Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 31319

Én nem akarom szétoffolni a fórumot de..

Látom nagyon ragaszkodsz a gondolatodhoz és a teslát hoztad fel példának.  Katalógus adatok:Tesla3 Súlya kb 2100 kg Fogyasztása 100 mérföldön  27 kWh.  Könnyű kiszámolni, hogy 100 km-n kevesebb mint 20 kWh a fogyasztása.

Értsd meg én nem a 20 as számon vitatkozom, mert lehet egy kicsit több, lehet egy kicsit kevesebb. Embere válogatja, hogy milyen a vezetési stílusa.  Folyamatos 110-nél már 12 kWh val is mehet. Mivel mi Bálnáról beszélünk szorozzuk meg kettővel, akkor is 24.

A háztetőkre szerelt napelemekről pedig hidd el 18 nm az 12 db napelem darabja 250 Watt ez egyenlő 3kW teljesítménnyel. Az éves magyarországi napsütéses órák száma jó esetben kb 2000 óra. E kettőt összeszorozva kijön, 6000kWh tárolt energia. Ezt ha osztod a 100 km en szükséges 20 -al akkor megkapod, hogy 300. Ami azt jelenti, hogy 300 szor tudsz 100 km -t menni csak a tetőre szerelt 18 nm napelemről.

Tehát valóban tévedtem mert nem 15 hanem 30 ezer km.-t lehet megtenni ingyen.

 

Előzmény: frankiboy (31316)
frankiboy Creative Commons License 2019.02.10 0 0 31318

A cserélhető akkupack a Horvát Rimac-nál van...ő kihúzhatóra tervezte,igencsak kicsire készítette,görgőkön lehet a "kardán alagutból" kihúzni,a töltöttet benyomni....Az viszont lipo...

Az ára pedig......nagyon ,nagyon sok...

 

 

frankiboy Creative Commons License 2019.02.10 0 0 31317

Az amcsik,héliummal töltött Stirlinggel hajtott generátorokkal hajtották a müholdakat,egyszerű,és ott a hő különbség...napos oldal 200 fok+....árnyékban ugyan ez - ban...

Ezzela motorral a svédek piacra dobtak jó néhány v8ast,aztán balhé lett belőle,mert a hőlég motort hogy fűtödfel az már más kérdés...persze,hogy nem a kuton tankoltakkal....Ezért hamar meg is szünt a gyártása...

frankiboy Creative Commons License 2019.02.10 0 0 31316

Csak,hogy eggyet beszéljünk...

""Ez azt jelenti, hogy 20 kWh-val számolva 100 km-en, évi 15000 km-t lehet megtenni. Tehát egy kisebb családi ház teteje már erre is elég. ""   Ezt te írtad...

Szóval...Ha egy 20 kw-os terheléssel,teljesítménnyel,1 órát tudsz közlekedni,az 20 kwh munka..Ez ugye ideális eset,nincs beleszámolva,cos.fi...veszteség...mechanikai veszteség...még fűtés se ...világítás se...semmi....

Ezzel az energiamennyiséggel akarsz 1,5 tonnát 1 óra alatt 100 km-re eljutatni?

Picit gondolkodj...

És azért 20 kw-os motort írtam,mert azzal könnyebb számolni...persze ha a motort hozzá illesztjük...több mint 3 szorosára,akkor a szorzat ugye úgy jön ki,hogy a táv a harmadára esik...Azaz bálnára számolva.: 60 kw---- 30 km.... Persze az utolsó métereken már csak cammogva...

A fizika... A teslánál,hogy életképes legyen,olyan súly megtakarítást csináltak,akár a repülőkön...ülj csak bele...olyan érzés,mint egy aixam...csak csendes...mindent megtettek,mert az akku nehéz...Régen a japánok is csináltak hasonlót,az 6 kerekű volt,a súlya miatt.... Egy szó mint száz....ha a kocsikázást meg tudod oldani 18 nm napelemmel,akkor én azt meg veszem tőled...sőt kettőt,akkor már egy fűtés korszerűsítés sem ártana ingyen a házamra...sőt kapásból sorba állás lenne a jogokért...

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31307)
bananatree Creative Commons License 2019.02.10 0 0 31315

volt ilyen ötlet, csődbe is ment a cég.

sok járulékos probléma van

pl. az akkuk kapacitása a használattól csökken (öregedik).

Mi van, ha te leadsz egy 100%-os kapacitású akkut, amivel 400km-eket el szoktál menni, de történetesen amit kapsz, az csak 70%-os? És úgy már csak  280at mész el...

Ha minden szempontból jó megoldást akarsz, akkor meg irdatlan sok pénz, és háttérfolyamat kell hozzá.

A Tesla is vizsgálta egy darabog a lehetőséget, de aztán lemondott róla.

Viszont a kínaiak pont pár hónapja kezdtek ilyenbe. 

Mondjuk náluk egyszerűbb a dolog, mert k-sok akkugyár van, és rohadt sok e-autót adnak el.

És ott irdatlan pénzek várnak e-autós befektetésekre... Náluk még akár be is jöhet az ötlet.

EU-ban inkább villámtöltőkkel képzelik el a dolgot.

Bár megjegyzem francia, holland, német tesztek vannak olyan autópályás szakaszokra, ahol induktívan töltik fel a kamiont, menet közben (több tíz-száz km alatt)

Szóval elég sok opció van még előttünk.

Előzmény: TheSaurus62 (31313)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 31314

Erről a műholdellátó atomelemről már én is olvastam valahol. 

Autóban mondjuk vicces lenne - bár a szovjet technika nem szokta elaprózni a dolgokat -, de hogy kamionban vagy mozdonyban sem jelentek meg, az azért már nem lehet véletlen.

Előzmény: MortalWombat (31312)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 31313

A gázpalackot is kell tárolni. Az akkupac(k)ot meg feltöltik helyben, és megy a következő autóba.;)

Előzmény: MortalWombat (31312)
MortalWombat Creative Commons License 2019.02.10 0 0 31312

Az egyen akkupack nekem is eszembe jutott. Lenne egy letéti összeg (lásd pl: gázpalack), majd lemerült akku ki, töltött be.

Ennek csak az a gondja, hogy az akkupackokat tárolni/raktározni kell.


Jut eszembe, ezt bele, és megvan a 8Mó km : https://hu.wikipedia.org/wiki/BESZ%E2%80%935

 

Előzmény: TheSaurus62 (31310)
John F Creative Commons License 2019.02.10 0 0 31311

Mekkora problémáitok vannak, én örültem volna ha a hétvégén életet tudtam volna lehelni a fűtő ventilátoromba, de hát az elektromos dolgok is elkopnak. :D

TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 31310

Vagy egyen akkupakkok lesznek, egy kar alulról lekapja az üreset, felpattintja a telit, és lehet menni tovább.

Esetleg hidegfúziós reaktor,  <0,5 köbméterben elhelyezve, mintegy 8 millió km-re elegendő energiával. ;)

Vagy mindenki gondolja végig, muszáj-e neki annyit rohangálni. ;)

Előzmény: MortalWombat (31300)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 31309

Látott már valaki elektronfelhőt? Én igen, legalábbis biztosan az gomolygott ki egy zöld rendszámos nagy dög hátuljából. Éppen nem ment sehová, csak helyben járatta a villanyt, nehogy befagyjon ;)

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31307)
Veteran070 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 31308

Én "szétoff" ügyben szeretnék hozzászólni, mert minden irányból lehet az érveket/ellenérveket felsorakoztatni:

"Kizárt dolog, me' nem tudom!" ;-)

BOCSÁNAT !

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31307)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.02.10 0 1 31307

Jól tanították. Viszont elektromos autókról volt szó az előzményekben, ezért :

kW – teljesítmény – ami a csövön ki tud jönni, vagyis a pillanatnyilag elhasználható energia mennyisége
kWh – fogyasztás/tárolókapacitás – a mért idő alatt elhasznált vagy eltárolt energia mennyisége. (ezt nevezhetjük villamos munkának is)

Előzmény: c8laci (31306)
c8laci Creative Commons License 2019.02.10 0 0 31306

"tárolt energia" nekem ezt anno villamos munkának tanították.  :)

 

Nagyon örülök, hogy mindenkinek príma a gépe ! ;)

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31305)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.02.10 -1 0 31305

A 20 kW és a 20 kWh két különböző mértékegység. A kW a teljesítmény mértékegysége.

Míg a kWh a tárolt energia mennyiségének mértékegysége.

Előzmény: frankiboy (31303)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 31304

<off>Bele se merek gondolni, hogy annak a pár százezer-millió (azóta elkopott) Zsigulinak a gyártásakor mennyire szennyezték szét a környezetet. Igaz, az régen volt, amikor még azt hittük (már aki), mi vagyunk a világmindenség közepe és koronája. </off>

Előzmény: frankiboy (31287)
frankiboy Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31303

Senki nem mondta,hogy az elektromos rendszerrel valami baj lenne,ideális meghajtás,imádnám a nyomatékát,a hajtáslánc hiányát,csendességét,stb...de mint írtam az akku a baj...

A számításaiddal is...másfél tonnára 20kw? A mostani 94 is kevés,a 18 nm napelem szerinted mire elég?A fizikát nehéz átverni,A gyorstöltésről,meg annyit,hogy iszonyatos mennyiségű töltést kell átvinni....honnan? Akkor ott is kell egy nagyobb akku,nem is akármekkora...nem én mondok sületlenségeket...Ez a civilizáció olaj alapú,ha vége,akkor összeomlik a ma ismert világunk...ha csak még egy eddig ismeretle energiára nem lelünk... Akkor ujabb problémák jönnek majd,de nem itt a topikon kéne ezt megtárgyalni,szét offoljuk...

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31298)
oroshazicsaj Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31302

Köszke ☺️

Előzmény: MortalWombat (31301)
MortalWombat Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31301

Várd be Zolysys cartársat, nagy valószínűséggel ő tud megoldást a problémádra.

Előzmény: oroshazicsaj (31299)
MortalWombat Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31300

Egyéni véleményem szerint az elektromos autóé a jövő.

A villanymotor nagy nyomatékot ad le, és az szinte 0 fordulattól.

Autó szempontjából nem is az energia tárolása a kérdés (elvégre van akku), hanem kisebb részben annak súlya, nagyobb részben az újratölthetőség időigénye.

Amennyiben azt meg tudnák valósítani, hogy kb. 2-300 km-t (tényleg) kibírjon egy töltéssel az autó (a technikai fejlődés előrehaladtával - tudtommal a kínaiak nagyon toppon vannak akkukutatásban - ez egyre magasabb km lesz),és a tankolása kb. 5 perc legyen, akkor itt minden más üzemanyagnak kapáltak!

 

 

Előzmény: bananatree (31292)
oroshazicsaj Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31299

Sziasztok! 

Lancia Phedra-m van. 

Ma kezdte hogy a fedelzeti computer a lancia képig toltbe es ennyi... 

Aztan ha ugy gondolja elfeketedik, aztan visszajon.. 

Zene szol, telefon cseng ha hivnak. 

En semmit sem tudok rola es vele csinalni. 

Az akksirol levétel megtortent, nincs valtozas! 

Mi van ilyenkor? 

Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31298

Bocs, a feleségem jut eszembe, mond két marhaságot és azzal zárja, hogy hagyjuk már a témát.....

Szerintem, nem kell 80 %-át a földnek biodízelnek való növényekkel betelepíteni, mert meg fog szünni a robbanómotor, nem kell majd biodízel.

Napenergiával pedig egy 18 nm felületű napelemmel most is el lehet látni a mai napon egy évi 3000kWh-t felhasználó elektromos autót. Csak azzal ha süt a nap. Ez azt jelenti, hogy 20 kWh-val számolva 100 km-en, évi 15000 km-t lehet megtenni. Tehát egy kisebb családi ház teteje már erre is elég. Nem kell ezért még a hálózatot sem bővíteni az Elműnek.

Előzmény: frankiboy (31295)
Veteran070 Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31297

Igen...tiszta sor, miről szólt a leírásod, nem is ellene szólt a reakcióm, csak hogy így meg úgy valahogy mindig okosítanunk kell a rendszert.

Az elektromos autókkal kapcsolatban: agyon terhelik a rendszereket, hálózatokat - majd a jelentősebb elterjedés során, nagyságrendekkel nő a fogyasztás és az ennek megfelelő teljesítményt elő is kell állítani, ami ugyancsak fokozhatja a szennyezést, ráadásul az akksik előállítása, megsemmisítése is érdekes történet lehet.

És akkor benne ülünk egy kompromisszumokkal teli, elektromos csodában, 3-4szeres pénzekért - aminek lehet, olyan hangja van, mint egy jó kis villamosnak :-)), pedig egy kellemes HDi vagy V8 hang az mégiscsak... - és végül nem változik semmi, csak eltolódik, más területről szennyeződünk...

Ha én ülök az autóban, nem is kergetem "pirosba" a fordszm.mérőt, csak álltam már úgy is az autóm mellett, amikor OBDII-n keresztül kikényszerített regenerálás volt, és akkor nem tetszett a programmal kapcsolatos, motortérből áradó előadás...alig vártam, hogy vége legyen, kedvem lett volna bokorba hajítani a laptopot :-)

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31275)
Veteran070 Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31296

Persze, tudom, én is agyalgatok, tárgyalgatok a témában, csak hát ha okosan próbálsz, jónak tűnő megoldást kivitelezni, az felvethet, generálhat újabb problémát.

Előzmény: gregcomrade (31273)
frankiboy Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31295

A valódi gond a "real time"-ba előállított hatalmas energia megoldhatatlan...ha biódizelre állnánk át a föld 80% át kéne beültetni,művelni,nem lenne elég élelem az embereknek,kell a hely,a napelemesnél ugyan ez az ábra...nem lehet egyszerűen pótólni azt amit a természet év milliók alatt koncentrált..(kőolaj)...hadjuk a témát,mert ez hasonlit a dpf témára...ott is megoszlanak a vélemények,és mindenki hajtja a maga igazát.

Előzmény: frankiboy (31294)
frankiboy Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31294

Elhiszem,hogy érdekel,a téma,de a z árammal nincs is gond,se a felhasználással...a tárolással,és az előállírással van baj.úgyan úgy akár a hidrogénnel..jelen pillanatban nincs jövője,pont a megoldatlan problémák miatt fejlesztik még mindig a hagyományos motorokat,minden gyárnak vannak elektromos verziói,de csak szerény részben,nem azért,mert ez a jövő,hanem az adottpiac igénye miatt...

Úgyan úgy lesz mint a wankel motor...azt is minden gyártó a jövő motorjának mondta,és a mazda is "utolsó" abba hagyta..zóval a tárolás miatt bukik meg akár a hidrogén...

 

Előzmény: bananatree (31292)
Manislaci Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31293

Érdeklődőm,hogy valaki tud e peugeot 807. 2004-es 2,2 hdi első kökhárító leszerelési rajzot, vagy az autóról esetleg robbantott rajzot hol lehet találni? Köszönöm

bananatree Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31292

20 éve hobbim az elektromos autózás.

Hidd el, naponta több órát olvasok a témában.

Külföldi cikkeket is, nem csak "bulvárt", de olyanokat is, amik az IEEE-ben jelennek meg.

A villanyautosok.hu-t pont azért ajánlom, mert magyarul foglalja össze a dolgokat.

Az ő cikkeikben mindenhol találsz hivatkozásokat, és nem "svájci kutatóintézet" meg "brit tudósok" színvonalon. 

Amit ők írnak, azt el lehet hinni. Ők adnak arra, hogy ne lehessen belekötni.

Persze, a hangvétel kicsit cukormázas az EV-ek irányába, de a tények azok tények.

És lítiumból is van elég.

És a hálózatunk is bírja.

És nem 1 nap alatt kell minden autót leváltani.

 

Előzmény: gregcomrade (31291)
gregcomrade Creative Commons License 2019.02.09 0 1 31291

Szerintem meg te is utána olvashatnál de ne érdek oldalt, függetlenül kéne ezeket olvasni. Már csak a lítium bányászatnál el bukott a mutatvány! Az egész csak üzlet.

Előzmény: bananatree (31289)
bananatree Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31290

Ez jó :)

 

Van az a FAP nevű applikáció, amit itt ajánlott valaki nemrégiben.

Az tök jó, mert mutatja a legutolsó regenerálás óta eltelt km-t, meg az átlagos regenerlások közti km-et is.

És egyszerűbb használni mint a gyári diagot menet közben.

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31270)
bananatree Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31289

ne haragudj, de ez kompletten hülyeség.

Olvass egy picit utána, mert nagyon távol van a valóságtól amit írsz.

Sok éve vannak dízeleim (működő FAPpal) és vannak elektromos autóim is, de ezek amiket írsz, ezek rettentő nagy hülyeségek, amiket érdekemberek terjesztenek.

Indulj el itt:

https://villanyautosok.hu/

 

 

Előzmény: frankiboy (31287)
GedaiD Creative Commons License 2019.02.09 0 0 31288

xmbela, frankiboy

Köszönöm szépen, megnézem, azt hiszem először az elektromos méricskéléssel kezdek.

 

Előzmény: xmbela (31285)
frankiboy Creative Commons License 2019.02.08 0 1 31287

Szerintem rosszúl gondold,de én nem akarok győzködni...Hisz egy Tesla legyártása,több co-t ereszt a levegőbe,mint egy kopott zsiguli egész életében,amennyi üzemanyagot eléget,nem beszélve az akkuk biztonságos megsemmisítéséről,meg az akku töltéséről,persze hőerőműről,többszörös átalakítás hatásfok rombólás mellett...szén égetés,hő,turbina,generátor kábelek,tárolás,ujboli mechanika..stb...és ezek hatásfokáról..

Szóval a szénből...hogyan lesz mechanikai munka,sok lépcsőn keresztűl...persze mindenhól elveszik az átalakítás miatt rendgeteg energia...Arról nem is beszélve,hogy ha egy utcába lenne 2 kocsi,akkor a többi fogyasztóval mi lesz?így is túl van hajtva az elektromos hálózat...Ez egy halott dolog,addig amíg legalább nem hoznak forgalomba örök életű energia tárolót,mondjuk grafén akkut,de akkor ki fizeti ki az eddigi li ion ,fe ion,li po ,fejlesztéseket?

Azt se mond,hogy mindenki saját napelem cellával tamkol,mert akkor a földet csak napcellával kéne borítani,nem lenne hely semminek..növényeknek,állatoknak stb...jelen technikai állapot szerint...szóval Tesla,Rimac,meg a hibridek....zsákutca...

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31275)
frankiboy Creative Commons License 2019.02.08 0 0 31286

Ha nem tudsz zöld ágra vergődni,és nincs injktor tesztelőd építve,akkor azt is megpróbálhatod ,hogy a kiszerelt injektor sor alá egyforma kisméretű gyógyszeres üvegeket teszel,és hosszú öninditózással megméred az adag mennyiséget,az injektorok közt nem lehet durva eltérés,max pár százalék...van hogy nem zár le ,vagy nem nyit meg időnként,ekkor égés kimaradás történik,és az ecu nem a megfelelő hibát adja,hiszen a mennyiséget azt nem tudja mérni...egy egyszerű saxonál ez volt a hiba,ettem a kefét,mire rájöttem...pedigannál egyszerűbb ecu talán nincs is...Egy ötletnek talán megteszi...

Előzmény: GedaiD (31284)
xmbela Creative Commons License 2019.02.08 0 0 31285

Nincs vagy! A hibakódnak nincs köze a gyújtáshoz.

Mérd meg az adott injektor ellenállását és hasonlítsd egy másikhoz. Mérd meg az injektor csatlakozójában a testet, tápot. 

Vagy cseréld fel két injektort, ha tovább megy a hibakód, akkor injektor, ha nem, akkor vezetékezés, vagy ECU.

Előzmény: GedaiD (31284)
GedaiD Creative Commons License 2019.02.08 0 0 31284

Benzines 2,2 C8

P0203 

Ezzel a hiba kóddal mit tudok kezdeni, eddig kétszer jött elő.

Csak annyi világos hogy a harmadik henger környékén kell keresni a hibát, de ez injektor vagy gyújtó/kábel/trafó/gyertya hiba lehet mert ahogy rákerestem találtam ezt is, azt is. Valakinek volt már hasonló?

Valami jó ötlet?

Előre is köszönöm a válaszokat, ötleteket, segítséget.

 

Roki1987 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 31283

Rendszeresen hallható kis kocogás, jobb előlről. Mondom most már kezd zavarni megnézem. Feszítő görgő mozog jobbra balra. Hát ez sztem nem normális. Telefon elő, szervíz felhív- guruljak be vele. Hát igen feszítő görgőt cserélni kell. Faxa.  Úgyhogy amit múltkor beszéltünk Saurussal, nekem kiderült mi az.

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31282)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 31282

Végül is elég a kapcsolt szálat bevinni, testet lehet találni bárhol. Jó!

Előzmény: TheSaurus62 (31281)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 31281

Lehet, hogy igazad van, én se szívesen kurkásznám végig a kábelköteget.:(

Max, ha rászánnám magam, akkor ugyanazon a lyukon visszavinném a tükörből az ajtóba a jelet, és a tükörállító gomb körül tenném ki a ledet.

Persze fotelból könnyű autót szerelni. ;)

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31280)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 31280

Szerintem aki kitalálta ezt tartotta a legegyszerűbb megoldásnak. Valóban egyszerű a kivitelezése, nem kell a vezetéket bogarászni a műszerfal alatt. Persze ha valaki ezt már megcsinálta ahogy Te gondolod akkor ne tartsa magában ossza meg, hogyan kivitelezte, hová kötötte, mennyire volt egyszerű.

Előzmény: TheSaurus62 (31279)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.08 0 1 31279

Amúgy azt nem értettem, hogy miért kell a ledet kirakni a tükörbe, amikor bentről megy ki hozzá a drót, elég azt megcsapolni. Erős napfényben esetleg nem is látszik, hogy világít a tükör (mögött), bent meg azért lehet árnyékolni.

Félig-meddig tényleg viccnek szántam, de aztán elképzeltem. ;)

Innen már csak egy lépés a hátsó szélvédőt megbolondítani egy élvilágítással, és fékezéskor az egész bevörösödik. ;)

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31278)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 31278

Nem rossz az ötlet! Itt mindig új ötleteket kapok, még ha viccnek is szántad de megér egy próbát. Persze sárga leddel.

Előzmény: TheSaurus62 (31276)
FeZ_ Creative Commons License 2019.02.08 0 0 31277

Igazából egy jó FAP esetében pont nem jön ki korom. Amikor kiberhelik a szűrőt, azután lesz az, amit te írsz vagy valamilyen meghibásodás esetén esetleg.

 

Előzmény: gregcomrade (31273)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 31276

Egy plusz relével ráköthetnéd az indexre is, milyen menőség lenne, ha az egész tükör villogna kanyarodáskor. ;)

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31274)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 31275

Teljesen igazad van a környezetszennyezés világszintű.Ezért fejlesztik az autókat a minél magasabb környezetvédelmi besorolás mentén. Az elektromos autóé a jövő ez nem kétséges. Ami kipufog az káros. Azt, hogy mi most egy elavult 13 év körüli technológiát vettünk meg az autónkkal, az a legújabb kor egy pici szelete, lesz ez jobb is. Ha működik a regenerálás akkor kisebb a szennyezés mértéke mint ha nem. Én csak arra akartam reagálni hogy ez a ledes visszajelzés igenis segít abban, hogy ne azt higgye valaki, hogy elromlott az autója amikor elkezd gyengén teljesíteni, hanem tudatosan felismerje azt, hogy regenerálás van folyamatban. Üveghangig nem kell tekerni a motort bőven elég 3000 fordulat. Még valami: A 60 as és 70 es években nem így nézett ki Budapest külvárosa, mint most a fűtés szempontjából. Kína és London elbújhatott a szálló korom és füst tekintetében, mert akkor mindenki szénnel, fával, meg amivel tudott tüzelt otthon, meg a kertben. Manapság a gázfűtés, a távfűtés és az elektromos fűtés nagyságrenddel kevésbé kevésbé szennyez.

De mára több az autó.

Előzmény: Veteran070 (31271)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 31274

A baloldali tükörlapot levettem, a tükör hátoldalára csatlakozó vezetékre ráforrasztottam két leágazást amit egy helyzetjelző ledre forrasztottam. Így nem kell előtét ellenállás, mert a led 12 voltos. A ledet a tükör mögött a házhoz ragasztottam. A tükröt visszatettem. A led így nem látszik csak a fénye világít körbe a tükör mögül.

Előzmény: Phedro (31272)
gregcomrade Creative Commons License 2019.02.08 0 0 31273

Ez így van! Ráadásul a kormot ugyan úgy kipufogod, csak egyszerre és kissebb részecskékbe, ami pont rosszab mert könnyebben lebeg, belélegezhető és nagyon rákkeltő mert nem tud kijutni a tüdöből.(nem én találtam ki)

Ez a gyenge pontja az autónak, de erre is van megoldás!😀

Előzmény: Veteran070 (31271)
Phedro Creative Commons License 2019.02.07 0 0 31272

Szia!

Milyen módon raktad be? Már évek óta tervezem de soha nem jutok el odáig. A víz ellen hogyan véded?

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31270)
Veteran070 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 31271

Én azért mindig is degeneráltnak tartottam ezt a fajta "regenerálj/és qva tiszta lesz a rendszer, meg körülöttünk a levegő eljárás"-t, mert ezen tervezői metódus szerint én ne is közlekedjek városban, csak a pályán és akkor is a megfelelő fordulaton és akkor nem lesz világító karácsonyfa a műszerfalam, vagy a gyári program akár 30-40 percen kersztül néhányszor üveghangon megtekeri a mocit, míg faxán végig csinálja a programot....röhejes. 

Közben senkit nem érdekel a hajók meg a fűtés és sorolhatnám nagyságrendekkel kártékonyabb hatása.

Mi meg itt bohóckodunk ( már a grand picassoknál is meg sorolhatnám ) a tükör ledes infromációs fallá alakításán  :-/ 

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31270)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 31270

A részecskeszűrő automatikus tisztítása jelenségéről írok. Megfogadtam egy fórumtárs javaslatát, beszereltem a tükörfűtésre egy led diódát, ami visszajelzi a FAP tisztítását. Tegnap  vettem észre, hogy kigyulladt a városban. 70 fokos volt a motor, 50 liter üzemanyag volt a tankban. Mentem néhány kanyart még a városban majd kimentem az autópályára és  80-90 nel kb 3000 fordulaton haladtam.Érezhető volt, hogy gyengébb a motor, mert gondolom eltolta az elektronika a szokásos eljárás szerint a motorbeállítást. Azért, hogy több veszteséghőt termeljen a kiégetéshez. A led nem egyfolytában világított, csak szakaszosan. Sokat nem mentem, mert nem volt dolgom vidéken, ezért visszafordultam és hazamentem. A tisztítás nem fejeződött be, mert mikor leállítottam az autót még világított a led. Kiszálltam és erős égett szagot éreztem a kocsi alól. Gondolom ez velejárója. Sajnos a motorhiba visszajelző is kigyulladt, valószínűleg az ezzel összefüggő hibakód miatt. Mindegy, ma reggel újra elindultam, az autó jól indult, majd már melegen megint elkezdte a tisztítást. Mentem kb 10 km-rt autópályán 90-nel 4.-ben mire végleg elaludt a visszajelző led. A motorhibakód visszajelzés is elaludt. Újra jól húz az autó, örülök, bevált ez az ötlet.

Roki1987 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 31269

pontosabban a másik oldali tükörképére :)

Előzmény: c8laci (31268)
c8laci Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31268

A rugót álltalában a lámpatestbe szokták beejteni tehát először ott keresném. :)

Régi Skoda gázbovdenből, vagy BX fűtésszabályzó bovdenből csinálnék ha nem lenne más megoldás.

(a másik oldali mintájára)

Előzmény: Roki1987 (31254)
gregcomrade Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31267

Peugeotnál 3500Ft ért megcsinálták. 

Előzmény: TheSaurus62 (31264)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31266

Lehet, de tudod, a lepényhal először...

Előzmény: Roki1987 (31265)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31265

Nem biztos hogy akármelyik is passzolna. Ebből is van több féle ahogy láttam.

Előzmény: TheSaurus62 (31264)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31264

Kár, hogy nem egy hete merült fel ez a téma. "Otthon", a fészerben van pár ócska autólámpa, valamelyiken csak megvan még ez a rugó is. De legközelebb tán csak márciusban megyünk.

Előzmény: Roki1987 (31263)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31263

majd megpróbálkozom vele

Előzmény: TheSaurus62 (31262)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31262

Rugóacélból is lehet hajlítani, ha valaki ért hozzá. ;)

Előzmény: FeZ_ (31261)
FeZ_ Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31261

Drótból nem lesz túl jó,mert ez rugóacél-szerűség és önmaga előfeszítésével tartja a helyén az izzót. A drót csak elhajlik és lötyögni fog az izzó a helyén - jobb esetben.

Előzmény: Roki1987 (31260)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31260

Nem tudom mennyire speciális, de fogom magam aztán hajtogatok egyet draúúútbóól és bekaphatják a kereskedők. :)

Előzmény: TheSaurus62 (31259)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31259

Ez az alkatrész mennyire speciális? Csak egy rugó, ami minden H7 foglalatban egyforma, vagy súlyosabb az eset?

Előzmény: Roki1987 (31258)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31258

Gondoltam...    A bontós kollégák nem tudnak segíteni, autós boltot ajánlottak. Az autós bolt pedig a bontós kollégát. :D

Előzmény: TheSaurus62 (31257)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31257

Csak vicc volt, bocs. Egy régi kabaréból, amikor még csak "Nyugaton" lehetett pótalkatrészt kapni. 

A bontós kollégák biztos tudnak segíteni.

Előzmény: Roki1987 (31256)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31256

"Maria Hilfer Straße 17"   És ez hol a rossebbe van? Ausztriában? Most pont nem járok arra felé. :) Van netes felületük? :)

TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31255

Bontó?

(De ha új kell, a Maria Hilfer Straße 17 alatt van egy bolt, az tele van ilyenekkel. Mármint ilyenekkel, mint te, akik mind H7 rögzítőt keresnek. Bocs.)

 

Nem akkora hobbi, amerre járok reggel (is), minden tele van parkoló autókkal. 

Előzmény: Roki1987 (31254)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31254

Látom jó kis hobbit találtam ki neked :) Vettem tegnap izzót, szerettem is volna kicserélni, és meglepődve tapasztaltam hogy hiányzik a jobb első H7-es rögzítő rugója, úgyhogy az ott szépen mozog bent jobbra balra fel le, a tér minden irányába. Az előző tulaj nagyon balfasz lehetett... Vajon honnan tudnék olyan rögzítőt szerezni az Ulyssébe?

Előzmény: TheSaurus62 (31253)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31253

Ma reggel elkezdtem nézegetni az autók lámpáit, a nagy többség full foncsoros az üveg mögött, pár Fiatban és BMW-ben van csak igényes fekete műanyagfelület. ;)

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31250)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 31252

Mi van akkor ha mondjuk teszek az autóba egy 1 dines Iso csatlakozós stb. rádiót. Ugyanúgy működne vele a gép mint a gyárival? Vagy elcseszne mindent?

Istimol Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31251

Sziasztok!

Egy 2004-es 2.0 hdi 107 Le C8-asom van.Abban kérném a segítségeteket,hohy pest megyében tudtok e egy jó szerelőt aki sagíteni tudna.A problémám,hogy az autó eléggé füstöl.Az autóval nincs különösebb problémám.3 és fél éve vettem,de akkor is így ment,ennyit fogyasztott mint most.Olajat nem eszi. Voltam már pár helyen,de sajnos semmi okosat nem mondtak.

Köszönöm,István

Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31250

Ha sem a foncsor sem a búra nem kopott, akkor lehet, hogy elgyengült már az izzó fényereje.

Próbálj új pár izzót beletenni.

Vigyázz mert ha nem a helyére kerül, akkor is eszméletlen gyenge fény fog kijönni beköle ráadásul rossz irányba.

Előzmény: Roki1987 (31241)
bananatree Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31249

én ide vittem:

http://autouveg4.hu/

 

bananatree Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31248

Ez egy projektoros lámpatest.

A körülötte lévő fekete rész hatása elhanyagolható (szerintem).

A projektoron belüli állapot a mérvadó.

Annak a foncsorát kell felújítani, meg annak a lencséjét kell csiszolni/polírozni, (meg a lámpa legkülső burkolatát kell polírozni).

Írtam már itt korábban, 406 Coupe fényszórója kb. ugyanilyen volt.

A felújító srác amikor szétszedte (előttem) belenézett endoszkóp kamerával. Tényleg botrányosan kevés ép foncsor volt a belsejében.

Pedig kívülről gyönyörűnek mondtam.

Lencsét is csiszolta.

Olyan fénye lett, hogy beszarás.

Előtte nem kevés pénzt elszórtam emelt fényerejű izzókra. Hiába.

 

 

Előzmény: Roki1987 (31241)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31247

Ééééééééééértem! Csesszék meg! :)  Utána olvastam, hogy ez nem olyan egyszerű történet, meg nem is nagyon szeretik műszakin az ilyesmit utólag.

 

Előzmény: TheSaurus62 (31246)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31246

Mindig automatikusan állítja be a fényszórót, a (tengely)terheléstől (meg talán mástól is) függően. Induláskor remekül látszik, hogy picit "hintázik" fel-le a megvilágítás határa, aztán beáll. Ezért aztán nincs is olyan kézi tekerentyű, amivel állítgatni lehet.

Előzmény: Roki1987 (31245)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31245

Kompatibilis? Teljesen más a lámpatest formája. Ebben azért eltér a dizájn hiába testvérek. De a Pözsónak több esze volt lámpatekintetben mint a fiatnak ahogy elnézem. Mi az a szintező berendezés? Mire gondolsz?

Előzmény: TheSaurus62 (31244)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31244

A Peugeoté ilyen.

Nem tudom, hogy kompatibilsek-e (annyira egyformák, ugyebár). A xenonhoz meg szintezőberendezésnek is kell lenni az autóban.

Előzmény: Roki1987 (31243)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31243

Igen ilyen. Gondolom ez a gyári nem? Az üveg alatti fekete rész sokat elnyel, ugyanez volt a puntomnál is.

Előzmény: TheSaurus62 (31242)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31242

Erről tegyél már fel egy képet, mert elképzelni se tudom, mi lehet ott fekete vagy szürke. Nálam az üveg alatt minden "foncsorszínű". Azt hiszem. ;)

 

Update:

Mielőtt elküldtem volna, azért rákerestem. Ilyen?

Előzmény: Roki1987 (31241)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31241

Nem retkes a lámpám, ha erre gondoltok. Szépen látszik bent minden. Ott cseszték el, hogy a lámpa belső burkolat ugye fekete. Amikor egy őz úgy döntött véget vet az életének és ehhez az én grande puntomat választotta ki segítségnek, lámpát kellett cserélnem. Abban a gyári az szürke belsejű, nekem fekete belsejű volt mert jobban nézett ki úgy a tesóm szerint. Mind1, amikor történt az őzes eset, szürke belsejűt vettem bele vissza. És az addig megszokott sötétség hirtelen világosságba borult mert nem nyelte el a lámpa belső burkolata a fényt. Szerintem alapvetően itt is ez a baj, hogy fekete a lámpa belső.

 

Egyébként a kérdésre a válasz, sima gyári izzó van bent gondolom. Lehet tenni bele másikat ami "felszárítja előttem az utat" ?  :)    A Xenonnal van valami macera nem? Nem lehet csak úgy beletenni mert elcsesz valamit nem?

TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31240

Ez mondjuk alap. Bár én ahány bálnát láttam, mindnek úgy nézett ki az üvege, mintha most jött volna ki a gyárból, más ugyanannyi idős autókon meg már tejüveg van.

Előzmény: bananatree (31238)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31239

Milyen van benne most?

Én xenonnal vettem, ami már a végét járta, nem volt túl erős, de a Thalia után azért jobbnak tűnt. Aztán meg is halt az egyik izzó, kicserél(tet)tem mindkettőt, és (csodát) láttam. Nagyjából felszárítja előttem az utat. ;)

Előzmény: Roki1987 (31237)
bananatree Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31238

Belül foncsorfelújítás, kívül polírozás.

Ezek nélkül akár 14 xenont is rakhatsz bele, nem lesz nagyobb fénye.

 

Előzmény: Roki1987 (31237)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31237

Fiat Ulyssén világítás fejlesztésről mi a véleményetek? Lehet rajt javítani? Mert ez egyszerűen katasztrófa! Sőt tovább megyek, ez életveszélyes. Csak akkor látok rendesen ha megy a refi is. De akkor meg a szembejövővel tolok ki. Ködlámpával együtt némiképp enyhül ez a probléma, de még így is siralmas a fénye. Mit lehet tenni? Van rá megoldás?

TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31236

Nem tudom, én eddig nem foglalkoztam vele, mert pár perc után elhallgatott mindig.

Remélem, jól tettem. :(

Nyár elején, a túraidőszak előtt azért átnézetem (olajcsere, stb.), és akkor szóvá teszem ezt is. 

Előzmény: Roki1987 (31235)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31235

És mi lehet, új ékszíj ilyesmi? Esetleg valamit be kellene zsírozni? Vagy ne foglalkozzak vele?

Előzmény: TheSaurus62 (31234)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31234

Ez nálam is van, de csak hideg motornál.

Előzmény: Roki1987 (31233)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 31233

Volna egy észrevételem. Ha jól hallom jobb elölről amolyan ciripelő hang a járó motor hangjával megegyező ritmusban. Nem igazán zavaró, csak valamikor rááll a fülem és nem bírom nem észrevenni, és egy idő után kezd idegesítő lenni. Nem futómű, mert álló autónál is észreveszem. Esetleg vízpumpa, generátor adhat ilyesmi hangot ha mondjuk kezd csapágyas lenni valami? Mondjuk vízpumpa most volt cserélve a vezérléssel. Alapjáraton illetve lendületből haladásnál vehető észre,  amikor nem kell erőltetni a motort. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 31232

Akkor hosszú kísérletezésnek nézek elébe.

Adapter csak úgy, egyik telóval, másik telóval, harmadikkal, stb. 

Ebből is tanulunk. ;)

Előzmény: bananatree (31231)
bananatree Creative Commons License 2019.02.04 0 0 31231

ezt próbáltam érzékeltetni:

bármi lehet az oka.

Lehet hogy az adapter nyekeredik meg, lehet, hogy valamilyen földelés/power/árnyékolási probléma indul az OBD ágához közel, és az is lehet, hogy az SW (avagy az oprendszer) a szar.

:)

 

Előzmény: TheSaurus62 (31229)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 31230

Ja, és az alkalmazás mindkét telefonon a Torque Pro.

Előzmény: TheSaurus62 (31229)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 31229

Na, megint sikerült belenyúlnom valamibe. Nem baj, legalább kibeszéljük a problémát.

Az (elvileg) nem jelenthet semmit, hogy nem a megszokott telefonommal csatlakoztam rá az adapterre, hanem egy jóval régebbivel (korábbi Android- és Bt-verzió, stb.)?

Előzmény: bananatree (31228)
bananatree Creative Commons License 2019.02.04 0 0 31228

Egy jó minőségű OBD-vel szerintem nem szabadna ilyet csinálnia.

Illetve ennek is vannak fokozatai.

Amikor csak bedugod az OBD-t (telefon még nem párosodott vele), akkor az majdnem olyan, mintha ott se lenne.

Pici fogyasztása van, de nem kotor bele a CAN kommunikációba.

Ergo ettől még nem lenne szabad semmilyen hibának előjönnie.

Ha mégis gond van, akkor lehet, hogy készülőben van valami más elektromos probléma is.

 

Ha már valamilyen alkalmazás rákapcsolódott az adapterre, és aktívan "forgalmaz" a CAN buszon, akkor viszont az alkalmazástól függ, hogy mibe kotor bele.

Ha szarul van megírva, akkor okozhat problémát. 

Pl. én vettem egy meglehetősen drága adaptert (off autóhoz írt szoftver azt követelte meg), és ahhoz az adapterhez adtak egy "saját" OBD diag progit.

Na az, amikor elindult, és elkezdte a protokollokat felfedezni (az off autóban), akkor generált olyan hiba halmot, hogy majdnem bokánfostam magamat...

Az adapter, a nem saját sw-vel pöpec. De a saját sw-je szar. Töröltem is.

Ez is egy opció.

 

Előzmény: TheSaurus62 (31227)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 31227

Egyszer (tavalyelőtt) kaptam kipróbálásra egy HUD-ot, amit szintén az OBD-re kellett kötni, na az az első pillanattól kezdve produkálta az ESP/ASR hibát. Sok ideje nem volt rá, fél óra múlva kihúztam, visszadobozoltam, visszaadtam. Következő indulástól aztán nem volt se hibajelzés, se hibakód. Ezzel a Bt-s olvasóval kb. havonta néztem a hibakódokat, de sose volt semmi. Igazából arra használtam, hogy egy rozzantabb mobilon menet közben mutasson mindenféle paramétereket. Vagy ez nem ajánlott, órákon keresztül lógni rajta?

Előzmény: bananatree (31225)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 31226

Igen ez volt. Bocs hogy csak most írok, hétvégén nem voltam gép közelben. Csak azért bosszankodom, mert kértem őket hogy nézzék meg amikor még vezérlés meg stb csere volt. És erre az volt a válasz hogy végig futtattak rajt egy diagot de nem jelzett bajt. És mentek is vele, dehát ez ilyen ez a gép így megy. Csak hamar megszoktam.....     A többit meg már ismeritek. Csak b.....ssza meg! Használom minden nap, csak jobban tudom hogy kéne mennie az autómnak mint egy szaros számítógép.....   Mind1, a lényeg hogy nem csalódtam az érzékeimben, és ezután is csak ebben fogok bízni mert már sokadszor beigazolódott hogy sokan csak leszarják amit kérsz és ráadásul fizetsz is érte.  És elég körülményes munka közben megoldanom az elvitelt meg az ott hagyást, amit még egyszer meg kellett csinálnom a vezérlés csere után, mert legyintettek arra amit mondtam, kértem. Ez nem tetszett. 

 

Egy másik tapasztalatom:  Vezérlés csere után, leállításkor szépen berezonált az autó. ide oda dobálódott a sebváltókar is.  Amikor visszavittem a turbóval jeleztem nekik hogy nézzék meg. Megnézték nem találtak semmit. És képzeld a vákuumcső csere után megszűnt ez is. Már beindításkor éreztem hogy na ez az! ilyennek kell lennie. Úgyhogy kihatással volt erre is. Nem értem pontosan hogy, de most szuper csendesen áll le.

Előzmény: TheSaurus62 (31212)
bananatree Creative Commons License 2019.02.04 0 0 31225

"Megállás után lehúztam az OBD-t"

lehúzás előtt nem olvastál hibakódot?

Ha ég a "hibalámpa", akkor a hibakódnak jelen kell lennie.

Én nagyobb esélyt adnék a "kuplungpedál kapcsoló inkoherenciának" (nem vágom fejből a leírás pontos megfogalmazását)

Viszont mivel optimális esetben az inkoherencia is átmeneti jellegű probléma, meg az OBD okozta hiba is ritka, ezért elég nehéz lesz eldönteni, hogy melyik gonoszkodott veled.

 

Előzmény: TheSaurus62 (31221)
FeZ_ Creative Commons License 2019.02.04 0 0 31224

Amikkel találkoztam, azokon sajna nem tűnt el a hiba.

Ezért is gondoltam azt, hogy nálad nincsen összefüggés, de jó lenne, ha ez a dolog ilyen egyszerű lenne !!!

Én mondjuk nem próbálkoznék azzal az obd cuccal ezek után, de persze simán lehet véletlen egybeesés is.

A puding próbája az evés. 

 

Előzmény: TheSaurus62 (31223)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 31223

Mint tudjuk, elmélet és gyakorlat között elméletileg nincs különbség, csak gyakorlatilag. ;)

 

A BSI-hibák, amiket említettél, megmaradtak az olvasó eltávolítása után is, vagy megszűntek? 

Előzmény: FeZ_ (31222)
FeZ_ Creative Commons License 2019.02.04 0 0 31222

Elméletileg vagy gyakorlatilag ?

Mert kapásból azt mondanám, hogy nem, de hallottam/találkoztam már több BSI hibával amit ilyen jellegű OBD-s kiolvasó okozott. 

 

 

Előzmény: TheSaurus62 (31221)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 31221

Egy kérdés: évek óta jól működő Bt-s OBD-II adapter okozhat-e hirtelen ESP/ASR hibát? Egy indulás után azonnal bejelzett, aztán végig égett is a hibalámpa. Megállás után lehúztam az OBD-t, és következő induláskor (meg később se) nem volt semmilyen hibajelzés. Ha megint megyünk a bálnával, visszateszem, hogy mit csinál.

bananatree Creative Commons License 2019.02.03 0 1 31220

"nem kellett volna erre rábiggyeszteni,mert nélküle is teljesíti az adott normát"

Bocs, nem hittéríteni akarok, de ez önámítás, önigazolás.

Persze, hogy teljesíti az EUR3-at, mert abban NINCS megkötés a részecskeméretre.

Nem kell FAP hívőnek lenned, de legalább ne ilyen demagóg dumával szedesd ki.

Szedd ki azért, mert úgy jobban gyorsul, kevesebbet eszik, és leszarod a kormot.

(Ha mégis önámítást akarsz, akkor ennél a verziónál is mondhatod, hogy mivel kevesebbet eszik, ezért öko-tudatosabb. Ez legalább félig értelmes megállapítás.)

 

Előzmény: frankiboy (31217)
bananatree Creative Commons License 2019.02.03 0 0 31219

Mindenképpen érdemes több helyen is rákeresni az alternatív szűrők cikkszámaira, és "kinyomozni", hogy melyik jó a motorhoz.

Nem feltétlenül ennek a webshopnak a referenciáit kell elhinni. Elég a jó cikkszámú cuccot megrendelni :)

Bár az enyémnél korrekt volt amit mutatott, de ide már úgy jutottam, hogy konkrétan a BM11026P-t kerestem.

 

 

Előzmény: c8laci (31216)
Phedro Creative Commons License 2019.02.03 0 0 31218

A box ezekhez csak rosszabb minőségű van. Nem a motorra van optimalizálva. Ha chippelve van sokkal optimálisabb és vissza állítható gyárira bármikor.

Nekem meg van írva 2.2 4HW és nagyon kezes. Szerintem mérésen se veszik észre hisz a fapom is működik. Én a boxal nem kockáztatnék.

Előzmény: frankiboy (31214)
frankiboy Creative Commons License 2019.02.03 0 0 31217

Ezek jó árak,főleg egy hondáéhoz viszonyitva...de nem is pénz kérdése,inkább úgy vagyok ezzel,mint az AGR szeleppel...jó ha van,de jobb ha nincs...Egyébbként felénk,nem a franciák húznak koromcsíkot maguk után,hanem a büszke németek,ráadásúl nem az olcsó kategóriások...Bár a kérdésem nem erre vonatkozott,lehet betartani a szabályokat,de mikor azzal szembesülök,hogy kedvencem folytogatja egy szűrő,amit nem kellett volna erre rábiggyeszteni,mert nélküle is teljesíti az adott normát,de visszafelé nem lehet butitani,persze... Ugyanakkor a szűrővel nem lépet az euro 4 be...  Szóval szívás...és az dühíti az embert..Azt is figyelembe veszem,hogy itt ez tabu...ugyanakkor nem akarom végleg kiherélni...azért érdekelne a vissza csinálható megoldás.

c8laci Creative Commons License 2019.02.03 0 0 31216

Az oldal felsorolásában szerepel az RHW motorkód is pedig azokhoz gyárilag ilyen nem jár !

Előzmény: bananatree (31215)
bananatree Creative Commons License 2019.02.03 0 0 31215

Érdekes alakulnak a FAP árak.

Itthon a 2turbósra aranyárban lehet csak találni, és szinte csak Cordierit-et.

Német webshopból vettem viszont Sziliciumkarbidosat, igen kedvező áron (181EUR), 3 nap alatt Fedex-szel házhoz szállítva.

 

Érdekes módon a 98kW 2-300EUR-ért mennek ott.

A Cordierit-ből van olcsóbb:

https://mufflerfix.com/index.php?webiscoparams=eNpLtDKxqi62MrJSKk9UsgYzisEMQyslMG1qpWRiZGFkDhVLU7LOtDI0MzM3gPCTwHwDA2NDC%2BtaAAtYE1s%3D&webiscosession=2q1n7cijg2pqjv4j83oc22hh41

 

De úgy rémlik ennyiért lehet itthon is találni ilyet

Előzmény: frankiboy (31214)
frankiboy Creative Commons License 2019.02.03 0 0 31214

Látom nagyon leült a topik....Akkor feldobok 2 kérdést....

1 létezik forrasztható emulátor pdf "ideiglenes" kikapcsolásra?

2.2 HDI 94 KW-ra?

2 tuning boxxal valakinek tapasztalata?

Egszerű a szándék....nem akarom az ecu turkálást,ki tudja milyen müszaki lesz a közeli jövőben,meg igazából nem olyan rossz az a szoftver,amit gyárilag benn van,nem akarom át turatni nagyon...

 

Veteran070 Creative Commons License 2019.02.02 0 0 31213

Azért ezt illet volna észlelni, cserélni vagy legalább jelezni az aggódó tulajnak...Mindenesetre tényleg ne legyen nagyobb és rejtettebb gond a GépÁllat-al :-))

Előzmény: Roki1987 (31210)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 31212

Ez volt a vezérléscsere utáni gyengülés? Akkor jól jöttél ki belőle. ;)

Előzmény: Roki1987 (31210)
|j|e|r|r|y| Creative Commons License 2019.02.01 0 0 31211

"Hyundai Kona-t vagy Kia Niro EV-t"  -- mert ugye csak kóreait szabad :) 

Előzmény: bananatree (31193)
Roki1987 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 31210

Korábban írtam, az Ulyssémmel kapcsolatban hogy nem igazán húz. Turbó körül volt a probléma. Konkrétan vákuum cső volt elöregedve. Úgyhogy minden rendben. Megy mint állat....  :)

GedaiD Creative Commons License 2019.01.31 0 0 31209

Nagyon szépen köszönöm!!!

 

Előzmény: Phedro (31208)
Phedro Creative Commons License 2019.01.31 0 0 31208

Szia!
Jó ez a fejegység nagyon. 3 pár RCA sub kimenet, sub fázis fordítás időkor stb és szép hangja van. Csakba gyári hangszórók nem érnek semmit. Azokhoz ez túl jó!
Ha jók az emlékeim a fix pozitívot kell megfordítani a kapcsolttal.
Én is ilyet rakok be csak nagy navisba. Bár már régóta húzódik😢
Mellékeltem képet

Előzmény: GedaiD (31206)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 31207

Hát igen, a félévi zárás, felvételi, stb. az csak felerősíti a túlpihentség állapotát. ;)

Előzmény: Lecsó 76 (31205)
GedaiD Creative Commons License 2019.01.30 0 0 31206

Sziasztok

FB is kérdezem és Ti gondolataitokra kíváncsi vagyok :-)

 

 

C8-ban, az RD03 tönkre ment, gondoltam megpróbálok haladni a korral és másik fejegységet veszek, lényeg a kényelmes telefon használat és valami zene is tudjon szólni. 
Ezen gondolkozom Kenwood KMM-BT304 
http://www.kenwood.hu/car/receivers/all/KMM-BT304/…
Van valakinek tapasztalata vele?
A leírás szerint van hozzá ISO kábel, "ISO csatlakozó = New Mitsumi to ISO cable", ezzel belehet rendesen kötni? vagy valamit át kell kötni? esetleg valami másik kábel kell. Nagy szívás van vele? vagy csak megveszem összedugom a csatikat, bedugom az antennát és éljen boldogság van.
Ahhoz hogy a kormány kapcsolóról tudjam kezelni kell még valami?
Ami ebben tetszik a tudásán felül -aminek lehet hogy a felét sem fogom használni- az az hogy a színét tudom változtatni, mert zöld a műszerfal világítás és nem tetszene a piros vagy kék fejegység hozzá. 
A keret véges, ezért is kérdezősködöm a bekötés miatt mert nincs kedven kábelre még 10-20ezer Ft-ot kiadni.

Ha van ötlet másik típusra azt is szívesen hallgatom? 
Esetleg hasonló tudású használt is érdekelhet.

Előre is köszönöm a segítséget!

Lecsó 76 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 31205

Szerintm te túlpihented magad 😀😀

Előzmény: TheSaurus62 (31202)
bananatree Creative Commons License 2019.01.30 -1 0 31204

Mármint  :)))

Előzmény: bananatree (31203)
bananatree Creative Commons License 2019.01.30 0 0 31203

Zseniális :))(

Előzmény: TheSaurus62 (31202)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 31202

De ha kenne egy villanylovam, Vasnak nevezném el. Villany Vas, a ló. Bocs. ;)

Előzmény: bananatree (31200)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 31201

Ugyan már! pont az én egy szál lovam (autóm, jachtom, óceánjáróm, szemetem) okozna jóvátehetetlen károkat a természetnek?  ;)

Előzmény: bananatree (31200)
bananatree Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31200

:)

fűmeghajtású :)

tudod mennyi metánt meg egyebeket eregetnek ezek?

Ausztráliában évtizedek óta van kutató program, és mérik a birkák gáz kibocsátását a hátukra szerelt szenzorokkal, mert a mezőgazdaság, állattenyésztés adja az ország CO kibocsátásának javát.

villanyló kell!

;)

 

Előzmény: TheSaurus62 (31198)
Johnny09 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31199

Ott a pont, Te nyertél :) Bár az sem rossz ötlet, hogy csinálni pár ilyen átalakítást és zöld transzfer taxi céget alakítani valamelyik Földközi tengeri szigeten (mondjuk Korzikán, vagy Szardínián, ott úgyis otthon lennének). Természetesen saját napelem és szélerőmű parkkal. 

Előzmény: TheSaurus62 (31198)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31198

Ha milliárdos lennék, olyan helyen élnék, ahol nem autóval kell közlekedni, hanem motorcsónakkal (elektromossal, természetesen), vagy lovon (fűmeghajtásún).

Előzmény: Johnny09 (31196)
bananatree Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31197

Vannak ilyenek is :)

Múltkor láttam olyan átépítést, amikor egy klasszikus Schoolbus-ba faragták be a Tesla hajtást.

És valahogy még azt is megoldották, hogy a Tesla ne tiltsa le távolról az egészet...

(volt aki Ferrari kaszniba ollózta be, azt simán letiltották, meg aki limót gyártott Model S-ből, azt is...)

de az ötlet jó ! 

:)

Előzmény: Johnny09 (31196)
Johnny09 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31196

Valóban, max mamabusznak lenne jó, de amennyibe az átépítés kerülne azért veszel egy 0 km-es Nissan E-Evalia-t. Jelenleg csak hobbiautóként van értelme, mint ahogy Kaliforniában csinálják. Bár ha most hirtelen milliárdos lennék, biztos vennék egy utolsó évjáratú 807-et és egy törött Tesla P100D-t és valahol átépíttetném. Az a hajtás még ezt a nagy bódét is max 4 mp-en belül katapultálná 100-ra és hétköznapi járkálásra is tökéletes lenne. 

Előzmény: bananatree (31193)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31195

A mi "nyaralónkban" egy fázis van, valami 16A-os órával, ha egy hétvégére mennénk, vissza se töltené az akkut a kocsiban, főleg, hogy másra is használjuk ilyenkor az áramot.

Ezeknek a nagyobb villanyautóknak a tetején miért nincs amúgy napelem? Lehet, hogy nem sokat töltene, de a nullánál mindenképpen többet.

Előzmény: bananatree (31193)
bananatree Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31194

kezdetnek tökéletes :)

 

aztán rájöttök, hogy a hibrid csak árválkodik a garázsban, csak a 100km+-os túráknál kell előtolni, az aszzony kis elektromosáért meg verekedés van, mert mindenki azzal akar menni mindenhova.

Oda is, ahova eddig eszébe se jutott menni. Se autóval, se gyalog. De most "muszáj menni" :)

 

(De az persze tény, hogy még jó pár év, mire a hibridet/nagy autót bátran eladhatod)

Előzmény: Veteran070 (31190)
bananatree Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31193

Nem mindenre jó még az EV (mármint Electric Vehicle, és nem az EuroVan-ra gondolok :) ).

De hál istennek ez pont mostanában fordul át.

Aki anno meg tudta venni a Bálnát újonnan 12M-ért, az most tud rendelni Hyundai Kona-t vagy Kia Niro EV-t, ami méretben persze még mindig messze van a bálnáktól, de 3 gyerekig még egész használhatóak. És azzal 3-400km közt el tudnak menni. Töltők meg pont tavaly ősszel indultak szaporodásnak (2015 óta ígérgetik), szóval 1-2 év múlva már tökre jó lesz a helyzet nagycsaládosoknak is.

 

Előzmény: TheSaurus62 (31189)
bananatree Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31192

Van néhány ilyen furcsa madár.

Ezek nem otthoni átépítések, hanem a gyár megbízott egy "specialistát" aki pár száz, talán 1000 darabot átépített, és így árulták a 90-es években.

Tehát ennek van EU típusbizonyítványa :)))

 

Voltak még amúgy a PSA-nak meg a Renault-nak is EV-jei régen. 1990-2005 közt kb, AX, 106, Saxo, Clio, Partner, Berlingo, Kangoo, mindből volt Electrique. Ráadásul ezeket a gyár maga csinálta, nem külsősök.

A Kangoo-ból volt olyan range-extenderes verzió, aminél a villanymotor tetején csücsült egy Lombardini stablimotor, ami generátort hajtott, és annak energiája töltötte az akkut. Tiszta, soros hibrid. Olyan mint az Opel Ampera, csak ennél a belsőégésű motor tényleg  nem tudott belehajtani a kerekekbe.

 

Egyszer majdnem vettem egy ilyet:

https://en.wikipedia.org/wiki/Citroën_Berlingo_électrique

A rendes, 5 üléses, napfénytetős verziót, lengyelektől.

Csak aztán megvehető lett a 924, és inkább azzal töltöttem az estéket...

 

 

Előzmény: szbazsi (31188)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31191

Néha GreenGo-zok a városban, élmény. ;)

Előzmény: Veteran070 (31190)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31190

Detto ugyanez a helyzetem. De ha mégis, akkor inkább hibrid párti vagyok, max. asszonynak céges/magán ügyintézősnek egy kis villanyautó a városba.

Előzmény: TheSaurus62 (31189)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31189

Nem mintha bálnavillamosítás járna a fejemben, amire mi használjuk, arra a világ akkuja se lenne elég (2-300 km oda, ugyanannyi vissza). 

Előzmény: bananatree (31187)
szbazsi Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31188

ezt a képet tavaly csináltam itthon, Szekszárdon, a kórház előtt :)

https://imgur.com/a/DZfWst6

Előzmény: bananatree (31183)
bananatree Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31187

Ez a "kerülőutak" egyike :)

 

Előzmény: TheSaurus62 (31186)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31186

Van olyan környékbeli ország, ahol olcsó(bb) lenne az adminisztráció? Mert egy ott átépített és legalizált autóval talán kevesebb macera lenne honosításkor.

Előzmény: bananatree (31183)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31185

Háát...komoly történet, no comment !

Előzmény: bananatree (31183)
bananatree Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31184

A pécsi cégben egy erősen álmodozó típusú emberke a mozgató rugó. Én kedvelem, de hallottam már olyanról, akinek nem tudta teljesíteni az ígért dolgokat.

Rendszámozni ők se tudnak értelmesen, csak kerülőutakkal.

 

Előzmény: Johnny09 (31182)
bananatree Creative Commons License 2019.01.29 0 0 31183

2 kacsa, 1 Trabant, 1 Porsche 924, 1 Fiat Tipo, 2 Daihatsu Charade.

Kb ennyi a magyar utakon valaha járt, elektromosra átépített autók listája. Sajna már nem is mindegyik van életben. Az átépítőiket ismerem.

Ezek mind 2006 előtt készültek. Azután annyira megszigorították az átépítés bürokratikus előírásait, hogy gazdasági totálkár egy ilyen projekt, ezért senki se fog bele.

Csak a kötelezően előírt járulékos vizsgálatok díja több, mint amennyibe a komplett projekt kerül, akkustól, donorautóstól, motorostól.

A 924 egy darabig az enyém volt. A pincémben most is van egy komplett elektromos hajtáslánc, amit abba akartam beépíteni az "első generációs" villanymotor helyére.

Sose jutottam a végére, inkább eladtam...

 

Ha valakit elkapna az agylövés, hogy Bálnát akarna elektromosítani, és pénz nem számít, akkor kb 3-3,5M-et kellene félretenni a papírmunkára, 2M-t a meghajtásra, és 2-5M-t az akkura, az elvárt hatótávtól függően. Plusz még kb 1,5-2M a "reszlire", kijelzők, vezérlők, közdarabok, konzolok, dobozok, stb.

(Ja, és akkor ugye kellene 0,5-1M-et a donorra is költeni, hogy futóművileg, rozsdailag, beltérileg ne legyen vele gond a következő pár évben, hiszen nincs annál bosszantóbb, mint ha egy 10M+os projekt végén kiszakad a jobb első futómű vagy elrozsdál az A oszlop alja egy szarul javított korábbi sérülés miatt)

Jelentkezőket várok :) szívesen segítek tanácsokkal.

 

Előzmény: Veteran070 (31181)
Johnny09 Creative Commons License 2019.01.28 0 0 31182

Vannak már műhelyek, ahol csak ezzel foglalkoznak, vagy egy magyar cég is állítólag, talán Pécsen. Az EV2 ideális lenne,  a padló alatt pont elférne a sok akksi. Egy házi átalakítás egy francia sráctól, egy Transportert alakítottak át, 13:30 után gördülnek ki először: 

https://www.youtube.com/watch?v=hLPoEcxBaJo&t=809s

De van egy amerikai csapat, akik a váltót is meghagyják:

https://www.youtube.com/watch?v=sZ4JntBeYQU&t=1057s 

Előzmény: Veteran070 (31181)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.28 0 0 31181

Úgyis elveszik szép lassan a kedvezményeket a zöld rendszámoktól, nemsokára kezdik a nagyobb teljesítményű plug-in hibridekkel...és én szeretem a Hdi hangját, nem olyan, mint egy villamos vagy valami fehérzaj.

 

Egyébként láttam néhány napja egy CV "Kacsá"-t piros színben,  zöld rendszámmal, úgyhogy még láthatunk Zöld Bálnákat is úszkálni :-))

Előzmény: TheSaurus62 (31179)
bananatree Creative Commons License 2019.01.28 0 0 31180

Abszurdisztánban mindent lehet...

Max. kell hozzá egy érintésvédelmi felülvizsgálat :)

 

Előzmény: TheSaurus62 (31179)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.28 0 0 31179

Elektromosra nem lehet honosítani egy bálnát? Csak a parkolás miatt is megérné. ;)

Előzmény: Veteran070 (31175)
Berci19830423 Creative Commons License 2019.01.27 0 0 31178
Csináltam sreenshotot de nem engedi megmutatni!!&#128557;&#128557;&#128557;
Berci19830423 Creative Commons License 2019.01.27 0 0 31177

Ez a hozzászólás az! 

Berci19830423 Creative Commons License 2019.01.27 0 0 31176

Sziasztok! 

 

Van egy c8-am,ti segítettetek először is,most is kérnék egy kis segítséget! Találtam itt egy bejegyzést, teljes mértékben egyezik a leírás az én problémámmal. Leragadt mágnesszelep...nem megy csak 3 henger...utána leáll. Ha olyan kedve van újra indul és nincs semmi probléma,de van hogy se kép se hang. Antipullon fault, abs/asr fault, catalysator fault...úgyhogy van minden! A kérdés hogy amit találtam posztot említettek egy érdi műhelyt ahhol szétszedik és újra értelmezik. Van esetleg ehhez bárkinek infója? Vagy pest megyén belűl ahol foglalkozhatnak ilyennel? Előre is nagyon köszönöm! 

Veteran070 Creative Commons License 2019.01.27 0 0 31175

Ez nem egy komoly elírás.. ismerősnek volt olyan, hogy benzinesből dízel lett a honosítás során (persze, lehet, volt valami a háttérben, nem is tom ) de ez már elírás/félreírás :-))

Előzmény: xmbela (31174)
xmbela Creative Commons License 2019.01.27 0 1 31174

No, akkor ebből tisztán látszik, hogy a forgalmiban elírták a motorkódot.

Előzmény: gregcomrade (31173)
gregcomrade Creative Commons License 2019.01.27 0 0 31173

VF3EBRHD

Előzmény: xmbela (31169)
Illés Lajos Creative Commons License 2019.01.26 0 0 31172

Köszi!

Előzmény: rottamas (31171)
rottamas Creative Commons License 2019.01.26 0 0 31171

Play áruház FAP a neve

Előzmény: Illés Lajos (31163)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.26 0 0 31170

De ez már 2010 utáni, majdhogynem euro6-os

Előzmény: gregcomrade (31168)
xmbela Creative Commons License 2019.01.26 0 0 31169

Valószínű elírták a D-t, vagy R-t O-nak. Alvázszámban milyen motorkód van:?

Előzmény: gregcomrade (31168)
gregcomrade Creative Commons License 2019.01.26 0 0 31168

Az enyém V14. Erről jut eszembe az én oroszlánom motorneve sem a bárdinál, sem az unixnál nincs. Ha valamit veszek azt RHR néven szoktam de az enyém RHO. Tud erre valaki valamit?

Előzmény: Johnny09 (31166)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.26 0 0 31167

Igen, én is ettől tartottam...minimum egy 50-es bukó...c'est la vie

Előzmény: Johnny09 (31166)
Johnny09 Creative Commons License 2019.01.26 0 0 31166

A 4HW motor Euro III-as, ha jól rémlik volt valami engedmény az egyterűeknél az Euro IV bevezetésre. Én is szívtam a fogam, először azt hittem, hogy már IV-es, mert részecskeszűrős és a német matrica is a zöld IV-es volt a szélvédőn.

Előzmény: Veteran070 (31165)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.26 0 0 31165

Igen, köszi, azonos a kódunk, a Tied is a váltás évében, már majdnem tudja az EuroIV-et,,,

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31164)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.01.26 0 0 31164

Ha ez segít:

az enyém 2.2 Hdi  4HW a motorkód

"B" 2005 06.22.

és

a V.9:  08

Előzmény: Veteran070 (31162)
Illés Lajos Creative Commons License 2019.01.26 0 0 31163

Üdv!

A képen látható programnak mi a neve?

 

Üdv.

Lajos.

Előzmény: rottamas (31148)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.26 0 1 31162

Segítsetek kérlek, mire számítsak a honosításnál !

 

2006.03.havi C8 2.2 Hdi / 94Kw -os az autóm

 

Van valakinek EURO besorolási táblázata konkrét motorra vonatkozóan?

vagy esetleg

Meg tudnátok nézni a magyar forgalmiban, hogy 2005-ös évjárattól (ekkortól már csak EURO IV kerülhetett újonnan forgalomba - elvileg ) mi szerepel a magyar forgalmi V9 rovatában ennél a kW-számú 2.2-es dízelnél ??

V9   6-8 EURO III

V9   9-11 EURO IV

 

Elég jelentős az reg.adó mérték közötti különbség, és érdekel, mire számítsak, mert az évjáratom nagyon határeset, és az NKH-s vizsgák...inkább hagyjuk. Régen sokat foglalkoztam vele, de mostanában nem tudom, milyen a hozzáállás.

 

thx. G.

c8laci Creative Commons License 2019.01.25 0 0 31161

Tényleg van ilyen is.

 

 

Előzmény: Roki1987 (31160)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.25 0 1 31160

Elvittem egy szerelőhöz aki speckós ezekben a dolgokban, kapásból meg is mondta mi a probléma. Általánosságban nem a Webasto-ról beszéltem tapasztalat ügyben. De hadd ne kelljen felsorolnom szerelőket, akiknek megmondod hogy balról jön a hang és megmagyarázza hogy hülye vagy mert a jobb oldalról jön. Aztán elkezdi szerelni a teóriája szerint és rájön hogy baloldalról jön, akkor minek mondtam hogy a jobb oldalról....   Na legszívesebben megfogtam volna az okos kis fejét és kicsit nekiütögettem volna az ajtót. De még több ilyet is tudnék mesélni. Az a helyzet hogy ha valamit megkell nézni jobban, vagy kicsit gondolkodni kell, akkor már halott ügy az egész, és inkább új alkatrészt akarnak rendeltetni, hogy kikelljen venni és betenni az újat. Amit egyébként otthon én szívesen megcsinálnék ha lenne aknám a garázsban. kb ennyi...

Előzmény: c8laci (31147)
rottamas Creative Commons License 2019.01.25 0 0 31159

Sajnos úgy vettük hogy nem volt rajta a fedél. Turbó javításnál kint volt a motor és nem voltak annyira szép állapotba az injektorok. 

Előzmény: gregcomrade (31158)
gregcomrade Creative Commons License 2019.01.25 0 0 31158

Ha csak a rosszat cserélnéd olcsóbb lenne. Ezeknél elvileg könnyebben ki jön, van egy müanyag fedél, és nem tud felfröcsögni a víz! Ezt nekem a Betlem Gábor mondta

Előzmény: rottamas (31155)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 31157

Mit tudsz egy dízelből donorálni a benzinesbe? Jó, egy csomó mindent, másik csomó mindent meg el tudsz adni márkatársaknak. Úgy visszajöhet valami a ráfordításból.

Más kérdés, hogy hogy tudod megtartani anélkül, hogy ne kelljen utána fizetned a mindenféléket.

Előzmény: rottamas (31155)
FeZ_ Creative Commons License 2019.01.25 0 0 31156

A benzinesre feltenni a diesel váltóját érdekes eredményeket produkálna, 6 sebesség ide vagy oda.

 

Előzmény: rottamas (31155)
rottamas Creative Commons License 2019.01.25 0 0 31155

A régit megtartanám donornak. Ha injektort cserélnék alaphangon is hatszáz ezer. És utána idővel megint jönnének a nyalánkságok turbó/csak felújítva lett 30000 kmel ezelőtt, kettős tömegű.... .És még sorolhatnám a nagynyomású szivattyú se megy örökké! Már a megvásárlása óta közel 800000-be van 55000 kmre! Annyira nem jó az arány. A váltó csere meg csak azért ötlött fel hogy a benzines fogyasztása takarékosabb legyen. 

Előzmény: TheSaurus62 (31154)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 31154

Itt veszítettem el a fonalat. Ha jól értelmezem, van egy HDI-d, porlasztó hibával, viszont új fékek, féltengelyek, felfüggesztés. És azt fontolgatod, hogy átülsz egy benzinesbe, amibe vinnéd a 6-os váltót.

???

 

(Nem kekeckedni akarok, tényleg nem értem. Tudom, én bajom.)

Előzmény: rottamas (31153)
rottamas Creative Commons License 2019.01.25 0 0 31153

Igazából csak váltót cserélném ha lehetséges. 

Előzmény: TheSaurus62 (31152)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 31152

Összeraknál a kettőből egyet, vagy hogy? A papírmunka talán a leghúzósabb része (idő, pénz).

Előzmény: rottamas (31151)
rottamas Creative Commons License 2019.01.25 0 0 31151

Valószínűleg maradok ennél a típusnál csak benzinesbe. Kérdésem lenne hogy ezeknek is vannak rákfenéji? Például vezérlés ugyanúgy nehezen szerelhető? Ha iyet veszek akkor esetleg az én hatos váltó alá tehető-e? Tanácstalan vagyok hogy mi legyen ? A mostani alatt új az első hátsó fék kompletten a felfüggesztés a féltengely. Mit tanácsoltok?? 

rottamas Creative Commons License 2019.01.25 0 0 31150

2007.10. havi 100Kw 2.0Hdi VF7EBRHRHR13355773 motorkód 

Előzmény: gregcomrade (31149)
gregcomrade Creative Commons License 2019.01.25 0 0 31149

Milyen évjáratú az autód? 

Előzmény: rottamas (31148)
rottamas Creative Commons License 2019.01.24 0 0 31148

Haza értem megnéztem diaggal a porlasztó szart be. 

 

c8laci Creative Commons License 2019.01.24 0 0 31147

Milyen szerelő az akihez odaviszem az autót, hogy gatyázik a Webasto-m és esetleg leszedi a hengerfejet vagy kihúzza a féltengelyeket ?  :)

 

Aki veszi a fáradtságot és precízen kitölti a TÁBLÁZAT-ot annak szívesen segítek ! (a saját tel.számlám költségére is)

 

Az jópofi ahogy meghatározod a kipufogó funkcióját !  :)

Előzmény: Roki1987 (31144)
xmbela Creative Commons License 2019.01.24 0 1 31146

Győr, Bácsai utca, Varga Feri?

Ha kell privátban küldök telefonszámot.

 

Nem kell rettegni, lehet a főtengely szíjtárcsa is.

Előzmény: rottamas (31145)
rottamas Creative Commons License 2019.01.24 0 0 31145

Sziasztok nagy probléma adódott a gépjárművel erős fémes csattogó hang járó motornál! Jelenlegi szerelő szerint vagy vezérlés ugrás vagy porlasztó probléma! Esetleg valakinek valami segítsége Győr környékén szerelő esetleg,2.0Hdi 136 lovas üzemképes állapotban ésszerű áron! Segítset előre is köszönöm fontos lenne mert a család egyetlen autója napi használatban. 

Roki1987 Creative Commons License 2019.01.24 0 0 31144

Nem mondta senki hogy tippekre kell alapozni. Egyszerűen amikor valami van az autóval és a másnak már volt ugyanaz a problémája, akkor nyilván szólok a szerelőnek hogy az a dolog gyanús ott lehet a baj. Mielőtt még szétbontja az autót máshol.

Előzmény: c8laci (31139)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.24 0 0 31143

És ne úgy képzeld el, hogy nem látszik a kocsi a füsttől. Alig észrevehető, csak bizonyos hőmérséklet esetleg levegő páratartalom mellett látható jobban. Meg közvetlen a kocsi mellett érzem az elégetett gázolaj szagát. Szerintem ezek teljesen normális tapasztalatok. És elképesztő nagy segítség reggelente. 

Előzmény: c8laci (31140)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.24 0 0 31142

Gázolajat éget el. Nem? a kipufogón is jön ki fűst az autó mögött. Ebből is jön ki egy kicsi amikor égeti. Nyilván azért van rajt kipufogó.

Előzmény: c8laci (31140)
xmbela Creative Commons License 2019.01.23 0 0 31141

Annyi baj legyen, a kibicnek semmi sem drága! ;-)

Előzmény: c8laci (31139)
c8laci Creative Commons License 2019.01.23 0 0 31140

"szépen fűt mert tolja a kipufogóján a füstöt."

 

Egy jó kályha nem nyom füstöt !

(még egy cserépkályha sem) :) :)

Előzmény: Roki1987 (31129)
c8laci Creative Commons License 2019.01.23 0 0 31139

"sok ezret fog megspórolni"-vagy kidobni az ablakon egy "jó tipp" miatt ! :)

Előzmény: Roki1987 (31137)
Johnny09 Creative Commons License 2019.01.23 0 0 31138

Nekem a kedvencem a min. 4 karakteres keresés... Olyan jó keresni a BSI, BSM, ESP és társaira....

 

Előzmény: TheSaurus62 (31136)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.23 0 0 31137

Így van. Egyébként valóban keringető szivattyú csere történet lesz. Szóval alább aki ezt jelölte meg a hozzászólásában, ő nyert! :) Most nem tudok pontos nevet. De volt egy aki jól tippelt.

Igen, én sem rinyálásból írom ide a dolgokat, egyszerűen eszme csere miatt. A tapasztalatunk a későbbiekben lehet hogy valakinek sok ezret fog megspórolni. Ki tudja másnak milyen lehetőségei vannak....

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31134)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.23 0 0 31136

Kár, hogy ilyen fapados ez a fórummotor, hogy nem lehet altopicokat nyitni az EV2-n belül, akkor adott esetben nem 30000 hsz-t kéne visszaolvasni, hanem csak pár százat, meg a kérdésfeltevés is célzottabb lehetne. De hát ez van.

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31134)
GedaiD Creative Commons License 2019.01.23 0 0 31135

Nem baj az ha kicsit pörög a fórum. :-) én leginkább rendszeres olvasó kategóriába tartozom, nincs írói vénám.

Ha a végén a megoldást is beírják akkor szerintem tanulságos és csak úgy van értelme a hozzászólásoknak. 

Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.01.23 0 0 31134

Én szeretem ha a kartársak tippelgetnek, hisz azért is van ez a fórum. Nagy bajt nem okoznak vele ha elolvassuk. Persze a végén szeretnénk tudni, hogy ki nyert volna a tippjeivel ha elviszed a szerelőhöz és az megjavítja. Én javaslom minél több problémát felvetni, mert ha nem is mindig de sokat tudnak segíteni a fórumtársak és ezt jóindulatból teszik.

Előzmény: Roki1987 (31129)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.23 0 0 31133

Leginkább bontóból tudsz szerezni. A Táblázatban  vannak páran.

Ugye a normál (3,5,6,7) üléseket keresed?

 

Térkép.

Előzmény: Ternyákisti (31132)
Ternyákisti Creative Commons License 2019.01.22 0 0 31132

Sopron környéke előnyben

Előzmény: Ternyákisti (31131)
Ternyákisti Creative Commons License 2019.01.22 0 0 31131

Fiat ulysse ülést keresek 2004 évj , két darab kellene, ha valakinek van olcsón, írjon elérhetőséget

Autósszaki Creative Commons License 2019.01.22 0 0 31130

Köszönöm, meg is találtam, van egy videója is, elég durva ahogy kiszedi ....remélem nem lesz gond

Előzmény: Ternyákisti (31128)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.22 0 0 31129

Ez webasto állófűtés! És a láng gombal indítom el, és szépen fűt mert tolja a kipufogóján a füstöt.

Szóval lehet a geringetője nem műkszik. Egyébként holnap reggel viszem olyanhoz aki ezzel foglalkozik. Csak kíváncsi voltam a véleményetekre.

Előzmény: NSU8 (31123)
Ternyákisti Creative Commons License 2019.01.22 0 0 31128

Vannak bizonyos vállalkozások akik kimondottan ezzel foglalkoznak PL https://www.porlaszto-kiszereles.hu/ Zirciek nagyon jók, egy b@rom be szívatott a saját autómnál, szét szadizta a porlasztót. A zirci srác segített ki, csak ajánlani tudom nagyon korrekt

Előzmény: Autósszaki (31126)
FeZ_ Creative Commons License 2019.01.22 0 0 31127

Mint a többiből: vagy kijön simán, vagy nehezen vagy baromi nagy szívás árán, attól függően, hogy mennyire van beleállva.

 

Előzmény: Autósszaki (31126)
Autósszaki Creative Commons License 2019.01.22 0 0 31126

Porlasztót hogy lehet kivenni Citroen C 8 ból?

c8laci Creative Commons License 2019.01.22 0 0 31125

A kieg. fűtés jóval bonyolultabb egy faéknél ! Ha csak játszogatni akarsz vele, csak nyugodtan tippelgettesd a cartársakat, ha viszont azt akarod, hogy jó legyen vidd el olyanhoz aki ért hozzá, tudja diagolni (s a diagolást kiértékelni-értelmezni) s meg is tudja javítani. !  :)

Előzmény: Roki1987 (31120)
bt74 Creative Commons License 2019.01.22 0 0 31124

De azt írta, hogy kerigeti a vizet.

Egyébként mivel lett elindítva?

NSU8 Creative Commons License 2019.01.22 0 0 31123

Mivel nem állófűtés ,hanem csak kiegészítő így nem indít ventilátort . Az ,hogy mi a gong vele nehéz diagnosztika nélkül megmondani lehet be sem gyújt csak szellőztet. ,de lehet , hogy a szívattyú nem megy ,mint már előttem írta a kártyárs.Ha figyeli az üzemanyag szintet akkor nagyon kevés lehet,ha már nem indul.

Előzmény: Roki1987 (31120)
zsozso-1 Creative Commons License 2019.01.22 0 0 31122

Azért áll meg mert nem megy a szivattyúja és fel forralja a vizet 

Előzmény: Roki1987 (31120)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.22 0 0 31121

Az alábbit nem hozzászólásnak szántam, hanem külön témaként. Csak valamit félre nyomtam izgalmamban :)   Bocs

Roki1987 Creative Commons License 2019.01.22 0 0 31120

Szisztok!

 

Az állófűtésnek van üzemanyagszint érzékelése? És esetleg ennek megfelelően meri indítani a kályhát? Eddig nem kapcsolt be, kicsit bütykölték de kaptam egy számot, aki ezzel foglalkozik és megcsinálja. De ott motoszkált bennem a kisördög hogy bekapcsolom vajon mit csinál. És lássatok csodát! Működik. Tegnap este is működött és ma reggel is. Egyedül mintha nem menne végig egy ciklus. Bekapcsol valami ventilátor ahogy hallom, aztán elkezdi égetni az üzemanyagot, keringeti a vizet is mert huppog. Majd egy idő után leáll. Aztán beindítom az autót, bekapcsolom a ventilátort és hallom hogy megint elkezd működni az imént leírtak sorrendjében. Ezek szerint nem tudja bekapcsolni a ventilátort hogy toljon be levegőt és ezért akad meg az egész folyamat? Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Előzmény: liili (31119)
liili Creative Commons License 2019.01.22 0 0 31119

Köszi

Előzmény: Veteran070 (31118)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 31118

riasztosember.hu - lőrincen

Előzmény: liili (31117)
liili Creative Commons License 2019.01.21 0 0 31117

Ki tud Pesten egy riasztós gurut. Ulyssehez kellene? Köszi.

Omega1996 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 31116

Nem! Az elsők xenonosak! Első, hátsó tengelyen is van lámpa szintszabályzó! 

Előzmény: MortalWombat (31115)
MortalWombat Creative Commons License 2019.01.21 0 0 31115

Miért keresel?

Csak nem xenonos a tolatólámpád?

Előzmény: Omega1996 (31098)
bevontelektroda Creative Commons License 2019.01.21 0 0 31114

 

 

HF--es.

Még csak a vizet nyomja ki......

Előzmény: C8nagyi (31113)
C8nagyi Creative Commons License 2019.01.21 0 0 31113

Szomorú!

Mi történt az autóddal?

Előzmény: bevontelektroda (31103)
Zolysys Creative Commons License 2019.01.21 0 0 31112

Elvileg

Előzmény: Roki1987 (31111)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 31111

Komolyan?  Ha azt elküldöm neked, megtudod nézni és javítani?

Előzmény: Zolysys (31110)
Zolysys Creative Commons License 2019.01.21 0 0 31110

Elég csak a fejegyseg

Előzmény: Roki1987 (31107)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 31109

:)  Akkor arra rá kell szánnom majd egy túrát. 

Előzmény: TheSaurus62 (31108)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 31108

Jobban jársz, ha egyben viszed el neki, négy keréken. Azt hiszem, túl sok mindent kéne kiszerelned.

Előzmény: Roki1987 (31107)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 31107

És mit lehetne tenni Zolysys? Mit javasolnál? Esetleg tudnál kezdeni vele valamit?  Eltudom küldeni neked a rádiót, hogy megnézd és megcsináld? Vagy kell hozzá az autó is?  

Ha teljesen halott lenne, akkor nem lenne semmi. Úgy értem, hogy azért mutatja a Fiat Logo-t a kijelző, és kiírja a "Please Insert upgrade disk" feliratot.

Előzmény: Zolysys (31101)
c8laci Creative Commons License 2019.01.21 0 0 31106
Előzmény: Phedro (30971)
totti1981 Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31105

Köszi Zolysys! Már leveleztünk, illetve majd megyek hozzád magyarosítani tavasszal. Nem rabolom az idődet, akkor rendberakjuk ezt a részét is ha lehet.. 

Előzmény: Zolysys (31102)
totti1981 Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31104

Amszerintem nem éri meg.. De nézz utána mennyiért szerezhető be.. csomagtér ajtó, díszlécek stb

Előzmény: bevontelektroda (31103)
bevontelektroda Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31103

 

 

Ugy komplett "fő"darabok.

Gondoltam keresnék egy fiatalabb sérült 807est és átraknám az én kissé motorhibás vasamról a szükséges alktrészeket......

;D

 

Vagy nem éredmes??

Előzmény: totti1981 (31100)
Zolysys Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31102

Ha felhívsz elmondom

Előzmény: totti1981 (31099)
Zolysys Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31101

ott halott az agya a rendszernek

Előzmény: Roki1987 (31088)
totti1981 Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31100

Melyik típusra gondolsz? Díszlécek, hűtőrácsok, felírat, de tudtommal cserélhetők

Előzmény: bevontelektroda (31097)
totti1981 Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31099

Sziasztok!! Már rég voltam itt, a face csoport pörgősebb. Fejegység gondoktól én is félek előre, szoktam is nézegetni hol lehet rt4-5 öt beszerezni.. nem sokat találni belőle.. valamint egy kérdés is felmerűlt bennem.. sajnos indításkor nem adja be a lancia logót :(. Ez bekapcsolható valahol, vagy fejegység csere miatt nincs benne?

Omega1996 Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31098

Sziasztok! 

Peugeot 807 hez keresek hátsó  lámpa magasságállító szenzort! 

bevontelektroda Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31097

 

 

Mélyen Tisztelt Kollégák!

 

Meg tudná mondani Valaki nékem, hogy van--é különbség karosszéria fronton eltérés a ráncfelvarrás előtti és utáni EV2 között??

 

Köszömön!

Phedro Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31096

Lehetséges optikai kábel de alább említett Úriember tud pontos információt adni. Lipták Zoltán alis Zolysys a nevelője ezeknek a rakoncátlan naviknak.

Előzmény: Törölt nick (31095)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31095

Segítségre lenne szükségem, Lancia Phedra 2007-es 100kw, rhr motor, nappali menetfényt szereltettem bele, és egy kis kicsi piros led villogót ami a riasztó jelenlétét hivatott lenne mutatni a sebváltó környékén, meg a hőmérséklet jelző nem volt megvilágítva, és ott lett cserélve a két kis izzó. Sajnos azóta nem működik a multimédiás kijelző, se navigáció, sem időóra, sem rádió, beindítás után kezdi Lancia starter, utána readi és nem megy tovább, újraindul mindig, az aksit 1 napra kiiktattam utána se lett jó, szerintem 3-mas fejegység van benn, mp3 és infra felirat van ráírva. Utólag kiiktattuk a ledet, és a nappali menetfénynek is kivettük a biztosítékát de nem változott. A komplett fejegység ki lett véve szerelés közben, de utána jól visszalett téve!?????

Roki1987 Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31094

Oks! köszi, szerintem élni fogok a lehetőséggel és jelentkezem nála :)

Előzmény: Phedro (31093)
Phedro Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31093

Azzal nem fog menni semmi. A kijelző sem.

Hívd fel a Zolysyst az lesz a legolcsóbb!! A lemez sem jó hozzá csak a sajátja! És ha valamit rosszul csinálsz elküldöd örökre!

Előzmény: Roki1987 (31092)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31092

Hát ha a Systemnavi oldalt nézem, akkor leginkább az RT4 hasonlít hozzá. Pedig azt gondoltam rt3, de abból is annyi félét láttam. De most már inkább azt mondom rt4, a systemnavi oldal alapján. 

 

Ehhez nem jó az rt3 szoftver? 

Van hozzá valakinek progi?

 

Mi van ha veszek bele egy teljesen más márkájú 1DIN-es rádiót? Azzal nem fog működni?

Előzmény: Phedro (31091)
Phedro Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31091

Szia!

 

1 más cd lemezt olvas lejátszik a fejegység?

2 jó szoftvert kaptál hozzá. Az már a can-es rendszer (narancssárga háttér) nem jó hozzá a régebbi lemez hiába RT3 (ha RT3 van benne nem RT4)

3 menü gomb hosszas nyomásával kiadja a szofver számot azzal érdemes Lipták Zoltánt alisa Zolysyt felhívni.

Őt itt találod:

 

http://www.systeamnavi.hu

Előzmény: Roki1987 (31088)
gregcomrade Creative Commons License 2019.01.20 0 1 31090

Én 6 hónapig használtam kijelző, rádió, tolató radar nélkül! Már a végén olyan mérges lettem, hogy azt terveztem, hogy eladom! Végül az ebayen vettem egy másik fejegységet (110 ezerért!) és azóta boldogság van. Ja és az enyém 2012-es, és egy 7000-forintos sd kártya okozta a gondot. Ha elfogadsz egy tanácsot,  akkor most az elején vegyél egy másikat, mert olcsóbb lesz! Engem durván be szopatott, sokat tudnék mesélni, és kb 200 ezrem ment rá mire jó lett

Előzmény: Roki1987 (31088)
MortalWombat Creative Commons License 2019.01.20 0 0 31089

Üdv!

Szokj hozzá!

Megoldásod Zolysys cartárs lesz, aki majd jelentkezik, gondolom én.

 

Előzmény: Roki1987 (31088)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.19 -1 0 31088

Szisztok! 

 

Egy kedves, segítőkész fórumozó társamtól kaptam szoftvert és térképet, ám hiába írom ki cd-re sehogy nem működik. Ráadom a gyújtást, bekapcsol a rádió és telepítő lemezt kér. Kiírtam ISO-ban, kiírtam sima adatlemezként 1x 2x 4x sebességgel, lezártam a lemezt, nem zártam le a lemezt. Kifogytam a cd-ből az ötletekből egyaránt. Valakinek valami ötlete? Lehet szar a rádióm? Hogy tudnám kideríteni? Lehet bele venni másik rádiót úgy hogy minden működjön normálisan? Vagy csak ezt a gyári hulladékot lehet használni? Amikor vettem az autót, a "nem működik a rádió" dolgot túlságosan alábecsültem. Kezd tele lenni vele a tököm hogy így túl bonyolították ezek a csigazabáló rohadékok, hogy dögölnének meg. Gondoltam a lusta Fritz- nem akart utána menni a dolgoknak, és majd én pikkpakk megoldom. Egy kis elektronkai szerelés plusz egy kis számítástechnikai alapismeret és jobb lesz mint újkorában. HÁT NEM! Hogy ha nem működik a rádió semmilyen adat nem látható. Ez a leg ge....ibb dolog a világon. 2007-es az autóm. 2007!!!!!     Könyörgöm az ég szerelmére! 2007 ben már a legszarabb mp3 lejátszó is egy rohadt USB-s kis kütyü volt. Kb akkora volt a dimarson!  Mp3 lejátszóm mint egy öngyújtó. Nem CD!!!!!     

Lecsó 76 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 31087

Én írtam, bocs a téves infóért. 

Előzmény: bananatree (31086)
bananatree Creative Commons License 2019.01.19 0 0 31086

azaz, szerintem is így van.

ezért kaptam fel a fejem arra, hogy valaki a 2.0-ra írta a 2 turbót.

 

Előzmény: Phedro (31082)
R!ck4 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 31085

Na majd méricskélek a kormányon is...

Előzmény: fflaci (31084)
fflaci Creative Commons License 2019.01.19 0 0 31084

HI

Lehet kontakt hiba vagy a kormánykapcsólóban feltekert átvezető kábel hibája.

Nekem egy hideg téli éjszakán egyszerűen kettétört az egyik gyújtó kemény műanyagból készült vezetéke.

 

Előzmény: R!ck4 (31079)
Phedro Creative Commons License 2019.01.19 0 0 31083

A linken található motorkódokkal gyártási évvel és típussal bővített lista.

 

https://de.m.wikipedia.org/wiki/Eurovan_(PSA/Fiat)

Előzmény: Phedro (31082)
Phedro Creative Commons License 2019.01.19 0 0 31082

2006-ig csak ezek voltak.

2.0 HDI 107, 109 le. Volt részecske szűrős és nélküli is.

2.2 HDI 128 le

 

2006-tól voltak még az előzők tán 2008-ig meg még ők

2.0 HDI 120 és 136 le 120 le szűrő nélküli

 

2008-tól már az elsők nem voltak

2.0 HDI136 le és 163 le az utóbbi égy turbós változó geoval

2.2 HDI 170 le két turbós.

 

A dátumok nem 100% de közel van az igazssághoz.

Előzmény: gregcomrade (31077)
gregcomrade Creative Commons License 2019.01.19 0 0 31081
Előzmény: TheSaurus62 (31080)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 31080

Régen néztem szét a táblázat mélyebb bugyraiban, nem tudom, van-e ott valami összefoglaló/áttekintő erről a motor, motorkód, turbó, lóerő mizériáról, de ha nincs, egy hozzáértő cartárs kerekíthetne egyet. ;)

Előzmény: ledo76 (31078)
R!ck4 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 31079

Sziasztok! Bedobott a masina (2004 Ulysse 2.2 JTD) egy légzsák lámpát, ki lett olvasva, esetleg van itt hozzáértő, lehet ez kontakt probléma? A bosch szoft egy relére hivatkozik.

 

 

 

Az A36.01-es relére hivatkozik. Ez van a két első ülés közötti részen? Lehet ez csak kontakt gond? Köszönöm!

ledo76 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31078

Nem volt, csak a 2.2-bol

Előzmény: bananatree (31076)
gregcomrade Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31077

A 2.2-esekből volt két turbós, szerintem csak a program más mert az enyémből is erősebbet faragtak. A későbbi hdi-ben van 150, 180 lovas változat

Előzmény: bananatree (31076)
bananatree Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31076

2.0-ból csináltak 2 turbóst?

annak mi a motorkódja?

 

Előzmény: Lecsó 76 (31074)
ledo76 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31075

2.0 100 kW (136 LE), és 2.0 120 kW (163 LE). Egyértelműen az utóbbi a jobb motor és nem csak azért, mert erősebb. Benzines 1 féle volt 2.0 103 kW (140 LE).

Előzmény: |j|e|r|r|y| (31073)
Lecsó 76 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31074

Úgy tudom a 2.0 hdi volt már csak, 1- és 2 turbóval 136, 173 lóval 

Más motor a végére nem volt. 

Előzmény: |j|e|r|r|y| (31073)
|j|e|r|r|y| Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31073

Az utolsó két évben milyen dízelekkel szerelték őket? 

Előzmény: ledo76 (31072)
ledo76 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31072

A 2.0-ás 120 LE-s változata állítólag a legmegbízhatóbb, de az kicsit karcsú ezekbe az autókba.

Előzmény: gigabursch (31055)
gigabursch Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31071

Köszi, de most olyat épp nem hirdetnek.

Legalábbis idehaza...

Előzmény: |j|e|r|r|y| (31058)
gregcomrade Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31070

Úgy tudom az

Előzmény: Roki1987 (31068)
xmbela Creative Commons License 2019.01.18 0 1 31069

Ha megtudod előrébb leszel?

Egyébként az.

 

Vedd le a motorburkolatot, ha van, és nézd meg, hogy az elektromos csatlakozók a helyükön vannak-e. Főképpen a vezérlés oldalon, hiszen ott dolgoztak.

 

Előzmény: Roki1987 (31068)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31068

Változó geometriás a turbó ebben a motorban? 2.0 JTD  136 LE

Előzmény: Roki1987 (31066)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.01.18 0 1 31067

Próbálhatod 80 nal is, itt nem a sebesség hanem az arányokról van szó. Ha rossz a vezérlés jobban nyomod a pedált és akkor jobban füstöl és nehezebben megy, több a fogyasztás.

Előzmény: Roki1987 (31066)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31066

tegnap tankoltam bele egyébként, nem ment le jobban az üzemanyag szint a megszokottnál. De résen leszek e tekintetben.   Igen tud menni százzal, többel nem tudtam megnézni mert ahol kitudtam próbálni (egyenes szakasz, nem használja senki) 100-nál véget ért az út :) 

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31064)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31065

:D Most nem tudom hogy sírjak vagy nevessek. De legkorábban jövő hét második felén tudják megnézni. De ezt még megpróbálom reckírozni hogy előbb nézzenek rá. Mielőtt még elfossa magát valami. De ezt leszámítva semmi tünet, szépen indul, szépen jár alapjáraton is.

Előzmény: TheSaurus62 (31062)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.01.18 -1 0 31064

Tehát akkor 100 zal tud menni a kicsike. Na most ha ilyenkor a vezérléssel lenne a baj akkor nagyon, nagyon sokkal többet fogyasztana. Ezért kérdeztem, hogy mit mutat a pill. fogyasztás.

Előzmény: Roki1987 (31063)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31063

De mondom, 100 as tempót 30 másodpercbe telik elérni, padló gázzal. És nincs is igazán különbség a padlógáz és a félgáz között. gyakorlatilag ugyanúgy megy. Lassan 

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31060)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31062

Nem akartalak idegesíteni, csak ez olyan, mint amikor a sógornőm nálunk nyomtatott valamit, de halvány volt, kiszedte a tonert, megrázta, visszatette, aztán már fel se kapta a papírt a gép. Fél óráig hallgattam a magyarázatát, hogy pont most romlott el, van ilyen, a munkahelyén is folyton elromlik. Aztán megnéztem a tonert, rosszul tette vissza. 

Előzmény: Roki1987 (31057)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31061

Ezt még nem tudom megmondani, még dolgozom a középkonzolon mert el volt romolva. utána fogok látni adatokat.

 

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31060)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.01.18 -1 0 31060

Ha 130 cal mész 6. ban mennyi a pillanatnyi fogyasztás? Ha több mint a mikor jó volt akkor nem turbó hiba.

Előzmény: Bicikliszállító 807 (31059)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.01.18 -1 0 31059

Ha a turbó lenne a hibás, egyszerű szívó motorként kellene gyorsulnia. A 6. ban130 cal megy legalább?

Előzmény: Roki1987 (31057)
|j|e|r|r|y| Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31058

a 3.0 V6. Tök komolyan mondom. Én most csináltattam egy kuplungcserét, kettős tömegű fájdalommal súlyosbítva majdnem fél misi. És úgy tűnik, hülyeség volt, mert szaraxanak az adagolók, ami villámgyorsan kicsinálja a kuplungot megint. Fél misiből egy darabig azért eltankolgatsz. Gondold meg.

Előzmény: gigabursch (31055)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31057

Kössz most megnyugtattál :D    Őőőőő   neeem, ennek már volt egy olyan előzménye, talán emlékszel is rá 1-2 hete írtam hogy nem érzem olyannak mint amikor vettem, érdeklődtem is a fórumon hogy mennyire kellene hallanom a turbót. Igazából mindenkinek más az észrevétele ezzel kapcsolatban. De akkor még jobban ment. Viszont volt egy hozzászólás valakitől, aki azt mondta ha nem megy a turbóm, nyugi észrefogom venni. Na és most vettem észre hogy valószínűleg télleg nem megy. vagy nem úgy megy. 1-2 ben még azt mondom szépen meglódul, de ahogy felváltok 3-4-5, a 6 ot nem is írom mert felesleges, elég gyengén gyorsul. Mintha nem tudná valami biztosítani a feltételeket a gyorsabb sebességhez.

Előzmény: TheSaurus62 (31056)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.18 0 1 31056

Pont most ragadt volna le a turbó? 

Reméljük a legjobbakat, hogy valami banális apróság csúszott be. 

 

(Mondjuk telefonon nyugtatni én is tudok...)

Előzmény: Roki1987 (31053)
gigabursch Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31055

Kedves Topiclakók.

 

A 2.2 HDI vagy a 2.0 HDI kevésbé problémás motor?

Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm.

Roki1987 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31054

136 lovason, azt elfelejtettem mellé írni :)

Előzmény: Roki1987 (31053)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 31053

Ulysse vezérlés dolog folytatása, telefonos ügyintézés után megnyugtattak némiképp, hogy annak nem lehet baja jól csinálták meg. A turbóm lehet leragadva. 2.0 JTD-n változó geometriás a turbó?

szbazsi Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31052

csak legyen jó :)

Előzmény: Roki1987 (31050)
MortalWombat Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31051

Én NGK-t vettem bele.

Nem volt vele problémám.

De bármely "japán" jó kell, hogy legyen.

Előzmény: festerke80 (31024)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31050

Isten vagy! Nagyon köszönöm! Óriási segítség. Hogy hálálhatom meg?

Előzmény: szbazsi (31044)
szbazsi Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31049

elküldtem a letöltési linket

Előzmény: Roki1987 (31046)
szbazsi Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31048

bármihez hozzányúlhattak, bármit - akár véletlenül is - lehúzhattak, elmozdíthattak. sajnos. a fordulatszámod meddig megy?

Előzmény: Roki1987 (31047)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31047

Hát ez nekem is eszembe jutott, mert amúgy minden más rendben van, semmi rendellenes nem jön ki a motorból. Ha valami nagyon ellenne barmolva akkor rángatóznia kellene meg ilyesmik nem? Turbo-hoz is hozzányulhattak a vezérmű szervizelésnél?

Előzmény: szbazsi (31045)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31046

metalroki@gmail.com

 

Előzmény: szbazsi (31044)
szbazsi Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31045

turbó süvít? nem lehet, hogy ott a gond?

Előzmény: Roki1987 (31039)
szbazsi Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31044

adj egy email címet, mert a google drive linkjét így tudom megosztani

Előzmény: Roki1987 (31026)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31043

Ha valaki tud küldeni linket program cd letöltéséhez, azt kérem hogy ne tartsa magában :)   Fontos lenne

 

Roki1987 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31042

Na jó, de gyári szakszervizben? Amúgy lemértem 100 km/h sebesség 30! másodpercbe telik.

Előzmény: c8laci (31041)
c8laci Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31041

"Nem tudom mit lehet elcseszni vezérmű cserénél"-nagyon sok mindent !

Előzmény: Roki1987 (31039)
PhedrAtis Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31040

Sziasztok, Phedra-ra keresek alu kereket. Köszönöm. 

Roki1987 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31039

Szisztok! Na néhány km megtétele után úgy áll a dolog, hogy tetü lassúan gyorsul az autó 50-70- töl felfelé. Eszméletlen lassúan, padlógáz mellett. Nem tudom mit lehet elcseszni vezérmű cserénél, de elcsesztek valamit mert előtte ment mint a golyó/rakéta.

Roki1987 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31038

Ha valaki tud küldeni linket program cd letöltéséhez, azt kérem hogy ne tartsa magában :)   Fontos lenne.

Roki1987 Creative Commons License 2019.01.17 0 1 31037

Ühhümm, faxa! Délután még kell vele mennem pár kilométert, remélem nem fog tönkre menni azalatt, és/vagy    javul a helyzet. Lehet hogy én vagyok hülye, de az a baj hogy az ilyenekre elég érzékeny vagyok mert mindig is szerettem/szeretem figyelni az autó viselkedését menet közben, így a legapróbb rezdülésre harapok mint egy kopó :)

Előzmény: TheSaurus62 (31035)
ledo76 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31036

Ezért kérdeztem, mert ebből semmi sincs ami bejáródhatna. A rosszabbik eset, hogy elrakták a vezérlést, a jobbik ha az üza. szűrő környékén kell keresni a hibát. Sajnos az előbbi a valószínű.

Előzmény: Roki1987 (31033)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31035

Egy rosszul beállított vezérlésnél az a legkisebb baj, ha nem gyorsul. Az csak tünet. Szerintem.

Előzmény: Roki1987 (31033)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31034

Talán a vezérlést nem jól állították be újra. Vissza kéne vinned a legrövidebb úton az elkövetőhöz, hogy állítsa be rendesen, garanciában.

Előzmény: Roki1987 (31033)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31033

Pl, lepadlózom és elég lassan gyorsul, tudom hogy ment előtte. Ha lepadlóztam hátracsúsztam az ülésben. Amíg jöttem vele haza kb (15-20 perc) a vége felé már mintha kezdett volna javulni a helyzet, de összességében lassabbnak éreztem az egész gyorsulást. Az egyik lámpánál van egy kisebb emelkedő. 3.ban 50 nél jobban nem igazán akart menni. Mind 1, majd hazafelé hosszabb úton, meglátom milyen lesz.  Lehetséges hogy valamit nem jól kötöttek be vagy ilyesmi?

Előzmény: TheSaurus62 (31030)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31032

így van komplett vezérlés szett vízpumpával, hosszbordás szíj, olaj, olajszűrő, légszűrő pollenszűrő, üzemanyagszűrő.

Előzmény: ledo76 (31029)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31031

Igaz 1 hétig ott állt. Lehetséges hogy nem ment 1 hétig és ezért egy kicsit beállhattak rajt a dolgok?

Előzmény: TheSaurus62 (31030)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31030

Rossz jel. Semmi különbséget nem kéne észlelned (mármint nem lehetne különbség). :(

Előzmény: Roki1987 (31027)
ledo76 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31029

Milyen alkatrészek? Gondolom csak a szíjat, a görgőket és a vízpumpát cseréltétek.

Előzmény: Roki1987 (31027)
FeZ_ Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31028

Nem kell idő.

 

Előzmény: Roki1987 (31027)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31027

Most hoztam el az Ulymat, vezérmű cseréről. Amit észre veszek az az, hogy erőtlennek tűnik nem húz úgy. Kell idő amíg bejáródnak az alkatrészek és addig nem gyorsul úgy? Mi a tapasztalatotok ezen a téren?

Roki1987 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31026

szbazsi, jó a rádióm típusa. LIST- es. Úgyhogy ha áll még a letöltés ajánlatod, akkor nagyon örülnék ha eltudnád küldeni.

FeZ_ Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31025

Sziasztok !

 

Egy ismerősöm keres RHK kódú motort. Valakinek nincsen esetleg eladó ?

 

festerke80 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31024

Remek... Van valami márka, amit érdemes vennem, vagy mindegy csak ne a Sagem-et. :)

Persze ma meg már trafó gondot is ír.... :(

Előzmény: MortalWombat (30931)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 31023

Szbazsi, Eltudnád küldeni azt a linket? Megpróbálnám hátha megyek vele valamire.

Előzmény: szbazsi (31014)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31022

Narancs színű a műszerfal világításom. Akkor tuti rt4? Ahoz valakinek cd? Most leheltek bele életet, hogy egyáltalán mutat valamit a kijelző, és cd-t kér telepítéshez.  

Előzmény: bananatree (31021)
bananatree Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31021

>Mi a különbség az rt3 és az rt4 között? 

néhány év

:)

az rt4 már HDD-s, a térképet is azon tárolja. (rá is van írva, hogy HDD, ha a tiedre nincs ráírva, akkor RT3. 2006-ban még tuti csak RT3 volt, 2007-ben már talán volt RT4is. 2008-as ráncfelvarrottakba már RT4 van. Ha narancs színű a műszerfalvilágítás, akkor rt4)

 

az sos gomb azt hiszem márkánként eltérő... de erre nem esküszöm meg.

 

amúgy ugyanez a RT4 fejegység van a korabeli Citroen C5-ben és a Maserati Ghibli-ben is. A Maseratiban is csak sz sos gomb tér el :)

(merthogy ez egy Magnetti-Marelli gyártmány)

 

Előzmény: Roki1987 (31017)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31020

ja, hogy ezen a típuson ott jelennek meg az adatok ?!?! Háát akkor én is durcás lennék...de nyugi, tuti lesz, aki feléleszti...

Előzmény: Roki1987 (31019)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31019

Persze persze, nem is azért mondtam. Csak ha már egyszer van benne akkor azért szeretném kiélvezni az előnyeit. Nem is a navi a lényeg, hanem hogy egyszerűen nem látok semilyen adatot. Se fogyasztást se semmit. 

Előzmény: Veteran070 (31018)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31018

hátha ez segít...….az enyém 2006-os és nincs is benne navi...mégis nyugodtan szunyálok :-)) bocsi

Előzmény: Roki1987 (31016)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31017

Mi a különbség az rt3 és az rt4 között? Amiket a neten néztem rt3-akat, ott az SOS gomb egy kerek felületű gomb. Viszont az enyém egy álló téglalap alakú gomb.  

Roki1987 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31016

Ha ez valamit segít-2007-es évjárat.

Roki1987 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31015

Aha értem. Most még nincs nálam a kocsi, holnap megyek érte. De mintha rémlene a rádión az RDS-gomb. Akkor mit tudok tenni? Semmi képpen nem jó hozzá a CAN-bus-os? Kezd eléggé idegesíteni ez a GPS-el egybekötött rádiós mizéria :)  Ha nem oldom meg nem fogok éjjel aludni :) És szétb....     az ideg   :D

Előzmény: szbazsi (31014)
szbazsi Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31014

rendszer lemez van nekem is, a gyári másolata, tehát magyarul nem tud. ha a kocsid CAN buszos, akkor tudom is küldeni a letöltési linket :) ha VAN buszos, akkor nem. segítség, ha nem egyértelmű: https://www.liestores.com/en/blog/car-audio-and-navigation-equipment/how-to-check-the-version-of-the-software-radios-rt3-citroenpeugeot

 

használat: lemez be, gyújtás (motor indítás nélkül), várás. nyelv választható a menüben.

 

friss szoftver nincs, az rt3 el van felejtve, a térképet se frissítik (2016-2017 a legutolsó csomag)

 

ha magyar kell, akkor Zoli bácsi tud segíteni, de csak személyesen :) tehát oda kell menni.

Előzmény: Roki1987 (31010)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31013

Cd nélkül nem is működik a többi funkció a navin/rádión? Tud ebben segíteni valaki. Mit kellene tapasztalnom cd-vel és cd nélkül?

 

Roki1987 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31012

Lehet valahonnan letölteni valami cuccot hozzá? Korábbi hozzászólásoknál láttam valami linket de az 2005 ös. Az már picit régen van :D

.

Előzmény: TheSaurus62 (31011)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31011

Zolysys.

Előzmény: Roki1987 (31010)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31010

Üdv!

 

Csinálják az Ulyssémet. Többek között gond volt a rádióval és a középkonzollal. Teljesen süket volt minden, se kép se hang. Viszont végre sikerült bele életet lehelni de Cd-t kér. Még én is új vagyok ebben a sztoriban. Pontosan milyen cd-ről lehet szó? Mihez kellene? A kocsihoz nem kaptam semmi ilyesmit, honnan tudnám beszerezni? Előre is köszönöm a segítségeteket. További szép napot.

srx400 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31009

Sziasztok!

Keresek Citroen C8 hoz 2006-os 2000 benzines 140LE pollenszűrőházat, az enyém eldeformálódott és az összes füle sincs meg, és így a motortérből szívja a szagokat.

A számom 06202970880

AdidasBoy86 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31008

Sziasztok!

Információra lenne szükségem a következő alkatrészek pontos helyét illetően...2002-es évjáratú 2.2JTD Phedra a páciens...ha valakinek rajz,kép is van esetleg, az külön köszönet :)

 - Kipufogógáz hőmérséklet érzékelő

 - Beszívott levegő hőmérséklet érzékelő

 - Töltőnyomás érzékelő ( MAP szenzor? )

 

A légtömegmérő megvan már :)

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

Johnny09 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 31007

Jogos, nem figyeltem, valóban petróleum alapúak, annak jó része aromás szénhidrogén amik jól oldják a gyantákat és lerakódásokat.

Előzmény: c8laci (31001)
c8laci Creative Commons License 2019.01.15 0 0 31006

Ha látnék ehhez a nick-névhez tartozó tel. számot, már fölhívtalak volna !-de én ilyet nem látok.

Előzmény: |j|e|r|r|y| (31005)
|j|e|r|r|y| Creative Commons License 2019.01.15 0 0 31005

Hello, 

benne vagyok a táblázatban, és meg is néztem a feltöltött webasto-s doksit. Továbbra is az a sejtésem, hogy van valami triviális eljárás CSAK a kályha (és a szivattyú) beindítására. Rosszul sejtem?

 

@banantree Nem vagyok benne biztos, hogy van különbség ráncfelvarrott és régebbi között, legalábbis a korábbi hsz-emben linkelt kit állítólag kompatibilis az összes dízel motorral. 

Előzmény: c8laci (31003)
c8laci Creative Commons License 2019.01.15 0 0 31004

Bocs "járni" az utolsó szó.

Előzmény: c8laci (31002)
c8laci Creative Commons License 2019.01.15 0 0 31003

Írd be magad a "TÁBLÁZAT"-ba !

Nálam ez a minimális beugrója a segítségnek.

Előzmény: |j|e|r|r|y| (30997)
c8laci Creative Commons License 2019.01.15 0 0 31002

Két heti töltés után napokig önindítóval akarsz járhatsz !  :)

Zöld rendszámot szeretnél ?  ;)

Előzmény: pisstike (31000)
c8laci Creative Commons License 2019.01.15 0 0 31001

Az injektortisztítók nem benzinalapúak megsúgom.

60-70% kerozint tartalmaznak gyártmánytól függően.

Előzmény: Johnny09 (30996)
pisstike Creative Commons License 2019.01.15 0 0 31000

Hogy ne csak negatív bejegyzések legyenek:

Jelenleg jó a kocsi, és téli álmot alszik a parkolóban kettő hete akku nélkül.

Az akku fen van és töltőn regenerálódik.

bananatree Creative Commons License 2019.01.15 0 0 30999

olvass vissza sokat.

volt már többször kitárgyalva

ha neked 170LE (biturbó) van, akkor az már ráncfelvarrott, full-CAN-es, abba nem elég egy kapcsoló a kályhára.

szerintem.

 

Előzmény: |j|e|r|r|y| (30997)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 30998

Netán az állófűtés is kimondottan örülne egy kis benzinnek? ;)

Előzmény: Johnny09 (30996)
|j|e|r|r|y| Creative Commons License 2019.01.15 0 0 30997

Mielőtt megremdelem a kályhavezérlőt, ki szeretném próbálni, hogy működtetni tudom-e a kályhát. Segítsetek rajzot olvasni, jól nézem, hogy https://www.dropbox.com/s/muy71m07qeqm5xz/Webasto_kit.pdf a K4 relé kapcsolja a kályhát, annak két pontját kell rövidre zárni, hogy beröffenjen? 

Előzmény: c8laci (30973)
Johnny09 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 30996

Valóban, a benzin rontja a kenőképességét, ez pedig a nagynyomású szivattyúnak sem tesz jót. Bár a az is igaz, hogy sok injektortisztító adalék is gyakorlatilag benzin alapú, szóval esetenként nem gond, bár én azért nem töltök bele sosem benzint. Régen az örvénykamrás dízeleknél nem volt ennyire kényes rendszer a kenésre, és főleg akkor, amikor még nem volt rendes téli gázolaj, a benzint tényleg használták így. ( pl a Mercedes régi dízeleinek az adagolóját a motorolaj kente, így bármit bele lehetett önteni, aminek az öngyulladási hőmérséklete hasonló volt a gázolajhoz.)  A gázolajnál a legnagyobb probléma télen a paraffin és hasonló viaszok kiválása, ami fizikailag tömíti el a rendszert. Ennek megakadályozására adalékolják a gázolajat, a megadott dermedéspontja az, ami alatt a paraffin megdermed. (A víz is belefagyhat még, egyszer egy majdnem új  Skodával jártam úgy, hogy 1 évesen 40 ezer km-el, csak Shellnél tankolva -10 körül nem indult, be kellett trélerrel vinni meleg helyre....)

Előzmény: frankiboy (30995)
frankiboy Creative Commons License 2019.01.15 0 0 30995

Ahogy én tudom,a benzin,csak higit,oldószerként működik,csak a régebbi mechanikus adagolókba lehezet belerakni,max 20% ig,de kenő képessége nincs,akár a petróleumnak,ezért itt tilos,ahogy a biódiesel sem jó,az meg eltömít...Egyébbként a cetán szám határozza meg a gyuladási hajlamot,ahoz pedig van adalék...

Előzmény: |j|e|r|r|y| (30974)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 30994

:'")

Előzmény: TheSaurus62 (30993)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 30993

Bár lehet, hogy a benzint nem a stabilizáló, hanem a hígító hatása miatt képzelték bele a gázolajba.

Tény, hogy anno egyszer egy -25°C-os reggelen a dízel Opelem nem indult, mert beledermedt a gázolaj, a benzines 127-es Fiat meg pöccre.

(Igaz, fölöslegesen, mert hiába mentem be, a háromnegyed iskola hiányzott, a Volán buszai se indultak.)

Előzmény: TheSaurus62 (30992)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 30992

Hívott C8Laci, ő is ezt mondta, azzal kiegészítve, hogy egy II-es VW Jetta kézikönyvében látta egyedül leírva ezt, úgy, hogy tartósan -20 °C alatti üzemnél lehet benzinezni 20%-ig. De hát hol van itt tartósan -20, meg aztán tényleg ez már más technika.

Szóval felejtős, csak eszembe jutott...

Előzmény: Bicikliszállító 807 (30991)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 30991

Szerintem sem érdemes benzinnel kísérletezni, már csak azért sem, mert plusz idő. Még mindig azt mondom, meg kell választani a megfelelő benzinkutat. Ma csak -2 fok volt izzítás nélkül indult. (azonnali indítózással)

Előzmény: TheSaurus62 (30989)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 30990

Ezt már nekem is mondták többen, de azt is sokan mondták már hogy baromság és bele ne merjem tenni. Szerintem Szibériában a -30-40 fokban lehet valami hatása, amikor kevésbé stabil állagú a gázolaj. De mivel azért itt nincs olyan hideg télen sem, és a dízel üzemű gépeknek azért nem igazán tesz jót a benzin, ugye ezért nem tankolunk bele benzint a gázolaj helyett még véletlenül sem. Ez is biztosan egy néphiedelem még a régi ladás-UAZ-Tátrás időkből, amikor a szomszéd szomszédjának a szomszédja egyszer beletett egy kis benzint a gázolajba és véletlenül nem halt be a motor.... Inkább javasolnék valami stabilizáló adalékanyagot, amit gyárilag gondos körülmények között fejlesztenek ki direkt erre a célra és nem vágja haza a motort. Szóval benzint gázolajba inkább ne. :)

Előzmény: TheSaurus62 (30989)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 30989

Olvastam valahol, hogy extrém hidegben érdemes némi benzint is keverni a dízelbe, hogy könnyebben induljon.

Igaz ez?

Ha igen, mi számít extrém hidegnek ebben az esetben, illetve hány % benzin fejt már ki valami hatást?

Előzmény: Bicikliszállító 807 (30981)
frankiboy Creative Commons License 2019.01.15 0 0 30988

Én inkább a pageres riasztót preferálom,google a barátod..csak írd be...én azzal melegítettem be a régit,és utánna távolról indít...akár 5 kilométerről...spy 5000 a neve,de most már léteznek ujabbak is,mobil alkalmazásosak is..tele van velük az ebay...a bekötés az más tészta...külön vezeték,öntartó rellé...ja az elektronikájuk bolondbiztos,eléggé megbízható,ha nem tetszik a kinai verzió,akkor Tomahawk...Ha nem nagon értesz az elektronikához,akkor nem lesz egyszerű bekötni egyiketsem,úgy emlékszem 3 napom ment rá...

Előzmény: |j|e|r|r|y| (30974)
xmbela Creative Commons License 2019.01.14 0 0 30987

Bocsáss, meg, nem néztem utána, hogy milyen motoros verzióról van szó. Általánosságban írtam.

Ne stresszeld magad emiatt.

Előzmény: Bicikliszállító 807 (30986)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 30986

PEUGEOT 807 (E) 2.2 HDi 170LE 11 Voltos az izzítógyertya.

Csak óvatosan, mert az izzítógyertya vége forró lehet.

Előzmény: xmbela (30983)
ledo76 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 30985

Ettől függetlenül az állófűtés jó dolog több szempontból is.

Előzmény: |j|e|r|r|y| (30980)
ledo76 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 30984

A Biturbon egyáltalán nem horror az izzítócsere. Nekem 2 éve munkadíjjal 45e volt. Annyi csak, hogy szarul hozzáférhető helyen van.

Előzmény: |j|e|r|r|y| (30974)
xmbela Creative Commons License 2019.01.14 0 1 30983

Csak óvatosan az akksizással, mert előfordulhat 5V-os izzító is.

Előzmény: Bicikliszállító 807 (30977)
ledo76 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 30982

A 170 lovas nem indul izzítás nélkül (nagy hidegben), mert más rendszerű mint a régebbiek. Ezt onnan tudom, hogy amikor 2 éve a -17 fokban nehezen indult és kicseréltettem az izzítógyertyát, mondta a szerelő, hogy az újabbak már nem indulnak megfelelő izzítás nélkül. Utána újra pöc röf.

Előzmény: Bicikliszállító 807 (30977)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 30981

Egy másik lehetőség az üzemanyag, Shell az igazi.

Előzmény: |j|e|r|r|y| (30979)
|j|e|r|r|y| Creative Commons License 2019.01.14 0 0 30980

Igazából az nagyon jó ár, ha bármilyen másik autóba szeretnénk állófűtést, az legalább fél misi lenne. Ezért is gondolkodom a kit-en :)

Előzmény: Veteran070 (30978)
|j|e|r|r|y| Creative Commons License 2019.01.14 0 0 30979

Lehet, hogy a tiédben másmilyen motor van (az enyémben a 170 lovas) illetve lehet, hogy a megelőző napok -20C fokjai után a blokk nem melegedett fel -10C-ra. De az is lehet, hogy a kompresszió alacsonyabb, mint a tiédben, és biztos van még sok más lehetőség is. 

Előzmény: Bicikliszállító 807 (30977)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.14 0 1 30978

És a 100E körüli ár nem is rossz, mert én e felett láttam eddig...

Viszont én is azt tapasztalom, - mint talán C8Laci írta - hogy a kieg.fűtés 50-60 fok köré melegít alapjáraton - ha nem adod rá az utastér fűtését egyből, akkor tudja a 60-at - ami egyébként teljesen jó, mert innen indulva, normál terhelés mellett is hamar megjön a 83 fokos üzemi hő

Előzmény: |j|e|r|r|y| (30974)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 30977

Az enyém -8 fokban a kulcs elfordítása pillanatában, tehát nulla izzításnál indul. A lámpa egyébként 1 mp ig világít. Ezért nem értem, hogy a tiéd miért nem indul. Tapasztalatom szerint régebben mikor vettem ki gyertyát más kocsiból, azt aksihoz illesztve kellett vagy 2-3 mp a felizzásig. Ha rá akarsz mérni és nem tudsz hozzáférni akkor csak a kábel végét keresd meg és arra adj feszültséget. Az aksin esnie kell úgy 1 volttal azaz 11,2 voltra a feszültségnek. Ha nem esik ekkorát akkor nem minden izzítógyertya működik. De mielőtt a kábelre mérsz megteheted az indítókulcs elfordításával, izzítás állásban is és közben feszültség esést figyelni.

Előzmény: |j|e|r|r|y| (30974)
Alfás Theo Creative Commons License 2019.01.14 0 0 30976

A 2.0 hdi motoron nekem múlt héten a termosztát olajszűrőt összekötő csővem szivárgott. A fagyálló a meleg blokkon elpárolgott, így semmi nyom nem volt. Érdemes ránézni erre.

Előzmény: Barnabás Hollósi (30934)
bt74 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 30975

Webasto program órám van eladó :) 
10.000Ft

 

Előzmény: Veteran070 (30967)
|j|e|r|r|y| Creative Commons License 2019.01.14 0 0 30974

@C8Laci @Veteran_70 

 

Sziasztok, hasonló cipőben járok én is. Elvitt a bálnám sielni, de hazahozni már nem annnyira akart: elromolhattak benne az izzítógyertyák, és a -10C hidegben nem bírtam beindítani. Szerencsére azért végül csak beindult valahogy. Gondoltam itthon rámérek azokra az izzítókra, de 1) most nincs olyan hideg, hogy biztos lehessek abban, hogy akar izzítani/előmelegíteni 2) nagyon nehéz hozzáférni az izzítógyertyákhoz 3) tele van ez a fórum horrorsztorikkal arról, hogyan lesz az izzítócseréből hengerfejcsere. 

 

Észszerűbbnek tűnik az autóban lévő webastót valahogy vezérelni, hogy nagy hidegbenmelegítse át a blokkot indítózás előtt. Körülnéztem a neten, és azt találtam, hogy árulnak olyan kit-et, ami teljes értékű állófűtést csinál a beépített webasto "segédfűtés"-ből, itt a beépítési rajza: https://www.dropbox.com/s/muy71m07qeqm5xz/Webasto_kit.pdf  Ha jól olvasom, ez nem olyan bonyesz, mivel a kályha már be van szerelve. Csak kirakom a műszerfalra az időzítős vezérlőt (ezt lehet helyettesíteni a GSM-es ThermoCall-al) és bekötök 5 kábelt.  

 

Ez a kit százezer forint körül kerül, illetve kicsit olcsóbban van ez az utángyártott darab: https://www.ebay.com/itm/362091192696 

 

Valaki hozzáértő kérem javítson ki, én azt gondolom, hogy ez a KIT a  a vezérlőn beállított időpontban bekapcsolja az olajkályhát és a ventillátort, és addig járatja, amíg a hűtővíz hőmérséklete el nem éri a 80 fokot. Akkor lekapcsolja a kályhát, és pörgeti még a ventillátort mondjuk 10 percig. Az üzemanyagtank állapotával nem foglalkozik, ha kevés volt a tankban, akkor simán kiüríti, illetve az akku töltöttséggel sem, ha már alacsony a feszültség, és bekapcsolna az energiaspórolós üzemmód (ami pl letiltja az elektromos ajtókat, üléseket, stb.) a ventillátort akkor is elindítja és lemeríti az akkut. Vagyis mégsem teljesen egyenértékű egy gyári állófűtéssel. 

 

Aki esetleg már szerelt ilyet, mik a tapasztalatok?

Előzmény: Phedro (30971)
c8laci Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30973

Nem látom a tel. számodat a TÁBLÁZAT-ban !  :(

Előzmény: Phedro (30971)
frankiboy Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30972

Köszi Béla....valahól,úgy derengett,hogy 3 szűrő cserét lehet kierőszakolni,utánna,ecu csere,de nem voltam benne biztos... Ha pedig simán cserélem,akkor nem kell semmi...menni fog...

Előzmény: xmbela (30970)
Phedro Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30971

Szia Laci!

Erről tudsz pontosabb információt adni? Privát is jó.

Előzmény: c8laci (30968)
xmbela Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30970

Kell. Meg kell tanítani, hogy cserélve lett a szűrő, ezzel újból kezdi a maradék hamutartalom számlálást. Persze enélkül is működni fog, de lehet, hogy nem véletlenül van itt ez az opció.

Előzmény: frankiboy (30963)
xmbela Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30969

Tudom, hogy kit "rejt" a nick.

Előzmény: frankiboy (30958)
c8laci Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30968

Az énáltalam készített kétcsatornás (kb 200-250 m hatótávolságú) rádiós-távkapcsolós vezérlés cirka 4000 +a saját munkámba került.

Annyit tud, hogy ha kell a szállodai szobából be tudom indítani ha reggel hidegnek gondolom az időt.-max 15-20 perc alatt fölmelegíti a motort 50-60 fok körülre a kinti hőmérséklet függvényében.

A másik gombbal le tudom tiltani az indulását , hogy ha éppen csak kiállok a garázsból, el se kezdje a protokollját, mert minden egyes végig nem futtatott fűtésciklus rossz hatással van a kályhára.

 

A belső fűtést és jégleolvasztást elvégzem indítás után.

Így egy közepes képességű akksinál sincs gond az indítózáskor.

Előzmény: Veteran070 (30967)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30967

Milyen összeg körül lehet számítani a Webasto állófűtés kiegészítő kit beépítésére ?

Rendben működő kieg.fűtésem van...tudjátok, bal1 ülés, pontosabban fenéklemez alatt :-)),  ami motorral indul, talán 8foknál hidegebb külső hőnél...

És érdekelne a programkapcsolós vagy a távkapcsos verzió (mobiltelefonos indítás kizárva)

 

Csak gondolkodom rajta, egyáltalán érdemes-e beinvesztálni, mert egyébként nagyon gyorsan teszi a dolgát már a kieg fűtés is, még kis terhelésnél vagy alapjáraton is...

frankiboy Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30966

köszönöm szépen!

Előzmény: bananatree (30965)
bananatree Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30965

Szűrőcsere után nem kell diag.

Szerintem.

Viszont ha elbaltázod akkor utána bedobhatja azt a hibakodot hogy lukas a fap.

Azt kiütni kellhet a diag.

Előzmény: frankiboy (30963)
R!ck4 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30964

Megmondom, köszönöm!

Előzmény: bananatree (30961)
frankiboy Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30963

Értem,de a diag mindenképp kell?Azzal hadilábon állok per pillanat,és nekem menni kell a bálnával,nem állíthatm le....

Előzmény: bananatree (30962)
bananatree Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30962

szerintem olcsóbb újat venni, de ha te tudsz olcsón, jó minőségű betétet szerezni, akkor te lehet, hogy meg tudod csinálni a cserét jól, és nem törik el a betét se azonnal, se pár hónap után.

 

Előzmény: frankiboy (30951)
bananatree Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30961

Ilyen a kipufogó (220.000 km után), ha még jó a DPF:

Előzmény: R!ck4 (30957)
bananatree Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30960

na.

kép:

 

a "tied" már össze van zuhanva.

 

Ha kicsit is kormos a kipufogó, akkor már nem szűr a szűrő.

Ha belenyúlsz a kipuba, és nincs korom a kezeden, akkor működik a DPF.

 

 

Előzmény: bananatree (30959)
bananatree Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30959

szerintem meg ilyennek kellene lennie

 

Előzmény: R!ck4 (30957)
frankiboy Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30958

Szia.... Tudom ,de még nem sikerűlt a lexiát normálisan feltelepíteni,téged meg nem akartam ezzel zavarni,de ha gondolod megbeszélhetjük telón....látom nem ugrik be a nick nevem,vagy régen dumáltunk....Feri vagyok berkiből...így már talán tudod ki...

ja... Azt is tudom,hogy lehet csinálni,hogy rá mérni a szenzorra...1-5 voltig adja a feszt az ecu nak..akár csak egy map szenzor...csak itt külömséget mér..., ezekkel tisztában vagyok,de az a szenzor,én meg  jobban bízok abban amit látok...Ha hülyeséget írok,úgy is kiigazítasz..

Előzmény: xmbela (30954)
R!ck4 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30957

Szemre mem törött, ilyen tagokból van összerakva állítólag. És persze azóta is teszi a dolgát. Az hogy jelentkezik, hogy ezzel gond van?

Előzmény: bananatree (30956)
bananatree Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30956

ezt MÁR nem kell tisztítani.

törött.

aligha lehet eltömődve.

szerintem

Előzmény: R!ck4 (30955)
xmbela Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30954

Van ott gyárilag nyomáskülönbség érzékelő, nem kell feltalálni a meleg vizet. ;)

Előzmény: frankiboy (30952)
gregcomrade Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30953

Én úgy emlékszem, hogy a diag mutatja százalékban a szürő állapotát.

Előzmény: frankiboy (30952)
frankiboy Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30952

Szerintem pofon egyszerűen rá tudnék mérni a szűrőre,egy t idommal,meg  nyomás mérővel....van 300mili bárosom... Ott mennyi az annyi?mennyit kéne mérnem?szürő elött,után...

Vagy rosszúl gondolom? Addig le se kéne szednem...csak,hogy biztos legyek a szűrőben...

Előzmény: frankiboy (30951)
frankiboy Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30951

Igazából ha tőlem kérdezték volna,én is hasonlóképp válaszoltam volna a hegesztéssel kapcsolatban,hisz ez a munkám,Voitsbergben dolgozom a sebringben,maggal hegesztjük a szűrőket forgatóban,hogy egyenletesen hehüljön,ha kéred videóval bizonyítom...engem nem a hegesztési rész érdekelt volna,hanem az,ha kitísztítom,és vissza rakom,a nyomás mérő jele megváltozik szűrő telitetség mérőnél,akkor szükséges a diaggal való csatlatkozás,vagy nem,ugyan ez történik,ha ujat rakok fel.Mindezt azért kérdem,mert eléggé messze van a munkahelyem,érzem,hogy nem úgy megy a kocsi,ahogy kéne,folytja eléggé,meg hajtottam az autópályán,jobb lett,de nem az igazi,a motornak nincs semmi baja,hiba nincs,a 240 000 kilométer,ami sok a szűrőnek...szerintem simán eltömödött...

Előzmény: bananatree (30947)
Johnny09 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30950

Mentél is vele azóta? Nekem volt, hogy ledesítés után nem világított, csak miután beindítottam majd leállítottam a motort.

Előzmény: Nagy Attila 72 (30949)
Nagy Attila 72 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30949

Sziasztok, 2008-as 807 2.0 benzines Famili autómban

Az első ajtóban lévő világítás helyén nekem két vak foglalat van, csatlakozó benne van és vezeték is van benne raktam bele gyári lámpákat, de nem világit valahol még kell piszkálgatni

Az ajtó burkoltatott nem szedtem le

xmbela Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30948

Ha lefut a regeneráció, akkor ne babráld. Ha nem, akkor leszereled (nem kell szétvágni!) és felöntöd az erre a célra vásárolható tisztítóval, majd pár napig állni hagyod. Utána kimosod és majd indul magától a regeneráció. Ha nem indul, akkor megkeresed a hiba okát, mert újra túltömődik.

Előzmény: frankiboy (30945)
bananatree Creative Commons License 2019.01.13 0 0 30947

bármit művelsz vele, 95% hogy el fog törni a kerámiatest.

(A betét csere esetében meg később fog eltörni, mert a házat visszazáró hegesztés pontszerű hőterhelést jelent, és ha bénán csinálják, akkor később, a hőtágulások miatt ott fizikailag is "irritálódhat")  

Ha meg elrepedt, akkor már nem fog szűrni.

Ha van indíttatásod újat rakni bele, akkor inkább rakj bele újat. 

Amúgy se lehet vele sokat spórolni.

Utángyártottnál általában 2 féle minőség van: a Cordierit belű olcsó, de nem is bírja annyira a hőt meg a rázkódást, mint a SiC (sziliciumkarbid) belű, ami ennek megfelelően meg drágább. Sok városi használathoz a SiC erősen javasolt.

 

Előzmény: frankiboy (30945)
frankiboy Creative Commons License 2019.01.12 0 0 30946

Ja....sokat nem akarok mókólni rajta,nem vészes az uj ára...csak kiváncsi vagyok...

frankiboy Creative Commons License 2019.01.12 0 0 30945

Sziasztok.... Szedett szét már valaki itt a topikon pucolás céljából pdf szűrőt? Ha igen ,sikerűlt a malőr? Utánna diagolni kell?Szerintem az enyém nagyon el van tömődve...Ha lesz időm,megnézem..

R!ck4 Creative Commons License 2019.01.12 0 0 30944

Az én Ulyssem már eladó, 2004-es 2.2 JTD 6 sebesség, minden megcsinálva, leszervizelve, ebbe csak bele kell ülni. Amennyibe érdekes, a mailem publikus.

Előzmény: liili (30919)
Lecsó 76 Creative Commons License 2019.01.12 0 0 30943

Jó, az a "lényegtelen" infó, hogy kívülről van a sofőrülés alatt , tényleg kimaradt 😀

Előzmény: c8laci (30940)
Barnabás Hollósi Creative Commons License 2019.01.12 0 1 30942

Nem fogom kitépni az ülést.

Csak próbálom beszerezni a tipusra vonatkozó kritikus pontokat.

Sokszor jobb kérdezni tapasztalt embereket, mint nekiállni bontogatni...

 

Előzmény: c8laci (30940)
c8laci Creative Commons License 2019.01.12 0 0 30941

Eredetileg 18x0.5-ös (bili anyag) csőből, alapozófesték nélkül valami szutyok zománcfestékkel lefújva szerelik be. A nagy bűn még , hogy vacak lemezcsíkokkal össze is hegesztik egymáshoz a két csövet rézzel.(itt az ikerfém-korrózió, és a csőmegégetésből származó szövetszerkezeti roncsolás is játszik)

 Én ennek a (tipusos) hibának a kiküszöbölésére megcsináltattam (18x1,5-ös horganyzott hidraulika csőből) egy közelben lévő hidr. tömlő készítő iparos emberrel a minta alapján.

Az összekötőlemezeket kihagytam mert a (felfogólemezen lévő) műanyag csőtartók és a csatlakozó gumicsövek tökéletesen, megbízhatóan pozicionálják.

 

Sajnos ettől a hibától bárhol maga alá foshat akármelyik idősebb gép.

 

Szerintem túléli az autót kétszer. :)

Előzmény: Lecsó 76 (30938)
c8laci Creative Commons License 2019.01.12 0 0 30940

"a sofőrülés alatt van "  - Azért ki ne szereltesd Vele a sofőrülést !  :)

Előzmény: Lecsó 76 (30937)
Barnabás Hollósi Creative Commons License 2019.01.12 0 0 30939

Köszönöm

Előzmény: Lecsó 76 (30938)
Lecsó 76 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 30938

Közben találtam itt a régi hozzászólásoknál a táblázat alapján. 

 

Kösz Saurus 😀

 

Így szoktak kinézni:

Előzmény: Barnabás Hollósi (30936)
Lecsó 76 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 30937

Ábrát nem tudok, de ha alánézel, a sofőrülés alatt van a webasto kályha, az abba belevezető 2 fémcső rozsdásodik el sokszor. 

 

Mondjuk, ha fix helyen parkolsz, akkor látni nagyjából a szivárgás helyét. 

Előzmény: Barnabás Hollósi (30936)
Barnabás Hollósi Creative Commons License 2019.01.11 0 0 30936

Ábrát tudnál küldeni?

Segítség volna

Előzmény: Lecsó 76 (30935)
Lecsó 76 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 30935

Igen, a kiegészítő fűtés csövei szeretnek elrohadni. 

Előzmény: Barnabás Hollósi (30934)
Barnabás Hollósi Creative Commons License 2019.01.11 0 0 30934

Igen, ez valószínű. De hol szökhet a víz? Van esetleg tipikus betegsége?

Előzmény: bananatree (30933)
bananatree Creative Commons License 2019.01.11 0 0 30933

Ha kevés a víz akkor lehet hogy levegős a fűtőkör?

Előzmény: Barnabás Hollósi (30932)
Barnabás Hollósi Creative Commons License 2019.01.11 0 0 30932

Üdv!

Mai nap 500 km mentem a paripával.

2.2 jtd lancia phedra

7.3 fogyasztás mértem

 Fűtéssel nem voltam megelégedve.

Víz utántöltéssel valmit javult a helyzet.

Mi lehet a hiba???

MortalWombat Creative Commons License 2019.01.10 0 0 30931

A gyári az SAGEM.

Nem áldás. Átok!

Előzmény: festerke80 (30928)
Levente Kaposvár Creative Commons License 2019.01.10 0 0 30930

Szia.

 

Nem én voltam, de ha még aktuális, akkor akár jöhet privátban is a válasz.

 

levente_kukac_kabelnet.hu

 

Köszönöm.

 

További szép napot.

Előzmény: Veteran070 (30926)
Pepi 517 Creative Commons License 2019.01.10 0 0 30929

Sziasztok! keresnék saját részre,2003 tol Fiat Ulysse,benzinest,nem automatást,max 600000 kp+ benzines Lancia Kappa,köszi hogy elolvastad,szép napot mindenkinek,Pepi.

festerke80 Creative Commons License 2019.01.10 0 0 30928

Az segít valamit, hogy gyári?  :) Egyébként passz. Magneti Marelli van a dobozra írva.

Előzmény: MortalWombat (30923)
gregcomrade Creative Commons License 2019.01.09 0 0 30927

Azt észre vennéd!

Előzmény: Roki1987 (30925)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 30926

Hi ! 

Ha Te küldtél mail-t, válasz ment.

G.

Előzmény: Levente Kaposvár (30924)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 30925

Ha nem működne a turbóm azt jelezné a kompjúter?

Levente Kaposvár Creative Commons License 2019.01.09 0 0 30924

Szia!

Mibe kerül a hármas pad?

 

Előzmény: Veteran070 (30922)
MortalWombat Creative Commons License 2019.01.08 0 0 30923

Szia!

Milyen gyújtótrafód van?
MW

Előzmény: festerke80 (30916)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 30922

Lehet / van valakinek érdeklődése a hátsó háromszemélyes padomra?

Még nem regisztráltam be a SzürkeBálnát, de 7 személyesre tervezem, mert kell ez a fajta mobilitás a két hátsó üléssel

( kutyakenel, csomagtartó, nagy hűtőrekesz, 6. és 7. ülés és ezek mindenféle kombinációja)

liili Creative Commons License 2019.01.08 0 0 30921

Van egy Puntójuk is, de azzal nemigen lehet ovijáratot produkálni:-))

Most még csak 1 baba van, 6 hónapos, de már az én ulysse-omat bitorolják:-))))

 Most lesz költözés februárban, addig marad ott az ulysse. Nálam van addig a puntó. Csak én 130 kg vagyok. Azért nem ragaszkodtam a cseréhez:-)))Gyerekekért mindent:-)

Szerencsére van egy Camry-m is, és vele járok.

Előzmény: TheSaurus62 (30920)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 30920

Ez lenne az egyetlen autójuk? Mert a három baba megléte előbb-utóbb ovijáratokat generál, ami a dízel halála. 

(Már ha az a PUG dízel.)

Előzmény: liili (30919)
liili Creative Commons License 2019.01.08 0 0 30919

Értem. A lányomék gondolkodnak egy ilyen vételén, csak kérdéses, hogy mennyi lé marad a költözés után. Az enyém náluk van, és nagyon élvezik.

Mindenesetre szólj ha eladó lesz, és meglátjuk. 3 babához kell egy ilyen masina.-)) Mi pénz volna, és hol van helyileg, ha szabad tudni?

Előzmény: Phedro (30915)
Barnabás Hollósi Creative Commons License 2019.01.08 0 0 30918

Olajos turdó felújításra szorul

Előzmény: Roki1987 (30917)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 30917

Wooow! Az kemény. És ez befolyásolhatja a fogyasztást? Úgy értem a számítógép tudja hogy több fogy mint amit felhasznál? És ez merre található a kocsi alatt? Az olajos turbónak van valami hátránya?

Előzmény: Barnabás Hollósi (30912)
festerke80 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 30916

Sziasztok!

 

2.0-es benzines ulyssemhez kérnék segítséget (2003-as). Amióta beállt a hidegebb idő, szinte minden reggel dob valami hibát a kocsi pár száz méter megtétele után. Vagy egyik henger injektorát írja, vagy általánosságban az injektorokat. Leállítom, törlöm a kódot, utána mintha semmi baja nem lett volna. Munkából hazafelé nem csinálja, csak reggel. Tavaly cseréltem gyárira az injektorokat.  Megint cseréljem? Vagy mi lehet? Vagy csak simán melegítsem kicsit mielőtt elindulok? :)

 

Köszi!

Phedro Creative Commons License 2019.01.08 0 0 30915

Lesz nemsokára a facebook csoportba egy eladó Pug. 2.2 kék színű. Nagyon megbecsült darab.

Előzmény: liili (30913)
Phedro Creative Commons License 2019.01.08 0 0 30914

Már elkelt😢

Előzmény: liili (30913)
liili Creative Commons License 2019.01.07 0 0 30913
Barnabás Hollósi Creative Commons License 2019.01.07 0 0 30912

Azt hiszem megtaláltam a bajt!

Ma volt lehetőségem alámenni. Szivárog a gázolaj a magasnyomású szivattyú felöl. Nem látom pontosan honnan, de ott lesz a baj... 

Turbó is rendesen olajos, bár ez nem befolyásolja szerintem.

 

Előzmény: Roki1987 (30910)
Veteran070 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 30911

Saját tapasztalatom szerint a 2.0 - 80 kW-os a leghálásabb öngyújtós motor felhasznált tüzelőanyag tekintetében, de talán a legmegbízhatóbb is - legalábbis a 2000 körüli, baltával faragott Ulykban - amit imádtam, de már 99%-ok kasztni szinten gazdasági KO !

Azonban a bálnák nőttek...súlyra / hosszra egyaránt.  Alig fér be a garázsba, pedig nem a legkeskenyebb a bejáratom, VW T4 is befért, nyitott nagytükrökkel.

Nekem a 2.2 / 94 kW jön be karakterisztikára és minden egyéb jellemzőre, tulajdonságaira... Mikor vettem, akkor 7.5 volt a jelzett átlag...mondjuk 1100 km-es haza utat követően. Azóta még nem sokat ment, hosszú útra végképp nem volt még lehetősége(m). Most 7.6-ot jelez, de az sem érdekelne, ha 8.9-en állna, mert nem az a tétel, amíg nem megyek évi 90.000 km-t. Működjön...ennyi részemről a kérés a szürke BébiBálnám felé :-))

Előzmény: Roki1987 (30910)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 30910

Üdv!  Én 3 hete vettem az ulyssémet. Hát egyelőre még az enyém is sokat eszik. Pontos adatokat nem tudok mondani, mert a gps kijelzőm még javításra szorul, és nem látom a pillanatnyi értékeket. Pénztárcával tudom mérni egyelőre :). De nekem is jelenleg olyan körül van a fogyasztás mint nálad. Pedig az enyém csak 2.0    Sztem még időbe telik mire összeszokunk a géppel, és a megfelelő helyzetekben a megfelelő gázpedál használatot alkalmazzuk. És Én is többet járatom reggel mielőtt elindulnánk otthonról. Viszont sokkal hálásabb menet közben, és jobban is viselkedik a motor. Úgyhogy egyelőre nem figyelem ezerrel a fogyasztást. Ja még annyit hozzátennék, hogy az sem mindegy hogy garázsban áll-e. Ezt a másik autómnál tapasztaltam mikor kint aludt pár napot télen, hogy ugyanannyi táv mellett 3 nappal előbb gyulladt ki az üzemanyag lámpa. 

Nekem ezek az észrevételeim. Bocs ha bénának hangzik de én is még csak most kezdtem ezzel a bálnával :)

Előzmény: Barnabás Hollósi (30909)
Barnabás Hollósi Creative Commons License 2019.01.07 0 0 30909

Mi okozhat ilyen fogyasztást?

 

Előzmény: TheSaurus62 (30908)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 30908

Nekem is 2.2-es HDI, nyáron 7-7,5 között fogyasztgat, télen több, mert indulás előtt 8-10 percig melegítem a motort (meg az utasteret).

Azt - gondolom - tudod, hogy az ablaktörlőkapcsoló végén lévő gombbal lehet a háromféle kijelzés között lépkedni (pillanatnyi, 1, 2), illetve hosszú nyomással nullázni az aktuális "fiókot". Én tankolásonként szoktam az 1-est, a 2-est meg hagyom hosszú távon adatokat gyűjtögetni. Tankoláskor szoktam a napi km-számlálót is nullázni (ez a kormány fölötti kis kijelzőn van).

Előzmény: Barnabás Hollósi (30907)
Barnabás Hollósi Creative Commons License 2019.01.07 0 0 30907

Köszönöm!

Megvettük. 9.5 körül írja az átlagot. 

Nagylábú ember hadználta. 

Remélem visszább tudom nyomni...

Előzmény: Phedro (30857)
Barnabás Hollósi Creative Commons License 2019.01.07 0 0 30906

Neked mi a tapasztalatod?

 

Előzmény: TheSaurus62 (30904)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 30905

Szisztok! 

 

Reggel egy ideig furcsa hangot figyeltem meg menet közben az ulyssén. Kuplungolás-váltás kombinációban amolyan cuppanó hang jött bal előlről. Inkább akkor jött a hang amikor benyomtam a kuplungot. Nem tudom jobban leírni, engem amolyan "gumi alkatrész" cuppanó valamijére emlékeztetett. Volt valakinek hasonló élménye?

TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 30904

Nullázás után mutat érdekes dolgokat néha. Pár ezer km után már képben leszel. ;)

Amúgy üdv a klubban!

 

 Táblázat

 

 Térkép

Előzmény: Barnabás Hollósi (30903)
Barnabás Hollósi Creative Commons License 2019.01.07 0 0 30903

Sziasztok!

Tegnap vásároltam 2.2 jtd Lancia Phedra féle paripát.

Hazafele kb 150 km megtétele alatt 9.5 ös átlagot mutat a paripa.  Tempó 110 ...km/h

Ez reális? Kecskemét- Bicske útvonalon.

 

youlopukku Creative Commons License 2019.01.07 0 0 30902

Ajtónyitó bowden cseréje folyamatban. Több gyártót is hívtam, az egyikkel annyiban maradtunk, hogy mintát kap, aztán majd azután gyárt. Azt mondja már próbálkoztak a típussal , nem sok sikerrel....

tucsi1122 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 30901
Helló!

Nekem,lenne rolom,kompletten,a kis kalaptartoval együtt. Mennyit szánnál rá?

Előzmény: fflaci (30755)
c8laci Creative Commons License 2019.01.06 0 0 30900

TÁBLÁZAT ?  TÉRKÉP  ?

Előzmény: kokopista (30836)
atis7588 Creative Commons License 2019.01.06 0 0 30899

Ha arra az u alakú valamire gondolsz amiben 2 db szilent is van akkor csak egyben tudod cserélni nekem 27000 volt per db kedvességgel.

Előzmény: kokopista (30836)
szbazsi Creative Commons License 2019.01.05 0 0 30898

Teljes mértékben rajtad múlik :) Én megbízom annyira a szerelőmben (felélesztette egyszer a bálnát, nagyon komoly munkával), hogy azt rakatok bele, amit ő ajánl. És ő elsősorban a gyári alkatrészeket szereli be.

Előzmény: Roki1987 (30896)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 30897

A másik dolog pedig, Hátramenetbe teszem a váltót, felvillan egy sárga 3 szög, gondolom a tolatóradar akar lenni. Nem műkszik. Könyv elő, gondoltam megkeresem a biztosítékát hátha csak azt kell kicserélni. Ez rendben is van. Egy a probléma, rohadtul nem találom a 24-es biztosítékot. A rajzon a kesztyűtartó alatt 2 sor biztosíték van, de a valóságban nekem csak egy sor. Volt már valakinek hasonló élménye?

Roki1987 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 30896

Oks, Köszi a segítségeteket. Akkor meggondolom a "gyári" dolgokat még egyszer. :)

xmbela Creative Commons License 2019.01.04 0 0 30895

Az, hogy utángyártott nem jelent semmit! Mely gyártó termékét hasonlítod a márkaszervizes készlethez?

C8laci leírta, hogy melyek a komolyan vehető gyártók és, hogy ezek valamelyike van a márkaszervizes dobozban.

Előzmény: Roki1987 (30893)
Frenk Bishop Creative Commons License 2019.01.04 0 0 30894
Én gyárit rakattam bele, szakszervízben. Az döntött mellette hogy a számlán szerepel hogy szíjszakadás esetén teljeskörű garanciát vállalnak. Ez akkor megért nekem plusz 30-35 ezer forintot. Mostmár nem biztos, hisz szíjszakadásos hibáról keveset hallotam.
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 30893

Hümm! Na most akkor mit vegyek bele :) fizessek az egész cuccért 70 ezerrel többet vagy ne? :)

 

Vezérműszett vizpumpával   gyári alkatrésszel  87785ft  utángyrtott   52000ft

hosszbordásszij gyári                                         14590ft  utángyártott   5480ft

 

Nekem ezt az ajánlatot adták, szakszervizből. 

c8laci Creative Commons License 2019.01.04 0 0 30892

Tökéletesen egyetértek mindkét előttem hozzászólóval. :)

(amikor elkezdtem írni még nem voltak olvashatóak nálam)

Előzmény: c8laci (30891)
c8laci Creative Commons License 2019.01.04 0 0 30891

Mi az , hogy "gyári"?

Most éppen mit csomagolnak Peu. , Cit. , Fiat, Lancia zacskóba ?

Nem csodálkoznék ha a négy , négy gyártó terméke lenne.

Mondjuk Contitech, Gates, Dayco, vagy Hutcinson. Ezekkel mindegyikkel szereltek már PSA motort.

Az is lehet, hogy ezek közül valamelyikre Valeo felírást nyomtattak.

Sokkal nagyobb jelentőségűnek ítélem meg a szakszerű cserét és a csereperiódus betartását.

Nagy jelentősége van még az üzemeltetési körülményeknek is ami nagyban befolyásolja a csereidőt s a futásteljesítmény maximumát.

Mindemellett még meg sem említettem, hogy mi van akkor amikor folyik a vezérműtengely-szimmering, törött, hiányos a vez. burkolat stb-stb.. !

Előzmény: szbazsi (30887)
FeZ_ Creative Commons License 2019.01.04 0 1 30890

Az alkatrész gyártás bő téma lehetne. :-)

Sokan nem tudják, de több fokozata van egy alkatrész minőségének, és ebből az első, legmagasabb, az első beszerelésű gyári alkatrész. (amit sokszor nem is az autógyár gyárt, hanem egy beszállító, de ez egy külön téma) 

Az amit azután mi a gyártól után-rendelünk nagy lelkesen, hogy mi pedig gyári alkatrészt akarunk az autónkba, már egy alacsonyabb minőségi szint, mint az előző. Az ára viszont fajlagosan sokkal magasabb, de ez szintén egy külön téma.

Ezek után jönnek a gyár által is elfogadott minőségű utángyártott alkatrészek, amit meg lehet rendelni tőlük, majd ezt követik a szabad piacon elérhető utángyártott alkatrészek, aminek a minősége erősen szóródik......jellemzően lefelé. :-(

 

Egy tisztességes utángyártott alkatrész minőségében nem sok eltérés van egy utánrendelt, gyári alkatrészhez minőségéhez képest. (sőt, gyakran a gyári csomagban visszaköszönnek az utángyártott márkák) Persze jól meg kell válogatni a gyártmányt. :-)

 

Előzmény: gregcomrade (30889)
gregcomrade Creative Commons License 2019.01.04 0 1 30889

Mióta szerelek, mindig minőségi utángyártott alkatrészt használtam( vezérlés szettet)! Mindegyik autómnál. Az a gyári néven árult alkatrész már nem ugyan az mint amit mi megkapunk, tehát az egész pénz lehúzás. Bárdi házhoz hozza, szoktak mesélni a gyári alkatrészekről....

70-80 ezrenkét cserélni kell, 18 éve soha nem volt rájuk panasz, és az autószerelők is ezt használhák...

Előzmény: Roki1987 (30888)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 30888

Jóval drágább, de én is azt fogom belerakatni. Nem fogok ezen spórolni. Kössz az útbaigazítást :)

Előzmény: szbazsi (30887)
szbazsi Creative Commons License 2019.01.04 0 0 30887

szerintem nem drágább annyival a gyári, hogy egy esetleges szíjszakadás után pl. autópályán rottyanj le + kidobhasd a motort :) én gyárit rakattam cserénél.

Előzmény: Roki1987 (30886)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 30886

Szisztok, vezérlés cserénél (vezérműszett vízpumpával+hosszbordás szíj) mennyire kell ragaszkodni a gyári alkatrészekhez? Csak mert a gyári a duplája az után gyártottnak. De vajon minőségibb is ennyivel? Vagy bírja az után gyártott is. Ti, akik már régebb óta hajtjátok a gépeket mi a tapasztalatotok? Előre is köszi a segítséget.

UlysseMRY Creative Commons License 2019.01.02 0 0 30885

Szisztok!

 

Monochrome LCD cserén gondolkodok. Találtam is megoldást 76 euro és egy kis forrasztgatás amibe fájna. Ingyen posta  viszont csak 140 euro felett van. Ezért ha valakit még érdekel akkor 2 db esetén már nincsen egyéb költség.

A csere LCD innen rendelhető

https://store.minitools.com/en/sepdisp28p-lcd-display-for-borg-johnson-controls-and-magneti-marelli-for-citroen-fiat-ulysse-lancia-phedra-and-peugeot-on-board-computers.html

 

Valaki akar társulni egy rendelésre? Csongrád megye előnyt jelent.

Phedro Creative Commons License 2019.01.02 0 0 30884

Attól függ milyen anyaggal! A jobb minőség itt előnyt élvez! Olyan 50 és 100 között van. Szerelőtől is függ. Vízpumpa és főtengely szimering csere célszerű.

Előzmény: Roki1987 (30882)
TheSaurus62 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 30883

Amikor mi vettük, 65-70 között volt.

Előzmény: Roki1987 (30882)
Roki1987 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 30882

Üdv! Vezérlés cserénél mire számíthatok pénzügyileg? Akinek nem kényes a téma az ne tartsa magában :)  Csak a mihez tartás végett érdeklődöm, hogy azért tudjak mihez viszonyítani.

Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 30881

Nekem is ennyi most télen. Ma pl. 80-nál kinyitott, lement 70 ig, majd stabilizálódott 80 körül, városban.

Előzmény: pisstike (30880)
pisstike Creative Commons License 2019.01.01 0 0 30880

Sziasztok!
A két ünnep közt ki cseréltettem a vezető oldali utastérventilátort, illetve a termosztátot is.
A víz max 75C volt, és páran irtátok, hogy ez normális.
A csere után a víz most már 79c-80c  körül van autópályán.
Nem sokat, de emelkedett.
Az új termosztát egy 83C fokos Mahle

Előzmény: Bicikliszállító 807 (30800)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.01.01 0 0 30879

Igen, lehet, hogy a kisebb ventilátorfokozat az alkalmasabb szárításra. Kipróbálom.

Előzmény: szbazsi (30871)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2019.01.01 0 0 30878

 

Lehúzott ablaknál hallani a turbó hangját, úgy ahogy írtad. Szépen fütyül.

A fűtő radiátorom nem lukas szerencsére. A klíma nyomás nem tudni mennyi de nyáron jó volt, fújta a hideget.

BÚÉK mindenkinek!

Előzmény: Veteran070 (30873)
bananatree Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30877

no meg a stílus mindenkinél egyedi. Nekem nehéz a lábam, nálam a 307SW, a 2.0 RHS 110LE HDi-vel kb végig 7,5l-t evett az első 100e km alatt. (De ezrek képesek ugyanilyen autóval 6l körül járni)

Ahhoz képest a 807 a 170LE-vel és 8,5l-rel kerekítési hiba :)

Én imádom.

 

Előzmény: ledo76 (30876)
ledo76 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30876

A lényeg, hogy teny a biturbo a legiszakosabb, de hasonló körülmények mellett kb 1-1.5 literen belül mozog az összes dízelmotor fogyasztása egymáshoz képest. Ez szerintem szóra sem érdemes.

Veteran070 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30875

Nálam pont 7-5-et mutat,  - műszer szerint, - (2.2-128Le-6gang) de ebben benne van 1100 km haza a csigaevők földjéről, meg bp-pest megye vegyesen rövid-hosszú utak. MÉG nem optimalizált az elektronikája, "csak" gyári...

Előzmény: ledo76 (30872)
Phedro Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30874

Azért nem teljesen alma meg körte. Ha hasonlítom akkor az erőviszonyoknak kell egyenlőnek lennie.

Az Ulymba nem volt benne a részecske szűrő se. Az tudta az országút klíma cuccok osztrák hegyek 6,5.

A Phedra még részecske szűrős országúton 6,9. A vegyes a 7,5. Az Ulyt nem lett volna illő hasonlítani a biturbóhoz mert ki volt herélve😃. De ha ezt nézzük akkor ugyan azon használat mellett kellene hasonlítani. Nekem nyáron nem kis kerék van sport gumival alatta és már ültetve is van. Ja és 6000 km átlaga a 7,5.

Előzmény: ledo76 (30872)
Veteran070 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30873

Lehet, hogy fűtőradiátor szivárog vagy lukas - nálam volt már ilyen problem, nem ennél a típusnál, de azt kellett cserélni, r-go műszerfalat robbantani. A bálnánál nem tudom, hol van, de nem is akarom tudni ;-)

 

Viszont én még új vagyok itt, és végül is mi a helyzet a turbó 10-15 kHz frekv. körüli sípolásával. Nekem nincs gond a turbóval, de hallom...szinte minden gázelvételnél.

 

Tudom, nemrég tárgyalva lett a téma, de mi lett a konklúzió ? (C8 - 2006 - 2.2 Hdi - 128 Le)

Előzmény: Bicikliszállító 807 (30868)
ledo76 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30872

De a sima is benyeli a 7,5-et, vagy rosszul tudom? Pont a tuningoltat nem igazságos a gyarihoz hasonlitani, mert alma a kortevel.

Előzmény: Phedro (30869)
szbazsi Creative Commons License 2018.12.31 -1 0 30871

én simán a klímát kapcsolom be, nálam nem túl magas venti fordulatra van állítva. a szélvédőre irányítom, és kész. nem viszi le a párát azonnal, de lényegesen hamarabb, mint a sima szellőztetés. persze ehhez megfelelő klímagáz nyomás kell, ami nálam mostanában nincs meg, el kellene vinnem töltésre (majd jó időben).

Előzmény: Bicikliszállító 807 (30868)
Phedro Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30870

Én már mentem biturbóval. Te mentél már 4HW jól optimalizált változattal? 2700-nél elváltom, mert fölös tovább forgatni. 1500-tól megy mint az ökör. A változó geometriának az a lényege hogy folyamatosan tudja ugyan azt a turbó nyomást tartani. Ha jól van optimalizálva akkor lent.is megvan az égéshez a turbó nyomás meg fent is. A fix turbósok folyamtosan növekvő nyomást tudnak előállítani. Ha el van találva az is jó. Egy előnye a biturbónak hogy kisebb a hiba lehetőség.

Előzmény: bananatree (30864)
Phedro Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30869

Ha élvezem akkor ront a fogyasztáson. Nem szoktam nagypapásan vezetni.

Azért hasonlítom az enyémhez, mert teljesítménybe kb ugyan azok. A sima 128-hoz nem lenne igazságos hasonlítani.

Előzmény: ledo76 (30859)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30868

Lenne nekem is egy kérdésem a szélvédő fűtéssel- hűtéssel kapcsolatban. Adott egy 0 fokos reggel amikor is a szélvédő belső oldala bepárásodott. Rákapcsolom a klíma megfelelő gombját, a ventilátor lefújja a fejem mert a legnagyobb fordulaton indul. A klíma is bekapcsol, tehát gondolnám elkezdi leszárítani az üveget. Ellenben nem történik semmi a pára ott marad. Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban. Még akkor sem szárítja le a szélvédő tetejét 20 cm-es sávban, amikor is már 40 fokos levegőt fúj direkt az üvegre. Mitől lehet ez?

liili Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30867

A P406 és a P807 fűtési rendszere hasonlíthat egymáshoz?

Cseréltettem fűtőradiátort, de mégsem nyom meleget a venti. A radiátor meleg, de nem jut be a fülkébe a meleg. Lehet ott valami kisajtó, retesz, lamella, stb ami tereli a meleget, és be lehet ragadva, és nem mozog,ezért nem fűt?

Veteran070 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30866

Nekem is 6-os manuál a 2.2 C8-am, és szerintem ez komolyabb érv pl. az 5-ös váltókkal szemben, ha fogyasztásról van szó, mint a gumi, főleg, ha pályán használjuk.

 

Gumi szempontból meg pl. a Michelin ekók darabja cca. egy tízessel több 15 v. 16col esetén, mint mondjuk egy Laufenn vagy egyéb, már NEM annyira budget-kategóriás gumi, és ezek sem viselkednek rosszul az úton...minden viszonylagos

 

Kérdés: egyébként extra volt a 2006 körüli bálnákban a 6-os váltó? Mert látni manual 5-ösöket is. Érdekes, hogy pl. a 2008 körüli grand picassok 1.6 Hdi-je is rendre 5-s maual, ami fura, mellesleg jó áttételezéssel tervezve, (szerettem) de pl. a 2.0 Hdi Ulysse is kiváló volt 5-ös váltóval...

 

 

 

Előzmény: bananatree (30865)
bananatree Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30865

6-os manuális a váltó

Egyébként a gumin is sok múlik. Veszel egy über-ekó Michelint, az simán tud 0,3 l-t hozni, egy Primacy HP-hoz képest.

A hátránya, hogy féktávon is megajándékoz +5 méterrel...

 

 

Előzmény: ledo76 (30853)
bananatree Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30864

teljesen más vezetni a biturbót.

1 turbót akárhogy húzol, az nem fog az egész fordulatszám tartományban dolgozni. Főként nem alul. Fent lehet, hogy a tied megy mint a barom, de addig el kell jutni.

A biturbó meg alul is rohadtul tol, mert a kisebbik oda van optimalizálva. Amikor neked 2500-3000 közt elkezd megindulni, akkor én már elváltok (kis túlzással).

És azért eszik többet, mert kurva jó érzés tolni neki, és nem érdekel a fél liter fogyasztásnövekedés.

Amúgy nekem a fedélzeti mindig 0,3-0,5 l-t téved fölfelé, a számolthoz képest (9 éve vezetem Excelben).

Előzmény: Phedro (30851)
FeZ_ Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30863

:-P

 

Előzmény: ILN994 Jules (30858)
Frenk Bishop Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30862
Azt én nem szoktam figyelni.... De olyan 3500 körűl.
Előzmény: gregcomrade (30861)
gregcomrade Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30861

170 -nél mennyit forog a 2.2- es?

Előzmény: Frenk Bishop (30860)
Frenk Bishop Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30860
Megnéztem...... Az utolsó 50 nap 12000km... 8,4 fogyi..... Sok autópálya, tempomat nélkül.... 170 km/h néha kevesebb 169,5..... Húzott 2,2 Phedra.... Imádom... Bár az évi 4 olajcsere kicsit sok....
Előzmény: ledo76 (30859)
ledo76 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30859

Jó, de egyrészt te írtad, hogy: " nem tudom miért fogyaszt többet mint a 128 Le-s", nem a sajatodat mondtad, másrészt javíts ki ha tévedek, de a chiptuningod nem rontott a fogyasztáson. Ha ez igaz, akkor a biturbot is meg lehet irni fogyasztas növekedes nélkül és akkor marad a 40 Lóerő különbseg. Ezért kell gyárit a gyárival és tuningot a tuninghoz hasonlítani.

Szerencsés vagyok? Fene tudja, az automatanak is vannak előnyei, de a fogyasztásnak valóban jobb a kezi. Egy biztos ketten is ilyen 8.2 koruli átlagot mertunk, az pedig nem nagy különbseg a 7.5- hoz képest.

Előzmény: Phedro (30856)
ILN994 Jules Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30858

Jobban meg kéne válogatnod a barátaidat!

Előzmény: FeZ_ (30837)
Phedro Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30857

Nekem is 2005-ös 2.2 JTD 6 sebességes Phedrám van. 230 e km volt benne mikor megvettem lassan két éve. Azóta haladt 24 e km hibamentesen. (Előtte ugyan ilyen volt csak Ulyba) Nekem semmi gondom nincs velük! Imádom. A fogysztás most 7,5 inkább városi használat (megyeszékhely)

Ha volt gazdálya és karban van tartva a km valós akkor érdemes megvenni. A kuplunggal valószínű már foglakoztak.

Előzmény: Barnabás Hollósi (30850)
Phedro Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30856

Írva van és 162le.

Akkor szerencsés vagy, hogy manuális. Nem tudom Banantree-é milyen.

Előzmény: ledo76 (30853)
TheSaurus62 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30855

Akkor hajtod rendesen. Nálunk 3,5 év alatt ~27000 km ment bele. ;)

Előzmény: TetőBau (30854)
TetőBau Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30854

Szia. 

2005 Phedra , 2.2 jtd / hdi /   6.seb.kézi váltó, 260.000 km van benne,

3,5 év használat/ 120.000 km/ alatt csak vezérlés,és fék csere,vmint olaj cserék voltak..ja meg egy első rugó törés. 7,3-7,5 átlag fogyasztás/ fele pálya,fele Bp/. Imádom...

 

Előzmény: Barnabás Hollósi (30850)
ledo76 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 30853

170-bol 128 az nálam 42. Amúgy az enyém nem automata, nem tudom Bananatree-nek, aki hozzám hasonló fogyasztast mér, igen?

Előzmény: Phedro (30851)
TheSaurus62 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 30852

A konkrét példánnyal valószínűleg senkinek. ;)

Általánosságban - úgy tűnik - szeretik a cartársak a Phedrájukat.

Be tudsz linkelni róla valami adatokat, képeket?

Előzmény: Barnabás Hollósi (30850)
Phedro Creative Commons License 2018.12.30 0 0 30851

Nem 40 le csak kb 8 le. És nem hinném hogy menetteljesítménybe annyival több lenne. És nekem az automata nem jön be.

Előzmény: ledo76 (30847)
Barnabás Hollósi Creative Commons License 2018.12.30 0 0 30850

Sziasztok!

 

Nézegetünk egy lancia phedra 2.2 jtd. t  Van valakinek tapasztalata? 

Kinti. Első nekifutása mindene működik. elektromos tolóajtó... stb.stb

240000 van benne.

Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2018.12.30 0 1 30849

Egy tanulság mindenkinek. Ritkán használom az autómat sötétben de mikor így esett akkor láttam, hogy nem látok. Történt ez azért, mert nagyon lefelé világított a tompított fény kb. 3 méterre a kocsi orra elé. A műszerfal alatti fényszóró magasságállítóval csak rontani tudtam a helyzeten. Vettem bele új izzókat és nekiláttam kicserélni majd beállítani. A kicserélés közben vettem észre, hogy az izzó 30 fokkal elfordítva volt beszerelve. (H7 izzó, lefelé kell lennie a fülnek) Az új izzó berakása után minden rendben, erősebb is lett és oda vílágít ahová kell.

ledo76 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 30848

Vagy valami baja van.

Előzmény: bananatree (30843)
ledo76 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 30847

Azért eszik többet, mert 40 Lóerővel erősebb. Amúgy a 7 deci nem olyan brutal különbség. Nem csak a geometria miatt megbizhatobb, hanem, mert nincs probléma a berohado porlasztócsucsokkal/izzítógyertyakkal sem, továbbá a vákuum rendszre sem olyan érzékeny.

Előzmény: Phedro (30846)
Phedro Creative Commons License 2018.12.30 0 0 30846

Azért nyilatkozom mert ezt hallani a biturbóról. Egy előnye biztos van nem ragad le a geometria, mert ha jól tudom fix turbós.

Bár számomra érthetetlen hogy miért eszik többet mint a 128le.

Előzmény: bananatree (30843)
FeZ_ Creative Commons License 2018.12.30 0 0 30845

"Tényleg tudsz valamit az régi Ulymról?"

 

Már egy jó ideje nem találkoztam vele, de ettől még jól lehet.

 

Előzmény: Phedro (30839)
Frenk Bishop Creative Commons License 2018.12.30 0 0 30844
Szia.... Szerintem jobban jársz egy komplett bontott tükörrel, ha mázlud van akkor kapsz színazonosat. Én most vettem.. árat nem mondok mert kértem kölcsön a szomszédtól 4 db gyereket, úgy mentem alkudni...... Így olcsó lett.
Előzmény: TheSaurus62 (30840)
bananatree Creative Commons License 2018.12.30 0 0 30843

>De abban igazad van hogy a biturbó sokat eszik szolid használat mellett is.

bocs, de miért nyilatkozol olyanról, amid nincs?

én nem szolidan használom a biturbót, 8,2 volt az átlag kb 8 éven át, mostanában 8,5 körülre nőtt, mert hétköznapra más autók kerültek előtérbe, és ez most főként pályán dolgozik, nem 110-zel. 

10et akkor eszik, ha full ovijárat van.

 

Előzmény: Phedro (30839)
Phedro Creative Commons License 2018.12.29 0 0 30842

Szia!

SOSZ a te embered. Alias Szolnoky Balázs. Ha kell telszám szólj. Vagy Pap Karo is van.

Előzmény: TheSaurus62 (30840)
ledo76 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 30841

Nekem biturbo van, a fogyasztasom 8-8,5 között van, pedig viszonylag nehéz a lábam. Igaz én kerülöm az igazi varosi totyorgast, mert bringával járok dolgozni és a rövid utakra van második autónk, de budapestiként azért nem csak országúton használom. Cserébe megy mint a barom és 4 es fél év után nem volt bajom vele. Ennél ismeretlen pl az izzítógyertya cserénel, hogy egy hengerfej felújítás lesz a dologból..... 

A benzines ekkorra bodenal szerintem nem igazán opcio, meg nincs is belőle igazán valasztek de nyilván sok rovid varosi utnal, az a megfelelő.

TheSaurus62 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 30840

Tükörlapot (fűthetőt) hol lehet/érdemes venni, lehetőleg Bp-en?

Ma egy őz megpróbálta leamortizálni a jobb oldali tükröt, a lap elrepedt, hiányzik is belőle 2-3 darab, de azt hiszem, szét fog rázódni előbb-utóbb. A burkolatot megtaláltuk, vissza is tudtam pattintani-ragasztani, az összes mechanika (állítás, bezárás) működik, csak a tükör már nem annyira tükör.

Remélem, ezzel az "őzzel ütközés" tételt kihúzhatom a nem létező bakancslistámról. ;)

Phedro Creative Commons License 2018.12.29 0 0 30839

Írta hogy 13 évesen vette tehát max 2005-ös lehet ott meg a 2.0 107 le és a 2.2 128le volt.

De abban igazad van hogy a biturbó sokat eszik szolid használat mellett is. Én nem is vennék.

Tényleg tudsz valamit az régi Ulymról?

Előzmény: FeZ_ (30837)
gregcomrade Creative Commons License 2018.12.29 0 0 30838

7.8 az átlagom 10 ezer km alatt. Fele pálya, ott 140-150 mindig, 2.0 hdi + chip, 2012 évjárat

Előzmény: FeZ_ (30837)
FeZ_ Creative Commons License 2018.12.29 0 0 30837

"A 9 liter már nagy talpat feltételez."

 

Azért ez évjárat, felszereltség és motor függő is lehet.

A barátomnak egy újabb, biturbó 2,2-ese van automataváltóval, az nem nehéz talppal is tud simán 10 felett hörpölni.

 

Előzmény: Phedro (30835)
kokopista Creative Commons License 2018.12.29 0 0 30836

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni ,hogy Peugeot 807 nél az első stabilizátor rúdon levő szilentek cserélhetőek-e külön

vagy csak a rúddal együtt kompletten? Nagyon kopog az eleje és ahogy nézem a szilentek vannak elkopva.

Köszönöm a választ előre is!

Phedro Creative Commons License 2018.12.29 0 0 30835

A 9 liter már nagy talpat feltételez. Nekem vagysen 7,5 liter.

Előzmény: Bicikliszállító 807 (30834)
Bicikliszállító 807 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 30834

A dízeltől sok ember szabadulni akar, ennek környezetvédelmi okai vannak, meg dízelbotrány, stb..

Hihetetlen olcsón lehet venni. Én 13 évesen vettem egy ránézésre 5 éves P807 est ( 9 millós új ár anno). Az eladó már átment mindenféle javításokon, nekem csak a szakadt első ülések maradtak, meg az 9 literes fogyasztás de egy ekkora batárnál ilyen dinamika mellett ez nem rossz. 700 ezret bőven megért. Ha 3 évvel fiatalabbat vettem volna az 1.7 millió lett volna. Azóta megvarrtam az üléseket és kapott 5 komoly üléshuzatot a gép.

Előzmény: Clevo88 (30824)
MortalWombat Creative Commons License 2018.12.29 0 0 30833

A benzines kb 3 literrel többet eszik átlagba. Az a mostani árakkal számolva 40 e km alatt 420 e ft Az már egy kisebb vagyon, amiből nagyságrendileg ki lehet jönni egy felújítással főleg ha számoljuk azt hogy a benzinesre is kell költeni.

Ahogy mindig is írtam: amit megspórolsz a dízelen, azt a pénzt ne felejtsd el félretenni, és akkor a szervízben nem okoz gondot a több százezer forint kifizetése. De ha feléled, akkor nagy káromkodások lesznek!

 

Trafó csere gyertyák gyertya kábel esetleg.

Trafó: 40eFt, gyertya: 5eFt/4 db, kábel nincs (a trafó közvetlenül a gyertyán van) 

Előzmény: Phedro (30832)
Phedro Creative Commons License 2018.12.29 0 0 30832

Hogy teljes legyen a kép:

A benzines nyomaték szegény a bódé nagy. Ki kell próbálni főleg akinek diesel vagy nagyobb benzinese volt hogy megfelel e. Nekem diesel van abból is a 2.2 és még írva is vagyon. Így tökéletes a harmónia.

A benzines kb 3 literrel többet eszik átlagba. Az a mostani árakkal számolva 40 e km alatt 420 e ft Az már egy kisebb vagyon, amiből nagyságrendileg ki lehet jönni egy felújítással főleg ha számoljuk azt hogy a benzinesre is kell költeni. Trafó csere gyertyák gyertya kábel esetleg.

Természetesen ahogy MortalWombat is írta egyszerübb szerkezetek a benzinesek de ha rossz gazdája volt lehet rá költeni. A legelső szempont, hogy ellenőrzött autót kell venni lehetőleg egy gyári diagnosztikával való ellenőrzéssel egybekötve.

Ezt mindenkinek saját magának kell eldönteni.

Én fele fele arányban használom város vidék és imádom.

Phedra 2005 2.2 4HW chip 161le

Előzmény: TheSaurus62 (30831)
TheSaurus62 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 30831

Is. 

Meg hogy nem egyben fizetsz x százezret a szerelőnél, hanem tankolásonként a kútnál. ;)

Előzmény: MortalWombat (30830)
MortalWombat Creative Commons License 2018.12.28 0 0 30830

Igen, mert annyit tankolok, amennyi pénzem van.

Már ha erre gondoltál!

Előzmény: TheSaurus62 (30829)
TheSaurus62 Creative Commons License 2018.12.28 0 0 30829

"(Nem tudok róla, hogy a fogyasztáson kívül lenne nyűgje. Mondjuk engem a fogyasztás sem zavart, mert koránt sem akkora tétel, mint amit egyesek vizionálnak.)"

 

Ráadásul lehet részletekben fizetni. ;)

Előzmény: MortalWombat (30827)
szbazsi Creative Commons License 2018.12.28 0 0 30828

na akkor ennyi :)

Előzmény: MortalWombat (30827)
MortalWombat Creative Commons License 2018.12.28 0 0 30827

benzin nyűgjei: nekem dízel van, erre ír majd más :)

Vakarom a fejem már vagy 5 perce, de a gyújtótrafón kívül nem jut eszembe semmi. Mondjuk én csak 3 évig hajtottam egy benzinest, lehet ennyi idő alatt csak szunnyadt benne valami irtózatos hiba, ami majd ha előjön, akkor aztán felemészti Mo egész évi költségvetését, nemhogy egy családét. :)  

(Nem tudok róla, hogy a fogyasztáson kívül lenne nyűgje. Mondjuk engem a fogyasztás sem zavart, mert koránt sem akkora tétel, mint amit egyesek vizionálnak.)

Előzmény: szbazsi (30825)
TheSaurus62 Creative Commons License 2018.12.28 0 0 30826

Ha visszaolvasol (van mit...), láthatod, hogy már párszor kiveséztük ezt a témakört. A négyféle EV2 (Citroën C8, Fiat Ulysse, Lancia Phedra és Peugeot 807) között a fő eltérés az emblémákban meg a motorház elejében van (NEM belül). Felszereltségben már van minden, fapadtól a luxusig, de ez sem köthető egyértelműen márkához. Lanciából több csúcsfelszereltségűt találhatsz, Fiatból meg több fapadost. Úgy tűnik.

A benzin-diesel kérdés szintén állandó téma itt. Attól függ, mire akarod használni. Nyilván közlekedésre, de hogyan? Ovi/sulijárat, túrázás, nagyváros, vidék, stb. ;)

 

Előzmény: Clevo88 (30824)
szbazsi Creative Commons License 2018.12.28 0 0 30825

ovijárat = benzin

hosszú utak, sok pályával = dízel

 

benzin = drága kút

dízel = drága szerelő

 

dízel nyűgjei: porlasztócsúcsok berohadnak, a kéttömegű a sok km-es példányokban csereérett, részecskeszűrő tele van

benzin nyűgjei: nekem dízel van, erre ír majd más :)

Előzmény: Clevo88 (30824)
Clevo88 Creative Commons License 2018.12.28 0 0 30824

Sziasztok, BUÉK!  C8 és 807 est néztem ki, nem sok külömbség van rá nézve, de mégis melyik a jobb?

Benzines vagy dizeles? melyikkel van kevesebb nyűg?

liili Creative Commons License 2018.12.27 0 1 30823

Nem biztos, hogy baj hogy nem hallod. Ha meg fog állni a turbód, azt észre fogod venni. Erőtlen lesz, füstöl, stb. Ameddig húz, addig legyél boldog:-))

Előzmény: Roki1987 (30818)
youlopukku Creative Commons License 2018.12.27 0 0 30822

Nálam motorféknél 1500 környékén erősebben hallatszik, illetve mélygarázsból kijövet mikor visszaveri a fal a hangot.

Előzmény: szbazsi (30820)
youlopukku Creative Commons License 2018.12.27 0 0 30821

Sziasztok! Ha valakinek volt ajtónyitó bowden baja, elmondaná honnan rendelt és milyen hosszú bowdent? Az enyém elszakadt a kilógó részt a munkatársam meg egyszerűen levágta.....

szbazsi Creative Commons License 2018.12.27 0 1 30820

én hallom, az emelkedő hangot gyorsulásnál, aztán amikor leveszem a pedálról a lábam, akkor meg a mélyülő hangot, ahogy lassabban pörög. nem túl tolakodó módon hallani, szerintem aki nem ért hozzá, észre sem veszi. de azért hallani. amikor meg egyenletes tempónál haladok, nem igazán van hangja.

Előzmény: Roki1987 (30818)
TheSaurus62 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 30819

Én indulás után hallom egy ideig, amíg hideg a motor. Hogy aztán abbahagyja-e a fütyülést, vagy csak felmegy 11kHz fölé, ahol már süket vagyok, azt nem tudom.

De a család se panaszkodik, hogy zajongana, pedig ők hallanak. ;)

Előzmény: Roki1987 (30818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!