Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

hbe Creative Commons License 2021.12.08 0 0 950

Kedves Fórumozók!

Van egy TrueCam H5-ös kamerám, benne egy 128GB Sony memóriakártya, a loop recording 5 percre van állítva, a motion detection ki van kapcsolva. Az a gondom, hogy ennek ellenére ha betelik a kártya, akkor nem írja felül a régi felvételeket. Villog a piros gomb, hogy vesz fel, de a kártyán nem látom a felvételt, csak a régieket addig, amíg be nem telik a kártya. Tapasztalt még valaki ilyet, mit lehetne tenni esetleg?

universaltool Creative Commons License 2021.12.07 0 0 949

Teherautós kamera, hátha valakit érdekel, nem nagyon van hasonló sem. 12/24V, vízálló hátsó kamera 15m kábellel. 

universaltool Creative Commons License 2021.12.04 0 0 948

Milyen kártyád van hozzá egyébként? Az is lehet hunyó.

Előzmény: SZO70 (947)
SZO70 Creative Commons License 2021.12.02 0 0 947

Szia. Van 4K lejátszom, csak a tanyán van kint , ezzel szoktam a vadkamerák videóit nézni, még nem jutottam ki. A kamera egy xiaomi 70mio pro plus 2,7K felbontással, két napja jőtt meg. Notebook egy 2015. Acer 2gb RAM-mal, ezen szaggat, valószínűleg a magas bitráta miatt. 

Előzmény: sure (946)
sure Creative Commons License 2021.12.02 0 0 946

Szia ismét, valószínűleg egy 2-3 évesnél nem régebbi 4k médialejátszó meg kell birkózzon vele, de csak ezért ne vegyél ;)

 

Ha közvetlen az SD-kártyáról nyitod meg a fájlt és szaggat -> lehet, hogy nem elég gyors az SD-kártya olvasó a gépben,

 

és/vagy

 

Ha a kütyü(k)re rámásolva (a "Notebook tábla PC" az egy, kettő, esetleg 3 különböző eszközt jelent?) is szaggat -> vagy tényleg alkalmatlan lejátszó programot használsz, vagy ha régi az eszköz, a processzora nem bírja a tempót.

 

Maga a Notebook tábla PC játssza le szaggatva, vagy a tévére kiküldött kép szaggat? Ez utóbbi esetben kábellel vagy wireless csatlakozik a tévéhez?

 

Én sajna nem találtam natív 70mai desktop alkalmazást, de a VLC player gond nélkül visz minden rögzített fájlt, ez létezik Windowsra, Linuxra, Androidra, iOS/MacOS-re.

Előzmény: SZO70 (944)
universaltool Creative Commons License 2021.12.02 0 0 945

Szia! A kamera gyártó szoftvere a tuti megoldás. Milyen márka?

Előzmény: SZO70 (944)
SZO70 Creative Commons License 2021.12.01 0 0 944

Sziasztok. Egy 4K-s vagy 2,7K-s autos kamerában lévő sd kártyát mivel érdemes lehet jejátszani ha tv-n nézném. Notebook tábla PC az szaggatva játsza le. Egy 4k médialejátszó megbirkozik vele?

sure Creative Commons License 2021.12.01 0 0 943

Személyes tapasztalatom a kalibrációval annyi, hogy elsőre sikerült, viszont elég sokáig tartott maga a folyamat, már épp kezdtem elfelejteni, hogy elindítottam, mikor jött a hangüzenet a sikeres kalibrációról. Pl. ez a bácsi is 5-8 percet mond a kalibrációhoz szükséges időnek:
https://youtu.be/EQgxQfn4ChI?t=130

 

Utána viszont az előttem haladó közelségére riasztás nem nagyon akart működésbe lépni, kicsit állítottam a kamera bólintásán lefele (szándékosan volt úgy irányítva, hogy minél kevesebbet vegyen a szélvédőkeret-motorháztető kombinációból), most már sokkal érzékenyebb.

Itt teszteli egy lengyel fazon (angol feliratozás van), nagyjából hogyan működnek a valóságban.

https://youtu.be/yg1JyIn6G5s

Előzmény: SZO70 (941)
sure Creative Commons License 2021.12.01 0 1 942

Szia, a kamera "bólintását" úgy kell beállítani, hogy a horizont a jelölt (világosabb) mezőben legyen, utána elvileg 20km/h illetve gyorsabb sebességgel kell haladni, aztán egy idő után vagy sikeres a kalibráció, vagy megismétlendő...beletelhet néhány percbe, illetve hasznos, ha olyan úton mész, ahol van felfestés. Ezen a videón nagyjából látható, minek kell történnie (ez a korábbi modell beépített GPS modul nélkül, de a lényeg ugyanaz):

https://youtu.be/mKXaOH86q0I?t=89

 

Csodákat nem kell várni tőle, a sávelhagyás elég gyakran ad "hamis" riasztást, a kocsisor megindulására figyelmeztetésnél meg a nagyvárosi sofőrök dudareflexe úgyis gyorsabb lesz, ha tényleg elbambulsz piros lámpánál ;)

Előzmény: SZO70 (941)
SZO70 Creative Commons License 2021.12.01 0 0 941

Sziasztok. 70mai pro plus kameránál az ADAS rendszert hogy lehet kalibrálálni, hogy működjön is. Köszönöm. 

gabor0036 Creative Commons License 2021.11.27 0 1 940

Tudom, azért sem merek ilyet csak hivatalos boltban venni. 

Előzmény: teleko (939)
teleko Creative Commons License 2021.11.27 0 0 939

Sok a hamis kártya is, arra is figyelni kell.

Előzmény: gabor0036 (938)
gabor0036 Creative Commons License 2021.11.25 0 1 938

Ezt használom, ezzel hibátlanul működik. Ezen kívül csak a gyári volt jó hozzá, azon felül minden kipróbált kártyával akadozott. 

Előzmény: universaltool (937)
universaltool Creative Commons License 2021.11.25 0 0 937

Olyan fehér Sandisk volt, amivel fagyott? Biztos nem véletlen olcsóbb.

Előzmény: gabor0036 (936)
gabor0036 Creative Commons License 2021.11.25 0 0 936

Érdekes, hogy a high endurance kárytával ugyan úgy fagyott. Csak a pro endurance ami jó. Ezt nekem is BlackVue support javasolta. Ők is azt mondták, hogy ha nem a gyári akkor az mert mással nem fog működni. Én úgy értelmeztem, hogy a gyári is Pro endurance csak más külsővel a BlackVue-nak gyartva. 

Előzmény: universaltool (935)
universaltool Creative Commons License 2021.11.25 0 0 935

Így van, a komolyabb márkáknak gyári saját márkás kártyája van, és csak azzal garantálják a 100%-kos működést, egy pár kártya van még, ami jó, Samsung Pro Endurance-al az élen, de már jött Sandisk és Kingston is ezen a vonalon.

Előzmény: gabor0036 (934)
gabor0036 Creative Commons License 2021.11.23 0 1 934

Szia! Igaz nekem blackvue van, de hasonló gondom volt vele az elején. Próbáltam 4-5 márkás és minőségi kártyát, (boltból, hogy az eredete is kevésbé legyen kétséges) de egyedül a samsung pro endurance amivel stabilan működik non-stop. Télen-nyáron kint van, és folyamatos a rögzítés. 256gb amit most használok ebből. Korábban volt ilyenem 128gb azzal is jól működött, de csakis ez az egy tipus (ha nem a dedikált gyári). Egy próbát megér, a 128gb-os verzió itthon is kapható és 13eFt körül van.

Előzmény: Tequila05 (925)
universaltool Creative Commons License 2021.11.23 0 0 933

A két éves kártya már biztos vagyok benne, hogy tartalmaz hibát. (Ettől még lehet, hogy a tied nem.)

 

Sajnos tömegedsen fordulnak elő kártyahibák, hiába márkás meg gyors a kártya, ha nem úgy tervezték, hogy hosszútávon bírja a napi extrém hőingást. (Télen éjjel fagy, nappal megy rá a stélvédő fűtés pl.)

Előzmény: Octi19 (931)
universaltool Creative Commons License 2021.11.23 0 0 932

Egy lvnél tovább megbízhatóan nem fogja bírni a tapasztalat szerint. Ez persze nem mindig derül ki, néha akkor, mikor kellene a felvétel, baleset után, de nincs meg..

Előzmény: sure (930)
Octi19 Creative Commons License 2021.11.22 0 0 931

Nekem kínából rendelt SASTFOE Green Edition kártyáim vannak az autókban, egy 256-os ami két éves és egy 128-as ami egy éves. Mindkettő megbízhatóan és jól teszi a dolgát. (mondjuk hozzátartozik a dologhoz, hogy nagyon meggyőző volt már a csomagolása is a kártyáknak! Egyáltalán nem tűntek gagyinak, sőt!)

Előzmény: universaltool (929)
sure Creative Commons License 2021.11.22 0 0 930

Kíváncsi leszek, meddig bírja majd ez az alap Samu kártya (majd jelzem itt a topikban mások számára okulásképp, ha elkezd hibázgatni), ha tényleg bekrepál egy éven belül, akkor beruházok valami high-end endurance kártyába.

 

Gondolom sok tényező befolyásolhatja a kártya élettartamát, bizonyára nem mindegy, hogy szabad ég alatt áll az autó vagy garázsban tárolt, illetve hogy évi 50-60-100 ezer kilométernyi utat vesznek vele fel (taxi, busz, kamion, területi képviselő, srb.), vagy csak évi 12-15e km-t mennek a járművel.

Előzmény: universaltool (929)
universaltool Creative Commons License 2021.11.21 0 0 929

Arra figyelj, hogy a Samsung Endurance, Sandisk High Endurance, Kingston High Endurance  és hasonó kártyák fogják csak tudni hosszú távon (egy éven túl) kibírni az autós használatot, télen fagy, nyáron felforr.  Az "Extreme" kártyák nem ilyenek. Egy U10-es kártyára is vígan felvesz egy 4K+2K duál kamera pl, nem kevés a sebessége, ne az alapján vegyél majd.

Előzmény: Tequila05 (928)
Tequila05 Creative Commons License 2021.11.21 0 1 928

Memóriakártyára gondoltam én is, és el is mentem ma venni egyet.

Vittem mind a két kártyát is, mire az eladó a kártyákat jónak találta (samsung evo + stb.). A főkamerát akarta elküldeni szervízbe (max. 30 nap😮), a hátsó kamerát meg kicserélte egy másikra. Én azért önszorgalomból vettem egy Sandisk 64GB SD micro (SDXC Class 10 UHS-I U3) Extreme memória kártyát, és lőn világosság!!! Folyamatos kb. 5 órás használat alatt sem állt ki hibára = PROBLÉMA MEGOLDVA!!!

Ui. : köszi a segítséget! 

sure Creative Commons License 2021.11.21 0 1 927

Egészen pontosan milyen microSD kártyákkal próbáltad? Ahogy az előző pár hozzászólásban is írták, érdemes minőségi kártyát használni (manapság a Class 10 nem mond semmit, nem is nagyon lehet olyat venni már, ami papíron nem felel meg ennek), bár az Extreme, Endurance, és egyéb marketingnevekkel árult kártyák előnye inkább csak a hosszú távú használat során jön (esetleg) ki, pár nap vagy akár hét alatt egy új kártya, ha nem kifejezetten hibás példány, nem használódhat el annyira, hogy folyamatos hibákat produkáljon.

 

Én ugyanezt a dual dashcamet egyelőre csak kb. 1 hónapja, de bármilyen technikai jellegű probléma nélkül használom Samsung MicroSDXC 128GB EVO Plus kártyával. Ez nem a legolcsóbb, de nem is egy high-end kártya, azért választottam, mert konkrétan ezt a modellt ajánlotta fel a xiaomimarket weboldal a kamera rendelésekor (csak kb. 2600 forinttal drágábban, mint amennyiért végül máshol megvettem a kártyát), illetve mert a 256 gigás ugyanilyen tesóját 1 éve használom a telefonomban gond nélkül.

 

Vannak gyártók, esetleg specifikus modellek, amik háklisabbak az SD kártyára, gondolom ez kevésbé jön ki a csak elülső, 1080p-s vagy gyengébb felbontású kameráknál, de a duál rendszereknél, főleg ahogy megyünk felfelé a felbontással, egyre jobban számít a kártya.

Előzmény: Tequila05 (925)
sure Creative Commons License 2021.11.21 0 0 926

Szia, pontosan milyen hibával száll el, csak "SD card error", vagy "SD card class too low", mint pl. itt is látható/hallható: https://www.youtube.com/watch?v=FtZxx1mk3MQ

 

Ha csak akkor produkálja a hibát, amikor a hátsó kamera is rá van dugva, valószínű, hogy nem elég gyors az írási sebessége a kártyának, nem tudja  lementeni az aktuális videókat+közben elkezdeni rögzíteni a következőt. Ha leveszed az elérhető legalacsonyabbra az elülső kamera felbontását, akkor is csinálja?

 

 

Előzmény: Tequila05 (925)
Tequila05 Creative Commons License 2021.11.20 0 0 925

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy vásároltam egy 70mai dash cam pro plus A500S kamerát, tettem bele memória kártyát és gond nélkül müködött kb 3-4 napig. Ekkor megvettem hozzá a hátsó kamerát(RC06) is, de ha rádugom akkor kis idő múlva (2-15 perc) kikapcsol SD kártya hibával. Próbáltam másik kártyát is és formatáltam is, de mindíg kikapcsol. Mi lehet a baj?? 

 

universaltool Creative Commons License 2021.11.20 0 0 924

A VIOFO-t nyugodtan megveheted, Amerikában is az egyik legnépszerűbb márka. A direkt kábel külön vehető meg hozzá, és tud 3 parkoló módot is, mozgásérzékelés, timelapse és low bitrate. Polár szűrő is kapható hozzá, ha kell.

Előzmény: ba72 (922)
sure Creative Commons License 2021.11.20 0 0 923

Addig is, míg valaki esetleg szzemélyes tapasztalattal tud szolgálni ezekkel kapcsolatban, szerintem érdemes tubén nézegetni teszteket, bemutatókat a kiszemelt típusokról (akkor is, ha esetleg csak "külföldiül" találsz - lengyelül, oroszul, nem feltétlen csak angolt érdemes felnézni vagy legalább belepörgetni), lássad, hogy néz ki felszerelve, milyen a menüje, milyen felvételt csinál nappal meg éjszaka, legtöbbször raknak fel felvételeket is - nagyon szubjektív, kinek mi tetszik, milyen funkciókra van vagy nincs szüksége. Ezek a DOD-ok a kétszeres árkategória, mint a Mivue 798, ha már rászán az ember ennyi pénzt, érdemes alaposan tájékozódni.

 

Nekem személyes tapasztalatom kb. 1 hónapnyi van, 70mai A500 Pro Plus első-hátsó, ez alsó-középkategória, a dizájnja tetszett, a kezelése, menüje pofonegyszerű, van rajta GPS, Wifi, parkolás mód, tud h265 tömörítéssel is rögzíteni (kisebb fájlméret ugyanakkora felbontásnál, mint a "hagyományos" h264). A szivargyújtó csatlakozója egy 2 USB-s különálló adapter, tehát nem egybe van építve a kamerához vezető zsinórral, így van +1 USB aljzatom is bónuszként. Az egyetlen hülyesége (de ennek tudatában vettem meg), hogy bár papíron az elsülső kamera "2.5k" (1440p) maximális felbontást tud, de 4:3 képaránnyal, és nem is lehet rajta 16:9-es képarányt adó felbontást választani, a hátsó az fix 1920x1080-at tud.

Előzmény: ba72 (922)
ba72 Creative Commons License 2021.11.20 0 2 922

Na visszavittem visszakaptam az árát nézegethetem az új készülékeket VIOFO vagy ismeri valaki a DOD ls475w vagy ls500w-t?

sure Creative Commons License 2021.11.19 0 1 921

Kb. 2 éves maga a modell, ha van újabb FW és felteszed, ha esetleg javítja a hibát, öröm-bódottá, ha nem, még mindig visszaviheted.

(nyomtatókkal, illetve ezekre szoftvert fejlesztő cégnél dolgozom, sokszor a legidiótább hibajelenségeket tudja orvosolni egy-egy gyártói firmware, vagy a saját szoftverünk frissítése adott készüléken ;)  )

 

Ne neked legyen ciki, hogy a termék nem működik rendesen, és ne hagyd magad evvel a szar dumával lerázni, hogy kapcsolgasd kézzel, mer ez ilyen...

Előzmény: ba72 (919)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!