Keresés

Részletes keresés

bintamas_matek Creative Commons License 2016.11.26 -1 2 27

Egyetértve a leírtakkal, annyit tennék hozzá, hogy a robotok számának növekedése az emberi játékosok számának csökkenésével magyarázható. Ez pedig nem az üzemeltetők felelőssége.

 

Negatívum az is, hogy ismét nem szkrollozhatóak a ranglisták. Tud valaki olyan honlapot, ahová feltették a teljes heti / összesített ranglistát? (Régebben volt ilyen fórum.)

 

Részemről a 0.03-at programhibának tartom. Az óra alighanem akkor indul el, amikor a kérdéshez tartozó összes elem letöltődött, a válaszadás viszont akkor is lehetséges, ha még nem minden elem látszik. (A kérdést körbevevő keretben menetelő vöröshangyákra vagy valami hasonló feleslges látványelemre gondolok.)

Előzmény: King Kenny_ (26)
King Kenny_ Creative Commons License 2016.11.26 0 1 26

Az új verzió pozitívumai:

- A robotok gyorsak, nem kell rájuk rengeteget várni, még kihívást is jelentenek. Kb eddig 4-szer kaptam 20-as szintű robotokat, felosztás után 2800-nál több pontom sose volt, sőt, volt amikor a robot vezetett. Nem vert meg robot, de jó, hogy ezeket a meccseken legalább oda kell koncentrálni.

- A tippidők végre olyanok, amilyeneknek lenniük kell, nincs késleltetés.

- A tematikus támadás lehetősége végre arrébb került, véletlen nem nyom rá az ember, nem úgy mint a korábbi verzióban.

- Tetszik, hogy a kérdések tematikáját látni lehet. 

- Lehet köszönni, kommunikálni. Az avatarkép tök jól néz ki. Tök jó, hogy ott is lehet reagálni a játék alakulására.

- Kevesebb a gondolkodási idő, nem találkoztam még guglissal (bár tuti lesz), paperkinget is vertem. ;)

- Az alaptérkép tetszik az ötletes motívumokkal.

 

Negatívumok:

- A vörös a kék és a zöld színek lehetnének erősebbek.

- Túl sok a robot. 10 meccsből 3-4-en robotokat kaptam, pedig nem játszottam lehetetlen időben. Alapjáraton azért lépek be, hogy élő emberekkel játsszak. Persze ez csak lehet nekem probléma, a gyengébb játékosok lehet elkerülnek? És akkor ez pozitívum? (időgép, és társai, akik emiatt nyafogtak fórumon)

- Mivel a várazásról szóló statisztikák megszűntek létezni, többen váraznak. 

- A nyitóoldalon kezdetben kifejezetten nehéz eligazodni. Idősebbeknek gondolom különösen. Szerintem szarul lett megoldva. Ha a kurzort az adott építmény felé visszük, jó lenne ha előugarna egy infóbuborék, akármi, hogy mégis mi az.

- A tematikus segítség használatára túl kevés az idő. Vagy rutinos vagy, vagy nem tudod használni.

- Sajnálom, hogy nincs több infóm az ellenfelekről. Jó lenne látni másnak a VEP-jét. Nem értem a megye jelzését miért nincs megjelenítve.

- A baráti ranglistát nem találtam. Egy klánvezérnek így igen nehéz lesz nyomonkövetnie, ki hogyan teljesít hétről hétre. Remélem egy idő után lesz.

- Nem tetszik, hogy a liga-ranglistát csak játék után lehet látni. 

- Mindenképp kéne egy "Ranglisták" fül, talán lesz is.

- Sokat szakadozott a játék, bár gondolom ezt javítani fogják, ahogy a bent maradt angol szövegeket is. 

 

Összességében, a pocsék előző verziónál egy fokkal sztem jobbat kaptunk. Aki azt sírja vissza, azzal nem tudok egyetérteni.  Ahhoz képest, ez sztem előrelépés, bár a Honfoglaló legfelhasználóbarátabb verziója a 2. volt. Még mindig azzal játszanék legszívesebben. Nem tudom ezen a felületen aktív játékos maradok-e. Még játszogatok.  A jelenlegi hiányosságokat azért reméljük pótolni fogják, a hibákat pedig kijavítják.

King Kenny_ Creative Commons License 2016.11.26 0 1 25

Most buktattad le magad, hogy csalsz. :))  

Az új verzióban bőven lehetségesek a gyors tippidők. 4jegyűt is ütöttem 0.4 körül, pedig én aztán tényleg nem a gyorsaságomról vagyok híres. 1jegyűt is ütöttem már többször 0.2 alatt.  A robotok szerintem a válaszerődhöz vannak viszonyítva, nem hiszem, hogy egy 15-ös szintű kezdő játékos, olyan erős robotokat kap, mint Te.

Előzmény: bintamas_matek (23)
Morningstar016 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 24

Már az is baj, hogy gyorsat ütsz?  A 0.03 után bármelyik PFH (perfect fingerholder) megnyalná a tíz újját! :P

 

Látod már, mennyire gagyi ez az egész? 

Előzmény: bintamas_matek (23)
bintamas_matek Creative Commons License 2016.11.25 -1 0 23

Két reklamáció.

 

1: A robotok túl erősek. Tkp. a papagáj szintjét hozzák. Ez a játékosok többségének sok!

2: A mellékelt ábra pedig azt mutatja, hogy valami nem egészséges ...

Válasz 0.03 alatt?!

 

Morningstar016 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 22

Sajnos a játékosok és a fejlesztők érdeke különvált. Normális esetben mindkét oldal érdeke egy élvezhető Honfoglaló lenne, amelyen minél többen játszanak. Ezt a kereslet-kínálati relációt felborította a több száz milliós EU-s támogatás, és ezzel párhuzamosan a tulajdonosok a fejlesztések fókuszába a maximalizált bevételszerzést helyezték. A boosterek, a limitált játékszám a vásárolható kalandokkal, a szeriasegítségek, az elsődlegesen a játékszámtól függő pontszámítási rendszer és az arra épülő lista, a klán-rendszer, majd most a ligák mind nem a játék élvezeti értékét hivatottak növelni, hanem a bevételszerzés lehetőségének bővítését célozzák.

 

Tartok tőle, hogy a "beetetési időszak" Honfoglalója a fenti okokból soha nem tér vissza már, pedig élvezeti értékben ezek a triviadoros gagyi változatok meg sem közelítik az ős-Honfoglalót (2007-2013 közötti verzió).

Előzmény: luxin (19)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.25 0 0 21

Az első hsz amivel egyet értek veled . Azért sok reményt ne fűzz a jövőnkhöz. Amúgy korrektül játszol :)

Előzmény: bintamas_matek (16)
bintamas_matek Creative Commons License 2016.11.25 -1 0 20

Párhuzamos társadalmak építése?! Az nemcsak a honfoglalón nem volna jó. :) Így is kicsi a játékosgárda, demográfiai okok miatt csak fogyni fog, úgyhogy nem érdemes ezt még felosztani.

 

Tényleg olyan fontos a forma? Tényleg érdekelnek a pislogó avatarok, az anakronisztikus körítés (ha Árpád apánknak lett volna távcsöve, a honfoglalók tuti, hogy meg sem álltak volna Svájcig ...), a gagyi fa lengőcsapdákon érkező feliratok? A játék maga gyorsabb, van chat (eddig azért nyígtak sokan, mert nem volt!), merkantil szempontból főnyeremény (kaptam a asemmire sem jó ezüsttallérjaimért másfél milla aranyat, abból két évre elég tematikus támadást vehetek - ergo egyetlen fillérembe sem fog kerülni a honfoglalózás!), a hibákat meg majd javítják.

 

A destruktív hozzáállás aligha előremutató.

Előzmény: luxin (19)
luxin Creative Commons License 2016.11.24 0 0 19

Érthetetlen, teljesen érthetetlen. Van valami, ami tényleg működik. Nagyon jól. Népszerű, szeretik és sokan játszanak vele. Újítgatták, szépen fejlesztgették, de a lényeg változatlan maradt. Aztán jött ez a Triviador vonal, ami a magyar célközönségnek egyszerűen (de legalábbis a célküzönség egyértelműen 90+ %-ának) nem jön be. De csak ezt erőltetik három és fél éve éve. És senki ne mondja azt, hogy ez "változatásellenes" szöveg. Alapból mindig mindenfále változtatás híve vagyok. De ami jó, azt ne akarjuk már megreformálni, kérem szépen! csak gyengébb dolog sülhet ki belőle... A Honfoglaléó erre a legjobb példa.

 

Az ameriakiaknak van egy jó közmondásuk: if it ain't broke, don't fix it - ami jól működik, ahhoz ne nyúljunk.

 

A mostani megoldás az volna, hogy párhuzamosan futna a 2013 május .6 előtti verzió Honfoglaló Cassic néven, a tizenéveseknek pedig futna ez a mostani. És minden rendben lenne.

Előzmény: Morningstar016 (18)
Morningstar016 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 18

Hát ezt már fikázni se érdemes. Egyáltalán, kár a szóért. A facén kapnak hideget, meleget a tulajok/üzemeltetők úgyis. 

Mondjuk személy szerint én ledöbbentem azon, hogy emberek mennyi pénzt öltek ebbe a tréizébe! :O .. és most tömegesen kérik vissza a lóvét!!! -:)

 

Kezdhetjük várni az újabb verziót, ami már nem triviador. 

 

Előzmény: luxin (9)
Morningstar016 Creative Commons License 2016.11.23 0 1 17

A pislogó "házi" avatarok eloszlatnak minden kétséget a tekintetben, hogy mely korosztály lehet a legújabb verzióval megcélzott célközönség.

bintamas_matek Creative Commons License 2016.11.23 -1 0 16

Nekem ennél pozitívabb a véleményem.

 

Tetszik:

 

Az indítófelület vicces, kattintgatni lehet a kunyhók között.

Van chat, közös chat. (Megtudtam, hogy szemét, illetve dög vagyok. Csodás.)

Nagyon jó, hogy a megyéket kis pajzsok jelképezik. Nekünk magyaroknak is van mire büszkének lennünk!

Van VEP-statisztika az adatlapon.

 

Nem tetszik:

 

A tematikus támadás kezdeményezésekor nagyon kevés az idő, ami alatt a lehetőségek közül választani lehet.

Ledobott a rendszer egy játékost játék közben, két örökkévalóságot vártunk ...

Túl gyors lett a játékfelület. Már gyúrnak az adatbázisroboton someone else/ugyis kilepsz-ék, könnyebb dolguk lesz: gyakorlatilag nullidőre tudják majd állítani.

 

Ezt az új felületet is meg fogjuk szokni, ahogy az összes többit.

luxin Creative Commons License 2016.11.23 -1 0 15

Próbáljunk nagyon PC módon fogalmazni: szerinted találunk valakit, akinek tetszik?

Előzmény: Lev Yashin (14)
Lev Yashin Creative Commons License 2016.11.23 0 1 14

A legnagyobb gond az, hogy borzasztó lett a felület.

Előzmény: luxin (13)
luxin Creative Commons License 2016.11.23 0 0 13

Passz. Ez a legnagyobb gondod? :)

Előzmény: Lev Yashin (12)
Lev Yashin Creative Commons License 2016.11.23 0 0 12

Chat tiltás maradt?

luxin Creative Commons License 2016.11.23 0 0 11

Nekem nem volt elvárásom, ezért nem vagyok csalódott (pontosabban semmi jót nem vártam). A játék közbeni országtérképről mi a véleményed?

Előzmény: injustice (10)
injustice Creative Commons License 2016.11.23 0 0 10

Ha csak azt megnézzük az angol verzió mennyire népszerű.(semennyire) Játékos alig van konkrétan. Előre megmondtam hogy ez lesz, nem egy ember fog panaszkodni a gagyi felület miatt. Mintha egy sötét szobában kéne keresgélni a villanykapcsolót. Persze ott a posta, meg azért odalehet találni, de úgy érzem a játéktér minden egyes felületi elemét mintha falak választanák el.

Ezzel azt sikerült elérniük, hogy lesz kb. pár tucatnyi játékos. Nehéz szavakkal kifejezni csalódottságom. És akkor a chatről nem is beszélek, ilyen áron nem kellett volna.

Előzmény: luxin (9)
luxin Creative Commons License 2016.11.23 0 0 9

Nem gondoltam volna, hogy a tegnapi verziót is vissza lehet sírni, de most pontosan ezt történik. 

 

Egyáltalán nem értem a fejlesztőket és a tulajdonost.

Előzmény: injustice (8)
injustice Creative Commons License 2016.11.23 0 0 8

Én meg kimondom: ez egy katasztrófa. Sokak örömére nem hogy játszani nem szándékozom, de a nickem törlésén is el fogok gondolkozni. Az meg, hogy klánchaten a mondanivalód nem engedi tagolni, ékezet sincs, és olyannyira személytelen az egész, vicc.

Szerintem ezzel ember nem fog játszani, én el nem hiszem, ha valakinek ez bejön.

Előzmény: luxin (6)
luxin Creative Commons License 2016.11.23 0 0 7

Azért valamit diplomatikusan: számomra nagyon fontos, hogy valami áttekinthető, világos, normális méretű legyen. Nem olyan könnyű áttekinteni a dolgokat egyelőre...

luxin Creative Commons License 2016.11.23 0 0 6

Egyetértek.

 

Eldöntöttem, hogy vagy jót, vagy semmit sem mondok. Egyelőre nincs mit mondanom...

Előzmény: injustice (4)
Thalestris Creative Commons License 2016.11.23 0 0 5

Egy játék után annyit mondhatok, hogy nem tetszik. Tudom, hogy szokni kell, izgatottan vártam a változásokat, de egyelőre csak hibákat látok.

injustice Creative Commons License 2016.11.23 0 0 4

Hát ez egy az egyben a triviador. Egyre sikerül lejjebb menni, úgy hiszem. Már az angol verzióban is rühellt hogy egy nagy 0 a játéktér, nemhogy odaírnák hogy mi micsoda, egy gagyi farmszerű játékkinézetet sikerült itt is megvalósítani. Ennél jobb volt az előző. Néha a kevesebb több, nem hiszem hogy egy átlag játékos ilyen játéktérre vágyott volna.

luxin Creative Commons License 2016.11.23 0 0 3

Hát ezt bizony rendesen szokni kell.......

luxin Creative Commons License 2016.11.23 0 0 2

Ha jól látom, indul a banzáj, lehet menni játszani!

luxin Creative Commons License 2016.11.22 -1 0 1

 

(forrás: a Honfoglaló hivatalos Facebook oldala)

luxin Creative Commons License 2016.11.22 -1 0 0

Új H0nfoglaló :)

luxin Creative Commons License 2016.11.22 -1 1 topiknyitó

Ligarendszer, chat és falu. Vélemények, hozzászólások és gondolatok a legújabb Honfoglaló-verzióról.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!