Keresés

Részletes keresés

feca1983 Creative Commons License 2020.05.26 0 2 269

Ha a két fű terület egy szintben van járdával térkővel akkor minden gond nélkül átfog menni rajta és egy területként fogja kezelni a két füves részedet.

nekem Bosch van és 35cm-es párhuzamos vezeték sávot csináltam 4,5meter hosszan beton térkobe ( majd bevagom és fugaval kitomitem...

a worx- rol ami random nyirásu azt hallottam hogy 15cm-es sávot kell csinalni ahol a vezetek mentén megy át és ott megadni neki hogy ez a második zóna és így mindig oda talál és ott tudja eltölteni a rá szabottt zóna időt. És így elég pici az esely rá hogy random bele talál idő előtt a kijáratba... amugy olvasni kisebb átjárokat is - meg kell nezni pontosan...

Előzmény: nohab (265)
ozsvarandras Creative Commons License 2020.05.26 0 0 268

Helló!

Kérlek benneteket, hogy segítsetek! Vettem egy Ambrogio L50 est. Jól működik, de nem tölti az akut! Úgy csinál mintha töltené, de nem tölti! Kimértem. Van valaki aki tudna segíteni? Elektromos szerelőt keresek. Az ambrogio szerviz megszűnt. Köszönöm segítségeteket.

Hobbyzók, Creative Commons License 2020.05.26 0 0 267

üdv mindenkinek, tanácsot kérek, vettem egy gardena 500 city fűnyírót és az lenne a kérdésem, hogy a vezető huzalt lehet e duplázni (elágaztatni) mert nagyon tagolt a kertem.előre is köszönöm.

epitkezes1 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 266

Milyen széles és hosszú a járda, illetve a két oldalán mi van? van -e szegély, ha igen, az milyen széles ?

Előzmény: nohab (265)
nohab Creative Commons License 2020.05.26 0 0 265

Sziasztok,

segítíséget szeretnék kérni. Már évek óta gondolkodom robotfűnyírón, de az olvasott tesztek annyira semmitmondóak, vagy éppen annyira látszik rajtuk, hogy fizetettek, hogy nem jutok előrébb.

Olyan a kertem, hogy a ház előtt és mögött is van nyírandó terület (kb. 90 + 250m2), a kettő között viszont csak egy betonjárda az átvezetés.
Van olyan masina, ami ez utóbbit kezelni tudja? Maga a terület nem nagy, az nem lenne gond egyiknek sem, de nem akarom cipelgetni egyik helyről a másikra, azért venném, hogy ne legyen rá gondom.
A beton sima, szegély nélküli, tehát elvi síkon a gép végig tud menni rajta akár forgó késekkel is.

Mik azok az ajánlott típusok, amelyek ezt tudják?

epitkezes1 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 264

nekem van eladó, ha érdekel, írj mailt.

Előzmény: Levity-ke (261)
feca1983 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 263

Hat igen - ugyanaz a neve :-) 

@mondom én h 40ft körül volt métere :-) :-) 

Előzmény: Levity-ke (262)
Levity-ke Creative Commons License 2020.05.26 0 0 262

És ha már kaptam a tippet, egy link, ez ugyanaz? :)

45 Ft...

 

https://www.onlinevill.hu/termek/mkh-1-5-vezetek-h07v-k-sodrott-rez-kabel-fekete-100m/

 

 

Levity-ke Creative Commons License 2020.05.26 0 0 261

Sziasztok,

 

nagyon köszönöm, remélem tényleg minden ok lesz.

Őszintén, kábel-kábel, de nagyon nem mindegy, hogy 50 vagy 200 Ft per méter, főleg 200-300 méter esetén.

Leszúró tüskére nincs alternatíva, nem gond, azt veszek gyárit.

 

Köszi,

 

Levente

feca1983 Creative Commons License 2020.05.25 0 0 260

Daniella villamossági üzlet - Debrecen 

https://daniella.hu/h07v-k-1x15-mm2-fekete-pvc-szigetelesu-sodrott-rez-eru-m-kh-vezetek

 

itt mondjuk 60Ft .Nem tudom akkor -  Passz - de örültem mert a gyári 200ft / méter 

Előzmény: Hobbyzók, (259)
Hobbyzók, Creative Commons License 2020.05.25 0 0 259

hol vetted ennyiért?

Előzmény: feca1983 (257)
Hobbyzók, Creative Commons License 2020.05.25 0 0 258

üdv mindenkinek, tanácsot kérek, vettem egy gardena 500 city fűnyírót és az lenne a kérdésem, hogy a vezető huzalt lehet e duplázni (elágaztatni) mert nagyon tagolt a kertem.előre is köszönöm.

 

feca1983 Creative Commons License 2020.05.25 0 0 257

Azon egy komment alapján vettem az MKH 1,5 -s kábelt - feketét választottam és jobban eltűnik mint a zöld .... na és persze kiválóan működik (Bosch) de szerintem tök mindegy! 
ja és valami 40ft /méter szóval nagyon nem mindegy - leszíró tüske is kelleni fog neked akkor - de ebbe nem tudok segíteni nekem pont elég lett.

Előzmény: Levity-ke (256)
Levity-ke Creative Commons License 2020.05.25 0 0 256

Sziasztok,

 

azon kérdést szeretném feltenni, mivel csak 1 kommentet láttam, hogy milyen egyéb kábel lehetőség van, ha nem elég a gyári mennyiség.

Worx a gépem, a teszt futások már megvoltak, minden ok, szuper a gép, nagyon halk, tökéletes ár/értékben verhetetlen.

A kertünk bonyolult, kéne még legalább 200-300 méter kábel. Nem mindegy, hogy mi a vége összegben, meg ahogy látom, tök mindegy, idővel mindegyik elromolhat, szakadhat.

 

1 helyen láttam kommentben, hogy réz kábel is ok, 1,5-ös, MKH. Persze zöld kéne. 

Nem vagyok szakértő, de a gyári csak 1 mm-es?

 

Szóval várom a kommenteket, köszi a segítséget, aztán rendelem valahol, ha nem csak a gyári ok hozzá jó drágán.

A többi márkáról nem is beszélve.

 

Levi

bbnet01 Creative Commons License 2020.05.22 0 0 255

1 napot csúszik a projekt. 🙂

Sűrű lett a mai napom.

Előzmény: tormap (253)
tormap Creative Commons License 2020.05.22 0 0 254

merjem-e akart lenni

Előzmény: tormap (253)
tormap Creative Commons License 2020.05.22 0 0 253

Várom a beszámolót. A te tapasztalataira hagyatkozok majd, hogy meg mérje-e venni. :D

Előzmény: bbnet01 (249)
bbnet01 Creative Commons License 2020.05.22 0 1 252

"Kaufen Sie einen Bosch Indego bei einem in Deutschland ansässigen Händler."

 

Ha kint veszed/vetted meg, akkor szerintem igen.

Előzmény: feca1983 (250)
ClaasMan Creative Commons License 2020.05.22 0 0 251

Köszönöm az infókat! Nekem mondjuk az 500nm egy szabályos téglalap! Sajnos van egy gyönyörű nagy  40 éves lucfenyő a szélén amiről időszakosan (3-4 hétig) hullik a toboz. Félek h azok tönkreteszik a masinát bár nagyobbak mint 4-5 centi szóval azt sem tudom h alámenne e vágórésznek?

Előzmény: bbnet01 (249)
feca1983 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 250

Bosch 100eur - pénzvissza fizetés regisztráció után - ez esetleg magyarokra is érvényes lehet?

https://www.bosch-diy.com/de/de/landing/roboter-rasenmaeher/indego-cashback

 

bbnet01 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 249

Holnap ráállítok egy kamerát és akkor látom, mennyi időt megy/tölt pontosan.

Szerintem az 500m2 nem lehet neki gond.

 

Szerintem (ahogy korábban írtam) ezt 800-ra tervezték eredetileg, de azt nem mindig tudja, ezért visszavették "papíron", nehogy valaki számon kérje rajtuk.

 

Egyébként ezt nem is lehet tökéletesen belőni egyrészt a random bejárás miatt, másrészt a kertek különböző formája miatt.. Egy kör alakú nyírandó terület lenne neki ideális. Az valószínűleg 800m2 is lehetne. Minden "zug", szűkebb átjáró, vagy 1-2 méter szélességű oldalkert rontja az esélyét, hogy tökéletes munkát végezzen elsőre.

Nálam van 3 olyan hely, ahova elég szűk helyen (50-80cm) tud bejutni. Ha egyszer bejut, akkor viszont sokat forgolódik, mire kijön onnan. Olyan, mint a régi "faltörő" játék. Ahol, ha volt egy rés és bement a golyó, ott pattogott egy ideig... 

 

Előzmény: bbnet01 (248)
bbnet01 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 248

Ebben még nem tudok pontos számokkal nyilatkozni. :) Nehéz megítélni a munka tökéletességét. (Nem nézem át naponta)

Jelenleg kb. 400m2-en dolgozik, de ez csak az első (kb. fele) a területemnek. Még a kábelezést nem fejeztem be a többi részén a kertnek, ahova majd "tovább" engedem.

Ezzel simán megbirkózik (értsd: nem találkoztam olyan területtel, amit kihagyott volna), de mivel nem munkaidőt állítok be neki, hanem területet, (600-ra indítom mindig) pontosan azt sem tudom, hogy 2, 3, vagy 4 "körben" tudja befejezni. (1, 2, vagy 3 töltéssel)

 

Egyébként jelenleg így gondolom:

1) Valószínűleg, ha eljutok arra a szintre, hogy túl nagy a terület, akkor sem biztos, hogy észre fogom venni, hogy kimarad valami, mert 2 nap múlva úgyis újra kezdi és mivel random gép, ezért kevés az esély, hogy pont UGYANAZT hagyja a végére.

 

2) Másrészt, ahogy  írtam, nálunk a család úgyis elinditja, mert tetszik nekik, hogy ott matat. :))

Tehát "legrosszabb" esetben a köztes napokon kézzel el kell indítani. Utána egy sörrel lehet piszkálni a szomszédot, aki tologatja a benzinest. 

 

3) Ha mégsem működik igy, Gondolkodtam egy olyan megoldáson, hogy 2 külön kört vezetékezek be és relével felváltva jelölöm ki a területet. :)))

 

Előzmény: ClaasMan (247)
ClaasMan Creative Commons License 2020.05.20 0 0 247

Szia!

Azt nem értem h miért csak minden másnapra lehet programozni? Az Én területem (500m2) közelít a gép felső határához, de az ára miatt ha fele annyi élettartamú mint a nagy márkák akkor is megéri. Viszont a nagy terület miatt jobb lenne ha minden nap menne valamennyit.

Neked hány m2-t kell nyírnia és azt mennyi beállított üzemórával tudja rendbetartani?

köszi!

Előzmény: bbnet01 (235)
bbnet01 Creative Commons License 2020.05.18 0 0 246

Egyszerűen csak túl szorgalmas. :))))

Előzmény: epitkezes1 (243)
liderces2 Creative Commons License 2020.05.18 0 0 245

Sziasztok! Érdeklődnék van e itt valaki aki járatosabb robomow programozásban? régebbi modell RM400. Egy nagy terület ketté osztva. Sehogy sem tudom rávenni hogy a bázis zónán kívül nyírjon. megy csináltam az átjárót de valószínű nem pontos mert nem talál át. Mindig vissza kanyarodik a bázis zónába. Ebben tudna e segíteni valaki? Köszönöm előre is hozzáértő hozzászólásokat! Üdv szép napot mindenkinek!

feca1983 Creative Commons License 2020.05.18 0 0 244

Az új 1 hetes Bosch tépi a szálakat - tegnap kitakaritottam a penge mozgása szabad - de csak tépi.

a gyári pengéket itt is élezni kellene mint a normal funyironal?

epitkezes1 Creative Commons License 2020.05.17 0 0 243

most meg elkezdett a full esőben nyirogatni.. nem világos, az eső érzékelője hogyan működik pontosan. gyorsan hazaküldtem. remélem, nem indul újra :D

Előzmény: epitkezes1 (238)
bbnet01 Creative Commons License 2020.05.16 0 0 242

Igen. Ez valóban jogos. Egyelőre úgy tűnik ez egy olyan típus, amit csak 2-3 szomszédos országban forgalmaznak.  Lehet, hogy pár éven belül eltűnik a márka / cég. Most elég komolyan nyomul az egyszerű kerti gépekkel.. Az Al-ko kategóriájában.

 

Mondjuk másfelől, annyira egyformák ezek a szerkezetek, hogy biztos vagyok benne, pár éven belül megjelenik a "robotfűnyíró-szerelő", aki márkától függetlenül mindegyiket meg tudja javítani. 

Ahol én vettem (Vác) ott amellett, hogy hivatalos Riwall szervizként vannak nyilvántartva, általános szerszámgép-szerviz is működik és eddig mindent meg tudtak oldani.

 

Előzmény: tormap (241)
tormap Creative Commons License 2020.05.15 0 0 241

Köszi a részletes beszámolót. Engem az aggaszt legjobban, hogy garancia lejárata után hol tudom javíttatni. Mondjuk a Worxnek sincs szervize itthon ha jól tudom. Egyedül eddig a fuxtec német oldalán láttam, hogy lehet kapni hozzá alkatrészeket. Ez megnyugtató. 

Előzmény: bbnet01 (235)
gabor-m Creative Commons License 2020.05.15 0 0 240

Sziasztok!

Van-e valakinek tapasztalata a STIHL RMI 422 robotfűnyíróval.

 

Koszonom!

Gabor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!