Keresés

Részletes keresés

Taxus Creative Commons License 2006.09.11 0 0 991

Ez egy jó oldal a fügékről, rengeteg féle fügét lehet látni: http://www.terebess.hu/tiszaorveny/kert.html#ficus

 

A honlapon més sok érdkes gyümölcs és növény is van, érdemes megnézni.

Taxus Creative Commons License 2006.09.11 0 0 990
Ezen a képen is az úgynevezett kanári füge van.
Előzmény: Taxus (982)
Taxus Creative Commons License 2006.09.11 0 0 989

Ha fehéren nedvedzik, akkor még érettlen és ehetelen. Nem tudom miért reped fel, talán a víz, amit az előbb írtam. Azt olvastam, hogy a fügének nem jó a csapadék szeptemberben, mert akkor nehezen érik be a termés, hát most nem esik.

Az, meg hogy tavaly és idén nem érett be normális, fiatal még a növény, majd pár év múlva már szépen fog teremni, remélhetőleg. Viszont nekem 4 féle fügém van, ebből 3 Rappaiéktól és a legkevésbé a lila izlik. Nehezen nő, apró és keményhéjú a termése. Ha van még helyed, akkor "kanári" fügét vegyél tőlük, ez nagyon finom, hatalmas, puha barna és bőtermő, viszont minden évben tövig visszafagyott nekem eddig, de 1,5-2 m-t nő a következő évben és a bokor egyre terjedelmesebb lesz. Nekem már az első évben is termett egy párat 2003-ban, igaz azóta is csak párat terem minden évben, remélem pár év múlva megerősödik és igazán elkezd teremni.

Előzmény: monarda (988)
monarda Creative Commons License 2006.09.11 0 0 988

Rappáéktól vettük, lila füge néven és kibírta a tavalyi és idei -20 fokos telet is enyhe kis takarással. Tavaly sem érett be, az idén rengeteg lett rajta de haragoszöld és kemény mint a kő , szét van repedve a teteje. Még fehéren nedvedzik, ha letöröm, tök keserű.....

Hát nem olyan mint a horvátoknál éretten.....

 

Előzmény: Taxus (987)
Taxus Creative Commons License 2006.09.11 0 0 987

Ez nem érett meg?

Ha puha akkor érett, esetleg kóstold meg.  Ha nem akkor nem tudom mi a baja, talán hirtelen sok vizet kapott? Tavaly milyen volt a termése? Nagyon sok féle füge van, éretten némelyik  zöld, barna, lila, sárga, kicsi, nagy stb.

Előzmény: monarda (985)
Taxus Creative Commons License 2006.09.11 0 0 986

Egyémen viszont tavaly is csak néhány szem érett nyáron, ősszel jó néhány beérett, de okt. végére és nem volt igazán jó, úgy kínjában érett lett, főleg a kutya ette. Pedig az igazi érett füge nagyon finom. A bokrokat pár éve ültettem, 2002-ben az elsőt, de még nem álltak be igazán. Az előző kertemben 1992-ben ültetett füge szintén évekig nem érlelt rendesen termést, már azt hittem Dunakeszin sosem lesz sok fügém, azután egyszer csak beindult és tömeg teremni kezdett, de már nem emlékszem hány év után.

Előzmény: Flanell (984)
monarda Creative Commons License 2006.09.11 0 0 985

Az én fügém is haragos zöld, de ilyen baja is van....

 

Mi lehet ennek a jelenségnek az oka?
Előzmény: Taxus (982)
Flanell Creative Commons License 2006.09.11 0 0 984

Az enyém is kábé így néz ki, már 2x nem fagyott el, de idén tövig.

Tavaly ilyentájt már a második banda érett.

Előzmény: Taxus (982)
Taxus Creative Commons License 2006.09.11 0 0 983

A gránátalmám el kezdett sárgulni, ez már az ősz jele, a 7-9 fokos éjszakák és rövidülő nappalok. Úgy emlékszem tavaly pár héttel később kezdett. Nektek is elkezdett sárgulni? A termés viszont érik.

 

GránátalmaGránátalma
Taxus Creative Commons License 2006.09.11 0 0 982

Nekem még csak max. ilyen a fügém, azért remélem, hogy legalább egy része beérik. Sajnos az ág is nagyon zöld ez biztos vissza fog fagyni. Legalább 1,5 m-t nőtt az idén, de ebből jó ha néhány 10 cm marad tavaszra. Abba bízok, ha nagyobb lesz a bokor jobban bírja a teleket és be tudja érlelni a termést.

 

Füge
Előzmény: grifi (970)
Flanell Creative Commons License 2006.09.10 0 0 981
Na jó, így könnyű!  :)
Előzmény: grifi (980)
grifi Creative Commons License 2006.09.10 0 0 980

Pécs, Mecsekoldal. Egyes részeken sok ilyen hatalmas fügebokrot látni (ez nem a mi kertünkben van).

 

Előzmény: Flanell (979)
Flanell Creative Commons License 2006.09.10 0 0 979

Nagyon szépek a növényeid!

 

Hol van ez a mediterrán terület?

Előzmény: grifi (977)
grifi Creative Commons License 2006.09.09 0 0 978
Mivel sokan vagyunk, ezért a legnagyobb részét megesszük, de lekvárt is szoktunk csinálni, mélyhűtőbe is rakunk, és néha aszalni is szoktunk.
Előzmény: Taxus (974)
grifi Creative Commons License 2006.09.09 0 0 977

Szia Taxus!

Hát igen, a kivi nem túl fagyérzékeny, viszont a füge annál inkább. Az idősebb részek ellenállóbbak, de sajnos -15 fok alatt a legvastagabb ágak is megfagyhatnak - persze ez fajtától is függ. Az is fontos, hogy kedvező mikroklímájú helyen legyen.

Nálam a nagy fa (kb. 15 éves) egyáltalán nem volt takarva, mégsem fagyott meg soha. A leghidegebb teleken azért előfordult, hogy a háztól távolabbi ágak végei megfagytak.

A másik fának, ami a képeken van, a tövét szoktam takarni, de eddig erre sem volt szükség, semmilyen fagykárt nem szenvedett - igaz még csak 3 tele volt eddig.

Azt is hozzá kell tenni, hogy én pl tavaly télen -12 fokot mértem leghidegebbet, míg az ország nagy részén -20 alatt volt. Talán átlagban ez a legenyhébb telű terület az országban.

 

Előzmény: Taxus (973)
grifi Creative Commons License 2006.09.09 0 0 976

Szia Zotyi!

Nem emlékszem pontosan, kb. 10-12 éve szereztem, akkor még csak max. 50 cm-es volt, egy kicsi konténerben. Most talán 5 m magas lehet, ha nem lenne rendszeresen metszve, jóval nagyobb lenne, csak széthajlanának az ágai a gyümölcsök súlya alatt.

Tavaly 28 kg volt rajta, idén legalább 100 kg lesz, de lehet, hogy jóval több.

Az 541-es hsz-ban vannak képek a tavalyi termésről.

Üdv.

Előzmény: Zotyi75 (975)
Zotyi75 Creative Commons License 2006.09.09 0 0 975
Szia grifi!

Milyen idős ez a szép datolyaszilvafátok?

Üdv: Zotyi
Előzmény: grifi (972)
Taxus Creative Commons License 2006.09.09 0 0 974
Mit csinálsz a sok fügével, megeszed, vagy lekvár, bor befőtt lesz belőle? Sajnos nekem még nem érik, tavalyról áttelelt 2 db az avar alatt, azok már július végén megértek, de a sok termés esetleg októberre fognak beérni. Úgy látom jó helyen, a ház déli oldalán van a füge és a pécsi klima is melegebb.
Előzmény: grifi (970)
Taxus Creative Commons License 2006.09.09 0 0 973

Fantasztikus! Köszi a beszámolót.

Datolyaszilvám nekem is igen erőteljesen növekszik, remélem jövőre terem is. Soha nem fagyott vissza a kivi sem, viszont a fügék (4 féle) 2002-ben és 2003-ban ültettem majdnem tövig visszafagynak minden évben, pedig még takarom is náddal avarral és tetején fóliával. Lehet, ha idősebb lesz nem fagy vissza??

Előzmény: grifi (972)
grifi Creative Commons License 2006.09.09 0 0 972

Ez a datolyaszilvafánk. Idén rengeteg gyümölcs van rajta, szerintem lesz legalább 1 mázsa. Nagyon erőteljes növekedésű, nyáron is alaposan vissza lett metszve.

A kivi is szépen mutatkozik. Na, végeztem a beszámolóval. :)

 

 

 

grifi Creative Commons License 2006.09.09 0 0 971

Ez a nagy fánk. Ez másik fajta, erről is lassan leérik az összes gyümölcs. Nagyon finom, de kevésbé bőtermő, mint a legtöbb fajta. Azért van rajta bőven, mivel kb. 5 m magas és 6 m széles.

 

 

grifi Creative Commons License 2006.09.09 0 0 970

Sziasztok!

Ez az egyik fügefánk. 1-2 héten belül beérik az összes gyümölcs rajta. Ez egy olasz fajta, sajnos már nem emlékszem, hogy mi a neve.

 

 

 

sbubu Creative Commons License 2006.09.08 0 0 969

Sziasztok !

Szamócafa(Arbutus unedo) szabadban teleltésével van tapasztalatotok? A szakirodalom -15c körülire írja a fagytűrését, de a Kínai Kenderpálmáét is és ebből nekem már hármat kivégeztek a telek. Köszi.

 

Saját szaporításból van néhány eladó plusz példány Vadcitrom(Poncirus trifoliata), Füge(Ficus carica), Babér(Laurus nobilis), Mocsári hibiszkusz, Gránátalma(punica granatum), Golgotavirág(Passiflora coerulea), ha valakit érdekel

máté g Creative Commons License 2006.09.07 0 0 968

Kedves Holló !

Ne haragudj, hogy nem jelentkeztem eddig, de nagyon kevés a ráérős időm. A részletes katalógust egyszerűen képtelen vagyok elkészíteni, mert akárhányszor elkezdem kénytelen vagyok szembesülni vele, hogy szinte egyik növényfajból sincs egységes méretű állományom és a legtöbből cak tavasszal lesz elaható, standard méretben, amire rá lehet mondani egy árat. Ettől függetlenül, ha odajutok, a tavasztól kapható fajtákat összeírom és felteszem. De mivel téged leginkább a passiógyümölcsök érdekelnek, a golgotás fórumon találsz listát róluk. Az acerola viszont máj.-júniustól lesz kapható 1000-1500 Ft-ért 20-40 cm méretben(kiváló klónom van belőle, 2-3 év körüli, 1 m-es, augusztusban ettünk róla 19 db-t és ismét van rajta pár db).

Előzmény: Éjfekete holló (952)
Taxus Creative Commons License 2006.09.05 0 0 967

A Ziziphus, mely ültetése óta, 2 éve csak alul nő, miért teszi ezt velem?

1. felül

2. alul

 

ZiziphusZiziphus
Taxus Creative Commons License 2006.09.05 0 0 966

A gránátalma viszont alakul.

 

Taxus Creative Commons License 2006.09.05 0 0 965
Diospyros mely eltévesztette az évszakot, most ekkora a termése.
máté g Creative Commons License 2006.09.04 0 0 964

Helló flanell !

El tudnád küldeni a telefonszámodat emil-en, szeretnék beszélni veled, ha lehet.

Köszi !

Előzmény: Flanell (963)
Flanell Creative Commons License 2006.09.03 0 0 963
Biztos, hogy léteznek különböző fajták, valamikor egy fénymásolt katalógusban azt írta az illető, hogy van neki vagy 6-8 fajta, már nem emléxem pontosan.
Előzmény: Taxus (962)
Taxus Creative Commons License 2006.09.03 0 0 962

Biztos önporzős, mivel tavaly ettem 2 szemet róla. Nem tudom, hogy léteznek-e nálunk különböző változatai, azt tudom, hogy szubtrópusi vidéken más változatai is vannak?

Szerintem valamilyen növekedési problémája van, mivel csak alul  nő, de itt kb 50 cm-t, fent is szép zöld, csak nem nő.

Előzmény: Flanell (961)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!