A malomparki Tennóban vagy ötször vásároltam, elég sok mindenük van, és sokmindent be tudnak szerezni, értenek is a dologhoz, jobban mint itt Nyíregyházán. Hívnak diát is helyben, nem úgy mint itt Nyíregyházán. Hívnak roll diát is, nem úgy mint itt Nyíregyházán. A másik üzletükben (asszem Simonffy u. vagymi) bő a választék használt gépekben, obikban. Nem úgy mint itt...Egyszóval, nem egy fotós világváros a mi megyeszékhelyünk. Filmválaszték is van.
Debrecenben a Tento foto van (bocs, nem tudom a telefonszámát), Miskolcon pedig a Prizma fotó 06-46-327-802.
Én már rendeltem a neten Hama szűrőt, nem volt gond. Milyen átmérőjű kellene és milyen márka? Én a jövő héten szerda-pénteken Bp-en leszek, ha gondolod, hozok neked.
Csak ezért nem indulok el BP-re. Ilyen apróságot a neten rendelni sem egy jó dolog, a futár ott is gondolom 4-5eFt. Debrecenben, Miskolcon nincs valami?
Én próbáltam a Kossuth téri Ofotértben rendelni szűrőt. (Néha van nekik egy-két szűrő a boltban is.) De mikor meghallottam, hogy hány hétbe telik, meg mennyiért hoznának, akkor rájöttem, hogy Nyíregyházán nincs piaca a komolyabb fotós cuccoknak. Úgyhogy szerintem ne is próbálkoz itt, csak Bp-en.
Ha sűrgős és nem gond a futár díja, akkor szerintem a legolcsóbb a www.fotomarket.hu -n rendelni UV szűrőt!
Sziasztok ! Nemrég találtam ezt a fórumot, (és a napokban vettem egy EOS300D gépet). Még hobbifotósnak sem mondanám magam, de a kompakt gépek határait már megtapasztaltam, ezért cseréltem tükrösre. Ehhez kapcsolódna a kérdésem is. Egy UV szűrőt szeretnék rá tenni, de Nyh-n hol van olyan fotósbolt, ahol nem csak megrendelni lehet valamit, hanem van is? Mert megrendelni én is tudok bármit, de szeretném látni is, amit megveszek.
Az a baj, hogy így adták ide viszonylag olcsón a gépet, hogy veszek hozzá mindent...:( Így viszonylag olcsón megúsztam, és van egy olyan gép, amin még rajta van a gyári fólia, meg 0 karc... Szóval sajna ez van.. Amúgy nem is hallottam még az FL-36-ról....
Amúgy sok helyen már nincs FL-40 csak FL-36, ami tud super FP módot. Ajánlom, mert jó kis vaku, kompakt, szerintem egy árban van (vagy olcsóbb) és ha az Oly mellett maradsz, akkor később is tökéletes társ marad.
A kamera portré állásban, jobbra néz a vaku. A vakut előtte kicsit felfelé hajlítom (döntés), ami így oldalra fordítva nem felfelé, hanem szintén jobbra fog nézni. Ha a vakunál a forgatást is használom, akkor így portréállásban ez meghatározza, hogy a téma alja vagy teteje legyen világosabb. Jobb oldalon ott van valami (függöny, fal), így ez az indirekt, diffúz, lágy fény. A diffúzorlapról (ami ha rá van hajlítva a vakufejre akkor áttetsző, így viszont, hogy a fény nagyon lapos szögben éri, inkább tükröződő) a fény egy része (kb. 15-20%) direkt módon jut a témára.
Igen. Az E-10 nem cserélhető obis, viszont az alap jó fényerejü. Sokat fotózok én is minden vaku nélkül.. Másrészt a belső vakuja szerintem, és mások szerint is, kiemelkedően jó.. Harmadrészt valóban lehet a külsőt és a belsőt együtt használni.. negyedszer, azt mondják( Én nem tudom..), hogy az FL-40 nagyon álat..:)) Egy nagy bajom van ezzel a géppel vakuügyileg, hogy nem bír 1-et villanni, csak minimum 3-at...:( Így mér fényt, vagy mit... Mondjuk az eredmény tényleg jó szerintem... Itt egy kép.. Nagy teremben készült, nem túl jó fényviszonyokkal, vaku nélkül.. Szerintem egész jó lett.. Remélem nem haragszik meg, a modell...:) Nézek valami vakusat is, de kehet csak holnap...
Ha jól tudom, az E-10, E-20 egyik különlegessége, hogy a belső vakut kombinálni tudja a külső vakuval, és így 2 fejes vakuként működik. Nagyon jó eredményt lehet vele elérni. A kép amit belinkeltem az első hozzászólásomban, az is vakuval készült, a fény egy részét a diffúzorlappal a témára közvetlenül juttatva, a fény nagyobb részét indirekten oldalról veretve.
A külső vakutól egyébként ne várj sokat! Ha direktbe vakuzol, az tönkreteszi az árnyékokat, az árnyalatokat, és a téma mögött rendkívül csúnya, éles árnyékot produkál.
Így ha csak lehet, deríteni kell, de ahhoz meg nagy kulcsszámú vaku szükséges. Én ha csak tudom, kerülöm a vaku használatát, azonban beltérben kevés fénynél nagy fényerejű objektívre van szükség, ami szintén "lé" kérdése. Bár a te vázad, ha jól értettem nem cserélhető optikás.
Szóval végül is nem mondtam semmit. Mindenesetre a külső vaku azért tényleg jobb, mint a beépített.
300eoss pénteken volt, én már láttam a képeket..:) Na, meg kint van a web-en is. (Ő ingyen jár ezekre...) Én ma a hangversenyen voltam, bár az gondolom annyira nem izgat senkit...:)