Keresés

Részletes keresés

capricorn18 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 1405

Szia

Takonykór. Próbálj meg anidoxot adni nekik.

Amivel egy légtérben van azt fertőzi a beteg állat. De ha 3-4 hete beteg a szeme az egyiknek akkor valószínű már mindben benne van a betegség.

A szembegyulladás a baromfinál olyan, mint az embernél az arcüreggyulladás. Minél később kezdik el kezelni annál csúnyábban betokosodik.

Előzmény: Törölt nick (1404)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.10 0 0 1404

Sziasztok!!

 

Kb3 vagy 4 hete észrevettem hogy az egyik pulykának be van dagadva a szeme és most meg egy másik nemtud az orrán levegőt venni.

Mi a baja és lehet e gyógyitani??

Azt monták hogy fertőző.

Igaz???

Még 1.csapat 7 hónapos a 2. csapat pedig 6.

Előre is köszi!

 

Üdv:Szendrey

capricorn18 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 1403

Szia

Egyre azért gondolj a szárnylevágáskot, hogy ami tollat most levágsz, az a jövő évi toll. Illetve, hogy a tojóknál elég fontos tollazat kotláskor.

Előzmény: Kultegin (1398)
K.G.D.T. Creative Commons License 2011.11.09 0 0 1402

a tolluk az mindíg nőni fog!van hogy rövid időn belül van hogy hosszú!de évente a vedléssel biztos visszanő!

Előzmény: Kultegin (1398)
Burst.chow Creative Commons License 2011.11.09 0 0 1401

Szia!

Nagyon jól tudod!!

Előzmény: Adam18 (1399)
gergosrac Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1400

Aha értem. Ma megvizsgáltam a tojót (tavalyi kelésű) és találtam a tollak alatt, aztán megijedtem h mégis lehet h bak nem pedig tojó.

Előzmény: capricorn18 (1397)
Adam18 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1399

Helló!

Tudom, hogy a pulykák nem ott vannak, ahol laksz. Jászfényszarún van a tanyád, ha jól tudom, ugye? Ezt is mondtam az ismerősömnek. Nem hinném, hogy 10 előtt menne, sztem mindenképp délután fog menni. Ha mégse, akkor feltétlenül szólok 4 előtt. Majd akkor keresni fog telón az ismerősöm. Üdv. 

Előzmény: Burst.chow (1394)
Kultegin Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1398

Sziasztok! Már rég voltam itt! Szeretnék pár dolgot kérdezni.

 

A tollazatuk milyen gyorsan nő vagy cserélődik? Kb október elején muszály volt levágni őket, mert nagyon röpülős kedvükben voltak.(már a szárnyukat) Ma azzal fogadtak, munkából hazaérve hogy az első udvarban voltak ketten.  Sajna megint nyírás vár rájuk. Hányszor nő ki nekik?

 

Az etetéssel kapcsolatban: A helyükön mindent kapnak; búza, kukorica, napraforgó, táp. Innen reggel hamar kiröppennek, és keveset esznek. Odakinnt tyúkokkal együtt vannak, ott is van kaja, de csak búza. Mivel a tyúkok azonnal kizabálnak minden mást. A pulykákat pedig addig oda sem engedig, amíg a java el nem fogy..... Ezek meg ennének mást is, de a helyükre maguktól nem mennének vissza. Csak este amikor behajtom őket. Ez is problkéma,a rókával meg hiába fenyegetem őket, nem hatja meg..... 

Adjatok valami ötlet mit csináljak, hogy mást is ehessenek?! (esetleg tegyek magasabbra nekik??? )

 

Máshol hogy megy az esti beülés? -mennek maguktól, vagy ti is hajtjátok őket? Ami még vicces nálam, hogy a helyükkel  szemben kb 3m-re ülnek fel egy bakra......

 

Válaszotok előre is köszönöm! Cserébe írok majd ide érdekes vicces megfigyelést velük kapcsolatban.

capricorn18 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1397

Seprűnek hívják.

Álltalában nincs nekik, de előfordul az öregebb tojóknál, de nagyon kicsi, nem nő ki a takaró tollak alól.

Előzmény: gergosrac (1396)
gergosrac Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1396

Olyan kérdésem lenne hogy a tojóknak is van e a nyakukon szörcsomó? Vagy nem tudom hogy hivják, de szerintem tudjátok mire gondolok.

gergosrac Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1395

Elképzelhető hogy magasról ugrott le és azért fáj a lába. ma néztem és be is van dagadva neki. Mindenféleképpen külön teszem egy pár napig hátha helyrejön. Az étrend az nem változott mert az előző tulajdonos is búza, kukorica keverékkel etette és én is. Ugyhogy valami más van a dologba.

Előzmény: capricorn18 (1392)
Burst.chow Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1394

Szia Ádám!

 

A cimem más mint ahol a pulykák vannak. A péntek úgy néz ki,hogy jó.10 után a tanyán megtalálható vagyok. Ha korábban jönne akkor előtte való nap délután 4 előtt kéne telefonálnotok,hogy haza hozzam őket és akkol a házunktól tudná elvinni az ismerősöd.

Előzmény: Adam18 (1393)
Adam18 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1393

Hali!

Na úgy néz ki sikerült megoldanom a dolgot! ;) Van egy ismerősöm, aki gyakran jár arra felé és ő elhozná nekem őket. Pénteken fog arra felé menni következőnek, nemtudom neked jó-e? A címedet megadod? A tel. számod az megvan és akkor elküldöm neki sms-ben. Üdv.  

Előzmény: Burst.chow (1385)
capricorn18 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1392

Egy tuti, hogy ez eredeti párod bronz színű. A tojó is és a bak is.

 

Ekkora madárnak nincs már ellensége, nem igazán mer nekimenni egy féreg se egy ekkorának, főleg mikor már teljesen kifejlődik.

 

Ha nem volt lesántúlva az új tojó és most le van, nagy a valószínűsége, hogy a bak megtaposta, vagy, hogy magasról ugrott le és rosszul érkezett a földre. Mástól nem tud lesántulni szerintem.

 

Érdemes lenne, most külön tenned, kis helyre, hogy ne sokat tudjon mozogni.

Ahol vetted esetleg kapott még tápot, mert ha igen és te egyből levetted róla, akkor ez is lehet oka a hírtelen leromlásnak. A tápot sem szabad egyik napról a másikra megszüntetni, fokozatosan kell.

 

Figyeld napközben, hogy milyen az étvágya, és, hogy iszik-e, legel-e a többivel.

 

Én a hírtelen állapotromlást az étrendváltásnak tudom be. Persze ez az én véleményem, meg tapasztalatom.

Előzmény: gergosrac (1391)
gergosrac Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1391

Szia!

Igy van én is ugy tudom hogy a 3. képen a középső a bak a jobb oldali pettyes a tojó a bal oldali pedig az újjonann szerzett tojó. mit csinálhatnék az új tojóval hogy ne legyen ennyire lesatnyulva?

egyébként a pulykának van valami nagy ellensége? ilyenre gondolok mint pl a patkány vagy görény.

Előzmény: capricorn18 (1390)
capricorn18 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1390

Szia

Én csak egyet nézek baknak, még pedig a 3. képen a kerítéshez legközelebb állót.

 

Nekem is van egy ilyen babos tojóm, mint amilyet te vettél most.

Előzmény: gergosrac (1387)
gergosrac Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1389

Helo!

Tudtommal csak az egyik bak a másik tojó. Sátorozni is csak az egyik sátorozik. Valamint olyat vettem észre hogy csak az egyiknek van a nyakán szőrcsomó(az sátrazik) a másiknak nincs. Még nem vettem észre hogy taposná a bak a tojót(tojókat).

Előzmény: Fecoboy24 (1388)
Fecoboy24 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1388

A két első pulykád bak. Így sose volt párod. Most vettél egy tojót a 2 ivarérettbak ha tapossa nem csodálom lesántult.

NEm tünt fel,hogy sátoroznak a bakok és tök két egyforma?:D

Előzmény: gergosrac (1387)
gergosrac Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1387

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, vettem1 pár pulykát, most hoztam hozzájuk még 1 tojót. De amit hoztam teljesen eltér a másik 2től. gubbaszkodik kissebb most elkezdett sántítani és a tollazata is teljesen más. Van esetleg különbség köztük fajtában? vagy mi lehet az oka? beteg vagy természetes ez az eltérés? nekem a másik kettő sokkal nemesebbnek tűnik. mit kezdjek vele esetleg adjak neki vmit? elére is köszi mindenkinek!

K.G.D.T. Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1386

nekem beűlnek szépen:D

Előzmény: capricorn18 (1381)
Burst.chow Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1385

Szia!

Esetleg segíthetek a szállításban,ha fizeted a benzin költséget.

Előzmény: Adam18 (1384)
Adam18 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1384

Helló!

Szinte tökéletesek így, hogy nem repülnek! :) Igen, azt tudom, de épp az a probléma, hogy nem tudok eljönni értük. Mindenesetre ha sikerül megoldanom az elhozatalukat vagy lesz lehetőségem, hogy elmenjek értük, akkor szólok.(ha addig el nem viszik őket) Üdv.

Előzmény: Burst.chow (1379)
capricorn18 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 1383

Majd ha időd lesz tegyél fel róluk képet:)

Előzmény: v.victor (1382)
v.victor Creative Commons License 2011.11.06 0 0 1382

Köszi a gyors segítséget. De sajna behajtani lehetetlen őket, mert csak kergetőzünk körbe körbe. Ha sikerül elkapnom akkor berakom őket estére, de általában van egy rutinos ami nem hagyja magát. De nem májusiak, hanem olyan április közepe lehet, mert május végén 6 hetesen vettem. A megválás karácsonykor bekövetkezikmajd, elvileg mindet levágni vettük, de megtetszettek, ezért egy pár mindenképp marad, hátha lesznek utódok..

Előzmény: capricorn18 (1381)
capricorn18 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 1381

Szia

A májusi pulykától majd csak jövőre várj tojást... főleg ha a 2 bak nem tapossa agyon. Egyiktól érdemes lenne megvállnod.

Ha már 6-8 kilósak a bakok akkor elég jól fejlettek.

 

A pulyka ilyen téren szerintem igen buta madár, nekem is a tyúkokkal együtt vannak, jól kijönnek,nincs semmi baj. De mai napig hajtani kell őket a hejükre, maguktól nem mennek be, inkább felülnek a kapu tetejére, vagy a kerítésre.

 

Nem fogod a tojást összekeverni a tyúk jojással, mert eleve nagyobb, hegyes az egyik vége, az alapszíne fényes fehér és barna szeplők vannak rajta (mint a mondás is mondja, "szeplős, mint a pulykatojás")

Előzmény: v.victor (1380)
v.victor Creative Commons License 2011.11.06 0 0 1380

Sziasztok! Kezdő vagyok, május végén vettem 3 hat hetes pulykát2 fekete kakas, 1 világos tojó. Szerencsére nekem semmi bajom nem volt velük szépen nőnek, bár még csak olyan 6-8 kilósak a fiuk, és 4max 4 lehet a nőstény. Mikor kezdhet tojni, és milyen a tojása a csirkéjéhez képest össze lehet keverni őket? Együtt vannak a csirkék és a pulykák. És nem lesz e bajuk majd ha jön a nagy hideg kint, mer nem hajlandóak bemenni inkább kint felülnek a helyükre ami nyáron nem volt baj, de most?

Burst.chow Creative Commons License 2011.11.05 0 0 1379

Szia!Azért nem tettem róla említést mert nálam nem repültek neddig még soha. A gyűrűtlen van már csak meg.Szerintem úgy juthat el hozzád a leg könnyebben,hogy eljössz értük!

Előzmény: Adam18 (1378)
Adam18 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1378

Hali!

Ez jó hír! :) Bár igaz, itt nálam a két pávakakas lehet kicsit "bekostólná" őket... Egy kérdésemre nem kaptam választ: mennyire szeretnek repülni? Nézegettem más hozzászólásodban a képeket róluk és láttam két tyúkod van. Melyik lenne eladó, a "nyurgább" tyúk, vagy a gyűrűs? 

Ténleg nagyon jók lennének, mert nagyon tettszik, hogy élénkebb a színük a házi pulykáénál és kicsit nagyobbak. ;) Viszont még az a probléma, hogy hogyan jutnának el ide hozzám? Üdv.

Előzmény: Burst.chow (1377)
Burst.chow Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1377

Szia!

Tökéletesen kijönnek a többi szárnyassal! Sőt inkább mondhatnám,hogy nagyon is béketűrőek és inkább a többi szárnyas aki esetenlént piszkálja őlet.De soha nem volt ööszetűzésük se csírkével se pávával. Ugyan is együtt vannak. Szerintem még nem fejezték be a vedlést,de szépen csillog a kakas tollazata mint azé a kettői mint amit láttál. A tyúk alapból jelentéktelenebb mint a kakas. Üdv

Előzmény: Adam18 (1376)
Adam18 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1376

Hali!

Elég erősen gondolkodom rajtuk. Igazából a hellyel lenne problémám. Mennyire repkedősek? Pávákkal hogy jönnek ki? Gondolom már kivedlettek és teljes pompájukban tündökölnek, ugye? :) Üdv.

Előzmény: Burst.chow (1375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!