Keresés

Részletes keresés

franky71 Creative Commons License 2004.09.03 0 0 7308

  Azt hittem van némi rutinom snorkel ügyben,de 20-25 méteren roncsot nézegetni

   palack nélkül, az nem piti. 

  Szeretem az állatokat és a növényeket is, de ami igazán érdekel az a roncsok. 

   Kicsi, nagy, öreg vagy fiatal, nem számit ,de a mélység többnyire közbeszól, hi-

   szen Egyiptomon kivül nem nagyon találkoztam olyan ronccsal, amit palack nélkül 

   meg lehet nézni /vagy csak én nem birtam/  15-20 méter felett a hullámzás min-

   dent villámgyorsan szétcincál, ami nem úszik már.

  

   

    Egyébként nem gondoltam, hogy a medencés-rekordos társaság  ugyan az lehet,

    akik a Horvátoknál,vagy mondjuk a Vörösön nyugodtan nézelődnek a tengerben...

Scuba Creative Commons License 2004.09.03 0 0 7307

Hali!

Rekordokról:

Én két éve szabadtüdőzöm versenyszerűen is. Természetesen nem felejtettem el miért is kezdtem az egészet a szabadság érzetére, a vízalatti világ szépségére gondolok elsősorban. DE nem mindegy pl, hogy lenn mennyit tudsz nézelődni ill. ha kedved szottyan 20-25 körül roncsot nézegetni akkor ne legyen akadály.

Előzmény: franky71 (7305)
vbrown Creative Commons License 2004.08.31 0 0 7306

 

Kint voltam az Adrián és találtam egy órát a tengerfenéken, azóta méregetem az időket... :-))) De, azért inkább marad a nézelődés!

 

Előzmény: franky71 (7305)
franky71 Creative Commons License 2004.08.29 0 0 7305

     Sziasztok!

  Ugy látom régen jártam ezen a forumon, akkor még csupa "rekord","medence","statikus" stb. szavak röpködtek,én meg a tengerben szeretek nézelődni,nyugodtan,semmiféle rekordra nem törekedve.Öt éve snorizom,és jó látni,hogy másokat is érdekel a dolog igy fél úton az úszkálás és a búvárkodás között...

Scuba Creative Commons License 2004.08.24 0 0 7304

Szabadtüdős témában az http://www.aida-hungary.hu/forum/ -on sokmindent meg tudsz/tok.

Várunk mindenkit sok szeretettel.

Olvasgatáshoz nem muszáj regisztrálni magad.

 

vbrown Creative Commons License 2004.08.24 0 0 7303

 

A szelep a könnyebb ürítést teszi lehetővé, a víz nem folíik ki rajta magától (kipróbáltam) meg amúgy is macerás megvárni míg kicsorog és addig fuldokolni (adott esetben).

 

Előzmény: lborli (7286)
lborli Creative Commons License 2004.08.24 0 0 7302
Volt valamikor ilyenem, de tönkre ment, végül más fajtát vettem.
Előzmény: Joana (7300)
Joana Creative Commons License 2004.08.18 0 0 7301
Sajnos pont most jöttem meg egy ilyenröl, de csinálok neked egy kis reklámot :) Mert én teljesen odavoltam a Vörös tengertöl, hogy pár méterre a parttól már gyönyörü korallzátonyok vannak rengeteg szines hallal. Én mindig ugy képzeltem, hogy ilyesmi csak nagyon messze az embercsordáktól képes megélni.
Előzmény: sherystreet0 (7297)
Joana Creative Commons License 2004.08.18 0 0 7300
Nekem is ezt ajánlották és nálam teljesen bevált. Lehet, hogy fölös pénzt is legombolnak vele rólad, de egy teljesen kezdö szerintem minden kis apróságnak örül, amivel megkönnyitik a dolgát, legalábbis én igy voltam vele. (pl ebben az esetben, hogy nem kellett annyit fujkodni a vizet)
Előzmény: lborli (7286)
yeled Creative Commons License 2004.08.15 0 0 7299
sziasztok.szeretnek egy 5 mmes apnea ruhat venni.pesten hol kaphato es mennyi penzert juthatnek hozza mondjuk egy elios vagy picasso ruhahoz? elore is koszi
Carcharodon Creative Commons License 2004.08.11 0 0 7298
Szabad helyek, vagy Szombathelyek? ;-) Különben mi elköltöztünk innen...
Előzmény: sherystreet0 (7297)
sherystreet0 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 7297

Sziasztok!

 

Egy ismerősöm szervez vörös tengeri szafarit, azt hiszem északra. október1-8 vagy 8-15. Szabadtüdősök is mehetnek.

 

Részletekért a 20/9660998-on lehet keresni, mert még vannak szabad helyek

 

Hello Mindenkinek!

Töckümöglü Creative Commons License 2004.08.02 0 0 7296

Umbinak!

Nagyon kedves vagy ,hogy ilyen lelkesen veszed a magamfajta kezdőket.

Sajnálom hogy elszállt az üzid, szívesen olvastam volna.

Az ajánlott fórumot köszi.

Töci 

Előzmény: Umbi (Janiii) (7293)
Scuba Creative Commons License 2004.08.02 0 0 7295

Na ilyen az új fórumon nem fordul elő :-) Ezért is költöztünk át.

Nem muszáj regisztrálnod magad csak, ha szeretnéd nevesíteni magad. Lehet olvasni, keresni, hozzászólni vendégként is.

Üdv: Scuba

Előzmény: vbrown (7294)
vbrown Creative Commons License 2004.07.31 0 0 7294

 

""Kicsit megszakítottam, kiléptetett a fórum. Aztán elveszett minden, amit írtam. Most ingadozom a sztoikus nyugalom és a kurvaidegesség határán...""

 

Ez de ismerős!!!!! Grrrrrrrr

 

Előzmény: Umbi (Janiii) (7293)
Umbi (Janiii) Creative Commons License 2004.07.30 0 0 7293

Sziasztok!

 

Válaszoltam Töckümöglünek. Már szégyeltem magam, milyen sokat írok, és nem szégyeltem magam, milyen remek dolgokat :-))). Kicsit megszakítottam, kiléptetett a fórum. Aztán elveszett minden, amit írtam. Most ingadozom a sztoikus nyugalom és a kurvaidegesség határán, de mint szabadtüdős merülőféle, inkább a sztoikus nyugalmat fogom választani. Hogy erre képes legyek, nem tudom leírni még egyszer azt a sokmindent, amit az előbb.

 

Csak annyit, hogy fent említett kollégának, és Zemann kollégának is azt tanácsolom, hogy látogasson le a www.aida-hungary.hu/forum -ra. Az itteni egykori törzsközönség ugyanis az Index tavaszi döglődésekor előbb az origóra, majd az iménti fórumra költözött. Ott van ilyesmikkel foglalkozó topic is, és több tapasztalt, sokat látott szabadtüdős búvár. És mivel fiatal a fórum, visszaolvasni sem olyan nehéz. :-) 

 

Ezt a fórumot is érdemes azonban olvasni, mert itt is számos kincset érő információ gyülemlett fel a hosszú évek során. De mindenképpen kérdezzetek ott is, ha interaktivitásra vágytok. :-)

 

Üdv

U

 

Gúszfrabba!

Gúszfrabba!

Gúszfrabba!

Gúszfrabba!

Gúszfrabba!

Gúszfrabba!

Gúszfrabba!

Gúszfrabba!

...

Zemann Creative Commons License 2004.07.30 0 0 7292
Hali! Szeretnék többet meg tudni a szabadtüdős merülésekröl. Tudnátok nekem segíteni,hogy hol lehet valamilyen könyvet venni vagy,hogyan lehetne az egészet elkezdeni?
vbrown Creative Commons License 2004.07.29 0 0 7291

 

Üdv topik!

 

Én a divexben vetem pár hete technisub venturát, meg snorkelt is hozzá (szetben is lehet) 8ropi nekem külön 10volt szerintem kellően nagy a választék és számomra meglepő módon fel is lehet próbálni a maszkokat is, a snorkelt is a szádba veheted! :-)))

 

Ui: Én bevettem (puding próbája...) :-)))

 

Előzmény: jedilovag (7290)
jedilovag Creative Commons License 2004.07.28 0 0 7290

az említett példányokkal nem hinném, hogy rosszul jársz...

 

és egy bónusz kérdés a rezidensektől: hol lehet olcsón (márkapreferencia nélkül) & kb. mennyi pízért neoprén mamuszt venni bp-en vagy vonzáskörzetében? (divex?)

Előzmény: Töckümöglü (7289)
Töckümöglü Creative Commons License 2004.07.28 0 0 7289

Sziasztok!

Javaslatot szeretnék kérni tapasztaltabbaktól:

Kezdő milyen maszkot és snorkelt válasszon (Mares,Technisubstb.most vásárolnék.)

Használatra nézve is jótanács kellene.

köszi

A topicot olvasom,biztos van benne válasz erre nézve is, de baromi hosszú és én nagyon az elején vagyok.

 

Umbi (Janiii) Creative Commons License 2004.06.15 0 0 7288
Hello Zoli!

Mi meg szerintem kollégák vagyunk. Nemrég szinte szó szerint ugyanezt a kérdést tette fel nekem egy székesfehérvári kolléga (ismerőse nevében), akit a búvár topicon Kékbálna néven futó szintén kolléga irányított hozzám. Bár ha az vagy akire gondolok, akkor te itt vagy Pesten. Kicsi a világ.

De az is lehet, hogy teljesen rossz nyomon járok. :-))

Üdv
U

Előzmény: szulovszkyz (7285)
pa3 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 7287
Szia,

Az én véleményem egy picit más, bár úgy jársz a legjobban, ha kipróbálsz többet fajtát, majd pedig eldöntöd, hogy a te igényeidnek melyik a legjobb.
Én a lehető legegyszerűbb variációt preferálom. Fejformát követő cső, nem bordázott szájrész. Semmi kupak, szelep, csapóajtó, ,,szuperdrájszisztemdivermaster" baromság. Ezek csak arra jók, hogy a sok gyanútlan kezdőről még több pénzt le tudjon húzni a gyártó.
Ha átjössz az AIDA Hungary fórumára (http://www.aida-hungary.hu/forum/), akkor beszélhetünk erről (is) napestig.

Üdv,

Csaba

Előzmény: szulovszkyz (7285)
lborli Creative Commons License 2004.06.11 0 0 7286
Amelyiknek a száj részénél van egy szilikonszelep arra jó, hogy amikor a felszínre értél elég kiemelned a fejed a vízből, s akkor a csőben lévő víz súlya nyitja és kifolyik, nem kell egy erős fújással kifújnod a vizet.
Olyan hókuszpókuszokról, amiknek például ping-pong labda van a légzőcső felső végén egy kosárban, nem tudok nyilatkozni.
Előzmény: szulovszkyz (7285)
szulovszkyz Creative Commons License 2004.06.11 0 0 7285
Sziasztok!

Tavaly nézgelődtem Horvátországban egy maszkkal és egy uszonnyal a víz alatt.Közben rájöttem, hogy jó lenne egy légzőcsö is.Na most jött el az ideje ennek.Milyet érdemes venni?Milyenek vannak?(hallottam un szárazról is)Látttam olyat amin mindenféle szelep van.Ezek hogy működnek?És egyébként is hogy kell használni?
Bocs a sok kérdésért, de teljesen kezdő vagyok.

Üdv
Zoli

pa3 Creative Commons License 2004.05.27 0 0 7284
Igen, csak még Janival nem tudtam randizni egyéb teendők miatt. Megpróbálom a jövő héten elintézni. Bocsi.

Csaba

Előzmény: Kékbálna (7283)
Kékbálna Creative Commons License 2004.05.26 0 0 7283
Jut eszembe. Az ólom megjött?
Előzmény: pa3 (7279)
Scuba Creative Commons License 2004.05.26 0 0 7282
Előzmény: Scuba (7281)
Scuba Creative Commons License 2004.05.26 0 0 7281
Hivatalosan is beindult az AIDA-Hungary saját fóruma.
Elérhető a www.aida-hungary.hu/forum oldalon.
Juhhu
lborli Creative Commons License 2004.05.12 0 0 7280
Ha jól számolom, még 18 napig lehet hangoskodni.

lborli.néhanagyoncinikustudlenni.hu

Előzmény: pa3 (7279)
pa3 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 7279
Sziasztok,

Néhány évvel ezelőtt a www.freediver.net fórumán elindult egy kezdeményezés, melynek lényege az emlékezés. Emlékezés azokra a társainkra, akiket Lady Blue - ki tudja milyen okból - örökre magához szólított.
Ezen a napon (minden év május 31-én) a www.freediver.net fórum aktív és passzív közönsége - freediverek és szigonyos vadászok - egy napra elcsendesülnek. Nemsokára május 31.

Dear Freedivelist and friends,

As a volunteered duty to the freedivelist and per agreement with
Mark Barville, I am honored to disseminate the following message.

On May 31st, the Freedivelist will be silent to reflect on the divers lost to our sport. With this in mind, think of how you dive and how
you can improve on being a good diving partner to somehow prevent
the unnecessary loss of a friend.

This date is designated as Freedivers Memorial Day. We ask that
you remember all freedivers lost and no longer with us.

Our hearts and prayers go out to the survivors of our fallen brothers and sisters, some who have been named at the url below. http://www.freediver.net/freedivelist/photogallery/memorial/index.html

Let the day of remembrance begin on May 31 at 0001 hours wherever you
are around the world.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!