Keresés

Részletes keresés

enginer Creative Commons License 2008.12.14 0 0 652
Pssszzzt!

Az sem 100%-os! csak elméletben. :D

Maradjunk inkább a "közel 100%"osnál! :D

"A hatásfok jele: μ (a görög éta)
Értéke mindig kisebb, mint 1, azaz mindig kisebb, mint 100%."



Előzmény: Who111 (651)
Who111 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 651

Nem mindíg.

Egyetlen esetet ismerek amikor 100%.

A fűtőszál. :-)

Előzmény: enginer (649)
enginer Creative Commons License 2008.12.14 0 0 650
"ÁÁÁÁ !!! Vak tyúk is talál szemet!
Valóban ebben igazad van"

Ebben is!!! :D :D
Leírjam neked (megint), hogy mi van a 108%-os hazugság hátterében?
De igérd meg, hogy elötte leűlsz!

(egyszerű fizika az egész, csak tőled van egy kicsit távol!)
Előzmény: janijani (648)
enginer Creative Commons License 2008.12.14 0 0 649
Akkor neked külön még1x:

"A hatásfok jele: μ (a görög éta)
Értéke mindig kisebb, mint 1, azaz mindig kisebb, mint 100%."

Ettől függetlenül, hogy is vagyunk azzal a "El kellene ismerned, hogy tévedtél .... elektromos áramot is fogyaszt, ami jelentkezik a fűtésben mégpedig 100% hatásfokkal." :D :D

Előzmény: janijani (648)
janijani Creative Commons License 2008.12.14 0 0 648

ÁÁÁÁ !!! Vak tyúk is talál szemet!

 

Valóban ebben igazad van, a ventillátor energája elmegy a füstgáz kitolására.

Valószinűleg ezért nem 109% a kondenzációs kazánokkal elérhető hatásfok, csak 108%

 

Előzmény: enginer (647)
enginer Creative Commons License 2008.12.14 0 0 647
"El kellene ismerned, hogy tévedtél és tegnap megtudtad,hogy a kondenzációs kazán elektromos áramot is fogyaszt, ami jelentkezik a fűtésben mégpedig 100% hatásfokkal."

PL. a szellőztető ventillátor által megmozgatott levegő mozgási energiája 100% ban a fűtésben hasznosul??
Ülj már le magadnak! :D
Előzmény: janijani (643)
enginer Creative Commons License 2008.12.14 0 0 646
Kicsit árnyalnám még a marketing helyzetet: :D

Az ugye odáig megvan, hogy készülékbe bejutó hőmérséklet és a készülékből távozó hőmérséklet (+ a mennyisége) alapján számolhatunk hatásfokot.

Nyilt égésterünél a készülékre vonatkoztatva még csak megértem, hogy 20C (szoba hőmérséklettel) számolnak, de gyakran látom, hogy zártégésterű kazánoknál is előszeretettel alkalmazzák, pedig az kintről és a szobahőmérsékletnél lényegesen hidegebb levegőt szív be! :D
Előzmény: M63FUN (644)
janijani Creative Commons License 2008.12.14 0 0 645

azon röhögsz amin akarsz.

Rájöttél mitől van meleg a kéményben. Ez dicséretes.

Vissza akarod nyerni a hőt, ezért 6 fokos füstgáznak kéne távoznia a rendszerből. Sajnálom nem segíthetek, de ha megtudsz valamit szólj nekem is!

108%-os radiátor vagyis ha belemegy a 50 fokos víz akkor 54 fokos lesz a radiátor... Még ilyenről nem hallottam, mindenesetre érdekes.

Igazam van? Miben?

Marketingfogás? Miről van szó?

Előzmény: M63FUN (644)
M63FUN Creative Commons License 2008.12.14 0 0 644
úgy néz ki, hogy nem miattad röhögök, hanem rajtad..........
egyébként arra gondoltam, ha ilyen jól átlátod a dolgokat akkor evidens, hogy a kéményben nem azért lesz melegebb télen a kinti hőmérsékletnél, mert tudja az a szerencsétlen tégla hogy ő egy kémény és neki kötelessége melegebbnek lennie, mint a környező hőmérséklet, hanem azért mert jó forró füstgáz távozik rajta ami átmelegíti.
na most én buta paraszt arra gondolok hogy ha csak 100% ban akarom működtetni a kazánomat, akkor ezt a hőmérsékletkülönbséget mindenképpen vissza kell nyernem, különben nekem úgy tűnik, hogy ott veszteség keletkezik (vagyis logikád alapján nem lesz veszteség, hanem fűtöm vele a környezetet, ez ugye nézőpont kérdése) namost akkor az lenne a kérdés hogy ha egy fűtetlen kéményben mondjuk 6 fok van fűtés nélkül akkor ha 100 % ban kihasználom az elégetett gázban lévő energiát és befűtök akkor a keletkező hőkülönbséget vissza kell nyernem ergo 6 fokos füstgáznak kéne távoznia a rendszerből. persze hosszan lehet elméleti vitát folytatni hogy az égetéskor csak a láng az energia vagy a hulladékhő és a fény is annak számít e. de a legjobb példa a korábban már említett 108%-os radiátor vagyis ha belemegy a 50 fokos víz akkor 54 fokos lesz a radiátor............sztem tuti igazad van csak én gondolom ezt marketingfogásnak.
Előzmény: janijani (642)
janijani Creative Commons License 2008.12.14 0 0 643

Szépen bemásoltad a képletet valahonnan,ezentúl egyszerűbb az életünk, ha tudni akarjuk a hatásfokot csak be kell írni az adatokat.

 

Kérdés, hogy fenntartod-e az állításod hogy a kondenzációs kazán elektromos áramot is fogyaszt, ami ugye nem jelentkezik a fűtésben. :D"  

A képletben az Eki a kimenő (átalakított hasznos) energia, Ev pedig az energia veszteségbe kerül?

Ha nem jelentkezik a fűtésben akkor hová lesz?

 

El kellene ismerned, hogy tévedtél és tegnap megtudtad,hogy a kondenzációs kazán elektromos áramot is fogyaszt, ami jelentkezik a fűtésben mégpedig 100% hatásfokkal. 

Előzmény: enginer (641)
janijani Creative Commons License 2008.12.14 0 0 642

Általában van véleményem és ki is fejteném hogy jókat röhöghess,de előbb pontosan tudnon kellene miről van szó.

 

"abban már meg tudtunk egyezni, hogy a füst (és a benne lévő hő) nem a kémény tartozéka" stb... Kivel egyezkedtél és hol lehet utánaolvasni?

 

Milyen feltételezés ez, hogy minden rendszernél 100% hatékonyság mellett 40% marad a lakásban 60 pedig a környezetbe távozik? Ez önmagában is ellentmondás és tényleg ennyire rossz lenne a helyzet?

 

Úgy látszik lemaradtam az előzményekről.

 

 

 

 

Előzmény: M63FUN (640)
enginer Creative Commons License 2008.12.14 0 0 641
A hatásfok jele: μ (a görög éta)
Értéke mindig kisebb, mint 1, azaz mindig kisebb, mint 100%.

Hatásfok: az energetikai berendezések a betáplált energiát egyik formából egy másik formába alakítják át. (Pl. kémiai energia -> (égés) -> hőenergia.) Az átalakítás során veszteségek keletkeznek, amelyek az átalakítási folyamat során a rendszerből távoznak. A hatásfok az energia átalakítás mértékét (jóságát) fejezi ki:



,ahol Ebe a bevezetett (felhasznált) energia, Eki a kimenő (átalakított hasznos) energia, Ev pedig az energia veszteség. Mivel Ev > 0, a hatásfok mindig kisebb egynél.
Előzmény: M63FUN (640)
M63FUN Creative Commons License 2008.12.14 0 0 640
én kicsi pont vagyok eme állatkertben amit az isten előkotort alacsony kerítéssel ezért nem tudok (és nem is akarok) igazságot tenni!
de megkérdezném, hogy ha abban már meg tudtunk egyezni, hogy a füst (és a benne lévő hő) nem a kémény tartozéka, hanem az égetés során keletkezik, akkor létezik hogy mondjuk a kéményemben 6 fok van és kondenzációs kazánt használok akkor 6 fokos lesz a kimenő füst hőmérséklete? (ha igen akkor még mindig 100%-ról beszélünk hiszen az elégetett gázból keletkezett a hő) vagy ezt úgy kell értelmezni hogy minden rendszernél (pl parapet konvektor) 100 % a hatékonyság, de ebből csak 40% marad a lakásban 60 pedig a környezetbe távozik. szeretném ha kifejtenéd mert szeretek jókat röhögni......
Előzmény: janijani (634)
peterch Creative Commons License 2008.12.13 0 0 639
Szia !

Szerintem pedig olyan eloremeno kell, ami maximum 27 C fokra melegiti fel a talaj feluletet, mert utanna akar egeszsegugyi problemakat is okozhat a melegebb talaj. Tehat lehetseges olyan kivitel is, ahol olyan kicsi a haz hoigenye, hogy a 30C fokos viz is elegendo , folyamatos uzemelesnel. Az en radiatorjaim is kenyelmesen gyozik akar 35C fokos vizzel is potolni a hazamban a hoveszteseget.
Amugy meg a 45-50C fok mar falfutesre kell szerintem.

Udv , Peter.
Előzmény: sjohn (627)
sjohn Creative Commons License 2008.12.13 0 0 638
http://www.hg.hu/cikk/vizgazfutes/122-padlofutes-altalanos-bemutatasa

Egy kis olvasnivaló , bár lehet , hogy Viessmannék rosszul tudják:))
Előzmény: enginer (628)
sjohn Creative Commons License 2008.12.13 0 0 637
Miért mi a baj ?
Előzmény: enginer (628)
Who111 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 636

Srácok!

Mindketten értékes emberek vagytok, nehogy egymásnak essetek!

Ezt már úgy utálom. Ilyenkor valaki mindíg elmegy, a topic meg szegényebb lesz.

Who111 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 635

Ezt te is tudod hogy értette.

A "súrlódásmentes körülmények között" részt nem idézted be.

 

Én úgy írtam volna, hogy "ideális esetben".

Ez persze, hogy nem igaz a valóságban, mivel súrlódás van a cső belsejében.

Ez a súrlódás viszont hővé alakul.

Entrópia elve.

Hívják hőhalálnak is.

Ugyanis egyes elméletek szerint az univerzumnak így lesz vége.

(Minden energia hővé alakul.)

Előzmény: enginer (633)
janijani Creative Commons License 2008.12.13 0 0 634

Akkor idézek tőled:

 

"Kondenzációs kazán mégha képes is lenne gázoldalról mindíg 100% hatásfokra (ilyen készüléket még nem gyártanak!), akkor is 100% alatt maradna a hatásfoka, mert elektromos áramot is fogyaszt, ami ugye nem jelentkezik a fűtésben. :D"

 

Ezt próbáltam elmagyarázni, de csak mellébeszélsz, Emesézel meg egyszerű emberezel.

 

Meg ezt is írod: "mindíg lehülyéznek a víz-gáz topikban"

 

Te szegény! Sajnállak.

Előzmény: enginer (633)
enginer Creative Commons License 2008.12.13 0 0 633
Na meg "egyszer meglökni a vizet a rendszerben és örökre cirkulálna."
Azért ezt még külön megnézném!

Irigylem az ilyen egyszerű embereket!
Egyszer hallottak valami okosat, azt csak azt ismételgetik. :D

Az ilyen egyszerűektől jönnek az olyan okos gondolatok, hogy "felesleges enni, mert úgy is csak kiszarom". :D

Előzmény: Who111 (632)
Who111 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 632

Ebben én is igazat adok neki.

Előbb-utóbb, minden energia hővé alakul...

Előzmény: enginer (631)
enginer Creative Commons License 2008.12.13 0 0 631
Ennyi elég is volt. :D
Előzmény: janijani (630)
janijani Creative Commons License 2008.12.13 0 0 630

Ennyit fogtál fel belőle?

Előzmény: enginer (629)
enginer Creative Commons License 2008.12.13 0 0 629
"Surlódásmentes körülmények között elég volna egyszer meglökni a vizet a rendszerben és örökre cirkulálna."

Köszönjük Emese!
Előzmény: janijani (625)
enginer Creative Commons License 2008.12.13 0 0 628
Miért nem egyből 80? :D
Előzmény: sjohn (627)
sjohn Creative Commons License 2008.12.13 0 0 627
30 fokos előremenő?
Eszkimók vagytok?
45-50 fok kell!
Előzmény: r0li (626)
r0li Creative Commons License 2008.12.13 0 0 626

Sziasztok4

nem pont ide tartozik, de a másik topikban nem mindig kapok választ.

 2 kérdésem lenne padlófütéssel kapcsolatban.

Az előremenő 30 fokos a visszatérő 25 fok. A különbség még nem ment 5 fok alá sose, jó ez így? A másik: Ma nem ment 5 órát a pf a visszatérő víz lehűlt 20 C-ra. Normális, hogy ilyen "gyorsan" hűl?  

üdv r

janijani Creative Commons License 2008.12.13 0 0 625

Ha a szivattyú állandóan megy több lesz a villanyszámla. Igaz hogy hasznosul, csak a villannyal termelt hő drágább mint gázzal termelt.

Viszont nem kell drága termosztátra költeni a nehezen megkeresett pénzt. 

 

A mozgási energia a surlódás hatására hővé válik 100%-ban. Surlódásmentes körülmények között elég volna egyszer meglökni a vizet a rendszerben és örökre cirkulálna. Ha nem hiszed kérdezz meg egy tanult mérnököt.

 

"meg ilyen-olyan energia"

Mire gondolsz? Helyzeti energia? Fény? Hang? Radióhullámok? Vegyi energia?Bioenergia?

 

 

Előzmény: enginer (624)
enginer Creative Commons License 2008.12.13 0 0 624
Most arra nem térnék ki, hogy a viz-gáz topikban minek foglalkoztok azzal, hogy a FÉG szivattyúja állandóan megy és az mekkora + fogyasztás! :D :D

Szal a szivattyú csak hőt termel és semmiféle mozgási, meg ilyen-olyan energia és konkrétan 100%ban hasznosul az energia felvétele a fűtésben?

Ezt felírom magamnak.


Előzmény: janijani (623)
janijani Creative Commons License 2008.12.13 0 0 623

Tévedtél. A kazánok által fogyasztott elektromos áram teljes mértékben hővé alakul és 100% hatásfokkal jelentkezik a fűtésben. Közvetlenül hőt érzékekhetünk (melegednek a villamos alkatrészek)és a mozgási energia (víz keringetése) is hővé alakul.(energiamegmaradás törvénye)

 

Ha egy gázkazán 10 kW teljesítménnyel fűt és 100 W áramot fogyaszt akkor felfoghatjuk úgy hogy 99%-ban gáz és 1%-ban elektromos kazánunk van.

Előzmény: enginer (612)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!