Keresés

Részletes keresés

300eoss Creative Commons License 2005.03.25 0 0 110
A malomparki Tennóban vagy ötször vásároltam, elég sok mindenük van, és sokmindent be tudnak szerezni, értenek is a dologhoz, jobban mint itt Nyíregyházán. Hívnak diát is helyben, nem úgy mint itt Nyíregyházán. Hívnak roll diát is, nem úgy mint itt Nyíregyházán. A másik üzletükben (asszem Simonffy u. vagymi) bő a választék használt gépekben, obikban. Nem úgy mint itt...Egyszóval, nem egy fotós világváros a mi megyeszékhelyünk. Filmválaszték is van.
toth-abri Creative Commons License 2005.03.25 0 0 109
Köszi vlevi nevében is.
Előzmény: radibal (108)
radibal Creative Commons License 2005.03.25 0 0 108
 A bolt neve Tenno Foto, a Malomparkban, tel 52 505-610
toth-abri Creative Commons License 2005.03.24 0 0 107

A fotomarketen a futárklöltség 1250 Ft.

 

Debrecenben a Tento foto van (bocs, nem tudom a telefonszámát), Miskolcon pedig a Prizma fotó 06-46-327-802.

 

Én már rendeltem a neten Hama szűrőt, nem volt gond. Milyen átmérőjű kellene és milyen márka? Én a jövő héten szerda-pénteken Bp-en leszek, ha gondolod, hozok neked.

Előzmény: vlevi (106)
vlevi Creative Commons License 2005.03.24 0 0 106
Csak ezért nem indulok el BP-re. Ilyen apróságot a neten rendelni sem egy jó dolog, a futár ott is gondolom 4-5eFt. Debrecenben, Miskolcon nincs valami?
Előzmény: toth-abri (105)
toth-abri Creative Commons License 2005.03.24 0 0 105

Szia vlevi! Üdvözlünk a klubban!

 

Gratulálok a gépedhez!

 

Én próbáltam a Kossuth téri Ofotértben rendelni szűrőt. (Néha van nekik egy-két szűrő a boltban is.) De mikor meghallottam, hogy hány hétbe telik, meg mennyiért hoznának, akkor rájöttem, hogy Nyíregyházán nincs piaca a komolyabb fotós cuccoknak. Úgyhogy szerintem ne is próbálkoz itt, csak Bp-en.

 

Ha sűrgős és nem gond a futár díja, akkor szerintem a legolcsóbb a www.fotomarket.hu -n rendelni UV szűrőt!

Előzmény: vlevi (104)
vlevi Creative Commons License 2005.03.24 0 0 104
Sziasztok !
Nemrég találtam ezt a fórumot, (és a napokban vettem egy EOS300D gépet). Még hobbifotósnak sem mondanám magam, de a kompakt gépek határait már megtapasztaltam, ezért cseréltem tükrösre.
Ehhez kapcsolódna a kérdésem is. Egy UV szűrőt szeretnék rá tenni, de Nyh-n hol van olyan fotósbolt, ahol nem csak megrendelni lehet valamit, hanem van is?
Mert megrendelni én is tudok bármit, de szeretném látni is, amit megveszek.
ScanDisc Creative Commons License 2005.03.23 0 0 103
Én meg mindenki figyelmébe ajánlom ezt az oldalt, habár talán nekem van rá a legnagyobb szükségem:

http://www.digiretus.hu

toth-abri Creative Commons License 2005.03.21 0 0 102

Hahó, "Olysok"! A figyelmetekbe ajánlom ezt!

Bobby75 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 101
Az a baj, hogy így adták ide viszonylag olcsón a gépet, hogy veszek hozzá mindent...:( Így viszonylag olcsón megúsztam, és van egy olyan gép, amin még rajta van a gyári fólia, meg 0 karc... Szóval sajna ez van.. Amúgy nem is hallottam még az FL-36-ról....
Előzmény: DIE_ROBOTER (93)
ScanDisc Creative Commons License 2005.03.21 0 0 100
Jó képek.
toth-abri Creative Commons License 2005.03.21 0 0 99

A legnehezebb az, hogy a gyors jelenetek fényképezése közben az ember odafigYeljen arra, Hogy mi van, vagy mi nincs keresőben!

Előzmény: Ogányó (98)
Ogányó Creative Commons License 2005.03.21 0 0 98

Szia !

 

kettő kivételével mindenhol vakuztam.

Alulról a 2-3 képen, ott nem vakuztam.

Ahol a piros sárga kendőkkel bűvészkedtek.

Komponálni meg nem nagyon volt idő, én meg még nem vagyok profi fotós, így ami sikerült az sikerült, ami nem az nem. :-))

Előzmény: toth-abri (97)
toth-abri Creative Commons License 2005.03.21 0 0 97
Jó képek! (Kár, hogy a harmadiknál a srác bal kézfeje lemaradt.) A 70-200-as sigmával csináltad? Vaku volt egy-kettőnél?
Előzmény: Ogányó (96)
Ogányó Creative Commons License 2005.03.21 0 0 96

 

Na most talán

 

Ogányó Creative Commons License 2005.03.21 0 0 95
A képek lemaradtak, de most pótolom.
Ogányó Creative Commons License 2005.03.21 0 0 94

Sziasztok !

 

Kb 1 1/2 hete volt táncverseny a Bem J. Ált. iskolában és csináltam néhány képet.

Ime.

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.03.21 0 0 93
Amúgy sok helyen már nincs FL-40 csak FL-36, ami tud super FP módot. Ajánlom, mert jó kis vaku, kompakt, szerintem egy árban van (vagy olcsóbb) és ha az Oly mellett maradsz, akkor később is tökéletes társ marad.
Előzmény: Bobby75 (92)
Bobby75 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 92
:)) Nem szánom semminek.. Szegény srác, azt sem tudja, hogy van ilyen kép.. Észre sem vette, hogy lefotóztam...
Előzmény: toth-abri (89)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.03.21 0 0 91
A kamera portré állásban, jobbra néz a vaku. A vakut előtte kicsit felfelé hajlítom (döntés), ami így oldalra fordítva nem felfelé, hanem szintén jobbra fog nézni. Ha a vakunál a forgatást is használom, akkor így portréállásban ez meghatározza, hogy a téma alja vagy teteje legyen világosabb. Jobb oldalon ott van valami (függöny, fal), így ez az indirekt, diffúz, lágy fény. A diffúzorlapról (ami ha rá van hajlítva a vakufejre akkor áttetsző, így viszont, hogy a fény nagyon lapos szögben éri, inkább tükröződő) a fény egy része (kb. 15-20%) direkt módon jut a témára.
Előzmény: toth-abri (90)
toth-abri Creative Commons License 2005.03.21 0 0 90
Ha jól értem, akkor a vakufejbe csúsztatott diffuzor lapot használtál. Ilyenkor a vakufejet a vakuval egyvonalban használod, vagy kicsit bedöntöd?
Előzmény: DIE_ROBOTER (87)
toth-abri Creative Commons License 2005.03.21 0 0 89
Bobby! Ezt a humor kategóriába szántad? Arra gondolok, hogy a modell és a kép orra is ugyanúgy ferdül. Egyébként a belső fény volt ilyen "lilás" ?
Előzmény: Bobby75 (88)
Bobby75 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 88
Igen. Az E-10 nem cserélhető obis, viszont az alap jó fényerejü. Sokat fotózok én is minden vaku nélkül.. Másrészt a belső vakuja szerintem, és mások szerint is, kiemelkedően jó.. Harmadrészt valóban lehet a külsőt és a belsőt együtt használni.. negyedszer, azt mondják( Én nem tudom..), hogy az FL-40 nagyon álat..:)) Egy nagy bajom van ezzel a géppel vakuügyileg, hogy nem bír 1-et villanni, csak minimum 3-at...:( Így mér fényt, vagy mit... Mondjuk az eredmény tényleg jó szerintem... Itt egy kép.. Nagy teremben készült, nem túl jó fényviszonyokkal, vaku nélkül.. Szerintem egész jó lett.. Remélem nem haragszik meg, a modell...:) Nézek valami vakusat is, de kehet csak holnap...
Előzmény: DIE_ROBOTER (87)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.03.20 0 0 87
Ha jól tudom, az E-10, E-20 egyik különlegessége, hogy a belső vakut kombinálni tudja a külső vakuval, és így 2 fejes vakuként működik. Nagyon jó eredményt lehet vele elérni. A kép amit belinkeltem az első hozzászólásomban, az is vakuval készült, a fény egy részét a diffúzorlappal a témára közvetlenül juttatva, a fény nagyobb részét indirekten oldalról veretve.
Előzmény: toth-abri (86)
toth-abri Creative Commons License 2005.03.20 0 0 86

A külső vakutól egyébként ne várj sokat! Ha direktbe vakuzol, az tönkreteszi az árnyékokat, az árnyalatokat, és a téma mögött rendkívül csúnya, éles árnyékot produkál.

 

Így ha csak lehet, deríteni kell, de ahhoz meg nagy kulcsszámú vaku szükséges. Én ha csak tudom, kerülöm a vaku használatát, azonban beltérben kevés fénynél nagy fényerejű objektívre van szükség, ami szintén "lé" kérdése. Bár a te vázad, ha jól értettem nem cserélhető optikás.

 

Szóval végül is nem mondtam semmit. Mindenesetre a külső vaku azért tényleg jobb, mint a beépített.

Előzmény: Bobby75 (85)
Bobby75 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 85
Pro Archi díjkiosztó gálahangverseny. Elég gyengék lettek.. Még mindíg nincs meg a külső vakum(FL-40)...:( Kéne egy kis lé hozzá...
Előzmény: toth-abri (84)
toth-abri Creative Commons License 2005.03.20 0 0 84
Köszi és a koncerten te fotóztál? Ez milyen koncert volt?
Előzmény: Bobby75 (83)
Bobby75 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 83
http://www.indexkelet.hu/rovatkeret.php?r=3&cikk=16121
Előzmény: toth-abri (82)
toth-abri Creative Commons License 2005.03.20 0 0 82
Engem, érdekel a hangverseny is! 300eoss képei hol vannak a neten?
Előzmény: Bobby75 (81)
Bobby75 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 81
300eoss pénteken volt, én már láttam a képeket..:) Na, meg kint van a web-en is. (Ő ingyen jár ezekre...) Én ma a hangversenyen voltam, bár az gondolom annyira nem izgat senkit...:)
Előzmény: toth-abri (80)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!