Minden, ami navigációs eszközökkel, és azokra telepített jogtiszta navigációs szoftverekkel kapcsolatos.
A warezolásnak, nem jogtiszta szoftverekre vonatkozó hozzászólásoknak ebben a topikban tiltás a következménye.
"A tervező az útvonal görbéjének matematikai formulájával (Bezer poligon) dolgozik, más térképi elem nem kell neki."
Erre reagaltam. Ha csak az utvonallal dolgozna, a vegeredmeny eleg hervaszto lenne. Az tenyleg technikai kerdes, hogy a kiegeszito informaciok egy nagy fajlban vannak vagy sem, de a JO es hasznalhato tervezeshez elengedhetetlenek. Es dolgozik is vele a tervezo. Mar az, ami hasznalhato es amelyik tetszoleges autos/turazos navigacioban talalhato. A maradek 1%-ot hozhatod kivetelnek, de nem tul eletszeru, lassuk be. :) A "terkepi elem" definicodba lehet, hogy ezek a kiegeszito adatok nem tartoznak bele, igy nagyon szorosan veve megallhat a kijelentesed. :)
Ne keverjük össze a térképet a térképFÁJLLAL. A térkép egy grafikaí műalkotás, az útvonaltervezéshez pedig adathalmazok szükségesek. Célszerű őket együtt kezelni, mert akkor nem mehetnek szét, de ne'm törvényszerű. Összeköti őket, hogy az út térképre rajzolásához szükséges görbeleírás egyezik azzal, ami az útszakasz hosszának számításához szükséges.
De utóbbit az egyéb atributumokkal együtt lehetett külön fájlban tárolni (ld. a Vándort), mert nem szükséges az útvonaltervezéshez, hogy zöld erdőt vagy barna mezőt kell berajzolni az utak közti poligonba. A térképrajzoláshoz meg nem kell tudni, hogy mennyi azon azon a berajzolt útszakaszon mennyi a megengedett sebesség.
Ezért lehet megtervezni az útvonalat kirajzolt út-térkép nélkül is. Ezért van a gugliban műholdkép, térkép-térkép és hibrid. Az útvonaltervezést meg a háttérben végzi a TopMap programja.
? Most vagy nagyon felreertjuk egymast, vagy nem egeszen igaz amit irtal.
A tervezeshez az utvonalon kivul letfontossaguak a kiegeszito informaciok, amikben boven lehet es van is hiba. A legegyszerubb pelda az egyiranyusitas jelolese. De a terkep tartalmazza az utvonal atlagsebesseget is, es a gps tervezo algoritmusa ez alapjan tudja eldonteni, hogy mikor erdemes esetleg egy mellekutcat valasztani a gyorsforgalmi helyett, vagy forditva.
Régi tévhit: a térképnek és az útvonltervezésnek semmi köze (elvben) egymáshoz. A tervező az útvonal görbéjének matematikai formulájával (Bezer poligon) dolgozik, más térképi elem nem kell neki. A térkep rajzolás más dolog,. Persze az értelmes programtervező ugyanazt a tárolt görbét próbálja használni a két feladathoz. De már 1993-ban volt magyar autós útvonaltervező (Vándor), ami nem foglalkozott a térképi megjelenítéssel, egy pontsort adott meg koordinátával.
A bitképes térképekel dolgozó Compumap pedig a Vándorral terveztette meg az útvonalat és azt rajzolta fel a térképre. Ugyanezt csinálja a Google is a TeleAtlas által tervezett útvonallal, ha műhodkép van a képernyőn.
Gyakorlatban a Navitel is tud navigálni a turistatérkép bármely útjával, az erdei sétautakkal is. Az meg Androidra is megvan.
Én a műholdat sem értem, mert ott hiába látszik légi felvételen egy útféle, azzal nem tervez a szoftver. Tervezés az városi dolgokra való, ahhoz viszont inkább utcanevek, ilyesmik kellenek és nem felső nézet erdőkkel, házakkal. Passzolom. Én most droidra felraktam a Garmint, pofátlan olcsó, eddig bevált, de néha még rácsapok az offline Google mapsra, ha csak gyorsan be szeretném tájolni a merre járást.
Ez azt jelenti elérhető Googli barátunk, rajta keresztül a nagy világ? Ha műkxi, mi kell hozzá, mi adja a net elérést? Mobillal megosztott elérést tud kezelni?
Tud valaki olyan android alkalmazást, ami műholdképet tud letölteni (pl. Google) és azon offline navigálni. Bár nekem elég ha a poziciomat mutatja, tura gps-nek nekem tokeletes volna.
A google terkep csak varoskepet tud menteni, muholdasat nem!
Ha azt fogod látni, hogy az új antenna sem jobb, mint a régi, az nem az új antenna a hibás, nncs okod visszaküldeni. A visszaküldés költsége pedig téged terhel. Igen drága módja a tesztelésnek:-)
Lehetett az gyárilag is hibás. De a saját iGo is segít, mert mutatja a műholdak jelszintjét hisztogramon. Ha mellé teszel egy másik GPS-t, aminek van iyen kijelzése, és azon erősebbek az azonos műhódjelek, akkor valószínüleg a bejövő jelszint, azaz az antennavonal a bűnós.
Egy hülye példa: ha hibás az antennacsatlakozó a fejegységen (legyengíti az antennajelet), ugyanez lesz, szerezz valahonnan egy kéziGps-t, és nézd meg azzal az antennát (ha egyezik a csatlakozó)!
Meg több a memóriája, tehát a térképeket bennt lehet tartani, nem kell erre a kartya. Meg tud internetezni, meg szabályos windóz van rajta, meg tud még mindenféle kunsztot. És kevesebbe került, mint az öreg.
Csak úgy érdekességnek: igen öreg már a Wayteq-em (N770), lassú, kevés a memória, foszladozik róla a gumiborítás (szoftveresen semmi baja, ott nagyjából tudom, mit csinálok :). Az aktuális csúcsmodell most a 980BT, vettem egyet, gondoltam csodát látok. Hát láttam is, az újnak a kijelzője sehol nincs a régihez képest, a színek halványak, fakók, alig láthatóak (természetesen ugyanolyan beállítások mellett). Ja, és a tartóját kamionban nem tudom használni, egyszerűen nem lehet olyan szögbe állítani, ahogy jó lenne... Igaz viszont, hogy lényegesen gyorsabb, mint az öreg.
Jobban meggondolva es emlekeim szerint a lenyeges dolgok elerhetetlen helyen vannak, igy szerintem:
- Csinalj egy teljes biztonsagi masolatot a belso tarolo tartalmarol
- Törölj mindent rola (mondanam, hogy format, de nem tudom hogy fat32-e, vagy ntfs)
- Ellenorizd a szabad helyet (mennyibol mennyi, elviekben tenyleg ures lesz)
- utana nyomnj egy hard resetet (ekkor elvileg visszallitja az ehhez hasonlo fajlstrukturat)
- regisztralj
- Rakd fel az additional packbol a magyar hangot es feliratokat tovabba az uj terkepet a telepitovel
Jobban meggondolva, csinald meg a regisztraciot elsore (garmin communicator plugin fog telepulni a bongeszohoz, engedelyezd a pop up jait), mert ha valamiert nem latja az uj terkepeket, ideges leszel. :)
Remelem most mar minden fasza lesz. Szerintem amugy warez terkepekkel is telepakolhattak amiket persze a gyari telepito nem lat es amugy sincs eleg hely hozzajuk. A terkepek .img kiterjesztesuek es a Garmin mappaban uldogelnek. Ja, ha van benne microSD, vedd ki. Nem szukseges a mukodeshez, kesobb raerunk kizarni, mint hibaforrast.
Tud valaki segíteni autós fejegységhez gps antennát keresek, mert amit adtak hozzá, kínai gagyi, sokára talál holdat, és városban sokszor el is veszti, még pályán is előfordul néha.
gondoltam veszek egy hirschmann fejet, mert ezt találtam a neten ami elérhető, de sok infót nem találtam róla....
Én sem tudom még, mikor mire kell, mikor fogok nagyot utazni, hogy a fotókat logolni kelljen. Geoládázáshoz a nem logoló bt-s roncs is jó, csináltam rá az összefogáshoz egy kis vászon tokot, az egyébként sem árt:-)
Az a hajó már elment, eladták 3000-ért az öregecske usb-s loggert. Viszont találtam 9800-ért egy "mostani" ferdeszemű bt-set, ami jó ár a Qstarz-ok 18-20 ezres árához képest.
...és ugyan mi fogja tudatni a loggerrel, hogy amit beledugtál az micsoda??? :) Tekintettel arra, hogy a megfelelő driviert (utasításokat) az életben nem fogod a loggerbe bevinni.
(Akartam példát írni a kisember nyelvén, de lehet kitiltanának... :D )
Elvileg egy a drivert tartalmazó mikrochip-pel képes lehetsz az átalakításra, de szerintem több a meló vele, mint amennyit az egész ér, és ez már egy közbetét lenne.
Adva van egy GPS logger USB kimenettel a pillanatnyi NMEA adatok küldésére (lényegében egy GPSegér, csak logger is), az USB kimenetet meg tudom hosszabbítani BT-vel? Azaz hogy BT-s GPS legyen belőle.
Először járok itt ezen a fórumon, így előre elnézést kérek, ha esetleg rossz topikban hirdetem meg egy eladó autós GPS-em:
Eladó tehát egy Garmin Nüvi 50-es GPS újszerű állapotban minden tartozékával, karcmentes, hibátlan állapotban, ingyenes élettartam idejű frissíthetősséggel. Decemberig garanciális a készülék. Fix ára:24000 Ft, jóval az új ára alatt. Érdeklődéseitekkel kapcsolatban kérlek az email címemre küldjetek üzenetet, email címem publikus!
Ez az este fagypont körüli hőmérséklet nem is tudom honnan jön... szerintem ezt tanítják, mert én is ilyesmire emlékeztem. Hajnali 3-kor még 36 fok van :)
Napközben pedig 50+. Hogy pontosan mennyi azt nem tudom, mert délelőtt 10 körül ráállt a külső hőmérő 50-re, aztán délután 5-ig úgy maradt, többet nem jelzett ki a totoja (ennek azt hiszem gyakorlati oka van, néhány országban 50 fok fölött csökkentett munkaidő és ásványvíz jár :))
Télen napközben kellemes az idő, 24-26 fokot szoktunk mérni, na akkor reggelente néha megfagy a pára a szélvédőn, de csak ha borús, szeles idő van.
A páratartalom (hiánya) miatt ha a napra fekszel még ez a huszonpár fok is éget, de ha befordulsz az árnyékba akkor fázol :)
Ez még Algériában volt, hát... akadtak ott is puskás bácsik, emiatt aztán csak katonasággal mehettünk ki, de azok nem tudtak mindig követni mert gyengébb volt az autójuk :)
Túrót van ott oázis meg burnuszos nénike, út pedig csak ott lesz ahol a bulldozereink vágnak :D
A sebesség és a menetidő a sivatagban a legkevésbé fontos, hogy mikor érsz oda valahova az pedig attól függ, hogy mennyit kell menned ellenkező irányban :D
Off kicsit, hogy lásd én miről beszélek :)
Átlagos terep:
Ott megjelöltem nyillal ahol jöttem:
Van azért ott zöld is, ha nem is oázis :) (Balra fölfelé kellett elmennem kb. 16km-t):
Persze vannak jól kitaposott utak is ott, ahol már a mérés folyik (de ugye mi előttük járunk :)), na ezek kellenek a garminokba:
Már hogyne volna. Csak nem egyben. Egy multiprocessing eszközben miért kellene egy programban bezsúfolni kompromisszumok árán az egyszerre sohasem kellő funkciókat (néhány kózöstől eltekintve.)
Mivel az Android megosztja a gps alapadatot, akár párhuzamosan is futhatnak a különböző célprogramok. Amúgy a WinCe alól hozott programok, pl. a Navitel, eléggé univerzálisok. Jobbak autós naviban, mint az autós célprogramok offroadban:-)
"Ezért használom a Garmint arra amire való: ismeretlen helyre eljutni a sivatagban.
Európában pedig ott a navi az autóba, eszembe nem jutna Garmint használni :)"
Sok igazság van abban, amit mondasz!
De miért használjon az ember két teljesen elkülönült rendszert? Sokszor van átmenet a londoni autózás és a sivatag között.
Ha egyszer a sivatagban hozzászoktam, hogy minden oázis ott a térképen zöld pálmafával és minden beduin törzs fekete burnusszal, hogy minden térkép sarkában ott a lépték, hogy folyamatosan kijelzi az átlagsebességemet, hogy folyamatosan kijelzi a menet és az állásidőt,
hogy folyamatosan jelzi milyen sebességgel kéne mennem adott időre érkezéskor, hogy fel tud venni egy tracket és azon végig tud vezetni, hogy a felvett trackeket különböző színnel meg tudom jeleníteni,
hogy tud iránytűként navigálni,
hogy tudja mutatni a céliránybe eső sebességem, stb. akkor ezek a fícsörök rohadtul hiányoznak egy londoni sétán is meg a BMW méregdrága 8,8"-os hiper-szuper navigációján.
Különösen azért, mert van ilyen Garmin autós navigációm (SP7200, GVN53)
A baráton 10(?) éve egy Garmin 276C-t használ. Sivatagban, hajózáskor, New-Yorki(!) gyalogláskor, budapesti autós navigációra. Van benne horgonycsúszás figyelmeztetés is, konfigurálható adatmezők is és útelágazás popup ablak is, navigáció magyar hanggal, napfényben is jól látszódó képernyő, vízmentes, stb.
Miért nem lehet egy ilyen (pl. 276C, SP7200) tudású navigációs programot írni Andoroidra? Ha a 276C százéves processzorán, pár MB RAM-ján elfut, akkor a mai négymagos, GHz-s processzoron, több GB RAM-ban miért ne futna atomvillanás sebességével?
Ez ma már annyira alapszolgáltatás, hogy lassan a fogpiszkálók is tudják. De ehhez is elkéne extra! Például jobb tervezés, ahol állítani lehet az egyes úttípusokon a sebességet, figyelembe veszi a forgalmi statisztikákat, a vezetési stílusomat. (A Garminnak van ilyen technológiája!) Be lehessen állítani ne csak autót és gyalogot, hanem biciklit, utánfutót, teherautót is.
De ritkán járok címekre, nem vagyok én porszívóügynök. Viszont szeretném látni egy idegen városban a nyilvános WC-ket, a buszmegállókat, patikákat, szintvonalakat, templomokat, rendőrőrsöket, stb. Kell egy lépték, hogy lássam milyen távolság van az étteremek között.
Persze mindenben van milliónyi POI, nem a mennyiség az érdekes, hanem a megjelenés, keresés. Hogy ránézzek egy várostérképre és lássam hol van egymáshoz közel áruház, és parkoló. De még azt az egyszerű funkciót sem tudja minden navi, hogy az utam mentén hol lesz OMV benzinkút. Írja ki, hogy 37km-nél és 160km-nél van OMV kút!
Évekig kerestem campingek POI-ját. Kb. olyat, mint amilyen az ECC vagy az ADAC kempingführer, csak épp naviban. Máig nem találtam. Kempinget a mai napig ezekből tudok legjobban keresni.
Az a van ezer és minden telefonon azért nem ilyen egyszerű. Bár most a Sygic is olcsó, nekem a Scout féle cucc is, ennek ellenére örülök a Garminnak, aztán majd kiderül. A P betűs parkoló és a $ jeles anyázásod viszont teljesen jogos. Csak kék pötty, vicces.
Inkább fizetnék többet, inkább lemondanék az életfogytiglanról, de rendes térképmegjelenítés legyen.
Próbálgatom. Megjelenítem Velencét. Sermmi nincs rajta. A víz, a gyalogutak szaggatott vonallal és kész. Nevek? Tán egy-egy.
És nincs lépték!!! Hogy lehet térkép anélkül, hogy ott lenne a sarokban, ennyi 500m? Tragédia.
POI ,megjelenítés annyi, hogy egyszerre egyfélét megjelenít apró kék pontok formájában.
Te be tudod állítani, hogy többfélét is megjelenítsen? És akkor hogy különbözteted meg a bankautomatát a gyógyszetártól?
(Amit ugye a serlegre kúszó ikonnal jelölnek évszázadok óta.) Sőt, ha beállítom pl. a benzinkutakat, akkor csak nagy nagyításban mutatja. Ha egy egész budapesti kerület van rajta, már eltűnnek. Vagy én csinálok valamit rosszul?
Én már öreg ember vagyok, megszoktam, hogy pl. a térképen a templomok jelölve vannak. Mindig. És nem kék pöttyel.
Délelőtt használtam a 60Csx-et. Ehhez képest a menyország! Egy hétig vitorláztam vele két ceruzaelemmel. Vízálló, dedikált gombos, nem söndörgetős. (OK, ez a hardver. De a szoftver is nagyságrenddel jobb.) Kis felbontású, kis méretű képernyője van, de még az én öreg szemem számára is több információt mutat, mint ez a Víago 1920x1080 felbontással a note3 képernyőjén.
Vagy most itt van a kezemben egy Vista HCx. Térkép beállítása menü a főpont és alatta kb. 24 állítási lehetőség, hogy mi hogy legyen a képernyőn. 0,1,2,3 vagy 4 adatmezőt lehet konfigurálni a térképre. 34 féle adatból lehet választani. De van külön csak adatmegjelenítője is, külön iránytű oldala, stb.
Szóval számomra egyelőre csalódás.
A Garmin beállt az idiótáknak idióta navigáció készítők hosszú sorába. Akiknek olyan navigáció kell, hogy a zsebükből beszél:"50m fodulj jobbra!" Ilyenből már van ezer! Minden telefonon van, minden autóban van, tele a világ ilyen programokkal. De hol van olyan, amiben például rátehetem a térképre azt, hogy mennyi a sebességem a cél irányába eső vetülete? Vitorlázásnál nagyon hasznos, de egyébként is. Melyik az, amelyik TÉRKÉPET tud megjeleníteni. Nem kubista vízfestményt a tájról (fotonavigáció), mert azt látom élőben. Hanem egy térképet, amin lépték van, amin utcanevek vannak, nyilacskák jelzik az egyirányú utcát, amin három pont jelöli a romot, kék farkincás a forrást, P a parkolót és $ a bankautomatát, kereszt a temetőt, vörös kereszt az elsősegélyhelyet?
Nekem egyelőre nem kell töb. Címre lehet keresni, elvisz rendesen. Aztáűn szólok, ha nem. POIktól meg lassan hányok mindenféle platformon, mikor Pesten van vagy összesen 8 kínai étterem, cserébe valamelyik áruházlánc 200 kilométernél nincs közelebb, a Subway cukrászdához van rendelve, a Duran szendvicses meg helyi kifőzdéhez? Faszommá az extrákhoz.
Mondjuk pont tudja a poik kulon kategoriankent kapcsolasat, laposelemer' pedig kar sirni, ez mobilra keszult, es neha egy kulon gps felesleges lom. Szoval tulelokeszletkent nezz ra, es vedd figyelembe hogy 5000ert lifetime frissitett teljes eu t kapsz.
Egyelőre nem vagyok elégedett, mert szinte nulla a funkcionalitása, fényévekkel marad el egy jó Garmin mögött.
Régen minden jobb volt. :-(
Nem diszkatogrfásoknak készítették a térképmegjelenítőket. Egy jó térképen hihetetlen mennyiségű információt lehet megjeleníteni, de manapság nem divat.
Én nagyon szeretem a régi Garminok POI kijelzését. Egyrészt szelektíven be lehet állítani mi jelenjen meg és milyen nagyítási szinten (vagy automata módban, beállított(!) sűrűségre). Másrészt a POI-k színesek voltak, jól megkülönböztethetőek. (Az iGoval az első kellemetlen élményem az volt, hogy minden POI-t kéken jelzett.)
Másrészt egy GPS-ben rengeteg adat van, amit szeretnék látni. Egy jobb Garmin GPS-ben 30-50adat van, amiből 2...8-t rá lehet tenni a térképre, de lehet egyedi adatoldalakat is összeállítani. (Pl. egy régi Legendet használok biciklikomputernek. A fekete-fehér LCD háttérvilágíás nélkül jól látszik, egy hetes túrát kibír két ceruzaelemmel.)
Garminra 10 éve gyűjtöm a térképeket, jó sok összegyűlt már, szeretem, ha pl. kishazánkban ott van a gépen a CityNaviEurópa, Naviguide, Topoguide és az ingyenes turistautak. Azokat kapcsolom be, amelyiket épp akarom.
Sajnos ez a Garmin Viago ezekből a szempontból nem tűnik jobbnak, mint a tucatnyi többi gagyi.
4490 huf a teljes eu, es ugyanennyi ha trafficot is szeretnel. De ha nem, akkor kifejezetten barati. A beszed+ 3d ( hogy b..ak meg) 2500, bar lehet hogy ez a beszed a kimondott utcanevekre es objektumokra igaz. ( fordulj a konyves kalmanra a toronynal jobbra.)
Elképzelhető, hogy a Wayteqre készített verzió nem pont ugyanezeket tudja, pl. biztosan nincsenek benne online szolgáltatások. De alapvetően vélhetően ugyanerről a szoftverről van szó, kisebb eltérésekkel.
HTC Desire X telefonomon már hosszabb ideje a HTC Locations navigációs szoftvert használtam. A szoftverrel magával nagyon elégedett voltam, a hozzá adott térképekkel kevésbé. Dániában pl. egy autópályát ismert, de nem tudta, hogy autópálya, ezért minden lehajtónál le akart vinni a kétségkívül rövidebb országútra. POI-ból pedig kifejezetten keveset ismer. Németországon belül sokszor a Google Navigationt használtam helyette, mert annak mindig egészen frissek a térképei (itt a közelben egy kereszteződést körforgalomra alakítottak, 2 héttel később már benne volt a Google-ben), és egész jól is használható, és még a torlódásokat is ismeri. De nincs mindenhol térerő (a Fekete-erdőben pl. elég nagy területen nem volt), külföldön is problémás az online navigáció, ezért sokszor használtam a HTC Locationst is.
Pár hete Horvátországba mentem. Letöltöttem a friss térképet. Legnagyobb megdöbbenésemre nem csak a célpont nem volt a POI-k között, de még az utcanevet sem találta meg. Na, ekkor határoztam el, hogy váltok.
A Sygic most akciós volt, és egy ismerősöm eléggé dicsérte, hát letöltöttem az egyhetes próbaverziót. Tetszett, végül meg is vásároltam, 29,99 euró volt az örök életű Európa-licenc (Oroszország nélkül). Némi felárért lehet hozzá vásárolni online forgalmi adatokat is, ezt egyelőre nem vállaltam be (14,99 euró a DACH), de pl. útfelújításokról ill lezárásokról az alapverzió is frissít adatokat online, ha amúgy engedélyezve van az adatforgalom.
A térkép itt sem 100%-os, de egyelőre komoly problémám nem volt vele.
A szoftver használata tetszik, nagyon sok beállítási lehetőség is van benne, menet közben jól navigál, mutat sávinformációt, be is mondja az út számát, amelyen menned kell (pl. fordulj jobbra a 4-es úton), a 4,3"-os, álló kijelzőn szépen áttekinthető minden információ. Használhatóságra nagyjából hozza ugyanazt a szintet, amit korábban az iGO8-nál megszoktam. Célpontot lehet megadni címmel, lehet POI-t keresni, vagy útkereszteződést megadni. Kiszámít több, alternatív útvonalat, amelyek közül lehet választani. Ugyanúgy a valós tábláknak megfelelően mutatja az irányokat, mint az iGO, vagy mint a Google Navigation is. Eddig teljesen meg vagyok vele elégedve, és nem is volt drága.
Wayteq x980 GPS-t szeretnék vásárolni, de a neten eddig csak Sygic térképszoftverrel feltöltve, vagy üres készüléket találtam. Én iGo 8, vagy iGo primo térképet szeretnék telepíteni rá, de ezek ajánlólistáján nem szerepel a Wayteq. Ennek ellenére rátelepíthetem és jól is fog működni? Kérem aki tud segítsen.
Sajna feltoltve mas a helyzet, de fagyni vegul is nem szokott, az enyemnek ez a neha hosszu boot az egyetlen bosszanto problemaja. Ja meg neha rajon az imbolygas allo helyzetben es emiatt a stopping time kevesebbet mutat. Persze csak 0.2-0.5 km/h val, es a tracken szinte nem is latszik, de a statisztikat mar elbassza.
Elvileg most nincs rajta semmi csak pár MB-nyi ponthalmaz meg egy csomó track. Kipróbáltam a Birdseye letöltést a környékre, de mivel nincs subscription ezért csak kb 1km2 jelenik meg a garminon.
Geoládára még nem néztem rá, szóval elvileg az üres.
ez legalabb haladas. Sanszos, hogy nalunk a valagnyi geoladat tartalmazo fajlokkal kuzd neha. (Bar nem ertem miert nem mindig) Vagy a terkepek, neked abbol is csak sajat krealmanyok vannak, nem?
Egyebkent furcsallom hogy a Montana tenyleg bugmentes az Oregonhoz kepest. Sot, azzal soha nem volt semmi bajom, talan neha a vetel minosege volt gyanus, de se fagyas, se semmi egyeb anomalia.
Az Oregon 10 bekapcsbol 3x feltunoen lassan bootol (1 perc korul), a tobbi esetben a normalis 10-15 masodperc.
Mi napi szinten dolgozunk Garminokkal (E-trex, 62, 78, 276, Oregon, Montana), soha semmi hiba, visszaemlékezve mondjuk 2000-ig, pedig arabok (és kurdok) kezelik a terepen a cuccokat.
(Szinte minden E-trexről gumi a sivatagi nap+izzadság kombótól levált, de ez nem sw problem :))
Nem lesz mar olyan, a vilag megvaltozott. Az emberek hetente varjak az uj feature oket, evente az uj hardvert, igy bugfixre nem sok eroforras marad. :( Ha vigasztal a broadcast videotechnikaban is ez megy, pedig ott elvi kerdes lenne az atomstabil szoftver. Es nem. Vagyonokert sem.
Átálltam nemrég az oregon 450-ről az oregon 600-ra, többek között azért, ez hátha kiforrottabb lesz. Kezelése sokkal jobb, de ma egy túra után dugom rá a gépre, azt írja "Minden útvonalpont, útvonal és útnapló- információ mentése GPX-formátumban: 0% Kész" és itt meghal. Elem kivételre indul el megint, de csak idáig jut.
Úgy látszik nincs szerencsém az oregonokkal. Ha nem tudom leszedni róla a tracklogot, lesz egy eladó oregonom.
Az androidos boltban úgy hívják, hogy GPSstatus, hardver típustól függetlenül is kapható. A tableteken fekvő képernyőn kicsit másképpen néz ki. Én azt használom.
De vannak ennél sokkal egyszerűbb kijelzésűek. Amikor a Google Play a GPS monitor keresésre kitesz az asztalra pár tucatot, akkor egyenként rájuk klikkelve mindig kijön a legjellemzőbb képernyő, tehát nem csak telepítés után lehet rájönni, mit "vettünk". legalábbis ha csak a koordináta kiírásról van szó. Annó WinMo-n volt egy VisualGPS nevű, amin az első képernyőn nagy kandúr betűkkel csak a koordináta és a magasság volt.
Ilyenek. Szóval ebben iránytű, valamennyire vízszintező, fénymérő, meg a szakramentom is benne van. Kb. ezt a kettőt szoktam használni. Kicsi, egyszerű, ingyenes:
Telepíteni kell, de van ezer+1. Ha droid, akkor a GPS program nem csak kiírja, de egyből jegyzettömbe, mailba, sms-be tudja menteni, vagy kb. amit szeretnél. És ha csak erre használnád, akkor egy éppen csak GPS-es kütyü elég olcsó, GPS nélkülit ne nézzél, felesleges szopószorzós. Mindjárt megpróbálok képet berakni, legfeljebb szobában nem lesz koordináta.
Erre a feladatra nem (csak) az Android a megoldás, minden rendszerben van ún. dashboard jellegű, vagy gps monitor program, ami pár adatot ír ki karakteresen. Általában kijelenthető, hogy amelyik kütyüben van gps, abban ilyen is van, mert valamivel a működést ellenőrizni kell. Viszont nem minden okostelefonban van gps:-(
Elkalandozott egy kicsit a koordináta kijelző kütyü kérdés, szzeretném rendezni:
- indult a 71406-tal
- 71594-el folytatódott
közben sok hasznos bejegyzés volt amit ez úton köszönök.
nincs még okos telefonom, jelenleg egy Nokia X2-vel telefonálok és 7" tablettel keresem a tömegközlekedési lehetőségeket. Nem vagyok nagy Android virtuóz, ezért ez az érdeklődés. Valószínűleg (tanácsaitok alapján) nem tudom kivédeni az átállást okostel-re.
Igen, lehet ilyen, hogy a MM-ben vesz 3eFt-os mobilt amiben nincs GPS, de azért GPS-ezni akar. De ezen mobilok mégis kihalófélben vannak, így nem tipikus eset.
Csak akkor ha nem szokta magával vinni a mobilját oda ahol koordinátát mérne.. Ha a mobilján egyébként van GPS akkor 0 a plusz méret, bármilyen gyűszűnyi eszköz ehez képest hatalmas plusz lenne. Ezért kérdeztem vissza.
Szerintem a mobil is nagyobb, mint a Geko, ráadásul amiben GPS van, és választhatsz dashboard jellegű egyszerű programot, az már okostelefon és többe fog kezelni, mint az az AliBaba kulcstartóGPS.
Van a korai Forerunnerekben olyan, ami koordinátát is kijelez? Mert az később eltünt a kijelzésről. Mert az talán megoldhatná a problémát, kicsi és buta :-)
2000 forintért kap egy még működőképes PDA-t és egy azt sokszorosan túlélő egérGPS-t. Azzal a Medion vacakkal (nekem ez volt/van) lehet, hogy nem tudna HD mozit nézni, vagy iGO Primot futtatni használható sebességgel, de egy Visual GPS-t vagy ilyesmi éppencsak alapadatokat kijelző dashboard program szépen elfutna rajta. Ezzel a probléma elnapolódik egy jobb ajánlatig.
Más kérdés, hogy ha a kérdezőnek a Geko is nagy, akkor ez nem megoldás, kétszer akkora.
Persze, hogy nem találsz icipicit, mert ilyen nulla tudású kütyüt sem találsz. Bármilyen hasznsabb navigációs információhoz nagyobb képernyő és pár gomb kell. Ha ragaszkodsz a mikromé'rethez, akkor azt a kerek fityegőt neked találták ki a 6000 forintért. A Vaterás pda-t ne is nézd, mert nagyobb mnt a Geko, és még kívül van a GPS. Csak olcsó és később még sok mindenre jó lehet.
71594: ......................... " Okos telefont nem akarok igénybe venni!!"
Nem használok még okos telefont. Megnézem Vgyuri két javaslatát, ha nem oké, akkor viszont nincs mese, át kell állnom. Amit linkeltél nagyon jóóóóóóó! Köszönöm.
Köszönöm hogy foglalkozol velem. Az a helyzet, itt lapul a fiókban egy MYGUIDENavigator 6500XL, az a kihajthatós antennás változat. De nem akarok ilyen nagy kütyüt +ban hordani magammal erre az egyszerű feladatra. (csak koordináta kijelzés). Ahogy néztem a GEKO adatait, annak is majd 10 cm az egyik mérete. Lehet nem találok alkalmas készüléket?
Párral ezelőtt tettem be egy kb. 1500 forintos komplett GPS modult, soros kimenettel. Csak kijelzője nincs. Annak barkács megoldása pedig többe kerül, mint ez a GPS kulcstartó az AliBabánál.
Hidd el, a Geko 101 is kijelzi az egyik ablakban a koordinátát, a többiben meg még sok mindent. De nagyon nehéz találni a már említett okok miatt. De inkább Geko 201-et keress, mert azt rá lehet dugni pc-re, amire még szükség lehet, skkor is, ha most még nem gondolod.
H jól néztem, nekem elég lenne vagy sok is a GEKO 101 ? De sehol sem mutat róla olyan fotót, ahol a koordinátákat mutatja: A többi szolgáltatására nincs szükségem.
T. Vgyuri! Előző bejegyzéseidből jól gondolom egy - két nem szokváyos megoldástól nem riadsz vissza. Nem lehet összeállítani erre a célra egy egyszerű szerkentyűt?
A kérdezőnek egy Geko lenne a jó, de azt már sehol sem kínálnak, mert 2000-3000 forintért nem sz@arakodnak, annyit papírnehezékként meg mentőcsónakként is megér:-)
Be van kapcsolva az ontanulas benne? Mar nem emlexem hogy hivjak.
Hosszabb utra pedig elvileg a Basecampen tervezett utvonalakat kellene atvinni, mert ott lehet allitani a velelmezett atlagsebessegeket es akkor a GPS is azokkal szamol.
Hümmm, igaz is, én mindig Vaterát néztem, de akkor megnézem külföldet is. Bár némelyik új kézi GPS is jó lehet, most éppen csak úri huncutságból venném (néha ládázni az eTrex 10 pld. bőven sok), így az új lelki határ felett van.
Pedig ez egy jo ajanlat végösszegben, ha elég ez a minimális tudás. Az eBay-t néztem, a 10-20$-os régi Garmin kezi GPS-ek sokkal többet tudnak, de az USA-ból a szállítás min 35$, Angliából meg nem szállítjak Mo.-ra.
Nézd meg az apróhirdetés portálokat. Csak ennyit tudót nem fogsz talalni, a 20 evvel ezelőttiek is többet tudnak. Legfeljebb azért nehéz az ügy, hogy ezeknek már annyira nincs ára, hogy nem is fogalkoznak az eladásukkal. Több a szállítási költség.
Ja, ja. Mióta egyszer fizettem 30K-t, Moha bácsi dirigál Debrecen és Nyíregyháza között az ezerszer bejárt úton. Nem is vágtatok többet 70-el Újfehértó külterületén:-)
Például bekapcsolod a "Speed limit indicator"-t rajta és betartod a sebességhatárokat. Nem muszáj városhatáron belül is tartani a 90-et. azon kívül meg a 120-at.. Így hatásosan korrigálható a hibás vezetési stílus..
Gondoltam hogy PC-n weben megtervezed az útvonalat HERE-n az összes köztes útvonalpontal majd azt felszinkronizálod a telefonra még a hotelban/mekiben. Ezután telón már offline tudsz navigálni a köztes útvonalpontokkal egész a célig..
Sziasztok! Beruháztam egy Garmin Nüvi 3597LMT GPS-be, mert a kis régi 3790T már egyre megbízhatatlanabb lett. Jó a 3597, egyedül azzal nem tudok megbarátkozni, hogy a cél beállítása után, nagyon pesszimistán számolja ki az érkezési időt. Egy kb. 300 km-es távra ő 4 óra menetidőt kalkulál ki, de ezt én simán lenyomom 3 1/4 óra alatt. A 3790-es az szinte percre pontosan ki tudja számolni bármekkora távon a menetidőt. Igaz az is úgy kezdte, hogy egy kicsit túlkalkulált, de nem ennyire és viszonylag rövid idő alatt megtanulta a vezetési stílusomból adódó menetidőket és attól kezdve pontosan számol. A 3597-el eddig kb. 3.000 km-t mentem, de eddig nincs semmilyen előrelépés, még mindig nem közelíti meg a számítás a valóságot. Ti mit mondtok erre? Legyek türelmes, vagy ne is számítsak arra, hogy idővel ez változni fog?
Lumia 925 friss tulajdonosa vagyok és esztétikailag, letisztultság, egyszerűség, praktikusság tekintetében nagyon tetszik a telepített HERE Drive+ navigációs szoftver. Csakhogy legnagyobb megdöbbenésemre! nem lehet köztes pontokat beállítani az útvonalon.
Ez tényleg előfordulhat 2014-ben, vagy én néztem be valamit? Hasonlóképpen, a jelek szerint a POI fogalmát sem ismeri.
Milyen minőségi alternatívákat tudtok ajánlani Windows Phone 8.1-re? Előny ugyan, de nem feltétel, hogy ingyenes legyen. Csak online navigálásra képes szoftverek természetesen esnek.
Közben írtam inkább a Garminnak, és ők válaszolták, hogy a termék 2595LM, ebből kifolyólag ez már gyárilag benne van, nem kell aktiválni, a frissítések maguktól jönni fognak.
Remélem igazuk van, mert a dobozban volt egy kártya, ami felszólít, hogy aktiváljam ezt, és elmutatja, hogyan - természetesen, úgy nem tudtam, mivel akkor nem írtam volna ide. :)
Garmin nüvi 2595lm-nél honnan tudom, hogy sikerült a life time aktiválása?
Onnan a kérdés, hogy az összes dolgot, amit kért megcsináltam, de sehol nem látom, hogy aktív volna a life time frissítésem. A térképek, amiket leszed, azokra is 2015.10 van írva. Nem mellesleg teljes Európa térképes.
A most bütykölt Duna-Tisza köze térképen 15+ repülőtér van. (Jó a lefedettség:-) Annak mindnek megvan a referencia koordinátája. Azokkal még könnyebb is kalibrálni, mert nem kell bepötyögni a koordinátát:-)
Én az OziExplorerrel kalibrálom a saját térképeit, sima dolog, ha a képen vannak ismert koordinatájú pontok. Amit most csinaltam, aon még koordinataháló is van. De eredetileg Lambert vetület volt, és az Oruxmapba a konvertáló csak négy sarokpontból kalibrált térképet állít elő, az meg csak négyzetes fokhalójú vetületnél (pl. mercator) jó. Mivel ez egy vb veresnytérkép, a katona bácsik csináltak gyorsan belőle Mercator vetületűt. De mi lesz legközelebb?
Minden olyan info benne van ami szükséges ahhoz, hogy "helyére" kerüljön a kép, tehát: vetület, dátum, adott ellipszoid és a koordináta rendszer.
Gyakorlatilag ugyanazt érjük el egy normál tiff esetén egy külön fileban (*.tfw) megtalálható adatkupaccal, így az is használható különféle programokban úgy, mintha geotiff lenne.
Egy példa a tfw-re:
15.48825222 (pixel méret az x-tengelyen a térkép méret/pixel-ben) 0.00000000 (elforgatás, y-tengely) 0.00000000 (elforgatás, x-tengelyÖ -15.96316947 (pixel méret az y-tengelyen a térkép méret/pixel-ben, majdnem mindig negatív) 186165.68514773 (a bal felső pixel közepének X koordinátája) 4156380.42065138 (a bal felső pixel közepének Y koordinátája)
Egy másik hasonlóban nem találtam. Illetve láttam egy csomó mindent, ami benne van, a kalibrálást nem, pedig az lenne a legfontosabb a magunkfajta amatőröknek pl. Ozi vagy Orux térképcsináláshoz. Reménykedek, hogy a néhány dolog között, ami nekem kinai, ott van a kalibrálás is. :-(
Így bekalibráltam a GeoTIFF térképemet úgy ahogy tanultam. Úgy néz ki, jó.
Megnéztem a Garmin HUD. 50 000 forintért gondolom ennél többet nem lehet várni, főleg a Garminnál. Dehát monokróm kivetítéssel, egybites színmélységgel ennél többet nem lehet kihozni. A katonai gépek sok milliós HUD-jei is csak ezt tudják. Valamire ez is jó lenne, ha más programok is használni tudnák. (Pl. a Compumap térképes ősváltozata, ami 1994-ben még monokróm képernyőn 16 szürkeskálán dolgozott:-)
Viszont megint eszembe juttatta régi vesszőparipámat, az írásvetítőre rakott VGA fóliát, a projektor
elődjét. Az fény felé fordítva átnézeti színes VGA képet mutat. Be lehetne tenni autók-repülők műszerfala tetejére. Biztos vagyok, hogy iskolákban sok van belőlük a szekrény tetején. Nem igaz, hogy nem lhet egyet leporolni a kipróbáláshoz. Egy haver amúgy azt mondta, hogy a laptopok színes LCD-jét is át lehetne erre buherálni. Miért nem csinálnak ilyet?
Ezt a képet sikerült feltölteni. A többit nem engedi feltölteni. A lényeg látszik rajt. Ez van az oldalán, és egy bekapcsoló gomb a tetején. A többi oldalon és a hátulján nincs semmilyen csatlakozó.
Az elejére ALCOR van írva. Még megpróbálok valamit tenni,hogy feltudjam tölteni a képeket.
Ezt is rá lehet dugni laptopra, igaz egy iPadot rádugsz és kifekszik. Egyre jobb cuccokat találsz, szerintem ne keresd tovább, mert ha lesz is, az is drága, mellé még a GPS-t is meg kell herélni valahogy.
Teljesen jó, ha pld. a laptopban megdöglik a hangkártyád, akkor ez egy külső USB-s hangkártya. Nem a legjobb minőség, de occsó, és akkor laptopon játszod az mp4eket, akkor egy jack-RCA kábellel simán be tudod vinni a keverőbe.
Első sarki doksi 3.5 mini jacket ír róla. Aztán ki tudja. Ha mini, akkor az lehet 2.5, vagy ha van USB, akkor a kimenetére kis adapterkábellel sok mobil ráteszi az audiót is.
Sajnos az "ígyjárás" lesz a vége véleményem szerint. Egyébként zsír új a készülék és a kijelzője 3,5" , más kimenetet nem találtam rajt csak a mini usb-t.
Ettől tartottam amit írtál. Igazából egy Behringer Xenyxem van. Az a baj,hogy nem "USB"-s, hanem Jack és RCA bemenet és kimenet van rajt. Illetve még+ 2db XLR a mikrofonok részére. Tehát amit linkeltem azon csak "befele" van adat feldolgozás, kifele semmi :-(
Nem jó az elgondolás, amit fent linkeltél az csak tölteni tud, rádugott USB kábellel. Ha GPS-t egy laptop minden szoftver nélkül felismeri, mint külső meghajtó, akkor létezik olyan keverő, ami olvassa. Más megoldás nincs, tessk laptopra kimásolni, annak lesz kimenete, vagy egyéb kütyüre, ami kezeli az mp4-et, mert első sarki keverő azt sem fogja. Ha meg Allen vagy Innova, vagy valami rendesebb modulokkal variálható keverő lenne, akkor lehet nem is kérdeznél, mert nálam is jobban vágod a témát :-)
Érdeklődöm,hogy hogyan lehet megoldani,hogy a gps-ről az mp4 fájlokat mi módon lehet egy másik eszközre (pl.: zenekari keverőre) átküldeni? Nincs sajnos audió kimenet a gps-en. Csak az a kimenet van amin tölteni lehet és ugyan abba az aljzatba lehet csatlakoztatni egy usb 2.0-ás kábelt aminek az egyik vége mini usb a másik pedig a 2.0-ás. Olyan átalakítóval gondolom megoldható aminek az egyiok vége 2.0usb-s, a másik pedig 3,5-es Jack. Jó az elgondolásom, vagy nem kivitelezhető? teszek majd képet is arról,hogy milyen átalakítót találtam hozzá.
Kérem ha tud valaki segíteni, akkor mondja meg a tutit.
A Basecamp a Garmin hivatalos es ingyenes pc-s (maces is van) programja a terkepek es a gps-ek kezelesehez, utvonaltervezeshez, trackek, utvonalpontok menedzselesehez.
Attól függ mennyit kell nyomkodni, mi köztes pontnak megadjuk a települést, majd környékre érve a követklezőt, akkor elkerüli. Ha sok ilyen lenne, akkor lehet kitalálnék mást, de eddig túl sok szükség nem volt rá. Adott útvonlanál még idehaza Google térképen körbenézen és pontos címeket írok be, vagy előre felveszem kedvenceknek, akkor ott csak meg kell nyomni.
1. Szerintem ha nincs te országutadnál közelebbi út, akkor úgyis az útra teszi a köztespontot.
2. Szar ügy, de ezen nem tudsz változtatni. "A számítógép az utasításaidnak és nem kívánságaidnak megfelően működik"
Akkor nem értetted meg, nekem pont ezzel van a bajom.
1. Ha a köztespontot országútra kell megadnom, akkor rendszeresen melléklikkelek jó 1-2 km-t, hacsak nem nagyítok bele megfelelő mértékben, amit rohadtul tudok utálni.
2. Ha pedig települést adok meg köztespontnak, akkor bevisz a központjába, akkor is, ha a település amúgy kikerülhető lenne a perifériális részeken is.
Ááá...! Nem kell olyan tökós gép. Csak az autós navigációhoz kell, ami kell. A légvonal navigációhoz, proximity figyeléshez nem. A 400 MHz-es HTC telefonomban párhuzamosan szokott futni geoládázásnál az iGO és a Navitel, eközben meg persze él a telefon. Főleg a villanyszámla a bajos.
Na megneztem, a Basecampnel van phone number mezo egy waypointhoz, szoval siman felviheto a telefonszamos cim egy nuvibe, hivni pedig bt n keresztul lehet. Hogy mi hol fog megszolalni az erosen keszulek es konfiguralasfuggo.
Éppen ezért beszéltem a gps-menedzserről, hogy egy kütyüben futó két-három program kell. Az egik navigál, a másik telefonál, a harmadik me kergeti a farkasokat:-)
Ez kizárja a WinCE.alapú PNA-kat, de WinMobil és Android alapú pda-k, tabletek lehetővé teszik a párhuzamos munkavégzést.
Két gép, két töltő, COM portok nyomkodása, megintnemlátjaezaszar. Jajj de jó :-D Főleg mert újabb cuccokon még a telefonhoz hozzáférni is egyre nehezebb, hogy ne valami vírus csinálja a nagy számlát. Bár lehet ez a legkönnyebb része a dologban...
Nem ugyanabban a programban lenne. Az egyik a navipogram, az csinálja, ahogy tanulta. A másik egy olyan léginavigációs program, ami be tudja mondani, hogy belépett XY pont körzetébe. Ezt most is tudja, csak telefonra kell küldeni. Ennyi programot kell írni, hogy a telefonszámot hívva dumáljon. Az autós navik tudnak rögzített útvonalat visszatölteni, ugyanezt kell betáplálni a telefonáló léginavi programba.
Az Android és a WM6 gps-menedzsere több programot tud egyszerre ellátni gps-pozicióval.
Nekem a mobilom ha kihangosítón lóg, akkor a navi pofázását is beletolja. Bár szopna vele a fene, de biztos jó oka van arra, hogy ilyet kérdezett. Engem meg kb csak zavart, mikor felvettem a hívást, és nyomta a kanyar erre, kanyar arra szövegét, persze hangosabban, mint kellene. Azt az egy lépést viszont elég nehéz lesz megtenni, ha nincs a szoftverben...
Sok navi program, főleg a légi és hajósok tudnak wapoint proximity riasztást adni R sugarú ,örbe belépve. Innen már csak egy lépés, hogy ne csak dudáljon, hanem telefonáljon.
Hát ez az. Azt kellene tudnia, hogy egy több-tucat köztes pontot tartalmazó címlista minden egyes címénél fel lehessen hívni a címhez tartozó számot mondjuk öt perccel érkezés előtt, hogy jövök, öt perc és ott vagyok, jöjjön ki a kocsihoz. Futárcégek örülnének neki leginkább, de van még jó néhány olyan terület, ahol überhasznos lenne, ha lenne ilyen. Igen, valszeg egy megfelelő androidos telefon és a megfogalmazott kívánság szerint megírt alkalmazás lenne a megfelelő megoldás. Ha netán már van, akkor azt keresem. Persze, lehetne ez alapból egy telefonálni saját kártya használatával is képes navi is. csak be kellene integrálni a kártyakezelést, s a telefonálási képességet csupán a kívánt szinten, miközben első sorban navi lenne. Létezik (pl. telenornál biztos) a második kártya havi ezresért, amit ha bekapcsolsz, akkor az első inaktív lesz. Egy ilyen kártyát bele, s egyszerre navi és kihangos teló is. Autórádióval kombinálva még több a kényelmi fejlesztés lehetősége. valahogy, mintha nem haladna a világ olyan tempóban ezen a területen, mint az igények és a lehetőségek.
Ezért lenne érdekes egy androidos eszköz. Abban mindenféle okos asszisztens program van, a telefon SIM-et tartalmazó kütyü telefonálni is tud. Csak azt nem tudom, hogy a naviprogramból hogy megy át az információ az asszisztensbe, hogy most kell telefonálni. Azt hiszem, ez még fejlesztésre szorul :-)
Amelyikben van bt szinkronizalas (egy 50 ezresben mar boven), az tudja. Azt viszont nem tudom, ha te viszel fel cimet es beleirsz valamit a kommentbe, azt fel is tudja e hivni. Szerintem nem.
Ilyen funkciókat tartalmaznak a különböző programok, pl. a Garmin autós navijából is a drágábbak, de ezeket együtt...
Nehéz ügy, mert ezeknek a kütyüknek a programja navigálásra való, nem asszisztensnek vagy telefonnak. Egy program nem fogja tudni, de több program igen. Vegyél, ha sok pénzed van, egy Garmin Monterat, az egy szabályos androidos tablet, benne a Garmin navigációs programjával. A párhuzamosan futó programok külön-külön csinálják a dolgukat, a navi navigál, az asszisztens telefonál.
Azt minden jobb program tudja, hogy "via". De annak is a program számára ismert pontnak kell lenni. Viszont pl. az iGO-ban először tűzöd le a helyjelzőt és utána kell megmondani, hogy mit akarsz vele tenni. És akkor mondhatod, hogy új köztes pont.
Ismer-e valaki olyan navigációs készüléket, amely a navigációs funkció mellett tudja a következőket:
1. a címadatok mellé lehetséges egy oda tartozó telefonszám megadása is.
2. a navigáció folyamatossága mellett fel lehet hívni a címhez tartozó telefonszámot a megjelenő telefon piktogramra érintéssel.
3. telefonos kommunikáció közben a navigátor hangját opcionálisan rá lehet mixelni a telefonbeszélgetés hangjára, melyet értelem szerűen csak (már amennyire az lehetséges) a navigátor használója hall (tehát a telefonvonalon nem megy ki).
4. Netán még azt is be lehet állítani, hogy címre érés előtt a kívánt idővel (pl.5 perc, csak a példa kedvéért) jelezzen, vagy akár (opció) hívja fel automatikusan a címhez tartozó számot.
Rendben, akkor melyik program képes arra, hogy töréspontot áthúzzon egyik kereszteződésről a másikra? Vagy legalább arra, hogy a töréspontot ne kelljen egzakt módon megadnom, mint egy xxx pont névtelen útvonal közelében, csak mittudomén, via Debrecen (és akkor nem Gyula fele fog vinni, de nem is fog potyára bevinni Debrecen központjába).
Szerintem kevered az elvárásban az útvonalat (ami a tervezés eredménye) az egyes útszakaszokkal, amiből az útvonal felépül.
Egy teljes útvonal egy komplex, valamilyen szempont szerint optimalizált útdarab-szekvencia. A tervezőprogram még az érvényes útvonalban sem tud keverni a hátralevő útrészen, ha valahol eltértél az eddigi útvonaltól, újraszámolja az egész hátralevő részt Akkor hogy tudna egyik útvonaltervből átkapcsolni egy másikba. Szerintem kettőt még nyitva sem tud tartani. (Bár egyébként a jobb programok sok memóriát használva tárolnak gyakran használt paneleket, amik meggyorsítják az újratervezést. De ezt te nem látod.)
Egy út-vonalat nem lehet húzgálni, csak a töréspontokat. Ha a töréspontot áthúzod egyik útkereszteződéstől a másikra, az a te dolgod, a program figyelembe veszi, és ennek megfelelően fogjka újratervezni az útvonalat.
Régóta keresek egy olyan OFFLINE navigációs szoftvert, ami azt tudja, amit a Google Maps: a megtervezett útvonalat ujjbeggyel, plajbásszal stb. megfoghatom és húzhatom, s ha egy másik lehetséges útvonal közelébe ér, akkor automatikusan átugrik az új útvonalra, azaz újratervezi az utat az általam módosított (drag-elt) módon. Ez számomra sokkal kényelmesebb, mint az az utálatos módszer, hogy köztespontot kelljen beállítani, ami ráadásul, ha ügyetlen vagy, a főút mellé egy kilométerrel is eshet.
Az iGo primo ezt biztos nem tudja.
Jó lenne, ha létenze ilyen ingyenes szoftver, de az se gond, ha fizetni kellene érte. Nos, tud javasolni valaki egy erre a trükkre képes programot? Androidra és/vagy Windows 8 Phone-ra kellene.
A készülékkel eladott térkép-szoftver egy kedvezményes árú termék. Hasonlítsd össze a WayteQ térkép nélküli árát a térképessel. Sokkal kisebb a különbség, mint az (egykor még kapható) ún. dobozos iGO-éval. Az utóbbi a jogosan készülékről készülékre hordozható.
Tehát a másik gépre áthurcolt iGO lehet, hogy nem hekkelt, de nem is jogtiszta. És ha az eredeti hologramos SD kártyán levő program elindul egy idegen gépen egy path-átirányítással, akkor a TopMap rossz munkát végzett. Ez a "hordozhatóság" a hekkelt iGO-kra jellemző. Amúgy tudtommal WayteQ PNA-khoz tudtommal nem volt jogtiszta iGO, legalábbis a Naviextrasnál a támogatott típusok közt a WayteQ nem szerepel.
A programot a Fiam meghibásodott GPS-éből (aminek az árát, annak idején a készülék megvásárláskor szerintem vastagon megfizetett, így nem lopott program) szeretném valahogy átmenekíteni az említett készülékre. Ebben szerettem volna segítséget kérni.
Nos... a "megfelelően" hekkel Igo mindenen elfut...
Viszont sokszor nem elég a sys.txt-t buherálni, szemben a közhiedelemmel. Rengeteg warez leölési linken látok orbitális baromságokat egy-egy sys-ben, aztán megy a csodálkozás, hogy nem működik, vagy nem úgy. :D
De ugye ez a rész már ellentétes a fórumszabályzattal, amit elfogadtunk mindannyian. :D
Nem ismerem ezt a típust és a hekkelt iGo nem biztos, hogy menni fog rajta. Kell lenni a menüben.a beállítások részben egy 'Navigáció útja" fülnek, oda kell beirni az SD kártyán az igo.exe elérési útját. Ugyanúgy, mint a WayteQ-nél.
Segítséget szeretnék kérni egy Serioux Urban Pilot Q 550T2 térkép nélküli GPS készülékkel kapcsolatban. Van egy korábban waiteq-850-en működő Igo programom, sajnos GPS-hez sík hülye vagyok, így nem tudom, hogy kell telepíteni esetleg másolni belső memóriába, vagy SD kártyára. Továbbá a Sys txt.-be milyen beállításokat kell elvégezni?
Valakinek volna ötlete, azt nagyon szépen megköszönném.
Koszonom. Kicsit felreertheto voltam, azert Nemetorszag mert itt elek, es azert az itt kaphato cuccok, mert ha Kinabol rendelek ugyis atvagnak. Tudom, hogy amit itt boltban, webshopban kapni az is kinai, de legalabb atment egy szuron.
A gyari Becker akksiban mar nem hiszek, hogy barmi plusz minoseget adna. Betettek egy papirt a dobozba, hogy aksi le volt tesztelve, kapacitas adott turesen belul. Huha:) Vasarlas utan 10honappal meg gallyra ment az autos toltokabellel egyutt. Minimalis hasznalat mellett. A navit szetszedve meg nem egy legalabb Becker cimkes akku koszon vissza, vagy legalabb egy Becker quality teszt cimke, hanem ugyanugy "utangyartott" kinezetu valami. Amire jo nagy betukkel ra van irva, hogy ne toltsuk 40fok kornyezeti homerseklet felett!!:) Ez a high tech engineering. Fekete hatlapra raragasztott aksi, amit direktben sut a nap a szelvedo mogott, mindezt a toltes kozbeni melegedessel egyutt. Akkor volt ez kornyezet 40fokos, amikor bekapcsolom es meg kb. 5 percig.. Birta is vagy 10honapig, a kabellel egyutt mindezt olyan atlagos 2-3 heti hasznalat mellett.
Volt/van egy GArminom, aminek sikerult osszetorjem a kijelzojet. De mivel utaltam a sw-et, ezert ugy dontottem veszek egy Beckert. Az igo alapu sw miatt. Ez meg egyaltalan nem tunik vmi high endnek belulrol. Ez van. Megegyszer szerintem mar nem veszek PNA-t, szerintem ezeknek lassan lealdozik. Autoba eleg komoly cuccokat raknak manapsag beepitve, okostelefonok vilagaban pedig mar jonehany eve nem hasznalom auton kivul az eszkozt..
A Németországban kapható akku is Kínában készül. A Beckerhez hasonló nagymúltú, nagynevú cégeknél legfeljebb egy szigorúbb minőségbiztosításban reménykedhetsz. Ami jó esetben az árban köszön vissza.
Egy "szervizes" kerdesem lenne:) Van egy Becker Professional 50 navim, pont 1 eves. Autos tolto kabel meghalt es vele egyutt vagy csak epp egyutt jelentkezett, de egy aksi hiba is. USB kabelrol tolt, de nem lehet fullra tolteni, kb. 70-80%ig csak es utana 5mp-enkent ugrik vissza 1%-ot a toltottseg. Meg garis 1 hetig, de termeszetesen eltokitettem a szamlat. Murphy dolgozik, mert altalaban minden szamla a garis dolgaimrol renben el van teve. Ez meg eltunt:(
Na most egy kabel nem egy hudenagy koltseg es nezegettem az aksikat is. Egy sima 3,7V 1200mAh Li-ion akku van benne egy jofajta szamomra semmitmondo kinai markanevvel. (Meg egy felirat rajta, hogy ne legyen toltes alatt 40fokC felett. Mindezt egy fekete doboz hatlapjara szerelve, kiteve a szelvedore a tuzo napra. Ah, Nem lehet rajta tojast sutni:) Ennyit a Becker minosegrol)
A kerdesem az lenne, hogy a neten rendelheto (Nemetorszagban fellelheto ebay, amazon - nem kinabol) ranezesre "bevallalhato" minosegu akkuk kozul van valami olyan marka/tipus amit erdemes preferalni? Autos tolto kabelbol(TMC antennaval) erdemes az "eredetit" (ami nem mellesleg egy Mitac tolto) rendelni 20-25EUR-ert vagy jo egy sima 7-8EUR noname is esetleg? (A gyari kabel nem huzta sokaig, minimalis hasznalat mellett van vmi szalszakadas belul)
Ez egy vadiúj Amiko7 típusú androidos tablet. Szoftver lényegtelen, eleve csak a GPSstatus nevű tesztert nézem, a iben az is látszik, hogy hány éves a kapitány. Így az is, hogy a gps-chip feltehetőleg modern, mert az orosz Glonassz műhódokat is látja. Így néha 7-8 műholdból se tud poziciót fogni fél-egy órát.
Kontrollként mindig ott van mellette a HTC okostelefonom és egy BTgps is. Azok percek alatt használható állapotba kerülnek. Újabban kikapcsolom a tablet belső gps-ét és a BTgps-t használom.
Igen, így van, ez egy PNA és WinCE 5 alapú,így nincs nagyon lehetőség egyéb tesztek elvégzésére.
Igazából ami a legjobban meglepett, hogy USB-re dugva csak az SD rész látszik, a belső tárhely nem, így nem tudok vele semmit kezdeni, ami egy Mio-nál pofonegyszerű volt.
Hány autóban van magyar navigáció, jön-e az androidos iGO és miért került bele a japán iGO-ba a drótos telefonkönyv? Látogatás és titkok az NNG-nél. Tovább »
Ha ez PDA, tehát WidowsMobil, vagy WinCe 2003, akkor a CruxView vagy a GPSinfo a megfelelő teszter program. De ezek PNA-kon nem futnak, szerintem mások sem, valami kernel hiányosság miatt. Ott nincs más, mint a különböző navi programok ecélra szolgáló ablakai. Van ilyen az iGO-nak, az OziCE-nek, a Navitelnek.(Utóbbi nem sokat ér, mert amig nincs fix, addig látvány sincs.)
Tegnap találkoztam életemben először ezzel a márkával, egy ismerős kért meg, hogy segítsek már, hátha sikerült életet lehelni bele.
Amit kiderítettem, hogy ez valami WinCE alapú csoda (nem android), így ehhez kell keresnem valami GPS tesztert, bár egyelőre fogalmam sincs, hogy tudok-e rá telepíteni akármit is.
A sok kis piros pötty az, hogy hol kellene lenni a műholdaknak a nagykönyv szerint. A tényleg megtaláltnak valami más a színe. De ha néha van zöld csík, azaz statisztikilag már értékelhető jel, akkor legvalószínübb a rossz műholdlátás. De ha ezek a csíkok is mind rövidek, akkor gyenge a vett jel és ez lehet hardver (antenna) hiba. Mindenképpen ki kell menni a vizsgálódáshoz a ,pusztába', hogy legalább a műholdvétel zavartalan legyen. Pl. A magas épületek szórása akkor is zavar, ha az eget nem takarja.
Az biztos, hogy nem az iGO8 hibája, bár annak a műholdstátusz képernyőjéből sok mindent ki lehet olvasni. A legfőbb kérdés, hogy egy műholdat sem talál-e a PNA, vagy találja őket, csak nem eleget, vagy nem jó a jel minősége. Kevés műhód, vagy rossz jelszint mellett órákig is elhúzódhat a pozíció megtalálása. Ennek azután lehet az oka a (nem totálisan) rossz antennától a rossz csillagállásig minden. A leggyorsabb, amit tehetsz, hogy egy jó églátású helyen vársz egy ideig türelmesen és nézegeted a műholdstátusz képernyőt.
Hoztam egy illyet, még nem volt bekapcsolva, de doboza az nincs mert annak nem volt hely. Ha valakit érdekel, mielőtt fölrakom vaterára, 70k pénz mindenestől (a külső antenna bónusz :))
Multkor beszélgettünk a GPS vételről repülőn, na most hazafelé fölvettem az utat az isztambuli gurulástól a ferihegyi (nekem mindig az lesz :)) megállásig :)
Nekem ehelyett ott van a 'képernyővédő', a beállított 1-30 perces passzivitás után hibernálja a gépet, ami a gps-t is lekapcsolja. Üres lappal jön vissza, de az azelőtti helyzet pár mp alatt visszaáll. De azon túl marad a "fontolva haladás". De még ez sem biztos, mert lehet, hogy a beállításoknál levő gps helyszolgáltatás lekapcsolása teljes középkezdést eredményez, élő gps után is újra kezdődik a fél-egyóra. Mintha az almanachot is elfelejtette volna.
Ha ki tudod tenni a gps on off ot a notify barra, vagy shortcutnak, erdemes megprobalni. Nekem volt olyan fozott rom, ahol valamiert sokkal gyorsabban talalt pozicot, ha ki-be kapcsoltam mikozben az Endomondo probalt fixet fogni.
Látott már valaki androidos GPS-es kütyüt, tabletet, ahol jó églátás mellett egy órába telik, amíg összeszedi magát? Az első egy-két műhold elég hamar előkerül, de pozíciót fixálni még 4-5 műholdnál is hosszú idő. Pedig látja a GLONASSZ-t is, azzal gyakran 7-8 is vehető, de nem értékelhető.
Valami nagyon halvány sejtelmem, tippen, hogy nagyon rossz az Amiko 7 antennája, gyenge jeleket szállít és ezzel nem tud a GPSproci mit kezdeni. Már amikor él a GPS, akkor sem látok az ég tetején levű műhódoknál sem a plafont verő jelszintet.
Két 2300as Vartaval, trip computeres kepernyon, elketyegett nekem 15 orat, igaz kb 4-5x boktem meg es nem volt hattervilagitas. Gondoloom mar megtalaltad, de ha nem:
itt vannak akkutesztek is ill tetelesen lebontva, mi mennyit zabal. A hattervilagitas 25%on pl alig, legalabbis a map screenhez es a lapozashoz kepest, ami a legnagyobb zabagep. (Gondolom a smooth frissites tekeri a CPUt). Ugyhogy erdemes nem ott hagyni, ha amugy sem nezel ra. Turakon es GC kozben en eleve az iranytut preferalom, terkepre akkor nezek ha muszaj. :)
amikor a 450-est eladtam, elfelejtettem, hogy anno védőfólia helyett találtam hozzá a kijelző érintős részét és az megmaradt. Ez az a lap, szalagkábellel, ami a kijelzőre megy rá és ez az érintés érzékelő, másképpen leírva a felső réteg.
Van valaki akinek karcos/repedt stb. a 450-es kijelzője?
Azt sem tudom, hol lehetne engedélyezni-letiltani. Az Android beállításoknál nincs ilyen. Egyszerűen beszámolja az észlelt műholdak közé is, meg a fixek közé is.
Van egy GPSstatus nevű nagyon jó program, az körrel jelöli a GPS, négyzettel a Glonassz-t A jelszinttől függ a kör-kocka mérete, mellette van a sorszám. De az Egnost is igencsak beszámolja, mert valahol ezek lehetnek 32-38 között. Így persze csalóka a látott szám, ha 3at látok kiírva, még várhatom, hogy pozíció legyen :-(
Jó lesz az, de teljesen mashogy fog muholdakat mint a csx. Az elso fix pozicio utan par masodpercig javul, majd romlik es vegul beall stabilra. Furcsa, raadasul a kezdeti ronda trackek utan csak glonass+gps uzemben tolom, ugy jo. Leszamitva hogy tul erzekeny es neha elkezd helybenjarni, ami a tripcomp stopping time jat erosen erinti. Jellemzoen trolivezetekek alatt, szoval nem tragedia, de feltunt. Kiprobaltam EGNOSsal es nelkule, de megmaradt a feature.
Azóta megbettem, konfigolom a 600ast. Egyenlőre bejön, jó.
Sokkkkkal könnyebb kezelni mint a 450est. Jó lenne vékonyabb, jó lenne könnyebb (de még mindig AA elemes), meg ugyanazon az előlapon nagyobb kijelző, de így is frankó.
Na most turelmesebb voltam: bootolaskor nem fagy, hanem csak elgondolkodik. Ha var az ember 1 percet, akkor osszekapja magat. Ettol meg bosszanto, de igy az osszes fagyasok szama talan 3, 1 honap alatt es adatvesztes sosem volt.
Én is kifigyeltem, a 38-88 számmező lehet a jó, mert most ott jelentek meg a műhódok. Ma végre először láttam is kizöldülni közülük egyet-kettőt. Eddig ugyanis azt hittem, hogy önállóan kell meglenni náluk a min.3 fixnek. De nem, mert volt 5 db GPS fix és 1-2 Glonassz..
Range: G1 - G32 for GNSS, R1 - R24 for GLONASS, E1 - E30 for Galileo, B1 - B35 for Beidou, S120 - S138 for SBAS, Q193 - Q197 for QZSS
An industry-standard identification convention has not been established for GLONASS and Galileo satellites. Therefore, GNSS receivers may use different SV IDs to identify GLONASS and Galileo satellites compared to the N7609B.
Ha délután bejönnek a fiúk, meglesem a Trimble R7 mit mond.
(A GLONASS számozás a keringési síkok alapján, azon belül is a poziciója alapján történik: 1-8 az egyes sík, 9-16 a kettes és 17-24 a hármas.)
A GNSS számozás a PRN kód alapján történik, de ott is meghatározott helye van a hat keringési síkon belul az adott holdnak)
Annyiban valtozott a scope, hogy mar inkabb a 40LM -eket nezegetem, ezek elvileg meg egesz decens gepek, es hakkolas meg kompromisszum nelkül menni fognak. Kicsivel dragabbak, de annyit meg is ernek pluszban szerintem.
Ez ahhoz köthetö, hogy a telefonos dolgot beneztem, nem fogok tudni mobilnetet hasznalni odakünn. Azaz nem terkep GPS + POI-ra/infokra telefon mobilnettel a terv, hanem lesz egy GPS-em es csak offline terkepes telefon. Sajnos a google mapsröl, mint rugalmas es up-to-date szolgaltatasrol igy le kell mondanom.
Fater 205-ose meg jol muzsikal, fenyero megfelelo, nem veszit jelet, beszel, nem fagy mi kell meg. :) Nyilvan ezen kivul nem sokat tud, nincs tmc, nem tul szofisztikalt a kerulout tervezes, stb. De eltevedni nem fogsz vele, az biztos.
Jo autosnak, jol tervez, van lane assist, km korlat jelzes.
A fagyi nem dramai, csak indulaskor csinalja kb 20 bol egyszer. Ilyenkor alt. Power gombra kikapcsol, majd ujra be es orul. Elemet eddig egyszer kellett kivennem. Adatvesztes sosem volt, pedig mindig megvarom hogy az akksi lemeruljon. A ggz geolada support nagyon jo, meg ugy altalaban sokat tud es kezreallo. Mas vilag mint a regi oregon vagy a csx.
Bérelek - napi 10$, két hétre 140$ lenne hozzá a GPS, amiért akár már sajátot is vehetnék. Én olyan 50$-ig szánnék rá, inkább olyan "jó ha van" alapon.
Két hetes USA-beli úthoz szeretnék navigációt használni. Mivel az itthon kapható navik legtöbbje Európa-térképpel jön, és olcsón akarom megúszni a dolgot (mostanában nem járok megint arrafelé, úgyhogy egyszeri kiadás) arra gondoltam, hogy az ebay.com -on veszek egyet használtan, és az ottani címre rendelem.
Tudtok olyan régebbi, de lehetőleg azért friss térképpel rendelkező, jól használható navit mondani, ami szóba jöhet? A lifetime map-ek miatt a Garminra gondoltam, egy 350-es nüvi bár nem mai darab, de még eldöcög, ugye? Látok még 265W és 205-ös nüviket
Okostelefonom van, de nem szeretem navigációra használni, a céleszköz szerintem jobb.
"egyreszt tovabbra is instabil a fw,", na ez az amivel nem tudok kibékülni.
Ez idegesített a 450-esen is, meg a képernyő. Azt tudom, hogy a 600ason a képernyő már jó, de reméltem a FW is. Amikor eladtam, 64est akartam, aztán azt néztem mégis elcsábulok a 600as felé. Most nem tudom. Idegen helyen, családdal, nem jó ha kifekszik. A 450-en egyszer (amikor nem tudtam hogyan kell resetet nyomni) lemerült az akksi menet közben, lesz@rtam, nem cseréltem, persze nem indult el elemcsere után. Ezzel cserben is hagyott. Azóta tudom hogyan kell resetet nyomni és ez nem történne meg megint, mert max. néhány beállítás kell meg a tracklog száll el, de tud navigálni. Viszont akkor is idegesítő :-(
Tartalék autós navinak használ6ó egyébként? Tudom, hogy nem dumál, csak csipog, de azért jól jöhet még az.
Ma előtte az OsmAnd-al próbálkoztam, de sem szintvonalak, sem turistautak ... Próbáltam netes leírások alapján beállítani, de annyit változott a menü, hogy a leírás amit találtam használhatatlan. Már a plugint sem találom.
Ez az OruxMaps viszont jó. Feltettem a dem-eket is, eleinte nem volt szintvonal, aztán vagy két ki be kapcs és lett szintvonal is. Nemtom hogy. Persze vannak hibák már most amit látok, pl. hiába növelem a karakter méretet, van amit pici olvas6atlan betűkkel ír ki a térképre.
En is most vettem ujat, szinten 64 es O600 kozott ingadozva az utobbira szavaztam. Volt egy CSxem amit evekig hasznaltam es imadtunk, 1 eve pedig vettem egy Montanat. Az nem jott be, de gondoltam adok meg egy eselyt az erintokepernyonek.
Az O600 felemas: egyreszt tovabbra is instabil a fw, ami vicc. Neha belefagy a bootba, vagy a profilvaltasba. Szegyen, minosithetetlen. Masfelol ha elindul egyszer, akkor mar stabil. :) A kijelzo nagyon jo, nem kell hattervilagitas hozza. Factory reset nincs. Ket hw gomb, amit teljesen szabadon konfiguralhatsz, megcsinalhatod a page lapozast, mint csxen, a masikkal pedig mondjuk kijelzo kikapcs. Aztan hosszu nyomvatartas mark waypoint es mar majdnem gpsmap feelinged van. :)
Amiben tobbet tud az oregon (es nekem nagyon fontos volt) a kulon indithato, mentheto tracklog, ami raadasul dashboardot is kapott, en a trip computerrel kombinalom. Igy vegre otthon nem kell nyiszatolni a hasznos darabokat, ill a trip comp is relevans infokat ad. Megallithatod, elindithatod, torolheted, mentheted a darabokat.
Nyugjeivel egyutt ne hidd, hogy egy telefon kivaltja. :)
Passz. De az OruxMaps-ot érdemes megnézni, mert az autós navigációtól eltekintve logikusabb a rendszer, mint a garminé, és az egyszerű rétegezés és az user ikonok, sminkek miatt szebbek a térképek. Építhetnek arra, hogy az androidos telefonok és főleg a tabletek képernyője és felbontása nagyobb, mint a Garmin kütyüké, amivel az androidos Garmin appnak is kompatíbilisnek kell lenni. Ime a minta:
Masik, nagyon fontos. Openmaps, tuhu terkepeket androidon mivel szokas manapsag hasznalni? Meg fizetoson is gondolkodom, mert van egy jo gps-es oram vesz esetere, lehet nem kell nekem gps kulon.
Nyilván nem akarsz netforgalomért fizetni, ezért kellenek ezek offlányban.
Van most egy csomó új ingyenes vagy igen olcsó androidos program, pl. az OruxMaps vagy a CompeGPS. Ezek tudják használni az OMP térképeket (általában a MapsForge kimenetet), de van androidos Navitel is, ugyanezt eszi, mint a WinMo-s, csak nagyon elmentek autós navi irányba, és eltűnt néhány offroad és geocaching számára fontos funkció, pl. a waypointok egyben törlése, ami nélkül pl. a ládalistát sem tudod csak úgy ukmukfukk lecserélni, ha frissíteni akarsz vagy más (szempont szerinti) gyüjtésre átállni. De geocachinghez van egy magyar célprogram a g:hu, ami a keresésen kívül az adminisztrációt is segíti.
nagyon regen jartam erre, egy kis segitseget szeretnek kerni.
Garmin legend, 60cs, 60csx utan volt egy oregon 450-em amit nem szerettem. Most eladtam es egy 64-est akartam venni, de most kezbe vettem es rajottem, hogy nem tetszik. Legfokeppen az, hogy a felbontas maradt.
Az oregon 600 az sw kidolgozottsag szempontjabol jobb mint a 450-es? (lemeruleskor neha factory reset, nehezkes kezeles). Hoesesben, esoben lehet hasznalni a 600es erintokepernyojet?
Masik, nagyon fontos. Openmaps, tuhu terkepeket androidon mivel szokas manapsag hasznalni? Meg fizetoson is gondolkodom, mert van egy jo gps-es oram vesz esetere, lehet nem kell nekem gps kulon.
Mapsource v Basecamp segiteegevel kell felraknod mindket terkepet egyszerre. Vagyis a tuhu terkepszelvenyek osszevalogatasa utan atvaltasz a NGra, azt is kijelolod es csak ezutan kuldod a gpsre. A tied meg csak egy terkepfajt tamogat, ami minden kuldeskor felulirodig. (Gmapsupp.img)
Az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki hogy hogyan lehet elérni azt, hogy Garmin ETrex Legend Hcx-en ha Tuhu-t töltök a kártyájára, akkor ne "üsse ki" az előzőleg feltöltött Nav Guide-ot, tehát mindkét térképet tudjam haszanálni.
Nincsenek kiugró különbségek a különböző ferdeszemű típusok között, legtöbbet a vevőszolgálati támogatásban különböznek. A CNS ebből a szempontból jó, sok éve itt van az országban, van szervizhálózata.
Ami nincs minden hasonló navigációs eszközökben, az az AV bemenet, ahova pl. tolatókamerát bekötni. Ha a rögzítés is meg van oldva (nem tudom), akkor a ma divatos eseményrögzítő feladatot is ellátja, ha szerzel egy videokamerát.
A 800*480 pixeles felbontás pár éve még nagy dolog volt, de ma már a telefonok is többet tudnak. De videolejátszásnál még jól jöhet együtt a nagy képernyővel.
Teljesen laikus vagyok ebben a témában és GPS-t szeretnék vásárolni. Nem utolsó szempont, hogy FM transmitter legyen benne illetve még az sem, hogy valami kisebb filmet is lehessen rajta nézni. Ezt a darabot néztem ki.. valami vélemény a márkával illetve ezzel a termékkel kapcsolatban van? Esetleg ilyen árkategóriában mit tudtok még ajánlani?
Ez a topik addig él békében, amíg nem foglalkozik warez programok forgalmazásával. Vannak nem túl drága jogtiszta kamionos programok, pl. a Sygic Truck. De van iGO Primo Truck is, ami kicsit drágább. Persze az a kényelmetlen, hogy ezeket a jogtiszta programokat mindig kézsülékkel együtt árulják. Viszont ennyit megér, hogy nem lehet garanciális probléma úgy, mint egy lopott szoftvernél.
Van valakinek,vagy tudja valaki,hogy honnan tudok letölteni kifejezetten kamionos IGOt? Vagy esetleg más fajtát? A lényeg, hogy kamionos legyen! De az Igonak jobban örülnék, az jobban tetszik!
Ennek az árnak a nagyrésze a full Európa térkép örökéletű változata. Ha eléggé szétnézel, esetleg kapsz csak magyar térképest olcsóbban és hozzá viszonylag olcsón egy Szlovákia térképet. (Mondjuk a szlovák Garminnál.)
Ugyanezt fordítva is lehet csinálni. Legalábbis az iGO térképeknél van ilyen játék, hogy a Naviextrasnál országonként is lehet válaszolni.
Konnyen talalhatsz 52-53khuf korul. Ez eleg nagy kepernyos, elettartam frissitesu eu terkepes, es tudja amit szeretnel. Van olcsobban is, de ennyit meger raszanni ha nem 1-2 evben gondolkodik az ember.
Ha a sávasszisztenshez ragaszkodsz, akkor csak a komoly navigációs eszközök és programok jöhetnek számításba, tehát célkészülékből vagy valamelyik Garmin Nüvi (ami belefér a keretbe) vagy a TomTom. Az alap navigációt a legolcsóbb is tudja, a különbség a mellé adott "üveggyöngyben" van.
PNA-kba a külső programok közül az iGO tud a legtöbbet, de akkor ha jót akarsz, akkor iGO-jogtiszta PNA legyen, amire a naviextras.com-on adnak frissítést. Sok ilyen van, nézd meg ott a típuslistát, de a legkevesebb rosszat a CNS (Concorde) és WayteQ PNA-król hallani. (Amíg nem romlik el, addig a leggagyibb PNA is megfelel úgy-ahogy autóba.)
Általában azt lehet mondani, hogy ha komoly bolt árjegyzékét nézed, akkor ha van iGO-s és iGO nélküli ár, akkor az iGO része jogtiszta.
Érdeklődni szeretnék, hogy Ti, mint járatosabb felhasználói a GPS navigációknak, nekem, aki eddig max. telefonról használt GPS-t, mit ajánlotok 50 000 HUF-ért (175€) autóba navigációs eszköznek, a következő feltételek mellett (persze, már bruttó áron):
- HUN és SK térképe (igen, felvidéki vagyok. :))
- A lehető legtöbb város sávinformációit tartalmazó sávasszisztens (pl. Győr)
Ez a két "mindenképpen teljesüljön" feltételem lenne, ezen kívül, ha tud más extrákat is, pl. a táblákat is kimutogatja és egyebek, az sem hátrány. :)
A másik kérdésem pedig, hogy a sávasszisztens funkciót külön is lehet telepíteni az egyes navigációkba, illetve bővíteni annak adatbázisát, vagy ez olyan integrált szolgáltatás és csak a teljes szoftverrel ékelhető a masinákba? :)
Ja, és GPSnek ez a lényege, az automatikus helymeghatározás. Engem máskor pont ez szokott kiborítani, hogy mindig az aktuális pozícióhoz ragaszkodik, elég nehéz betájolni, hogy X milyen messze van Y-tól, ah én éppen 2 kontinessel odébb vagyok. Szóval ez alapértelmezett mindig, elvégre az ember lehet nem tudja merre van, azt tudja hova szeretne menni, kütyü viszont tudja merre van és általában az a kiindulási pont, mert nyilvánvaló.
Nem tud. Főleg ha még mindig a szobában vagy. És igen, ezért írtam, amit a Google maps simán asztali gépen tud tervezni, azt megcsinálja telefonon is. Terveztem egyet így gyorsan, jobb alul ahol gyalogos/autós jel van, oda bökve megjelenik a felső menü és az opciók. Itt bal oldali az autós, középső a tömegköz, jobb oldali a gyalogos. Aztán tömegközzel ha több opció is van, akkor felsorolja:
Csak még egy pontosítás: én Bp-i tömegközlekedést keresek. A kerület y utca 1-ből melyik busszal-villamossal-trolival jutok el B kerület z utca 2-be. Az autós változat az megy, bár ott is jó lenne esetenként az automatikus helymeghatározás.
Egyébként most Tab-on próbálkozom, jobb alsóban bekapcsoltam a pozíció jelölést, bal felső sarokban pulzálva villog a keresés, de semmi eredmény. Nem tud jelet fogni a Tab-om GPS-e?
Hát igen, bent ülök a szobában. Szegény így nem nagyon tud jelet fogni. Holnap folytatom a szabadban. Kösz a segítséget. Nem vagyok otthon ebben az Androidos világban.
Azt alapban mutatja, jobb alul van egy kis gombóc, azzal kapcsolod be a GPSt. Nyilván ne légy fedett helyen és egyéb alap dolgok, de pár 100 méteres körzetben városban a mobiltelefonos tornyok alapján is behatárol. Igazából ha elindítod, akkor már egy kék körben mutatni kellene merre vagy.
Letöltöttem. Elindítottam az útvonaltervezőt. A "Jelenlegi pozicióm" -ba lenne jó ha a telefon helymeghatározása alapján ezt automatikusra be lehetne állítani. Megoldható? Igaz bejön a Keresés ablak, de nem hoz hely koordinátát. Vagy elakadtam?
Ha van helyi net az okostelefonon és adott pontból indulsz, akkor a Google megoldása teljesen jól. BKVt egy ideje nem néztem, de ha az Neked megfelel, akkor a Google még jobb lesz, mert BKVtól időnként behánytam, olyan hülyeséget mondott :-) Itt csak a célt kell benyomni és már vágja is, hogy merre az előre. Van pár ország, ahol bizonyos járatokat kihagy, de Pesten teljesen rendben van.
Nem Budapesten élek, így tömegközlekedés vonatkozásában nincs nagy rutinom. Az elkövetkezendő időkben viszont gyakran meg fogok fordulni Bp-en, még többet fogom használni. Eddig a BKV Utazásszervező-jét használom és nekem elég jó. A gond csak akkor van, ha elkavarodok az eredeti címről, vagy olyan helyről kell indulni vagy menni amelynek nincs pl. utca - házszám adata (pl ipari park, bevásárló kp. stb.)
Arra gondoltam meg lehet-e valahogy oldani: az okos telefonomban van GPS vevő. Ha jól tudom azon be lehet kapcsolni a helymeghatározást. Ha ez működik, akkor a telefonban a tartózkodási hely koordinátái. (?) ezt nem lehetne valahogy "átirányítani" az Utazásszervezőbe? ne kézzel kellene az adatokat bepötyögni. Bízom benne jól írtam le amit gondolok. Szerintetek megvalósítható?
Na hogy ne üljünk le. Miutan par orat elbasztam az eletembol forumokkal, feladom es a koz ele bocsatom a problemat:
GSAK ot hasznal valaki? Hogy a francba lehet megoldani a basecamp/mapsource ban tokeletesen latszo waypoint symbolok importjat gpxen keresztul? Letoltom a gc.hu ladalistat, importalom a gsak-ba, es az osszes nem geoladahoz (waypointok, segedpontok) egy other kategoriaju geolada ikont rak.
Meg tudná-e nekem valaki mondani, hogy miért van az, hogy németországban az IGO navigáció úgy működik, hogy az autópályákon amikor nem kellene lehajtani, akkor felszólít, hogy tartsak jobbra, hagyjam el az autópályát, de utána tudja már, hogy vissza kell menni. Szóval térképen jól mutatja az útvonalat, de ha lehajtóhoz érek akkor mégis leterel majd újra vissza. Ez csak németországban.
Régebbiek kicsivel 1000 mAh alatt, az újabb, nagyobb képernyőjűek 1000-1500 mAh körül vannak. A méret fix, tehát a tudomány fejlődésétől függ , mennyi az annyi.
Telefonokhoz szoktak csinálni extranagy (2800asnak mondott) akkukat, de ahhoz spéci hátlapot is szoktak adni, ezért nagyon fontos a típusmegadás pl. az eBay-en. (Egy kihagyott P betű miatt dobtam ki 2500 forintot.)
"Bármilyen 3,7V LiPo akkumulátor megteszi, de a méret egyenes arányban van a kapacitással."
Ezt azért látatlanban nem hinném el. Több csatlakozó forma van, 3 és 4 tűs, és a helyük a kockán belül is eltérő lehet. Tehát ha nem tudod szám vagy készülék típus alapján pontosan azonosítani, akkor célszerű bemenni egy mobilszervízbe és odaadni a kipurcant akkut összehasonlításra.
Ebben a kategóriába (a nem Garmin-fanok között) a CNS és a Wayteq 5"-os HD kütyüi a jók, a hardver lehetővé teszi, hogy később eszedbe jusson még valami, mire akarod használni. Csak ne éles napsütésben magashegyi búvárkodás legyen az :-)
A tájékozatlanok szokásos hülye kérdése következne: milyen olcsó GPS-t vegyek?
Ritka használat, különösebb igények nélkül. Amit pótolni kellene (mert ellopták), egy Airis névre hallgató (i-GO) 5-6 éves darab, ami nem tudom, milyen minőségnek számít, de nekünk teljesen bevált, megfelelt. Ez tehát a referencia.
Köszönettel veszem a tanácsokat! Azt is, hogy esetleg milyet nem érdemes megvenni.
A típusszám a valóságban méret. Bármilyen 3,7V LiPo akkumulátor megteszi, de a méret egyenes arányban van a kapacitással. Minél nagyobb, minél jobban kitölti a rendelkezésre álló helyet, annál jobb.
Kíváncsiságból, és a veterán eszközök olthatatlan szeretete okán a bolhapiacon magamévá tettem két öreg navigációs készüléket.
Természetesen kizárólag a kíváncsiság vezérelt, és nem volt jelentős anyagi áldozat.
Az egyik "Mapilot M 6000" névre keresztelt kiadás, és a saját kártyája is benne lakott. A készülék üzemel, bár kissé recsegős Moha bácsi hangja, valamint az akkuja sem duzzad az erőtől. Kb. 15-20 perces időtartamra elegendő a tárolt energia. Fellelhető hozzá megfelelő akku, és nem is drágán.
IGO Amigó-val terelget.
Kizárólag örömködés a cél velük...
A másik kicsit későbbi későbbi kiadás "MINI HT" a neve
és ez "tudósabb" kicsit, ám ennek is annyi, vagy még gyengébb az akkuja.
Ezzel kapcsolatban kérdezném a topik olvasóitól (hátha), hogy tud-e beszerzési forrást a képen látható akkuhoz, vagy helyettesítő darabról számot ismer-e valaki?
Én rendeltem Németországból egy NavGear gyártmányú Royaltek vevöt, de sajnos sem Wayteq-en, sem az Orion gps-en nem lehetett müködésre bírni. pedig állítólag e a modell kompatibilis lenne. Kifekezetten Wayteq-hez való TMC vevöt pedig sehol sem kapni....
Ettöl függetlenül a képmínöség probléma továbbra is fennt állna és az elsödleges problémám ez a Wayteq-el, hogy borzasztóan silány.
Köszi a tapasztalatokat, az utóbbival nem lesz probléma:)
Nézegettem a TomTom Go 500/5000 szeriáját is. a A Live Traffic nagyon szimpatikus. Így ha valakinek van ezzel a két készülékkel gyakorlati tapasztalata, szívesen venném ha megosztaná.
POI benne van a terkepben, a speedcam adatbazisbol van egyszeri, eves frissitos dij is, kulon muxik a terkeptol. De annyi ingyenes adatbazis van, hogy miert is fizetnenk erte. Azok is feltolthetoek, bar minimalis informatikai ismeretek kellenek.
Az egyszeru mint a faék, bár egy PC és egy USB kabel kell hozza. Az a praktikus, hogy feltelepited PCre a Garmin Connect nevu szoftvert, ami ha van internet, figyel es szol ha frissites erkezik barmelyik terkepre, ami a GPSen van. Ha van es es ervenyes, akkor mar csak ket kattintas, es el is indul a frissites. Egyuttal ez a program csinalja a firmware frissiteseket is, hasonlo modszerrel.
A CityNav Eu ra altalaban evente 4 jon, egy frissites eleg szep mennyiseg (2-3 gigabyte korul, ha jol emlexem), tehat mobilneten nem jo otlet leszedni. Ha ranyomsz a frissites gombra, akkor kezdi tolteni, ami altalaban 2 oras szuttyogest jelent. A keszulekfrissites (az mindegyikhez ingyenes) megvan 5 perc alatt.
A Garmin letisztult kezelofelulete ne tevesszen meg, nagyjabol ugyanazt tudja mint a konkurencia, csak eppen latszik rajta, hogy egy ideje csiszoljak mar a szoftvert. Minden szirszart beallithatsz rajta, csak nem egybol az arcodba omleszt minden (altalaban ritkan hasznalt) opciot. Nezz meg nehany komolyabb tesztet es latni fogod.
Az viszont egy mas kerdes, hogy kamionban hasznalva milyen specifikus funkciokat tud, vagy nem tud, mivel ez szemelyautoba szant darab.ű
Ők elvileg ezt ajanljak kamionos hasznalathoz. Kb semmit sem tudok rola, csak azt hogy talan 1 eve jelent meg.
Azért a kamion más, mert eleve a szélvédő poziciója nem annyira döntött/lapos mint egy személyautó esetén. Én úgy gondolom, hogy a CNS, Wayteq és társai egy ok (amiről itt tilos beszélni) miatt népszerűek és ezt mindenki tudja, hogy mi az. Mivel TMC gyakrolatilag már nincs a Wayteqhez, a CNS-hez még úgy ahogy, így eleve kiesnek. A fő probléma, hogy a silány kijelző miatt nehezen használható. Próbáltam én már mindent, de ez akkor is nehezen látható, sőt nyáron inkább láthatatlan.
Én ejutottam oda, hogy ebből a gyötrelemből (nekem egy Orion 4.3 észülékem ami egy fokkal talán jobb) tovább nem kérek. Az anyagi keret szerencsére adott, viszont ha egy márkás navit vásárolsz már nem olyan 1x kérdés, hogy melyiket. A Becker Igo alapú software nagyon szimpatikus a teréktámogaással és a élettartam frissítéssel.
A Garmin (kijelző, anyagmínőség) és a TomTom (live szolgáltatások) esetében ez nem tudom mikén működik mert azért nem szeretnék évente 50-100 erókat kifizetni. A Vgyuri által javaolt Vertica esetén pedg kérdés miként tudom a TMC-t meoldani.
Kipróbálva ismerőseim CNS és Wayteq gps készülékét az volt a tapasztalatom, hogy napellenző ide vagy oda nyáron láthatatlan a rendkívül silány kijelző miatt.
Csak egy halk ötlet: én a Wayteq-et egészen fent, a szélvédő felső pereme közelében tartom, ott sosem süt rá a nap, mindenféle fényviszonyok mellett tökéletesen látszik (igaz, ez egy Scania éppen :) )
A Vertica szabályos WinCe alapú masina, fut rajta minden, ami Cns-en és Wayteq-en. A többletpénz a kijelzőé, azt nagyon meg kell gondolni. Főleg azért, mert a Vertica egy zavaros hátterű cég, sportszerben jó, de a PNA-t nyilván brandolta valami profi cégtől, hogy tudjon mit adni a vitorlázórepülőknek. A kis darabszám miatt persze jó pénzért:-)
Számomra a TMC vevőnek van kiemelkedő fontossága. Mo és Svédország között közlekedem és nem minden esetben a kompos átkelést választom, hanem Dánián keresztül érkezem Skandináviába. A német autópályákon könnyen kifoghat az ember egy több km-es dugót amiből nincs menekvés. Ebből a szempontból a Becker tűnik számomra a legjobb választásnak, viszont arról nem sikerült információt találnom mi az a Premium TMC? AZ új Active modellek, a Professional és a Revo is szimpatikus, bár az utóbbiban nem tetszik, hogy nem lehet sd kártyával bővíteni.
Kipróbálva ismerőseim CNS és Wayteq gps készülékét az volt a tapasztalatom, hogy napellenző ide vagy oda nyáron láthatatlan a rendkívül silány kijelző miatt. Ezek alapján emelten meg az értékhatárt, mert úgy gondolom egy márkás gyártó modellje nem a legsilányabb panellel rendelkezik. A Navonnal is emiatt nem igazán szimpatizálok.
E tekintetben a Garmin 3597 modellje volt a legmeggyőzőbb, de egyben az ára is kiemelkedő. Mivel gyakran járok az Eu-ban itt van egy kedvezőbb lehetőség is mivel az Unióban 240Euro környéki áron árusítják a hivatalos szaküzletek és a garancia érvényesítéssel sem lenne problémám. Ez az összeg a mo-i árakhoz képest jóval kedvezőbb. Ellenben a kijelző egy dolog, de kérdés miként használható és mennyire hatékony a készülék, emiatt kicsit félek tőle.
A TomTom esetében ami zavaró, hogy ahogy a honlapon néztem nincsenek délszláv országokhoz térképek. Ez szerintem komoly hátrány, mivel Horvátország népszerű uticél Mo-n.
A jelenlegi készülékemen Igo8 fut ami számomra eddig nem okozott csalódást. Próbáltam Primo alapú modellt, és azzal sem voltak problémáim. Tetszet az átlátható kezelhetősége, a vizuális megjelenítés, tervezés egyszerűsége, útvonal kezelés és az extra funkciók. A tereptárgyak fontossága furcsának tűnhet, de ha már ilyen összegben gondolkodom, akkor nézzen jól ki a navigátor :).
AZ új modellel kapcsolatban, bár nem ragaszkodom az Igo-hoz de nem szeretnék visszafejlődni a korábbi Igo8 alapú készülékhez képest, de számít a jó és hatékony TMC és használható és látható kijelző és nem utolsósorban a terméktámogatás. Ha pedig olcsóbb mint a tervezett összeg sem hátrány :)
Ha TMC érdekli, akkor aligha. Viszont fontos neki a láthatóság, abban pedig a Vertica verhetelen. Ezért kerül majdnem 100k-ba az egyébként 20-30k kategóriára hajazó kütyü.Biztos cabriója van:-)
Ha van rá ennyi pénzed, akkor ajánlom a Vertica V2 5" PNA-t, aminek spéci a Garmin célgps.eknél is nagyobb fényereje van. Amúgy közönséges WinCE masina, csak vitorlázórepülőknek, ahol a buboréktető még gyűjti is a fényt, nemhogy árnyékolna. Gugli megkeresi neked, látsz kabinképeket.
Nekem Navon van, turistáskodni megfelelő, ám ha ma mennék vásárolni akkor a Garmint választanám. Használtam egy ős 1350-est is, a TMC szolgáltatását idehaza nemigazán lehet érdemben értékelni, de kicsit nyugatabbra már hasznát láttuk.
A térképeket, és a szoftvert ennek a darabnak még ma is lehet frissíteni, pedig erősen koros már. A ma kaphatók között azért lehet válogatni a jelzett értékhatárban, de az is igaz, a Garmin csak navigál, mégpedig fapados felülettel, de más minek is?
GPS készülék cseréje előtt álok. Bár a kínálat zsugorodott az elmúlt pár évben, de így is tanácstalannak érzem magam.
Munkámból adódóan sokat járok EU-ban, így a leendő készülékkel szemben fontos elvárás a TMC és a kijelző minősége. Sajnos azt vettem észre a legtöbb alacsony és közepes árfekvésű modellnek csapnivaló a képminősége (nyáron konkrétan láthatatlan és használhatatlan) így Wayteq-ben nem gondolkodom, de a Navon sem nagyon győzött meg.
A keret max 100ezer Ft. Ezért szeretnék egy korrekt darabot találni, amely 3D térképet használ, tereptárgyakkal és domborzattal és lehetőleg élettartam frissítéssel.
Miben érdemes gondolkodni, mit javasoltok? Garmin, TomTom, Becker?
En most hirtelen ezt talaltam neked, tehat megoldas van. Az OSM terkepek a tuhu naprakesz forditasai, ugyanaz a forras. A program pedig offline, nem igenyel adatforgalmat, szoval tokeletes lehet. A lenyeg, hogy OSM kompatiblis terkepszoftvert navit keress.
Ez túl komoly nem ilyenre gondoltam. Nekem nem kellenek extra funkciók, kijelző, stb. Csak amikor este visszaérnek rádugom a gépre a trackert és arra vagyok kíváncsi, hogy piros e google térképen az egész településrész amit kijelöltem aznapra. El akarom kerülni, hogy kidobják a hirdető újságokat a kukába és a kocsmában hesszeljenek...
Ezek mind új Garmin hardverhez kötődnek, amit nem lehet előírni számos résztvevőnek. Valamilyen GPS-es androidos és iPhone okostelefonja mindnek van, azokat kellene valahogy belevonni a játékba.
Hol van a connectben ez a realtime bemenet? Én csak kész gpx-trackre használtam? Ilyenkor egy IP címet figyel? Mondjuk androidos mobilokat használnának forrásnak. Ott mi az "adó" program?
Bluetoothon csatlakoznak egy iphonehoz vagy androidos telohoz, az pedig rt tovabbitja a Connectre ahol elviekben korlatlan szamu nezo bamulhatja a frissulo utvonalat.
Segítsetek légyszíves. Újság kihordós srácaimat szeretném nyomonkövetni GPS loggerrel. Nem online, nem rejtve, hanem a hátizsákjukba tenném a loggert és este olvasnám ki belőle az adatokat és a térképen nézném csak meg, hogy jártak e minden utcában...
Tehát egy sima egyszerű akksis loggerre lenne szükségem minden féle extra bluetooth meg mobile-sim nélkülire.
Ajánljatok légyszíves valamilyen olcsó egyszerű darabot. Hol tudok venni vagy rendelni ilyet?
Tudtok valamilyen lehetőleg ingyenes, nem szolgáltatón keresztül működő, (légi)flottakövető rendxzert ajánlani sms-en vagy mobilneten keresztül 1-5 perces jelentkezéssel?
A repülőkluboknak a saját madaraikat, illetve a nyári mororossárkány-vb mezőnyét kellene legalább pár perces tűréssel nyomon követni.
Oruxmaps-t már több, mint 2 éve használom, kiváló. Több különböző telefonon és gps-es tablet-en is kipróbáltam, itthon és több külföldi terepen is (Alpok, Kárpátok). Eddig mindenhová sikerült térképet szerezni. Online szerverekről letöltött (majd offline módban használt) térképek többször pontosabbnak bizonyultak, mint a térképboltból beszerzett hagyományos turistatérképek, amelyeken sokszor szerepelnek már megszűnt vagy áthelyezett tursitautak is. Gps pontossága (hely, magasság) persze függ a telefon hw-től, de általában olcsóbb androidos készüléken sem szokott gond lenni.
Jól látod. Az eredeti 7-8 légifolyosó helyett most van 30-40 ún. ATS route, amiket szintén az azonosítójukkal lehet röviden megadni, emellett bármelyik csomópontot (intersection) megadhatod, és azzal saját útvonalat adhatsz meg, ami akkor érdekes, ha a főúton dugó van az összes nkec megfeleő magassági szinten (irányonként 2000 lábas lépcsőzés van:-)
A kisebb gépek, kisebb magasságban, akármerre mehetnek, ahol nem tilos valamilyen területi korlátozás miatt. Ők helységneveket is megadhatnak, és az utolsó lehetőség a koordináta.
A tervezésben az idő és üzemanygtényezőkön kívúl elvben semmi. Csak éppen a tervezés praktikus okokból csomópontokra épül (azokat elég névszerint megadni a repülési tervben és az benne van a navigációs számítógépben). Ez viszont 'vonalba' rendezi a gépeket, ami időnként forgalmi dugókat csinál bizonyos helyeken. Ezért kiosztják az irányítók a 'slot'-okat, amiket tartani kell.
Érdektelenség miatt meg ne haljon már ez a topik :-)
Volt már szó az OpenMaps alapú repülőtérképről, aminek most új változata van Google és Android platformra. És igazából nem térkép, hanem fedvény, amit rá lehet fektetni bármilyen térképalapra.
Ezért igazából KML/KMZ fedvénynek kellene nevezni, mert a KML köti össze a különböző platformokat. Tehát bárhol lehet használni, ahol a program tud KML formátumot fogadni vagy importálni. Az más kérdés, hogy a végrehajtás során mit és hogyan tud értelmezni a célszerűen megadott vonal, kitöltés és ikon típusokból. (Nem mind eszi meg az user elemeket) Alapvetően GoogleEarth-on vannak kipróbálva a dolgok, az androidos programok közül az Oruxmaps-on csont nélkül működik, máshol ez-az elvész.
Mivel az OpenMaps és a Google is nyílt forrású platform, a repülőtérkép-fedvényt és a POI fájlt fel lehet használni (az illendőség szabályai szerint) más adattartalmakra is.
Ez egy ZIP fájl, ami tartalmazza a térképfedvényt és a repülőtéri POI listát KML fájlok formájában és a saját tervezésű ikonokat PNG formátumban egy alkönyvtárba. A KML úgy van megírva, hogy számít a vele egy helyen levő Ikonok alkönyvtárra.
Attól függ, mit értessz a gps alatt. Térképes tapipados kijelző 3D épületekkel nincs. Moha bácsi esetleg lehet. Alapvetően iránytű relációban kínálja, tehát valahogy megkapta a célpontot, és mutatja, mondja, hogy merre kell menni. Akár útvonaltervezéssel is, mer azt a komputerike attól függetlenül, hogy a térkép nincs kijelezve.
Urak, valakinek nincs elérhetősége Oregon 600 magyar nyelvű manuáljához, elektronikus formában? 15 nyelven letölthető a Garmin oldalán ingyen és bérmentve, persze magyarul nem, ellenben 6000 forintért elküldik a Navi-Gate-től, hát köszönjük Magyarország, de így kurvára nem szeretünk :)
A tracket biztosan megeszi, láttam a beolvasó funkciót. A backtrakkel még nem foglalkoztam, ennél fontosabb hiányosságaim is vannak. Most csináljuk hozzá a repülőtérképet. Ami tkpp. nem is térkép, hanem egy KML fedvény, amit bármilyen alapra rá lehet tenni.
A terepnavigáció sokkal kevésbé frekventált terület, mert a pénz az autós navigációban van.Tereptérképként az ingyenes turistautak.hu openmyps.eu a legjobban allátott, ehhez vannak régebbi szolid árú programok, pl. A Navitel, és ingyenesek több-kevesebb képességgel. Nekem most az ingyenes Oruxmaps tetszik, ami csak Androidra van, de bőven tudja, amit neked kell. A szolid árú CompeGPS pc-n is megy, ami megkönnyíti az adatkezelést.
Tudna nekem valaki magyar nyelvű gps programot ,androidos telefonra,ami iszonylag nagy pontosságú legyen és igazából csak pontok felvételére és a korábban fel vett pontok megtalálására kellene,de nem utca szinten hanem kint terepen,de a térképes is jó!
Korábban garmint használtam a nokia telefonomon,de azt most le cseréltem és ezen meg google van,de egyszerűen nem tudok rájönni hogy hogy kell elmenteni azt a pontot ahol mondjuk pont állok.
Nem sok gyártói kiadás létezik a jelfogóban, persze a szoftver a lényeges elem, nekem a legjobb használhatóságot mutatta az öreg Airis T620-as, már ami az életképességét illeti. Egy évnyi pihenés után is úgy kelt életre, mintha csak kiszálltam volna a kocsiból egy perccel előbb.
A Garmin a legbutább" felhasználónak is ideális, nagyra becsülöm ezért.
Látod, mennyire használom navigációra:-) Amikor meghozta a jézuska, kipróbáltam egyszer a gps-t is. Most, amikor úgyis ott ültem a tóparton, megint kipróbálta, mer tudni szerettem volna, mennyit késik a gps kijelzése. Mert a HTC telefonom nagyon, fél percet. A régi Garmin 12 masinámnál ez 2-3 mp. Csak hát az meg buta. Van egy btgps-em, az is gyorsan reagál, de akkor kell egy pda a megjlenítésre, szerencsére van egy Ipaq 1940-m, annak a képernyője is jó.
Apropó, ki fogom próbálni a tabletet a külső btgps-el. Bár akkor meg ott a rossz fényerő. Az az érzésem, hogy a tabletet inkább csak térképezésre, tervezésre fogom használni szobában, árnyékban:-)
A gps-chip olyan, amilyen, kevés a különbség, a legnagyobb különbség, ha van benne főállású gps.chip, és nem a főproci végzi azt is. A navigációs képesség többi része a szoftver, a számítógépes képesség függvénye, együtt a többi alkalmazással. Ebben ez a kütyü számszerüleg jó. Ami még lehetne, és az nem tudom, milyen árfekvésnél kezdődik, hogy a fix tömegtárolója SSD, vagy SD kártya. Ennél a kütyünél SD kártya a "HD'.
Ebben az arfekvésben nem igazán a navigációs jotulaldonsagokrol híres darabokat kapni. A proci, memória, miegymás, után a gps vevő a legutolsó a minőségi listán. ASUS-t használok, az időjárástol függően talál szignált, nagyságrendekkel lassabban mint akár egy fapados navi.
Ezzel számolni illik ha navinak szeretnéd használni.
Semmi csoda, azon kivül, hogy ennyi pénzért (35ezer) ennyit tud. Amiko 7 tablet. 1,4 GHz proci 1/8 Gb memória, 1280*800 pixel. Viszont minden van benne, bt, wifi, gps és DVB-T tévé is. Csak fényerő nincs elég ahhoz, hogy szabadtéren navigáljak vele.
Volt már jó, de két hónapja nem használtam gps-ként, tehát azt elfelejthette, merre van az annyi. Viszont tegnap 3-4 óra hosszat napoztattam a Bodzás tó partján, és nem fogott semmit. Szerintem valahogy összekavarodott az egész gps alkalmazás, ami a reset-től rendbejött.
Nem az aGps segített, mert itthon van wifi, és egész nap láthatta. Kell nekem valamit csinálni, hogy az aGps működjön?
Főleg ha még sose fogott holdat MO-on az a gps akkor érdemes nyílt helyre kimenni vele és ott megvárni amíg holdat fog. Nem, nem, a bpV.ker sikátorai nem optimálisak erre, nyíltabb helyet keress ahol reggel 7-től este 7-ig látod a napot (nemcsak a fényét). Esetleg internetkapcsolat se árt (aGPS).
Szerencsére az Androzic kerek perec kiirta, hogy a gps le van tiltva. Csak azt nem tudom, hol, mert a beállításoknál a gps engedélyezve volt. És az Androidnál nem olyan egyszerű megtudni, milyen program fut, és egy programot nem olyan egyszerű leállítani. Végülis reseteltem a kütyüt, és akkor az Androzicban már láttam, hogy látja a gps-t, 0/0 a műholdhelyzet. Azután kb. 5 perc alatt helyrerázódott. Ezután átmentem a GPSstatus programban, és ott is rendben volt. De amikor arrébb jöttem az ablaktól, és eltüntek a műholdak, a céltábláról is eltüntek a műholdak. Az Androzic meg mutatta a 0/0-t.
Nézzél meg másik GPS programot is, aztán tableten kapcsold be a GPS-t. Némi műholdat másodpercek alatt mutatni kellene, az órás nagyságrend meg nagyon sok.
A tabletemen nem megy a gps. Órák alatt sem képes megtalálni a műhódokat. De aGPsstatus nevű progi a szokásos körkörös ábrán a feltételezett műholdakat sem mutatja, pedig mégha elavult is az almanach, rossz poziciókat kellene mutatnia. De itt üres a 'céltábla'. Akkor ez a program hibája? Vagy ha nincs műholdjel, akkor a keresés pöttyei sem látszanak?
Mert pl nalunk a kivonulo szolgalatnak is van proxys helymeghatarozoja. De az egyszeruen csak ugy mukodik, hogy a helyszinen levo proxy kartyaval blokkol, azaz jelzi, hogy akkor ott volt. De ehhez nem kell gps, mert a kartya a helyszinen van, tehat ha blokkol, akkor o is.
Sziasztok!Tudja-e valaki,hogyan működik a postai kézbesítők gps készüléke?Hogy lehet leárnyékolni,vagyis mire kell vigyázni,nehogy véletlen leárnyékoljam?
...és bár elpolemizálgatsz azon, hogy lopod a szoftvert és nem fizetsz érte, mégis elvárod, hogy ingyen segítsenek. Gondolom betonozni is eljössz ingyen, ha úgy alakul. (telcsiszámot majd írd ide ki, hogy ha kell hívni tudjunk).
..és ha a kötekedésen és sértettségen kívül az értő olvasás is menne, akkor láthattad volna, hogy a "lopott cucc(od)"-ról azt írtam RENGETEG olyan szarral van tele, ami a gyári iGO-ban NINCS.... nem véletlenül...
..és az a rengeteg, néha nem is jól megcsinált "újítás" vagy "feature" bizony sokkal tö bb gondot okozhat, mint a kártya sebessége. ;-)
Az, hogy a kérdező iGO-ja lopott, tudható. Egyszerűen, mivel az általa használt készülékre nem létezik legális verzió. :D
A kártya sebessége pedig ahogy írtam sok mindentől függ, egy iGO esetében azonban nem releváns.
De persze ahogy az első hozzászólásban mondtam a sufnituning telefonboltosnak persze, hogy meg kell valamiért indokolnia, hogy a 7 EUR-os memória kártyáért mért kér 16e-t? :D :D
Szakmai részeket/titkokat nem akarok elárulni (azt fizesse meg a user és a sufnituning boltos is) de pl az NNG szoftverek esetében a "lassulás"-t egész más okozza általában.
A netről levadászható ilyen-olyan csomagok, agyon skinezett csicsásított, össze-vissza adatbázisokkal feltöltött megoldások a legtöbbször egész más miatt jelentenek az eszköz számára kihívást.
Szóval a kártya Class osztálya számottevően egy Android-os telefonnál igen, egy fényképezőgépnél igen, de egy Wayteq X960-nál nem számít.
"...Speed classes 2, 4, and 6 assert that the card supports the respective number of megabytes per second as a minimum sustained write speed for a card in a fragmented state. Class 10 asserts that the card supports 10 MB/s as a minimum non-fragmented sequential write speed and uses a High-speed bus mode. The host device can read a card's speed class and warn the user if the card reports a speed class that falls below an application's minimum need. By comparison, the older "×" rating measured maximum speed under ideal conditions, and was vague as to whether this was read speed or write speed.
In addition, speed may vary markedly between writing a large amount of data to a single file (sequential access, as when a digital camera records large photographs or videos) and writing a large number of small files (a random-access use common in smartphones). One study found that, in this random-access use, some Class 2 cards achieved a write speed of 1.38 MB/s, while all cards tested of Class 6 or greater (and some of lower Classes; lower Class does not necessarily mean better small-file performance), including those from major manufacturers, were over 100 times slower.
Main article: X (writing speed): The × rating, made obsolete by speed classes, is a multiple of the standard CD-ROM drive speed of 150 KB/s (approximately 1.23 Mbit/s). Basic cards transfer data at up to six times (6×) the CD-ROM speed; that is, 900 KB/s or 7.37 Mbit/s. The 2.0 specification defines speeds up to 200×, but is not as specific as Speed Classes are on how to measure speed. Manufacturers may report best-case speeds and may report the card's fastest read speed, which is typically faster than the write speed. Some vendors, including Transcend and Kingston report their cards' write speed. When a card lists both a speed class and an × rating, the latter may be assumed a read speed only..."
Összefoglalva a kártyák olvasási sebessége sok mindentől függ (file rendszer, formázás formátuma, adat méret, stb) de általánosítva elmondható, hogy a gyártók "Class X' feliratozása a kártyák ÍRÁSI sebességét hivatott minősíteni.
Én úgy gondolom, mivel a program és a térképek a memóriakártyán vannak, a működés közben az adatoknak át kell áramolni a készülék irányába, hogy megjeleníthesse azokat. Elméletileg a gyorsabb adatsebességgel bíró kártyáról, gyorsabban tud áramolni az adat a megjelenítő felé, feltéve ha a készülék is támogatja a gyorsabb adatátvitelt. Pl. ha a készülék nem képes pl. class 2-esnél gyorsabb adatátvitelre(a kártya hiába tud class10-et), akkor a kérdés okafogyottá vált. Ha viszont a hardver képes a class10-es sebességre, akkor lehet számít a kártya gyorsasága is.
Egy pc-ben ha a DDR I-és RAM-ot lecsereled DDR III-ra (kizárólag a példa ecsetelése okán....), ez esetben a programok gyorsabban töltödnek, működnek, úgymond "fellelegzik" a rendszer, még ha a kapacitást nem is novelted.
Az, hogy a kártya ÍRÁSI sebessége mekkora, az az átlagos felhasználó által használt (általában lopott) programok esetében mindegy.
Az NNG szoftverek és a Sygic is csupán a felhasználó által egyszer rögzített beállítási adatokat és az esetleges utólag felvett/rögzített adatokat írja a kártyára. ezek többnyire pár KB-sak.
Egyetlen esetben számíthat a kártya ezen tulajdonsága, amikor nyomvonalat/logot rögzítenek a szoftverrel. Ez viszont egyik esetben sem alapértelmezés és főleg nem mindennap használatos funkció.
Ergo egy Wayteq 960BT esetében elég extrém esetnek kellene lennie annak, amikor számít a kártya ÍRÁSI sebessége. ;-)
Mivel a térkép a kártyán szokott lenni, hacsak nincs több gb ram, és az újratervezéshez kell a térkép, számíthat a sebesség. De az is szempon, hogy Class 10 kártyákra áltaában 10 év garanciát szoktak adni a többlet árért.
Nem futtatok semmiféle különleges programot, egyszerűen a navigáció futna rajta. Csak annyi volt a kérdés, hogy számít-e a navigálás, újratervezés szempontjából hogy class4-es vagy class10-es microSD-ről fut a program. Volt nálam egyszer egy 960bt, és eléggé akadozott navigálás közben. Nekem azt mondták anno, hogy a 800-as felbontás miatt akadozik. Gondolom a felbontásnak semmi köze a kártya sebességéhez, de az is lehet hogy igen, nem értek hozzá, ezért is kérdeztem amit kérdeztem.
Valamikor gyakrabban frissült, de szerintem ez már a múlté. Tudtommal mindkettőnél évente 4 frissítés van. Talán a hibabejelentés gyorsabban működik valamivel NaviGuide-nál, mert kisebb a feldolgozandó mennyiség itthon, mint Garmin térképeit gyártó világcégnél, de ez sem biztos. 10ezer forintot azért talán megér, ha megteheted. Már csak lokálpatriotizmusból is:-)
Mesélj nekünk azokról a Wyteq-en elterjedt navi programokról amik írnak a kártyára több száz-ezer giga-mega byte-ot. :D :D
Máskülönben ez a kérdező szempontjából csak a sufnituning telefonboltos számára lényeges, aki a drágább kártyáját ezzel a dumával adná el ahhoz a Wayteq készülékhez.
A TwoNav kinlósást egyenlóre felfüggesztettem, most a UroxMaps-al játszom.Azzal KML fájl Overlay-vel simán rá lehet (ne) tenni az éppen térképre. (Bár lehet, hogy ezt a CompeGPS is tudja.)
Az Oziból exportált légtér-kép GoogleEarth-ban szépen látszik, vonalszín és vastagság látszik. Az Oruxmapson ezek eltüntek, minde vonal egyforma. De mégis vektortérkép. Csak ne zöld lenne a vonal, hanem a navigációs térképeken szokásos magenta:-(
Egy Wayteq 960BT HD esetében van jelentőséga annak hogy class4-es, vagy class10-es microSD kártyán van a navigációs szoftver? A class10-estől gyorsabb lesz vagy sem?
Azért nem fogom kidobni a két jól működő telefonomat. Akkor már a tartalékba veszek egy vsak netező simet. De mivel sz egész csak játékra kell, túl sokat nem invesztálok bele. Főleg nem két különboző accountot, miután eddig is megvoltam nélkülük. Boztosítsa a magasságos szolgáltató, hogy a telefon és az usb-stikkes ugyanazt a pénzt fogyasszák.
Az Ozi-val kapcsolatos vágyálmaim függetlenek a TwoNav-tól. Illetve ezt átvenném Ozi bácsiék helyébe, mert most az ozf2-ben ugyan több méret van, de az mind a 100%-os térkép kicsnyítése. A kisebb százaléknál szétmosva ott van, ami 100%-ban még olvssható volt.:-(
De ha úgyis a TwoNavhoz akarsz térképet csinálni a MOBAC-al, akkor minek közbeiktatni az Ozit. A MOBAC direktben elkészíti az .rmap fájlt, amiben akárhány zoom-szint lehet. Én pl. Google Hybrid képeket csináltattam vele, 11-13-15 zoom-szintekkel. Így a fájlok mérete sem túl nagy, de az adattartalmuk is elegendő.
egy ozf2-be nem fog menni (biztosan te is belenéztél már)
ahogy írtad is külön fájlok lesznek pl. mobacból.
viszont az ozi a kezelőfelületre kitett ikonokkal a zoomhoz hasonlóan (részletesebb-kevésbé részletes) válthatóak. (kitartástól függ, hány zoomszintet szedsz le)
az ozi egyenlőre (sajnos) az egyedüli program, aminek a kezelőfelületét saját magad tervezheted meg, a legkényelmesebbre.
a térképváltás vszeg a twonav 3-nál is kitehető a térképnézetre
Ez nem rossz, ilyesmire gondolok. Most már csak az gondom, hogy van egy tabletem meg 1-2 notebookom, azokra ez jó, de még valamit ki kellene találni a telenoros okostelefonomra is. Bár ilyen alapon arra való is lehet, meg kell nézni. Főleg az lenne a jó, hogy a kettő azonos accountról menjen.
Na ezért nem fogok én mobilnetet venni, amíg nem lesz egy olyan csomag, ahol feltöltök egy nagyobb összeget és az legalább egy félévig-évig nem romlik meg. Esetleg lehetne havonta valami szerény hosszabbítási díjat kérni. Nekem ugyanis ez csak vésztartaléknak kellene, ha valahol nagyon kell és nincs ingyen wifi.
Az ozf2 azért lenne jó, mert abban több zoom szint van benne, ugyanúgy, mint az rnav-ban. Csak éppen azok ugyanannak a legrészletesebb képnek a kicsinyítései, em önálló képek. Úgy lenne az igazi, ha a MOBAC vagy a TerraIncognita eleve különböző leképezéseket csinálna ugyanabból a vektoros adatból és bepakolná az összetett fájlba. A MOBAC-ban pl. van lehetőség több zoomot egyszerre menteni (csak győzd kivárni), de abból külön-külön Ozi térképek lesznek. Azokat kellene összevasalni egy ozf2 fájlba.
A promóciós tarifában foglalt adatmennyiség 2014. április 30-ig 1GB, azon túl 3000 Ft-os feltöltéshez 500 MB, 5000 Ft-os feltöltéshez továbbra is 1 GB internet jár, mely a feltöltéstől számított 30 napig használható fel.
Azt még hozzátenném, hogy az ozf2 könnyen visszafordítható képpé. Kimondottan erre kifejlesztett segédprogramocskát is találni erre a célra, de pl. a GlobalMapper is nyitja az ozf2-t.
Az ozf2-t valóban nem ismerik a CompeGPS programok, de a Land az összes képformátumot nyitja, ha van hozzá Ozi-s kalibrációs fálj. A TwoNav a képek közül inkább csak az ecw formátumot szereti, de szerintem jobb a saját rmap formátumát használni. (Az ecw-nek esetleg egy előnye lehet, ha ugyanazon a gépen Ozit és TwoNavot is futtatunk, akkor elég csak egy térképkönyvtár :-)