Keresés

Részletes keresés

RCTiv Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1647

a "klasszikus" talajtakarókat meg ez a link egész jól összefoglalja:

 

http://matyasciprian.hu/novenyek/talajtakaro.php

Előzmény: RCTiv (1646)
RCTiv Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1646

a Dichondra repens-t szokták még fű helyett ajánlani, de tapasztalatom nincs vele. Amit meg én szeretnék fű helyett annak nem tudom a nevét, de földön terjed, simán áttelel és gyönyörű kis kék(lila) virágai vannak nagy tömegben. Van nekem itthon, majd lefotózom, hogy a guruk megmondják mi is az.

 

 

http://kertbaratbolt.hu/catalog/product_info.php?products_id=3580&osCsid=c6f59282f704111391b1014547931416

Előzmény: zytasu (1641)
leo.nyeg Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1645

Üdv Minden "Kispadosnak" :)

 

Ez nekem is nagyon tetszik. Valami ilyesmiben gondolkodom én is, elég nagy az udvar, unom már a fűnyírást, a látványról nem is beszélve.

Nem vagyok nagy kertész, ezért megkérdezem, úgy nem lehet, hogy csak símán elszórja az ember a virágmakokat a fűben, és rábízza a természetre? Ha igen, milyen nem túl kényes fajta "vegyescsokrot" lehetne összeállítani egy gyümölcsös "kaszálóhoz"?

 

Ekkora az én hátsó udvarom:

http://picasaweb.google.com/101166812361100400919/Kert#slideshow/5548682215776621394

Előzmény: Astilbe (1642)
zytasu Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1644

Astilbe, fantasztikusan szép... a fehér virágoknak mi a neve? nagyon aranyos... az ajuga is biztosan ugyanilyen gyönyörű lesz,,

lehet, hogy követem példádat, mert ilyesmit szeretnék . ilyen virágos mezőket , a gyümölcsösbe nem is gondoltam, hogy ugyanigy lehet. Köszönöm.

Előzmény: Astilbe (1642)
Astilbe Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1643

Ezt én sem értem, még állatszerető idős barátnőm is haragszik rájuk, hogy eleszik az énekesmadarak elől az élelmet. Én nagyon szeretem őket, kedves, vidám, lármás népség.

A kertbe több helyre is teszek élelmet, meg tudnak osztozni a területen. Nálunk nagyon sok a zöldike és a tengelic, meg persze a cinkék.

Előzmény: agicza (1627)
Astilbe Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1642

Nálunk a gyümölcsösben is szép a fű, de a kerítés és a sövény meg a fák között nagyon nehéz mozogni a fűnyíróval.

 

Elsősorban Ajuga repenst szeretnék telepíteni, mert egyrészt nagyon szép, másrészt gyorsan terjed és nem igényel különösebb gondozást. A naposabb helyre kakukkfüvet ültetek, szerencsére jól érzi magát a kertemben, ágyásszélről bele is szokott futni a fűbe.

 

Ilyen a gyümölcsös tavasszal ( más növények is élnek itt, nem válik el igazán a kert többi

részétől).

Előzmény: zytasu (1633)
zytasu Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1641

Ez nagyon érdekes, erről még nem is hallottam. Szép lehetett.

 

egyszer láttam  - sajna elfelejtettem a  nevét -egy féle gaz volt a ház mellett, azt nyirták rendszeresen, amikor én láttam, kb. 6-7 cm magas összefüggő szőnyeget alkotott, olyan erős, intenziv zöldet nem is láttam még.

 

Amikor és ahol  a pipacs virágzik, ott én sem nyirom addig, csak ha ki lehet kerülni. Szeretném, ha elterjedne és lenne 1 kis pipacsmezőm. :))

Előzmény: CBNora (1637)
Tánya- Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1640

lehet, hogy nem fogod?:)

 

 

 

Előzmény: ZsuR (1620)
Tánya- Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1639

:))))))

Előzmény: m.musashi (1625)
sz_attila Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1638

Persze, fűnyíróval nyírni csak az arra nemesített fajtákat, keverékeket lehet. Az árokparton, réteken növő gyepet nem, mert az kaszáló, és arra alkalmas. Fordítva is érvényes, ha a nemes fajtákat nem nyírjuk, elvadulnak, kiritkulnak, bár kaszáló nem lesz belőlük :) A lényeg, hogy ha valaki park vagy sport fűmagkeveréket vesz a boltban, arra készüljön, hogy azt nyírni kell, mégpedig rendszeresen.

Előzmény: CBNora (1637)
CBNora Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1637

A gyakori nyírás némelyik gyepnek árthat is.

Anyámék őrségi telkén régebben kaszálták a kertet. A faluban az ismerősöknek voltak teheneik, a fűért cserébe kaszáltak. Így volt ez nagyon hosszú ideig. Két kaszálás között jó nagyra megnőtt, sokféle növény virágzott benne, némelyik magot is tudott érlelni. Szép, fajgazdag, virágos rét volt. Aztán eladták az állatokat, nem kellett a fű, apám vett fűnyírót. Azóta egy átlagos minőségű (na jó, az én szememmel, nem Attiláéval)gyep lett belőle, sztem tök unalmas. A sok szép virág nagy része kipusztult.

Ez persze régóta meglévő gyepekre érvényes. Ilyen volt még Révfülöpön is, ahol gyerekkoromban minden évben nyaraltuk. Mikor ott voltunk, sose nyírták, biztos, hogy azt is legföljebb csak néha lekaszálták. Az száraz gyep volt mandulafákkal, alacsony füvekből, réti virágokkal, itt-ott kibúvó kövekkel. Magyar szegfű pl. biztos, hogy volt benne, arra emlékszem.

Előzmény: zytasu (1633)
CBNora Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1636

Szeretnék valami ilyesmit, csak eddig még lusta voltam megcsinálni.

Viszont az ól előtt felhalmozott tartalék cserepekbe tavaly beköltöztek a dongók. Szerencse, hogy nem kellett használni belőlük.

Előzmény: agicza (1629)
m.musashi Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1635

süti:)

Előzmény: agicza (1632)
m.musashi Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1634

a meseház képit nézegettem,és akkor bukkantam rá:) jaj az a kapu ne lenne:)

Előzmény: agicza (1631)
zytasu Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1633

nagyon köszönöm kedvességed, hogy elmondtad.... azt hiszem valahogy hasonlóan fogom én is megoldani... egyszerűen nagyszerűen :)))

nálam  a kocsibejárónál olyan vastag, tömör, mintha párnán járnánk... ha hasonló lenne mindenütt, ahol kell, nagyon kiegyeznék...

mióta rendszeresen nyirom, másabb lett az összetétele is, remélem, hogy elfogadható minőségű lesz igy is, és nem kell félnem, hogy kirohad vagy kiszárad.

A gyümölcsosben is megnő magasra a fű?  Milyen talajtakarókra gondoltál? meténg vagy hasonló?

Előzmény: Astilbe (1626)
agicza Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1632
agicza Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1631

Hogy te is milyen ezer éves cuccokat vagy képes előásni... ;-P

Előzmény: m.musashi (1630)
m.musashi Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1630

csak tippelek,de talán azért mert nem oly színesek,nem énekelnek szépen,sokan vannak /ez mondjuk ma már nem igaz/ elég nagy rumlit tudnak csinálni,és nem engedik a kisebb madarakat az etetőhöz. akkor jó mert nekem nincs az etetőnél faji megkülönböztetés:) "most ütök és harapok" erről jut eszembe hogy láttam a lődözős videódat,jót mosolyogtam rajta:)

Előzmény: agicza (1627)
agicza Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1629

Bogaras lakóházak:

 

 

Pollen a mikroszkóp alól: http://beeguardian.posterous.com/awesome-microscope-images-of-pollen-grains

agicza Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1628

Állatkodás, ma csak erre futja, akinek van macskája, annak ajánlom szeretettel: http://www.simonscat.com/films.html

 

agicza Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1627

Sirály! ;-P

 

:-/ De télleg, nem értem, a Csurikat miért utálják, azok is madarak, azok is éhesek, a hideg nem válogat, őket is szorongatja....! (Fekete Istvánt olvasok éppen, úgyhogy most ütök és harapok az ilyenek miatt, grrrr...)

Előzmény: m.musashi (1625)
Astilbe Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1626

Mulch ügyben -ha megengeded- én is elmondanám a saját tapasztalataimat. Sohasem használtam kérget, mert egyszerűen nem tetszik, úgy érzem, idegen attól a kertképtől, ami bennem él. Viszont néhány éve vásároltunk gallyaprítót és rengeteg apríték keletkezik a visszavágások, ritkítások miatt, ami nálunk nagyon bevált takarásra (nedvességóvásra), tápanyag utánpótlásra. A lenyírt füvet is felhasználom, ebben az évben rengeteget kellett nyírni, de a komposztban és a növények alatt minden hasznosult.

 

A fűvel kapcsolatban: a mi kertünk helyén hagyományos falusi gazdálkodás folyt, kukorica, krumpli volt évtizedeken keresztül és bizony nem végeztünk semmilyen előkészítést, amikor füvesítettünk (akkoriban még nemigen volt tapasztalat), leszórtuk a fűmagot és vártuk a csodát:-)) Ami be is következett, mert a tápanyagban gazdag földben hamar és vastagon nőtt a fű, meg a gyom. Nekem az is szép volt és  örültem a zöld felületnek. A rendszeres nyírás és az utóbbi évek következetes gyepszellőztetése is sokat segített, de ez sohasem lesz a mintagyep, ami számomra nem is feltétlenül szükséges.

 

Tavasszal a gyümölcsösben talajtakarókat szeretnék telepíteni, mert az alacsony fák alatt nem könnyű a nyírás- és mi sem leszünk fiatalabbak, gondolni kell a fenntartás könnyítésére.

Előzmény: zytasu (1621)
m.musashi Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1625

már hallom is ahogy karcolják neked a fekete pontot:)

Előzmény: sz_attila (1624)
sz_attila Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1624

"már alig látni rigót, régen rengeteg volt."

Pont elég, ami van. Így sem lehet védelem nélkül bogyós gyümölcsöt, szőlőt meg epret termeszteni, mert teljesen tönkreteszik. Sajnos többek között azért, mert már nagyon kevesen kertészkednek és kevés a gyümölcs, sok a rigó.

Cinege van bőven, alig győzzük napraforgó-maggal :) Szerencsére a verebek elköltöztek tőlünk, hangos és szemetelős bagázs, a madárvilág cigányai.

Előzmény: Tánya- (1617)
zytasu Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1623

Ó, nem Attila, semmi esetre sem szeretném ugy, hogy Valahova... ha visszanézel az Angolkertbe, vannak képeim, és a tervem a kert egy részéről... a tobbi még alakul a fejecskémben... sztem nem lesz rossz, ill. nagyon jó lesz... :))

persze, biztosan lesz olyan, amit át kell ültetnem, de mai tudásom szerint megtettem, amit tudtam, és tudatosan ültetek a terv szerint.

Tereprendezést itt  nem csinálok, tetszik, ahogy van, és ezt akarnám még kiemelni ösvénykékkel, kis folyócskával, növényfoltokkal.

 

A következő nagy falat a hátsó kert lesz, meglátom tavasszal, hogyan is alakul...

 

Előzmény: sz_attila (1622)
sz_attila Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1622

"De nem akarok füvet vetni…egyrészt nagy terület, másrészt dimbes-dombos"

Nos a nagy területen sem kell sok fű. Ha lenne lehetőségem olyan kertet csinálni, amely teljesen az én elképzelésem szerint lenne, esetenként teljesen kihagynám belőle a füvet. Ehhez képest sajnos arról sem tudom meggyőzni a vevőket, hogy LEGALÁBB fele-fele arányban legyen a fű és a kiültetett terület... Na de visszakanyarodva hozzád főleg a dimbes-dombos kert esetében nem ültetnék ki semmit, amíg nincsen meg a pontos terv, amit megbeszéltél saját magaddal, és nincsen meg a terepmunka, amit csak úgy lehet korrekten megcsinálni, ha útközben nem zavarnak már beültetett bokrok-fák-cserjék. Ha "fokozatosan" fogsz dolgozni, nem fog egy kompakt egésszé összeállni, tíz év múlva is az lesz az érzésed, hogy még mindig nem jó. Sajna pont így jártam idehaza, több okból nem lehetett egészében csinálni a kertet (többek között anyagi okokból sem) és most már nagyon bánom, hogy nem vártam pár évet, amíg összejön a pénz és gyűlnek a szakmai tapasztalatok. Sokkal szebb kertem lenne most. Késő, már nem vagyok hajlandó feltúrni.

Szóval már nem akarlak meggyőzni, hogy füvet vess, csak azt akarom mondani zárszóként, hogy a "megláttam egy szép növényt a kertészetben, elültetem valahová" típusú kertépítés sehová nem vezet, illetve dehogynem, a nagy káoszba.

Előzmény: zytasu (1597)
zytasu Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1621

Orommel tettem.

Én is igyekszem kiprobálni több félét, és majd kiderül, mi az, ami bejön nekem.  Jó, hogy megosztjátok a tapasztalataitokat.

Előzmény: ZsuR (1610)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1620

Kepzeld, a loncban feszkelnek!!!  Most hogy fogom tavasszal visszavagni?!

Előzmény: Tánya- (1613)
zytasu Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1619

 :)))) Eleinte zavart, mert rengeteg volt, bokaficam nélkül szerencsésnek érezhettem magam a kerti séta kapcsán. De most már csak 4-5 túrás van, az meg tényleg elviselhető.

Előzmény: Tánya- (1604)
CBNora Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1618

Nálunk valahogy azért megoldják a rigók a költést a szomszéd macskák mellett is (az enyém bent lakik a házban). Nyáron a körte-eperfa-orgonabokor együttes talán elég sűrű, ott láttam többször a földön is fiatal rigókat. És versenyt ettük az epret, a pofátlan népség a földre szóródott szemeket is összeszedte, ha nem voltam résen, nem maradt nekem semmi. Most rengeteg rózsamaggal teli ürüléket látok, tavaly hoztak borbolya magokat.

Előzmény: Tánya- (1617)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!