Keresés

Részletes keresés

VénSzaky Creative Commons License 2023.04.06 0 0 4257

"A Wise Europe Belgium adóügyi joghatósága alá tartozik, ahol a pénzvisszatérítés után 30% forrásadó fizetendő.

A 30% forrásadót a forrásösszegnél vonjuk le, és a te nevedben fizetjük be a belga adóhatóságoknak."

 

Magyarán semmi teendőd, az adót már levonták.

 

Előzmény: kridli (4256)
kridli Creative Commons License 2023.04.06 0 0 4256

És a Wise levonja a kamatadót vagy náluk is utólag kell bevallani és megvizetni?

Előzmény: tucsok13 (4248)
eger.jeno Creative Commons License 2023.04.05 0 0 4255

Köszi!

Előzmény: bm613 (4254)
bm613 Creative Commons License 2023.04.05 0 0 4254

Hogyne lenne. Kiírja szépen, amint rámegy az ismerős az átváltásra. Aztán ha tetszik, beírja az összeget, és vásárol, ha meg nem, akkor egy vissza gombbal otthagyja.

Előzmény: eger.jeno (4252)
eger.jeno Creative Commons License 2023.04.05 0 0 4253

Most vettem észre, ez lehet, hogy az amit keresek:

 

https://www.revolut.com/hu-HU/currency-converter/

 

 

Előzmény: eger.jeno (4252)
eger.jeno Creative Commons License 2023.04.05 0 0 4252

Üdv! 

 

Egy ismerősömnek van Revolutja. Nem igazán tudja használni (nem ismeri) az aplikációt. Kérdésem: van olyan lehetőség benne, hogy EUR vásárlás előtt megnézzed az árfolyamot?  

 

Én nem akarok belenézni a pénzügyeibe...

 

 

TyggeR Creative Commons License 2023.04.05 0 0 4251

nalam meg mindig 1,56 szerepel az appban...

Előzmény: JeeEm (4247)
JeeEm Creative Commons License 2023.04.05 0 0 4250

Ezen felbuzdulva nyitottam én is egy számlát. Még degiro alternatíva is lehetne, de sajnos az elérhető termékek köre sehol sincs hozzájuk képest, és ha jól látom webes felület sincs. :(

Továbbra is reménykedem, hogy visszatér a degiro.

Előzmény: kl122 (4249)
kl122 Creative Commons License 2023.04.04 0 0 4249
tucsok13 Creative Commons License 2023.04.04 0 0 4248

Igen, és havonta írja jóvá, nagyon cool. De épp ma kaptam Wise hírlevelet, amin csodálkoztam, mert nekem nem volt meg:

 

"Pénzvisszatérítést adunk minden EUR, GBP és USD után, amit 2023. március hónapban nálunk tartottál. Az éves visszatérítési ráta a következő: 1.59% minden EUR után, 2.94% minden GBP után és 3.64% minden USD után, amelyet nálunk tartottál."

 

Most Revoluton volt az USD és Bunq-on az EUR, de ezek után a wise-on is fogok gyűjteni.

Előzmény: JeeEm (4247)
JeeEm Creative Commons License 2023.04.04 0 2 4247

Bunq már 2.01% kamatot ad a lekötetlen pénzekre. Lassan utóléri az €MÁP-ot :)

bobby342 Creative Commons License 2023.04.03 0 0 4246

Nagyszerű! Köszi szépen az infót!

Előzmény: oc1111 (4243)
nyman Creative Commons License 2023.04.03 -1 0 4245

A revolut, wise alkalmas lehet erre.

 

Ami kockázatot jelenthet, egy frissen nyitott számlán egy relative nagyobb összeg mozgatása. De ha zárolják és tudod igazolni, akkor feloldják.

 

Adott esetben egy magyarországi CHF devizaszámla is jó lehet. Persze itt az kondiciókat át kell nézni.

Előzmény: MiciLACKO#46 (4244)
MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.04.03 0 0 4244

szükségem lenne egy CHF alapú számlára amire majd kapok egy kis pénzt (5Millió alatt) és ezt a pénzt majd tovább utalnám egy másik bank számlára. mi ennek most a leggyorsabb és legolcsóbb módja? nyissak egy revolut-ot?

oc1111 Creative Commons License 2023.04.03 0 1 4243

Saját tapasztalat, hogy adja az 1%-ot, ha benne van a név.

Benzinkúton sorompónál/ablaknál fizetve eddig mindig adta, de pl. Auchan automata kutaknál nem adta, amiket eddig próbáltam, mert azok nevében valamiért nem volt benne az Auchan, vagy csak a töredéke/rövidítése és így nem ismerte fel.

Nálam Tesco, illetve Aldi is aktiválva van és az ott elhelyezett Foxpost automatáknál is adja az 1%-ot, ha épp benne van a nevükben a kulcsszó.


Előzmény: bobby342 (4242)
bobby342 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 4242

Ha a Curve black vagy metal esetén a kiválasztott üzlet az Auchan, akkor az Auchan kutas tanlásra is adja az 1% visszatérítést a Curve?

A tranzakció nevében nézi, h ott van-e, h Auchan? Vagy nézi mellé az MCC-t is?

Mert, ha nem nézi az MCC-t, csak  a nevet, akkor egy teljesen más üzletre is adhat visszatérítést, ha véletlenül benne van a könyvelési névben, h „Auchan”…

kridli Creative Commons License 2023.03.15 0 0 4241

Köszi 

Előzmény: TyggeR (4240)
TyggeR Creative Commons License 2023.03.15 0 0 4240

marad az eredeti arfolyam. ha euros kartyara rakod at, az eredeti euros vasarlast fogja terhelni, forintban is annyi lesz a refund, mint az eredeti vasarlas napjan

Előzmény: kridli (4239)
kridli Creative Commons License 2023.03.15 0 0 4239

Curve-nél mi történik ha devizaváltásos tranzakciót rakok át back in time-al (eurós vásárlás forintos kártyán)? Marad az eredeti váltási árfolyam mind az új terhelésnél mind a régi jóváírásánál? És mi történik ha eurós kártyára rakom át? Akkor is a régi árfolyammal írja jóvá, az eurósra meg megy az eredeti devizaösszeg?

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2023.03.14 0 0 4238
Dolgos-dolgostalan Creative Commons License 2023.03.13 0 0 4237

Köszönöm!

 

És bocsi, tudom, hogy magam is megkereshettem volna, főleg ha már tudom, hogy Revolut, de biztos voltam benne, hogy valaki tudja fejből (ismeri a felületüket), és ez így gyorsabb volt, mert az idő sajnos nőttön fogy... mégis mindig hiány van belőle, ahogy saját energiából is.

Előzmény: JeeEm (4236)
JeeEm Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4236

Igen, neked kell számlát nyitni, és utána a te számlád alá kerül be az ő számlájuk, amit te nyithatsz meg nekik az App-ból.

 

https://www.revolut.com/hu-HU/revolut-under-18-benefits-parents-and-guardians/

 

Előzmény: Dolgos-dolgostalan (4235)
Dolgos-dolgostalan Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4235

Köszi, és JeeEmnek is. 

 

A Revolutnál ez hogyan működik, egy kicsit pontosabban? Először valamelyik szülőnek kell lennie accountjának náluk,  majd arra lehet egy alszámlszerűséget igényelni a kiskorúnak, ahová szükség szerint áttolunk pénzt? Vagy csak társkártya a szülő accountja mellé, de a gyerkőc nevével? Vagy egy teljesen önálló, a szűlőtől független számla, csak éppen megy 18 alatt is, valamilyen más típusú felügyelettel?

 

A biztonságról: átlagos életvitelű családként, akik 95 százalékban eurót költenek, nagy félelmem nyilván nincs egyikkel kapcsolatosan se. Mindig csak 1-2 hétre való külföldi pénznemű költésekhez szükséges pénzt teszünk rá, ami ha elveszne, nyilván kellemetlen, de harakirit nem fogunk elkövetni miatta. Gondolom a magánszemély ügyfelek többsége hasonlóan van vele (kb. netes vásárláshoz kellhet és utazáshoz), néhány kivétellel, ahogy olvashattuk.

 

 

Előzmény: bárány (4226)
JeeEm Creative Commons License 2023.03.12 0 1 4234

* nem félmilliós, hanem 2.8 milliós. Litvánia lakossága 2.8 millió a World Bank szerint 2021-ben.

Előzmény: JeeEm (4233)
JeeEm Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4233

Akkor én el sem merem mondani mekkora céges összegeket tartok/mozgatok a Wisenál. :)

Revolutról nem is beszélve.

 

Mindenesetre én nem látom, hogy akár a Wise, akár a Revolut kockázatosabb lenne bármely hitelintézetnél. Pont ugyanúgy be tud dőlni egy bank (SVB), mint egy fintech.

 

Ér-e bármit egy félmilliós ország betétbiztosítása? Azt gondolom igen, itt meg lehet nézni mennyi pénz áll rendelkezésre kártalanításra országonként:

 

https://www.eba.europa.eu/regulation-and-policy/recovery-and-resolution/deposit-guarantee-schemes-data

 

Litvánia kb. fele akkora ország, és fele akkora állományt biztosítanak, mint a magyarok, és kb fele akkora a kártalanítási fedezet. Nem meglepő módon, ugyanis az ECB írja elő, hogy mekkorának kell lennie minimum ennek az összegnek (0.8%).

Néhány ország ennél többet tartalékol, ezek közül is kiemelkedik Románia, és Horvátország. Ki gondolta volna?

Előzmény: TyggeR (4232)
TyggeR Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4232

ha mondjuk a silicon valley bankban tartotta a penzt, az ugye peldaul eleg kellemetlen lenne. azt mondjak ugyan, hogy "minimalis" kitettseguk van csak ott, de en is ezt mondanam, ha esetleg baj van

 

attol, hogy bankban tartjak a penzed, kicsit sem vagy beljebb. en ovatos lennek a wise-zal kapcsolatban, es ha lehet, jatekpenznel tobbet egyiken sem tartanek

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (4231)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4231

A wise, mint pénzügyi szolgáltató, bankoknál tartja az ügyfelei pénzét és ezek a bankok állnak helyt baj eseten az ügyfelek, köztük a wise, mint ügyfél, vagyonaert. Ha jól értettem, remélem igen.

A wise minden évben nyereséget termelő, tőzsdén forgó és ezért talán átláthatóbb cég, mint a revolut.

Én is jobban szeretném, ha lenne betétbiztosítás is a náluk tartott pénzre, de sajnos ez nincs így.

A probléma az a revoluttal, hogy nála van betétbiztosítás csak nem tudjuk, hogy az mennyit ér, cserébe minden évben veszteséget termel és az első évben amikor nyereségbe fordult akkor pedig jöttek ezek a könyvvizsgálói problémák. Nem forog tőzsdén, kevésbé átlátható.

Érdekes például, hogy folyamatosan változtatják az összeget amit kaphatsz azért ha új ügyfeleket ajánlasz.

Viszont foglalkoznak több területtel is, pl. tozsde, kripto, utazás, más országokban hitelezés...azaz több lábon állnak.

Hogy melyik biztonságosabb?

Ha én azt tudnám.

Mindkettőnél van pénzem, de a revolutnal sokkal kevesebb, mint a wisenal.

Előzmény: TyggeR (4230)
TyggeR Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4230

a wise mögött meg egy kicsi ország semmilyen bankrendszere sem áll. szerintem a wise valójában tényleg kockázatosabb a revolutnál

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (4229)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4229

Azt mondják, hogy a revolut bankkal az a "probléma", hogy egyelőre csak egy kicsi két és félmilliós országban bank és ha bedőlne akkor a kicsi két és félmilliós ország biztosítasi rendszerenek kellene helyt állnia közel 20 millió ügyfel vagyonaert ami egy érdekes helyzet és nem tudni, hogy mi történne pontosan. Nem tudok arról, hogy európai központi banki garancia vonatkozna a pénzekre, mint például ahogy vonatkozik a bunq ügyfeleire.

És sajnos veszteséges a revolut, az első év amikor nyereséget sikerült kimutatnia az a 2021-es amikor pedig ezek a könyvvizsgálói aggályok felmerültek, amit olvashattál.

Jobban örülnél egyébként ha mindenki azt mondaná, hogy minden oké, annak ellenére, hogy tisztában van azzal, hogy ez nincs így?

Előzmény: kl122 (4228)
kl122 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 4228

Én egyébként nem értem, hogy a Revoluttal kapcsolatban folyamatosan megy a médiában és egyes blogokon a paráztatás, a Wise-zal kapcsolatban ilyen egyáltalán nincs és ennek a pontos okát nem értem. Mert amíg a Revolut most már bank és ott van mögötte a a 100.000€-s jegybanki EU tőkegarancia, addig a Wise-nál semmi ilyen nincs, és ezt olvasva ha valamelyik bedőlne, a Wise-nál lenne a nagyobb cumi a bentragadt pénzekkel.

 

"A védőintézkedések abban a valószínűtlen helyzetben is óvnák a pénzed, ha a Wise fizetésképtelenné válna. Azonban ha ez bekövetkezik, előfordulhat, hogy a pénz egy részét a fizetésképtelenségi ügyintéző saját költségei fedezésére használja fel. Ez azt jelenti, hogy a számodra visszatérített pénzt összege alacsonyabb lehet, mint ami eredetileg a számládon volt. Továbbá elképzelhető, hogy a csődeljárás intézője nem azonnal téríti vissza neked a pénzt. "

https://wise.com/hu/help/articles/2949821/biztonsagban-van-a-penzem-a-wise-szamlamon

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!