Keresés

Részletes keresés

Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5415

Igen, miután feltettem a képet, nekem is eszembejutott, hogy nemrég pont ez volt a téma:)

Nem mindennapos ez a szerelés ez a "versenyruhájuk" a paciknak, csak lovasunk a fénykép erejéig kiöltöztette Csengőszőt...

Ez egyfajta jövőkép, majd ha versenyekre jár gyerekekkel így fog kinézni....

Előzmény: Deep Down (5414)
Deep Down Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5414
(Nnna, tessék, ne mondjátok, hogy a színösszhang nem néz ki jól! :) )
Előzmény: Tánczos Anikó (5411)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5413
Coramora! Gratulálok, nagyon szép Tündi!:)
Előzmény: Coramora (5406)
Deep Down Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5412

Ez jó! :D A kis kedvencemből mondjuk simán kinéztem volna. Bár ő talán kisebb kicsit, fene tudja. De nagy szabadulóművész! :)

 

Előzmény: Coramora (5409)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5411

lovasunk most küldött képet Csengőszóról. Igazán kicsinosította és lefotózta!:)

Elmondhatom, hogy ő minden lovunkat úgy szereti, mintha sajátja lenne, így nem is olyan furcsa érzés ha pár lovunk nála vendégeskedik, mint most Csengőszó.

Állítólag nagyon szépen fejlődik. Hát íme:

(háttérben a lovász van nem a lovasunk)

 

messengerina Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5410

Mekkora lett Tündi?! :-)))

Jól megnőtt! :-) Nagyon szép!

Előzmény: Coramora (5406)
Coramora Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5409
Meglepödsz ha azt mondom hogy ott jár be. :-)) Van természetesen egy nagy ajtó is, de neki jobban tetszik a kicsi. Beáll vele szembe lehajtja a fejét és szépen bejön. Igaz súrolja az ajtó szélét, de szerintem neki ez tetszik. :-) Mindig is mondtam hogy lökött. Nála nem gond a szük helyen való közlekedés. :-))
Előzmény: Deep Down (5408)
Deep Down Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5408

Húú, micsoda beállás! :)

Tetszik az a kép is, ahol a kecskék is néznek! Nagyon aranyosak! :) (Ugye Tündi azon az ajtón már nem fér be? :-o )

Előzmény: Coramora (5406)
Deep Down Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5407

Végülis a fiatal kora valószínűleg jól telt, már abból ítélve, hogy igen jó állapotban került ide (virgoncsága miatt mindenki négy-öt évesnek gondolta, csak aztán amikor jobban megnéztük a sütést... :) ), szóval ha azt vesszük, olyan egy-másfél év, amikor nem volt mindig jó dolga (voltak időszakok, amikor igen) és ez olyan kb fél éve látszik meg. Nem túl jó, de még mindig jobb, mintha csikókorától éhezne, vagy ilyesmi.

Jut eszembe... mintha akkortájt kezdődtek volna a problémák, amikor kisebb boxba került... hömm.

Előzmény: messengerina (5405)
Coramora Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5406
Ma elszabadultak a szomszéd tehenészetből a tehénkék és jöttek vendégségbe. :-) Tündi még nem látott ilyet és nagyon nézte őket. Én meg nem győztem fényképezni. Megosztanék veletek egy párat. Nekem nagyon tetszenek. Végre egyszer tudtam őt úgy fényképezni hogy nem velem foglalkozott. :-))Oda álltam mellé egy fotó erejéig. :-) Én 170 centi vagyok.
messengerina Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5405
Szerintem, ha mielőbb ki lehet menteni onnan (tudom a nehézségeket ezzel kapcs.), akkor még lehetne együtt sok szép évetek. A jobb körülmények, jó takarmány, szeretet sok mindenre lehet gyógyír!
Előzmény: Deep Down (5404)
Deep Down Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5404

Hú, az nem semmi! Meg Fáraó is! Tök jó! :)

(Én is ilyen jövőt szeretnék elképzelni a kis kedvencnek... csak hát nem tudom mennyit segít, hogy így le van robbanva tíz évesen... :( Konkrétan ezért is gondolkodtam el az egészen.)

Előzmény: Tánczos Anikó (5401)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5403

Most gondolkozunk egy 21 éves kanca megvételén; neve: Havas, ő Bársony nagymamája, az általam nemrég képen feltett Havas nevű mén apja.

5 fedezőmén utódja (abból 4 tőrzsmén) van a fajtában! Ez kancától óriási teljesítmény! Van kanca aminek csikója nem születik ennyi életében!

Szeretnénk őt a Bugaci ménes végső pusztulása előtt kimenteni onnan, bár feltehetőleg most nincs a legjobb állapotban és ott évek óta nem is vemhesül....

Ha sikerülne elhozni a környezetvátozásnak, jobb takarmányozásnak köszönhetően hátha adna még egy gyönyörű csikót Furfangtól a fajtának!

Aminek különleges értéke még abban is rejlene, hogy a csikó vonaltenyésztett lenne Furioso X-es ménre, a fajta legjobb mozgásörökítőjére...

 

Ilyen öreg kancáknak sokszor egy csikó maximálisan visszaadja az életkedvét, valahogy megfiatalítja őket....

 

Ahogy többen írtátok, hogy lovaitokkal szeretnétek megöregedni, számunkra ilyen mindenekelőtt Szultán és Parázs, az alapítókancák: Szofi, Furmint, Bársony, Csöpi és az első csikók: Szamóca, Platán és most már Furfang.

Az eladott csikókkal másoknak szeretnénk olyan lovat adni, akivel boldogan megöregedhetnek!:)

Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5402

Nálunk Fáraó tavasszal volt 20 éves. Gyönyörűen néz ki, legutobb egy lovas ember (nem laikus) 7 évesnek nézte!:)

És ő is nagykategóriás ugróló volt.

Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5401
Volt edzőm (már ő maga sincs közöttünk) legjobb lova 36 (!) évesen ment el az örök vágtamezőkre, úgy hogy az utolsó pillanatig lovagolták és fénykorában csúcsteljesítményű, nemzetközi szintű militaryló, olympiai válogatott kerettag ló volt!!!!!
Coramora Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5400
Sokan zaklatnak engem is hogy Tündit miért nem pároztatom be. Nem értik azt hogy két lovat már nem biztos hogy el tudnék tartani, hisz nem kevés pénzt vinnének el. Eladni biztos nem tudnám a kicsit, hisz a szívem szakadna meg. 11 hónapig várnám a születését, aztán tartanám 6 hónapig utána már nem adnám el. :-) Inkább nem is pároztatom be Tündit. Remélem hogy megérjük majd együtt a békés öregkor. Szeretném ha ő lenne az első és az utolsó lovam. Én megpróbáltam egy életre választani. Tisztára mint egy házasság. :-))
Előzmény: messengerina (5398)
messengerina Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5399

Jé, Borbolya olyan sokáig élt? Asszem 1971-72-es születésű volt. És a tesója (lánya?): Cirbolya? A fekete lánya: Őzike? És Cirbi lánya: Afrodité? :-)

 

Nálunk van egy 20 éves póni kanca és egy 21 éves volt rendőló. Mindketten remekül, utóbbinak a lába vacak, így ritkán lehet lovagolni. Viszont emlékszem, anno az osztálylovak (akiket bőven kizsákmányoltak) 13-14 évesen is öregnek számítottak. De egyet megtaláltunk ugye a 27 éves Széplányt a 3 éves csikójával... Szóval, ha jól van tartva és nincs betegsége (pl. az említett kólika, stb.) simán élhet egy ló 2X évig is.

Előzmény: kingA (5397)
messengerina Creative Commons License 2007.10.12 0 0 5398

Azé' má' csak nem halunk meg! Szeretnék még pár évet lehúzni Szamival és esetleg a csikóval.  :-)

Na utóbbin nagyon morfondírozom. Mert ugye: jó lenne egy csikó. Szami jó származású "igazi" kisbéri, nem csak kisbérire sütött keverék. Eddig oké. De. Klassz bértartásban lakik, ami annyit tesz, hogy egy héten 3, jó esetben (azaz ritkán) 4 alkalommal látom, tudok vele dolgozni. Na most. A csikót is kellene szocializálni a kezdetekkor, meg minden. Továbbá a csikó 3-4 évig tulképp csak "viszi a pénzt" viszont az enyém, én lovagolom, én alakítok ki vele kapcsolatot. Ami előny. Mondjuk az picit zsákbamacska, hogy milyen lesz a csikó. Természetre, tehetségre, stb. Pl. ha jó adottságai vannak, akkor vétek megtartani hobbylónak. Viszont lehet, hogy alattam meg sosem derül ki, hogy mire képes. No ja ezért kell, valaki aki segít belovagolni... Szóval, morf-morf.... De talán még várhatok 1 évet és 10 évesen is lehetne fedeztetni (4-5 évesen ellett). Addigra talán kiderül, hogy mi hol fogunk lakni, lehet-e, akarjuk-e, hogy Szami is velünk legyen, hisz nem vagyunk szakemberek (sajnos). Na ilyenek vannak a buksimban. :-)

Előzmény: kingA (5393)
kingA Creative Commons License 2007.10.11 0 0 5397

Aktion 20 volt, ha jól emlékszem...

Személyes ismerőseim között volt viszont egy keverék póni (Borbolya) aki 30-32 éves lehetett, mikor meghalt.

Volt továbbá egy albínó (!) (Kókusz), aki szintén harminc fölött hagyta itt a gazdáját. Ez számomra nagyon meglepő volt, mert az ilyen furi állatokról azt gondolná az ember, hogy kriplik. Hát nem!

A harmadik pedig a jó öreg Csákó barátom, aki még mindig vidáman él, épp a napokban futottam össze a gazdájával és mesélte, hogy boldogan tengeti nyugdíjas éveit, amit meg is érdemel, mert KASZKADŐRLÓ volt míg dolgozott. Most 28 éves, tavaly még lovagolták...

 

Egyébként érdemes megnézni a nagypályás versenylovak átlagéletkorát: 15 körül van! Tehát ekkor vannak a csúcson...

Ne a galoppos angol telivérekből induljatok ki, akiket négyévesen leselejteznek.

Előzmény: Deep Down (5396)
Deep Down Creative Commons License 2007.10.11 0 0 5396
Igen, én is gyakran hallom 15 év feletti lóra, hogy öreg, ezért is kérdeztem. Én ültem 27 éves lovon, akire azt mondták, hogy hát igen, már kicsit merev, a piruett már nem megy neki... igaz, ez Angliában volt.
Előzmény: Ilusta (5395)
Ilusta Creative Commons License 2007.10.11 0 0 5395

Igen. nagyon változó.

És főleg hozzáállás kérdése, valamint mit csinált nagyon megterhelőt, azt mennyi ideig, táplálás, környezet  minden számít.

Viszont nem lehet kijelenteni, hogy a versenyeken résztvett, vagy esetleg szabadidő-ló él tovább.

Lásd Aktion, akit nagyon jól tartottak, szerették, versenyzett, de mégis kólikában halt meg. Ha jól tudom  20-23 év körül volt.

Ha nem kapott volna súlyos kólikát, ki tudja, talán jóval tovább él.

Ha egy ló ennyi idősen jó kondiban van, a lábai jók és egészséges, még simán lehet lovagolni, szabadidős eltöltésben.
Viszont az is tény, hogy a pónifajták és azok a lovak melyek primitív ősökkel rendelkeznek jóval tovább élhetnek egészségben, mint a sokszor túltenyésztett, versenyekre szelektált lófajták.

A rekordott egy shetlandi póni tartja, mely 50 (!) évesen halt meg.

De ez még  azok között is igen ritka. Viszont ezek a pónik simán megélhetik a 30-35 évet, ha hagyják és nem zsákmányolták ki őket.

A természetben nem élnék meg ezt a kort, a ragadozók hamarabb elfogyasztanák, és azért a fogsoruk is kopik.

Nem is tudom, talán Izlandon forgattak egy filmet, melyben az ott vadon élő pónikat mutatták be. Hát olyan 20-30 év után annyira lekopik a foguk, hogy szó szerint a vég, az éhenhalás.

De ez emberi kultúra kérdése is. Hányszor hallom kis hazánkban, hogy 15-18 éves lovakra rányomják, hogy jaj, de öreg!

Én lovagoltam olyan 18 éves kancán (kocsizott is rendesen), hogy meg nem mondtam volna a korát, sem teljesítmény, sem küllem alapján. De ő (Vihar) igazi "parasztló" volt. Vetekedett a fiatal lovakkal. Sőt!

Ha a sors megengedni szeretnék együtt megöregedni lóbarátommal.

Utána már nem biztos, hogy lesz lovam.

 

Előzmény: Deep Down (5394)
Deep Down Creative Commons License 2007.10.11 0 0 5394

Azon gondolkodtam egyik nap, hogy mennyi ideig él egy ló. És ebből mennyi ideig használható... (Na jó, egész pontosan azon, hogy AZ A Ló... )

Eléggé változó tud lenni, nem?

kingA Creative Commons License 2007.10.11 0 0 5393

Tök durva belegondolni, hogy már egy éve tied Szamóca.

Meg abba is, hogy Kinga 6 éve az enyém... Úristen, mingyá +halunk!

Előzmény: messengerina (5387)
kingA Creative Commons License 2007.10.11 0 0 5392

Hú, micsoda nyújtózkodás...! :-)))

 

(tetszett ez a "farmotok van, vagy micsoda") :-)))

Előzmény: Tánczos Anikó (5391)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.10.10 0 0 5391

Nagyszerű kép ez az első Bársonyról és Bárónőről, ahogy teljes összhangban, egyszerre vágtáznak.:)

 

Ők mindíg ilyen szépen együtt mozdulnak...

Talán nem véletlen: Bársony apja Havas országos bajnok is volt díjlovaglásban

Te biztosan ismered, de íme egy kép róla a többieknek:

 

Előzmény: Ezüstliliom (5384)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.10.10 0 0 5390

Elnézést kérek,de lemaradtam valamiről!Anikó,nektek farmotok van?Vagy mi?Nagyon cukik a pacik! :-)

 

Hát akár így is mondhatnánk...:)

De nem kezdem újra a bemutatkozást, olvass vissza a hozzászólásaimban.

Röviden annyit jelenleg 18 lóval élünk együtt, és ha minden igaz 5 csikó van a mamája hasában, akiket jövőre várunk ...

(Még nem volt minden kanca ultrahangozva ezért a bizonytalanság)

Előzmény: Horse97 (5385)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.10.10 0 0 5389

Kedves Jingo!

Kb. 3 km gyalogosan az Ezüstliliom által ismertetett útvonalon.

De szerintem csak szervezés kérdése, hogy a busztól, vagy vonattól ne gyalogosan kelljen jönnöd (jönnötök)....:)

Talán innen a fórumosok közül is többen jönnek autóval, vagy a helyszínről elétek megy valaki...

Előzmény: jingo (5386)
Deep Down Creative Commons License 2007.10.10 0 0 5388

Pont ma gondolkodtam el ezen az együtt tanulás dolgon. Attól tartok engem rendesen lehagyott a ló... :) Ebből kifolyólag azon is gondolkodtam, hogy talán nem nekem kéne lovagolni, de legalábbis nem csak nekem. No mindegy, nekem jó így is ahogy van, csak épp azt hiszem, hogy ki lehetne hozni többet is a helyzetből és a lóból.

(Mondjuk nem ártana előbb felhizlalni, meg helyrehozni a patáit és ehhez hasonlók... :( Ezen mindig úgy elszomorodom.)

Előzmény: messengerina (5387)
messengerina Creative Commons License 2007.10.10 0 0 5387
Sziasztok!

Anikó, csodás felvételeket láthattunk ismét! Imádom a két kis hölgyet (Bárónőt és Fontoskát) nagyon szépen gyarapodtak, gyönyörűek! A Furfang tesó is nagyon formás!

Én kihaltam kicsit topikilag, mert egy német fószer jött hozzánk egy július óta húzódó audit utórezgéseit ránk lőcsölni. Teljesen K.O. vagyok, de talán túléltem. Ma hazament a bácsi így koncentrálhatok a pénteki lólátogatásomra, végre.

Szamóca múlt pénteken nagyon szépen dolgozott, meglepődtem, mert kb 10-12 napot hagytunk ki a költözés bonyolítása miatt (célegyenes!). Nem hisztizett, nem ellenkezett, tette a dolgát, ahogy kértem, minimális okoskodást produkált, de hamar beletörődött a sorsába.
Vasárnap meg úgy döntöttem, hogy lazázunk. Se segédszár, se semmi, menjünk előre és próbáljon érzékenyebb lenni a csizmára. Futószáras lazítás és ferdeségkorrekció után felültem. No most, hogy semmit nem kértem tőle, olyan szépen dolgozott, hogy öröm volt a lovaglás! Kifejezett öröm, erőlködés nélkül. :-) Boldog voltam!
A 12 nap kihagyás után Szami pont fenn szundikált a beáló alatt, mikor kiérkeztünk. Feje lógott, szeme félig lehunyva. Hívtam, felkapta a fejét, fülét rám szegezte és jött oda a karám széléhez. Kapott is finom száraz zsömlét, meg almát. :) Ez is jó érzés volt.

A tartónk szerint Szami mostanában nagyon kiegyensúlyozott a karámban is, nem úgy mint mikor jött és még nem illeszkedett be. Ez is jó hír volt. :-) Tavaly volt olyan periódus, amikor a tartónknál elszakadt a cérna Szami miatt.

Tényleg, lassan 1 éve az enyém! Visszatekintve nagyon sokat fejlődött. Bárcsak lenne lehetőségem minden nap lovagolni. Én is talán fejlődöm valamit, mert gyerekkoromban nekem nem kellett lovat tanítanom, belovagolnom, hanem jól belovagolt lovakon tanultam a fogásokat. Szóval együtt tanulunk Nyanyuskával és nem bánom! :-)
jingo Creative Commons License 2007.10.10 0 0 5386
Ez oké,de az állomásról GYALOGOSAN hogyan jutok el,milyen messze van stb.ez érdekelne.
Nekem nem telik autóra,marad a gyalogos-tömegközlekedéses megoldás.
Előzmény: Ezüstliliom (5383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!