Keresés

Részletes keresés

quincy8 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 19316
Előzmény: quincy8 (19315)
quincy8 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 19315

Insecticide spray

Előzmény: itzibitzi (19314)
itzibitzi Creative Commons License 2012.02.24 0 0 19314

Erre en is nagyon kivancsi vagyok, hogy tud-e valaki makkabarat hangyairtot...

 

En szemely szerint ecetes melegvizzel mosom fel a konyhat (internetes tanacs), es ahol a ki-be jaratuk van sot teszek (ez is internetes), viszont, mikor kiakasztanak teljesen, hadsereg, akkor kiteszek mindenkit a hazbol es a padlofeletti falreszt befujom Raid-al (oda nem maszik se maccs, se kutya) ami harom- negy hetig tartja a hatasat es az embergyerekre sem toxikus ha nem nyalja be es ki van szelloztetve rendesen.

 

 

Előzmény: oroshazicsaj (19312)
itzibitzi Creative Commons License 2012.02.24 0 0 19313

Dogonyoznivalo szep cicad van :)

 

Amugy van akit tenyleg zavar az ekezet nelkuli iras, de el kell fogadni, sokan vagyunk magyarok akik mas orszagban elnek. Nem nagy gond lenne a magyar ekezetkarakter letoltese, telepitese, de en szemelyszerint otthonra nem toltom le, mert volt, hogy valamilyen applikacio beadta a kulcsot es az egesz gepet ujra kellett telepiteni, meloban meg nem lehetseges. Ugyhogy aki elfogadja jo, aki nem ne olvassa...vagy kerje a kulfoldi belepesek letiltasat az Indexnel :)

 

 

Előzmény: maxusdrago (19310)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.02.24 0 0 19312

A hangyák írtását mivel lehet végezni itthon?

Most Chemotoxxal irtottam, utána 4x feltöröltem.

Van valami bio dolog? Vagy valami amit lehet a cica mellett alkalmazni?

oroshazicsaj Creative Commons License 2012.02.24 0 0 19311

Nagyon szép cicád van!

Brit kék?

Előzmény: maxusdrago (19310)
maxusdrago Creative Commons License 2012.02.24 0 0 19310

Szeretem igen ezt a forumot,es regota olvasoja vagyok ,sot ajnlottam mar mas brir cicasoknak akik mas forumon probaltak segiteget kerni ,mert sok hasznos es jo tanacsokat adtok!Eddig nem irtam mert angol gepem van nekem megfelel a kinti forumokon,de magyar oldalra nem szerencses ekezet nelkul irni(elnezest erte)angolul meg plane.Szoval Csibenyusz nem akartam kedved venni,csak reagaltam nem kell mellre szivni!(igaz, nem is te valszoltal)na de ez nem egy vita forum, hanam egy cicabarat klub es aki a cicajat szereti az rosszember...az en cicammal(Majaval) el is koszonok. Szep napot!!
                                                                                                                                                                                                                     

Előzmény: itzibitzi (19309)
itzibitzi Creative Commons License 2012.02.23 0 0 19309

Ezek szerint Te is szereted olvasni a makkasokat :)

 

Na

.

Előzmény: maxusdrago (19306)
Octi19 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 19308

Don't feed the troll!

Előzmény: Octi19 (19307)
Octi19 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 19307

Tudod...:

Előzmény: oroshazicsaj (19304)
maxusdrago Creative Commons License 2012.02.23 0 0 19306

Nekem megérte beregisztrálni,és majd én eldöntöm akarom e olvasni, de látom vagytok elegen akik egy "

nyelvet" beszéltek. makkások!!  

Előzmény: oroshazicsaj (19304)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.02.23 0 0 19305

Örülök, hogy egyre jobb a helyzet. Legalább kipróbáltad, hogy a dolog működőképes, akár egy másik macska, akár ha egy kutyus kerül a cicád mellé.

Előzmény: Csibenyusz (19303)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.02.23 0 0 19304

Ha nem tetszik, akkor ne olvasd!

Ezért az egy hozzászólásért kár volt beregisztrálni!

Előzmény: maxusdrago (19299)
Csibenyusz Creative Commons License 2012.02.23 0 0 19303

Köszi. A stratégia az az, hogy minden nap kicsit egyre többet hagyom őket egy légtérben.

Természetesen állandó felügyelet mellett... Eddig működik. :)  Sajnos nem lesz túl hosszú barátság, mert már

csak pár napot lesz nálam a kiskutya... viszont bebizonyosodott hogy működhet!!

 

Előzmény: itzibitzi (19300)
Csibenyusz Creative Commons License 2012.02.23 0 0 19302

Ezért tényleg megérte beregisztrálni....

Előzmény: maxusdrago (19299)
itzibitzi Creative Commons License 2012.02.22 0 0 19301

Akinek nem tetszik ne olvassa, hogy ne sokkolja. Csak ennyi.

Előzmény: maxusdrago (19299)
itzibitzi Creative Commons License 2012.02.22 0 0 19300

Szerintem nagyon jol csinalod :)

 

Probalkozzal hosszabbideig, pl. egy delutan mikor otthon vagytok eggyutt hagyni. Szerintem nagyon szep makka-kutty baratsag lessz belole :)))

 

Előzmény: Csibenyusz (19297)
maxusdrago Creative Commons License 2012.02.22 0 0 19299

Szia!"Érdekes a szóhasználatod:makkád,kuty,LOL!??)Nekem kicsit" sokk"!csak ennyi...

Előzmény: Csibenyusz (19298)
Csibenyusz Creative Commons License 2012.02.21 0 0 19298

Nagyon szép a makkád! A fürdőszobás az LOL!!! :)

Előzmény: oroshazicsaj (19296)
Csibenyusz Creative Commons License 2012.02.21 0 0 19297

Szia! Ime a beszámoló: 4. napja nyomjuk a kutya-macska témát. A Lakás 2 részre van szeparálva, a felmoshatósabbik felében a kutty, macsek meg velünk a nappali-hálóban almostul, tálkástul stb.

Első nap mikor csak a hangokat hallotta teljesen kikészült szegény, bevetette magát az ágy alá és egy napig ki sem jött. Aztán 2. nap gondoltam űzzünk szellemet és bevittem hozzá a kutyust

az ölemben "megmutatni". Na ekkor megnyugodott, gondolom látta hogy simán lepofozható méret.. :) Azóta naponta többször beviszem az ebet, most már szaladgál a nappaliban és eljutottunk odáig

hogy egy fújás nélkül létrejött az egymás orrát megszagolós kontakt!! Ma volt a legaranyosabb, mert amint behoztam a kicsit, macsek már rögtön körénk gyűlt, (szinte várta!!) aztán mikor letettem a kutyust rögtön odament hozzá,

majd egy darabig egymással szemben álltak, aztán a kicsi belelkesedett elkezdett haverkodni, nyomulni, macsek hátrált... majd felugrott a fotelra. Kutyus figyelmét rögtön lekötötte a szőnyegcibálás, így véget is ért a nagy barátkozás... Hát eddig ennyi. :) Bevallom teljesen pozitivan csalódtam ebben az egészben (eddig!!) :)  Majd ha lesz valami jó képem róluk (amin együtt vannak) teszek fel!

Előzmény: oroshazicsaj (19294)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.02.15 0 0 19296

Azért egy macskának nem itt vana helye, bár ezt nem én határozom meg:

 

És itt sem

De hát ez van.... :-)

oroshazicsaj Creative Commons License 2012.02.15 0 0 19295

Néhány kép Kyrusról!

  Néha éheztetjük...

   Az ágyban is jól érzi magát!

oroshazicsaj Creative Commons License 2012.02.14 0 0 19294

Én még nem voltam ilyen helyzetben. Szerintem mindenképp össze lehet szoktatni őket. Úgy kezd, hogy felügyelet mellett, szagolgassák egymást, aztán szépen lehet tovább menni, ahogy látod hogy tetszenek egymásnak.

De vigyázz, a kutyusnak meglegyen minden oltása, és egészséges legyen, nehogy a macsek elkapjon valamit.

Majd írj, hogy mi történt!

Előzmény: Csibenyusz (19293)
Csibenyusz Creative Commons License 2012.02.13 0 0 19293

Sziasztok! Láttam hogy sok jó tanáccsal tudtok szolgálni kényes helyzetekben is, remélem nekem is tudtok segíteni! 6 éves brit macsekom mellé kell befogadnunk pár hétre egy kiskutyát. A kutya még pöttöm, 6 hetes múlt attól nem tartok hogy az ő irányából bármi gond lehet. Viszont a macsekom rettenetesen "egyke", kutyát sem nagyon látott még, és rendkívül antiszociális. Azt szinte borítékolni lehet hogy lesznek pofonok meg nagy fújás-morgás a kicsire, de nagyon tartok tőle hogy nehogy komolyabb kárt okozzon a kutyusnak... Persze állandó felügyelet, szükség esetén szétzárás, tehát amit a józan ész és a logika megkíván. De hátha vannak valami trükkök amivel könnyebb...(?)  Volt már valaki hasonló helyzetben? Tudtok pár tanácsot adni hogy miként úszhatjuk meg ezt szemkikaparás nélkül?  Előre is ezer köszönet!! Csibe

kisbogár82 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 19292

Köszönöm a tanácsokat még jelentkezem:))

Octi19 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 19291

Linkeltem, hogy honnan tudod beszerezni...

http://www.allati.com/allateledel.php?action=cc

 

Ha érte tudsz menni akkor a cc vásárlással igen kedvező árakat lehet elérni, ha meg nem tudsz érte menni akkor futárral kiküldik. A tulajt lehet hívni telefonon ha kérdésed lenne, összességében nagyon elégedett vagyok velük.

 

Én a helyedben a Whiskast nagyon hanyagolnám, a tv-ben látható márkák közül a Purina ér valamit, de ott sem a tv-ben reklámozott one termékcsalád hanem a pro plan termékcsalád.

Előzmény: kisbogár82 (19290)
kisbogár82 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 19290

Szia.Akkor nyugodt szívvel vehetek neki azt is meg a másik márkát amit ajánlotok.Azt meg felkutatom de a tenyésztő is biztos segít nekem hogy hol tudom beszerezni.Köszi:)

Előzmény: Octi19 (19288)
kisbogár82 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 19289

Szia.A WH whiskast takar,csak nem akarom hogy kivágjanak az oldalról:)

Előzmény: oroshazicsaj (19287)
Octi19 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 19288

Amennyiben a "Wh" Whiskas-t akar jelenteni akkor kijelenthető, hogy ez egy urban-legend! Bár a minőségi skála alján helyezkedik el, de biztosan nem káros. Rengeteg nehezen emészthető ízfokozó és segédanyag van benne, és az érzékenyebb cicáknál okozhat problémákat. Nálunk Lizike ilyen, neki a Whiskas olyan szeleket csinál, hogy nem lehet megmaradni a macsek mellett, de a Miamor már semmilyen gondot nem okoz.

Nem véletlen, hogy olyan boltokban ahol tenyésztők is vásárolnak, nem is lehet kapni a TV reklámokból ismert márkákat. Esetemben a Miamor egyáltalán nem kerül többe mint egy Whiskas... nekem 166-167Ft-ra jön ki egy tasak.

Előzmény: kisbogár82 (19286)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.01.30 0 0 19287

Köszönöm Kyra nevében is! De azt tudod, hogy ő nem brit, ő egy exo rövidszőrű himalája perzsa. A britek csak ez után jönnek majd.

 

Elméletileg ha premium tápot adsz a cicusnak, akkor nem kell neki vitamin.

 

Mi az a WH?

kisbogár82 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 19286

Sziasztok.Köszönöm a válaszokat.Ki kell majd kísérleteznem hogy melyik kajcsit eszi a maccs:)A furminátor áldásos tevékenységéről már hallottam,itt is írták.Viszont a karomvágásba nincs rutinom ha nem megy a doki megcsinálja??Vitamint az előző cicónak Valettet vettem én úgy láttam hogy az neki jó volt.Persze lehet hogy neki már nem lesz az.Nagyon szép Kyra cicád gratula hozzá.A tenyésztő is nagyon lelkiismeretes elmondta mi hogy van,mit eszik,de így pluszba úgy gondoltam kérek még tanácsot.Ti már profik vagytok:)Ez a sok másnevű alutasakos étellel még nem találkoztam csak a wh-val,de arra azt mondják nem nagyon kéne erőltetni mert rákkeltő.Igaz ez?Ti mit hallottatok?

Octi19 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 19285

És persze ami kihagyhatatlan az egy lézer pointer. Ezzel úgy meg lehet mozgatni a makkákat, hogy csak na, és soha nem unják meg. Nagyon megéri az árát!

Előzmény: meseében (19283)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.01.30 0 0 19284

És két kép Kyrusról.

               

meseében Creative Commons License 2012.01.30 0 0 19283

Szia! Csatlakoznék Octihoz, én is Royalt adok a cicáknak, kipróbáltam más minőségi tápot is, de azok nekik hasmenést okoztak, így maradtunk ennél a tápnál. Az RC nek van speciálisan a brit fajta igényeihez összeállított változata, és van az ivartalanított cica igényeihez kialakított változata is. Nálunk a konzervek is hasmenést okoznak, így azt nagyon ritkán kapnak, pedig nagyon szeretik. Hússal is kedveskedtem már nekik, de köszönték szépen, de még nem adtam fel, vannak még a csirkének olyan részei, amit még nem kóstoltak :-) Én az RC Persiant adom nekik, mivel hosszú szőrűek a ciccek, és a tápnak nagyon jó a szörlabdaképződést megakadályozó tulajdonsága is, két három havonta egyszer találok "csomagot" a szőnyegen. Egyébként pedig a macskától függ, milyen tápot szeret meg, lehet kísérletezni, de csak óvatosan, a nem kívánt hasmenés elkerülése végett. A tenyésztő is biztosan segít majd, a kezdőcsomag amúgy is tartalmaz majd olyan tápot, amit a kiscica a tenyésztőnél kapott.

 

Macskabútor vásárlásához én is az e-bayt javaslom, ha jól boldogulsz a német nyelvvel, akár 15000 ft-ot is megspórolhatsz úgy, hogy a szállítási költségek is benne vannak. Van magyar oldala is, itt töbnyire azok a cégek vannak felsorolva, amelyek biztosan szállítanak Magyarországra is, de a német oldalt is érdemes megnézni, ott nagyobb a választék, és ott is találtam olyan céget, amelyik szállított Magyarországra is. Ezzel megakadályozhatod, hogy a kedvenc bútorodat tekintse kaparófának :-) Nálunk még az itató is onnan van, szuper kis darab, szökőkút formája van, a cicák imádják, sokkal többet isznak, mint amikor csak egy kis egyszeerű tálka volt előttük, nem is beszélve arról, hogy a szűrője még tisztítja is a vizet.

 

Orosházicsaj! Szerintem a kezdeti "háborgás" normális, hiszen hirtelen egy idegen helyre került, de hamarosan feloldódik majd, a türelem a legfontosabb :-) Egyébként hallani kéne hogy fúj az én cicám, ha lerohanom egy fésűvel... :-)

Előzmény: kisbogár82 (19279)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.01.30 0 0 19282

Szia, üdv a cica tulajdonosok sorában!

 

Tápot, nálunk is Royal Canint kap, szárazat. Napi, 1/3 nedves felixet.  Főtt csirkemell, vagy egy kis főtt combi husi!

Vízforgatós itató http://www.futrinkacucca.hu/termekek/macskaknak/felszerelesek/talak-itatok/t:5330/petmate-fresh-flow-vizkeringetos-onitato---bezs

ezt nagyon szereti Kyrus, mert mindig friss víz van előtte.

Cica bútor, a karom élezéshez, és a fekhely is meglehet oldva egyszerre. Én itt vettem: http://www.petnet.hu/macska/felszereles/macskabutor_kaparofa/termekek/157/

(Nekem az e-bay kínai, de igaza van Octinak, ott a legkifizetődőbb)

Alom, szintén fedett, és Premier exellence, nem fogsz benne csalódni.

Cica kefe, furminátor isteni hatással bír!

Maltsoft paszta, a szőrcsomók megemésztéséhez.

Játékok, tollas pálca, és az ilyen botra madzaggal felkötött játékok jó szolgálatot tesznek.

 

Előzmény: kisbogár82 (19279)
Octi19 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 19281

Mi csak száraztápot adunk a macsekoknak, Royal-Canin tápokat életkor szerint, de vannak ennél olcsóbb és még mindig tenyésztői minőségű tápok is például a Schesir...

Minden második nap kap a két rettenetes egy tasak (ketten egyet!) Miamor alutasakos szaftos eledelt jutalomfalatként.

Innen: http://www.allati.com/allateledel.php

Almot, a Premiere Excellent illatosított (babapúder) csomósodó almot használjuk, sok almot kipróbáltunk, csomósodót, szilikonosat de csak ezzel sikerült eliminálni az alomtálcából származó szagokat. Igaz, hogy nem olcsó, zsákonként 3500Ft, de 3-4 havonta kell üríteni a tálcát és egy feltöltés (2/3 zsák) után havonta 1 zsák meg el a pótlásra, két macskánál. Beszerezhető a Fressnapfban http://www.fressnapf.hu/

 

Alomtálcának fedeleset javaslok, mert akkor még az intenzív talajmunkák során sem repül szanaszét az alom.

 

Macskabútor beszerzésre az e-bay a legjobb, például: http://www.ebay.de/itm/Kratzbaum-Katzenkratzbaum-Katzenbaum-GRAU-BEIGE-WEINROT-/170661978547?pt=de_haus_garten_tierbedarf_katzen&var=&hash=item6d70255645#shId

 

Mindenek előtt egy jó állatorvost keress, ez az ami elengedhetetlen!

 

Az ápolás elég egyszerű is lehet, némi fésülés és ennyi, léteznek speciális aljszőrkefék, például a furrminátor (beszerzés a vaterán) és lehet vágni a körmüket, de vérmesebb macsek esetén az ilyen mutatványok könnyen fordulhatnak csúnya vérfürdőbe, és nem a macska vére fog folyni... erről részletesebben tudnék mesélni, mert Frici pont egy ilyen vehemens macsek.

Előzmény: kisbogár82 (19279)
Juli70 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 19280

Nem sokszor írtam ide, csak olvasó vagyok (nincs britem), ezért csak halkan jegyzem meg, nálam a "háztáji" és a fajtamacska is ugyanazt a gondoskodást, ellátást kapta, kapja...

Előzmény: kisbogár82 (19279)
kisbogár82 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 19279

Sziasztok.Szeretném a segítségeteket kérni.Márciustól én is brit cica tulaj leszek:)Érdekelne hogy ki mit ad a cicójának...értem pl:vitaminok,alom,tasakos kaja,tápok stb...melyik a legjobb?Volt már cicám de csak háztáji,de Ő (a nagy ő) kicsit másabb gondoskodást igényel.Mindenkinek köszönöm aki válaszol:)

Octi19 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 19278

Figyelembe véve a saját tapasztalataimat Szimbával a giga macsekkal, teljesen normális, de ezeket igyekezni kell elkerülni, mert bizalmatlanságot szülhet. Minden fújásnak oka van, akkor "nagysága" veszélyben érzi a privát szféráját.

Többek tanácsa szerint ilyenkor nem kell tudomást venni a macsekról. Egyáltalán! Csak élelem és víz legyen előtte, és ha ő jön akkor, de csak akkor közeledj hozzá.

Persze, tudom én azt, hogy ez mennyire nehéz feladat, de ha elrontod az elején és sokat "zaklatod" a macsekot akkor sajnos benne maradhat a bizalmatlanság.

Egy kiscicával sokkal-sokkal könnyebb dolga van az embernek. Erre remek példa Frici esete nálunk. Sokkal összeférhetetlenebb természete van mint Szimbusnak volt, de mégis úgy meg lehet gyomrozni, hogy csak na és a sértődés is egy pillanatig tart. (kivéve a fésülködést mert ott mindig vér szokott folyni... többnyire az enyém)

Előzmény: oroshazicsaj (19277)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.01.29 0 0 19277

Vannak, még fújások, és morgások, a nagysága részéről. Ez normális?

oroshazicsaj Creative Commons License 2012.01.29 0 0 19276

Egy kis beszámoló!

 

Jól telnek a napok, egyre jobban. Bujkálás már nincs csak porszívózáskor, de azt muszáj, koszba nem élhetünk.

Alomba történik minden, premier exellence fahéjjas alommal kaptuk Kyrust, és nagyon jóóó, semmi szaga, nincs az egész lakásba széjjel, és jól csomósodik, ajánlom mindenkinek.

Az éjszaka, már evett is, egy kevés száraz tápot, és remélem tetszik neki az új vízforgatós itató is!

Az éjszakák, nagyon jóóól telnek, Kyrus hajnal 2-3-kor kipattan a szeme, ágyhoz jön, és nyávog 2-t 3-t. Ha nálam nincs cél akkor megy tovább a páromhoz, ha nála se, akkor jön vissza, és megy az orr paskolás, meg a fülemet cseszteti. Ha látja, hogy felébredtem elmegy, és negyedóránként, amikor körbe járja a lakást vissza jön, és 2-3-at nyávog ismét. Remélem helyre fog állni a biológiai órája, majd most már többet játszunk vele este, mert már jobban érdeklik a játékok. Az majd lefárasztja remélem, most például a fotelban van szétnyulva, de már a cicabútor minden szegletét belakta, tegnap a tetején feküdt, ma pedig már az íróasztalon.

 

Még nem lehet akármikor megsimogatni, és csak éjszaka érzi, hogy ő neki simogatásra van szüksége, de reméljük alakulni fog a helyzet!

meseében Creative Commons License 2012.01.28 0 0 19275

Gratulálok! Reméljük hamar feloldódik és legközelebb már lakásfelfedezésről, nagy rohangászásokról és játékról fogsz beszámolni :-) Sok boldogságot a cicushoz :-)

Előzmény: oroshazicsaj (19273)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.27 0 0 19274

Nagyon kis cuki! :-)

 

Gratulálok az új családtaghoz! Kívánok sok-sok örömet, boldogságot nektek együtt! :-) Reméljük hamarosan feloldódik és gyorsan megbarátkozik veletek! :-)

Előzmény: oroshazicsaj (19273)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.01.27 0 0 19273

oroshazicsaj Creative Commons License 2012.01.27 0 0 19272

Ő Kyra!

 

24 óra után idejutottunk, még nincs felhőtlen barátság, de már alakul valami!

oroshazicsaj Creative Commons License 2012.01.26 0 0 19271

Megérkezett hozzánk, Kyra cica!

 

Az utazást jól viselte. Most még csak ki-ki kandikál a hordozóból, az ajtója nyitva van neki!

 

Mellé tettem az almot, és egy tálka vizet.

 

Remélem mihamarabb, elindítja a kíváncsiság!

meseében Creative Commons License 2012.01.23 0 0 19270

Gratulálok, csodaszép a cicus! És a Pearl Falcons cicával is jól jársz, nekem kettő is van és csodálatosak :-)

Előzmény: oroshazicsaj (19268)
Octi19 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 19269

Sok sikert és hosszú boldog együtt töltött éveket kívánok nektek.

Előzmény: oroshazicsaj (19268)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.01.22 0 0 19268

Most már boldogan írhatom ide, hogy Én leszek, pontosabban, Én és  a Párom, Bellamia Kyra új szerető, és odaadó gazdija.

 

Csütörtökön megyünk érte, majd írok a fejleményekről is mindenképpen, és ha valami kérdésem van megosztom, hátha valaki tud majd segíteni!

 

Kyrus persze nem marad társ nélkül, hiszen október fele jönnek a rosszcson Pearlfalcons babák!!!!!

 

Előzmény: dock27 (19267)
dock27 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 19267

Ja, bocs, az lemaradt: tomiboy20@freemail.hu

Előzmény: oroshazicsaj (19266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!