen szépen vált, és ez lerontja a motorozás élményét. A korábban idézett emberke ezt nagyon szépen összefoglalja, ideteszem újra: "Erről regényt tudnék írni. Több mint 50 éve motorozom, és valószínűleg legalább 20 vagy még több motorom volt. Én egy vadonatúj 2015GS-t rendeltem gyárilag, és az alsó tartományban: 1-2, 2-3, 3-2, és 2-1, ez messze a legrosszabb váltású motorkerékpár, amit valaha birtokoltam vagy lovagoltam. És hidd el, 43 ezer mérföldön keresztül próbáltam "időt szánni arra, hogy megtanuljam jól csinálni", hogy Jimet idézzem. A legjobb barátom ugyanabban az időben rendelt egyet, amikor én, az övét pár héttel az enyém előtt építették meg, és az övé úgy vált, mint a vaj. Személyes felmérést végeztem minden korai LC-tulajdonossal, akivel találkoztam, és szerintem körülbelül 70%-nak van olyan motorja, ami elfogadhatóan vált, a többiek olyanok, mint az enyém. Nemrég vettem egy 2017.5 GS Rallye-t, és gyönyörűen vált." Ez megmagyarázza miért elégedett sok GS-es a váltójával és egyben reményt ad nekem, hogy ha ezt nem tudom megszokni, van esélyem egy valóban jó váltóst találni. Ezt nehezíti, hogy nem találtam még olyan módszert, amivel 10-20 perc alatt kétségkívűl el lehet dönteni, hogy az adott példány melyik csoportba tartozik. Valószínűleg mert még nem volt szerencsém valóban jó váltós LC-vel menni, csak különböző mértékben rosszal. Idén két alpok túrán lesz olyan résztvevő akik most vettek LC, kipróbálom azokat is, meg a cseremotort májusban, ennyi között már lennie kell jó váltósnak. :) Amúgy bennem is meg van a kettősség ezzel a témával kapcsolatban. Egyrészt nem ér ennyit az egész, túl sokat foglalkozom vele, el kellene engednem. A Tigeres tapasztalatom is azt mutatta, hogy hiába hibátlan a váltója és pont az én méretem, ha minden másban a GS jobb, a GS felé billen a mérleg nyelve. Másrészt nagyon izgalmas téma, hogy a BMW meg tudja csinálni a világ legjobb motorját, csak éppen váltót nem tud következetesen jót csinálni hozzá, és hogyan nem tudta ezt megoldani három generáció óta. Hogy hogyan fedi ezt el a marketing ls a tesztelők zöme is. Kb. ezt csinálták a kardánnal is. Nem gondoltak rá, hogy ha befolyik a víz, kellene neki egy lyuk amin ki is tud folyni. 9 év alatt jöttek rá, hogy fúrnak rá egy lyukat. Meg hogy megnézik a kardánt, hogy üt-e, ha igen, cserélik. Nem mondta nekik senki, hogy "srácok, ami forog, azt ki kell egyensúlyozni. Különben ütni fog, hangos lesz és a csapágyak sem örülnek neki."? Pedig egy kardán mennyivel egyszerűbb szerkezet, mint egy váltó, nem? Ha jó kardánt nem tudnak gyártani, jó váltót honnan tudnának? Nem szürreális ez az egész?
Ó, ilyen repcés nekem is van. Bár a repce inkább csak mellékes, azért álltam meg, mert meglepődtem, hogy a modern művészek egyeseknek már életükben emlékművet állítanak.:)
Múlt pénteken végre kellemes időjárásra ébredtem, így - a régi hagyományaimnak megfelelően - volt alkalmam gurulni egy klasszik Donovaly kört.
Most először folyamatosan figyeltem az egyik legfőbb mumusod, az 1 -> 2 váltáskor megjelenő darálást a váltóban.
Jelentem nem, egyszer sem tapasztaltam, pedig hosszan és több forgalmi helyzetben teszteltem (vidék vs. város, ill. emelkedőn fel, vs. lejtőn le) de így sem jött elő amit panaszoltál többször.
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy motorkám váltója hibátlan lenne, csak annyi a biztos, hogy én nem éreztem, hogy darálna váltáskor. (QS használatakor értelemszerűen nincs is mit figyelni rajta.)
Elismerem, jómagam némi hendikeppel indulok a "válts jól" versenyben, mivel 25 éve adtam el az utolsó manuális váltós autómat, szóval a kuplung és a váltó, már régóta nem nagy haverjaim a mindennapokban, ráadásul az egyik kedvenc motorom is egy DCT-s Honda volt. Mely modellt neked nem kell bemutatnom ;-)
Mindazonáltal távol álljon tőlem, hogy a GS váltóját hibátlannak nevezzem mert tényleg nem az. Kétségem nincs afelől, hogy van ennél lényegesen jobb váltóval szerelt motor de számomra - több más itt véleményt formáló olvtárshoz hasonlóan - a komplett csomag a mérlegelés tárgya és ebben szerintem még mindig elég erős ajánlat, kb. bármelyik GS az elmúlt bő 20 évből.
De érdeklődve és töretlen lelkesedéssel olvasom, a tökéletesre való törekvésed útját :-)
ps. Vehetnél végre egy Ducati MST Enduro-t, imádnám olvasni róla a véleményed :-)
Vagy élj együtt azzal a váltóval, vagy add el a motort.:)
(Merugye a B verzió meg az, hogy darabokra szeded, megméregeted, megérted, mi mit csinál, így megérted azt is, hogy mi lehet a ludas. Aztán vagy látsz megoldást, vagy nem.:))
Új vagyok a GS motorozásban. Még csak három hete van meg az 1250-esem. Korábban volt már Triumphom, Ducati, Honda és Suzuki motorom. A BMW sebességváltóját semmiképpen sem nevezném sima váltónak. Olyan nehézkesnek érzem. A QS használata meglehetősen sima, amikor a 3. és feljebb kapcsol. Az 1. és a 3. közötti szakaszok lötyögnek, függetlenül attól, hogy hol vagyok a teljesítménytartományban. A QS-sel történő visszaváltások általában simák. Időnként ellenállhat, hogy lefelé akarjon váltani. Néha a kuplungot kell használnom. Amikor kettesben megyek, mindig kizárólag kuplunggal kapcsolok felfelé, és körülbelül feleannyiszor kuplunggal kapcsolok lefelé. Néha nehéz megtalálni a semlegeset. Ez az egyetlen dolog, ami eddig nem nyűgözött le a motoron.
Helyszín:NE Ohio
Erről regényt tudnék írni. Több mint 50 éve motorozom, és valószínűleg legalább 20 vagy még több motorom volt. Én egy vadonatúj 2015GS-t rendeltem gyárilag, és az alsó tartományban: 1-2, 2-3, 3-2, és 2-1, ez messze a legrosszabb váltású motorkerékpár, amit valaha birtokoltam vagy lovagoltam. És hidd el, 43 ezer mérföldön keresztül próbáltam "időt szánni arra, hogy megtanuljam jól csinálni", hogy Jimet idézzem. A legjobb barátom ugyanabban az időben rendelt egyet, amikor én, az övét pár héttel az enyém előtt építették meg, és az övé úgy vált, mint a vaj. Személyes felmérést végeztem minden korai LC-tulajdonossal, akivel találkoztam, és szerintem körülbelül 70%-nak van olyan motorja, ami elfogadhatóan vált, a többiek olyanok, mint az enyém. Nemrég vettem egy 2017.5 GS Rallye-t, és gyönyörűen vált.
A probléma az, hogy a BMW-nek nincs hatékony globális minőségirányítási rendszere. Ha lenne, akkor minden motor ugyanúgy váltana, mivel a gyártásuk (és az ellátási láncuk) következetes lenne. Összefoglalva, egyes korai (2013-2016) motorok remekül váltanak, mások meg szarul. Amikor megvettem a 2017-est, az eladást egy kielégítő tesztvezetéstől tettem függővé.
Tudom, hogy az én tapasztalataim nem egyeznek mindenkiével, hála az égnek. Akik szépen váltó bringát kaptak, azoknak szerencséjük volt, akiknek nem, azoknak nem. Mindenkinek ajánlom, hogy igényelje a tesztvezetést, még a vadonatúj kerékpárokon is, hogy a kerékpár megfeleljen az elvárásoknak.
Nem akarok vitatkozni, csak átadom a tapasztalataimat.
Igyekezned kell, mert a fehér F 650 be már 8000 km-t hajtott bele az új tulaj, november óta. Voltam vele egy kört, hát nem finomkodott vele, és tudta tartani a tempót a GSA-val. 110-120-al is megy vele, és azt is tűri zokszó nélkül. Mondjuk nekünk 90 körül volt az utazója, és szerintem az esik jól neki, de hát ezek a fiatalok! Ja, és folyamatosan vigyorog rajta! Jó az a Rotax blokk.
Dobjál már fel, egy aktuális képet a vasról! Nosztalgikus hangulatba kerültem. Nemrég mondta Horpa, hogy egy barátja vette meg a piros F 800 GSA-mat. Lassan egy találkozót is összehozhatnánk -:)
Szerencsére csak kb. 90-100 volt a tempóm. Két madár volt, egyet csaptam el. A kormány beszitált, nem voltam boldog. A tükör lelazult, a kesztyűm és a kabátujjam lett koszos, de nem vészes. Szal én olcsón megúsztam.
Én nem akartam, így a szabályosság terhe a madáré!
Maradjon a GS és adj neki valami ribancos nevet és képzeld azt, hogy ott vonaglik alattad és kéri, hogy üsd és alázd. Te pedig minden váltást tekintsd úgy, hogy megadod a ribancnak, ami jár neki :-) Nyugodtan illesd közben mocskos szavakkal is, ahogy jól esik, csak arra figyelj, hogy csapatban motorozásnál mindenképpen csak fejben mondjad. :-)
Így szerintem egy kissé ugyan aberrált, de mindenki számára kielégítő kapcsolatot ápolhatsz a motoroddal :-)
Figyi, szabályos ez, hogy így szállítod szegény madarat? Nem kényelmetlen ez egy kicsit neki?
Én egyszer feketerigót kaptam el 149-160-as tempónál kulcscsonttal. Azt hittem ott halok meg :-) Szétplaccsant a madár, homlokig tiszta madárbél voltam. Tenyérnyi véraláfutás a vállamon, stb. Csoda, hogy nem tört el a kulcscsontom. Mondjuk akkor még zsenge 20as éveimet tapostam :-)
Akkor mégsem veszek tigert, mert az se tökéletes, ráadásul még a váltója is beszarhat. :D
Nekem a GS-en is meg tud fájdulni, el tud zsibbadni a mindenem, de ilyenkor fel kell állni, pár mp-pár perc állva motorozás után rendbe jön, meg se kell állni hozzá. Vannak egyéb technikák is, ami talán a többi motoron is működik, pl kicsit kifordulva motorozás, amikor igazából egy kicsit a combodon ülsz, hátsó ülésre átülni pár mp-re.
Az ülés alakítása mellett pedig az is működik, ha máshol jobban fáj, akkor arra koncentrálsz, pl 2 számmal kisebb csizma :D, hidd el, ott 10 perc és eszedbe se jut a kényelmetlen ülés :D
A szentendrei nyerges ügyesen átalakította az NC nyergét, róla el tudom képzelni, hogy ezt is meg tudja csinálni jóra, de még nem tudtam rávenni magam a postázásra, meg hogy két hétig itt nézegessem nyereg nélkül. Azért csak nyakon kellene vágni pár tesztelőt péklapáttal. Vagy 20 tesztet végignéztem, sehol nem említik a hosszabb távon kényelmetlen nyerget. Tiger fórumomon utánaolvasva köztudott probléma, nem mindenkit érint, de sokan panaszkodnak rá. Olyan mint a 900-as Tiger térdre fújt meleg levegője, Dodoron kívűl senki nem említi semmilyen tesztben. Mondjuk arról könnyű elképzelni, hogy hűvős, esős angol időjárásban térdprotektoros motoros nadrágban nem zavaró, de a nyeregben nehéz máshogy ülni. A fórumok szerint a Touratech nyereg a nagyon jó, de az nem kapható. A másik javaslat zselébetétes biciklis nadrág a motors nadrág alá. Hát ahhoz sem kaptam kedvet. :) Hogy valami jót is írjak, a Tigerre tök jó telefontartót szereltem, könnyű betenni, kivenni a telefont, jól tartja és 1200 milliamperrel tölti vezeték nélkül. Eddig jobban tetszik, mint a BMW connected cradle-je, negyed áron. GS-re szereltem ilyen első sárvédő toldatot, hibátlan és jól is néz ki. Meg ilyen hátsó toldatot, utálom, hogy a csizmámra és a hátsó rudóstagra szórj a vizet. Ezzel nem vagyok megelégedve, kicsit hozzáér a lengővillához. Nagyon hozzáért, megmelegítve sikrült javítanom a formáján, de nem lett tökéletes, azt nem szeretném, ha ledörzsölné a fekete festéket a lengővilláról, valószínűleg leszerelem. Pedig hatékony, tegnap menten vele esőben és száraz maradt a csizmám, bal csima hátsó belső része szokott koszos, vizes lenni eső után. Tud esetleg valaki olyan változatot, ami nem ért a hátsó villához?
Nálam tegnap konfliktus adódott a gerincoszloppon két vége között. Szombaton motorztam vagy 4,5 órát a Tigerrel, a második órában már fájt a fenekem, farcsont környékén. A vége felé már kellemetlen volt és vasárnap reggel sem volt jó leülni rendes székre sem. Vasárnap is jó idő volt, mentem volna motorozni. Az agyam mondta, hogy a Tigerrel menjek, de a fenekem megvétózta, és igaza volt, a GS nyerge felüdülés volt. :) Olyan 1100 km Tigerezés után ültem vissza a GS-re és a váltót leszámítva a GS a Mercedesz, a Tiger az Opel, kb. Eddig 50-50%-ra állnak, de mintha a GS jönne fel. Több napos túrára nem a Tigerrel fogok elindulni, nyerget faragni meg nincs kedvem.
Én ma minden segítség nélkül eltévedtem a fenébe, de legalább láttam túzokot, ilyen utoljára vagy 20 éve történt velem. Meg Tiszacsegén lekéstem az utolsó kompot, mehettem körbe a hazavonuló turistahordák között.:)
A 60-80-as tempót én tartom fenn magamnak:-)))) slow driving mode:-)
Ez van, tényleg, nekem ez a kényelmes utazási sebesség. Ebben érzem biztonságban magam. Enni így is eszik a gép 4-5 litert, de ez nem zavar, nem a sietés a cél. Meg az utak állapota sem olyan...
Tegnap volt egy Bp-Gödöllő-Kartal-Palotás-Apc és vissza köröm. Nézelődni voltam, ennyi. A kihalt hátsó utakból van olyan, ami nem is rossz minőség (meg van a katasztrófa minőség Szarvasgedénél, na ott a kátyúkra azért nagyon kell figyelni)
(csak engem zavar az M31-en Gödöllő fele, hogy ilyen hosszanti csíkok vannak az útburkolatba belemarva) és totál visszi a motor kerekeit ez az asztfaltban futó csíkozás, legalább is számomra kissé instabil a motor így, nem éreztem vmi biztonságosnak. (ilyen van máshol is, amikor lovagolni megyünk Felsőpakonynál, vhogy nekem ott is ez az instabilitás feeling jön azon a szakaszon)
A másik meg az M31-en a híd/felüljáró illesztései ilyen egymásba futó vasfogak és ebből van asszem 4x, ezek totál megdobják a motort...hát én ott nem megyek 100 felett, sőt..ott kb mindig lever a víz)
Aztán sikerült elhagyni a féklámpa búrát. menet közben..nem volt egy életbizti így menni tovább, úh addig szünetel a motorozás, míg ez orvosolva nincs...sajnos várható volt..
Eladtam a Garmin navim, ezért hazafelé a ConnectedApp-pal navigáltam. Jójó, de kell a térkép látványa, hogy tudjam, hol vagyok, milyen kanyar következik, blabla. Viszont ha a Garmin olyan szépen kezelné a navi hangját, mint az App - zene szépen lehalkít, beszél, felhangosít - akkor nem lenne a hangutasítás kikapcsolva.
Jó ez a LED lámpa, meg jó ez a LED kiegészítő lámpa, de nincs az a fénymennyiség, ami nekem elég. Egyedül ott volt jó menni, ahol voltak fehér oszlopok prizmával az út két oldalán, és voltak rendes útburkolati jelek.
Nem neked személyes volt ez a "nem hazudok" szöveg , csak vannak akik szépítik a dolgokat ( ergo hazudnak ) , és a nagy átlagtól eltérő adataim , akár tűnhet sokaknak , ilyen túlzásnak ... Nah , én csak így általánosságban , ere írtam ezt .
Off van köztetek társasházi lakásbiztosítási kárrendezésben jártas, aki segítene értelmezni, hogy mire terjed ki egy tömbbiztosítás egy komoly csőtöréses leázás kapcsán? On
Jól mondod, ez tényleg hihetetlenül jó érték egy 800-as blokktól. Neked volt Afrikád is, mi a helyzet ahhoz viszonyítva?
István nyilván ezt is alul tudja múlni, de ehhez neki különleges képességei vannak, pl 1600 cm3-vel is, kicsivel 4 fölött jár. Egyébként pont az St-nél (az is a 800-as), a hozzá viszonyított nagyobb tempónál hozott ki kevesebbet, ami egyértelműen ennek a blokknak, hajtóműnek a dicsérete.
Szóval +1 a 800-as Rotaxnak, ha egyszer el tudom engedni a boxer, tele, palalever szentháromságot, akkor visszatérek az F 650 Gs Twin, vagy F 700 Gs-hez. A 800 Gs 21-es kereke, és hosszú rugóútja országúton szerintem felesleges. Mondjuk aki terepre is letéved, annak univerzális motornak, már verhetetlen.
Volt Innovám . Ja ! 2L-el ment . De a kis tankja miatt , még így is lépten nyomon a benzinkutakat kellett lesni :(
Az ST-mel , én is meglepődtem , mikor egy egész napos motorozás után ilyen kis fogyasztás jött ki . Nem ez volt a jellemző... És pont nem avval a rám jellemző 60-80-as tempóval motoroztam , hanem elég sok helyen mentem 100+kicsi tempóval . Amúgy , nekem anno az 1250 RS-em evett hosszú távon ilyen 3,8-at ( tank átlag ) . És ez rendszeres volt... Persze rövid távokon , megette az is a 4,5-öt !
Most lehet hitetlenkedni , meg akármi , de az én 60 kilómmal , meg vezetési stílusommal , a legtöbb motor , lényegesen kevesebbet eszik , mint az általánosan jellemző .
Jöhetnek nyugodtan a mínuszok , engem nem különösebbe zavar ( már ) , de én nem szokok hazudni . Főleg leírva nem :) Legfeljebb az emlékezetem csal meg !?
Mármint akkor nagyon hímes tojásként kezelted, nem tudom lehetséges-e, ez normál használat, nek nyélgázas kigyorsításokkal, finom motorozással értem el, de félterep gumik vannak fent és a nyomás sincs felnyomva, szóval ha rekordot akarnék dönteni egy élvezhetetlen motorozással biztosan lentebb lehet vinni, de a 3 l egy 800-as motortól nekem kicsit hihetetlen, bár ezen is nagyon meglepődtem🤗
A sebesség mérések kapcsán eldöntöttem, teljesen betartva a korlátozásokat gurulok ma hű társam és fegyverhordozóm, F800 GS segedelmével, egészen elképesztő az éhezőművész fogyasztása🙃
Kakucsi pálya mellett Szabadkás, foltokból varrt műbőrkabiban feszítve, bal hónalj alatt kiskőrösi bukóval, jobb kézben fütszűrő nélküli hamis csempész marbival tekintélyesen végigmérni a pályán haladókat, arra még jó lenne :-)
No igen, pont akartam írni. Én használtam ugyanazt a navin több motoron is és simán átvált, amint mész vele a motorra rakva. Nem kell semmit összetanítani.
Esetleg azt tudom még elképzelni, hogy meg kéne a motoron tisztítani az érintkező tüskéket, illetve a navin is megtisztítani a csatlakozási pontokat. Lehet, hogy azon tüskéknél, amin az adatkommunikáció történik, rossz az érintkezés.
Itt a volt 2017-es GS-em hangja és a hátsó kerék viselkedése a korábban magyarázott helyzetben. Ugyan ezt csinálta kuplungcsere előtt és után is. Emlékeim szerint mutattam már ezt a videót amikor aktuális volt, csak most belefutottam és gondoltam megmutatom újra miről beszélek.
Nekem volt beszámított 2005-ös szervofékes 1200 RT. Nagyon gondolkodtam rajta, hogy megtartsam, olyan selymesen működött minden és a kidolgozása is elragadott.
Hogy legyen motor is, pályanap alkalmával fordultam párat egy 850 RT-vel. Nagyon ki akartam már próbálni egy ilyen delfint, és banyek nagyon jó. Minden egyből a helyén, könnyű ide oda dobálni, hosszabb rugóutak, mint várnád, ultrajó "lónyereg" ülés, szokásosan ütős fék, egyáltalán nem rezeg a blokk, viszont rémesen gyengécske.
Azt használom, de csak weben. Ott tervezek, majd az megy át a Zumo-ra. Jó-jó, de néha van gond, amikor a Garmin mást akar csinálni, mint amit terveztem. A túl kevés pont sem jó, és a túl sok sem.
Az mondjuk okos dolog, hogy egyszerre tud route-ot és track-et is exportálni, egy fájlba.
Ma Boxereltem egyet az 1100-assal...Ez is jó volt ! Elég kényelmes motor . Elfogadhatóan rugózik , és az üléspozíció sem rossz . Mondjuk nagyon hosszút még nem mentem vele , csak olyan 80-90 kilométereket egyben .
Waytec-ből több féle van, van ami még win ce-s van ami már androidos ha jól tudom. Van azért közös jellemzője, a silány minőség, pl a betáp oldalon, de kis fúrás faragás, majd kiöntöd műgyantával a tekercset és már jó is :D
Megmondom Őszintén utálom a Garmin alapú navikat, volt néhány, de mit lehet tenni, hardveresen élen járnak, itt a BMW szegmensben pedig annyival okosabb a motor tőle, hogy az analóg műszeres motoron digit is meg tudok jeleníteni a haladási sebességem, motor adatait, bár lehet ha párosítom a telefonom akkor az is tudja ezt, de most rákaptam arra, hogy kiteszem a km-et és egy jól látható pontos adatot látok ha csak oda pillantok is 🙂💪🤟 Szóval szerintem nem rossz dolog ez.
Ma kíváncsiságból feljebb raktam az ülést. Szerintem kényelmesebb. A második megállásnál viszont majdnem borultam, mert nem volt egyenes a talaj, így alig ért le a lábam. Itthon visszaraktam az ülést az alsó állásba.
sajnos az alacsonyított motor kicsi lett nekem, ha valaki egy igazán szép állapotú, fullosan felszerelt (gomb indítás és riasztó kivételével) motort keres, forduljon hozzám vizalommal:
Adott egy Navigator V és egy 2014-es GS. Használtam vásároltam a Navigatort és az előző motor adatait látom. Hogy tudom összehangolni az én motorommal?
Kérdésedre válaszolva: Nem is tudom, talán az, aki nincs a szájáig pénzzel, de szeretne egy hasznos kiegészítőt a hosszú évek alatt összespórolt és megvásárolt álom motorjára, vagy csak nincs kedve kifizetni egy újra ennek a kétszeresét .🤗
Fogból jó esetben is csak 32 van, ami ugye fogy ahogy öregszik az ember, szóval könnyebb a fogaid megszámolni, mint az éveid számát.. :D , pláne ha a fogaidon akarod megszámlálni, ki tudja hány kört kell már menj :D
Láttam olyat, aki belerakott egy biztosítótűt. Így ne nem tud beesni, csak ki. A szerelő egyébként azt mondta, ha beesik véletlenül, akkor legfeljebb ledarálja a tengely.
A régebbi 1,2-eseknél , a 2007-előtti váltók hosszabb áttételűek , vagyis más a váltó . Hogy ez mennyit befolyásol , azt nem tudom , viszont nekem a régebbi RT-m volt , és teljesen meg voltam elégedve a váltójával .
Azoknál más a motor vezérlése, az RT meg az ST erősebb is. Ugyanakkor hogy csak a finomabb járás miatt vált-e finomabban, vagy valójában más-e a váltó is, nem tudnám megmondani. Papíron a váltó ugyanaz. Volt az a legenda, hogy az ST-be válogatott cuccok mentek, ami szerintem egy marhaság az ipart ismerve, ugyanakkor a hajtást nézve meg egy tényleg sokkal jobb motor. Abba most nem vágnék bele, hogy átszerelek egy GS váltót egy ST-be, vagy fordítva, mert annyi időm nincs.:)
Akinek beépítettek már a lengőkarjába ilyen gumi szellőzőt, azoktól kérdezném, hogy fixen áll benne, nincs vele probléma?
Sok külföldi panasz van rá, hogy beesik a lengőkarba, mert nem túl szoros az illesztés, illetve a gumin csak belül van perem, ezért be tud csúszni a lyukon.
dobozok elkeltek, maradt még néhány eladó dolog 1200 LC-re:
- Adv. sötétített plexi 35e patika állapotú
- Ülések 110e
- Carbon oldalidomok és alsó idomok a combnál 1200 LC 2013-16-ig gyári ár feléért, hibátlan, karcmentes, Nem matrica, anyagában Carbon, TÜV bizonylattal.
- BMW Adv. Titán lábtartók, ha felállsz besüllyed a gumibak 50e
Érdekes ez a váltó kérdés lc-n. Nekem tanulságos, ezért is jó ez a fórum.
Ha egyszer cserélem a mostanit legalább tudom mire számíthatok. Nekem a d.o.h.c váltója pihe puha, de ezt is eltudom ba.ni néha mert annyira finomkodni akarok vele.
Azt meg nem értem az rt, mitől lehet jobb ( mármint váltó)
Nem is lett baja. De azért az egykerekezésben mindig benne van az, hogy valami nem úgy sikerül, aztán elesik. Én meg utána ott vagyok a törött motorral, amit lehet meg lehet csináltatni, de már sosem lesz sérülés mentes. A hab a tortán, hogy külön el szoktam mondani, hogy nincs casco-m, egy ilyen eset zsebbe nyúlós. Hiába ígérik meg, hogy persze, mindent fizetek, de ha mégsem, akkor nekem marad egy polgári per a haverral szemben?! Vagy ő úgy gondolja, hogy fizet mindent, de nem a Wallis árait, hanem valamelyik motorbontóét, ahol éppen a 2 évvel fiatalabb/idősebb idomot is rá lehet csavarozni, ami fele árban van..
Nekem jó lecke volt, hogy miért NEM adok kölcsön motort, ennek ellenére most itt a váltó probléma annyira foglalkoztat, hogy mégis bele mennék (kölcsönösségi alapon). Kíváncsi vagyok egy "szar" váltóra, ami lehet jobb mint az enyém, ami -majdnem- tökéletes. :)
Ez szerintem , amolyan lélektani dolog . Egyszer én is kölcsön adtam egyik motoromat egyik havernak... Szintén az említett jelenség :( A szomszéd utcából hallatszott hogyan üvölt a motor ! :( Mivel én igen kíméletesen használom a járgányaimat , ezért ezt elvárom másoktól is . Aztán én is csak annyit mondtam a srácnak , mikor vissza hozta , hogy ez volt az utolsó , hogy az én motorommal mentél !
Meg amúgy is ! A más holmijára , jobban vigyázunk mint a sajátunkra ! Ez alap kéne legyen...
Az is fura, hogy próbaúton nem jön ki annyia. Valószínűleg, mert hideg motorral jobb és kevesebbet váltogatuk alacsony fokozatokban, plusz sok mindenre ell figyelni. Az első LC-m meg volt 1-2 hete, a környéken mentem vele délutánonként. Éreztem, hogy a váltó nem az igazi, próbáltam megszokni, kiismerni, stb. Azután amikor először kellett átmennem utassal nagyvároson, éreztem, hogy húú, ez nagyon szar. Három napos déltirol túrán nem zavart annyira, pl. Azt mástól is hallottam, hogy az RT váltója és gyorsváltója sokkal jobb, ami csak növeli a rejtélyek számát. :)
Én is megnézném, milyen egy jó váltó. Az enyém nem az. Ilyen, elfogadom, ebben sokat segít @tux problémája, hisz nem egyedi gond, ami csak nálam jelentkezik.
Azt már írtam korábban, hogy a nyáron vezetett R1250RT váltója klasszisokkal jobb volt, mint a GS-emé.
Eddig 1x adtam oda a motort valakinek, hogy menjen vele egy kört, tudtam, hogy jól motorozik, de na, még 3 utcányira is hallottam ahogy üvölt a motor, majd egykerekezve jött visszafelé az utcában. Akkor azt mondtam, hogy soha senki más... amíg az én tulajdonom. De a 1250 -re meg én lennék kíváncsi.
Váltókarokat nem állítottam, jónak tűntek. Lassan, gyorsan, mindenhogy próbáltam. De nem ekkora dráma ez, én is únom már a témát. Nem hiszem, hogy meg tudjuk ezt oldani. Az LC váltók az átlagosnál szarabbak, én meg az átlagosnál érzékenyebb vagyok erre, sajnos. Ezekből következik hogy nem vagyok elégedett egyikkel sem és nincs ebből kiút. Passz.
Láma kérdések: a szóbanforgó motoroknak a váltókarját beállítottad a lábbelidhez? Próbáltál a váltási technikádon változtatni (gyorsabban, finomabban, más fordulaton, stb)? Én pl az enyémmel majd egy évig nem tudtam úgy felváltani, hogy ne bólogasson az utas és ne csattanjon váltáskor. Most meg már simán megy, és nem a motor javult meg. A monkeyn meg nincs menesztőgumi a hátsó agyban. Ha úgy váltok vele, mi t egy olyannal, amin van, rángatózik. Pár nap alatt ráállt a kezem, most már fel sem tűnik, hogy hozzáalkalmazkodtam.
Nem láttad még milyen, amikor egy LC-t üresből egyesbe tesznek induláskor? Nagyot csattan és kicsit ugrik előre. Aztán amikor kettesbe teszik reccsenősen darál egy kicsit. Az összes. Ne a DOHC-ből indulj ki, az tökéletes. Azután nézzél meg egy 800/900/1200-es Tigert. Ennek nyomát sem látod.
A megfigyelésem az, hogy a vizes GS-eken sokkal erősebben kapcsolódik a hátsó kerék a motorhoz behúzott kuplung esetén, mint az általam próbált és megítélésem szerint jó váltós motorokon. Azt feltételezem, hogy van összefüggés. Logikusnak tűnik, hogy ha a kuplung nem old teljesen, az váltáskor reccseneést, darálást okoz. Amúgy motorozom eleget, nincs ezzel gond.
Valamint az olajban futó kuplungoknál mindig van a lemezek között olaj, aminek van egy nyíróellenállása, azaz egy kevés erőt képes átvinni. Ez bőven kevés ahhoz, hogy akár csak megmozduljon a motor, de álló helyzetben pl. képes forgatni a felemelt kereket. Meg nyilván érezni tologatás közben is egy kicsit.
Igen, jó a váltó, a gyorsváltó volt más. Mindkettő 1200 volt, a 2015 is a puha, 2018 a kemény. Mentem 19-es 1250nel, azt könnyedén rugdaltam gyöngyvászon sportcipőben gyorsváltóval is. 3-ig minden fokozatban nyélgáz, Akrával, a gyerek meg csak sikitozott, h gyorsabbban ;)
No, közben hazajöttem, gyorsan ki is próbáltam amit írtál.
IGAZAD van !!!, bár nekem ez eddig fel nem tűnt volna, de tényleg érzem, meleg motor egyesben behúzott kuplung mellett tényleg nehezebben jár, mondjuk üresbe téve sem forog el még negyed-fél fordulatot sem, mert a fék vagy csak a kardán/szöghajtás, nem tudom mi nagyon megfogja. Viszont egyesben ez határozottan megváltozik, ott azonnal megáll a kerék, ha már nem forgatom.
Aztán tologattam kicsit, előre hátra, egyesben behúzott kuplung mellett, mondtam is magamnak, áhh, könnyen megy ez, de aztán kiraktam üresbe és ott még könnyebb volt tologatni, viszont kényelmetlen bal oldalról a fékre nyúlni, meg nem akkora a különbség, hogy ezt ezután másképp csináljam. Igy most mindig a kuplung kiengedésével szoktam megállítani a motort, ez marad így, főleg amikor hátra fele tolom, akkor a jobb kezemmel nem a kormányt fogom, hanem a kapaszkodót.
Komolyan felmerült, csak nem teszik külsőre és mentem eggyel, nem voltam elájulva tőle úgy általában. Arra emlékszem, hogy nagyonkemény volt a nyereg és vártam, hogy visszaülhessek a GS-re. Meg ugyan akkora batár, mint a GS, ha már le kell mondanom a GS jóságairól, valami kissebbre cserélném, így jött képbe a Tiger. De lehet, hogy egy DCT-s AT lesz a megoldás hosszabb távon. Lehet kipróbálok egy nem ADV-t, DCT-vel, puhább nyereggel.
Nekem olyan tapasztalásom volt, hogy egyik LC-n selymesen, könnyedén ment a gyorsváltó. Ha kuplungoltál, akkor mégkönnyebben, kb mint egy japánon, rövid úton, bokából pöckölősen. A másikon ha kuplungoltál, ugyanaz volt, de a gyorsváltót használva olyan ellenállása volt a karnak, hogy a csizmában megfájdult a nagylábujjam.
"Ha meleg motorral felteszel egy LC-t középsztenderre, leállítod a motort, beteszed egyesbe, behúzod a kuplungot, azt várnád, hogy leoldja a kereket a motorról, igaz? De nem, ha próbálod a csizmáddal elforgatni a hátsó kereket, nehezen megy hiába húzod tökig a kuplungot."
Ezt én még sosem próbáltam, de ha ma nem felejtem el, kipróbálom.
"Ha álló motorral egyesben tologatod behúzott kuplunggal, akor is érzed, hgy nehezen gurul."
Ilyet sokat csinálok, de még nem tűnt fel, mondjuk soha nem szoktam üresben tologatni, hogy akkor milyen, de ezt is ki fogom próbálni ma. Egyébként nem gurul nehezen, ezt nem mondanám, de lehet csak én vagyok k. erős :D
Ez tényleg érdekes kérdés. Az biztos, hogy viszonyítás és igényesség/érzékenység kérdése. Meg az is, hogy a BMW mindig egy kicsit bénább váltókat csinált mint a japánok, pl. Nagyon nem mennék vissza az időben, nézzük csak a BMW-imet. Az első egy F650CS volt, a szomszédomnak is ilyen volt, pár évvel újabb, mindkettő váltója hosszabb úton járt és nagyot csattant, pl. N-ből egybe és egyből kettőbe, de akkorát, hogy a szomszéd utcából hallottam amikor szerelő elvitte próbakörre és váltott párat. Azt mondta, hogy ezek mind ilyenek, nem rossz. Azt meg tudtam szokni, mert következetesen csinálta, és nem akadt, nem darált, csak csattant. A következő egy R850R volt, nem emlékszem semmi rosszra a váltójával kacsolatban, azt hiszem olyan BMW-sen működött, kicsit hosszabb út, kicsit csattant, nem volt gondom vele. Azután sokáig a DCT-s Honda NC volt, mellette próbálgattam más motorokat, is, volt egy OHC GS, egy DOHC R1200R, meg egy Tiger 800, egyiknek sem volt gondom a váltójával. Azután volt a DOHC GS, semmi gondom nem volt a váltójával. Azután vettem egy 2013-as LC-t, az nagyon szar volt, pedig nagyon akartam szeretni. Egy hét alatt mentem vele vagy 600 km-t (délutánonként, munka után), azután visszaültem a DOHC-ra és nem akartam már az LC-t. Egymás mellett álltak az út szélén járó motorral, a DOHC Doxa, az LC betonkeverő hangot adott, kb. A váltója is legrosszabb volt az LC közül, amiket utána próbáltam. FJR-es cimborám túraenduróra akart váltani, elmentünk motorozni a két GS-el cserélgettük, kb. két óra után azt mondta, hogy a DOHC egyértelműen jobb motor, jobb vele menni, első helyen a váltója miatt. Ha GS-t venne, csakis a DOHC-t. Pedig direkt vak teszt volt, nem mondtam el neki előtte, mi az én véleményem. Eladtam, használtam tovább a DOHC-t. A következő évben vettem egy 2017-es LC-t, azt mondták ez már ráncfelvarrt, javítottak a váltón. Próbaúton nem volt tökéletes, de jobbnak tűnt. Kardán hangja nem volt, a motorja szebben járt, a váltója jobb volt, mint a 2013-asé, de nem elég jó. Másik ismerősömmel cseréltünk túra közben, neki a legutolsó DOHC GS-e van, amikor leszállt, azt mondta, hogy rossz a váltó. Kereskedőtől vettem, garanciális volt. Visszavittem, kipróbálták, szerelő megállapította, hogy kopott a kuplung, nem emel ki rendesen (37e km-nél???), kicserélték, nem lett jobb. Elvittem másik szerelőhöz, azt mondta, hogy nagyon nagy volt a nyomás a kuplungfolyadéktartályban, amikor kietekerte a csavarokat spriccelt mindenre. Kicserélte a folyadékot, nem lett jobb. Elment próbakörre, azt mondta, hogy ezek ilyenek, a kardán és a nagy nyomaték miatt nem tudják jobbra csinálni. Eladtam, tavaly ősszel vettem egy 6 hónapos 1250-es GS-t, volt benne 2900 km. Eddig ez a legjobb, de ezt sem tudtam megszeretni, 4000 km alatt sem. Közben amikor a BMW-hez vittem vissza a motorokat, pl. gumicserére vagy kuplungjavítása, mindig kaptam cseremotorokat, egyszer egy R1250R-t és két 1250GS-t. Egyiknek sem volt hibátlan a váltója. Egyik sem volt olyan szar, mint a 2013-as LC-nek, de igazán jó sem. És mentem közben 1290-es KTM-el, új Africa Twinnel, Tiger 900 GT Pro-val és Tiger 1200-al, mindnek hibátlan volt a váltója, a gyorsváltó is. A KTM-re nem emlékszem jól, mert keveset mentem vele, de a két Triumph-nak direkt figyeltem a váltójára, a 900-as kibéreltem hétvégére, minden körülmény között, lefelé is felfelé is hibátlan volt, a gyorsváltó is. Pár hete mentem egy új Kawa Z650-el, az is hibátlan volt. Összefoglalva, az utóbbi 2 évben mentem 6 LC-vel, egyiknek sem volt igazán jó a váltója, mentem 7 másféle motorral, ideértve a DOHC-t, az összesnek jó volt a váltója. És két motorozni jól tudó, tapasztalt cimborám próbálta ki két LC-met, a 2013-ast és a 2017-est, FJR-ről és DOHC-ról ülve át, és mindketten panaszkodtak a váltóra. Biztos, hogy van valami konstrukciós különbség az LC-k és a többi motor között. Ha meleg motorral felteszel egy LC-t középsztenderre, leállítod a motort, beteszed egyesbe, behúzod a kuplungot, azt várnád, hogy leoldja a kereket a motorról, igaz? De nem, ha próbálod a csizmáddal elforgatni a hátsó kereket, nehezen megy hiába húzod tökig a kuplungot. Ha álló motorral egyesben tologatod behúzott kuplunggal, akor is érzed, hgy nehezen gurul. Mintha soha nem oldana ki teljesen a kuplung. A többi motor csak hosszabb állás után viselkedik így (kimegy az olaj a kuplunglamellák közül?), de meleg motornál leoldanak rendesen. Valószínűleg ennek köze van a kelleltlen, darabos váltási érzethez, csattanáshoz, daráláshoz. Én is únom már a témát, lehet csak túl magas elvárásaim vannak egy 22e eurós, a világ legjobb motorjának tartott járművel szemben, ami a váltón kívűl tényleg nagyon jó minden másban. És pontosan ezért nem tudom elengedni.
Azért én nagyon szeretném kipróbálni a GS-ed, hogy tudjam milyen a rossz, mert eddig csak a sajátommal mentem, ami jó. Amit még ki tudnék esetleg próbálni (3db 1250-es, meg két 1200-as), azokra is azt mondják, hogy jó.
Elhiszem, hogy a tied nem jó, de lehet akik azt mondjuk, hogy a mienk jó, mi is csak megszoktuk hogyan rossz?! Ez fura nekem.
És nem, szerintem itt nem az van, hogy nem mondjuk meg milyen szar a mienk, mert akit ismerek azok soha nem is panaszkodtak még a váltóra. Egyébként az első 500 km-en nekem is furcsa volt, hogy nem olyan mint egy japán, de hát nem csak a váltója nem olyan hála istennek :D
Na...megkönnyebbültem, hogy nem kell Tigert vennem :-) Szerencsére nekem leér a lábam a GS-ről és az enyém váltója pöpec :-)))))) Már csak egy gerinc kellene, hogy megüljem :-)))))
Következő kép közelítettem meg: egy Új állapotú eszközt az Új árához viszonyítunk, ami sajnos 400+e jelen esetben újonnan, ehhez jön a kereslet kínálat, ami nem fedi egymást, mert kínálat az nincs használtból, kereslet viszont nagyon is van rá, így gyorsan gazdára talált. (Köszönöm Kupec!)
Nem korrekt ez az összehasonlítás mert a középkategória erős versenyzőjét (ami nem is az utolsó modell), hasonlítom a felső kategória királyához, egy 2018-as Triumph Tiger 800 XRT-t egy full extras 2022-es 1250GS-hez. Árban is kb. fele a Tiger a GS-nek. Azért kezdtem másik motort keresni, mert a GS-t a darabos váltója miatt nem tudtam megszeretni 4e km alatt sem. Meg mert nekem egy kicsit nagy is. A Tigernek hibátlan a váltója és telitalppal leér mindkét lábam, az ülés normál állásában is.
De minden másban a GS a jobb, így foglalnám össze és ezzel le is lőttem a poént.
Motor: a fő különbség a háromhengeres motor ami sokkal kevésbé nyomatékos, viszont sokkal pörgősebb, halkabb, inkább sportmotorosan kell vezetni és nem lehet nyomatékból, mert az nem nagyon van neki. :) Autó kontra traktor. Bár papíron kb. 2/3, valójában kb. felének érződik, mert azt a 95LE/79Nm-t is magasabb fordulaton adja le. Jó a gázreakció, lehet vele jól haladni, de nem a nyomatékból előzés az erőssége. Nem a GS-hez kell hasonlítani és akkor rendben van, szerethető amúgy.
Kényelem: elsőre OK, de 300 km után fájt rajta a hátsó felem, farcsont környékén. A GS-en ilyen nem volt soha. Mindkettőn van markolat és ülésfűtés elől-hátul. A Tiger-en mintha egyenletesebben melegítene. Szélvédelem: A GS-en jobb, valahogy magasabb az egész eleje, a plexi is szélesebb (az ADV plexi van rajta) több szelet fog. A Tiger egy kicsit küzdelmesebb, több szelet kap a vállam és hangosabb is, bár azon sincs turbulencia.
Váltó: A Tiger hibátlan, bár gyorsváltó ezen a modellen nincs, de nem gond, mert jó érzés váltani. A GS darabos, csattanós, akadós. Gyorsváltó van rajta, de az sem egy sikertörténet.
Futómű: Nagyon érdekes. Azt vártam volna hogy a GS egyértelműen jobb, de ez nem így van. Amiben a GS jobb, hogy stabilabban tartja az ívet, a Tiger kisebb és könnyebb motor, nincs meg ez a stabilitás amit azt gondolom hogy a boxer motor ad. Egy hibás mozdulatra, úthibára könnyebben leugrik kicsit az ívről, de kontrollálható, nem veszélyes vagy ilyesztő. A Tiger is meglepően jól dönthető, kb. mint a GS. A Tiger futómű elől-hátul kézzel állítható. Ez nem nagy hátrány nekem, egyszer beállítom és 98%-ban egyedűl megyek jó úton, a GS-en sincs okom állítgatni.
Műszerfal: mindkettő TFT, a Tiger-é kissebb, de jól kezelhető és jól leolvasható. A Tiger gombjai este világítanak és gyárilag van rajta kiegészítő lámpa. Ezek közül a világító kapcsolók jók, a kieg lámpát nem tudom mikor mire fogom használni. Külső: A GS egyértelműen korszerűbb, kiforrottabb, nekem sokkal jobban tetszik.
Világítás: Mindkettő LED, a Tigerrel nem mentem még sötétben, a GS valószínűleg jobb a szinszabályozás/kanyarbavilágítás miatt, meg amit láttam, hogy a Tiger-nél nem olyan éles az átmenet. Fogyasztás: ugyan olyan körülmények között a Tiger 0,5-1 literrel kevesebbet fogyaszt.
Egyelőre megtartom mindkettőt, remélem idővel megérzem melyik marad és melyik megy. A jó váltó és a hozzám passzoló méret kontra minden más. Az is szempont lesz, hogy tudom-e kényelmesen tartani a tempót a cimboráimmal a kanyargós szakaszokon, legalábbis akikkel a GS-el tudtam. :) Ennyi jutott eszembe, ha valamit kihagytam, kérdezzetek.