Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2023.04.05 -1 1 4364

A gázriasztóvá alakított PPS-sel kapcsolatban:

 

Van rajta CIP jelzés, és CIP gázriasztó kaliber (9mm PAK) jelzés?
Mert egy ismerősnek ugyanilyen szlovák átalakítású fegyverre nem adta meg az MKH a gázriasztó minősítést.
(Stift a töltényűr előtt, hogy ne lehessen éles lőszert betölteni, valamint stift a csőtorkolat előtt.)
Ez így nagyon könnyen színházi átalakítás, aminek a tartása bcs.

Törölt nick Creative Commons License 2023.04.03 0 0 4363

 

Üdv!

 

Hirdetéseim elküldése után két alkalommal is perceken belül jelentkezett érdeklődő. 

Van-lehet olyan módszer /figyelő program/ ami lehetővé tesz ilyen gyors reagálást, vagy az illetők életvitel szerűen fórumoznak?  

 

 

 

W_B Creative Commons License 2023.04.03 0 2 4362

https://www.posta.hu/static/internet/download/PASZF_ASZF03_1_es_fuggelek.pdf

 

5. Nem vállalja a Posta az alábbi táblázatban foglalt tartalommal rendelkező küldemények esetében a postai szolgáltatási szerződés megkötését: Nem adhatóak fel lőfegyverek, lőfegyverdarabok, lőszerek, sűrített levegővel vagy széndioxiddal, egyéb gázzal működő valamint elektromos gumilövedékes, festéklövő vagy muzeális fegyverek pl.: sörétes fegyver, légpuska, gáz- és riasztófegyver, airsoft fegyverek, nyílpuska-, vagy pisztoly, akkumulátorral hajtott fegyverek és azok alkatrészei, tartozékai lőszeralkotórészek és tartozékok, tárak, töltények, lövedékek pl.: gyakorló-, vak-, éles- , gáz-, vagy flóbert töltény, fegyverhez rendszeresített lőanyag, töltényhüvelyek, hangtompító, mechanikus gyújtószerkezetek hatástalanított fegyverek és lőszerek és azok alkotórészei vagy tartozékai

Előzmény: huntercar (4361)
huntercar Creative Commons License 2023.03.29 0 0 4361

Sziasztok. Gáz riasztó fegyvert lehet postán küldeni vagy csak futárral? Pl. gls.

bepi2 Creative Commons License 2023.03.23 -1 1 4360

Hiába na! Már ehhez is engedély kell.

Nem lehet gázpisztolyjal, csak úgy össze vissza vizelni. 😄😂🤣

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=164011902&t=9122838

outsider79 Creative Commons License 2023.03.21 -1 2 4359

Egy szar uma glock fullspiáter meg 100.000.

Akkor már inkább egy PA.Mondjuk nekem a tábornoki nem tetszik.

Előzmény: The_Preacher866 (4358)
The_Preacher866 Creative Commons License 2023.03.21 0 1 4358

De hát tábornoki xD

Előzmény: watson75 (4357)
watson75 Creative Commons License 2023.03.21 0 3 4357

Alezre..izé tábornoki péjá 300-ért! mijafax van itt?

kkn Creative Commons License 2023.03.21 0 0 4356

A teló felső gyorsmenüsávját lehúzom. Mára szinte mindben van képernyőmentés. Vagy benne, vagy be lehet állítani oda. Van, amelyik gombkombinációra csinálja. Kisebb a felbontása. Ha még a keretet is levágja az ember, az biztosan feltölthető.

Előzmény: PeterAgo (4353)
flobi Creative Commons License 2023.03.16 0 0 4354

Mindíg megkérdezi a teló, hogy milyen méretben akarom. A közepes elfogadja, csak arra kell kattintani. 

Előzmény: PeterAgo (4353)
PeterAgo Creative Commons License 2023.03.16 0 0 4353

Talán off, talán nem...

Sokan nem tudnak telefonos képeket feltölteni az adás-vétel fóromba.

A mostani telefonok!  Túl nagy (felbontás, méret) képeket készítenek. Ezt nem engedi feltölteni a fórom-motor. Le kell konvertálni 2000 x 1500 pixel körüli méretre (ACDC, stb. segítségével) és a kép máris feltölthető.

asus43 Creative Commons License 2023.03.13 0 0 4352

Szuper, köszönöm és elnézést a kellemetlenségért, várom a címet.

Előzmény: Törölt nick (4351)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.13 0 0 4351

Kedves György! Én vettem meg a homokszórt pitbullt. Ide nem szeretném a párom nevét és munkahelyi címét leírni, de holnap reggel elküldöm sms-ben. Köszönöm a korrektséget! Üdv, Zsolt

Előzmény: asus43 (4350)
asus43 Creative Commons License 2023.03.13 -2 1 4350

Egy fórumtársam vett tőlem egy rozsdamentes pitbullt amivel járt volna egy Alfa markolat ajándékba, de az csomagoláskor kimaradt véletlenül, elküldte a cimet ahová küldhetem de az nem megegyező ahová a fegyvert küldtem. Eddig semmi gond de közben a citromail fizetőssé tette a levelezőrendszerét amin kommunikáltunk én pedig nem vagyok hajlandó fizetni érte így nem tudok belépni és minden levelem láthatatlan, így ha olvassa ezt a hozzászólást vagy hívjon fel a 0630 8306986-számon vagy ide írja már meg a címet ide.

asus43 Creative Commons License 2023.03.13 0 1 4349

Pár napja volt a Művekben 95 eft-ért, friss kártyával garanciával, ehhez lődd be az árát.

Előzmény: huntercar (4348)
huntercar Creative Commons License 2023.03.13 0 0 4348

Sziasztok.

Keserű Omerta T ,Legalább 10 éves,kártyája már nem érvényes viszont lövésmentes,teljesen gyári.

Mennyi lehet az eladási ára?

Köszi.

E36328iCoupe Creative Commons License 2023.03.06 0 0 4347

Én is épp ezen lepődtem meg. ;)

Előzmény: DeXTeR323i (4346)
DeXTeR323i Creative Commons License 2023.03.03 0 2 4346

Rosszul tudja a kérdező. 2023-tól nem lehet GYÁRTANI olyan gáz-riasztót, amiben nem ér végig teljes magasságban az akasztó a csőben.

Keserűek még idén is árusítottak olyan gumis gáz-riasztókat, amiket még tavaly gyártott, ezért a régi szabály érvényes rájuk.

Az idéntől gyártott gumisok ezután már csak múzeális kategóriába mehetnek, ami miatt nem lehet rájuk viselési engedélyt kiváltani.

Otthon tartani idéntől is ugyanúgy lehet a múzeálisokat, mint eddig. Ha egy fegyver egyszer bekerült egy kategóriába, akkor onnantol már ott is marad.

Ha valaminek az van írva az MKH kártyájára, hogy gáz-riasztó pisztoly, akkor arra 10 év múlva is lehet majd viselési kiváltani. (jelen információk alapján)

Előzmény: E36328iCoupe (4345)
E36328iCoupe Creative Commons License 2023.03.03 0 0 4345

Nem lehet tartani?

Úgy tudom, vásárolni nem lehet a régi fajtát, de az Alfa már kijött egy új modellel, az "muzeális".

Előzmény: gborbauk (4340)
glob1 Creative Commons License 2023.03.02 0 0 4344

Köszi szépen. 

Előzmény: Bounty Hunter (4343)
Bounty Hunter Creative Commons License 2023.03.02 0 0 4343

Igen, olasz foshulladék.

Előzmény: glob1 (4342)
glob1 Creative Commons License 2023.03.02 0 0 4342

T. Urak.     Létezik hogy régi bruni police 8mm. Fegyo nem süti el az uma töltény csk az olaszt?   Bocsi az ostoba kérdésért. 

Szenyo67 Creative Commons License 2023.03.01 0 1 4341

Amelyik fegyver MKH. tanusítványán Gáz-Riasztó besorolás van, arra kérhatő viselési. Így a tavaly gyártott, a mai napig boltban kapható gáz-gumisokra is  ki lehet váltani.

Előzmény: gborbauk (4340)
gborbauk Creative Commons License 2023.03.01 0 0 4340

Sziasztok! 2023-tól ugye nem lehet engedély nélkül tartani gumilövedékes gáz- riasztó pisztolyt. És viselési engedélyt sem lehet kérni rá. Az lenne  a kérdésem hogyha használtan veszek gumilövedékeset ami még gáz- riasztó pisztolyként van minősítve a tanusítvány szerint, arra sem kérhetek már viselésit?

ALI B. Creative Commons License 2023.02.22 -1 3 4336

Baromság    a véleményed , semmi konkrét csak melléduma .   Viszont amit leírtam kutatások tesztek szakértők véleménye ,  de  amennyiben egy kategória  a  CS   és   PV  akkor miért  a  PV OC  a medve  kutya elleni szer ?   Tájékozódj mert vakon vagy . 

Előzmény: HK SFP9SK (4330)
W_B Creative Commons License 2023.02.22 -1 5 4335

"Az általam említett két anyag pedig NEM teljesen ugyanaz."

 

Vedd elő a kémiakönyvedet, rajzold fel ennek az anyagnak a szerkezetét!

 

"chlorbenzylidenmalonsauredinitril, míg a kristályos anyag a gáztöltényekre és gránátokra jellemző, ennek anyaga rendszerint orto-chlorbenkalmalondinitril."

 

 

Ugyanazt az anyagot jelenti a két név.

Egy orto-klór-benzaldehid van rákondenzálva egy malononitrilre. Az eredmény az orto-klór-benziliden-malonitril, vagy régebbi nevén ..-malonsavdinitril.

Más nevén CS.

 

"Az egyik kristályos szerkezetű (és nem por)"

 

Te szándékosan írsz ilyen veretes ökörségeket..?

Minden kristályos anyag elporítva por.

 

"és a töltényekben alkalmazzák, míg a másik folyékony és a spray-k hatóanyagát képezi. A neveik meg legfeljebb csak számodra "értelmetlenek" és sehonnan se "másoltam be".

 

Dehogynem másoltad.😀 Vagy te nevezted el? 

Az első német nyelvterületen használatos, valszeg az zavarta meg a fejedet.

Próbáld meg felrajzolni a szerkezetét.

A CS pedig kristályos por, nem folyadék, ld. Wiki.

 

A gázpatront nevezik gáztölténynek is, mindegyik helyes.

Előzmény: HK SFP9SK (4333)
HK SFP9SK Creative Commons License 2023.02.22 -6 0 4334

Igazad van, kémiai jelleggel hatnak. Elírtam.

Előzmény: kkn (4331)
HK SFP9SK Creative Commons License 2023.02.22 -6 0 4333

Az irományod első felében kb. azt írtad le amit én, hárommal vagy néggyel arrébb, csak felesleges sallangokkal és kevésbé közérthetően, illetve pontokba szedve teljesen feleslegesen említettél olyan anyagokat is, melyekről szó sem volt, illetve melyekre a fórumtárs kérdése nem is irányult.

 

Az általam említett két anyag pedig NEM teljesen ugyanaz. Az egyik kristályos szerkezetű (és nem por) és a töltényekben alkalmazzák, míg a másik folyékony és a spray-k hatóanyagát képezi. A neveik meg legfeljebb csak számodra "értelmetlenek" és sehonnan se "másoltam be".

 

A "gázpatronok" meg CO2 fegyverekhez vannak, illetve még bizonyos gáztűzhelyekhez, vagy szódához. :D Ami a gáz-riasztó fegyverekhez használatos nitrocellulóz töltetű és CS, CN, vagy PV hatóanyaggal rendelkezik azt úgy nevezik, hogy gáztöltény. :-)

 

Egyébként szépen tagolt amit írtál és klasszak a kiemeléseid, csak teljesen felesleges volt.

Előzmény: W_B (4332)
W_B Creative Commons License 2023.02.22 -2 6 4332

"A folyékony a spray-k jellemzője, ez rendszerint chlorbenzylidenmalonsauredinitril, míg a kristályos anyag a gáztöltényekre és gránátokra jellemző, ennek anyaga rendszerint orto-chlorbenkalmalondinitril."

 

Jaj, ilyen értelmetlen neveket ne másolj már be..!

A hatóanyagok:

 

1. Ammónia vizes oldata (szalmiákszesz)

2. Klóracetofenon, vagy omega-klóracetofenon: CN

3. Orto-klór-benzilidén-malonitril: CS

4. Dibenzo-oxazepin: CR

5. Pellgaronsav-vanillinamid: PV ez a szintetikus kapszaicin, avagy Nonivamide. Nem teljesen ugyanaz a szerkezete, mint a természetes kapszaicinnek!!

6. Oleoresin-kapszaicum: kapszaicin kivonat, avagy OC.

 

Az 1. folyadék, a 2-3-4-5 szilárd kristályos anyag, a 6. egy gyantás extraktum.

 

Gázpatronba a 2-3-4-5 -öt teszik. Ezek a szilárd, porszerű anyagok a magas hőmérsékleten részben szublimálnak, gázzá alakulnak, majd a fegyvercsövön kívül kondenzálnak (füstté), részben csak megolvadnak (pl. a Nonivamid), és a csövön kívül megszilárdulnak (szintén füstté).

 

A kapszaicin más módon hat mint a többi, a P-anyag (substance-P) felszabadulásán keresztül ugyanazokat az idegpályákat ingerli, mint az égés. A többi szvsz más jelpályákon keresztül hat, de még nem érdekelt annyira, hogy utánanézzek. :-)

 

A lényeg, hogy a kapszaicin gyorsan, megbízhatóan hat, bedrogozott emberre, kutyára is,

 

Ja, és a Pepper spray-nek semmi köze  borshoz (némely forgalmazó "bors spray", meg "bors hab" néven árulja), mivel "black pepper" = bors, "red pepper" = paprika.

 

U.i. Amit leírtál, az ugyanaz az anyag!

 

"chlorbenzylidenmalonsauredinitril, míg a kristályos anyag a gáztöltényekre és gránátokra jellemző, ennek anyaga rendszerint orto-chlorbenkalmalondinitril."

 

Előzmény: HK SFP9SK (4330)
kkn Creative Commons License 2023.02.22 -2 2 4331

A gázpatronok hatásmechanizmusa nem fizika, hanem kémia. Pont ezt nem fogták fel a paprikaspray betiltók. Nem fiziológiai sérülést okoz, vagyis mar, hanem a kémia vegyület indít be egy folyamatot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!