Keresés

Részletes keresés

Nobody1 Creative Commons License 2025.04.02 0 1 677

Bocsánat, lemaradt.

 

Előzmény: Nobody1 (676)
Nobody1 Creative Commons License 2025.04.02 0 1 676

Az alsó biztos hamis. Túl közel van a CE jelölésben a 2 betű...

(A hivatalos CE esetén ha a C szárait kiegészíted egy körre, akkor annak az E betűt a közepénél szabad csak metszeni a képzeletbeli körívnek - ha érthető így leírva.)

Közben megtaláltam a képet is róla:

Előzmény: Jacktwoo (675)
Jacktwoo Creative Commons License 2025.04.02 0 0 675

Akkor hamis, engedjem el?

Előzmény: triplaharom (674)
triplaharom Creative Commons License 2025.04.02 0 1 674

Kicike chinai, nem veszik el a picike részletökbe ... 😁😀

Előzmény: Jacktwoo (673)
Jacktwoo Creative Commons License 2025.04.02 0 0 673

Múltkor beszélgettünk jellegörbékről.

 

Kicsit utánaolvasva találtam olyan jelleggörbéket is, ahol a HS is fel van tüntetve, (szívási mélység)

Jellemzően nem a magyar oldalakon...

 

Így már jól látszik mit tud a szivattyú..

 

Viszont ami zavar, hogy lenne itt 2 szivattyú, de nekem gyanús, hogy hamisak, nincs dombornyomott márkajelzés és mintha típustáblának is 90 fokkal elforgatva kéne rajta lennie. Valakinek tapasztalat?

 

 

Előzmény: ali kis (638)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.03.17 0 0 672

Van egy készülék ami érzékeli a nyomást és az ármalást ha  megszünik mert elzárod a csapot pl akkor lekapcsolja a szivattyút. Kicsit lentebb épp erről volt szó és képek is vannak . Ez benne van a felszínen a csőbe kötve és ebbe van a szivattyú árama bedugva ,majd ez a szerkezet van a 220 voltos hálózatba csatlakoztatva és automatikusan végzi a dolgát . Hidrokontrol néven ismerem én .

Előzmény: Kalari (671)
Kalari Creative Commons License 2025.03.17 0 0 671

Sziasztok!

Egy hétvégi kert locsolásához keresnék egy elromlott 270W-os Extol membrános mélykút szivattyú helyett új szivattyút. A régi szivattyú 35 méter mélyen volt, kb 4,5 méterrel a vízszint alatt. A kút hozamát sajnos nem ismerem, a régi szivattyúnak kb 12l/perc hozama volt, a kút 150mm széles. A szivattyút csak hordók töltésére használták, slaggal továbbra sem fognak locsolni. A régi 3/4" vizcső még elég jó állapotban van, így azt nem cserélnénk ha nem szükséges. Tudtommal 1" csonkra még rá szabad tenni szűkítővel.

Az Extolnak jelenleg is van a régihez hasonló 300W szivattyúja 40 méter kábellel. Vettünk is egyet, a leeresztés után két alkalommal tudtuk használni utána nem pumpált vizet. Felhúztuk, a hordóban működött. Visszaengedtük, de megint ugyanaz történt, egy héttel később már nem működött lent. Kaptunk egy új cserekészüléket, azzal is ugyanaz volt a helyzet. A kötélnyomok alapján a szivattyú felett nem volt több mint 5 méter vízréteg, az áramellátást többször is ellenőriztük. Nem értem mi lehetett a gond, de tovább nem próbálkoznánk ezzel a szivattyú tipussal, valami más kellene.

 A kút vize tiszta, a hordók alján korábban egy év alatt kevés homok ülepedett le. Csavarszivattyút viszont emiatt a kevés homok miatt sem vennénk. Mérsékelten homoktűrő csőkút szivattyúra gondoltam.

 Az IBO megbízható márka? A legkisebb (370W) 2,5 és 3" típus között alig van különbség 35m emelési magasságnál a hozamban (33-35l/perc). A 2,5" 135cm, míg a 3" "csak" 104cm magas. Az gondolom, hogy a 3" típus talán tartósabb lehet, így inkább a 3" Ti 15 típusra gondoltam. Ez papíron majdnem háromszorosa a régi szivattyú hozamának. Hogyan lehet megvédeni a szivattyút szárazon futás ellen?

Köszönettel,

Csaba

Filewalker011 Creative Commons License 2025.03.11 0 0 670

Nagyon köszönöm a tippet! Amúgy külső kondis, de erre nem is gondoltam...

 

Előzmény: kavicsos1964 (669)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.03.10 0 0 669

Valahol kell legyen benne egy kondenzátor azt kell cserélned ! Annak a tünete ez !

Előzmény: Filewalker011 (668)
Filewalker011 Creative Commons License 2025.03.10 0 0 668

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni. Van egy Expert mélykúti szivattyúm, ami nem működik. Szétszedtem és a következő tübneteket produkálja: ha áram alá helyezem akkor csak búg a motor, ha a tengelyt kézzel megforgatom, akkor elindiul. Mi lehet a baja? Érdemes vagy egyátalán lehet javítani?

kavicsos1964 Creative Commons License 2025.03.06 0 0 667

Engedje gázpalackba ?

Előzmény: triplaharom (665)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.03.06 0 0 666

Hhihihihihihihi ((::!! De ez nyitott ásott kút még is bugyborékol bár mindent kiszedtem belőle de okát nem leltem miért csinálja .

Előzmény: Nobody1 (664)
triplaharom Creative Commons License 2025.03.06 0 0 665

Gyűjtögessed össze a gázt is, majd elhasználod a konyhában.

Előzmény: Nobody1 (664)
Nobody1 Creative Commons License 2025.03.06 0 1 664

"honnan lesz bele a bugyborék"

 

A vízből - mint nálam. Csak ez nem levegő hanem metán. A frissen kiengedett víz úgy pezseg mint a szódavíz.  Szépen meg lehet gyújtani...

Locsoláskor nyáron nálam naponta tele lesz gázzal a 80 literes hidrofor tartály és áramtalanítás után ki kell engednem az aknánál lévő kerti csapon ha nem akarom, hogy víz helyett csak köpködjön. Régebben meggyújtottam párszor, de aztán leégett a csap műanyag gombja, így azóta az ózonréteget rombolom a metánnal... :-)

Viszont elmondhatom, hogy van vezetékes gázom a tanyán, csak sajnos nagyon vizezett... :-))))

Előzmény: kavicsos1964 (661)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.03.06 0 0 663

A kavitációsat már szétszedtem többször is de én abban hibát még nem láttam sehol se . Az is lehet a műanyaglapátban van valami hiba ,ez már új korátol ilyen volt ,én raktam össze nekik ,de évekóta a búvárról üzemelnek újabban .

Előzmény: triplaharom (656)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.03.06 0 0 662

Nálam tuti nem mert egy számmal nagyobbak a csatlakozók és colos anyásak mind . Hőlégfújóval szoktam összerakni mindet másként nem menne bele a slagba !

Előzmény: studiod1 (655)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.03.06 0 0 661

Nem szoktam nézni ki a gyártó vagy hogy van-e rajta embléma a naptól legtöbb esetben már semmi sincs rajta csak a kék festék ! Így aztán nem igen tudom mifélék kékek ! Szarok is mind szinte .  Az egyik pl állandóan falsol vagy kavitál mert mindig bugyborékos a kitermelt vize ! De én még abban hibát sose találtam hogy honnan lesz bele a bugyborék .

Előzmény: studiod1 (654)
triplaharom Creative Commons License 2025.03.06 -1 0 660

Jók is azok.

Előzmény: studiod1 (659)
studiod1 Creative Commons License 2025.03.06 0 1 659

Én maradok a régi  mofém (igaz drága) cuccoknál.

Előzmény: triplaharom (657)
triplaharom Creative Commons License 2025.03.06 -1 0 658

Legjobb az, ha egy mérettel nagyobb a csatlakozó és az van leszűkítve a csőhöz.

Előzmény: studiod1 (655)
triplaharom Creative Commons License 2025.03.06 -1 0 657

Láttam már olyan golyóscsapot, hogy félcollos volt a golyós része, csak a menetôsrésze volt 3/4 es. Bizonygatta neköm a Román árus, az gyári, ilyennek köll lönnie. 😁 Ráhagytam szögényt ...

Előzmény: studiod1 (655)
triplaharom Creative Commons License 2025.03.06 -1 0 656

Nem lehet hogy hézagolási probléma van csak ?

Előzmény: kavicsos1964 (652)
studiod1 Creative Commons License 2025.03.06 0 0 655

A tömlőknél a csatlakozások viszik el megfelelő nyomáson elérhető mennyiséget(csati a szűk keresztmetszet itt nagy az "áramlási" veszteség)

Előzmény: kavicsos1964 (653)
studiod1 Creative Commons License 2025.03.06 0 0 654

Te kék szivattyúról beszélsz en meg eredeti pedrollorol,hozzám is hoztak 1100as el pumps szivattyút na attól az isten ments. A motor aluhuzallal tekercselt áramtemető, a turbinarész háza meg szinte selejtes öntés a turbina szintén selejtes, a jet rész műanyagrész na azt nem tudom. Ja mindez már garanciában volt "javításon" és azt mondták működik csak user hiba mert nem megfelelőek a körülmények.

Előzmény: kavicsos1964 (652)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.03.06 0 0 653

Azt is eltudom képzelni én túl jó szivattyúból indultam ki ! Nekem a Tisza II üzemelteti két fúvókával de hogy hanyas fúvóka van benne azt nem tudom a közeli fúvóka szerintem olyan 4mm körül lehet talán nem néztem még sosem a területhez cserélgettem a fúvókákat ! A rövidebben  van sugárbontó is így elég jól betakarja a kört . De tervben van a kpe cső kiépítés hogy kevés slagot keljen csak mozgatni .

Előzmény: kavicsos1964 (652)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.03.06 0 1 652

Hát lehet neked jobbféle jutott de itt a szomszédokban többféle kék szivattyú is van egyik se ér semmit sem ,sőt amit elajándékoztam az esztergályos bácsinak, na az se tudott semmit sem ,pedig új cuccok vannak benne azzal szívtam fel a nortonból a vizet de se nyomása se szállítása nem volt pedig 1100 w szerepel rajta és hidrofor motor . Pedolló bele van ha jól emlékszem és mindet újat tettem bele . 1 colos szívattyú volt . Itt nem tudta az 1 colos slagot tölteni még szabad kifolyásban sem tudott annyit sem mint ha meginnék 2 sört hát jobban pisilek ! Itt amik a környékemen vannak szivattyúk nem versenyez eggyik szivattyú sem a kámával pedig a lengyel piacon vettem ! Tessék ez én lenni ! https://www.youtube.com/watch?v=68PmYVsN18I

Előzmény: studiod1 (649)
ali kis Creative Commons License 2025.03.05 0 0 651

Én csak megköszöntem egy előző hozzászólásodat.

Úgy jártam a Pentax vásárlással, hogy a régi bajai szivattyút cseréltem volna és a viz- szerelvény boltos ajánlotta. Mondtam neki, hogy nem ismerem ezt a márkát. Erre elővette a szivattyú papírját és mutatta a könyvecske végén az aláírást. Akkor tudtam meg, hogy ez is a Pedrolló család terméke. Ez is teszi a dolgát.

Előzmény: studiod1 (650)
studiod1 Creative Commons License 2025.03.05 0 0 650

Én nem ajánlottam, nekem pedrollo van, eredetileg pentaxot szerettem volna de az akkor drágább volt.

Előzmény: ali kis (648)
studiod1 Creative Commons License 2025.03.05 0 2 649

Már bocs de nekem ne magyarázd mit tud egy pedrollo. Nekem van és a portám és az öntözött kert-porta között még van egy másik porta, colos tömlő megy végig második szomszédig ott a kertben a szorófejekig 3/4 tömlő. Egyszerre 2db tisza 1 szórófej megy és a kb 20m átmérőjű kört szórnak. Most nem emlékszem a teljesítményre(holnap megnézem az adat táblát) kb 0,75-1kw, viszont a magasabb nyomású változat talán 5,5-6bar

Előzmény: kavicsos1964 (647)
ali kis Creative Commons License 2025.03.05 0 0 648

Köszi.

Nem szeretem a Pedrollókat. Csak kis házi használatra ajánlott. Rengeteg egyéb gyártmány van ami megállja a helyét. A szomszédomnál 3 Pedrolló rönkre ment. Ajánlottam neki a Pentaxot, azzal jól el van.

https://www.szivattyuwebaruhaz.hu/termek/pentax-szivattyu-p000400000zx-pentax-onfelszivo-szivattyu-cam-120-00-230v?gQT=0

Előzmény: studiod1 (645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!