Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.11 0 0 2012

Szia,

ha már ennyire szét döntötted, az első teleszkóp olajcserét és vagy szimering cserét ne hagyd ki mert az a gyenge pontja. Túl komfortos ra van fogva így hamar tönkre teszi az olajat. Sőt ha szétszeded és elfogadsz egy jótanácsot a rugó fölé rakj be egy 1-1,5 cm gyűrűt így kicsit jobb lesz a tartása a rugónak.

Előzmény: mlui. (2007)
koko4061 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 2011

Köszi a segítséget!

igenis Creative Commons License 2020.03.10 0 0 2010

 

 Üdv neked is. Én anno innen rendeltem az SW T-hez. Ez való az SW-re.

Előzmény: koko4061 (2008)
mlui. Creative Commons License 2020.03.10 0 0 2009

Helló, innen van: http://www.m0moto.hu/szelved-flow-af214-silver-wing-givi-p-75751.html    

Azt hiszem a Citybike- nál olcsóbb egy-két ezressel, de az m0moto 3 percre van tőlem, úgyhogy én azért rendeltem tőlük.

Előzmény: koko4061 (2008)
koko4061 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 2008

Üdv.Bocs hogy beleszólok a beszélgetésetekbe amúltkor próbáltam érdeklődni a fórumon de senki nem válaszolt.ha meg tudnád adni hogy hol vetted a plexit azt megköszönném.most vettem én is a motort de törött a plexim

mlui. Creative Commons License 2020.03.10 0 0 2007

Szia, remélem igazad lesz és beválik a gép. :)

Ma megérkeztek a kipufogó tömítések, a szűrők és a görgők,  holnap jön a szíj (Mitsuboshit rendeltem a fórumon olvasottak alapján), tegnap már beszereztem az olajat és a gyertyákat, vettem két új fékkart is. Ma hívtak, hogy mehetek a plexiért, úgyhogy meg vagyok döbbenve, mert az összes rendelést vasárnap adtam le. :D

Ma elkezdtem szétszedni a motort, a nagytakarítás első lépése (találtam végre egy képtömörítőt amitől csak kismértékben kapok agybajt):

Előzmény: igenis (2006)
igenis Creative Commons License 2020.03.10 0 0 2006

 

 Szia!

 

 Üdv köztünk!

 Gratulálok a jó vásárhoz. A futás teljesítmény még akár valós is lehet a leírtak alapján max az évjárata lehet gond a műanyag és gumi alkatrészek öregedése miatt, bár amennyiben kulturált körülmények közt tárolták akkor még az sem. Egy nagy karbantartás ill. sérülés eltüntetés után még biztosan jó ideig sok-sok élvezetes km-en át gurulhatsz vele :) .

 

 Ui: A Givi Airflow plexi a legjobb választás hozzá.

Előzmény: mlui. (2003)
mlui. Creative Commons License 2020.03.09 0 0 2005

Köszönöm és viszont! :)

Előzmény: thebiker1 (2004)
thebiker1 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 2004

Sok balesetmentes kilométert :) 

Előzmény: mlui. (2003)
mlui. Creative Commons License 2020.03.08 0 1 2003

Megvagyok! :)  Egy Silver Wing 600 lett a befutó a futottak még jelöltek közül. Egyszer- kétszer az elmúlt hetekben megnéztem a hirdetését, de láttam a képeken, hogy hiányzik a króm a kipufogóról, úgyhogy gondoltam borult is, mivel olcsó volt feltételeztem, hogy elhanyagolt is és nem akartam projekt motort.  Aztán egyszer volt szabad délutánom, és mivel viszonylag közel volt gondoltam elszaladok és megnézem tapasztalatszerzési céllal. Ahogy megláttam, az első benyomásom az volt, hogy pont erre számítottam. Mindkét oldalára borult, letört bal fékkar, hiányzó kipufogó borítás, enyhén besárgult plexi. A tulaj elmondása szerint ki akarta próbálni a nagyrobogók műfaját, de nem jött be neki, évek óta csak áll a garázsban, nemigen használják.

Ahogy elkezdtem aprólékosabban végignézni, feltűnt a kopásmentes kulcs, a kopásmentes gombok, a koromfekete műanyagok, az újszerű féknyergek, tárcsák, felnik, az eredeti ülésnyitó teleszkóp, a kezelési könyv a kesztyűtartóban. Amitől igazán megdobbant a szívem, az az ülés alatti tároló volt, karcmentesen, benne az újszerű szőnyeggel. A motor kicsit egyenetlenül járt, a tulaj szerint amióta megvette alig használta, úgyhogy reménykedtem benne, hogy csak belezápult a 95- ös benzin. 

Kicsit vívódtam az esztétikája miatt de aztán úgy döntöttem, hogy mivel 250.000- el olcsóbb az irányára mint az addigi favoritomnak, még akár egy fényezés is belefér. Alkudtam egy pofátlant és másnap elhoztam; a 70 km- es úton egy szava sem volt. Mire kigurultam a kapun, kisimult a járása (az első kúton azért telenyomtam 100-as benzinnel), nem húz félre, nem ráz, nem zörög. Otthon megállapítottam, hogy a fényezés szép, a kétoldali borulós karcot kivéve hibátlan. Már leadtam a rendelést az Alin a kipufogó borításra, és a Givi Airflow plexire amiről itt a fórumon olvastam, mert szerintem a gyári plexi egy katasztrófa. Hétfőn lecsupaszítom, tartok egy nagytakarítást, kicserélem a folyadékokat, gyertyákat, szűrőket, és átnézem a hajtást. (ezt minden robogómmal megcsinálom vásárlás után) 

Nagyon tetszik, élveztem vele az utat! Robogóhoz képest elég merevnek tűnik a váz, kezes, csendes, fürge, kellemes a rugózása, és hát olyan japánosan működik rajta minden.  :)  

A motor 2001- es, a kezelési könyv olasz/spanyol/talán holland, a  km óra állása 37.000, ami nyilván nemigen igaz, de szerintem az első külföldi, és talán az első magyarországi tulaja is jó gazdája volt a gányolásmentes állapotból ítélve. 

Próbálkoztam fényképfeltöltéssel, de de egy idő után feladtam mert nem tudtam eléggé lebutítani a fotókat, bocsi. Mindenki képzeljen el egy Honda Fjs- t a szokványos unalomezüst színben. :)))

Előzmény: mlui. (1997)
hswt23 Creative Commons License 2020.03.02 0 0 2002

Sziasztok!

 

Eladó Tucano Urbano lábtakaró, hibátlan sérülésmentes állapotban!

Aki nem ismeri: típusspecifikus, mindkettő SW-T-re (400/600) stabilan felszerelhető. Vízhatlan, belül műszőrmével borított. Felfújató oldalzsákok adnak tartást neki oldalt így nagy tempónál sem lobog. Fényvisszaverő betétekkel oldalt. 10 fok alatt is kényelmesen lehet vele motorozni. (álló helyzetben az első ülést le lehet vele takarni így nem lesz vizes mikor indulni akarsz)

Irányár 19.900 Ft.

 

Givi túraplexi típusspecifikus (szintén mindkét SW-T-hez felszerelhető) is várja új gazdáját.

Irányár: 18.000 Ft.

 

Akit érdekel kérem keressen e-mailben!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.27 0 0 2001

👍 rendi.

Előzmény: mlui. (2000)
mlui. Creative Commons License 2020.02.27 0 0 2000

Hali, természetesen a tiédet is láttam, szimpi is volt, főleg az előélete miatt. Azért még halászgatok tovább de én is úgy látom, hogy árban nyújtózkodnom kell még egy kicsit. A múlt héten még hirdettek egy Sw-t 600- t 1,2- ért, azon addig vakaróztam, hogy már le is került a Hahuról...

Előzmény: Törölt nick (1999)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.27 0 0 1999

Szia,

üdv köztünk még akkor is ha még csak a szándék van meg egyenlőre! Az első ami a legfontosabb a kevés km ebben a típusban és korban gyakorlatilag lehetetlen vállalkozás, hiszen ahogy írtad a használatát mindennapi, ingázás, nagy kirándulás... ez általános akár itt miközöttünk fórum lakók körében, de külföldön méginkább. Tehát a “kevés“ km általában kamu gyanús. Alapvetően a honda ezt a típust  mindkettőre melegen ajánlja nagyon sok technikai dolog miatt. Ezekbe nem mennék bele mélyen de pár apró dolog... alacsony építés és súlypont, hosszú nyomtáv, minimál fogyasztás, iszonyat tolóerő, magas nagyon magas pályatempó lehetősége csíkig megrakva, de az űberkirály véleményem szerint a karbantartás kvázi minimalizáltsága. Tehát a km futás abszolút indifferens. Az enyémbe 73 van mindjárt napi 60-120km megyek gyakorlatilag egész évben. Van benne vezérműlánc..?. nemá... tényleg?😃😃

viccet félretéve én végigolvastam ezügyben (is) a komplett netet, de 150 től találtam egy két instrukciót lánc “problémára”

no ez a lábtartó probléma ismerős.. anno én is azért váltam meg az x9től asszony pajti panaszkodott h kifordul a térdkalácsa egy idő után.

ha FJs akkor enyém a legfiatalabb, ráadásul abs verzió ami szerintem nagyon fontos és ráadásként 1 guriga alatt van rendesen.

Előzmény: mlui. (1997)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.27 0 0 1998

Szia,

igen az lenne az irányvonal🙂

Előzmény: thebiker1 (1996)
mlui. Creative Commons License 2020.02.26 0 0 1997

Üdv mindenkinek! Szeretnék a csapat tagja lenni, egyenlőre egyfajta bemutatkozásként, hogy hogyan kerültem ide: 

Mindennapos városi rohangálásra és külföldi túrákra kerestem nagyrobogót mivel egy Piaggio X8- ast és egy BMW R 1200 Rt- t szeretnék kiváltani egy mocival. Szeretek robogózni, és sosem voltam adrenalinfüggő, túrázáskor is inkább a bejárt útvonalak és a párommal közös utazás jelenti az élményt, nem a lábtartó csikorgó hangja az aszfalton; ezért gondoltam, kipróbálom a túrarobogó műfajt.

Szóval a kritériumok a min. 400 ccm, nagy rakodóhely, kényelmes ülés, szélvédelem, csendes motor és a megbízhatóság, japán márka a megbízhatóság miatt, mindez kanapérobogó alakban. És, hogy miért a Honda? Egyrészt mert sosem volt még Hondám, másrészt kéthengeres és szeretem a vibrációmentes működést. Harmadrészt: a Honda rendes, lehajtható utaslábtartóval rendelkezik- az asszony utálja azt a lapos lábtartót a Piaggión, és hát a Burgmanon és a Majestyn is az van. :)

Ezzel le is szűkült a választható motorok közül az SW-T- re és az FJS- re. Ha FJS akkor már a 600- hoz ragaszkodnék. Szerencsére mindkettő tetszik, úgyhogy amelyikből előbb találok valóban keveset futottat, az lesz az új kedvencem.

Az akarat már megvan, a megfelelő préda még nincs, de mindennap átfésülöm a kínálatot. Szeretnék az 1 milliós határ alatt maradni, elsősorban azért, mert sokat parkolok az utcán és így kevésbé lesz lelkiismeret- furdalásom.(de azért így is lesz)

Addig is olvasom vissza a fórumot, már majdnem végigértem, máris sok hasznos dolgot tudtam meg, úgy látom szeretitek ezt a típust, ez megerősít a döntésemben. Jó motorozást mindenkinek!

 

 

thebiker1 Creative Commons License 2020.02.26 0 0 1996

MI lett helyette? NC 750 Integra?

Előzmény: Törölt nick (1992)
koko4061 Creative Commons License 2020.02.26 0 0 1995

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.Sikerült vennem egy fjs600-ast.2005-ös kicsit leharcolt,de nem volt több rávalóm.vízpumpával volt e már valakinek problémája?Felújítót hol találok hozzá?Vezérműlánc mennyit tud?Szervízadatok magyarul ha van valakinek megköszönném!Óra szerint 51k van benne.

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.23 0 0 1994

Szerintem a “facelift” szériából mindenképpen újítok egyet később. De addig még vagyok amíg és szerintem utána is.. az Sh fórumon is létezem pedig annak már egy éve h elment és persze azért a piac is kiszámíthatatlan 

Előzmény: sebokricsi (1993)
sebokricsi Creative Commons License 2020.02.23 0 0 1993

Szia! Kár, hogy eladod. Mi lesz a fórummal, hiszen te voltál a legaktívabb tag.

Előzmény: Törölt nick (1992)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.20 0 0 1992

Üdv mindenkinek,

elérkezett a pillanat, ha valaki jó motort keres..😉

 

https://www.hasznaltauto.hu/motor/honda/fjs_600/honda_fjs_600_silverwing-15443617

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.18 0 1 1991

Már megint egy ”apró“ upgrade😂😂

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.05 0 1 1990

Esetleg van valakinek/ismerősének tapasztalata NC 750 integra használhatóságáról?....

gondolkozom a cserén....🧐

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.05 0 0 1989

Igen egy két fagyos talajú napot kivéve azért egy 50est megyek naponta..

de mondjuk muszály mert a mhelyem 20kmre van otthonról és végig a budai rakparton... az nem lenne egyszerű autóval V tömeges közlekedéssel. De minden szekundum élvezet rajta csak kicsit többször ropog az ABS....😂😂

Előzmény: sebokricsi (1988)
sebokricsi Creative Commons License 2020.02.02 0 0 1988

Helló! Sajnos nem, de gondolom te biztosan. Tavaszig az én motorom pihenni fog.

Előzmény: Törölt nick (1987)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.02 0 0 1987

Üdv mindenkinek,

remélem ma mentek egy jót...😃

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.04 0 1 1986

BUÉK mindenkinek!😉🥳

ki motorozik ilyenkor?

én igen...🤪

Kzgyőr Creative Commons License 2019.12.24 0 0 1985

Boldog ünnepeket kívánok, jó egészséget mindenkinek!!

sebokricsi Creative Commons License 2019.12.24 0 0 1984

Köszi szépen! Én is hasonlókat kívánok minden kedves fórumtagnak!

Előzmény: Törölt nick (1983)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.23 0 0 1983

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!