Keresés

Részletes keresés

Csopi79 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 851

Nekem is elszíneződtek a holdak. Én kérek elnézést, eddig nem vettem észre csak most. A Szaturnuszig szereltem. Nem pisztollyal ragasztottam, csak pillanatragasztóval. A törölgetést eddig mellőztem, de alapos kézmosás volt előtte mindig. De Neked lesz igazad, lehet én is áttörölgetem ezután :) Viszont a tárolás mostmár nagy gondot jelent, kinőtte eddigi dobozát... :D Lehet a karokat ezek után le kell majd szerelni...

Előzmény: íaysx (850)
íaysx Creative Commons License 2014.10.16 0 0 850

Nos elképzelhető, hogy felkerült rá valami, bár mindig figyeltem arra, hogy szerelés után mikroszálas kendővel letöröljem a zsírt és a lehetséges szennyeződéseket.... Igazából gondolkodtam kicsit és nem is annyira baj hogy elszíneződik, agy legalább antik hatást kelt... :)Örülök hogy sikerült összeszerelni a Jupiterig a modellt. Ha ragasztópisztollyal ragasztottad a bolygókat próbáld meg, hogy megfogod a bolygót és a tartókart és csak a holdakat elforgatod. Nekem így forognak a holdak a bolygó stabilan áll.... :)

Előzmény: Csopi79 (846)
Csopi79 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 849

Sziasztok!

Na jelentem a Jupiter és a Szaturnusz is szépen keringenek. Igaz holdjaik egy hajszál híján összeakadnak, de működik a dolog. Szépen beragasztottam a bolygókat is, a Szaturnusz rettenetesen lötyögött, majdnem lefordult és átesett egy másik galaxisba :D Van súlya is, az tényleg fémből van. Sokat segített a ragasztás. A gyűrű festése felcsúszott az északi féltekére, de nagyon tetszik így is az egész. Posztereim már nekem is vannak. Majd egyszer előfizetek megint, mostmár akkor legyen szerszámkészletem is.

Szép napot Mindenkinek!

Csopi79

Wiccesring Creative Commons License 2014.10.13 0 0 848

Ilyenkor azért van valami enyhén gúnyos a hanglejtésemben, mikor idézem a reklámot: "Precíziós modell". Neked nem?

Előzmény: Csopi79 (847)
Csopi79 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 847

Ja igen, és a bolygókat én is ragasztom. Ne lötyögjenek nekem, meg ne essenek le! 

Mondjuk én tervezem visszabontani a modellt és a kis fogaskerék szendvicsekbe is nyomok egy kis ragasztót a műanyag tengelyek és a fogaskerekek közé. Az orosz csávó is így csinálja a videókon és az egyből megszünteti neki a lötyögést...

Csopi79 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 846

Szia íaysx!

Igen, emailben tájékoztattak, hogy a jövő héten kapom meg a 25-28 számokat, mert megsérült a csomag, mikor jött és most megint várni kell a lapokra:(

Elszineződést nem láttam a modellen, meg azokon sem, amiket videókon láttam és régebben össze vannak rakva. Nem lehet, hogy esetleg a kezedről került rá valami? Esetleg vékony zsírréteg, ami fogja a port? Nyilván oxidálódik a réz, de nem ilyen gyorsan szerintem...

Üdv:Csopi79

Előzmény: íaysx (845)
íaysx Creative Commons License 2014.10.09 0 0 845

Illetve kihagytam, hogy a Szaturnusz festése elcsúszott kb 0,8 mm-el. A bolygóról ennyivel elcsúszott rá a gyűrűjére... Ez egy kicsit fájó volt számomra. :/

Előzmény: íaysx (844)
íaysx Creative Commons License 2014.10.09 0 0 844

Visszakanyarodva kicsit a modellre: Nos összeszereltem a Szaturnuszt ameddig tudtam. Ami elsőre is rögtön feltűnik, hogy baromi nehéz. Ez kis jó érzéssel töltött el mert legalább éreztem, hogy van benne anyag. Viszont mikor rátettem a tartókarjára, sajnálattal vettem észre, hogy nagyon tág lukat fúrtak neki és a súlyából kifolyólag, ha ragasztópisztollyal nem ragasztanám bele, bizony félnék nehogy kiessen, hiszen, mivel holdjai is vannak, a kis "pöcök" eléggé rövidnek tűnik nekem. Mindegy beleragasztottam és így már stabilan áll.

Egyéb észrevétel: A Ceres és a Mars tartókarja (a Marsé kevésbé), illetve a Föld és a Mars holdjai elkezdtek besötétülni, elszíneződni. Erre tud valaki olyan megoldást? Esetleg olyat, hogy ne kelljen szétszedni a modellt emiatt? :)

Nektek vannak e hasonló vagy más újabb tapasztalatotok a modellel? :D

Előzmény: íaysx (843)
íaysx Creative Commons License 2014.10.09 0 0 843

Nekem kedden megjött a 26-29. számok. ha még mindig nem kaptad meg azt tudom javasolni, hogy telefonálj be és kicsit panaszkodva a szolgáltatásra udvariasan kérd számon őket... :)

Előzmény: Csopi79 (828)
rosidosrob Creative Commons License 2014.10.08 0 0 842

Így igaz, borsodi vagyok, de jelenleg Budapesten élek. Árulkodó a nevem. :)

Előzmény: Wiccesring (841)
Wiccesring Creative Commons License 2014.10.08 0 0 841

Valamiért az a benyomásom, hogy borsodi vagy :)

Kösz a linkeket, utánanézek, de előbb megvárom, mit intézett a mesterember.

Előzmény: rosidosrob (840)
rosidosrob Creative Commons License 2014.10.08 0 0 840

akkor elég messze lakunk, lőttek a közös észlelésnek. :)

Ha a központi tengely görbült el, akkor szerintem a 2. számra van szükséged
Itt hirdetik, nem tudom megvan-e még, egy próbát megérnek:

http://olx.hu/hirdetes/epitsd-fel-a-naprendszer-modelljet-ID1xINp.html

http://olx.hu/hirdetes/naprendszer-modell-2-es-ID1GyS9.html

http://www.jofogas.hu/budapest/Naprendszer_modell_elado_15584588.htm

Előzmény: Wiccesring (839)
Wiccesring Creative Commons License 2014.10.08 0 0 839

Pécsi vagyok.

Nekem az a problémám, hogy valahogy leveszekedett az egész hóvelebanc a számítógép tetejéről, és elgörbült a központi oszlop. Minden más sértetlen maradt (na jó, a Vénusz meg a Hold letörtek, de azt tudom javítani én is) de így nem tudom tovább szerelni. Pillanatnyilag egy ismerősöm a műhelyében próbálkozik vele, hogy visszaegyenesítse, de erősen kérdéses, hogy sikerül-e.

Itt szeretném megköszönni Rencsike76 felhasználónak, hogy nekem nem adta el az első számot, mert egyben akarta eladni az összeset, de látom, eladta külön-külön.

Valakinek van javaslata, mitévő legyek, ha nem tudjuk rendesen megcsinálni azt a fránya oszlopot?

Előzmény: rosidosrob (837)
László Hajós Creative Commons License 2014.10.08 0 0 838

Szia

Köszi de csak a 25 ös hiányzik

Előzmény: László Hajós (831)
rosidosrob Creative Commons License 2014.10.07 0 0 837

Azért várjuk meg a hétvégét, hogy ténylegesen (és épségben) meg is érkezzen a távcső. :)
Amúgy hol laksz Wiccesring?

Visszatérve a naprendszer modellhez:
Korábban valaki említette, hogy más országokban az egyik számhoz adtak plusz hernyócsavarokat, mert több selejt is volt. Esetleg nem tudjátok, hogy nálunk lesz-e ilyen projekt, mert az egyik csavarom nem az igazi. :)

Előzmény: Wiccesring (836)
Wiccesring Creative Commons License 2014.10.07 0 0 836

Szép készlet, elismerésem!

Előzmény: rosidosrob (835)
rosidosrob Creative Commons License 2014.10.07 0 0 835

Amit kapok hozzá:
25 mm és 10 mm barium okulár
6,3 pössl okulár
2x barlow lencse

napfólia
EQ2 mechanika

Előzmény: Wiccesring (834)
Wiccesring Creative Commons License 2014.10.06 0 0 834

Nem szép dolog, tudom, de egy picit irigykedek most. Ez a műszer még jobb, mint amit először írtál. Milyen okulárokat kapsz mellé?

Előzmény: rosidosrob (833)
rosidosrob Creative Commons License 2014.10.06 0 0 833

Végül egy SW 130/900-as lett belőle, hétvégén érkezik.
Köszi a tippeket, nem kizárt, hogy foglak még keresni ez ügyben.

Előzmény: Wiccesring (830)
Kicsike85 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 832

Szia! Már csak az 5. ,6. szám van meg. A többi elkelt. Ezek is érdekelnek? 

Előzmény: László Hajós (831)
László Hajós Creative Commons License 2014.10.05 0 0 831

Szia

Érdekel az újság ard meg hol és mikor tudom átvenni

Köszi Laci

Előzmény: Kicsike85 (794)
Wiccesring Creative Commons License 2014.10.04 0 0 830

Szia!

Távcsőügyekben keresd bátran a www.mcse.hu meg www.csillagvaros.hu oldalakat, de privátban engem is zaklathatsz, én is lelkes amatőrcsillagász vagyok. Jó kezdésnek tűnik a választásod így elsőre, nem fogod megbánni, ha megveszed :)

Előzmény: rosidosrob (829)
rosidosrob Creative Commons License 2014.10.04 0 0 829

Üdv Modellépítők!

Valóban régen írtam már ide, de olvasni szoktam a fórumot, bár ritkábban, mint az elején.
Még azóta sem fizettem elő, az újságosnál kopogtatok kéthetente szerdán. :)
A Szaturnuszt már "kering" kb 2 hete, viszont még csak barkács módon van beépítve, mert még csak a 29 számig van meg.
Amit építettem fogaskerék hajtóművet, már nem bírja hajtani a modellt, gondolkodom rajta, hogy kicsit felturbózom. :)
Örömmel olvasom, hogy ti is haladtok a modellel rendesen!

Annak is örülök, hogy meg lehet majd vásárolni a mappákat, bár kicsit sokallom az árát. Én is kivárok, hátha olcsóbb lesz a végén, max maradnak úgy az újságok, ahogy most vannnak.

Olvastam, hogy szóba jött a távcsöves bolygómegfigyelés is. Pont mostanában tervek venni egy SkyWatcher 114/900-as távcsövet, voltam nemrég egy csillagvizsgálóban kémlelni az eget és úgy döntöttem beruházok egyre. Majd lehet kérek tanácsokat, mert még elég zöldfülű vagyok a témában. :)

Csopi79 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 828

Nekem ezen a héten sem jöttek a 25-28 számok:( Kezdek mérges lenni...

Ezt nem értem! 28-as szám nincs, de 29 meg 30 már van? Mert arra hivatkoznak, hogy náluk sincs még 28-as...késik...

Előzmény: tucsi54 (823)
íaysx Creative Commons License 2014.10.03 0 0 827

Az igen, ezt lehet én is bevállalnám... Egyedi nagyon.... :D De nem 200 résszel, hanem kevesebbel hogy gyorsan megépüljön. :D

Előzmény: Csopi79 (822)
íaysx Creative Commons License 2014.10.03 0 0 826

Akkor várjuk majd a képeket... :D Nekem azt ígérték, kedden kapom a 26-29 számokat.... :/

Előzmény: tucsi54 (823)
íaysx Creative Commons License 2014.10.03 0 0 825

Hát bizony úgy volt, lehet most próbálkoznak, mennyire lesz népszerű ennyiért, aztán majd ha nem megy, vagy majd közeledünk a sorozat végéhez és rajtuk marad, elkezdik szórni olcsón....

Előzmény: tucsi54 (824)
tucsi54 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 824

Jött egy levél is hogy rendelhetek mappákat darabonként 2490 Ft-ért. :o(

Hát nem azt ígérték, hogy az előfizetőknek ingyenes lesz?

tucsi54 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 823

Sziasztok!

Megjöttek a 27.-30. számok !!!

Másfél héttel a 30. szám újságosnál megjelenése előtt !!! :o)

Hétvégén Szaturnusz szerelés. :o)))

Csopi79 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 822

Vagy ezt kellene legközelebb megépítenünk! Javaslom az ötletgazdának 200 részes újsággal! :D De hihetetlen látványra is!

https://www.youtube.com/watch?v=nlgyXY3vPd4

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!