Keresés

Részletes keresés

rotring05 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 6082

Adjon némi vigaszt mindnyájunknak hogy általában a nagy gondolkodók ötletei csak az utókorban értékelődnek fel igazán,és ismerik el nagyságukat. 

Előzmény: rotring05 (6078)
Fat old Sun Creative Commons License 2017.02.14 0 0 6081

Úgy érzi ha itt leugat valakit (tökmindegy miért) akkor attól neki jobb lesz;

 

Te most éppen a "fizikus társadalmat" ugatod le anélkül, hogy a kérdés fizikai alapjaival tisztában lennél. Ez utóbbi persze nem baj. Értelmes ember ilyenkor kérdez, a leugatós fajta pedig egyből arra gondol, hogy nyilván mindenki más hülye volt eddig, ő világosodott meg. Aki pedig kinyilvánítja ebbéli kétségét, az személyeskedő paraszt.

De nyugodtan csináld, ha úgy érzed, ettől jobb neked.

 

Előzmény: El Flipper (6079)
rotring05 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 6080

Ezzel a nézőponttal/véleménnyel egyetértek.

Előzmény: El Flipper (6079)
El Flipper Creative Commons License 2017.02.14 -1 0 6079

Szerintem az ami itt folyik (lásd a tegnapi behányásokat és személyeskedéseket) az régen nem a témáról szól. Ez inkább pszichológia. Ide azok járnak már csak fórumozni akik "kompenzálnak" valamit. Úgy érzi ha itt leugat valakit (tökmindegy miért) akkor attól neki jobb lesz; de nem lesz. És ez a viselkedés válik normává.

Mondjuk tényleg fura hogy beszélgetős fórumon, kísérleti bizonyítékokat követelnek. Akartam írni hogy az itthoni részecskegyorsítóm most nem működik, a másikat meg ami a telek alatt van csak hétvégén tudom bekapcsolni vagyis addig várni kell arra hogy bebizonyítsam az unverzum keletkezésével kapcsolatos dolgokat.
Persze a kozmológia az ahol amúgy se szokták nagyon bizonyítani a "teóriákat". Mivel a Teória pont azért az mert nincs közvetett bizonyíték, csak "elmélet" (vagy ahogy itt írta valaki; mese).

Előzmény: rotring05 (6078)
rotring05 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 6078

,,Régen azért nem ilyen volt. "

 

A régen-t az úgy értettem hogy mondjuk 2000 éve, amikor ugyanúgy ha egy "nagy gondolkodó" felvetett egy új ötletet/elméletet azt máris hülyének nézték esetleg megdobálták.

Előzmény: El Flipper (6076)
pk1 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 6077

Dehogy volt kár. Biztos tanultál valami. Mert én igen.

Előzmény: El Flipper (6076)
El Flipper Creative Commons License 2017.02.14 -1 0 6076

Régen azért nem ilyen volt. Az internet őskora óta fórumozok. Még az első indexfórumos nickek között regeltem. Régebben volt egy szint ami alá ritkán mentek le a commentelők. Imádtam a polidilit is. Aztán valami nagyon elcsesződött. 6 éve már ide se néztem be. Most is kár volt... ;(

Előzmény: rotring05 (6075)
rotring05 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 6075

 ,,Tényleg nem vagyok kíváncsi a személyeskedő, szánalmas beszólásokra. Ennyi frusztrált beteg primitív beszólást régen olvastam már. "

 

Pedig sajnos minden fórumon erre számíthatsz, ez régen is így volt,most is így van,ha valaki új megvilágításba próbál helyezni egy eddig megszokott nézetet (mer nagyot álmodni/gondolni) azt általában kigúnyolják megvetik és csak annyit tudnak "fröcsögni" hogy bizonyítsd be,de azt már a szűk elméjükkel nem látják hogy egy esetleges bizonyítás az nem máról-holnapra megy hanem az egy olyan folyamat ami a megfelelő gondolatból indul el.

Én is kaptam már mindenfélét a fejemhez, de én úgy vagyok ezzel hogy egy adott témában a primitív beszólásokat ismételgető ostoba embereket még annyiba sem veszem hogy hozzájuk szóljak, te is tégy így.

Egyébként nyugodtan folytasd a gondolataid bemutatását,...érdekesek.

Előzmény: El Flipper (6073)
Fat old Sun Creative Commons License 2017.02.14 0 0 6074

Flipper uram, meg kell, hogy állapítsam: Ön korunk egyik legnagyobb gondolkodója. Ennyi kreatív eredeti okosságot még sohasem láttunk itt. Nem is tudom, hogyan lehettünk el évtizedekig az Ön lényeglátó útmutatásai nélkül.

Előzmény: El Flipper (6073)
El Flipper Creative Commons License 2017.02.14 -1 0 6073

Tényleg nem kötelező itt lenned. Menjél aludni vagy mást csinálni. Tényleg nem vagyok kíváncsi a személyeskedő, szánalmas beszólásokra. Ennyi frusztrált beteg primitív beszólást régen olvastam már. 

Előzmény: construct (6071)
s-ombre-ro Creative Commons License 2017.02.14 0 0 6072

Megszívlelhetnétek Einstein nézetét!

Szerinte a siker titka a munka és a játék,  de az sem baj, ha az ember befogja a száját (szabadon idéztem Michio Kaku: Einstein kozmosza c. művéből!).

Szívem szerint senkit sem akarok megsérteni, de "sok beszédnek sok az alja".

Tudom, ezek mind közhelyek, de az értelmetlen s főleg a sértő vitát, az alantas szóhasználatot egy nyilvános topikban kerülni kéne!

Ez egy egyéni vélemény.

Elnézéseteket kérem!

construct Creative Commons License 2017.02.14 0 0 6071

"De térjünk vissza a gondolat kísérlethez."

Mihez?

Gondolatkísérletet nem mutattál, csak egy halvány kísérletet valami gondolkodásfélére.

Ám tudás nélkül ez se ment.

 

Előzmény: El Flipper (6051)
mmormota Creative Commons License 2017.02.13 0 1 6070

Nyilvánvalóan buta elképzelést ismertettél. Megmutattam, miért butaság, ezt sem értetted meg. Tisztán látszik, hogy semmit se tudsz arról, amiről világmegváltó elméleteket szeretnél megfogalmazni.

Személyeskedés lenne erre a tényre felhívni a figyelmedet?

Mit kellene szerinted mondani, ha hülyeségeket látok leírva? Valami PC vackot, hogy figyelemre méltó elképzelés, vagy ilyesmit? Nem az. Tudatlanságból eredő butaság. 

Előzmény: El Flipper (6065)
El Flipper Creative Commons License 2017.02.13 -1 0 6069

Folytassuk a gondolatkísérletet  Ha nem volt nagy bumm akkor feloldódik az az ellentmondás is hogy mi volt a nagy bumm előtt... Ha az univerzum; a tér az idő és az anyag mindig volt akkor nem volt "kezdő" időpont se. Ez nemcsak filozófiailag is korrektebb hanem az anyag és az energia megmaradással is összhangban van. Logikailag a nagy bumm és az anyagmegmaradás ellentmondásban vannak. 

Mungo Creative Commons License 2017.02.13 0 0 6068

Azért szép nagy orcája van az újoncnak...

Fat old Sun Creative Commons License 2017.02.13 0 0 6067

Eddig szépen bemutattad, hogy halvány fingod sincs arról, amit fikázol éppen, de csak dülleszkedj bátran, ennek a fórumnak már úgyis mindegy.

Előzmény: El Flipper (6066)
El Flipper Creative Commons License 2017.02.13 -1 0 6066

Itt ez a stílus a nyerő? Remélem azért nem mindenki akkora paraszt mint te... 

Előzmény: Fat old Sun (6063)
El Flipper Creative Commons License 2017.02.13 -1 0 6065

Tényleg nem kötelező itt lenni... Bocs, de az ehhez hasonló üres és primitív személyeskedésre és sértegetésre nem vagyok kíváncsi... Viszlát. Neked is csak azt tudom mondani, hogy ingnoráld a továbbiakban a hozzászólásaimat. Próbáld meg.  Nem fogok ehhez hasonló stílusban válaszolni, mert méltatlannak érzem. 

Előzmény: mmormota (6060)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.13 0 0 6064

Szóval valami mérhető, igazolható kiindulási alap kellene.

 

Nekem elég lenne valami SZÁMOLHATÓ kiindulási alap is. De itt csak mese-mese-mátka van. Ki nem szarja le a mérést. A matek rulez, elsősorban. Utána mérjünk. :) (Jónéhány hülyeséget így ingyen ki lehet zárni...)

 

Jó lenne valami számolható elszámolás a távoli galaxisok sugárzásának frekvenciafüggetlen elnyeléséről, és annak visszasugárzásáról mint 2,7K fekete test. Jó lenne elszámolni 13,7 milliárd év elnyelt sugárzásával, mai háttérsugárzás értékkel, mai vöröseltolódás értékkel mint végeredménnyel. Jó lenne elszámolni a CMB sugárzás-térbeli eloszlás és a gravitációs térkép (sötét anyag eloszlás) közötti ordító különbségekről. Meg egy csomó mindenről jó lenne elszámolni. De aki nem is akar elszámolni, mert "úgysem hinnének neki", meg "tudósgeneráció másban nőtt fel", meg stb... Hát, ez igaz. Ez a tudósgeneráció még nem a mesékben nőtt fel, ahol a mesehősök mindenféle érdekes kalandokban vesznek részt, de semmivel nem kell elszámolniuk. :DDD

Előzmény: Mungo (6056)
Fat old Sun Creative Commons License 2017.02.13 0 0 6063

Sohasem értettem, hogy a suttyó kis lúzer hülyegyerekek miért épp a kozmológiát nézik ki maguknak?

Mungo Creative Commons License 2017.02.13 0 0 6062

 Nekem sincs humorom hozzád az előző paraszt beszólásod után ugye megérted? 

 

Rossz hírem van: nem te fogod megszabni ki hol melyik topikban mondja el a véleményét. 

Ez itt egy tudomány nevű fórum. Van egy Új fizika is, lehet ott is próbálkozni.

Előzmény: Mungo (6059)
El Flipper Creative Commons License 2017.02.13 -1 0 6061

ne erőltesd... Ignoráld a témát. Veled nem foglalkozom a továbbiakban. Engedd el szépen. 

Előzmény: Mungo (6059)
mmormota Creative Commons License 2017.02.13 0 0 6060

Úgy próbálsz elméletet gyártani, hogy a háttérsugárzásnak és a sötét anyagnak csak a nevét ismered. 

Előzmény: El Flipper (6051)
Mungo Creative Commons License 2017.02.13 0 0 6059

...tökmindegy mit csinálunk úgyis szétesik az univerzum az elég deprimáló.

 

Néhány milliárd év múlva a Nap vörös óriás lesz és felfalja a Földet. Ehhez képest az univerzum tágulása miatt aggódni tök felesleges, mert a Nap halálát sok milliárd évvel túl fogja élni.

Előzmény: El Flipper (6057)
El Flipper Creative Commons License 2017.02.13 -1 0 6058

Nem kötelező semmi. Ha nem vagy vevő rá lehet menni aludni vagy tévézni. Engedd el a témát és a topicot. Nekem sincs humorom hozzád az előző paraszt beszólásod után ugye megérted? 

Előzmény: Mungo (6056)
El Flipper Creative Commons License 2017.02.13 -1 0 6057

ha a társadalom egészét nézzük talán morálisan jobb hatása van egy konstans univerzum elméletnek. Ha az embereknek folyamatosan azt nyomja a tudomány hogy tökmindegy mit csinálunk úgyis szétesik az univerzum az elég deprimáló. 

Mungo Creative Commons License 2017.02.13 0 0 6056

Nézd: én vevő vagyok az új gondolatokra, de nem az összefüggéstelen hablatyra. Szóval valami mérhető, igazolható kiindulási alap kellene. Eddig csak amolyan micimackós értelmű jött. Valami értékelhetőt ha lehetne kérnem...

Előzmény: El Flipper (6055)
El Flipper Creative Commons License 2017.02.13 -1 0 6055

Ne csináld... Lécc'i... Ne legyél ennyire primitív. Bunkóssággal csak magadat alacsonyítod le. Nem éri meg... 

 

Előzmény: Mungo (6054)
Mungo Creative Commons License 2017.02.13 0 0 6054

Most őszintén: nálad ez születésedtől így van, vagy valami pirulákat szedsz és attól jön?

Előzmény: El Flipper (6053)
El Flipper Creative Commons License 2017.02.13 -1 0 6053

Egy csomó kozmológus alapból nem hinné el. Ha be is bizonyítanák hogy nem a doppler okozza a vörös eltolódást teljesen megosztaná a tudósokat. Hasonló paradigmaváltás lenne mint a klasszikus fizika esetében. Akik egész életükben a nagy bumm és a táguló univerzumban hittel nagyon nehezen tudnának váltani. Bizonyos kor után már valószínűleg képtelen váltani változtatni a gondolkodásán még a tudós is. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!