Nem volt léc! A sáv szárazabb anygból készült ami öntaró volt így nem folyt szét. A sávok köze lett később kitöltve hígabbal.
Nyílni nem tud mert van benne 15x15 háló, meg a padlófűtés cső is. Gondolom ezek összetartják még ha nem is csak felületi a repedés.
Sűlyedni sem tud mert XPS van alatta.
Azon aggódom hogy esetleg a cső sérül valahogy idővel, vagy törni fog rajta a burkolat.
Egyébként mindegy már úgysem tudok vele csinálni semmit. Fel nem törm az tuti.
Esetleg burkoláskor a lap alá lehet tenni valami vékony erős dolgot? bele a ragasztóba pl vékony vasháló vagy üvegszövet háló, bármi? Vagy ez hülyeség?
tippem szerint azert egyenes, mert ott volt benne a lec, ami mellett huztak le a betont. aztan a lecet kivettek, helyet bejavitottak egy kicsit vizesebb cuccal. es ez elvalt. de a lec sem ert keresztul a betonon.
ha van benne vas, akkor nem fog nyilni a repedes, mert nem tud. hivhatjuk dilatalasnak, de ha atmegy a vas, akkor hogyan tudna dilatalni?
A vekony egyenes repedes altalaban un. zsugorodasi repedes. Megy ossze ahogy kot, es elszakad. Kicsi az eselye hogy atmeno repedes legyen, nem fog mozogni.
Én tennék bele képlékenyítőt! Sokkal kevesebb vízzel is gyönyörűen bedolgozható lesz. Az esztrich adalékok, amiket a padlófűtéshez raknak elősegítik még a légpórusok csökkentését, ezáltal tömörebb lesz a beton.
ha sok benne a viz, akkor jol folyik, megy a helyere konnyen. viszont nem lesz tul eros. ha csak annyi viz van benne, hogy porlik az egesz, izombol meg kell gyurni hogy hogolyot csinalj belole es egybemaradjon, az is eleg a betonnak. ha ilyenbol csinalod, tok maceras bedolgozni a helyere, pedig a tetejet acelsimitoval kitartoan simogatva meg ebbol is elojon a viz a tetejen, es ez egy jo eros beton lesz.
A speci adalekszerek jelentos resze csak arra valo, hogy szepen folyossa, csuszossa teszi a betont anelkul hogy felesleges vizet kellene hozza tenni. A zsakos esztrichen ha elolvasod, a 40 kilos zsakhoz asszem 5liter vizet kell tenni osszesen, az elejen el sem hiszed hogy osszeall tole, de kitarto keveres utan jo lesz.
A kérdésem az ,hogy cementen és vízen kívül érdemes (vagy kell) e belerakni valamilyen betonjavító adalékszert? Ha igen milyet?
Jó ideje keresgélek már a neten ,hogy milyen összetevő van az Esztrich betonba (mármint a zsákosokban) de mindenhol az írják cement ,sóder és speciális adalékszer.
Na köszönöm......
Sok helyen odaírják ,hogy padlófűtéshez is felhasználható, másiknál fajtánál meg nem....
A kőműves azt mondta nem kell bele semmi extra de nem tudom higgyek e neki?
Ez a helyiség hőveszteségétől függ, magyarul az épület hőszigeteltségétől.
A padlófűtés 80W-t tud leadni hidegburkolat esetén m2-ként, és a helyiségnek a 80%-át szoktuk számolni a bútorozottság miatt.
Tehát nálad ez 55x80x0.8=3520 W
Ahhoz hogy ez elég legyen, meglehetősen jól szigeteltnek kell lennie az épületnek...
Egy most épülő háznál kellene lennie energetikának, és/vagy helyiségenkénti hőigény számitásnak. Előbbinél 64 W/m2-nél kisebb értéknek kellene szerepelnie, utóbbinál pedig a konyha-nappali helyiségre kellene 3500 W-nál kisebb hőveszteségnek.
Segítséget szeretnék kérni padlófűtésben, mert kissé laikus vagyok a témában. Most épül a házam, amiben egy légtér lesz a konyha, nappali, közlekedő és előtér. Ez nagyjából 55-60 m2 lesz. Padlófűtés lesz a nappaliban és a konyhában, de nem terveztünk radiátort. A kérdés az volna, hogy szerintetek (már aki jártas a témában) be tudja fűteni a padlófűtés az fent irt helységeket? Vagy érdemes radiátort is szereltetnem? Megköszönném ha valaki tudná véleményezni a dolgot.....
Más topicban is kérdeztem, elnézést ha valaki már olvasta... Hátha itt más kör mozog :)
Fal és padlófűtést szeretnék kialakítani! Comfort system nevű cég termékei szimpatikusak, mint megoldás, mint ár szempontjából. Van tapasztalatatok, információtok az általuk forgalmazott rendzserről.
Van olyan fa burkolat ami mehet padlofutessel? Mi rendes fa parkettat szeretnenk. De a nyitott fedélszék miatt 4-5m lesz a belmagassag, es itt kaptunk olyan tippet, hogy ilyen nagy belmagassagnsl csak a padlofutes ad kellemes hoerzetet gazdasagosan. (Egy radiatorbol pillanatok alatt felszall a meleg). Mit szoltok?
Az az ertelme, hogy ha 100% radiatoros a haz, es szeretnel valahova 5m2 padlofutest, akkor nem kell emiatt kulon keveroszelep, szivattyu, vezerles, miazmas.
Több mint 20 éve van padlófűtésem, a szakmunkákat fűtésszerelővel csináltattam és én öntöttem betonba saját kezemmel 1990-ben. De ez itt részletkérdés, ne akadjunk fenn rajta!
Most megmértem a padlóm 23,1 fokos, a falon 22,4 fokot mutat a hőmérő és kellemesen érzem magamat.
Azt írod, hogy nálad 30 fokos a padló. Két eset lehetséges: afrikai néger vagy hogy így bírod a meleget, vagy bádogházban laksz és ennyire hűl a lakás.
Életedben nem láttál még padlófűtést. :) Előremenőbe nálam 30 fok van és a visszatérő hőmérséklet a legnagyobb hidegekben is csak max 5 fokot tér el ettől, de jellemzően kevesebb sokszor azonos. Tehát kijelenthető, hogy a padló nagyjából mindenhol 30 celsius körüli.
Szerintem éppen hogy kifizetődő lenne a fotovoltaikus cuccos. :) Csak olyan helyen tudja biztosítani kis beruházási költség mellett az önállóságot, ahol ennyire alacsony az energiaigény. Egyszerűen csak beköttök ebbe a rendszerbe egy falra szerelhető villanykazánt aztán azt használjátok amelyik éppen az olcsóbb.
Télen amikor nagyon hideg van és spórolni akarok a gázzal begyujtok a vegyeskazánba és eltüzelek 25 kg fát. Ez annyi energia mintha eltüzelnék 12-13 köbméter gázt, de a hatásfoka csak 50% körüli, hasznos kb a fele de ilyenkor felmegy a hőmérő 24-25 fokra is a lakásban (nem szörnyű az, láttam panelban folyamatos 26-27 fokot is, igaz hogy kisgatyában voltak a háziak) Utána a padlófűtéses szinten 24 óráig nem kapcsolja be a termosztát a gázkazánt.A radiátoros szint hamarabb kéri a fűtést, de elmegy talán egy köbméter gáz. 25 kg fa 500 Ft-omban van, megspóroltam 5 köbméter gázt ami 650 Ft lett volna és a család is örül a melegnek amikor hazajönnek átfázva. Végülis nem nagy spórolást jelent, talán havi 5000 Ft lehet, de melegebb van a lakásban.
Enyhe időben amikor csak 2-3 köbméter gáz fogy nem érdemes begyujtanom a vegyesbe, mert akkor is elégne 15-20 kg fa ami 3-400 Ft, ugyanott vagyok mint a gázzal és még dolgoztam is vele.