Keresés

Részletes keresés

zytasu Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1633

nagyon köszönöm kedvességed, hogy elmondtad.... azt hiszem valahogy hasonlóan fogom én is megoldani... egyszerűen nagyszerűen :)))

nálam  a kocsibejárónál olyan vastag, tömör, mintha párnán járnánk... ha hasonló lenne mindenütt, ahol kell, nagyon kiegyeznék...

mióta rendszeresen nyirom, másabb lett az összetétele is, remélem, hogy elfogadható minőségű lesz igy is, és nem kell félnem, hogy kirohad vagy kiszárad.

A gyümölcsosben is megnő magasra a fű?  Milyen talajtakarókra gondoltál? meténg vagy hasonló?

Előzmény: Astilbe (1626)
agicza Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1632
agicza Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1631

Hogy te is milyen ezer éves cuccokat vagy képes előásni... ;-P

Előzmény: m.musashi (1630)
m.musashi Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1630

csak tippelek,de talán azért mert nem oly színesek,nem énekelnek szépen,sokan vannak /ez mondjuk ma már nem igaz/ elég nagy rumlit tudnak csinálni,és nem engedik a kisebb madarakat az etetőhöz. akkor jó mert nekem nincs az etetőnél faji megkülönböztetés:) "most ütök és harapok" erről jut eszembe hogy láttam a lődözős videódat,jót mosolyogtam rajta:)

Előzmény: agicza (1627)
agicza Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1629

Bogaras lakóházak:

 

 

Pollen a mikroszkóp alól: http://beeguardian.posterous.com/awesome-microscope-images-of-pollen-grains

agicza Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1628

Állatkodás, ma csak erre futja, akinek van macskája, annak ajánlom szeretettel: http://www.simonscat.com/films.html

 

agicza Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1627

Sirály! ;-P

 

:-/ De télleg, nem értem, a Csurikat miért utálják, azok is madarak, azok is éhesek, a hideg nem válogat, őket is szorongatja....! (Fekete Istvánt olvasok éppen, úgyhogy most ütök és harapok az ilyenek miatt, grrrr...)

Előzmény: m.musashi (1625)
Astilbe Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1626

Mulch ügyben -ha megengeded- én is elmondanám a saját tapasztalataimat. Sohasem használtam kérget, mert egyszerűen nem tetszik, úgy érzem, idegen attól a kertképtől, ami bennem él. Viszont néhány éve vásároltunk gallyaprítót és rengeteg apríték keletkezik a visszavágások, ritkítások miatt, ami nálunk nagyon bevált takarásra (nedvességóvásra), tápanyag utánpótlásra. A lenyírt füvet is felhasználom, ebben az évben rengeteget kellett nyírni, de a komposztban és a növények alatt minden hasznosult.

 

A fűvel kapcsolatban: a mi kertünk helyén hagyományos falusi gazdálkodás folyt, kukorica, krumpli volt évtizedeken keresztül és bizony nem végeztünk semmilyen előkészítést, amikor füvesítettünk (akkoriban még nemigen volt tapasztalat), leszórtuk a fűmagot és vártuk a csodát:-)) Ami be is következett, mert a tápanyagban gazdag földben hamar és vastagon nőtt a fű, meg a gyom. Nekem az is szép volt és  örültem a zöld felületnek. A rendszeres nyírás és az utóbbi évek következetes gyepszellőztetése is sokat segített, de ez sohasem lesz a mintagyep, ami számomra nem is feltétlenül szükséges.

 

Tavasszal a gyümölcsösben talajtakarókat szeretnék telepíteni, mert az alacsony fák alatt nem könnyű a nyírás- és mi sem leszünk fiatalabbak, gondolni kell a fenntartás könnyítésére.

Előzmény: zytasu (1621)
m.musashi Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1625

már hallom is ahogy karcolják neked a fekete pontot:)

Előzmény: sz_attila (1624)
sz_attila Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1624

"már alig látni rigót, régen rengeteg volt."

Pont elég, ami van. Így sem lehet védelem nélkül bogyós gyümölcsöt, szőlőt meg epret termeszteni, mert teljesen tönkreteszik. Sajnos többek között azért, mert már nagyon kevesen kertészkednek és kevés a gyümölcs, sok a rigó.

Cinege van bőven, alig győzzük napraforgó-maggal :) Szerencsére a verebek elköltöztek tőlünk, hangos és szemetelős bagázs, a madárvilág cigányai.

Előzmény: Tánya- (1617)
zytasu Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1623

Ó, nem Attila, semmi esetre sem szeretném ugy, hogy Valahova... ha visszanézel az Angolkertbe, vannak képeim, és a tervem a kert egy részéről... a tobbi még alakul a fejecskémben... sztem nem lesz rossz, ill. nagyon jó lesz... :))

persze, biztosan lesz olyan, amit át kell ültetnem, de mai tudásom szerint megtettem, amit tudtam, és tudatosan ültetek a terv szerint.

Tereprendezést itt  nem csinálok, tetszik, ahogy van, és ezt akarnám még kiemelni ösvénykékkel, kis folyócskával, növényfoltokkal.

 

A következő nagy falat a hátsó kert lesz, meglátom tavasszal, hogyan is alakul...

 

Előzmény: sz_attila (1622)
sz_attila Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1622

"De nem akarok füvet vetni…egyrészt nagy terület, másrészt dimbes-dombos"

Nos a nagy területen sem kell sok fű. Ha lenne lehetőségem olyan kertet csinálni, amely teljesen az én elképzelésem szerint lenne, esetenként teljesen kihagynám belőle a füvet. Ehhez képest sajnos arról sem tudom meggyőzni a vevőket, hogy LEGALÁBB fele-fele arányban legyen a fű és a kiültetett terület... Na de visszakanyarodva hozzád főleg a dimbes-dombos kert esetében nem ültetnék ki semmit, amíg nincsen meg a pontos terv, amit megbeszéltél saját magaddal, és nincsen meg a terepmunka, amit csak úgy lehet korrekten megcsinálni, ha útközben nem zavarnak már beültetett bokrok-fák-cserjék. Ha "fokozatosan" fogsz dolgozni, nem fog egy kompakt egésszé összeállni, tíz év múlva is az lesz az érzésed, hogy még mindig nem jó. Sajna pont így jártam idehaza, több okból nem lehetett egészében csinálni a kertet (többek között anyagi okokból sem) és most már nagyon bánom, hogy nem vártam pár évet, amíg összejön a pénz és gyűlnek a szakmai tapasztalatok. Sokkal szebb kertem lenne most. Késő, már nem vagyok hajlandó feltúrni.

Szóval már nem akarlak meggyőzni, hogy füvet vess, csak azt akarom mondani zárszóként, hogy a "megláttam egy szép növényt a kertészetben, elültetem valahová" típusú kertépítés sehová nem vezet, illetve dehogynem, a nagy káoszba.

Előzmény: zytasu (1597)
zytasu Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1621

Orommel tettem.

Én is igyekszem kiprobálni több félét, és majd kiderül, mi az, ami bejön nekem.  Jó, hogy megosztjátok a tapasztalataitokat.

Előzmény: ZsuR (1610)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1620

Kepzeld, a loncban feszkelnek!!!  Most hogy fogom tavasszal visszavagni?!

Előzmény: Tánya- (1613)
zytasu Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1619

 :)))) Eleinte zavart, mert rengeteg volt, bokaficam nélkül szerencsésnek érezhettem magam a kerti séta kapcsán. De most már csak 4-5 túrás van, az meg tényleg elviselhető.

Előzmény: Tánya- (1604)
CBNora Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1618

Nálunk valahogy azért megoldják a rigók a költést a szomszéd macskák mellett is (az enyém bent lakik a házban). Nyáron a körte-eperfa-orgonabokor együttes talán elég sűrű, ott láttam többször a földön is fiatal rigókat. És versenyt ettük az epret, a pofátlan népség a földre szóródott szemeket is összeszedte, ha nem voltam résen, nem maradt nekem semmi. Most rengeteg rózsamaggal teli ürüléket látok, tavaly hoztak borbolya magokat.

Előzmény: Tánya- (1617)
Tánya- Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1617

Az egy-kettő is valami, ha olyan, amiben tudnak fészkelni:) (persze, macskás területeken...... nálunk éveken át fészkeltek rigók, de sosem maradt meg egy fióka sem, a macskánk nem hagyta:( már alig látni rigót, régen rengeteg volt.

Előzmény: CBNora (1616)
CBNora Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1616

Félreeső fák, bokrok... Hajjaj... Ahhoz hely is kellene.

Lombkupacok, kis gallyrakás azért van, egy-két nagyobb bokor is, de sokkal kevesebb, mint szeretném.

 

Előzmény: Tánya- (1613)
CBNora Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1615

Túr bizony. Csak sajnos rág is.

Ettől függetlenül nem rendezek iróhadjáratot, de bosszankodni szoktam, és a kényesebb palántákat idén beásott ágyásszegély gallérral ültettem ki, hogy legalább ne tőben rágják le a gyökereket a szár tövével együtt, mint tavaly a luffáim egy részénél.

Előzmény: Tánya- (1612)
Tánya- Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1614

vagy a sünik:)

Előzmény: Tánya- (1613)
Tánya- Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1613

És akkor ne feledkezzünk meg a sűrű ágrendszerű, félreeső cserjékről, fákról, ahol a madarak jól érzik magukat...:) meg az olyan otthagyott lombkupacokról, ahol pl. egy katica telelhet...

Előzmény: ZsuR (1611)
Tánya- Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1612

:)

 

Pocpkról jut eszembe, nemrég olvastam, hogy a kószapocok ugyanolyan túrásokat csinál, mint a vakond(ok), csak nem középen, hanem oldalt van a kijárata. Nem is hallottam eddig róla.

Előzmény: CBNora (1607)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1611

Igen, ez is igaz - de azt a ferget amit a vakond megesz igazan nem fogom sajnalni vagy hianyolni.

 

Olvastam egyszer egy tanacsot - hogyan keszitsunk termeszetes kornyezetet a kertunkben - hogy kell a kertben olyan sarok, ahol a korhado fakon, bokrok alatt a fergek novekedhetnek... modjaval persze.  Ezeken elnek azok az allatok, akik az igazan kartekonyakat fogjak elpusztitani.  Azt hiszem ez is mukodik.

Előzmény: CBNora (1607)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1610

Koszi a dicseretet neked is, Tanyanak is! :))

 

Nem akaratlanul adtam  :))...  Azt hiszem, a mulch, a komposzt nagyon jo a foldnek, megeri a faradtsagot, megeri a taligalast, a lapatolast.  Egyszer egy evben, vagy egyszer ket evenkent... es nem sok gond van a kerttel utana.  Igaz, ez a level mulch-ra vonatkozik es a daralt komposztra. Nekem ezek jottek be.  A novenyeknek is :)).

Előzmény: zytasu (1608)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1609

:)) Minden ut az elso lepessel kezdodik :))

Előzmény: Tánya- (1606)
zytasu Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1608

Ó, igen..... nagggggyon ismerősek....

köszi  Nóra a latin neveket, igy tudtam azonositani. Első évben volt olyan, ami fél m-t beteritett... :))) :((((

tavaly már  sokkal kevesebbel és kisebbekkel találkoztam.

 

Köszönöm a véleményeket a mulchról, jó volt olvasni róla.

 

ZSUR akaratlanul is nagy reménységet adtál a szaporodási bemutatóddal. :)) Jó lesz, ha már én is ajándékozom boldog-boldogtalannak a felesleget.  Szép a kerted. Gratulálok.

Előzmény: CBNora (1600)
CBNora Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1607

Négyen.

Mondjuk engem a férgek sem nagyon zavarnak. Sok ragadozó rovarunk is van, a növényeken nem látszik, hogy különesebben meg lenne rágva a gyökerük. Egyedül a pockok okoznak komolyabb károkat, általában pont a legszebb dáliáimat szokták teljesen megenni.

Előzmény: Tánya- (1606)
Tánya- Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1606

akkor már hárman vagyunk:)

Előzmény: ZsuR (1605)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1605

Nalam vannak idonkent - aztan eltunnek... igaz, van harom cicam is :)).  zytasu-val ertek egyet, kell par vakond is a kertbe :)).  Annyi ferget esznek meg, ami nem kell a kertbe... igazan kart akkor tesznek ha a palantakat lokdosik kifele - de nalam egy-ket szepseg hibatol eltekintve nincs gond.  

Előzmény: Tánya- (1604)
Tánya- Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1604

Vakond koma se zavar nagyon, ha nem viszi tulzásba, elhordom a földet, amit kitur, jó ültető közegnek.

 

Úgy szeretek ilyet hallani:)) Ha meghallom a vakondháló/ geotextil szavakat vakondügyben, mindig az a képzetem támad, hogy úszkálok a víz alatt, betévedek egy olyan részre, ahol jég van a víz felszínén, és nem tudok felmenni levegőt venni:( remélem, a vakondokkal nem így van...:(((

Előzmény: zytasu (1597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!