Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2477
kerdese, nem kerese, tee.
Előzmény: denes (2473)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2476
Hilton nagy nev Bp-en, itt egy olcso hely.
Előzmény: areacode212 (2474)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2475
En is sokmindent megertek, zsidozas hogy jott ide 3 het utan, azt nem. Mosogatolet en nem nevetem ki. Oltonyt, azt igen.
Előzmény: denes (2472)
areacode212 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2474
Times square hilton szerintem csak tul van arazva meg a nev, de se szervizben se kajaban nem nyujt tul sokat. Sem a kilencedik emeleti lounge sem a sergo-forgo etterem a tetejen. Boom? Volt ott egy magyar pincer isnerosom egy jo par eve, pozitiv emlekeim vannak a helyrol. Ahol mostanabn voltunk es az ar/szerviz/minoseg egyutthato kedvezo volt az a Bubble Lounge valamint a River Cafe a Brooklyn hid alatt. A cafe nev egy kisse felrevezeto.
A bubble lounge-ban volt egy indiai meg egy roman pincerunk, mind ketto nagyon profi volt!

Happy 4th mindenkinek!!!



Z:)
Előzmény: benebar (2439)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2471

En tudom, de irja le Rob, ha meg akarja osztani veled. Hint: Deli szomszed allam, neked.

Előzmény: Törölt nick (2470)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2469
Nem azt irta, NY fovaros, hanem, ahol o lakik is egy "fovaros", nem falu.
Előzmény: Törölt nick (2468)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2467

En mar megfordultam itt-ott. Felso kategorias ettermek nem a Time Squere-en vannak, az az igazsag.

 

A tobbit meg ugy van, ahogy irod.

Előzmény: Rob_ (2457)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2466

Viszont amikor az ESTA lapot kitoltotted akkor a harmadik oldalon volt ez a kerdes:
"Szándékában áll-e munkát keresni az Egyesült Államokban[...]?"

 

Bingo.

Előzmény: break (2453)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2465
Bravo. Ha en irom, utalom a magyarokat, ugye.
Előzmény: islamorada (2447)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2464
Ja. Es jelentkezzen az a magyar, akinek en nem segitettem, barmi kerdese volt.
Előzmény: denes (2431)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2463

LE SE KÖPNÉLEK TE ÁLLMAGYAR!!!

 

 

Ezt kirakom kepernyovedonek, annyira frappans.

 

Eletem. Van itt egy csomo illegalis, aki konnyes szemmel enekli az amerikai himnuszt, es vannak, mint te, akik harmadik heten mar zsidoznak kegyetlenul. En is elvezlek olvasni, valoban nagyon elegans lehetsz az oltonyben.

 

 

Előzmény: benebar (2422)
Rob_ Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2458
Látom jól elvagytok, egy élmény esténként elolvasni a termést. komolyan
Előzmény: benebar (2456)
Rob_ Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2457
Hát én nem nagyon járok felső kategóriás helyekre, de azért normális éttermekbe igen, és ami nekem feltűnt már az elején az az, hogy 99%-ban full odafigyelő, normális, barátságos személyzettel futottam össze. Nekem itt még nem kellett pincérrel vitáznom, pincért vadásznom mert valamit még kérni akartam v. fizetni. Lehet ez nem nagy dolog, de Európában a középkategóriás helyeken én azért belefutottam már pár parasztba Mo-on és külföldön is. Bár igazából a normális hozzáállás nem csak az éttermekre jellemző itt, hanem mindenhol máshol is ezt tapasztalom általában, legyen az hivatal vagy akár egy áruház. Bár én NY-hoz képest vidéki vagyok...de azért ez is egy állam fővárosa.
Előzmény: benebar (2439)
benebar Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2456
Te meg Denes ti ketten elmehettek a ......ba..! mr es mrs usa :))))
Előzmény: havelina (2452)
benebar Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2455
ok ez mar igazan hasznos ertekelendo es megfontolando lehet koszonom a szivelyes utmutatast..:)
Előzmény: islamorada (2451)
benebar Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2454
koszike :)
Előzmény: break (2453)
break Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2453
"De en nem akartam torvenytszegni"

Viszont amikor az ESTA lapot kitoltotted akkor a harmadik oldalon volt ez a kerdes:
"Szándékában áll-e munkát keresni az Egyesült Államokban[...]?"

https://esta.cbp.dhs.gov/

Ha erre nem-mel valaszoltal es megis mukat keresni jottel az USA-ba akkor sajnos az torveny (vagy legalabbis buntetetendo szo-)szegesnek minosul.

Nem kellett volna elhinni a haverodak, hogy legalisan lehet munkat vallalni ESTA-val. Vagy legalabb utana kellett volna nezni kijoveteled elott. Szerintem.

Azert sok sikert a kalandhoz.

Előzmény: benebar (2446)
havelina Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2452
Igazad van!

Egyebkent is:

Never get into a wrestling match with a pig. You both get dirty -- and the pig likes it.
Előzmény: denes (2401)
islamorada Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2451
Had adjak meg egy tanacsot, / ugy igazabol megertelek hogy jobb jovot keresel, mi is azert jottunk valaha a regmultban, tobb mint 30 eve/. Ha akarsz egy kicsit hivatalosabb ittletet akkor probalj felhajtani munkat Princetonban. Mikor bejott ez az arizonai illegalis kirugas, / elnel csak itt majd tudnad hogy de mennyire igazuk van/ akkor vagy 13 allam ugy gondolta hogy o is csatlakozni fog mert teljesen lepusztult a koltsegvetes az illegalis / foleg/ mexicoiak miatt akik szulik a kolkoket esz nelkul es ezert kozsegelyen vannak, az adofizetok penzen es nincs ra keret. Erre Princeton varosa kijelentette hogy o partfogolja az illegalisokat / nana, felt hogy elvesziti az olcso munkaerot, az a varos tele van gazdagokkal/ es a varos ad nekik igazolo kartyat vagy mit hogy odatartoznak, probalj ebbol a kartyabol keriteni, illetve ott lakni valahol es akkor megkapod. Ott mindig van valamifele munka, ismerek egy not aki ott takarit, 120 dollart keres naponta, meg kell a funyiro, a karbantarto, szoval ilyesmi, ettermi aligha. Szoval a gazdagek szarnya alatt biztosabban lehetsz es ha fizetsz rendesen adot akkor meg kisulhet belole hogy idovel hivatalos lehet a dolog, de mondom, adot fizessel minden/ vagy majdnem minden utan amit keresel/........
Előzmény: benebar (2448)
edgarleo Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2450
jaj draga. mar megint szemelyeskedve vadaskodsz.
en nem vagyok egy cipoben senkivel, zokkenomentesen elem a (nyugodt)nyugat-europai eletemet.
de ugy latom, hogy a borsonyi agyad a lenyeget nem fogja.
ha van kedved, akkor tanulmanyozd 'islamorada' peldaerteku hozzaszolasait, es toprengj el azon a mondason, hogy "a stilus maga az ember".
Előzmény: denes (2442)
islamorada Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2449
Ki a fene akar teged feladni a bevandorlasinal? Senki a vilagon, meg azt is mondhatom hogy ne adjal otleteket ilyen szoveggel senkinek, bar had sugjam meg, az ittragadt am artalmatlan / nem rabolt, olt, kabitoszerrel kereskedett/ ez utobbi sulyosabb az emberolesnel is, illegalist nem keresgetik, van a rendorsegnek eppen eleg dolga a ketes elemekkel akik beszivarogtak, a te tipusu alakokat ugy kapcsoljak le ha veletlenul fennt akadnak a halon, lasd hamis iratok.......amig nincs veled baj addig hagynak elni, szoval ezert emlitettem azt az atkozott kartyat, hu de megbuntetik ha egy ilyet arulo alakot elkapnak! Dobd a fenebe el! Viszont gondosan orizd meg az otthoni utlevelet, ha tudod a repulojegyet hogy mikor leptel be, ez ektelenul fontos, / mondta a fekete ugyved/, fizess adot rendesen, ez is nagyon fontos mert maskeppen tartanak nyilvan, intezik a dolgaidat ha ugy latjak hogy te egy nagyon rendes ember vagy aki komolyan veszi az eletet. Ha neadj isten megis bejonne az amnesztia valamikor akkor akik igazolni tudjak magukat hogy mikor jottek be, milyen utlevellel es adot fizettek rendesen azokat engedik ittmaradni elsosorban. A tobbit ki fogjak rugni, majd figyeld csak meg, az amerikai nep es kozvelemeny az adofizeto rendeseket megcsak valahogy lenyeli, a tobbifajtat nem es a politikusok nem fogjak magukra haragitani a nepet hogy a szemetet is ittfogjak!
Előzmény: benebar (2446)
benebar Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2448
elnezest es kossz a jotanacsot tenyleg...es a normalis hangnemet..:)
Előzmény: islamorada (2447)
islamorada Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2447
Ha Amerika olyan kozepszeru a vendeglatasban, a pincereik ruhazataban, portasaik egyenoltozekeben akkor mit akarsz te itt? Megmutatni hogy mi a nyugat europai szint? Es ha az ittenieket ez nem erdekli akkor mi van? Ha itt mas a stilus, masok a vilaghiru mesterszakacsok akiknek rang ha itt fozhetnek, tudsz te errol egyaltalan valamit? Nem ugy nezem! En itt elek, latom a New Yorki egyenruhazatot es kajakat, a draga helyeken is megfordultam, az utcan van szemem az egyenruhakhoz hogy kin, hogy all, te egy oriasi tevedesben vagy! Nem inkabb az irigyseg szol beloled a mosogato dezsa mellol? Azt hiszem ez lehet csupan! Hidd el nekem hogy nem kiosztani akarlak, megcsak nem is a te kulturalt/?/ stilusodban valaszolok, az itt nincs szokasban. Te tanacsot kertel a multkor es oszinte valaszt kaptal ha jol emlekszem. Miert mondjuk azt hogy jon neked az eldorado ha nem igaz! Mert itt elozonlottek az orszagot az illegalisok es miattuk/ 30 millio a szamok nagyjabol, 3x annyi mint magyarorszag lakossaga/ meg az amerikai allampolgarnak sincs munkaja, mivel biztatnank? Akkor lenne eselyed ha ezek nem lennenek mert akkor kaphatnal hivatalos munkavallalast mukk nelkul mint vagy 30 eve volt is, tart karokkal vartak az idevagyokat, azota kicsit fordult a kocka, pelda ra te aki szinten kozejuk tartozva teszel be az ittlakoknak es meg neked all fejjebb. Idefigyelj, feketen venni munkaltatoi engedelyt nagyon zuros dolog, ha kiszurjak, es ki fogjak elobb utobb, a botronben talalod magadat. Ha annyira itt akarsz maradni akkor dolgozzal csak papir nelkul mert akkor legfeljebb kirugnak de nem ultetnek le, van fogalmad a bortonok nore ehes, / emiatt ferfi is megteszi/ tagjairol? Nem hiszem hogy jo lenne megtapasztalnod! Szoval dobd ki azt a ketes kartyat, probald hivatalos uton intezni, semmi sem lehetetlen, en magam is ismerek egy amerikai fekete ugyvedet aki mar tobb lehetetlen ugyet intezett el es nem a kiskapukon keresztul, es nem is csuszopenzert, egyszeruen jol ert a gordiuszi csomo atvagasahoz, ilyen is van, de friss illegalissal nem tud mit kezdeni o sem, evek kellenek ahhoz hogy valahol el lehessen kezdeni barmit. Egyebkent miert ragaszkodsz amerikahoz ha mar 70 valahany orszagot bejartal es mindenutt szerettek mint irtad, masutt konnyebb ott maradni es valoszinu neked is jobb velemenyet volt roluk mint itt errol amit maris kritizalsz..........Mostanaban nagyon nehez lett az elet, a munkanelkuli segely iroda elott hosszu sorokban allnak az emberek! Miert nem hiszed el hogy most ez a legrosszabb idoszak idejonni, miert nem mesz Kanadaba ahol meg mindig jobb a helyzet es ott meg hivatalosan lehet munkat vallalni........sok szerencset kivanok neked, / ezt oszinten irom/,........
Előzmény: benebar (2439)
benebar Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2446
De en nem akartam torvenytszegni sem ittragani sem kirabolni sem mas munkajat elvenni semmi csak egy kicsit reszesulni amerikabol ennyi...es nem szarmazom milliomos csaladbol hogy ezt csak ugy lazan megtegyem tehet a kotsegeim fedezesere legalabb ra kell faszoljak ennyi........ munkaval.....es ha ehhez kell vagyek SSN-t akkor veszek es kesz....tudom ezert bunos vagyok akit nyilvanosan megkene kovezni,,,de ha nem tetszik dobjal fel a bevandorlasiaknak azok biztos hamar megtalalnak az emil cimem alapjan...csak tessek ha ettol netan boldogabb lennel...
benebar Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2441
Neked az sem tűnik fel ,hogy nem én vagyok az eggyetlen akit sértegetsz és akivel fölényeskedsz...?? Én ide a topikba tisztelettudóan jöttem tanácsot kérni volt aki adott megköszöntem szépen ahogy illik és akit megbántottam esetleg attól elnézést kértem (olvass vissza).. Te te basztad fel az agyam mert 1 öntelt vén szar vagy aki 36 év ittélés után napi szinten ide bejár baszogatni a fajtáját, és csodálozol ,hogy páran már kivagyunk rád...én nem vonom kétségbe a valóságát annak amiket irsz de hamar takarékra raknálak ebben biztos lehetsz és megmutatnám neked mi az alázat ez KP. Szóval keress egy szép nagy fát és kösd fel magad rá!! Jobblessz tőle a világ.. Öntelet fölényeskedő kiöregedett seggfej
Előzmény: denes (2433)
benebar Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2440
Köszönöm jázmin neked is hasonló jókat kivanok..:)
Előzmény: *Jázmin86* (2423)
benebar Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2439
Igen az a 3 hét lassan 5 hét...figyelj Time Square Hilton : feka csávó bokaficcenős gatyeszban tolja csak úgy harangozik rajta a nadrág...sokhelyen a portásokon úgy áll a kabát mintha valaki mandinerből rájuk dobta volna I tre merli fine dining restaurant a pakisztáni suttyó fekete nike sporcipőbe nyomja öltönynadrággal.. Boom italaian restaurant and lounge a felszólgáló tehér frottir zokniba nyomja :))) kabaré
75 wall street mintstaffing exlusive catering service: a főnök csőbuzi karja széttetoválva öltözéke nevetséges..tehát nekem ne próbáld fényezni az itt folyó vendéglátást a nyugateurópai szintet nemhogy nem üti de nem is fogja...
kérdédere a válasz igenis voltam már jó helyeken és ettem olyan cézár salátát az emlitett helyek eggyikén hogy emlitesre méltó sem volt..(nesze neked fine dining restaurant)
Amerika sokmindenben vezető szerepet tölt be ez nem vitás de ebben a szegmensben csak középszerű ezt kár is vitatni...fölösleges enny ha fáj az igazság ha nem ..
Előzmény: areacode212 (2434)
edgarleo Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2438
hogy teged idezzelek, valoban "gyerekes szajtepes", de azert en megtisztellek egy ujabb valasszal, es nekiugrom ujra, hatha erthetobb lesz.
nem az oszinteseggel es a nyiltsaggal van a gond, hanem a csomagolassal.
tudod, ugy is el lehet kuldeni valakit a fenebe, hogy meg o fogja mosolyogva megkoszonni.
te viszont nem csinalsz mast, csak megprobalsz bedaralni mindenkit a sajat -velt vagy valos- igazad ala, es nem veszed figyelembe, hogy masok esetleg ugyanazt a dolgot maskepp latjak.
szerintem akkor van igazan gond, amikor az emberek elkezdik alul- vagy tulertekelni magukat.
nalad -sajnos- ez utobbit tapasztaljuk.
fogalmam nincs, hogy honnan veszed a batorsagot, hogy barkit is alja nepsegnek, naploponak, tolvajnak, semmirekellonek nevezz pusztan egy topikban feltett kerdesuk alapjan, plane ugy, hogy ok sem tettek ezt veled (legfeljebb a kesobbiekben ugrottak ra egy provokativ mondatodra)
ugy gondolom, hogy a kolcsonos tisztelet fogalma a te szotaradbol hianyzik.
pedig talan lehetnenek egeszen ertelmes, epito jellegu hozzaszolasaid is.
tudom, hogy nehez beletorodni, de hidd el, hogy semmivel nem vagy tobb azoknal az embereknel, akiket megallas nelkul sertegeto megjegyzesekkel ostromolsz.
Előzmény: denes (2433)
areacode212 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2435
Szia Denes!

En sem a tartalomrol brszelek, hanem a formarol amibe ontod oket!

Kellemes napot!


Z
Előzmény: denes (2411)
areacode212 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2434
AMI MÁR SZINVONALÁBAN MIND VERI AZ ELIT MANHATTANI HELYEKET


Es gondolod, hogy lattad a legjobb helyeket 3 het utan?

Te vagy a legvicesseb fazon mostanaban errefele! Egyre szorakoztatobbak a sztorijaid!
Előzmény: benebar (2422)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!