Keresés

Részletes keresés

Elar Creative Commons License 2016.01.07 0 0 2693

Egyrészt értelek, másrészt nem. :)

Nekem is megvan a kialakult sorrendem, de pikk pakk  (10 perc) alatt összedobom.

Csináltam egy automatikus újrahangolást és utána pakolgattam. Semmi extra.

 

Nem örültem ennek a cécónak, mert egy csomó csatornám eltűnt, de hát tudtam, hogy így lesz, szóval nem lepett meg.

Most megrendeltem a Grand csomagot + Kölyök. Egyedül a VH1-et sajnálom, de ezért nem fizetek +800 vagy mennyit. Marad a rádió :)

A HD engem annyira nem izgat - egyelőre nem vagyok hajlandó ennyi pénzt adni érte. 1-2 nekem is van a közszolgálatiak. :)

 

Most kapok majd egy Wifi opciós modemet, aminek elvileg örülök - hátha jobb lesz, mint a Routerem (?)

Illetve egy ingyen settopbox is érkezik, ami tök jó lesz a héóba, ahol eddig csak a szar analóg jel érkezett be :)

 

Szóval én összeségében elégedett vagyok :)

 

A T-t meg 2 év múlva megnézem újra, mit ajánlanak,

 

 

Előzmény: brazil_8 (2691)
kicsizs Creative Commons License 2016.01.07 0 0 2692

Igen... én is szeretem ezeket a mókákat...

Tavaly addig húztam a csatornák összerakását, hogy mire kész lettem, 2 hét múlva újra átvariálták...

Na, azóta játszik vele akinek van rá ideje... a kedvencekben úgyis megmarad...

Amennyit meg én tévézek, arra a pár csatornára nem szenvedek... ;)

Előzmény: brazil_8 (2691)
brazil_8 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 2691

Semmi csak az új évre tekintettel átvariálták a csatorna kiosztásokat.

A TV-n én saját átszerkesztett listát (sorrendet) használok, az én logikámnak megfelelőt. A csatornaváltások után természetesen a beállított csatornák többsége eltűnt => újra hangolás => Saját lista összeállítása.

Gondoltam, hogy gyorsan összedobom. De nem jött össze ez :(

Volt/van D-HD csomagom. Ilyen ugye nincs és azt se írták meg, hogy mi lesz helyette. A honlapon 2 (+1 sport) HD csomag van. A sima nem lehet, mert abban kevés van, ezért a HD+ szerint a számítógépen megszerkesztettem a csatornalistát (sorrendek összeállítása, amiből van HD, abból az legyen benne stb...). Na ezután derült ki, hogy az én csomagom nem a HD+, de nem is a HD valahol a kettő között van (22 db HD csatival). De ugye ilyen nincs a honlapon. Végig kellett menni az összes csatornán, hogy mi fogható és mi nem. Közben újra csati szerkesztés, jegyzetelés, beolvasás ....

Na szóval elvoltam, de most már rendben van minden :)  az egyiken ;)

Előzmény: Elar (2689)
kicsizs Creative Commons License 2016.01.07 0 0 2690

Ha jól láttam egy Toyota meglátogatott egy fát frontálisan...

A nyomok alapján én azt sejtem, hogy valami megdobhatta az autót, de nem tudott korrigálni...

Csórinak a motorja is kiszakadt... ott volt a kocsi előtt... szép kis évkezdés...

Előzmény: brazil_8 (2688)
Elar Creative Commons License 2016.01.07 0 0 2689

Miért volt valami? :)

 

Ne haragudj a PR-re...

Miért volt ennyi idő? :)

 

 

Előzmény: brazil_8 (2688)
brazil_8 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 2688

Hát a "kedves" PR bek..., röpke 1-1,5 óra volt helyre tenni a csatornakiosztást és ez még csak az egyik TV volt :(   A másik már 10 perc alatt meglesz, de akkor is elmennek a sóhivatalba.

 

 

Tudja valaki, hogy mi volt este az Erőspuszta-i kereszteződésben? 

kicsizs Creative Commons License 2015.12.20 0 0 2687

Egyébként az édesanyámnál is ugyanez a helyzet...

Sokkal szebb ott a kép a sima képcsövesen is... itt csak simán csöves! :D

Előzmény: Elar (2686)
Elar Creative Commons License 2015.12.20 0 0 2686

Viszont a digitális szebb képet ad, mint az analóg....

 

Egyik nagyszülőnél T van és vmi 300e ftos TV. Egyszerűen hányok tőle annyira éles a kép... :) Nem tudok rájönni, hogy a TV vagy az adás minőségétől iylen a kép. Nekem már túl éles, steril olyan nem is tudom... nekem már sok.

Erre tgnap haveroméknál az átlag sima Full HD-s tvn is ezt tapasztalom a T-s adáson, hogy rohadt éles és (nekem) furcsa a kép.

Azon golndolkozom, hogy az optikai kábel ad ilyen képet a koaxhoz képest vagy a TV van furán beállítva?

Előzmény: kicsizs (2685)
kicsizs Creative Commons License 2015.12.19 0 0 2685

A Tnél legalább lehet bazinagy tévét venni kamatmentes részletre...

Itt semmit... oldd meg... mondjuk nem kell...

Mostanában egyébként nem tudom mi van, de ez a digitális faszság az idegeimre megy, mikor pár másodpercre kiesik az adás...

Analógnál ilyen nincs is, csak ennél a hipermodern rendszernél... állati jó... tök modern...

Előzmény: Elar (2684)
Elar Creative Commons License 2015.12.19 0 0 2684

Innováció. Fejlődés.

Nem éri meg (???) fenntartani a két hálózatot - párhuzamosan működtetni

Előzmény: kicsizs (2683)
kicsizs Creative Commons License 2015.12.19 0 0 2683

Na, ez az... én is ezért maradok, mert utálom ezt a digitális baromságot!!!

Nincs bazinagytévém, nincs szükségem sem a setup boxos felhajtásra!... de ...

Sajnos előbb-utóbb elér minket is az átállás kényszere, mert kivezetik az analógokat... baromira nem értem, miért kell ráerőszakolni az emberekre a digitális tévézést!

VAN AKINEK BEJÖN, DE HA NEKEM SEM KELL, MIÉRT FIZESSEK ÉRTE ENNYIT-ANNYIT??? Biztos én vagyok a hülye... nem értem...

Szerintem azok sem értik, akik a péernél mögöttünk voltak... a nőci az anyukájának vitte a boxot... mondta is, hogy felrakja a szekrény tetejére...

Ennek mi értelme van??? Én is elhoztam, de nem használom, nem is fogom, de rákényszerítenek, hogy elvigyem, mert úgy olcsóbb! MIÉÉÉÉRT???

Előzmény: Elar (2682)
Elar Creative Commons License 2015.12.19 0 0 2682

sztem még bele is vágnék, de én borzadok a sepptopbox tól. Még egy távírányitó... Bloaaaa

 

 

brazil_8 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 2681

Igazából a háztartások száma alapján nem is volt megtérülő a BC ezen a területen (Dunavarsány, Délegyháza, Bugyi), a mobilhálózati plusz igény miatt lett még is elindítva a fejlesztés. Így sajnos nagy ez egy HP-ra jutó költség :(

Előzmény: Elar (2680)
Elar Creative Commons License 2015.12.18 0 0 2680

Most megnéztem a  régi újpesti címemen.

2700Ft-tal lenne olcsóbb az egyik csomag.

 

Gondolom a fejlesztést vissza kell hozni.

Előzmény: kicsizs (2679)
kicsizs Creative Commons License 2015.12.18 0 0 2679

Na, ez az!

Valami itt nem gömbölyű... én azt hittem, ha ezek jönnek, a verseny letöri az árat!

Erre, kiderül, hogy idejön azért, hogy ugyanolyan (magas) áron kínálja a cuccait???

Fene nagy verseny lett itt... mindenki akar kicsit a nagy tortából, de a szelet nekem, nektek ugyanannyiba kerül... :/

Előzmény: Elar (2678)
Elar Creative Commons License 2015.12.18 0 0 2678

Volt nálam a T-s srác

Nos.

12.800 Ft lenne a csomag utalással fizetve (az 300Ft kedvezmény)

Magenta 1.

Valami alap mobilkártya (amit nem igazán használnék)

  • Vezetékes telo (IP) 5000 perc ingyen hívás
  • 120 Mbps net
  • IPTV Családi 62 + 22HD + Moziklub
  • 2db sep top box

De nincs benne Jim Jam.   ez a T-nél 1800Ft.....

 

Viszont nem kellene fúrnom faragnom, mert azt már megcsináltam 5 éve és ez használható lenne így is :)

 

A PR-nél ami nekem kell az kb 10.300 Ft.

 

Szóval nem tudom

 

 

 

 

brazil_8 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 2677

Mindig  "kis ember" jár rosszul.

 

Az áraknál sokat számít, hogy a Digi és a UPC sokszor engedély nélkül hálózatot. Még ha ezt a a T tenné, akkor rögtön keresztre feszítené mindenki. 

Mint ahogy most a "pártunk és kormányunk" teszi az Ákos ügy kapcsán a T-vel ....

Nem is értem, hogy ehhez mi közük van nekik (azon kívül hogy az egyik párt katonájuk).

 

Ahhoz már inkább lenne közük, hogy területenként miért más a díjszabás. Dehát az nem önös érdekük .....

 

Na inkább megyek focizni, mert csak felidegesítem magam, aztán annak valaki kárát látja ;)

 

Előzmény: kicsizs (2676)
kicsizs Creative Commons License 2015.12.17 0 0 2676

Olyan jó egyébként, hogy akárhogyan is okoskodik az ember, mindenképpen tizenpárezer lesz a vége...

Büdipesten simán a fele ugyanez... persze ott vannak "okosságok" a szerelőknél, de azokat most nem veszem ide...

Miért van az, hogy vidéken ez is drágább?! Idejön a tékom és az is annyi, mint a PR...

Biztos szolgáltatási szinvonalban jobb (nem nehéz), de az ár, amit fizetek, ugyanaz... és persze egyre többet...

Mindenért egyre többet...

Előzmény: Elar (2673)
brazil_8 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 2675

Mi az hogy "féloptikai"?

Az elosztó szekrényekig optika megy, de onnan rézhálózat van. A 120 Mbps-t szerintem biztos nem tudja. Mielőtt ilyet megkötsz kérd meg őket, hogy teszteljék a sebességet. IMHO a nem véletlen van most max 30 Mbps kiajánlva az oldalon,

 

Egy elérhetőséget elküldtem e-mailen.

 

 

 

Előzmény: Elar (2673)
Elar Creative Commons License 2015.12.16 0 0 2674

Hmm... Ez nekem is jöhetne

Előzmény: brazil_8 (2672)
Elar Creative Commons License 2015.12.16 0 0 2673

Én a PR-nél most fizetek egyelőre 10.400Ft-ot a (Telefonért amit soha nem használtam) 60-as net és ugye egyelőre (szinte) minden csatorna.

Lejárt a hűségem, gondolom januártól leveszik a most már csomagokban lévő adókat.

Azt néztem, hogy nekem a Grand kellene + a gyereknek a Kölyök - cirka 10e ft.

De nem lesz ismeretterjesztőm és zeném.

 

Én megvárom a Telekomost. MA voltak az Inviteltől ott azt mondták, hogy "féloptikai" hálózatonjön a net - tudná a 60 - 120-at is.

Az invitel.hu -n még ennek nincs nyoma.

 

Ami még felmerült bennem a műholdas Digi 3000-ért + Inviteles 120-as akciós net 5e környékén....

 

A PR meg copjon le a burkolt áremelésével

 

A telekomos ember telefonszáma megvan valakinek?

brazil_8 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 2672

Hát arra azért lehetett számolni, hogy nem a PR ára alatt lesz a T-s ár vagy legalább is nem számottevően. 

 

Kicsit alkudozni kell és mondogatni, hogy akkor nem lesz biznisz.

 

Nekem ~11,4 eFt-ért ajánlottak csomagot:

  • Mobil adat kártya (3GB)
  • Vezetékes telo (IP) 5000 perc ingyen hívás
  • 120 Mbps net
  • IPTV Családi + HD + Moziklub

Ez azért nem rossz szerintem.

 

Set-Topbox sajna kell :(

 

 

Egyébként nem minden az ár. Azért maradtam anno az Inviteles ADSLnél, mert a PR-os net nem a legjobb. Legalább is aki VPN-t is használ otthon. A T-nek azért szerintem jobb a minősége, mint a PR-nek.

Sajna TV fronton van még egy hátrányu(n)k. Mégpedig a Sport csatornák (Digi 1, 2, 3). Aki szereti a PL-t, annak .... Ugye TBG? ;)

A Digi nem véletlenül nem adja oda (piaci áron) a T-nek és a UPC-nek ezeket a csatornákat.

 

Ja és december közepén el kellene indulni a tényleges szolgáltatásnak. Karácsony és az év vége környékén azért szerintem lehet kicsit alkudozni ;)

"Hiéna" módjára, emlegessétek nekik ezt az állatot ;) :)

Előzmény: kicsizs (2671)
kicsizs Creative Commons License 2015.12.02 0 0 2671

Volt nálunk a 7végén a Telekomos uriember...

Az igazat megvallom nektek, nem értettem... Alig vártam, hogy jöjjenek, mert lesz végre verseny!!!

Hááát, szerintem nem nagyon... Nekem inkább úgy tűnt, hogy ők is szeretnének ebből a drága "tortából" egy szeletet...

Konkrétan az ő szolgáltatásuk párszáz (!!!) forinttal lenne olcsóbb, mint a mostani PRes fos...

Ezt, mikor a végén kibökte, szertefoszlott az összes illúzióm az olcsóbb TV-net csomagról... a net is lassabb lenne (persze, ha a nagyobbat választom, akkor még drágább is) és a TVkhez is kéne mindenhová box... na, nálam eddig tartott a reménysugár... marad a PR...

Elar Creative Commons License 2015.11.22 0 0 2670

Akkor nem az :)

 

Előzmény: brazil_8 (2669)
brazil_8 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 2669

Hát ásni áshatnak, ez légkábel ;)

Előzmény: Elar (2668)
Elar Creative Commons License 2015.11.21 0 0 2668

Nekem is most járt le a 2 évem a PRnél is bazira zavar ez a 30-40%os emelés. Nem tudom h akarok e maradni náluk. 

Viszont nem lattam h ügyködtek volna kábelekkel nálunk. Habár a Panni boltn@l vmit vki ás :) 

brazil_8 Creative Commons License 2015.11.21 0 0 2667

Hello!

 

Nem tudom, hogy még aktuális-e a kérdésed, mert már 2 hete kérdezted, de pár dolgot még leírok hátha.

 

Na szóval Dunavarsánynak 2 fő (nagyobb) település része van:

  • Dunanagyvarsány
  • Dunakisvarsány (ami egyébként nagyobb, mint Dunanagyvarsány ;) )

De ezenkívül van még pár kisebb része is:

  • Erőspuszta
  • Kis-Duna parti rész (RSD)
  • OTP forrás lakópark
  • Naprózsa
  • Ipari Park

A leírásod alapján te az OTP forrás lakóparkra gondoltál, ami való igaz, hogy inkább már Taksony, de közigazgatásilag Varsányhoz tartozik.

Tegnap kérdeztem egy ott lakót és ő azt mondja, hogy mostanában néha feltünnek gyanús alakok a környéken, de nem tudja, hogy ott is laknak vagy csak arra "tévednek". Alapjában véve egy csendes nyugodt környék az, néha tekerünk arra. A part közelsége miatt, nem kell aggódni a talajért, ez nem a dunaújvárosi vagy balaton parti löszfal. Stabil. A talajvíz sok helyen magas, sajnos nem csak Zoltán (bocsi OIL) kút környékén, bár ott a legrosszabb a helyzet. De van a Nyugati lakóparkban, de akár a Pozsonyi végén is. Így ha pincés házat nézel, akkor azt érdemes nagyon alaposan körbenézni, esetleg szakértő segítségét is kérni.

Közlekedésileg nem rossz, de szerintem erősen javasolt a megfelelő számú gépkocsi a családban. SOk busz jár arra, de igazából azok nem a varsányi járatok, hanem a távolságiak, azokból nem tudom, hogy mennyi is áll meg ott. Ezt meg kell néznetek, akár a neten is. Bár most ránéztem és több féleképen is hívják a megállót, így aki nem ismeri nem fogja tudni. Így marad a buszmegállóban lévő menetrendet. Viszont 5-6 járat is megy arra.

Tömegközlekedéssel viszont Varsányba (főleg Dunakisvarsányba) bejutni onnan elég körülményes. Szerintem erősen javasolt az autó használat. Főleg, hogy ott a közvetlen környéken én nem tudok boltról. A Taksonyi híd (ami ugye Varsányhoz tartozik) túloldalán van egy jó zöldséges (de szinte minden kapható ott), bár nem olcsó illetve Taksonyba lehet bemenni, mert az közelebb van.

 

Hogy szeretünk-e itt élni? Mi igen, de hát mi "őslakosok" vagyunk. Nagyban múlik az emberen is, hogy mit szeretne, hogyan tud beilleszkedni, mik az igényei, családi helyzete (és itt nem az anyagiakra gondolok). Na meg persze a szomszédok se mindegy. Szóval nagyon sok tényezőtől függ, pl én nem szívesen laknék a Nyugatiban. Azzal sincs baj, de nekem az a környék nem jön be.

 

Mindegy itt abba is hagyom, sajna dolgozni is kell :( HA van kérdésed írj, valaki innen biztos fog válaszolni (na nem biztos, hogy azonnal).

 

Előzmény: freebird30 (2662)
brazil_8 Creative Commons License 2015.11.21 0 0 2666

Valóban a Telekom is elérhető/elérhető lesz nálunk.

Itt is látható:

http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/csomagok_akciok/fejlesztes/dunavarsany

FTTH hálózat lett kiépítve, amit egy külső vállalkozó csinált a T-nek és ő üzemelteti illetve adja a T-nek bérbe (hosszú távra). Ők egyébként nagyon ügyesek és megbízhatóak, ezenkívül még jól és gyorsan is dolgoznak. A szolgáltatást viszont a Telekom fogja adni.

 

Az való igaz, hogy a sales egy k..... kaki, én is tapasztaltam(om). Olyanról, hogy presales sajnos nem beszélhettünk, nem véletlenül aktívizálta a többi versenytárs magát mostanában.

Szigethalmon (ott is hasonló rendszer van csak más vállalkozóval) volt korábban, hogy napokig megszállták (nagyon sokan) a települést és próbáltak értékesíteni, de ott is csak az éles indulás után. Biztos k... sokba került volna a 2500 háztartásba eljuttatni 1 szórólapot a nyár végén.

 

Egyébként a fent linkelt oldalon még mindig ez olvasható:

Fent ez:

DUNAVARSÁNYBA 
HOZZUK A SZUPERGYORS OTTHONI INTERNETET ÉS A TELEVÍZIÓZÁS ÚJ KORSZAKÁT

Lent meg ez a címre keresve:

SAJNOS JELENLEGI HÁLÓZATFEJLESZTÉSÜNK NEM ÉRINTI AZ ÁLTALAD MEGADOTT CÍMET, DE NE CSÜGGEDJ!

 

 

Elnézést, hogy nem szóltam időben, de sajnos olyan ritkán járok erre, hogy elfelejtettem.

 

Ja és még annyit, hogy az OTP lakóparkban és a Dunaparton illetve szerintem a Naprózsában sem lesz elérhető (jelenleg nem lett kiépítve ott hálózat). Viszont a varsányi fejállomásról elérhető Bugyi és Délegyháza nagy része is.

 

 

 

Előzmény: Elar (2663)
kicsizs Creative Commons License 2015.11.21 0 0 2665

Én 2 évet irtam alá a PRrel...

Előtte körbejártama dolgot, de sehol sem mondták, hogy elérhető lesz nem sokára...

A jóédesanyjukat, ha ennyire fatökűek!!! Még azt sem mondták, hogy "várjak, mert utánanéznek"!

Szivesebben lettem volna a T-nél, de ezt bukták (meg én is...)!

Előzmény: Elar (2663)
Péter az állat Creative Commons License 2015.11.21 0 0 2664

Állítólag az övéké lesz az új hálózat, én meg most hosszabbítottam az invitellel még két évet. :-/

Előzmény: Elar (2663)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!