Keresés

Részletes keresés

kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.30 0 0 14576

Szerintem vörösréz ! Elfogy egy idő után ,lerövidül benne . Megtakarítom  az égett véget és megfordítom benne . A visszavágásokra kell figyelni akkor a kis lyukat eltömi és elterelődik a sugár ,akkor repülnek a szikrák a nyakamba ! Akkor kipiszkálás vagy csere ,mert néha a lyuk is elmegy oválissá vagy csikszerűvé . 

Előzmény: triplaharom (14573)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.30 0 0 14575

Meg külön fázisról kapcsoljon a kompresszor másként tönkre megy amikor a kompresszor bekapcsol . Vagy külön tartályt felfúvod ,és a kompresszort meg kikapcsolod , én is így szoktam vágni ,póttartályt feltöltöm kikap a kompresszor ,és indulhat a vágás . Nem kell gyorsan vágni vele csak piánóban legyen ideje kifújni az anyagot . 32 A-ről nagyon szépen dolgozik akár 12 anyagban is. Felniket meg ilyeneket vagdaltam vele formára treplemezt . Ha jó az áram és van elég levegője nem eszi a fúvókát sem . Vízleválasztó legyen a rendszerben . 4 bár elég neki .

Előzmény: Mnagy (14570)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.30 0 0 14574

Ki volt rajzolva ?

Előzmény: Mnagy (14571)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.30 0 0 14573

Valami speciális wolframos ?

Előzmény: Mnagy (14570)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.30 0 0 14572

Az újságban zöld, a valóságban nem láttam, mert csak a 7 elején voltam a boltban.

Előzmény: idejétmúlt (14569)
Mnagy Creative Commons License 2026.01.30 0 0 14571

Ezt egy több beálásos lógarázs kapujára rakta fel a haverom, nem tartott sokáig kivágni.

 

Előzmény: Mnagy (14570)
Mnagy Creative Commons License 2026.01.30 0 0 14570

Tapasztalat van kavicsosnak és nekem is. Gyorsabb mint a sarokcsiszoló, főleg bontáskor. 8milis bádogból szabtam iveco vonóhorog tartót, akkor néhány métert vágtam vele. Bármilyen fémet lehet vele vagdosni, de a horganyt ez sem szereti mint ahogy a láng sem. jó a kasznihoz is mert szűk helyekre befér. Ennek a gépnek letámaszthatod a fúvókáját a vágandó fémre, mert nagyfrekivel gyújt és vezetheted akár egy lécdarab mellet is, ha egyenesen akarsz vágni. Akár faminta mellet lehet vágni, ha valami cifra dolgot kéne vágni. Viszont jó, ha van otthon tartalék fűvóka és elektróda, ami szokott lenni a lidlibe is.

Előzmény: triplaharom (14568)
idejétmúlt Creative Commons License 2026.01.30 0 0 14569

A zöld? Kell hozzá az 50 literes tartály.

Lemezhez nagyon jó. Elvágja a 10mm is de ott sok az utómunka.

Előzmény: triplaharom (14568)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.30 0 0 14568

A most kapható Lidis plazmavágó, mennyire alkalmas komolyabb munkára, van tapasztalata valakinek ?

triplaharom Creative Commons License 2026.01.22 0 0 14567

?

Előzmény: idejétmúlt (14564)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.22 0 0 14566

Én egyelőre nem terveztem bővítést a Lidis cuccok terén.

Előzmény: Mnagy (14565)
Mnagy Creative Commons License 2026.01.22 0 0 14565
idejétmúlt Creative Commons License 2026.01.22 0 0 14564

Azóta olvastam. Csak azt írta az okos hogy majd ide ír..

Előzmény: triplaharom (14563)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.22 -1 0 14563

Hahó !

Gyere, kukkants be a kistraktorosba is, itt a möghívód ! 😁😂

Előzmény: idejétmúlt (14562)
idejétmúlt Creative Commons License 2026.01.21 0 0 14562

Na töltsed azokat a képeket. Igen kavicsos az kavicsos.

Előzmény: AttiLaci (14534)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.19 -1 0 14561

Mi maradt ? Biztosan több, mint a most pénzért vött papírosoknak.

De, el is telt közben közel 50 év ! 😁😂

Előzmény: studiod1 (14560)
studiod1 Creative Commons License 2026.01.19 0 0 14560

Ja nagyot: a nagy magyar mezőgazdaságot, de hogy mi maradt meg na az a nagy kérdés, de papírom van az a lényeg, hogy mit tudok vagy nem az nem érdekes.

Előzmény: triplaharom (14558)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.19 -1 0 14559

Hova tűnt Nobodi Laci ?

Talán lékön horgászik már a nagy tóban ? 😁

Előzmény: triplaharom (14558)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.19 0 0 14558

Mit hallgattál akkor éppen, nagyot ? 😁😂🤣

Előzmény: studiod1 (14556)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.19 0 0 14557

Ja még olyan két orsós rendszerű ,fém tokos filmekkel ! De nekünk még diavetitőnk is van és működik és filmünk is van hozzá ! Méhgozzá a külön trafós rendszerű !

Előzmény: studiod1 (14554)
studiod1 Creative Commons License 2026.01.19 0 0 14556

Na jó én is voltam mozigépész halgató koromban Gödöllőn, de az már 35mm volt.

Előzmény: triplaharom (14555)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14555

Nobody is képzött mozigépész volt, már iskolás korában.

Előzmény: studiod1 (14554)
studiod1 Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14554

Régi szép nyugodt idők: otthon nálunk 8os koromig nem volt áram(utcai hálózat) Az iskolában is csak felső tagozatos koromban lett áram. Persze az iskola több funkciós volt, a katedra mőgött boltíves ajtó benne oltár,vasárnap mise, vasárnap este meg az ajtóra fehér vászon jött a mozigépész előszedte az agregátot( a moziüzemi vállalaté volt) és a vetítőt s filmvetítés.

Előzmény: kavicsos1964 (14552)
abnm Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14553

Száz éve simán elmentek a régiek 100 km-re egy búcsúba, vásárra gyalog.

Volt idejük, nem kellett másnap műszakba menni, belefért az időbe.

Előzmény: kavicsos1964 (14552)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14552

Nem létezett akkoriban pénz rá tuti ,másként nem gyalagoltak volna annyit ! Nagyanyám is a földeket művelte pedig 130cm nem volt magasabb a végén de olyan szívós volt hogy öregen is tudta tolni a talicskát azzal járt a földekre és mindent azon fuvarozott ! A somtol a napraforgóig mindent árult a piacon . Néha kijártunk vele a földekre segíteni . Még kicsi voltam akkoriban ovis talán de olyan nagyon megrakta a talicskát meg sem bírtam emelni . Ő is ilyen sziijat vett a nyakába az se gítette a tolást . Ráadásnak még egy nagy domb is volt az útban hazafelé ,olyan 3 métert emelkedett egy 4 méteres hosszon ! A gépek is néha nem tudtak felmenni rajta ,jobbára csak kerülővel vagy lefelé használták azt az utat . Ott is feltudta tolni . Nem volt villanya se vezetékes vize . Amikor oda költöztünk sokáig petróleum lámpával világítottunk . Én még az első két osztályt petróleum lámpánál jártam ,meg petróleumot is hordtam üvegben haza legyen mivel világítani . A sokat biciklizős nagy bácsi villanyszerelő volt ö csinálta meg a villanyokat meg azt a két konektort ami egész életükben kiszolgálta őket ! Villany bojler meg gáz is akkoriban lett amikor katona voltam ! Talán azért is lett a mi korosztájunk olyan mindent meg tudunk csinálni kategória ! 

Előzmény: triplaharom (14548)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14551

Nem hiszem de 9 gyerek volt ,sok fiúval volt aki dolgozzon ! 

Előzmény: triplaharom (14547)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14550

Nem tanultál meg csizmát készíteni ? 

Előzmény: Malaguszti (14544)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14549

Csak 1 okoza a bajt !

Előzmény: triplaharom (14545)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14548

Vonattal is möhetött volna biztosan. 🤔

Előzmény: Malaguszti (14544)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.18 0 0 14547

Érdekös, hogy akkoriban volt idejük bőven, ilyen dolgokra is.

Előzmény: kavicsos1964 (14541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!