Keresés

Részletes keresés

cyprus_people Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1492
Nyugi, nyugi...
Előzmény: Threepwood (1489)
pint Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1491
ja, az egész más!
Előzmény: cyprus_people (1487)
cyprus_people Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1490
Előzmény: pint (1486)
Threepwood Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1489

hmm

ez nem az őrült ámokfutók topik

cyprus_people Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1488
Melyikkel?
Előzmény: pint (1486)
cyprus_people Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1487

kétezer éven át tartotta magát az a hit, " 

 

Bocs, 1800!

Előzmény: pint (1482)
pint Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1486
mi van a plank intézettel??
Előzmény: cyprus_people (1484)
cyprus_people Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1485
Te is fiam Brutus....
Előzmény: rosenkrantz (1483)
cyprus_people Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1484

a mazaszaszvar-alsoi alkoholista magnum56 erti a relativitas elmeletet, az MIT, a Berkeley, a Trinity College es a Max Planck Intezet kutatoi nem."

 

Ez utóbbiakra nézve dehonesztáló...

Előzmény: Jo Tunder (1479)
rosenkrantz Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1483
Mázaszászvár egy létezó helység. Használd Hörcsögtosznádot .
Előzmény: Jo Tunder (1479)
pint Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1482
igazából ez a legmegdöbbentőbb.

kétezer éven át tartotta magát az a hit, hogy a nehezebb tárgyak gyorsabban esnek. amit az ember természetesnek vesz, azt nem ellenőrzi. így lehet az, hogy egészen az utóbbi hónapokig nem hallottam egy kutatásról, aminek eredménye, hogy a buta ember azt hiszi magáról, hogy okos. én azt hittem volna, hogy az ember kb tudja, hol a helye, hiszen a sikeresség egyértelműen méri a hozzáértést. ha valaki képtelen felfogni a tananyagot, és alig vergődik át mondjuk fizikából, nem tud kiszámolni semmit, stb, az tudomásul veszi, hogy ez nem neki való, és foglalkozik valami mással. de nem. a helyzet az, ez személyiség kérdése. íme, itt az ember, aki nem csak a fizikához, nem csak a matematikához, de a hétköznapi józan észhez is sült hülye, ugyanakkor szent hittel hiszi, hogy ért hozzá.
Előzmény: magnum56 (1478)
astronom Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1481
Én úgy gondolom, hogy a relativitáselméletet értem és tudom,

Lehet, hogy úgy gondolod, de egyelőre ennek az ellenkezőjét bizonyítottad.
Előzmény: magnum56 (1478)
Dubois Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1480

Ez hülyeség. Semmi magyarspecifikus nincs ebben.

Minden országban bőven vannna relativitáselmélet-"cáfolók".

 

Mindig is voltak.

Előzmény: Jo Tunder (1479)
Jo Tunder Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1479

a mazaszaszvar-alsoi alkoholista magnum56 erti a relativitas elmeletet, az MIT, a Berkeley, a Trinity College es a Max Planck Intezet kutatoi nem. en ezt a kepet Magyarorszag cimereben helyeznem el, mert oly
jellemzo, Ugocsa non coronat, extra hungariam non est fizika.
Előzmény: magnum56 (1478)
magnum56 Creative Commons License 2006.07.09 0 0 1478

"...rögeszmésen vágynak az elismerésre, és ezt abban találják meg, hogy egyetlen hibásnak vélt problémakört pusztítanak el alapjaiban, és építenek fel helyette valami forradalmian újat. "

 

Igen, így fejlődik a tudomány. Mi ebben a rossz?

 

"...minden elkerülhető lenne egy rossz szándéktól mentes ... elismeréssel: nem tudom/nem értem."

 

Szerintem semmi nem akadályoz meg abban, hogy belásd ha nem tudod, vagy nem érted.

 

Részemről nem ez a helyzet. Én úgy gondolom, hogy a relativitáselméletet értem és tudom, csak nem értek vele egyet. Nagy különbség.

 

 

Előzmény: Threepwood (1460)
pint Creative Commons License 2006.06.19 0 0 1475
nem is mondtam én, hogy baj. az viszont baj, hogy ilyeneket mondasz. mondjuk inkább nem baj, hanem szomorú.
Előzmény: jack.ripper (1474)
Simply Red Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1469

A falra hányt borsó tipiku esete.

Kíváncsiságból megnéztem, vajon ez a portál mentes-e a szennyirodalomtól.

Hát nem. Elég, ha csak annyit mondok, hogy a szerzők között Egely György is ott van.

Előzmény: endre_d (1467)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1468
Szerintem is elhuzhatnanak ebbol a topikbol a relativitaselmelet-cafolok, akkor mar inkabb olvasom azt a lapos Fold hirdeto fickot a Maya szoftverrel, o legalabb vicces volt.
endre_d Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1467
Erdemes elolvasni:

http://www.ujkonyvpiac.hu/cikkek.asp?id=1624
pint Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1466
bulvár újságnak bulvár fóruma? végül is logikus, nem?
Előzmény: astronom (1463)
noway Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1465
Nyilván ez a cél. Nézd meg hány hozzászólás van egy héten komoly tudományos témában, és hány van a relativitás- meg evolúciócáfoló topikokban. Az index a kattintások után kapja a pénzt, nem azért, ha okosakat ír ide valaki. (Valószínűleg azután se sokat, mert nagyon nem foglalkoznak a fórum fejlesztésével.)
Előzmény: astronom (1463)
astronom Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1463
Lehet, hogy ez a cél.
Operator moderator korábban már kifejtette, hogy szerinte pl. iszugyi kartács üdítő színfoltja a Tudomány fórumnak.
Előzmény: Threepwood (1459)
endre_d Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1462
Nagyon jól leírtad.
Előzmény: Threepwood (1460)
Threepwood Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1461
Bocsi az elírásokért, hibákért, siettem, és nem láttam át az ablakban a szöveget.
Előzmény: Threepwood (1460)
Threepwood Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1460

A következő a véleményem úgy általában a leleplezésekről, új tudományos elméletekről:

 

A tudomány hatalmasat fejlődött az elmúlt évszázadokban, különösen a huszadik században. Mennyiségileg régen túllépte az egy ember által átlátható és kezelhető szintet, az egyes részterületek nagyon komplexek lettek, és minden területen eltávolodott a hétköznapi ember világától, intuíció- és kényelemellenessé vált.

 

Nehéz elfogadni ezt a tényt, nehéz elfogadni azt, hogy a világ más, mint amilyennek mi szeretnénk látni. Nincs biztonság, nincs lezártság, nincs könnyen érthető, könnyen fogyasztható és garantált világkép. Az igazi értésért meg kell szenvedni.

Persze ez csak az érme egyik fele, a sikeressé váláshoz, az elismertséghez még több kell, alkotni, a komplexitás legmagasabb csúcsán. Van aki erre nem képes, és ez az egész problémakör frusztráltságot okoz benne.

Nehéz beismerni, hogy "kevés vagyok", ezért a probléma nyilván a tudósokban, tudományban van, meg kell változtatni az ostoba módon túlkomplikált magyarázatokat!

 

Biztos nem velünk van a gond, a fanatikus tudósok hülyítenek minket, a világ sokkal egyszerűbb kell, hogy legyen, olyan, amilyet mi is értünk!

Mihez kell folyamodni ilyenkor? Nem, nem az igazi tudományhoz, hiszen ahhoz túlságosan kemény munka eljutni, hanem életrajzi leírásokhoz, ismeretterjesztő művekhez. Keresni kell látszólagos logikai hibákat, amelyek a könyv ismeretterjesztő jellege miatt nincsenek kellőképpen megmagyarázva, keresni kell állításokat a tudósoktól, amelyeknek később ellentmondtak (Darwin a halálos ágyán mindent visszavont, Einstein beismerte magáról, hogy ő maga se értette soha, hogy miről beszélt meg egyébként sem kockázik isten), valamint keresni kell bálványt, egy Embert, aki szintén nem ért velünk egyet (riválisát a tudósnak, korábbi elismert kritikust, havert), és nekiállni elméletet feljeszteni.

 

Két út van ezután, a köztudatban névről jól ismert elméletek cáfolása, és a globális összeesküvést megsejtők. Az utóbbiak a végletek emberei, hiszen nyilván, ha egy hatalmas hazugság van, akkor a többi is az. Ehhez előtte vagy utána hozzájárul egy vallási-brutálpolitikai hajtóerő, és készen is van a minden részletre kiterjedő világmagyarázat, egészen megdöbbentően konkrét, minden tudományos eredménnyel szögesen ellentmondó adatokkal.

 

Az előbbiek rögeszmésen vágynak az elismerésre, és ezt abban találják meg, hogy egyetlen hibásnak vélt problémakört pusztítanak el alapjaiban, és építenek fel helyette valami forradalmian újat. A felmerülő komplexebb kérdések az elmélet egyszerűbb mivoltának köszönhetően nemlétezővé, így ignorálhatóvá válnak, az igazi beégés a gyakorlati cáfolatoknál történik, ott laikusok számára (mint én) is egyértelművé válik a kegyetlen megszállottság és a biztos tévedés fennállása.

 

Ha magáról a tévedésről elegyedik szóba egy kétkedő a cáfolóval szemben, ott is egyértelművé válik az értetlenség, hazugságok, tévedések, ordenáré félreértések hangzanak el.

 

Szánalmas az egész, minden elkerülhető lenne egy rossz szándéktól mentes (mindenki hülye és elvakult csak én nem), becsülendő (szembe képes nézni a saját gyengeségével) és tiszteletreméltó (mint az előbb) elismeréssel: nem tudom/nem értem.

Előzmény: magnum56 (1454)
Threepwood Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1459

Az a bajom, hogy lassan az egész tudomány fórum leépül néhány elmebeteg relativitáselméletcáfolónak köszönhetően, akik ész nélkül telefossák az összes topikot, amiből éppen nem fogják kimoderálni a hülyeségeiket, mert pont azok bepréselhetőek "jogilag".

Nem akarlak elnyomni titeket, vagy moderálni, nem az elmebajotok zavar, az a probléma, hogy az összes értelmesebb figura veletek foglalkozik, a destruktivitásotok ellen küzd, ahelyett, hogy igazán értelmes, és konstruktív topikok jönnének létre.

Akárhová nézek, azt látom, hogy primitív kontárok ordenáré módon kommunikálnak olyan (leelenőrizhetően valós és komoly) emberek ellen, akik, ha nem lennének a rögeszmések, igen magas színvonalon művelhetnék a tudományos fórumot.

Nem vagyok tudós, nem is hinném, hogy az lennék, de itt korábban sokat lehetett tanulni, volt változatosság.

Most semmi. Rel. elm. és evolúció cáfolók, ugyanazok a figurák, ugyanaz az értetlenség, monológban sugárzott eltonok, vukelja, von mettenheim, bréma, kapszulák, beteges ideológiák által vezérelt kóklerek dicsőítése, igazi gondolkodók leszólása, tiszteletlenség, semmi változatosság.

Előzmény: magnum56 (1454)
pint Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1458
tudod, hogy az ÁR szerint hogyan kell kiszámolni a műholdak idejét?
Előzmény: magnum56 (1454)
Simply Red Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1457

Már megint mellébeszélsz. A relativitáselméletből pontosan az jön ki, ahogy az órák valójában is járnak. Százszor ki is lett itt a fórumon elemezve, és bárki ki tudja számolni, aki ismeri a relativitáselméletet.

 

Félek tőle, hogy inkább te vagy az, aki nem igazán tudja, hogy mit is akar cáfolni.

 

 

A kérdés most az, hogy a te elméletedből mi jön ki.

 

Vagy talán te nem tudod megmondani a világmegváltó elméleted alapján ?????

 

Ugye nem azt akarod mondani, hogy semmire sem jó az elméleted?

 

Vagy, hogy nincs is elméleted?

Előzmény: magnum56 (1456)
magnum56 Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1456

Mit akarsz kiszámolni?

 

Hiszen még azt sem tudod megmondani, hogy sietni vagy késni kellene a relativitáselmélet szerint a GPS műhol (űrhajó) órájának.

 

Akkor mit számolsz, te nagy matematikus.

 

 

Előzmény: Simply Red (1455)
Simply Red Creative Commons License 2006.06.18 0 0 1455

Szóval, akkor most ki tudsz bármit is számítani a Magnum-elmélettel, vagy sem?

Vagy csak szemfényvesztésnek szánod? Mert akkor viszont jó topikban vagyunk, és már le is vagy leplezve.

Előzmény: magnum56 (1451)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!